LOS ANGELOS DE STAD DER OLYMPISCHE SPELEN 1932 VRIJDAG 18 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIJFDE BLAD PAG. 18 AANSLAG OP EEN TREIN AANGEKONDIGD. Een minderwaardige grap? Gistermorgen zag een wielrijder op het fietspad tusschen Soe-stduinen en Amers foort in het zand geschreven dat er eerst daags een aanslag gepleegd zou worden op een trein AmersfoortUtrecht, welk drei gement onderteekend was door Matuschka II. Alle gemeentebesturen zijn door de di rectie der Ned. Spoorwegen vandaag in kennis gesteld met dit dreigement in het zand, dat door een burger werd ontdekt, die het den stationschef rapporteerde. Het geheele traject wordt thans streng be waakt door de politie der gemeenten waar de spoorweg langs of door loopt. Het is evenwel niet onmogelijk dat een grappen maker het dreigement neerschreef. „Tel." WREEDE VOGELVANGST. Blind gebrande vinken. In enkele dorpen van Oostelijk Noord- Brabant is proces-verbaal opgemaakt te gen lieden, die zich op het vangen van zangvogels toeleggen en daarbij wreede methodes toepassen. Onder meer wordt de vinkenvangst soms beoefend met be hulp van lokvogels, die daartoe opzette lijk blind gebrand zijn. In de be'reffende landstreek hoopt men dat door het. de hand leggen op verschil lende dezer vogelvangers aan hunne prac- tijken een eind zal zijn gemaakt. Eerstens reeds om de daarbij aangewende lage die renmishandeling, maar tevens om den toch reeds zoo gedunden zangvogelstand in het Oost-Brabantsche land voor alge- heele verdwijning te vrijwaren. Oneerlijke chauffeur. Aangehouden en in bewaring is gesteld de ó8-jarige chauffej: S. v. d P die ten na- deele van de h/rca H., te botterdam, een fruithandel gevs3*igc! aan de Maashaven, waar uij >n dienst was, een bedrag van J 1500 verduisterd beeft. De ver-Juiste nngen die over een paar ja ren loopen. werden ontdekt doordat een klant bij dc firma k-*am die terloops op merkte, dat zijn rekening vereffend was. De firma ontkenacd it en fiij onderzoek kwam aan net Jicht dat dc chauffeur, die de gelden geïnd had, deze niet had afge dragen. De zaak kwam aan het rollen en toen bleek dat de man zich aan verschil lende andere verduisteringen had schuldig gemaakt. Zooals dat meestal gaat, had hij hot eene gat met 't andere gestopt. In totaal i« de firma H. op die manier voor 1500 bena deeld. Opruiming onder de Nijmeegsche Inbrekers Gisternacht ontmoette een surveillee- rende agent van politie in bet Kronenbur gergasje te Nijmegen een berucht persoon, die zich daar op verdachte wijze ophield. De agent hield den man aan en vond bij fouillering een schroevendraaier op hem. Bij het onderzoek in de omgeving bleek de tuinpoort van een woning aan den Park- wev ooeu te staan en toen de avent zich door den tuin naar de woning begaf, ontr dekte hij. dat de keukendeur geopend was en dat een ruit gedeeltelijk was uitgesne den Snoren wezen er op. dat een inbre ker zich in de keuken en de gane had op gehouden. doch toen waarsèbijnliik ge stoord was. waarop hij verdween met me deneming van een zakje tabak, dat later in de Kronenbureevgas. ter plaatse waar de man was aangehouden, werd temtrcevon- den. Bovendien werd on de eedeelteliik uitvesneden ruit een vingerafdruk gevon den. Ofschoon de aaneehoudene bleef ont kennen. zich a-an de inbraak te hebben schuldig gemaakt-, is hij in verzekerde be waring gesteld. Vechtpartij In een