BUITENLAND F VRIJDAG 18 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. DUITSCHLAND WELKE PLANNEN HAD HITLER? DE HUISZOEKINGEN BIJ DE NAZI'S. Zij zouden naar Berlijn willen marcheeren. Maandag den dag na de presidents verkiezingen in Duitschland hebben wij medegedeeld, dat de politie maatregeleh had getroffen tegen eventueele. pogingen tot geweld van de zijde der Nationaal- sociahsten. Thans zijn de telegrammen van gis teren hebben er reeds melding van go- maakt in geheel Pruisen op last van den Pruisischen minister van Binnenland sche Zaken, Severing, huiszoekingen gedaan in alle bureaux en afdeelingen van de nationaal-socialistiscihe partij. Er zouden documenten in beslag zijn genomen, die be wijzen, dat de nationaal-socialisten een marsch naar Berlijn hebben voorbereid. De Pruisische minister van Binnenland- sche Zaken publiceert het volgende com muniqué over den loop der dingen: Het onderzoek van de politie in het ge- heele gebied van den vrijstaat Pruisen heeft aan het licht gebracht, dat op den verkiezingsdag de zoogenaamde stormaf- deehngen van de nationaal-socialisten in gereedheid waren gebraoht. Deze maatre gelen waren van Miinchen uit bevolen. De Pruisische politie heeft in bijna alle gebieden van het Oosten en Noorden veel vuldig kunnen vaststellen, dat er systeem in de voorbereiding was en dat deze niet verklaard kan worden uit het „tempera ment" van enkele plaatselijke leiders. Brengt men dit in verband met de redevoe ringen van de leiders der nationaal-soda- listische partij voor de presidentverkiezin gen, dan krijgt men den indruk, dat vele groepen en onderleiders van de stormaf- deelingen ernstige geweldmaatregelen op het oog hadden. In de districten Oldenburg en Holstein hadden de leden van de stormafdeelingen bevel gekregen zich op 12 Maart voor een langdurige periode van proviand te voor- Het lag in het voornemen de stormafdee- ling op vrachtauto's naar Berlijn te ver voeren. In dezelfde richting wijzen de dingen te Wandsbek. Overal zijn dan ook op den verkiezingsdag in Zuidelijk Holstein troe pen concentraties van de stormafdeelingen aangetroffen. Hoe ernstig de stormafdeelingen hun plannen opvatten, bewijzen de mededeelin- gen, die o.a. in den kring van een der lei ders in een vertrouwelijke bespreking zijn gedaan. Deze leider wees op de noodzake lijkheid van het instellen van stormafdee- lingsreserves, daar nu de actieve stoimaf- deelingen uit het land moesten worden weggehaald. Want de actieve stormafdee lingen zouden den aan de macht gekomen Hitier in de groote steden moeten steunen, daar de politiekrachten daar niet voldoen de waren. De arrestatie van den Berlijnschen Schu- po-agent Lange en den wachtmeester Sohulz, eenige dagen voor de verkiezingen, heeft het bewijs geleverd, dat de nationaal- socialisten pogingen in het werk stellen om politie-ambtenaren te verleiden tot. het plegen van verraad. De ernstige onlusten, die de laatste da gen in de districten Salzwegel en Pinne- berg hebben plaats gehad, bewijzen de on geoorloofde bewapening van breede krin gen der nationaal-socialistiaohe partij. Omsingeling van Berlijn! Bovendien zijn dezer dagen bij huiszoe kingen te Berlijn ernstiger dingen aan het licht gekomen. Volgens de plannen, die in handen der politie zijn gekomen, werd een omsinge ling van Berlijn door van tevoren ingelich te Berlijnsche stormafdeelingen met onder steuning van de uit de provincie in de om geving van Berlijn samengetrokken storm afdeelingen, voorbereid, en zorgvuldig uit gewerkt. Bewezen is, dat de nationaal-socialisten zich op den burgeroorlog hebben voorbe reid. Dit ia een spelen met vuur, dat door de Pruisische staatsregeering niet langer kan worden geduld. Dure eeden over de wettig heid van de nationaal-socialistische orga nisaties kunnen de Pruisische autoriteiten slechts eerbiedigen wanneer de practijk van de nationaal-socialistische partij met de eeden der leiders in overeenstemming is. De Pruisische regeering is niet voorne mens een leger te laten uitrusten, dat niet alleen tot