KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 17 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD PAG. 6 CHINA DE ONDERHANDELINGEN TE SJANGHAI ONDERBROKEN? Tegenstrijdige berichten. Naar het persagentschap Indo-Pacifique uit Sjanghai verneemt, zijn de Chineesch- Japansche onderhandelingen voorloopig on derbroken. Noch Tokio noch Nanking heeft tot dusver geanwoord op den hem voorge- legden tekst, welke de Volkenbondsreso lutie vertolkt, en men betwijfelt of deze tekst als basis der onderhandelingen te ge bruiken zal zijn. Volgens een bericht uit Londen ia men echter in Genève niet zonder hoop ten aan zien van de onderhandelingen en gelooft men. dat er vooruitzioht bestaat op een of- ficieelen wapenstilstand, als inleiding tot een defïniteve staking der 'vijandelijkhe den. Sir Jhon Simon, de Britsche minister van Buitenlandsohe Zaken verklaarde in het Lagerhuis in antwoord op een hem ge stelde vraag ten aanzien van de onderhan delingen te Sjanghai, dat volgens door hem ontvangen berichten de besprekingen goeden voortgang maken. AMERIKA DE JONGSTE REBELLIE IN SAN SALVADOR. Reeds 8000 opstandelingen gedood? Volgens mededeelingen van een Ameri kaan, die gisteren uit San Salvador te Mexico is aangekomen, hebben er tijdens de communistische woelingen van Januari j.l. in San Salvador ontzettende moord partijen plaats gehad. Achtduizend rebellen, zeide hij, moeten volgens de mededeelingen der regeering, reeds gedood zijn en nog steeds worden per week 10 k 25 personen geëxecuteerd. De regeering heeft de helft van het le ger, welke blijkbaar de communistische denkbeelden is toegedaan, ten getale van 4500 man, afgedankt. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. GR00TE OVERSTROOMING IN DEN KAUKASUS. Twintigtal dooden. Ten gevolge van den plotseling ingeval len dooi is de Koeban-rivier buiten haar oevers getreden. Meer dan vijftig dorpen staan onder water. Voor zoover tot dusver kon worden vastgesteld, zijn eentwintig tal personen om het leven gekomen. BRAND IN EEN TSJECHISCHE MIJN. Vermoedelijk acht dooden. In de Koh-I-Noor-mijn te Brüx, een der grootste mijnen van het No«rdwes(>Bo- heemsche bruinkolengebied, is om midder nacht op cirpa 350 meter diepte een brand ontstaan, die zich met groote snelheid uit breidde. De arbeiders, die deel namen aan het vormen van een afzetting, werden door het zich langzaam vormende kool- oxyd-gas bedwelmd. Op dit critieke oogen- blik kwam juist de nieuwe ploeg bij de mijn aan. Deze manschappen namen on middellijk deel aan het reddingswerk. Met uitzondering van acht mannen wien door het gas dat zich gevormd had de terugweg was afgesneoei-, konden alle mijnwerkers gered worden Ongeveer ♦•wiptig hunner leden rceos aai gasvergiftiging. De 8 vermisten konden nog niet gebor gen worden. De hitte was zoo groot, dat de rubberondeTdeelen van de gasmaskers smolten, zoodat de reddingsmanschappen er nog niel in slaagden, de acht man ian te bereiken. DE MASSA-MOORDEN AAN DEN DNJESTR. Reeds 1003 personen door de Russische grenswacht neergeschoten. Naar de oorrespondent van het Hongaar- eche blad ,.Az Eest" uit Boekarest meldt, heeft Zondag j.l. aldaar een geweldige pro testvergadering plaats gehad tegen de slachtingen, die door de Bussïscbe grens wacht worden aangericht aan de oevers van den Dnjestr. Volgens officieele gegevens werden tot nu toe reeds 756 mannen, 212 vrouwen en 41 kinderen, in totaal 1009 personen, het slachtoffer van de wreedheid der soviet-soldaten. Na afloop van de protestmeeting zonden de vertegenwoordigers der deelnemende vereen i gin gen, uit alle klassen der maat schappij. een memorandum aan den minis ter van buitenlandsohe zaken, waarin zij hem verzoeken, de aandacht der Europee- sche volken op den massamoord te vesti gen en op