HAARLEMMERSTR. 130-136 "MB BS UW BESTE LEVERANCIER VOOR MEUBELEN IS UW BESTE LEVERANCIER VOOR BEDDEN EN V WATRASSEN SPORT LAND- EN TUINBOUW UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS AGENDA VRIJDAG 18 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS Salongarnituur, 2 crapeauds met 4 stoelen, bekleed m. prima wollen moq. 51.00 Huiskamergarnituur, 2 arm- fauteuils met 4 stoelen, bekl. m. rood leer 19.40 Eiken Dressoir met spiegel- öpzet 17.75 Met groote ovaal spiegel facet geslepen 26.75 Eiken Trektafel met 2 uit- Eiken Salontafel 8.75 Moderne Spiegel met coro- mandel versiering 9.10 Eiken Bloemtafel 0.45 Spiraalmatrassen 2-persoons 15.50, 11.75, 9.—, 7.25, 5.75 3 deelig Matras, peluw en 2 kussens, zwaar gev. compl. 20.75, 18.75, 15.25, 12.75 Reclame Garnituur, best. uit 1 pers. ledikant m. spiraal- matras, zwaar gev. matras en kap. kuss. compl. 11.95 Prima 6-deeIig Damast Ma- trasstel, prima Javakapok- vull.'" geh. afgerand 37.50 Opklapbedden, onze speciale reclame 14.75, 13.75, 10.25, 3.75 Ombouwen 18.75, 14.— 12.75, 9.50, 7.75 WORDT DE FISCUS VRIENDELIJKER? Geen hooge boete bij een onwillekeurig verzuim. In het verslag over het wetsontwerp tot aanvulling enkele artikelen der wet op de inkomstenbelasting 1014 en de vermogens belasting 1892 acht de commissie het noo- dig, dat uitdrukkelijk worde bepaald, dat de verhooging met 25 pet van het ten on rechte door belastingplichtigen betwiste gedeelte van een aanslag iri de inkomsten- of vermogensbelasting niet rechtsgeldig zal zijn, indien aannemelijk is, dat niet door opzet of grove onachtzaamheid van den appellant het aangegeven bedrag te laag is gesteld. De commissie acht het juist, dat een overeenkomstige voorziening wordt getrof fen ten aanzien van de viervoudige verhoo gingen bij navordering. Sommige leden waren van meening, dat er ook reden bestaat in bepaalde in de wet te omschrijven gevallen aan belastingplich tigen, die in beroep in 'het gelijk zijn ge steld, een vergoeding toe te kennen voor deskundigen bijstand. De regeering merkt daarbij op, dat de gestelde vraag of niet nog verder zou behooren te worden gegaan door het percentage van 25 pot aanzienlijk te verlasen, ontkennend moet worden be antwoord. Eenige leden der commissie achtten het gowenscht, dat deze gelegenheid zou wor den benut om in de wet een bepaling op te nemen, welke den belastingplichtige een ze kere rente garandeert over dat deel van zijn aanslag, dat later blijkt buiten zijn schuld ten onrechte van hem te zijn gevor derd. waarbij de regeering opmerkt, dat een regeling, waarbij over aanvankelijk te veel betaalde belasting een rentevergoeding zou worden toegekend, in de thans aan de orde zijnde wetten niet thuis behoort. PROF. UDE OVER VIVISECTIE. Wij hebben onzen lezers reeds bericht, dat de Aartsbisschop van Utrecht aan den Oostenrijkschen priester-hoogleeraar prof. Ude uit Graz verboden heeft, als spreker in zijn diocees op te treden. Eenzelfde verbod heeft thans ook de bisschop van Haarlem voor zijn diocees uitgevaardigd. Desondanks heeft prof. Ude Woensdag avond in den Haag en gisteravond te Lei den zijn voorgenomen rede gehouden en schijnt niet van zins te zijn, ook maar eenigszins met deze verboden rekening te houden. De^.Msb." beekent hierbij aan: „Commentaar is vrijwel overbodig. Een priester, die zich niet aan een bis schoppelijk verbod stoort, veroordeelt zicli zelf. Het i» wel zeer te betreuren, dat deze talent- en overtuigingsvolle persoonlijk heid, die een zegen had kunnen zijn, veel eer een gevaar wordt door zijn breideloos extremisme". Inderdagd, wie zooals wij gisteren