doel heeft de staatsautoriteit te ondermijnen maar ook een permanent ele ment van onrust zal zijn. De huiszoekingen hebben zoo goed als in alle plaatsen van Pruisen plaats gehad. Zoo worden huiszoekingen'gemeld uit Keu len, Koningsbergen, Berlijn, Aken, Dussel- dorf, Frankfurt en Hamburg. Op het zelfde doel was ook een alarmbe vel van de stormafdeelingen in Oostmark- Scheidemuehl gericht, dat eenige dagen geleden in handen der politie viel. Hierin wordt gerekend op wekenlange botsingen der stormafdeelingen. De verzamelpunten voor de verschillende stormafdeelingen zijn in bijzonderheden aangegeven. Aanwijzin gen voor de marschen zijn er aan toege voegd. De bevelhebbers van de stormafdee- gen moeten aardappelen, levensmiddelen en vee waarborgen. Bakkerijen moeten be zet worden voor het verzekeren van brood- leveranties. De wapens van de landsverde diging moeten door de stormleiders in be slag worden genomen en naar de jtlarm- verzamelplaats worden gebracht. De bur gemeesters en landjagers moeten worden gearresteerd, de telefoongebouwen bezet. In het afdeelingsbureau van de natio naal-socialistische partij te Berlijn zijn ai- armbevelen gevonden, die voor den eersten verkiezingsdag waren uitgegeven en de omsingeling van Groot-Berlijn ten doel hadden. Het wachtwoord was: „Grootmoeder ge storven. Max". Op dit wachtwoord zouden alle uitgevaardigde krijgs- en alanmvoor- schriften in werking treden. Adolf Hitler protesteert. Het bestuur van de Rijksdagfractie der nationaal-socialistische partij heeft in een telegram aan den Rijksminister van Bin- neniandsche Zaken geprotesteerd tegen de huiszoeking in de lokalen der natio naal-socialistische partij. Het bestuur be schouwt deze huiszoeking als een „verkie- zingsmanoeuvre van een internationale partij, die zich in haar machtspositie be dreigd voelt" en oppert de mogelijkheid, dat het gevonden materiaal zal worden ver- va lscht. Ook Hitier zelf heeft tegen den maatre gel van Severing geprotesteerd. Hij ont kent niet, dat in den verkiezingsnacht na tionaal-socialistische stormtroepen zijn ge- conoentieerd, doch dit is niets bijzonders en is bij iedere verkiezing geschied, teu einde het „afslachten van nationaal-socia listen door de partijgenooten van Severing, de Rijksbanier, het IJzeren Front en aan verwante troepen" te verhinderen. De juistheid van deze maatregelen is gebleken, omdat „de sociaal-democratische en com munistische moordplannen bij de jongste verkiezingen minder slachtoffers dan an ders tot gevolg hebben gehad". Overigens beweert Hitier, dat hij den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken een week tevoren op de hoogte heeft ge steld van deze troepenconcentratie. Woor delijk zegt hij: „door den chef van mijn generalen staf, officieel". Vrijdag zal hij door den chef van genoemden staf het groo te publiek laten bewijzen, dat de natio naal-socialistische partij en haar daden volkomen wettig zijn. Over de huiszoekingen zelf bewaart de politie voorloopig het stilzwijgen. Er is een groote hoeveelheid materiaal in beslag go- nomen, dat nog moet worden onderzocht. Men verwacht intusschen niet, dat de poli tie reeds dadelijk met de publicatie van eventueele onthullingen zal beginnen. Sommigen meenen, dat de nationaal-socia listische partij zal worden ontbonden, doch dat de regeering hiermee wil wachten tot na de Presidentsverkiezingen. DENEMARKEN DENEMARKEN BEHOUDT ZIJN LEGER EN VLOOT. In het Lands ting, de Eerste Kamer van bet Deensche parlement, is het ontwape ningsvoorstel van de regeering, dat de af schaffing van leger en vloot en de invoe ring van een „bewakingscorps" te land en ter zee inhoudt, in tweede lezing met 38 te gen 33 stemmen verworpen. De Boerenpar tij heeft het voorstel ingediend, het staande leger met 2000 man tot 8000 man te ver minderen, hetgeen een j^arlijksohe bespa ring van zes millioen kronen zou beteqke- nen. Volgens de bladen zou tusschen de Boerenpartij en de regeering over het voorstel reeds overeenstemming zijn be reikt. meen geenszins de meening van den vrij