woonwagenkamp. Toen de bewoner V., van het woonwa genkamp te Horst. Woensdagavond met een gezelschap uit Venlo naar Horst te rugfietste. is hij even het woonwagenkamp te Blerick ingereden, om in half dronken toestand een bezoek aan zijn schoonzoon, zekeren H., te brengen en meteen een ge- Bchil op te lossen Weldra wo« het in den donkeren nacht, ongeveer éen uur. een al- gemeenen striid gaande. Met hooivorken en andere, niet alle even ongevaarlijke landbouwhulpmiddelen werd V. het kamp uitcedreven. waarbij hij steken opliep. Toen men niet tot een spoedige oplossing kwam. haalde H. een revolver en schoot daarmede in het wilde weg. Het gevolg was dat een a'feraeene vlucht volgde en het terrein weldra was ontruimd. V. en eenige van zün kornuiten moesten zich onder be handeling van dokter B. stellen. De aange vallenen hebben de politie mêt de feiten in kennis gesteld. Procea-verbaal werd op gemaakt. Jazz-lelder ontvoerd? Te 's-Gravenhage liep Woensdagavond het gerucht, uit Londen afkomstig, dat Donrico. die leider is van een Engelsche Jazzband, in Den Haag ontvoerd zou zijn door studenten, die "hem een 10-tal kilome ters tan de Residentie verwijderd, zouden hebben gebonden. Donrico was Woensdag met zijn troep m Scala opgetreden en 5 uur vertrokken mot zijn manager. Nu zijn artisten verplicht, ook.al treden zij aan bet eind van het pro gramma op. te 8 uur in Scala aanwezig te zijn. De directie van Soala wae van iet gerucht op de hoogte gesteld en begrijpe lijkerwijze steeg haar ongerustheid, toen zelfs om kwart voor 10 Donrico nog niet aanwezig was. Men vond overigens het De- richt wei wat te ongeloofwaardig om di rect &1 de politie over de verdwijning van Donrico m kennis te stellen. Van haar kant deed de politie ook niets, omdat geen en kel veezoek om opsporing bij haar was bin nengekomen. Een zucht van verlichting ging op toen Donnoo tegen 10 uur Scala binnenkwam en hoogst verwonderd was over hetgeen er *an hem verteld werd. Hoe het gerucht 'n de wereld is gekomen, zal wel nooit duide lijk worden. Familiedrama te Woudenberg. Gistermorgen heeft in een vlaag van verstandsverbijtering de 44-jarige H. d. W. te Woudenberg, zijn nog in bed lig gende ouder zuster met een ijzeren staaf een slag op het hoofd gegeven, waardoor een bloedende wond ontstond. In den waan zijn zuster te hebben gedood, is de man naar den zolder gegaan en heeft zich daarop van het leven beroofd. „TeL" Onveilig strand. Het strand te Scbeveningen is onveilig tot den Wassenaarscheslag op Woensdag 23 en Donderdag 24 Maart telkens van 1014.30 uur, wegna het schieten met ge schut. De stichting van een wereldstad. Snelle groei. Een stad met veel namen. De stad der superla tieven. De ontvangst der athleten. VOETBAL LETDSCHE VOETBALBOND. Vierbonden wedstrijden. De vierbondenwedstrijden tusschen den Amsterdamschen-, Noord-Hollandschen-, Haarlemschen- en Leidscben Voetbalbond zullen dit jaar op 24 Anril en 1 Mei op het A. S. C.-terrein te Leiden worden ge houden. Op 24 Amil soeelt N. H. V. B. tegen A. V. B. en H. V B tegen L. V. B. Op 1 Mei volgt de eindstrijd en een wedstrijd tus- schen de verliezers. De Zaterdagmiddag-competitie. Het programma voor morgenmiddag luidt als volgt: Eerste klasse. S. C. O. IA. R. O. I, 3.30 uur. Tweede klasse. Quick Boys II—A. R. C. II, 3.30 uur. Ter Leede IIS. C. O. II, 3.30 uur; Ons Clubje IRijnsb. Boys II, 3.30 uur. Derde klasse A. Rijnsb. Boys IIITerleede III, 3.30 u.; S. L. F. IllPegasus, 3.30 uur; A. R. O. IllL. R. C. III, 3.30 uur. Derde klaese B. L. R. C. IVOns Clubje II, 3.30 uur (L.M.C.