in de Kleine Stadszaal dezen merkwaardigen man heeft hoóren getuigen van hetgeen hij zelf als de beste levenshouding aanneemt, moet erkennen, dat prof. Ude een ideaal mensch had kunnen zijn, als hij niet zoo'n grenzenloos eenzijdige Streber was gewor den. Hij brandmerkte alle vivisectie als een „Verbrechen", als een misdaad en weiger de staten, die niet tegen de vivisectie op treden, te erkennen als cultuurstatun. lederen vivisector noemde hij een „Feig- ling", een lafaard, een sadist en een „mora- lisch minderwertigen Mensch". Neen, wie zijn tegenstanders, in plaats van te vernietigen, wil overtuigen van hun ongelijk, moet anders optreden. Vóór prof. dr. Ude hield dr. Pijl uit den Haag een rede, waarin hij de vivisectie eveneens zeer scherp veroordeelde en met name tot de Leidsche professoren dr. Gor ter en dr. Storm van Leeuwen scherpe ver wijten richtte. Door den Raad van Haarlem werd een voorstel aangenomen, waarbij verbo den wordt in automaten tabaks artikelen ter aflevering voorradig te hebben. De St. Agneskerk aan den Ara- stelveefischen weg te Amsterdam is na haar uitbreiding en vcfiaaiïng Woensdagoch tend geconsacreerd door Z.H.Exc. Mgr. J. D. ,J. Aengenent, bisschop van Haarlem. De Katholieke Hoofdkwartiers-com nussaris van „De Nederlandsche Padvin ders', tevens voorzirter van „De Katho lieke Verkenners'' prof. dr. Al- phons Steger, heeft zich door drukke be zigheden genoodzeakt gezien, zich uit de Verkennersbeweging terug te trekken. VOETBAL Wedstrijden N. Z. H. T. B. Zaterdagmiddag a.s. te 3 uur wordt op het terrein der Tram Boys aan den Ka naal weg gespeeld N. Z. H. T. B. I „WTaals". Maandagmiddag a.s. te 3 uur wordt op hetzelfde terrein voor de Tram- en Spoor wegcompetitie gespeeld N. Z. H. T. B. I A. G. T. I (Amsterdamsohe Gemeente Tram). DE ELFDE PAASCHVEE-TENTOON- STELLING TE AMSTERDAM. Men behoeft, om te beginnen, het pro gramma maar door te bladeren om te con- statceren dat de elfde Paaschveetentoon- stelling van de Amsterdamsche Vereeniging tot het houden van Veetentoonstellingen en Jaarmarkten, welke vandaag op de Vee markt in onze hoofdstad wordt gehouden, ondanks de crisisgeluiden, welke zich op schier elk gebied en niet het minst op dat van landbouw en veeteelt, doen hooren, zeer behoorlijk voor den dag is gekomen. Dit programma vermeldt, mét de voor de deskundigen van zooveel beteekenis zijnde bijzonderheden, rubrieken voor vet-, melk-, fok- en handelsvee, remontepaarden, heng sten en merriën van het type Landbouw- tuigpaard, koud'bloeden, sla chtpa arden, geiten en bokken, schapen en varkens, zoo wel voor de fokkerij als voor de slachtbank. De opening. Dat de<ze tentoonstelling, die zich van verre reeds aankondigde door een vroolijke vlaggenversiering, er dan ook wezen mag, bleek duidelijk bij de eenvoudige openings plechtigheid, welke zich 's morgens in de be stuurstrent voltrok. Het was daar de voor zitter, de heer H. C. Bike, die, na de af gevaardigden van de Fransche en Belgi sche vleeschhouwers hartelijk welkom te hebben geheeten, met nadruk wees op het feit, dat deze tentoonstelling, ondanks de malaise en andere narigheden, haar voor gangsters overtreft wat het aantal inzen dingen aangaat, voornamelijk in de klasse van rundvee, maar ook in die der paarden. Niet minder dan 140 nummers zijn er méér geboekt dan het aantal, dat de Veemarkt op tentoonstellingsdagen ooit heeft geher bergd. Dat alles geeft, vooral ook omdat het hier geen jubileumtentoonstelling ge.dt, in deze zoo ongunstige tijden alleszins re den tot verheugenis, en het is ook een be wijs, dat de breede lagen van ons volk, welke