HET HUIS DER VERSPIEDERS VRIJDAG 18 MAART 1932 DE LEIDSCHË COURANT VUFDE BLAD PAG. 17 Brand t« Rotterdam. Twee etages uitgebrand. Gisteravond beeft te Rotterdam een felle brand gewoed in perceel Coolsingel 6, waar gevestigd is een sigarenmagazijn. De twee daarboven gelegen etages welke be woond werden door den hoer Verstegen stonden in lichterlaaie. De brand liet zich aanvankelijk vrij ernstig aanzien doch kon door het snel ingrijpen van de brandweer vrij spoedig met vier stralen gebluscht wor den. De etages brandden geheel uit. Ver zekering dekt de schade. De brand is ont staan door het bijvullen van een brandende petroleumkachel vanuit een met'petroleum gevuld blik. DE ROOFOVERVAL TE SCHRIEVERSHEIKE. Hij was „van de politie". Omtrent den door ons vermelden roof overval te Heerlerheidé meldt de „,Limb. Koerier" nog het volgende: Maandagavond omstreeks negen uur klopte iemand aan de woning van de al leenwonende 85-jarige weduwe M. te Söhrijversheide. Haar woning staat op den rand van de heide. De oude vrouw lag reeds te bed. Op haar vraag: „Wie klopt daar?" werd geantwoord: „Ik ben van de politie. Doe open. Ze willen bij u inbreken." De vrouw deed daarop de deur open, waarna de inbreker zeide: „Geef me gauw uw geld, want ze willen het vannacht komen stelen." De vrouw, die 't geld onder het hoofd kussen had verborgen, begaf zich daar heen. De dief deed alsof er onmiddellijk gevaar dreigde en trok een revolver. Hij zeide, de dieven gezien te hebbeen. Ze lagen in de nabijheid van de woning te wachten. Hij zou ze evenwel doodschie ten. Toen de man het geld van de vrouw, naar schatting 25.gekregen had, verdween hij. De recherche stelde onder leiding van den hoofdinspecteur van den Dolder een uitgebreid onderzoek in. Men is den laf- fen dader op het spoor. DE DUBBELE MOORD TE CULEMBORG. Nieuwe beschuldigingen. Op groote schaal worden de laatste da gen te Uuiemborg en m de omliggende ge meenten bulletins verspreid, onoerteekend door den heer Cl. 8w eens te Tncht. Ln dit bulletin deelt de schrijver mede, dat hij met rusten zad, aleer door afdoend ingrijpen van de justitie is gebleken, dat hij destijds terecht is vrijgesproken van het hem ten laste gelegde mededaderschap in de befaamde Culemborgeche moordzaak. De heer Sweeris betoogt oa, dat hij „nog altijd onder verdenking staat', omdat zijn vrijspraak is gegrond op gebrek aan bewijs1. „l>at wil zeggen; ondergeteekeu- de heeft den moord met begaan, maar hij kan het ook wel gedaan hebben". Hij herinnert nu aan het request, dat hij met Kerstmis 1931 over deze zaak aan het gerechtshot te Arnhem zond, waarop hij tot heden geen antwoord kreeg. Aan het slot van het bulletin beschuldigt hi; thans opnieuw een aantal in Culem- borg bekende personen, dat zij de werke lijke daders van den roofmoord zouden zijn. HAZARDSPEL. Prognose-wedstrijd BelgiëNederland. De Commissaris van Politie der afdee- ling B. te 's-Gravenhage maakt bekend, dat de politie aldaar proces-verbaal heeft op gemaakt terzake van overtreding van art. 254-bis W. van S. (hazerdspel) tegen den vertegenwoordiger te 's Gravenhage van de Agence Internationale, 39 Curbrian Gardens, London N. W. 2, die de gelegen heid heeft opengesteld tot deelneming aan den prognosewedstrijd van den voetbal wedstrijd BelgiëNederland op 20 Maart te Antwerpen. UIT DE RADIO-WERELD Programmal van Zaterdag 19 Maart Huizen, 298 M. Uitsluitend KR.O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 KRO-Trio. 1130 Godsd. Halfuurtje. 12.15—1.45 KR O-sextet oJ.v. P. Lusten- houwer. w 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonplaten. 5.15 Sportpraatje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Journ. Weekoverzicht 6.20 Gramofoonplaten. 