internationale interventie aan te dringen. MEVROUW LINDBERGH LIJDT AAN SLAPELOOSHEID. Specialist naar Hopewell. Een specialist voor zenuwaandoeningen is naar Hopewell ontboden, vermoedelijk in verband met het feit, dat mevrouw Lindbergh als gevolg van de spanning der afgeloopen veertien dagen aan slapeloos heid lijdt. Geen der nieuwe sporen, welke bij het zoeken naar het kind zijn gevolgd, hebben tot eenig resultaat geleid. HOE JIMMY JUTE WERD TERUGGEVONDEN. Lotgenoot van Charles Lindbergh. Een paar uur na de ontvoering van den baby van Lindbergh werd, zooals men zich zal herinneren, ook de 12-jarige James de Jute uit Niles in Ohio het slachtoffer van een kinderdiefstal. De heer De Jute, een rijke makelaar, en mevr. De Jute waren echter gelukkiger dan Lindbergh en zijn vrouw; binnen drie etmalen hadden zij hun jongen weer gezond en wel thuis. Ook bij deze ontvoering, die op klaarlich ten dag, toen de jongen naar school ging, geschiedde, was het natuurlijk om een los geld te doen; dit is evenwel met beaald. Wel had de heer De Jute 1000 dollar aan geboden, maar de ontvoerders, die op het oogenblik achter slot en grendel zitten, beweren, van een dergelijk aanbod niets te hebben vernomen. De heer en mevrouw De Jute hebben zuiver door een toeval hun zoontje weer terug. Een geheim briefje, luidende: „Ga naar Scotty's place en u zult den gestolen De Jute uit Niles vinden", viel n.l. in han den van Harrison, een detective. Met zes politie-beambten begaf de detective zich naar de opgegeven plek. Hij vond daar een huis, dat vroeger een speelhol en alcohol stokerij was geweest. Het gebouw werd omsingeld, waarna de deur werd inge trapt. Het huis scheen geheel verlaten. Op den grond zag Harrison echter een boek liggen. Hij nam het op en zag, dat het een rekenboek was, zooals dat op de Ame- rikaansche scholen wordt gebruikt. Bin nenin stond met een kinderband geschre ven: Jimmy de Jute. Het kind moest dus of nog in huis zijn, of er in zijn geweest. Doorzoeking leverde gen resultaat op. Toen riep Harrison: „Jimmy 1" Een ge smoord antwoord klonk: -„Ja mijnheer. Hier ben ik". De politiebeambten trapten een dunnen houten wand in en daar zagen zij, in een geheim gangetje, Jimmy, bevend en doodsbleek, tusschen twee mannen, van wie er een een revolver in de hand had. De jongen stond op een aanbal kisten, waarop een étiket „Whisky" was geplakt. De twee mannen, goed gekleed, maar vuil en ongeschoren, waren spoedig over meesterd. Veel weerstand boden zij trou wens niet. Jimmy wist later, toen hij weer bij zijn overgelukkige ouders terug was, te vertellen, dat de mannon hem geen kwaad hadden gedaan. Zij hadden voort durend over geld gesproken. DE R0SA WORDT HEDEN IN VRIJHEID GESTELD. Prinselijke interventie. De Italiaan de Rosa, die in 1929 te Brus sel een aanslag pleegde op prins Umb'erto en tot vijf jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, zal heden in vrijheid worden ge steld. Niemand minder dan kroonprins Umberto en zijn gemalin prinses Marie Josó hebben er bij koning Albert op aan gedrongen dat hem een deel zijner straf zal worden kwijtgescholden. Zooals men weet, had de aanslag plaats toen de kroonprins van Italië een bezoek bracht aan Brussel, en wel op het oogen blik, dat hij een krans legde op het graf van den Onbekenden Soldaat. „Tel." ARTS-BEKEER LING DRAAGT EERSTE H. MIS OP. Door de padvinderij tot de kennismaking met het Katholicisme. De arts-bekeerling Oantell heeft dezer dagen in het college Beda te Rome zijn eerste H. Mis opgedragen. De arts behoorde vroeger tot de Angli- caansche kerk. Hij was een ijverig padvin der en kwam als zoodanig in aanraking met Katholieke padvinders. Uit dit samentreffen groeide het verlan gen het Katholicisme beter te leeren ken nen. In 1925 werd hij