in, de beoefening van landbouw en veeteelt een bestaan trachten te vinden, hun energie en doorzettingsvermogen aller minst hebben verloren. Met de beste wenschen voor haar wel slagen verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Clemens Jozef, z. v. Gijs- bertuB J. Vergeer en Antonia M Mulders. Lambertus Sterner, z. v. Johannes van Leeuwen en Jacoba Wallaard. Barbara, d. v. Leendert Zuidain en Neeltje Zuidam. Petronella, d. v. Michiel van Muiswinkel en Ermpje van Zwieten. Overleden: Pieter Domburg, we- duwn. van Marijt-je Bloos, oud 86 jaar. Gehuwd: Leendert Spreij, oud 36 jaar en Wilhe'mina Magdalena Sern', oud 27 j. Ingekomen: A. J. Hoogduijn, van Monster. G. van Luinen, van Kockengen. A. Oost, van Eethen. Jerina K. Caste- lein, van Voorburg. Grietje K. de Kijk, van Hazerswoude. T. Lagerweij, van Am sterdam. H. Verduijn en gezin, van Lisse Juliana Orij, van Botterdam. Jacoba Boer, van Utrecht. N de Bruijn, van Am sterdam. P. A. Tanis, van Nieuwerkerk. Vertrokken: P. van den IJssel, naar 's-G ra ven ha ge. S. Weidenaar, naar Oost- dongeradeel. Anna H. van Huik, naar Beverwijk. H Eefsting, naar Zwijn- drecht. F. Roszak, naar Zwijndrecht. H. IJpma, naar Woubrugge. O. Rietkerk, van Wateringen. A. Visser en gezin, naar Leimuiden. H. Soiit en gezin, naar Ermelo. A. Boing en gezin, naar Heken- dorp. Rathe Roszak, naar Zwijndrecht. Jacoba Vogel naar Esch. J. Visser naar Ferwerderadeel. M. Bos en gezin, naar Woubrugge. NIEUWKOOP. Excursie Gemeenteraad. Op Dinsdag 22 dezer zullen de Burgemeester en de le den van den gemeenteraad, alsmede enke le ambtenaren, gezamenlijk per autobus een bezoek brengen aan de Jaarbeurs te Utrecht, vobrname ijk om te gaan zjen den stand van de Nieuwkoopscke kleinsme- denindustrie. Geboren: Cornelia. Wilhelmina, d.v. J. Verhage en M. C. Slootweg. Joannes Jozef, z. v. G. Kwakkenbos en S. Bader. Marrigje Arida, d. v. G. de Rooij en M. Stigter. Jan, z. v. I. Vermeij en O. Lam. Elsje, d. v. J. Vijfhuizen en J. O. van der Laken. WOERDEN. Postkantoor. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de af zenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Maart. Brieven Biu- nenlapd: van Woerden O. J. de Jager, Soest; van Kamerik S. Kool, Alfen a. d. Rijn; van Linsohoten Borne. Driftigheid is lastig. Ook voor de driftige zelf. Dit ondervond de knecht van schipper v. O., die zich op een schuit be vond in den Rijn bij de Pannenbakkerijen. Een andere boot kwam aanvaren, volgeas de meening van de knecht met veel te groote snelheid. Zijn toorn werd hierdoor dermate ontstoken, dat hij een pan greep en deze in de richting van het naderende schip slingerde. In zijn onbezonnenheid kon hij zelf zijn evenwicht niet bewaren en viel over boord. Zijn projectiel had echter doel getroffen en beschadigde ernstig een pa neel. De eigenaar deed hiervan aangifte bij de politie. Het bleek wel dat hij inderdaad te snel gevaren had. Intusschen had de knecht de aangebrachte schade te ver goeden. GELOOF EN WETENSCHAP. Dr. Goddijn over Zuid-Afrika. Gisteravond vergaderde in „den Burcht" de vereeniging „Geloof en Wetenschap" op welke bijeenkomst dr. W. Goddijn een voordracht met lichtbeelden hield over: „Herinneringen aan een studiereis door Zuid-Afrika.". Na opening met den chr. groet door den voorz., den heer ir. F. Guljé, die wees op het afwisselende programfiia van „Geloof en Wetenschap" verkreeg aanstonds dr. Goddijn het woord. In zijn inleiding vertelde spr. van zijn studiereis door Zuid-Afrika, die hij ge maakt had in gezelschap van dr. Lotsy, maar zóó. dat ieder veelal op eigen gele genheid werkte en exploreerde