6.40 Es-peranto-cursua. 7.10 Causerie over Sociale Kinderhy- giëne. 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 KRO-salonorkest o.l.v. M .van 't Wond. Oa. wals „Frühlingsstimmen", Strausfc en Potp. „Polenblüt", Ned bal, 9.00 Vaz Dias. 9.15 „De moderne Emmaüsgangers", spel in 2 deel en van A. Robloh Vert: K. Spierings. 10.00 Vervolg concert. 0.a. Liebestraum nach dem Balie, Szibulka. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven. Wladimir Pique-Trio; W. van Cap- pellen, Ad. Bouwmeester en Kees Bakker, voordracht. 12.002.00 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 VAR A-Mandoline-Ensemble odv. J. B. Kok. 2.30 Gramofoonplaten. 2.40 Zang door Harry van Oss. F. de No bel, piano. 3.10 Vervolg Mandolineconcert 3.30 Causerie over de sociale nood der tooneelkunstenaars. 3.45 Beoefening der Huismuziek o.l.v. P. Tiggers. 4.30 Arbeiderssportpraatje. 4.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 5.30 SDAP-kwartiertje door J. Oude geest. 5.45 Vervolg VARA-orkest 6.15 Gramofoonplaten. 6.30 Bestuursnieuws door A. de Vries. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Vervolg VARA-orkest 7.30 „Matthaus Passion" van J. S. Bach. M.m.v. Toonkunst-koor; Volkszang-Jon genskoor o.l.v. H. J. den Hertog. Concert gebouw-orkest en vocale en instrumentale solisten o.l.v. Dr. Mengelberg. Na afloop: Vaz Dias en Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.20 Tijdsein, berichten. 10.3511.20 Roeiwedstrijd OxfordCam bridge. (Verslag vanaf de volgboot „Ma gician")- 12.20 Northern Studio-orkest o.Lv. J. Bridge. 1.05 Orgelconcert' Reg. New. DIEFSTAL IN DEN DOM VAN SALZBURG. Enkele voorwerpen te Amsterdam teruggevonden. Uit den Dom van Salzburg zijn een aantal kostbaarheden ontvreemd. In ver band met deeen dienstal is gearresteerd de handelaar in antiquiteiten Brettschnei- der te Munchen- In diens woning werden de aanwijzingen gevonden, dat ©en drietal der gestolen voorwerpen tegen een hoogen prijs waren verkocht aan een Amsterdammer. Een van van deze voorwerpen is een emaille-kunst- werk, bekend onder den naam „Eucharis tische duif". Naar aanleiding van deze ontdekking zijn twee polite-ambtenaren uit Salzburg I.402 50 Commodore Grand orkest oXt. J. Museant. 3.10 Internationale Rugby-wedstrijd „En gelandSchotla nd". 4.50 Radio-Militair orkest o.Lv. B. Wal ton CDonnell. 5.05 Orgelconcert Reg. Foort. 5.36 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Uitzendimg van een Welsh Pro gramma. 7.10 Actueele Causerie. 7.50 „Die Fledermaue" (lsfce acte) door de Covent Garden Opera Comp. (Joh. Strausz). 8.40 BBC-Theater-orkest o.l.v. Kneale Kelley. Oa. Ouv. „Stradella", Flotew. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Vaudeville. Oa. BBC-Dansorkest o l.v. Henry Hall en „Alexander and Mose" (Negerduet). II.0012.20 Ambrose en zijn Orkö6t. „RJa d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12 50 en 7.50 Gramofoonplaten. 9.05 Avond der Chansonniers, cabaret o.l.v. Dominique Bonnaud. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". I.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Radio-orkest oJ.v. Reesen. K. O. Buch, zang en V. Fischer, piano. 7.5011.20 Dansmuziek voor le ouder© generatie o.l.v. Gröndahl. M.m.v. vocale so listen en V. Fischer, piano. Oa. An der schónen blauen Donau, Strauzs; Donauwel- len, Ivanovici en Champagne-galop, Lum- bye. Brussel, 608 en 338 M. 508 M.: 12.352 05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.Lv. Meulemans. 6.50 Gramofoonpplaten. 8.20 Concert o.l.v. Kumps. Oa. Marsch, Marchand en Variatie's over een Haydn- thema van Delune. 9.20 Werken van Gossiaux o.l.v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 0.a. Menuet Mignon. 