denker Lerroux, die indertijd in een arti kel ronduit verklaarde: Vernietigt de wet tige eigendommen der Kerk, rukt den kloosterzusters den sluiers van het gelaat en maakt Haar tot moeders, slaat uw vijan den neer en sticht brand I" Evenmin zijn de Spanjaarden allen Pila- tusfiguren, zooals Alcala Zamora. Het geduld der Spaansche Katholieken loopt ten einde. Zoo heeft de actie der Ka-, tholieke bladen tegen de omvorming der vroegere Jezuietensoholen tot staatsscho len reeds dit succes gehad, dat zich zdo goed als geen leerlingen hebben aange meld. In San Sebastian hebben zich, inplaats van twee honderd leerlingen, zooals vroe ger het geval was, voor het college aldaar slechts twee leerlingen aangemeld en in Barcelona heelemaal geen. De ouders weigeren eenvoudigweg hun kinderen naar scholen te sturen, waarin men hun het godsdienstonderwijs onthoudt en waar bovendien het onderwijs op een la ger peil staat, dan dat der Jezuïeten. SPANJE SPANJE'S VAL. Groeiend Katholiek verzet. Langzaam maar zeker dringt tot de Spaansche Katholieken de overtuiging door, dat alleen een krachtige organisatie aan de vervolging, die mot den dag fel ler wordt, weerstand kan bieden, dezen wij in de „Msbd." De groote Katholieke propaganda-orga- nisatie, de z.g. „Accion Natcional", breidt zich steeds meer uit en is reeds vertakt over het geheele land. Toch moet men den invloed van deze organisatie niet overschatten, men moet haar beschouwen al« den grondslag, het begin van een groote Katholieke partij. Tot nog toe heeft men in Spanje een aantal groepen, die ieder een gedeelte van „de Katholieke taak" vervullen en zich aan e'kaar verwant voelen, wijl zij alleen 't voorgestelde doel niet kunnen bereiken. Uitgesproken Katholieken in woord en daad zijn alleen de Basken, de leden van het z.g. Basco-Navarreesche blok. die met zestien afgevaardigden de Baskische pro vincies in Navarre vertegenwoordigen, en het z.g. agrarische blok met vijftien afge vaardigden. De leider der Basken is Buenza, geboren te Pampeluna en advocaat van beroep. De agrariërs zijn in den grond monar chisten en de naam van boerenpartij is slechts een dekschild. Hun leider is Marti nez Velasco en hun groote woordvoerders Gil Robles en Lamanné de Clarae. Tot de parlementaire vertegenwoordigers der Basken behoort ook de geestelijke Pildain, kanunnik en professor aan het se minarie van Victoria. Behalve deze maken nog vijf geestelijken deel uit van de cortes en eenige alleen staande leeken, die wel met de Katholieke beginselen sympathiseeren maar zich niet bij een of andere Katholieke partij hebben aangesloten. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de Kamer ongeveer honderd leden belt, die zich Katholiek noemen, kan men zich een beeld vormen van de versplintering der Katholieke krachten in het parlement. De toestand is echter niet hopeloos, schrijft een correspondent van de „Ger man ia". Men verheelt zich in Katholieke krin gen geenszins, dat de komende maanden voor de Kerk een bittere vervol ring en terreur kunnen brengen, maar de weer stand in het Katholieke kamp wordt steeds grooter. Feitelijk heeft het volk zijn ge loof in ziin Kerk nog niet vergeten of verworpen. De Spnjaarden huldigen over het alge CHINA V00RL00PIG ACCOORD TOT STAND GEKOMEN. Op weg naar definitieve oplossing van het conflict. In het Lagerhuis ondervraagd over den toestand te Sjanghai, zeide John Simon, de Engelsche minister van buitenlandsche za ken, dat hij bericht had gekregen dat on derhandelingen tusschen de Chineezen en Japanners gaande zijn en dat hij hoopte dat deze onderhandelinge met behulp van de vertegenwoordigers der vier groote mogendheden definitieve resultaten zouden opleveren. Simon zeide, dat een verkla ring thans betreffende de twistpunten de kansen op defintieve overeenstemming zou den schaden. Mao-Donald deelde mede, dat Dinsdag as. een debat over de gebeurtenissen te Sjanghai zou plaats hebben. Reuter meldt uit Sjanghai, dat de Volkenbondscommissie van onderzoek 21 Maart de door den oorlog verwoeste ge