-terrein). Juniores. F. PactaPegasus, 3.30 uur; L. R. O. Ons Clubje, 3.30 uur. VAN REENEN NAAR AJAX TERUG. Naar de „Tel.'* verneemt, heeft Van Reenen een schrijven gericht tot het be stuur van Ajax, waarin hij mededeelt op zijn besluit, om als lid van deze vereeni- ging te bedanken, terugkomt en waarin hij de hoop uitspreekt weer voor Ajax te kunnen uitkomen. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Voor dezen wedstrijd hebben ingeschre ven de meesters W. Rustenburg te Am sterdam, titelhouder; B. Ris te Wormer- veer, P. J. van Dartelen te Amsterdam; A. de Graag te Heusden; B. Dukel te 1 Jmuiden. Door het bondsbestuur is verder toegelaten de kampioen van Zuid-Holland J. H. de Hoogh te Den Haag. Verder zal nog dee.nemen de heer F. Raman te Am sterdam, die het vorig jaar met 1 punt minder dan de kampioen op de tweede plaais eindigde. Voorts is door het dag. bestuur uitge- i noodigd om deel te nemen wereldkam pioen B. Springer, die momenteel in Den Haag vertoeft. Overigens is het dag. bestuur in oorres- pondentie met de meesters A. K. W. Damme, R- C. Keller en J. H. Vos, allen te Amsterdam om deelneming mogelijk te maken. Kan de bezetting verkregen worden, die het bondsbestuur zich voorstelt, dan zal het eenkrachtmeeting van den eersten j rang worden, zooals er in langen tijd al niet meer beeft plaats gevonden Mocht het aantal deelnemers 7 of min- I der bedragen, dan zal een dubbele ronde gespeeld worden. Bij meer dan 8 deelne mers wordt een enkele ronde gespeeld. De wedstrijd zal in zijn geheel te Am sterdam worden gespeeld en ligt het in de bedoeling om 2en Paaschdag aan te van gen. Tot wedstrijdleider is aangewezen de heer S. S. van Baaien, 2e voorzitter N. D. B. te Amsterdam. Er zullen 2 partijen per dag worden gespeeld, terwijl het speel- tempo is bepaald op 25 zetten per uur. IJSSPORT Nn reeds gaan de gedachten van de sportmen van alle landen uit naar Los An gelos, de hoofdstad van Californië, waar over ©enige maanden de Olympische Spe len zullen worden gehouden. Velen, die nog nooit de nieuwe wereld van dichtbij mocii- ten aanschouwen, zullen de reis over don wijden Oceaan maken en daarginds ver baasd staan over het land, waar de reus achtige wolkenkrabbers, de schitterende parken en een belangrijk deel van het koortsachtig arbeidende Amerika meer dan 300 dagen per jaar door de zomerzon wor den beschenen. De tegenwoordige wereldstad Los Ange los, werd op den 4en September van het jaar 1781 gesticht. Op bevel van den toen- maligen gouverneur van Californië de Neve, trok kapitein Rivera met een hand vol soldaten, kolonisten en avonturiers eet land in, om daar mir nichts, dir niohts op een geschikte plaats een stad te stich ten. Hij vestigde zijn keuze op het terrein waarop thans Los Angelos is gebouwd. De stad werd gebouwd, niet in de eerste plaats omdat het terrein hiertoe zoo uitermate gunstig was gelegen, maar omdat dit stuk land den heer Rivera nu eenmaal beviel. Drie keer marcheerden des kapiteins soldaten om den uitverkoren bouwgrond, drie keeren werd de bodem door de pries ters, die de troep.begeleidden, gewijd, een kanon werd afgevuurd, waarop Rivera een korte toespraak hield.... en Los Angolos was gestichtj Tenminste, de