J&4U6 ONDERWIJS LAND- EN TUINBOUW gen' AGENDA VERTOONING FORMA' WOENSDAG 30 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAT IS EEN LYCEUM? Dr. H. J. A. M. Stein, rector aan het St- Bonifacius-Lyceum te Utrecht, beant woordt deze vraag in de „Utrechtsche Courant" „Er zijn altijd nog heel wat menschen, die op bovenstaande vraag het antwoord schuldig blijven. Menigeen is in den waan, dat het Ly ceum een soort tusschenvorm is tusschen Gymnasium en dus een mengsel van twee schooltypen, die verder niet veel j met elkander hebben uit te staan. Deze opvatting is onjuist, ten minste, als men daaruit de conclusie zou trekken, dat het Lyceum dan ook niet de cultuur kam ge- i ven van een gewoon gymnasium, noch de geconcentreerde natuurwetenschappelijke 1 opleiding van de vijfjarige H.B.S. Integendeel, het Gymna-sium-onderwijs op het Lyceum komt volkomen tot zijn recht, zooals de eindexamens der verschil lende Lycea in den Lande tot heden heb ben uitgewezen, terwijl de opleiding tot het eindexamen H.B.S. op het Lyceum kan ver breed en verdiept worden door de omstan digheid, dat deze studierichting op het Ly ceum een jaar langer duurt, en evenals de afdeeling Gymnasium zes jaar vraagt. Het Lyceum is een inrichting voor mid delbaar en hooger onderwijs, waar de leer lingen twee jaar later dan bij de gewone H.B.S. of Gymnasium de beslissing kun nen nemen omtrent de te volgen studie richting. in de twee eerste jaren, de z.g. onderbouw, is het onderwijs voor alle af- deelingen gelijk, en eerst daarna komt de splitsing in Gymnasium en H.B.S. Wie de eerste richting kiest, komt dus, na de twee eerste jaren met goed gevolg te hebben doorloopen, in de derde Gymna siumklas, en als hij geregeld overgaat, dan kan hij, na afloop van de zesde klas eind examen Gymnasium doen. Daar het Ly ceum een door het Rijk erkende instelling is, geeft dit eindexamen volkomen dezelf de rechten als ieder ander diploma, be haald aan een gewoon gymnasium. Dit eindexamen wordt afgenomen onder toezicht van een drietal rijksgecommitteer den, en het verkregen diploma geeft toe gang tot de Universiteit. Wie de afdeeling H.B.S. wil volgen, komt na de twee eerste jaren van den onder bouw, in de derde klas H.B.S., en kan na het zesde leerjaar eindexamen doen. Dit diploma is volkomen gelijk en gelijk waardig aan 't gewone diploma vijfjarige H.B.S. Ook deze examens worden afgenomen onder toezicht van rijks deskundigen. De totale studie voor 't eindexamen H.B.S. duurt op het Lyceum zes jaar, wat naar mijn meening een groot voordeel beteekent, daar men dan m staat is de toch zoo uitge breide stof wat breeder te behandelen, een feit, dat door de deskundigen bij onze examens meer dan eens met voldoening is geconstateerd. Voorai voor meisjes is de zesjarige H.B.S. verre te verkiezen boven de vijfjarige, die voor haar rijkelijk zwaar is. Op het Lyceum heeft men bovendien het groote voordeel, dat ook de H.B.S.- leerling in de twee eerste jaren Latijn heeft geleerd, en deze kennis ook in de hoogere klassen nog eenigszms aanhoudt, hetgeen hem later van veel nut zal zijn voor zijn verdere studie, en voor het beter begrij pen van alle mogelijke technische termen, en voor zijn algemeene ontwikkeling. Hoeveel artsen, die van de H.B.S. komen hebben later het gemis aan Latijnsohe ken nis niet gevoeld als een groote lacune? Het spreekt van zelf, dat het leerplan in den onderbouw zoodanig in elkaar zit, dat het altijd aansluit aan het derde leer jaar, onverschillig, welke richting men uit wil. Een leerling, die naar een gewoon gym nasium of naar een gewone H.B.S. gaat, moet reeds terstond bij het verlaten van de lagere school zijn besluit nemen om trent de te volgen richting. Dit besluit be hoeft op het Lyceum eerst twee jaar later te worden genomen, hetgeen een niet te miskennen voordeel beduidt, immers, op 14- of 15-jarigen leeftijd is het oordeel iets meer gevormd, dan als men 11 of 12 jaar is. En nu weet ik heel goed, dat de meesten cok op dien leeftijd nog niet