bieden zal bezoeken. Een officieel bericht bevestigt, dat de Japansch-Chineescbe onderhandelingen over den wapenstilstand ziin onderbroken om Zondagavond weer te worden hervat, meldt V. D. uit Tokio. Inhoud van het voorloopig accoord. Reuter meldt uit Sjanghai, dat volgens berichten uit Chineeschen bron de voor waarden van het voorloopig accoord tus schen de Chineezen en Japanners als volgt luiden lo. de Chineesche troepen zullen in hun tegenwoordige stellingen blijven bui ten de zone van 20 kilometer, terwijl de Japansche strijdkrachten zullen worden te ruggetrokken uit hef bezette gebied; 2o. de ontruimde gebieden zullen door de Chineesche autoriteiten onder politie toezicht worden gesteld en worden be stuurd 3o. een gemengde Ohineesch-Japan- sohe commissie zal worden gevormd voor het houden van toezicht, met behulp van vertegenwoordigers van neutrale mogend heden, op het terugtrekken van de Japan sche troepen en het bestuur van de ontruim de gebieden. AMERIKA DE GRENS DICHT. Nog meer immigratie-beperking in de V.S. De immigratiecommissie uit het Huis van Afgevaardigden te Washington heeft het rapport ten gunste van de resolutie, waar in wordt voorgesteld alle immigratiequo- ta te beperken tot 10 pet. van de tegen woordige cijfers en ook voor de landen van het westelijk halfrond een contingenteering in te stellen op een basis van 10 pet. der visa, verleend gedurende het op 30 Juli 1930 geëindigde fiscale jaar, aangenomen. Argentihië voor de Argentijnen. Hot comité tot het verleenen van steun aan werkloozen in Argentinië heeft een rapport gepubliceerd, waarin wordt mede gedeeld, dat de immigratie geheel zal worden stopgezet, terwijl de kwestie van de repatrieering der buitenlanders, die naar hun eigen land terug willen, met de betrokken regeeringen zal worden bespro ken. Geschat wordt, dat het aantal werk loozen te Buenos-Aires 50.000 bedraagt, terwijl dit aantal in het binnenland van Argentinië aanzienlijk grooter is. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. DRIE KINDEREN IN WOONWAGEN VERBRAND. In de nabijheid van Montargis (Frank rijk) geraakte gisteren een woonwagen in brand, waarin zich vijf kinderen bevon den. De moeder was naar de stad gegaan om inkoopen te doen, en aangezien de woonwagen op een afgelegen plek stond, werd de brand, die waarschijnlijk is ont staan, doordat de kinderen met vuur heb ben gespeeld of onvoorzichtig waren, niet bemerkt. Twee kinderen slaagden er in uit d^n brandenden woonwagen te vluchten, de overige drie verbrandden levend. School in Egypte ingestort. Gisteren is te Shebinelkom in Egypte een school ingestort, waarbij drie Egypti sche scholieren Werden gedood en 29 ge wond. GEHEIMZINNIGE GASVERGIFTIGING IN AMERIKA. Zes personen overleden. Te New Windeor in den staat New-York zijn zes personen van het gezin John Lu- kaszewski in hun woning dood gevonden, terwijl in een belendend perceel vier per sonen werden bedwelmd door een geheim zinnig gas, omtrent welks aard de politie nog geen nadere bijzonderheden kon ont dekken. Alle gasleidingen in de beide hui zen ifijn onderzocht en een inspecteur van het mijndepartement stelt een onderzoek naar de gassoort in. DE BRAND IN DE TSJECHISCHE MIJN. Hoop op redding opgegeven. Naar de directie van de Koh-I-Noor mijn wordt medegedeeld, bestaat er geen hoop meer de in de mijn ingesloten acht arbeiders te redden, daar zij sedert gister middag geen teekenen van leven meer hebben gegeven. Niettemin worden de red dingswerkzaamheden met alle kracht voortgezet. Bij de reddingswerkzaamheden zijn ware heldendaden volbracht. Een machinist die de grondwaterpompleiding moest bedie nen, bleef op zijn post in de overtuiging, dat indien hij zou wijken, de mijn zou on- derloopen. Gistermiddag deelde hij tele fonisch mede, dat rookwolken naderden, waarom hij vroeg zijn post te mogen ve1 laten. Hem werd geantwoord tot het laatste te willen volhouden. Na eenige uren deelde hij mede, dat rook en gas hem reeds den weg naar de schacht hadden af gesneden en dat hij zich naar de lucht- sohacht