9.5010.20 Waalsch cabaret. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 8.20 „La Bohème", Puccini. (Vanuit de Kon. Vlaamsohe Opera te Antwerpen). Langenberg, 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. II.2012.10 Concert uit Berlijn. 12 202.15 Concert o.l.v. Wolf. 2.152.45 Week-End concert. 4.205.20 Middagconcert o.l v. Spitz. 7.209.20 Concert uit Berlijn ten bate van het Kunstenaars-Pensioenfonds. O.l.v. Ed. Künneke, Dr. F. Steidry en Bruno Seid- led-Winkler. M m.v. solisten. Rome, 441 M. 7.25 Gramofoonplaten. 8.05 Uitzending van een opera. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Populair avondconcert ten bate van het Artisten-Pensioenfonds. M.m.v. orkest, koor en solisten o.l.v. Dr. Steidry, Ed. Künneke. Bruno Seidler-Winkler en Mau- rits v. d. Berg. 9.20 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek. te Amsterdam aangekomen om in samen werking met de Centrale Recherche de verkochte voorwerpen op te sporen. De taak was nogal gemakkelijk, omdat men den naam van den kooper wist, een te goeder naam en faam bekend stadge noot. Toen dan ook de beide politie-amb- tenaren met een inspecteur van de Cen trale Recherche zich aan de woning van den kooper vervoegden erkende deze dade lijk de gezocht voorwerpen in zijn bezit t© hebben en ze te Munchen te hebben ge kocht. Hem was niet bekend, dat deze 3 kunstvoorwerpen van diefstal afkomstig waren. De „Duif" en de beide andere voor werpen zijn door de politie-ambtenaren on der zekere voorwaarden meegenomen en zijn thans weer naar Salzburg overge bracht. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeluk. Vijf gewonden. Gistermorgen te omstreeks half negen is op den Rijksstraatweg te Weesper- karspel een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Omstreeks dat tijdstip reed een luxe auto, waarin vijf personen gezeten waren in de richting Utrecht toen de wagen plot seling door een achterop komenden auto van den heer M. uit Amsterdam werd aan gereden. De schok was zoó hevig, dat de eerstgenoemde wagen, welke bestuurd werd door den heer P. uit Wormerveer aan de overzijde van de sloot, die langs den weg liep, terecht kwam en daarna in de sloot zelf zakte. De inzattenden konden met moeite worden bevrijd. De echtgenoote van den heer P. bekwam een armbreuk en brak tevens het rechter- sleutelbeen. Zij werd naar het Burgerzie kenhuis te Amsterdam overgebracht, waar zij ter verpleging werd opgenomen. Een vijfjarig zoontje van den heer P. brak een pols, terwijl de heer P. en de beide heeren L.. uit Kromemnie, verschillende wonden aan handen en beenen opliepen. Zij werden allen naar huis vervoerd. De aanrijdende auto bekwam weinig schade, de andere wagen is grootendee'.s vernield. Beide auto's werden in beslag genomen. Politie-agent aangereden en ernstig gewond. Woensdagavond omstreeks 11 uur heeft een auto, die uit de richting Delft kwam, te Overschie, nabij de rfchielaan, den agent Mulder, die te fiets surveilleerde, aangere den. Deze is een eind meegesleurd en in zorgweitaenden toestand naar het zieken huis te Schiedam vervoerd. De fiets is ge heel vernield; de auto is van voren bescha digd. Schippersknecht en zijn vrouw vermist. Sinds gistermorgen worden te Rotter dam vormist de 40-jarige schippersknecht R. Biudo uit Mannheim en diens 28-jarige echtgenoote M. Braun, thuisbehoorende op het Rijnschap „Industrie XII" dat in de Koningshaven aldaar lag. Donderdagmorgen zou het schip vertrek ken, waardoor hun afwezigheid bemerkt werd. Aanvankelijk dacht men, dat de schippersknecht en zijn vrouw nog bij fa-, milie op bezoek waren, doch toen men ging onderzoeken, bleek dit niet het geval te zijn. Onmiddellijk werd de rivierpolitie van het geval in