katholiek, ging naar Rome en werd na 4 jaren studie aldaar priester. Een vriend van hem bekeerde zich ins gelijks tot het Katholicisme en werd Do minicaan. AANSLAG OP EEN D-TREIN? Door de spoorwegdirectie te Erfurt wordt medegedeeld, dat gisterenmiddag bij Kahla op een wagon derde klasse van den D-trein 39 geschoten is. zonder dat zich hierbij persoonlijke ongevallen voordeden. Bij een later onderzoek ontstond er twij fel of er inderdaad geschoten is, dan wel een steen naar den wagen is geworpen. Aanvankelijk werd beweerd, dat dr. Frick en Adolf Hitler zich in den trein be vonden. Dit bleek evenwel niet juist te zijn, daar Hitier eerst, om halftwaalf des avonds van Weimar naar Jena is vertrok ken. HET CIRCUS SCHNEIDER FAILLIET. Het circus Schneider is thans door de rechtbank van Napels definitief failliet verklaard. De dieren zullen bij opbod wor den verkocht. Huurstaking te New-York. Een menigte van- 3000 mannen en vrou wen, die hun sympathie hadden betuigd met een aantal buurstakers aan de Long fellow Avenue te Bronx in New-York, deed een aanval op een aantal politie-agenten, die belast waren met de bewaking van de straat, waar vijftien gezinnen wegens huurstaking uit hun woning werden gezet De politie stond bloot aan een waar bom bardement van steenen, flesschen en stuk ken hout. Zij slaagde er ten slotte in de menigte te verspreiden, waarbij een aan tal personen werd gewond. De huursta king in Bronx is begonnen ten einde de huiseigenaren te dwingen de hyren te ver lagen. Tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De bandieten Dowell en Hargrave-s, die zich op 5 Maart, op den zelfden dag van de ontvoering van Lindbergh's baby, schul dig hebben gemaakt aan de ontvoering van James de Jute uit Youngstown, zijn tot levens-lange gevangenisstraf veroordeeld. Op 3 April Zomertijd In België. In den nacht van 2 op 3 April a.s. wordt in België de zomertijd ingevoerd. „TeL" HET NATIONAAL MARIA-CONGRES TE NIJMEGEN. Zooals wij reeds meermalen mededeel den zal het Nationaal Maria-Cohgres, dat 6, 7 en 8 Aug. te Nijmegen gehouden wordt, opgebouwd worden op de groote gods dienstige en sociale organisaties van ons land, ten einde aldus in alle kringen van het katholieke volk belangstelling voor het congres te wekken. Dit karakter van het Congres een manifestatie zouden wij het wilien noemen van de Maria-iiexde, die ook in al onze re ligieuze, cultureel© en sociale organisaties leeft, spreekt duidelijk uit de veelzijdi ge samenstelling van het algemeen bestuur van het congres. Dit algemeen bestuur is samengesteld als volgt: Rector H. B. de Groot, Amersfoort, voor zitter der R. K. Patronaatsbelangen en voorzitter der Int. Dioc. Jeugdcommissie; H. Baron v. Voorst tot Voorst, 's-Hage, voorzitter A.R.K.O.; Hoogeerw. Provin ciaal van de Paters Augustijnen, Nijmegen, vertegenwoordiger der 3e Orde van 8t. Augustinus; M. v. Thiel, Nijmegen, Prae- ses uer R. K. Studentemereeniging Car. Magnus; L. H. Perquin, pastoor, Amster dam, voorzitter van den K. R. O.; C. J. G. Btruyken, 's-Hage, voorzitter van den R. K. Middenstandsbond; E. Wijffels, Lei den, Praeses der Unie van de R. K. Stu denten vereemging in Nederland; Pa eer Provinciaal der Paters Franciscanen, Weert, vertegenw. der 3e Orde van ot. Franciscus; ZeerE. heer E. Govers, 's-Bosch, alg. secr. der H. Fam.; J. G. du ring, Maarssen, voorzitter Sobriëtas; Mgr. Prof. Dr. Goossens, Tilburg, Rector R. K. Leergangen; A. v. d. Venne, Rolduc, voor zitter Voor Eer en Deugd; A. O. de Bruijn, Utrecht, voorzitter R. K. Werklieden Ver bond; Prof. Dr. J. B. Kors, Nijmegen, voor zitter R. K. Vredesbbnd; Mgr. Th. Bek kers, Rector, Voorschoten, vertegenwoordi ger der Missie-actie; B. Meijer, Breda, voorzitter der Vereeniging van Hooger