begeven had. Sindsdien ontbreekt van hem ieder spoor. De oorzaak van het ongeluk is toe te schrijven aan zelfontbranding der kolen. Circa 400 man zijn bezig het vuur te ver stikken. GROOTE PETROLEUMBRAND TE STETTIN. Gistermiddag is op het terrein van de Duitsch-Amerikaansche Petroleum Maat schappij te Stettin een groote brand uitge broken, ter bestrijding waarvan de ge heele Stettinsche brandweer gealarmeerd is. Een gedeelte van de groote tank-instal latie, waaruit Berlijn van petroleum, smeer- en stookolie wordt voorzien, staat in licht*» laaie. Op het oogenblik is gevaaT voor de eigenlijke petroleumtanks geweken. Ten gevolge van de hevige rookontwikkeling kan het verkeer slechts door het omleggen van trams en rails voortgang vinden. Een aantal kleine ontploffingen richtte geen belangrijke schade aan. De brand is vermoedelijk ontstaan bij het uitvoeren van lascharbeid. Onbekend schip in brand. Op 80 K.M. ten Zuiden van de Chesa- peak-baai is de bemanning van een onbe kend sohip opgepikt, dat in brand is ge raakt en zinkende is. Verscheidene vaar tuigen van de kustwacht zijn op weg naar de plaats van hef ongeluk. OP ZOEK NAAR DE LINDBERGH-BABY Spitale's pogingen volkómen mislukt. De „gangster" Spitale, die, zooals be kend, op verzoek van Lindbergh deel heeft genomen aan het naspeuringswerk naar den gestolen baby, heeft medegedeeld, dat hij er absoluut niet in is kunnen slagen met de ontvoerders in contact te komen. Keizer Karel's stoffelijk overschot naar Tirol? De Weensche correspondent van de „Daily Tel." verneemt uit Tiroolsohe krin gen, dat op 19 Maart a.s. een delegatie zal vertrekken naar Steenockerzeel in Bel gië, om toestemming te vragen aan ex- keizerin Zita voor het overbrengen van het lijk van keizer Karei van Madeira naar Tirol. De keizerin zou reeds hebben te kennen gegeven, dat zij in principe tegen het bijzetten van het stoffelijk overschot van Karei bij den Iselberg geen bezwaar heeft. Echter zou zij de voorwaarden stel len, dat zij bij de bijzetting aanwezig zou kunnen zijn en gelegenheid krijgt om van tijd tot tijd het graf te bezoeken. Communistische burgemeester In Duitschland uit zijn ambt ontzet. De burgemeester van het plaatsje Mör- felden is op staanden voet uit zijn functie ontzet, zulks wegens permanente onge hoorzaamheid jegens zijn superieuren en wegens zijn optreden als agitator der com munistische partij. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen; tegenwoor dig alle leden, behalve v. Leeuwen, die wegens ziekte afwezig is. De Voorz., dc burgemeester, opent met gebed, waarna de notulen der laatste ver gadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hij feliciteert de leden Slin-, gerland en de Groot met het feit, dat zij 12 1/2 jaar lid van dezen Raad zijn, waar voor beide heeren hun dank betuigen. Als ingekomen stukken deelt de voorz. mede: goedkeuring van Ged. Staten op het geldleeningsplan der vorige vergade ring, der begrootingswijziging en der aan wijzing van het G. E. B. als Tak van Dienst, en de mededeeling, dat de wijzi ging der Vleeschkeuring8verordening, o.a. betreffende de invoerkeuring is verdaagd welke stukken allen voor kennisgeving worden aangenomen. Het jaarverslag van de Cie bot wering van schoolverzuim wordt gelezen. De Rekening 1931 en de begrooting 1933 der Gezondheids Commissie te Bo degraven, worden vastgesteld. Op een vraag van den voorzitter, of de Raad het wenschelijk acht, naast B. en VV nog een Commissie voor de behartiging van zaken inzake de electriciteitsvoorzie- ning, te benoemen, wordt met algemeene stemmen ontkennend geantwoord. Aan dé voorwaardep voor huurders der gemeentewoningen, wordt toegevoegd de bepaling, dat de huurders het abonnement voor aansluiting aan de waterleiding moe ben betalen. Met algemeene stemmen wordt de ge wijzigde gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Ter-Aar, Nieuwkoop en Nieuwveen inzake het G. E- B., aangeno- De steunregeling voor werkloozen. In verband met het feit, dat de steun regeling voor werkloozen op 15 dezer is