kennis gesteld en is deze gaan dreggen, echter zonder resultaat. Men neemt nu aan dat beide Woensdagavond bij het aan boord gaan te water zijn ge rekt en verdronken. Aan de gevolgen overleden. De 24-jarige H. Frans, die te Eefde op de werken van de Twentekanalen een on geluk met kipkarren had en met zware hoofdwoftden naar het ziekenhuis te Zut- phen is vervoerd, is daar dienzelfden avond nog overleden. BRANDEN. Boerderij te Leens afge brand. Vijf paarden en acht koeien in de vlammen omgekomen. Woensdagavond omstreeks 11 uur is brand uitgebroken op een boerderij, be woond door den landbouwer Hoeksema, te Wehe, gemeente Leens. De bewoners slaagden er in het huis tijdig te verlaten. De levende have, bestaande uit 5 paarden en 8 koeien, kwam in de vlammen om. De oorzaak van de brand is onbekend. Verze kering dekt de schade. Eigenaar van die boerderij was de heer Koning te Glimmen. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 55) Het leek alsof Nance een paar minuten noodig had om zich de afschuwelijke wreed heid van de zaak te realiseeren. Wat een afzichtelijke schurk is de Ro- than toch. Zoo mag je hem zeker noemen. Maar je kunt evengoed zeggen dat hij een ge slepen dobbelaar is en valsche-spelers-prac- tijken moet aanwenden. Voor hem geldt al leen de goede uitkomst. Zoo beschouwt hij het zelf. Ze streek met haar handen over haar japon en staarde in de verte. Ik schaam me en het maakt me tege lijk razend dat we zoo hulpeloos zijn. En nu moeten we beleefd zijn en onze woede opkroppen. Kunnen we nu absoluut niets doen En de kans loopen dat de jongen doodgeschoten wordt Neen, neen dat bedoel ik natuurlijk niet. Maar te bedenken dat we ons goed schiks aan dien man moeten onderwerpen Toch zie ik geen andere mogelijkheid op het oogenblik. Ik zelf ben immers ook geen lam. Ik zou met het grootste genoe gen morgen aan den dag mijn degen door Bakkerij ta Eindhoven afgebrand. Te Eindhoven is Woensdagmiddag de bakkerij der lunchroom Verhuizen totaal uitgebrand. De oorzaak was het vliegen van vonken boven den gasover. Er ontwikkelde zich zulk een rook, dat de brandweerlieden van de gasmaskers gebruik moesten maken. Ofschoon de bakkerij aaneen gebouwd ligt met de lunchroom en keuken plantte het vuur zioh niet voort. Alle zalen geraakten vol rook. De per manenten schilderijen tentoonstelling werd bijtijds in veiligheid gebracht. Groote brand in wasscherij te Bloemendaal. Stoom- wasscherij in de asch gelegd. Gisteravond omstreek® negen uur is brand uitgebroken m de chemische was- scherij van de firma Bijvoet aan de Korte Kleverlaan te Bloemendaal. Het vuur, dat gretig voedsel vond in de aanwezige goe deren, greep onmiddellijk zeer snel om zich heen, zoodat weldra het geheele ge bouw een groote vuurzee was en de vlam men uit alle ramen en door het dak naar buiten sloegen. De brandweer van Bloe mendaal was vrij spoedig ter plaatse doch stond vrijwel machteloos tegenover den vuurzee, zoodat de hulp van de üaarlem- sche brandweer werd ingeroepen. Door den wind vloog een vonkenregen over den om trek heen zoodat er groot gevaar voor de belendende perceeien bestaat. Van de wasscüerij zal wel niet veel meer overblij ven dan de muren. in den loop van den avond bleek langza merhand duidelijk, dat de wassonerij geneel een prooi der vlammen zou worden, ieder oogenblik Btortten gedeelte van de fabriex inen tenslotte waren nog slechts eenige muren van de fabriek overeind- De brand weer bepaalde zich er toe de belendende perceeien nat te houden en uitbreiding van den brand te voorkomen. De scUade ie uit den aard der zaak aanzienlijk. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Duizenden waren samengestroomd om het biusschingswerk van nabij gade te slaan. De politie had voorts voor een goede afzetting zorg gedragen, terwijl het ver keer werd omgeleid. Het tramverkeer BloemendaalHaarlem moest worden stopgezet. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Drie huizen te Oss afge brand. 12 stuks vee omge komen. Gisteravond ongeveer kwart over zeven brak te Oss brand uit m de woning van van U. aan den Urseieinerweg. Weldra stond het huis m lichter laaie. De bewo ners konden zich nog tijdig in veiligneid stellen. De inboedel ging geheel veriorea, terwijl 12 stuks vee m de vlammen omkwa- De brand slóeg over op de in de nabij heid gelegen arbeiderswoningen van de J. en van van der B. Ook deze konden met behouden blijven en brandden tot den grond toe af. De inboedels gingen verloren. Ben aantal kippen vond den dood m het vuur. De brandweer uit Oss kon weinig uit richten in verband met het feit, dat er met genoeg bluschwater aanwezig was. Persoonlijke ongelukken vonden mot plaats. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt slechts voor een deel de schade. Boschbrand bij St. Oederode. Bij St. Oedenrode woedde Woensdag avond op de Kienehoef een hevige boSch- brand. Het vuur greep snel om zich heen en in korten tijd was een groote opper vlakte van vele hectaren heide, gedeelte lijk beplant met lage dennen, door de vlam men vernield. Op het terrein was ook een groote partij hout opgestapeld, welke ge heel verbrandde. Vele omwonenden namen aan de blussching deel. Tegen middernacht was men het vuur meester. De schade is beduidend, de oorzaak onbekend. den vent heenjagen als ik wist dat we er iets mee opschoten. Maar dat zou het niet. We moeten werkelijk vóór alles voorzichtig zijn. Ja, ik begrijp het; ik begrijp het. We moeten onzen monden houden; de waarheid mag volstrekt niet bekend worden en toch moeten we een weg zoeken die uit dezen doolhof voert. Als de men- schen in de streek hier de waarheid hooren doen ze een aanval op dat spionnagenest en het kost onzen Jasper het leven. Haar adem stokte bij de gedachte aan die mogelijkheid. Vader is er ook nog. Ik heb vanoch tend met hem gesproken. En? Hij is een vreemde man. Ik dacht dat er een vreeselijke uitbarsting zou ko men. maar hij leek wel als versuft. Maar toch geloof ik niet dat hij ons veel kan helpen. Hij zou misschien eerder gevaarlijk kunnen zijn. Ja, hij zou de heele boel in lichte laaie kunnen zetten. Ik had er ook eerst nog aan gedacht, maar we hebben niets aan hem. Eerder vermeerdering van het gevaar dan hulp. Ik denk dat ik zelfs eens met mr. Anthony Durell moet praten. Ze keqk hem vragend aan: Maar Ik heb het in mijn leven met aller hande vreemdsoortige heeren klaarge speeld. Dacht u dat u hem zoo bang kimt ma ken dat hij zwijgt? Ik zal probeeren hem te behandelen als een mensch met gezond verstand. De omstandigheden zijn er waarachtig niet naar om hem met fluweelen handschoen tjes aan te pakken 1 Misschien zal dat wel de beste me thode zijn. Zullen we opstappen? Misschien tref ik je vader wel thuis. Dat Anthony Durell op 6tuk van zaken een man met een zwak karakter was bleek in het gesprek dat tuschen hem en Jeremy Winter plaats had. De man van de daad en de man van de studeerkamer stonden in nerlijk mijlen ver van elkaar af en hadden een soort instinctieven afkeer van elkaar. Maar Jeremy was toch een man met een fijn begrip voor hetgeen er in een ander omging en daaraan paarde hij een onuit puttelijk gevoel voor humor. Nance had de beide mannen alleen gelaten in de groote steenen woonkamer en was heengegaan met een vaag gevoel van deernis met den spichtigen, wereldvreemden man met de grüze haren. Jeremy ging ongenadig-direct op zijn doel af. alsof hij er op in hieuw met een sabel. Durell's