weten wat ze willen, trouwens, er zijn wel jongens of ouders, die een week voor het eindexamen nog komen, wat) de leerling nu eigenlijk worden moet, een vraag, waarvan de be antwoording uiterst lastig is voor een bui tenstaander. die niet met alle omstandig heden van den candidaat en met diens spe ciale aspiraties bekend is. Een der voordeelen van den tweejarigen onderbouw is, dat de leeraren in staat zijn geweest, de leerlingen wat nader te leeren kennen, wij weten in welke richting hun liefhebberij gaat, met welko vakken ze moeite hebben, en daardoor zijn wij dik wijls in staat de ouders van advies te die nen, wanneer de keuze van richting actueel is geworden. Stel b.v. het geval dat de leerling een beroep kiest, dat hij zoowel via het Gym nasium als via de H.B.S. kan bereiken, dan zullen wij hem natuurlijk het gymnasium ten sterkste ontraden, ais zijn aanleg meer in de wiskundige richting ligt, terwijl hij met de talen in het algemeen, en meer m het bijzonder met het Latijn moeite heeft. Was zoon leerling, na de Lagere school, naar een gewoon gymnasium gegaan, dan had hij een flinke kans gehad om te mis lukken, of althans zijn studie met een paar jaar te verlengen, hetgeen op het Lyceum ban worden voorkomen, door de gelukkige omstandigheid, dat hij de twee eerste ja ren zoo'n beetje kan worden getest". KA AS CONTROLESTATION Z. HOLLAND VOOR VOLVETTE KAAS. Algemeene vergadering. Het Koascontrolestation Zuid-Holland voor volvette kaas, gevestigd te VGraven- hage, heeft te Botterdam zijn jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden on der leiding van zijn voorzitter, den heer J. v. d. Koogh. Alle afdcelingen (Blesken«.graaf. Bode graven, Gouda, Leiden, Lekkerkerk en Meerkerk) waren vertegenwoordigd. Tot lid van den Raad van Beroep werd herkozen de heer dr. ir. V. R. Y. Croesen te 's-Gravenhage. tot pl.v. lid vam den Raad de heer dr. A. G. Breen, Rijkszuivel- oonsulent te Zwolle. Vastgesteld werd het jaarverslag over 1931 van de hand van dr. H. van Gulik, directeur-secretaris. Het volgende is er ,n ontleend: In de algemeene kosten der drie sta tions (K. Z. Volvet, Kaascontroleetation Zuid-Holland) over 1932 draagt het K. Z. Volvet 79 1/2 pet. bij, het K. C. Z. B. 10 1/2 pet. en het Botercontrolestaticwi 10 pet. Daar in 1931 het K. Z. Volvet 125 leden verloor en het Botercontrolestation 7 le den, terwijl het K. C. Z. B. met 22 leden toenam, zal over 1932 de verdeeling der kosten geschieden aar de verhouding: 79 10 11. Aan het Controlestation voor melkpro ducten is in 1931 onderdak verleend. De bijdrage hiervoor is vastgesteld op 3000. Daar in 1932 het werk van dit station, dat in 1931 gedecentraliseerd gewerkt heeft, gecentraliseerd wordt, d-w.z. dat het ge- heele toezicht van Den Haag uit zal ge schieden, waardoor in grootere mate van het gebouw der drie stations en van de hulp hunner ambtenaren gebruik zal wor den gemaakt, is de bijdrage van het C. v. M. voor 1932 vastgesteld op 8000. Ter bescherming van de volvette boe renkaas meende het bestuur een merk te moeten ontwerpen speciaal voor deze kaassoort, waarbij de samenwerking met het Kaascontroles tation Utrecht voor vol vette kaas ten zeerste zal worden gewaar deerd. Er is tot dit doel een werkcommis- sie gevormd, waarin met het dagelijksch bestuur zitting hebben de heeren A. van Wijnen en de rijkszuivelconsulent ir. W. J. Huisman. Het bestuur verklaarde aan den minis ter, bezwaar te hebben tegen de aanwij zing van de letter Z als herkenningsteeken voor het Controlestation voor Zuivelpro ducten te Leiden en verzocht hem, het K. Z. Volvet deze letter doen behouden en aan het Kaascontroleetation Zuid-Hol land-Brabant en bet Controlestation voor Zuivelproducten hetzij elk een afzonder lijke letter, hetzij samen dezelfde letter te geven Het bestuur wees er daarbij op, dat een dergelijke nieuwe verdeeling zeer zeker rationeel zou zijn, daar het K. Z. Volvet uitsluitend landbouwbedrijven en de beide andere stations uitsluitend fabrieken onder