Po- litie-PersoneelMr. M. Steenberghe, Goir- le, voorzitter der Alg. R. K. Werkgevers- vereeniging; L. v. d. Vaart, 's-Bosch, Proost der Broederschap van L. Vr. v. d. Bosch; J. Th. v. Galen, Amsterdam Z„ Generaal Praeses der 8t. Jozeph-gezellen- Vereeniging; J. B. Til man, Nijmegen, axg. voorzitter der R. JL HandeLsreizigers-Ver. „St. Christoifel"; Jhr. Mr. L. v. Fisenne, 's-Hage, president van de Hoofdraad dt. Vincentius-Ver.; Ir. W. Jonkergouw, 's-Hage, voorzitter der R. K. Leerarenver- eenigmg „dt. Bonaventura"; G. Bulten, Voorhout, voorzitter A. R. K. A.; Pater H. Keulen, Roermond, voorzitter Apostolaat der Hereeniging; Dr. E. Haslinghuis, 's-Hage, vertegenwoordiger van liet dt. Bernulphua-Gilde; W. Nolet, Pastoor, Am sterdam, vertegenwoordiger der sec. Gees telijkheid Bisdom fiaariem; Deken 'Th. J. M. Knuvelder, Utrecht, vertegenwoordiger der sec. Geestelijkh. Bisdom Utrecht; O. Piels O.P., Nijmegen, Comm. Prov. 3e Or de dt. Dominicus; Mgr. Prof. Dr. J. Hoog veld, Nijmegen, vertegenwoordiger der Apol. Veeren. „St. Petrus Ganisius"; A. Wijtenburg, Nijmegen, Dir. 3e Orde v. d. Carmel; MoogEerw. heer A. Brekelmans, 's-Bo&ch, vertegenwoordiger Sec. Geeste lijkheid Bisdom s-Boscü; Dr. L. H. van Romunde, Utrecht, voorzitter der R. K. Artsen vereenigingMevr. dteenberghe-En- geringh, Soesterberg, voorzitster der Fed. van R. K. Vrouwenbonden; Mevr. VV. Bij voet-van Haren, Tilburg, voorzitster der K. K. Vereeniging voor Besch. van Meis jes; J. v. Meegeren, Venlo, voorz. van den Bond voor Groote Gezinnen; Th. M. Beu kers, Leiden, voorzitter der R. K. dt. Gre- gorius-Vereen.; Eerw. doeur Marie Xave- rius, Nijmegen, voorzitster der Vereeniging van R. iL Middelb. Meisjesscholen; Prof. Dr. Steger, Heemstede, vertegenwoordiger van de Maria-oongregatie9 in Nederland; Dr. H. Derkx, Arcen, vertegenwoordiger der Sec. Geestelijkheid in het Bisdom Roermond.; Ant. v. d. Lugt, Hillegersberg, voorzitter der Kath. Jonge W er kg evers ver eeniging; J, Th. Verheggen, Buggenoin voorzitter Hoofdbestuur uer Boeren- on Tuindersbonden; Prof. Mr. E. Giinbrère, Tilburg, Rector Magn. der R. K. Handels- hoog eschool; ZeerE. P. Richardus, Hei- mond, vertegienw. der 3e Orde Oapucijnen; H. G. de Boer, Noordwijk Binnen, voorzit ter der Fed. van R. K. Onderw. „St. Wiiii- brordus"; E. Bremer, Groesbeek, vertegen woordiger der E.E. P.P. Montfortanen; J. Vesters, voorzitter R. K. Journalistenver- eeniging te Vught; J. Wijnen, voorzitter St. Canisius-Federatie van R. K. onderwijzers. De samenstelling van het Dagelijksoh Bestuur, dat de geheele voorbereiding van het Congres in banden heeft, werd door ons reeds gemeld. Het staat onder presi dium van den rector-magmficus der R. K. Universiteit, Prof. Dr. R. Jansen O.P., ter wijl als secretaris fungeert Drs. J. O. M. Sweens, Ubbergsche Veldweg 49. Het Dagelijksch Bestuur wordt ter zijde gestaan door diverse subcommissies n.l.: a. voor de Financiën, corr. adres: W.Ed. Gest. heer F. Wolters, Nijmegen, Sloet- 8traat 5; b. voor pers en propaganda, oorr. adres, Redactie-bureau „De Gelderlander", Nij megen c. voor Maria-omdracht, corr. adres, Z.Eerw. Hooggel. Heer Dr. Titus Brands- ma, Nijmegen, Doddendaal 8; d. voor de Maria-kroning, oorr. adres, Zeereerw. Pater Kronenburg, Nijmegen, Groesbeekscheweg, Huize „Nebo"; e. voor de Kunsttentoonstelling, corr. adres, Jhr. Dr. J. van Rijckevorsel, Nijme gen, Hees, Kerkstraat 20; h. voor het Mariaspel, corr. adres, Zeer eerw. heer W. ömulders, Pastoor Ooy en Persingen, Ubbergen bij Nijmegen; g. voor de Huisvesting, corr. adres: WelEd. Gestr. heer W. Futs, Berg en Dal- soheweg 143, Nijmegen. Binnenkort hopen we de namen van het Eere-Oomité te kunnen vermelden. PATER PIERRE LHANDE S.J. Van Maandag tot en met Donderdag van de Goede week zullen in Huize Katwijk, Raamweg 