hysterische woordenrijkdom was als het klungelig-opgewonden gezwaai met een degen van een ongeholpen jonge ling die zijn eerste schermles krijgt en wiens handen nog heelemeal verkeerd staan. Hij werkte met groote woorden, met prachtige wüsgeerige termen, verloor zich in de ethische oneindigheid, kortom kraam de in den beiligsten ernst al zijn boeken wijsheid uit en ging zich te buiten aan de wildste, onwezenlijkste visioenen van een nieuwe wereld en menschenverbroedering. Jeremy doorzag het opgeschroefde en kla- tergouden fanatisme volkomen met de bru tale logica van zijn scherp en koel ver stand. U hoeft hier niet staan te oreeren, mr. Durell, zei hij nuchter. Houdt u bii de feiten en laat alle getheoretiseer achter wege Besef wat n bent, een varrader van uw vaderland, met een strop die invitee- rend rondom uw nek bungelt. Durell stak zijn armen in de hoogte. I]t strijd voor vrijheid voor een groote idee.... Onzin man; malligheid, voos gerede neer. Op die manier verwezenlijken we geen edele denkbeelden in de wereld. Ant- woord rechtsreeksvindt u het prettig als uw dochter u aan de galg ziet? Durell praatte' onsamenhangend, wild, verdwaasd. Jeremy gaf hem den eenen mo- reelen opstopper na den anderen, dreef als met vuistslagen de eene harde waarheid na de andere in zijn brein tot hij na arm zalige raisoneerendê boekenwijsheid vol komen in een hoek had geduwd. Durell was de man niet voor zulk een vechtpartij. Mis schien dat hij in een twistgesprek met blauwkousen of mannen van zijn kaliber overwinnaar zou zijn gebleven, in tegen woordigheid van een kerel als Jeremy Win ter legde hij het radicaal af. Winter werd wat zachtmoediger toen de vurige visionair in elkaar gekrompen in ien stoel zat. Mr. Durell, sir, weest u er toch van doordrongen dat wij uw beste vrienden cijn. Snij het tafellaken door met een ichurk als de Rothan. U hebt iets dat de moeite waard is om voor te leven in de persoon van uw dochter. Het was voor een eigenwijs heerschap als Durell niet gemakkelijk om ziob zoo maar gewonnen te geven. Maar Jeremy had hem toch bang gemaakt en hem de oogen ge opend voor den noodlottigen invloed die de Rothan op hem had. Ik wil nadenken over wat u hebt ge zegd. mr. Winter. De hemel weet dat het nooit mijn bedoeling is geweest dat tegen j dien jongen man geweld zou worden ge- I bruikt. Jeremy liet hem achter als een gebroken man en liep den tuin in om met Nance te praten. Hij bewonderde haar geestkracht en was overtuigd dat ze er wel in slagen zou haar vader de baas te blijven nu deze een flinke moreel aframmeling bad gehad. Wel Je moet me maar niet kwalijk nemen dat ik je vader een beetje onzacht behan deld heb Maar het was de eenige methode. Wat zei hij? Ik denk dat we hem wel op onze hand krijgen. Ik heb hem flink den schrik op 't lijf gejaagd. Als hij maar bij zijn boeken wilde blij ven. Dat is het. Sommige menschen zijn ge schapen om altijd met hun neus in de boe ken te zitten zoolang ze dat doen zijn ze onschadelijk, maar als ze zich met zooge naamd practisch werk gaan inlaten worden ze gevaarlijk voor zichzelf en hun omge ving. Ze wandelden door het struikgewas naar de poort waar David Barfoot het paard van mr. Winter vasthield. Jeremy zei tegen Nance: Speel maar een beetje de liefhebben de dochter voor hem, kind. Ik geloof dAt hij wel in een toestand is dat je wat bij hem bereikt. 8ommige oudere mannen moeten nu eenmaal behandeld worden als kinde ren. Tk zal bet probeeren. Er moet toch heel wat goed materiaal in je vader zitten. Zeker. Ik beschouw joa als het bewiis 1 Hij had behoefte om haar iets liefs t« zesgen. maar of de oude cynicus d i t zelf geloofde (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 17