controle hebben. Het bestuur besloot, in de zomermaan den het maken van dagkaas niet toe te staan, behalve aan hen die minder dan 50 L. melk per maal verkazen. Deze aange legenheid zal elk jaar opnieuw worden be schouwd. Het ledental nam in 1931 af van 3257 tot 3132. Terwijl 283 leden bedankten (53 wegens beëindiging van het kaasbedrijf, 193 wegens melkvérkoop, 13 wegens verhui zing, 15 wegens het overgaan naar het K. C. Z. B.), traden 58 nieuwe leden toe. Wegens een vetgehalte in de kaas bene den 46 pet. moesten 250 leden geschorst worden (v.j. 407). Van de 56968 onderzochte monsters had 1.31 pet. een vetgehalte la ger dan 46 pet. (v.j. 1.93 pet.). Het gemid delde vetgehalte over het geheele jaar was 49.8 pet. (als v. j.). Het gemiddelde vochtgehalte van 1256 onderzochte mon sters was 46.1 pet. (v.j. 45.7 pet.). De balans en de rekening over 1931 doen zien, dat er 12.993.99 is afgeschre ven van het exploitatie-overschot van voorgaande jaren, welk overschot thans nog f 15.791.81 bedraagt. Uit contributie en bijslag ia 2262.57 minder ontvangen dan in 1930, aan entreegeld werd 1627 ontvangen (v.j. 22002.30), aan boete 551.10 (v.j. 1407.60). Aan salarissen werd betaald 58.521.52. Het bestuur besloot, aan de commissie voor de drie stations een vermindering der salarissen met 5 pet. voor te stellen. De vergadering besloot, den bijslag per koe te verlagen van 30 cents tot 20 cents. De begrooting 1932 sluit met een nadee- lig saldo ad 11.760, af te schrijven op de rekening; Exploitatie-overschot van voor gaande jaren. Het tekort zal echter waar schijnlijk lager zijn dan het geraamd be drag, daar de boeten en entreegelden pro memorie zijn uitgetrokken. Bij de behandeling der begrooting gai de post salarissen aanleiding to eenige dis cussie aangaande de verlaging, in ver band met den slechten economischen toe stand. Daar dit punt in de afdeelingen reeds uitvoerig was behandeld, werd be sloten het resultaat daarvan aan de com missie voor de drie staiong kenbaar te maken met het verzoek, de verlaging dien overeenkomstig vast te stellen. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN EEN TROOSTWOORD. ....En ala gij denkt dat bijna alles verloren is, ben ik dikwijls het dichtste bij u. Houd u niet voor gansoh verlaten, al zend Ik u voor een tijd eenige beproeving, of al onttrek Ik u ook de begeerde vertroosting. Want dat is de weg van het Koninkrijk der Hemelen. Nav. Ci3: 30. Voorzitter E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken Eenige m:issiven van Ged. Staten goed keurende eenige genomen raadsbesluiten en de begrooting dienst 1932 van het gas bedrijf, electrisch bedrijf, waterleiding en het badhuisbedrijf. Eenige missives van Ged. Staten goed- N. I. V. A. om de ambtenaren in dienst der gemeente te verbieden particulier werk te verrichten, daar aldus de architecten wor den benadeeld. De voorzatter stelt voor deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. Aldus aangenomen. Een adres van den heer Schrassert Bert inzake het paal en perk stellen om het har de rijden op Zondagmorgen door fietsers, wordt terzijde gelegd, daar dit adres on gezegeld is en dus niet kan worden behan deld. Tevens is ingekomen een adres van den Algemeenen Ned. Bouwvakarbeidersbond, Algem. Ned. Tuinbouwarbeidersbond, R. K. Bouwvakarbeidersbond, R. K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond, R. K. Transport- arbeidersbond, R. K. Volksbond-, Ned. Chr. Land- en Tuinbouwarbeidersbond en Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond inzake eene steunregeling. De voorzitter stelt voor dit adres te behandelen bij punt 6 der agen da. Aldus aangenomen. Thans komt m herstemming het voor stel van de heeren Dijkman en Duijnisveld inzake afschaffing opcenten op de onge bouwde eigendommen, daar in de vorige vergadering over dit voorstel de stemmen staakten. Het praeadvies van B. en W. luidt om met de behandeling van dit onderwerp te wachten tot bij de behandeling der begroo ting over 1933. Vóór het voorstel