stad, die be den ten dage dezen naam draagt, want toentertijd noemde men haar „El Pueblo do Nuoetra Senora le Reine Los Angeios", hetgeen beteekent: de stad van onze üeer- scheres, de koningin der engelen. Misscaien was het omdat deze naam voor het adrea- seeren van brieven groote moeilijkheden opleverde, maar hij werd in den loop der jaren nog tientallen malen veranderd. Bijna geen enkele stad in de Vere^-uigde Staten werd met zooveel ceremonie» „ge sticht" als Los Angelos; misschien zijn zij daardoor ook met zoo snel in inwoners aantal gestegen als juist deze stad. Telde zij in het jaar 1790 nog slechts 140 zielen, zoodat men feitelijk nog met eens van een dorp kon spreken, in 1835 was dit aantal tot 4000 gestegen. In 1890 was de bevolking tot 50.000 aangegroeid, terwijl in 1924 het millioen werd bereikt. Thans heelt de etad twee millioen inwoners. Zij heeft een ont wikkeling doorgemaakt in een tempo, dat zelfs voor Amerikaansohe werhoudingen en dat wil keel wat zeggen 1 buitenge woon is te noemen. In het midden van de vorige eeuw, toen Californië met, zooals heden ten dage, bet land was, vanwaar appelen, peren en prui men over de geheele wereld werden ver zonden, doch het land van de goudmijnen, trok bet een groot aantal lieden tot zich, die, bezeten van een ware goudkoorts, door ©en vondst van het gele metaal bot rijkdom hoopten te komen. Het spreekt vanzeif, dat ook de stad Los Angelos door vele avon turiers en rooverbenden werd bezocht. Zonder rustpoos werden er bloedige veeten uitgevochten tusschen hen, die in üun nieu we vaderland het zoo vurig verlaagde ge luk met hadden kunnen vinden. Deze laat ste groep vormde een constante oedreiging voor de rust en veiligheid der stad, wijl zij tegen geen enkel middel opzagen, om het kostbare metaal te bemachtigen. Bloe dige onlusten waren aan de orde van den dag en onder deze omstandigheden wordt het begrijpelijk, dat de inwoners hun stad den naam gaven van „Los Diabolos" de vervloekte 1 Zoo mogelijk nog onrustiger werd de toe stand, boen voor het eerst petroleum in Californië s bodem werd ontdekt. De grondprijzen in Los Angelos stegen tot een fantastische hoogte. Een woeste speculatie deed haar intrede, die ©enerzijds ontelbare eerlijk en moeizaam bijeengegaarde vermo gens tot mets terug bracht, terwijl ander zijds reusachtige sommen in enkele oogen- blikken werden verdiend. Een vraagstuk, dat de stad van oudsher groote moeilijkheden heeft gebaard, was de watervoorziening, omdat de waterhue- veelheden van de San Gabnël-bergen hier toe niet voldoende waren. Men was wel ge dwongen, om ten koste van ettelijke mtl- lioenen dollars een waterleiding aan te leg gen, vanaf de High Sierra, door de Owen Valleys en door de Mohave woestenij, die een lengte heeft van niet minder dan 40 K.M., en daarmee de grootste leiding ter wereld is. De doorsnee der buizen is van 2.20 M. tot 3.30 M. en het laat zich begrij pen, dat jaarlijks grotoe sommen noodig zijn voor toezicht op het buizennet. De kosten vormden eohter niet het eeni ge ongemak, dat de watervoorziening bet gemeentebestuur van Los Angelos bereid de. Zeer veel had men ook te stellen met de bewoners van landstreken, die het voor de stedelingen noodzakelijke water moes ten verschaffen. Doordat veel water werd weggepompt, werd het vochtgehalte van den bodem belangrijk verminderd, hetgeen nadeelige gevolgen voor de