en men soms dagreizen ver van elkander was. Na nog iets gezegd te hebben over de natuurlijke vegetatie van het Zuid-Afn- kaansche land, die sterk verband houdt met regenval en windrichting gaf spr. op een kaart het reisplan aan n.l. Kaapstad, Tafelberg, Kaapprovincie, Oranje, Vrijstaat, Transvaal tot de grens van Rhodesia. Van deze reis gaf spr. aan de hand van een uitgebreide serie lantaarnplaatjes, een interressante beschrijving, waarbij hij niet alleen de bijzondere exern- platen der mheemsche flora en fauna liet zien, maar vooral ook een indruk gaf van het leven der mheemsche bevolking. Zoo werd achtereenvolgens vertoond een autotocht Langs de kust van het Kaapse he Schiereiland met de bergen, de twaalf Apostelen genaamd, Kaapstad met de Hol- landsche boerenwoningen en de oud-Hol- landsche interieurs. Hierna behandelde dr. Goddijn eenige plantenfamilies als de Skaambloem en de Zilverboom, woestijnplanten en balfwoes- tijnplanten -en de mimicry bij sommige daarvan. Spr. liet de aloë's en accacia s zien, om daarna weer te toonen de planten groei der bergen. Hierna volgde 'n interes sante beschrijving van Port Elisabeth en Grahamstown, waarbij spr. aan de hand van foto's en eigen gemaakte teekeningen een beeld gaf van het leven der kaffers. Na de pauze besprak dr. Goddijn het le ven der kaffers in het vrije gebied onder protectoraat der Engelschen en het leven in Basoetoland, waartusschen ook weer heel wat interessante plantenexemplaren de aandacht vroegen. Interessant waa de beschrijving van het leven der Boschjesmannen, die te oordee- len naar de geprojecteerde teekeningen kunstzinnige schilders en beeldhouwers zijn geweest. Tenslotte gaf spr. een indruk van Trans vaal, Bloemfontein, Pretoria, de natuur lijke parken en het leven der kaffers al daar. De voorz. dankte na het hartelijk applaus dr. Goddijn voor diens interessante lezing over dit boerenland dat zoo de sympathie der Nederlanders heeft, welke dankwoor den nog eens met een applaus werden on derstreept. Hierna werd de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze gesloten. Gistermiddag om 5 unr liep de 13-jarige N. B. op de Breestraat op den rijweg, toen hij dreigde overreden te worden door een vrachtauto. Dit zag een andere jongen, die B. opzij trok, doch hem daarbij den arm uit de kom trok. Per auto van den E. H. D. werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. UITREIKING GOUDEN MILITAIRE MEDAILLE. Hedenmorgen had op het terrein aan de Maaldrift de uitreiking plaats van het gou den kruis van verdienste wegens 36-jarigen trouwen dienst aan den sergeant-majoor J. Bakker, adjudant-onderofficier van het 6e Reg. Veldartillerie. De geheele legermacht van het 6e had zich aan de Maaldrift verzameld om van deze plechtigheid getuige te zijn. Ook wa ren vele familieleden en bekenden van den jubilaris aanwezig o.a. de oud-garnizoeas- oommandanten kolonel Nauta Pieter, Kolo nel Kist en de veldprediker ds. Nauta. Onder commando van majoor Carstens maakten de troepen carré, waarna de te genwoordige garnizoenscommandant, Over ste Haitsma Muiier, den h,eer Bakker tiet gouden onderscheidingsteeken overreikte. De muziek van het 6e K. V. A. speelde tij dens deze plechtigheid het Wilhelmus. Nadat èn de jubilaris èn de garnizoens commandant wederom te paard waren go- stegen hield de heer Haitsma Muiier een toespraak, waarbij hij deze dag een blijde dag voor het regiment noemde, omdat aan den heer Bakker de medaille wegens 36-ja- rigen trouwen en eerlijken dienst is uitge reikt. Hij heeft deze onderscheiding naar ieders overtuiging ten volle verdiend. De Genes tet