van B. en W. stemmen: de wethouders C. Eggmk Sr., en J. A. Mens en de heeren: D. Limburg, W. A. A. J. Ba ron Schimmelpenninck van der Oye, en J. Braggaar. Tegen het voorstel van B. en W. stemmen, de heeren: W. G. Duijnisveld, P. Koot, A. Verboon, J. J. Dijkman, D. de Jong en L. J. van Leeuwen, zoodat het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 5 tegen 6 stemmen. De voorzitter vraagt wat nu te doen, daar op het oogen- blik geen ander voorstel aanwezig is. De heer W. G. Duijnisveld is de meening toe gedaan, dat nu het voorstel om tot afschaf fing te geraken van het heffen van op centen op de ongebouwde eigendommen nu verder kan worden behandeld en verzoekt aan B. en W. met een ander voorstel te komen. De voorzitter zegt toe met een an der voorstel bij den raad te zullen komen. Daarna stellen B. en W. den raad voor aan den rijksveldwachter een vergoeding van woninghuur te geven van 100 per jaar, indien de rijksveldwachter gaat wonen aan den Rijndijk. De heer J. J. Dijkman meent, dat één der politie-agenten wel kan wonen aldaar. De voorzitter zegt, dat men aldus voor een niet te hoog bedrag aan het verlangen kan voldoen van de bewoners aan den Rijndijk, zonder dat men geregeld één der agenten alhier zou moeten missen. De heer J. Braggaar vindt deze uitgave niet te hoog. Ook de wethouders Eggmk en Mens ^eenen dat deze uitgave ten volle gerechtvaardigd is, waarna zonder hoof delijke stemming dit voorstel wordt aan genomen. Hierna wordt in behandeling gebracht een verordening regelende de eischen vaa benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters dezer gemeente. Deze veror dening is een wettelijke verplichting. Nadat de heer J. Braggaar enkele inlichtingen had gevraagd en van den voorzitter had bekomen, werd de verordening aldus aan genomen. Punt 5 der agenda vermeldt: behande ling van het verzoek om gelden besohikbaar te stellen voor de uitbreiding van de Jon gensschool. De uitbreiding van de Kath. Jongensschool. (In het kort is de behandeling van dit punt reeds elders in dit nummer vermeld). Het praeadvies van B. en W. luidt als volgt: De Raad der gemeente Voorschoten; Gezien het verzoek van het R. K. Pa rochiaal Kerkbestuur van den H. Lauren- tius, alhier, <Ld. 4 Januari 1932 om ingevol ge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor den bij bouw van één lokaal aan de R. K. Jongens school; overwegende: dat als motief voor den bouw van een lokaal wordt aangevoerd het stijgen van het aantal leerlingen boven het maximum, waarvoor het gebouw is ingericht, waaraan later bij schrijven van Burgemeester en Wethouders ie toegevoegd het aanstellen van een vijfde leerkracht; dat het eerste motief onjuist is, daar het gebouw bestaat uit 4 lokalen, ieder van 48 leerlingen, terwijl het hoogst aantal leer lingen in 1931 168 bedroeg; dat het tweede motief, het aanstellen van een vijfde leerkracht, juist is daar op 1 Januari j.l. een vijfde verplichte leer kracht is aangesteld, omdat het gemiddeld aantal leerlingen over 1931 164y3 bedroeg; dat de eisch, dat elk van de leerkrach ten, welke aan de sohool behooren te zijn verbonden, een eigen leslokaal heeft in hot- algemeen niet uitgaat boven de normale eischen aan het geven van lager onderwijs te stellen; dat echter rekening dient te worden ge houden met de mogelijkheid, dat de icer- lingenschaal van artikel 28 der wet een verhooging zal ondergaan en dientenge volge zelfs een vermeerdering van het leer- Gemeentelijke Aankondigingen Hngengetal niet tot vermeerdering van on derwijzers zou behoeven te leiden; dat,' nu in het onderhavige geval het grensgetal 160 slechts even ie overschreden, terwijl de duurzame aanwezigheid van een vijfde verplichte leerkracht thans niet vaststaat, het bouwen van een vijfde les lokaal vooralsnog de normale eischen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, zou overschrijden; dat in een crisistijd als deze de uiterste zuinigheid moet worden betracht, zoodat al die uitgaven, waardoor geen vitale