afgetoopen, brengen B. en W. eventueele verlenging daarvan ter tafel. De voorzitter geeft een overzicht van hetgeen is uitgegeven vanaf 1 Januari tot heden, nl. ruim 800.krachtens do steun regeling, terwijl hij eveneens verschillende uitkeeringsgevallen aan den Raad ter be slissing voorlegt. B. en W. hebben hun nieuw ontwerp aan het Departement van Binnenlandsche Zaken ingezonden ter verkrijging van een Rijksbijdrage; tot heden is daarop geen antwoord ontvangen, waarom zij voorstel len de bestaande regeling te handhaven; mede zijn van enkele organisaties verzoe ken tot verlenging ingekomen. B. en W. zouden gaarne van den Raad vernemen tot wanneer men de regeling verlengen wil, en tevens gaarne wanneer de ongeorganiseerden tot een organisatie moeten toetreden. Na lange bespreking wordt besloten, de regeling tot 16 April a.s. te handhaven met dezelfde bedragen, wordt bepaald, dat 1 Mei a.s. de ongeorganiseerden moeten vereenigd zijn en blijft bepaald, dat de contributietoeslag tot 16 April zal worden verleend. Enkele ondersteuningsgevallen worden besproken en vastgesteld. Naar aanleiding van ingekomen klachten omtrent de prijzen van de waren, welke de winkeliers verstrekken op de bons, wordt besloten de winkeliers te vragen, dp goederen aan werkloozen tegen ver minderden prijs te verstrekken. Behandeld wordt de begrooting voor 1932 van den keuringskring Nieuwveen, waartoe deze gemeente ook behoort. Artikelsgewijze behandeling heeft plaats de salarissen ,der ambtenaren van den Dienst worden wel besproken," maar daar men de wetenschap heeft, dat eventueel protest opk wel weer op een fiasoo zal uitloopen, legt men zich er maar bij neer, daar alle bevoegdheid in deze toch aan den Raad der centrum-gemeente behoort, en deze Raad de begrooting 1932 vorig jaar vaststelde; wel vindt men de uitge trokken salarissen en in verband daar mede staande pensioensbijdragen hoog, en vormen deze te samen ongeveer 5600.van het op de begrooting uitge trokken totaal-bedrag van 5775.en wordt daaromtrent een opmerking ge maakt, maar als onderworpen aanvaardt men ook dit. Gedep. Staten deelen mede, dat zij geen termen aanwezig achten om te bevorde ren, dat uit den Kring aan den heer L. Eikelenboom een wachtgeld wordt toe- B. en W. zullen gaarne de meening van den Raad vernemen; den voorzitter is bekend, dat Ged. Staten zich niet zullen verzetten tegen een onzerzijds eventueel toe te kennen wachtgeld. Over deze kwestie wordt eenigen tijd; van gedachten gewisseld, met resultaat, dat geen wachtgeld zal worden toegekend, en wel, omdat wij nooit hebben gevraagd, te worden ingedeeld bij den kring-Nieuwveen en deze gemeente door de indeeling en het daaruit voorgevloeide ontslag van den heer Eikelenboóm met als gevolg toeken ning van wachtgeld ten laste onzer ge meentekas, de dupe van de geschiedenis zouden worden, terwijl men de betrekking van hoofd van Dienst beschouwt als een zeer kleine neven-betrekking, waaraan een klein salaris was verbonden, en de gemeentefinanciën in den tegenwoordigen tijd de uitgaaf niet gedoogen. Een in concept aangeboden begrootings wijziging wordt algemeen vastgesteld. Het kohier voor de hondenbelasting 1932 wordt vastgesteld. De voorz. zegt naar aanleiding van de verdaging der beslissing op de vleesch- keuringsverordening met betrekking tot het z.g. invoerrecht, dat hij heeft hooren verluiden, dat men op invoerkeuring zal aandringen, waarom hij den Raad vraagt, of men liever de eer aan zichzelf wil houden en alsnog tot invoerkeuring wenscht te besluiten. Dit blijkt niet het geval te zijn en zal men rustig de beslissing af wachten. De heer Mourits informeert naar de aansluiting van den Kousweg aan de wa terleiding, waarop de voorz. antwoord, dat zooals reeds eerder besloten tot aan sluiting kan worden overgegaan, als wij het over het te verwachten tekort eens zijn, waartoe op de eerste plaats noodig is te weten de meening van alle belang hebbenden, en B. en W. steeds bereid blijven tot een onderhoud.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6