heeft geschreven: „Ik heb een vrind, met ijzeren hand en koel gebiedend oog". Deze vriend was de plicht. De jubi laris van heden heeft dezen vriend steeds de hand gereikt. Hij heeft meer dan dat gedaan en de dienst zooveel mogelijk «a- ten voorgaan. Spr. stelde hem ten voor beeld aan de andere onderofficieren en hoopte, dat deze dag voor den jubilaris een spoorslag zou zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Spr. besloot met den wensch, dat het adjudant Bakker gegeven moge zijn nog lang het regiment en H. Ma jesteit te dienen. Daarna wenschten alle officieren en on derofficieren den jubilaris geluk. Ver. t. Bev. d. Bel. v. S. H. Een 50-tal leden van bovengenoemde vereeniging vulden gisteravond de zaal van het Leidsche Volkshuis. Prettig zoon flinke opkomst, temeer waar wij dezen avond zouden passeeren zonder hulp van buiten. De presidente mevr. KranenburgSie mens opende te ruim 8 uur de vergadering met allen welkom te heeten, en wilde de belangen onzer afd. bespreken. Er waren n.l. in dezen tijd van malaise prettige be richten voor ons. Voor de a.s. verloting zijn veel prijzen ingekomen, de mooie handwerken getuigen hoe na de groepste- lefoon bij velen aan het hart ligt De uit stalling der prijzen zal plaats vinden met de Paaschdagen in de étalage van de „Re genboog". Breestraat 159. daarvoor wel willend afgestaan. Door verschillende leve ranciers werden nog toezegging edaan voor het zenden van oadeaux tegen de verlo ting. De hoofdprijs zal een schemerlamp zijn; de prijs der loten bedraagt 0.25. Een tweede goede boodschap was. dat het bestuur een gebruikt gehoorapparaat had ontvangen ten verkoop, waarvan de opbrengst ten bate kwam voor de kas der groepstelefoon. Hoe wij het ook betreuren, dat de Pan tomime-club V.O.D.O. opgehouden heeft te bestaan, toch zijn we egoist genoeg oin ons te verheugen over het bedrag, wat door re glementsbepaling van genoemde vereeni ging ons is toegezegd. Verschillende leden waren genegen lo ten te verkoopen en vingen daarmede reeds aan op dezen avond. Er werd nog een kwartiertje aan liplezen besteed on der leiding van mej Driessen, terwijl ons kopje thee niet achterwege bleef en de le den onderling een gezellig praatje maak ten. Een en ander heeft er toe geleid dat ook deze avond weer op aangename wijze werd doorgebracht. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvi ng: J. van Hee- ringen voorheen D. N. A. van Wijk, Leiden, Steenstraat 43. Sigarenwinkelier. E.: J. A. M. van Heeringen, Leiden. MUZIEK. MUZIEKSCHOOL DER MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Voordrachtsavond. In de groote Nutszaal werd gisteravond een uitvoering gegeven door enkele leerlin gen van de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst. Deze voordrachtsavonden hebben steeds hare eigene aantrekkelijk heid, zoodat er volop belangstelling was en de zaal zeer goed bezet was. In ©en mooi gekozen programma deden enkele van de velen zich hooren, eer aandoende aan hun leermeesters. Om aan te vangen was het „Strijkkwar tet Es dur" van Mozart gekozen. Een prach tig stuk muziek, en ongetwijfe'd beleefde de heer van den Burg genoeglijke oogen- Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de Comm. Vennootschap A. J. Neuteboom en Co. en de Comm. Vennootschap L. Ver woerd en Co., beiden gevestigd te Leiden, een verzoek hebben ingediend ter beko ming van verlof voor den verkoop van al coholhoudenden drank, anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, resp. in de perceelen Beesten markt No. 30 en Hoogewoerd No. 99, al hier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRÏJEN, Secretaris. Leiden, 18 Maart 1932. LEIDEN. Oinsdag. Donderdag, Zaterdaa. Vincentiu». Bibliotheek, geopend 'b avonds van 7.30—8.30 uur. Vrijdag. Residentie-orkest, Stadsgehoor zaal, 8 uur. Vrijdag. Tentoonstelling A. N. W. B. Le zing met lichtbeelden „Zomer- zorg", 8 uur. Zaterdag. Dioc. Ver. van R.