onderwijsbelangen worden ge schaad, zooals de onderhavige, vermeden dienen te worden; Gezien de lager onderwijswet 1920; besluit heb bovengenoemd verzoek af te wijzen. Wethouder Mens deelt den raad mede, dat dit advies is een advies van de meer derheid van B. en W. Spr. kan zich met dit advies dat zijn grond vindt in een nieuw Kon. Besluit, dato 16 Januari 1932, inzake een soortgelijke kwestie in de ge meente Duiven, niet vereenigen. Het R.K. schoolbestuur immers is bij de wet ver plicht geworden een vijfde leerkracht aan te stellen. De kwestie Duiven en alhier is niet dezelfde, daar men alhier heeft een zeer sterk groeiende sohool. Dit getuigt het steeds stijgende getal leerlingen. Ook al zou het voorstel Rutgers tot wet worden verheven, dan toch zou men na verloop van één tot twee jaren verplicht zijn een vijfde lokaal aan deze school te bouwen. Weshal ve spr. adviseert wel aan het verzoek van het R. K. Schoolbestuur te voldoen. De voorzitter verdedigt het prae-advies van B. en W. in den breede en meent dat men in deze buitengewone tijden niet meer moet uitgeven dan beslist noodzakelijk is om belastingverfiooging te voorkomen. Wel moest het schoolbestuur een vijfde leerkracht aanstellen, doch nergens staat m de wet, dat ook daaruit volgt dat een nieuw lokaal moet worden bijgebouwd. Als het wetsontwerp Rutgers komt dan is er zelfs plaats voor 180 leerlingen in deze school en het zou getuigd hebben van goede burgerzin in deze tijden, wanneer het schoolbestuur dit verzoek voorloopig had ingetrokken. Wetnouder Mens merkt op, dat zelfs in het prae-advies van B. en W. wordt toe gegeven dat de eisch, dat elk van de leer krachten een eigen lokaal heeft in het al gemeen niet uitgaat boven de eischen van het geven van Lager Onderwijs en het ver zoek van het schoolbestuur niet abnormaal is. De heer J. Braggaar meent, dat het wensohelijk is een afwijkende meerung van één der wethouders kenbaar te maken in het prae-advies van B. en W. Spr. ziet ook niet de noodzakelijkheid in om een vijfde lokaal bij te bouwen aan die school en meent, dat nu een wetsontwerp in voor bereiding is, men tracht zooveel mogelijk in de wacht te slepen. Daarna wordt het prae-advies van B. en W. in stemming ge bracht en aangenomen met 7 tegen 4 stem- mmen. Vóór het prae-advies stemmen: wethouder Eggink, J. Braggaar, W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oije, D. Limburg, A. Verboon, J. J. Dijkman en D. de Jong. Tegen het prae-advies stem men: wethouder Mens, L. J. van Leeuwen, W. G. Duijnisveld en P. Koot, zoodat op het verzoek om een vijfde lokaal te bouwen aan de R. K. Jongensschool door den raad is afgewezen. Steunregeling voor werkloozen. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een steunregeling te maken voor werklooze arbeiders en het prae-advies van B. en W. luidt als volgt: Daar ons is gebleken, dat, nu de werk verschaffing is geëindigd, er nog verschei dene werkloozen zijn, komt het ons voor, dat het wenschelij'k is om ook in onze ge meente een steunregeling in te voeren. Het is onze bedoeling om te trachten van het Rijk een subsidie te verkrijgen en daarom hebben wij gemeend de bepalingen betreffende den werkloozensteun, die door het- Rijk zijn vastgesteld, te moeten vol- Deze. bepalingen, vervat in bet bierbij- gaande boekwerkje, leggen wij hierbij over. Wat betreft het bedrag van den steun verwijzen wij naar de artikelen 6 en 18 van de Rijkssteunregeling. Wij merken U hierbij op, dat in deze ge meente alleen de landarbeiders onder de crisis-regeling vallen, zoodat alleen voor hen Rijk6-bijdragen worden verleend. Toch zouden wij ook de overige arbei ders niets van steun ontbloot wenschen te laten, doch dezen steun niet hooger te stellen daa volgens de artikelen 8 en 19 aan de landarbeiders kan worden uitge keerd. Deze steun zal dus maximaal kunnen bedragen voor de uitgetrokkenen voor ge huwden en ongehuwde kostwinners 13.65 of voor gezinnen van 6 en meer personen 14.70, zijnde respectievelijk 65 en 70 pet. van 21.