vele farms mot zich bracht; de plantages verdorden en de financieele sohade was niet onaanzienlijk. Het laat zich dan ook indenken, dat dik wijls woedende boeren, wanneer zq daartoe kans zagen, hun lust, om de pijpleidingen te vermelen, niet kondon weerstaan, om op deze wijze de stad Los Angelo© te dwin gen, om nieuwe bronnen aan te boren en te benutten. Tot nu toe hebben hun hunnerzijds goedbedoelde pogingen eoh ter nog geeuerlei .resultaat opgeleverd.. De tijd is mtusschen lang voorbij, dat men Los Angelos „de vervloekte" kon noe men. Thans heeft men haar den bijnaam van ;,d e Amerikaansche stad" gegeven, en met recht. De ontwikkeling van het ge hucht met zijn 140 inwoners tot een reuzen- stad van heden ten dage mag men inder daad fantastisch noemen. Bovendien staat het wel vast, dat Los Angelos een van de grootste stedea, zoo met de allergrootste stad ter wereld is, daar zij een bebouw de kom heeft van 90 K.M. Lang en 30 K.M. breed en dus een oppei vlakte, waarbij die van New York, Berlqn of Londen verre ten achter staan. Los Angelos b de stad der superlatie ven. In verhouding tot haar inwonertal heeft zij de meeste auto s, n.l. 800.000, zoo dat op iedere 2 y7 inwoner, één auto valt aan te wijzen. Los Angelos heeft 624 ker ken. Er zijn 900 hotels, die meer dan 100.000 kamers hebben. Verder vindt men er 32 golfbanen, 60 zeer goed onderhouden publieke parken, een farm waar men alli- ga toren opfokt de eenige ter wereld een leeuweiifokkerij, en een struisvogelfarm met een hondeidtal dezer kostbare vogels. In Los Angelos heelt zich eveneens ©en belangrqk deei van de filmindustrie gecon centreerd. Er zijn 230 filmondernemingen met 50 ateliers, die tezamen 84 pet. van alle over de geheele wereld geproduceer de en vertoonde films vervaardigen. Meer dan een half millioen menschen leven m Los Angelos uitsluitend van deze film industrie. De ligging van de stad heeft tengevolge gehad, dat zij ook de basis is geworden van de vele tochten, die door toeristen in de schitterende omgeving worden onder nomen. Aan de eene zqde bespoelt de zee een niet palmen begroeid strand, aan (le andeie zqde rqst tiet hooggebergte mach tig uit de kustvlakte op, met sinaasappel plantages, katoenvelden en petroleumbron- nen aan zijn voet. Men kan Los Angelos vergelijken met een stad uit een sprookje; zq omvat ster ke tegenstellingen, groote soüoonheid, boo- ge witte huizen, die m de zon schitteren, en een altijd doorgaand intensief verkeer. Bovendien is de stad voor het economisch leven der Vereenigde Staten van zeer groote beteekems. ui naar nabijheid oe- vinden zich 1100 petroieumbronnen, d<e alle üun rallinaderqen en ver werkingsia- brieken hebben, die aan honderdduizenden menseden dun dagelqksch brood verscnaf- ten. Dok de andere takken van bedrqt zqn uitermate belangrqk te noemen. De iiun- ïndustne keelt een omzet van ongeveer 170 milnoen dollar per jaar, de macdine-indus- tne van 100 millioen dollar en de vleescü- verwerkmgsinaustne van 70 millioen dolUr. (Jok als exportdaven van het Cahtorniscn fruit vervult Los Angelos een groote rol. Alleen in het jaar 19ol werd uit de haven van Los Angelos, San Penro genaamd, voor 46 millioen dollar vruchten uitgevoerd, cer- wql bovendien het exportbedrag van ge vogelte 10 millioen dollar bedroeg. Los Angelos zal de Ulympiscue turners en athieten waardig ontvangen. Het sta dion, waarin alle