-K. Bijz. Onder wijzers, afd. Leiden en Omstre ken, Den Burcht, 6 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Maart a.s. waar genomen door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, Telefoon 552. blikken toen hij de heeren Heering en Horst, le en 2e viool, en de heeren Wen- sink en Bruining, alt en cello, Mozart's zonnige jeugdmuziek zoo wèl hoorde uit voeren. Wij troffen hier aan een zeer ge waardeerd streven naar het mooie toon, kleur, nuance, gevoelsaccent, rhythmischo onderstreping. Er was voortreffelijk en met liefde gestudeerd; het ensemble mocht er dan ook wezen. Levendig en vlot werd er door dit viertal jongelui gemusiceerd. Geen wonder, dat er enthousiast applaus volgde, dat inderdaad wei-verdiend was. Niet minder succes had de jonge heer W. Heering, die op de fluit een solo ben beste gaf n.l „Contehplation" van Th. Verhey, hierbij smaakvol gesecundeerd door Me juffrouw Bik. Deze jeugdige leerling van den heer Prins ontwikkelt een sterke ronde toon en heeft ongetwijfeld muzikalen aan leg. Hij blaast zuiver en met goeden smaak voor phraseering.. Wanneer hij tiid en lust blijft behouden tot studie, zal hij pieizier hebben van zijn mooi instrument. De koorklasse van den heer Richard Boer zong onder diens leiding twee mooie vrou wenkoren „Laudate pueri" motet van Mendelssohn-Bartkoldy en het charmante „Standchen" van Schubert met altsolo door Mevrouw A. Driessen. De koorzang was door den fijnzinnigen leider die van ach ter den vleugel het koor dirigeerde tot iets moois gemaakt. Wij toch kennen den heer Boer als een musicus die van stern- techniek op de hoogte is en de teugels strak houdend, de voordracht ingedwongen doet vloeien. Mevrouw Driessen heeft een mooie welluidende altstem, een zeker ge mak van optreden. Laat zij zich op het vrij maken der stem meer nog dan voorheen toeleggen het mooie timbre zal vooruit gaan, draagkracht en expressie toenemen. Na de pauze bracht de directeur het te leurstellende bericht dat Mejuffrouw Stal- linga leerlinge der repertoir-klasse van den heer Franco Mendes verhinderd was dezen avond te zingen. Wel jammer, de drie Wo.fliederen waren'zoo'n aanlokkende af wisseling op het programma. Maar geen nood, Mejuffrouw Snoep werd bereid ge vonden haar plaats over te nemen en met waardeering herdenken wjj de interpreta tie van de vijf Ca.prices van Ernst Foch, die de noodige technische bekwaamheid vragen. Onder leiding van den heer Franco Men des speelde Mejuffrouw Cor Bots „Nuits dans les jardins d Espagne" van Manuel de FalLa. De Spaansche muziek kan den toe hoorder overrompelend aangrijpen en da nig bezighouden door kleurnuance en op levende accentuaties. De orkest-partij werd voor vierhandig klavier gemaakt door Me vrouw Sirks-de Bock ep Mevrouw van der Heijden-Brakel en al werd dit nog zoo technisoh en met toewijding gedaan, het orkest werd voortdurend gemist, de kunst vaardige instrumentatie, de kleuren-ver- scheidenheid die het orkest met zich brengt. Dit was in het nadeel der soliste, die overigens het groote briljante sluitstuk met intelligentie en vaardigheid voor droeg. Een aanhoudend en waardeerend app'.aus beloonde Mejuffrouw Bots en haar beide partners voor het gebodene. 't Was een zeer geslaagde avond. J. K.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2