—, hetgeen het standaardloon is van de Landarbeiders. Verder zouden wij voor nog niet uitge trokken werkloozen de uitkeering uit de werkloozenkas willen aanvullen tot de ge noemde bedragen. Wat betreft de reglementair nog niet rechthebbenden dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseerden verwijzen wij naar de artikelen 18 en 19 van de Rijkssteunrege ling. Deze regeling zouden wij voorloopig tot 1 Juni a.s. willen doen gelden. Wij ramen, dat hiervoor, zonder de bij drage van het Rijk, ongeveer 3000.— noodig zal zijn, hefgecen kan worden ge vonden door overschrijving uit den post voor onvoorziene uitgaven. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat: a. de Commanditaire Vennootschap Lafeber en Co., te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudende drank, an deren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Oude Vest 7577, alhierb. D. Massaar, te Lei den, een verzoek heeft ingediend ter beko ming van vergunning voor de verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Cla ras teeg No. 37, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leidon, 29 Maart 1932. Schouw van wegen, lanen enz. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat te be ginnen op Vrijdag 1 April e.k., krachtens artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk ge wijzigd bij de verordening van den 9 Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, stra ten enz. en wateringen en slooten, schouw zal worden gedreven over alle wegen, la nen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, be nevens de daarin gelegen of daartoe behoo- rende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en, zon der verhindering door of vanwege recht hebbenden, voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daar van gemaakt, benevens de daartoe behoo- rende sluizen, duikers, buizen, toegangsko kers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Leiden, 30 Maart 1932. A. VAN DE BANDE B4KHUY7EN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Woensdag. Ledenvergadering K. J. Ml V. „St. Peter Kanis", Eigen Huis te 8.30 uur. Woensdag. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Jaoobazaal, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. A.R.K.A. ledenvergadering, den Burcht, te 8 uur. Donderdag. Studieclub „St. Petrus Canï- sius", lezing Andr. Remundt, St. Joseph-Gez. Vereeniging, 8.30 uur. Vrijdag. R.-K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 29 Mrt. tot en met Zondag 3 April a.s. waar genomen door de apotheken G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. van Driesum, Mare 76, telofoon 406. LEIDEN Breestraat 99-101 Telof. 1770 VAN v SCHUIFCORSETTEN, Schuifcorselets met beweegbaren rug, door speciale pasdame 2515 DONDERDAG 31 MAART 's morgens 10-12 uur en 's middags 2-5 uur Allo dames worden 'vriendelijk tot een bezoek uitgenoodigd. Vrije toegang! Wij stellen u voor bovenstaande regeling met ingang van 28 Maart 1932 in te voe ren. De heer J. Braggaar juicht dit voorstel toe al heeft spr. enkele wenschen de steun voor gehuwde en ongehuwde kostwinners zou spr. willen brengen op f 11 in plaats van 10 en de steun voor georganiseerde kostgangers willen brengen op 7. in plaats van 6*—De heer D. Limburg zegt., dat men zich aan de regeling van rijkswe ge zal moeten onderwerpen. Als het mo gelijk is kan nog aanvullende steun door de Armbesturen worden gegeven. De heer L. J. van Leeuwen zou ook hot. grondloon willen brengen van 10 op 11 en de steun voor georganiseerde kostwin ners op 7.—. Tevens vraagt spr., hoe de controle wordt uitgeoeefnd. De voorzitter deelt den raad mede, dat de werkloozen tweemaal per dag moeten stempelen en B. en W. de voorgestelde wijzigingen over nemen. Daarna wordt de steunregeling met algemeene stemmen en zonder hoof delijke stemming aangenomen. Nadat nog eenige besluiten comptabiliteit worden genomen, sluit de voorzitter de openbare vergadering.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2