landen der wereld elkaar den lauwertak zuilen betwisten, biedt paats aan 80 tot 100.0UU toeschouwers. De deelnemers zullen worden ondergebracht in de nabijheid van het stadion, waarvoor de kosten slechts twee dollars per dag zul len bedragen het vervoer van en naar het stadion inbegrepen. Nog slechte enkeio maanden scheiden ons van deze wereld gebeurtenis, cLie haar groote beteekems vóór alles ontleent aan het feit, dat de beoordeeling der sportive prestaties met zal geschieden zonder dat daarmede tevens de natie zal worden beoordeeld, uie ze oen beste gaf. Een gebeurtenis, die bovendien van belang is, wijl zq het internationaal verkeer ten goede zal komen, en zeker veel kan bijdragen tot een vriendschappelijk© verhouding der mogendheden. park „Wielerbaan Ginneken" belangrijk© athletiek-wedstrijden plaats hebben, waaraan verschillende athleten uit binnen- en buitenland zullen deelnemen. Inge schreven hebben om. Jan Zeegers; Mé- dinger, kampioen van Luxemburg; Maré- chal, Crosskampioen van België; Sohaum- burg; kampioen van Duitschland; verder nog Van Rumst (België); Baars (Neder land) en Christiaens (België). In het nummer 200 meter hardloopen dames zullen de athleten Schuurman, Martin, Knijff en Aalten aan den start verschijnen. ROEIEN OXFORD—CAMBRIDGE, Voor de 84ste maal. Van de drie belangrijkste Engelsche sportgebeurtenissen van dit jaar, de Cup finale. de Steeple-chase te Liverpool en de Boatrace op de Theems, zullen de tien duizenden sportliefhebbers ditmaal reeds vroeg in 't jaar de race kunnen aanschou wen. A.s. Zaterdag, in den na-ochtend, vindt tusschen Putne en Mortlake op de Theems weqr de traditioneel© roeiwed- strijd plaats tusschen de donkerblauwen en de lichtblauwen, de Urtiversiteits-ach- ten van resp. Oxford en Cambridge; se dert 1829 -het jaar waarin voor de eer st© maal de match verroeid werd is het thans reeds de 84ste maal geworden, dat de beide ploegen elkaar in een heftigen strijd elkaar bekampen. De voorbereidingen voor dezen wed strijd zijn reeds maanden geleden begon nen. In talrijke oefentochten werden de verschillende candidaten voor de beman ning getoetst en pas in de laatste weken roeien de ploegen, zooals zij ook a.s. Za terdag zullen uitkomen. De acht van Cam bridge meldde het eerst zijn definitieve bezetting, Oxford daarentegen had vel© moeilijkheden te overwinnen, voor eu aleer de ploeg in elkaar zat. Beide ploe gen hebben hun kwartier naar de baan verplaatst, om daar de laatst© hand aan de training te leggen. Evenals de laatste jaren het geval was, maakt ook thans de Cambridge-acht den besten indruk bij het trainen, het behoeft dus geen verwonde ring te wekken, dat de „liditblauwen" weer favoriet zijn. De Oxonians konden er in de na-oorlogsche jaren slechts een maal in slagen te winnen, nl. in 1923. Ge woonlijk won Cambridge met groot ver schil Tn de voor-oorloesohe jaren vertoon de de lijst der uitslagèn echter een ander beeld. Oxford had geruimen tijd met flinken voorsprong de leiding, en eerst in het jaar 1929, toen de race voor de 81ste maal re: 3 gehouden, was de stand pas gelijk, beiden hadden 40 maal de overwin ning b"haaTd. Hieririi dient te worden op gemerkt. dat in 1877 de raoe onbeslist ein digde, daar beide ploegen gelijk aankwa men. In 1930 en in 1931 won Cambridge zoodat de lichtblauwen thans leiden met 42 overwinningen. Cambridge winnaar? Insiders rekenen er op, dat Cambridge Zaterdag voor de 43ste maal zal winnen. Deze voorspelling is getrokken naar aan leiding van de diverse fcrainingstoehten der beide ploegen, waarbij zooals we reeds schreven. Cambridge een beteren indruk maakte dan Oxford. Doch over zoo'n grooten-afstand intusschen is de racebaan iets korter gemaakt is alles mogelijk, alleen ook wij vertrouwen bij een normaal wedstriidverloop op een over winning van Cambridge. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Oxford: 1. R. Kent, 2. C. M. Johnston, 3 G M. L. Smith, 4. Allison. 5. W. D. C. ErskineCrum, 6. R. A. I. Poole, 7. M. H. Migotti. 8. C. A. ChadwyckHealy. Stuurman: T. E. Prichard. Cambridge: 1. M. Thomas, 2. H. R. N. Rickett. 3. T. G. Askwith. 4. L. Luxton. 5. C. A. J. Barrington. 6. D. H. E. Mac Co- wan, 7. C. I. S. Sergei. 8 I. R. F. Best. Stuurman: J. M. Ranking. Hie Oxford! Hie Cambridge! Duizen den en duizenden zullen hun favorieten aanmoedigen, zullen zich verdringen aan de oevers van de rivier om althans een klein stukje van de race te kunnen zien. Op 19 Maart viert Engeland weer een be langrijk sportevenement en.Cambridge is favoriet! BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. II't Groene Laken I voor de extra com- peritie L. B. B. luidt: J. Bruinincks ('t Gr. L.) 363 33 66 11.00 H. Rietbergen (D.O.S.) 107 32 17 3.34 OM HET EUR0PEESCH KAMPIOENSCHAP. Woensdag was het Sport Palast te Ber lijn voor de eerst© maal in dit seizoen voor een ijshockey-wedstrijd geheel uit verkocht. De wedstrijden vingen aan met de ontmoeting tusschen Duitschland en Oostenrijk. Dit werd een uiterst spannen de kamp. In den eersten speel'ijd werd niet gedoelpunt, in den tweeden speeltijd gaf Strobl den Duitschers de leiding, doch in het derde spel was het de Oostenrijker Demmer, die den gelijkmaker van korten afstand onhoudbaar wist te maken. De eindstand werd dus een gelijkspel 11. Van t« voren was de wedstrijd Zweden —Roemenië gespeeld. De Zweden waren veel sterker en wonnen met 40. In de finale komen volgens een he den genomen besluit van de ijshockeyliga Zweden; Tsjecho Slowakije, Oostenrijk. Zwitserland en Duitschland. De winnaar van den beslissingswedstrijd tusschen En geland aan den eenen kant en die van de ontmoeting Letland—Frankrijk aan den anderen kant, zal als zesde land in de finale uitkomen. WIELRENNEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GINNEKEN. Op tweeden Paaschdag, 28 Maart a.s„ wordt de Wielerbaan te Ginneken ge opend. Aan de openingswedstrijden zul len o.m. deelnemen de bekende Zesda- gen-renner Pijnenburg, de Coming-Man Wals, verder Klaas van Nek en Braspen ning. Voorts zullen deelnemen een aantal Brabantsche en Belgische renners. D« Fransche sprinter Faucheux is eveneens gecontracteerd. Voorts zullen dien middag in bet sport H. Ba rend se J. Chrispijn P. Meijers C. P. Fasel 101 37 16 2.72 74 36 11 2.05 95 38 12 2.50 102 38 11 2.68 B. Brandt 8-3 26 12 3.38 N.N. 81 25 19 3.24 't Gr. Laken 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 't Gr. La ken IIT. O. G. I voor de extra comp. L. B. B. luidt: M. Zwaan (T.O.G.) 100 38 12 2.63 P. Lagas Ct GrX.) 74 38 10 1.94 J. Bouman 95 35 u 2,71 N. v. d. Hoogt 70 35 9 2.00 J. Hendriks 94 40 9 2.35 I. Binnendijk 48 40 7 1.20 J. Wansink 21 26 5 0.80 A. Crama 45 26 10 1.73 't Gr. Laken 2 en T. O. G. 0 punten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 18