47, voor de ieden van het Corps diplomatique en de Fransche kolonie te 's-Gravenhage en Omstreken door Paier Pierre Lhande SJ. uit Parijs eenige Paaschconferenties in de Fransche taal worden gehouden tot voorbereiding voor de H. Paaschcommunie. Pater Lhande is behalve een bekend schrijver, een der meest' gevierde gewijde redenaars in Frankrijk. Hij vestigde het eerst de aandacht, ook in ons land, op zich door zijn mooien roman „Mon petit prêtre", in het Nederlandsch vertaald onder den ti tel van „Mijn Priester-jongen", een ont roerend verhaal van een priesterroeping. Enkele jaren geleden vroeg Pater Lhande het eerst in het tijdschrift „Les Etudes", daarna in een drietal boeken: „Le Christ dans la banlieue", „le Dieu qui bouge" en „La Croix sur les Fortifs'', belangstelling voor het werk der priester in de naaste om geving van Parijs. Vooral het eerste boek had een groot succes en mocht een oplaag beleven als slechts zelden in de Fransche boekenwereld wordt gekend. Hij gaf daar mede de stoot aan de beweging, die in lut tele jaren tijds temidden van de onder den rook van Parijs levende arbeiders-bevolking bijna honderd kerken en „chappelles de secours" uit den grond deed verrijzen. Bijna eiken Zondag omstreeks 12 uur preekt Pater Lhande voor de Radio en voor de Nederlandsche luisteraars, die wel eens naar Radio-Paris luisteren, is hij ze ker geen onbekende. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de K'FJO hem heeft uitgenoodigd, in de vol gende week een spreekbeurt voor de Radio te vervullen. ENGELAND EN DE NEDERLANDSCHE BLOEMBOLLEN. De mogelijkheid van de ontwikkeling van bloembollen in Engeland is, naar men aan het „Vad." meldt, begin dezer week besproken in een conferentie, ge houden in het Ministerie van Landbouw, onder voorzitterschap van Lord de la Warr, den parlementairen secretaris van het Ministerie. De voorzitter vertelde dat een onderzoek van de handelscijfers heeft aangetoond, dat de Engelsche te lers slechts 10 procent 1500 ton pro- duceeren van de 15.000 ton bloembollen, welke het land elk jaar noodig heeft. Jaarlijks gaan millioen sterling het land uit voor den aankoop van buiten- landsche bloembollen, bijna uitslui tend uit Nederland. Hij meent dat thans de gelegenheid gunstig is, om den teeltgrond in Engeland voor bollen met ongeveer 400 H.A. uit te breiden. En hij had deze vergadering belegd om deze mogelijkheid te bespreken. Voor zoo ver het voor de regeering mogelijk was beloften te doen, kon hij zeggen, dat het zeer waarschijnlijk was dat het invoer recht ©enigen tijd en terwijl deze regee ring aan het bewind was zou worden ge handhaafd. De regeering is ook bereid haar steun te blijven verleenen aan het proefstation voor bloembollenteelt in Lin colnshire, en hij kon toezeggen, dat de Rijkshandelsraad ruim reclame voor het Engelsche product zou maken, indien deze er van verzekerd kon zijn, dat de Engelsche telers in de dan te verwach ten vraag zouden kunnen voorzien. Namens de telers werd opgemerkt, dat kapitaal noodig zou zijn voor de uitbrei ding van het bedrijf en dat dit geld' van buitenaf moest komen, aangezien de te lers zelf geen geld voor uitbreiding had den. Wat dit punt betreft, bleek verder 'dat de regeering niet bereid is, finan- cieelen steun te geven. Een der telers pleitte voor specialisatie in eenige po pulaire variëteiten, maar anderen waren tegen deze beperking, aangezien zij nim mer met goeden uitslag tegen de Neder landsche producenten zouden kunnen con- curreeren, tenzij zij zich toelegden op even talrijke variëteiten als de Neder lander? teelden. Er is nog geen enkele aanwijzing, dat de Britsche telers zich zoo zullen orga- niseeren in samenwerking, dat zij op eenigszins dragelijke wijze aan de binnen- landsche vraag zullen kunnen voldoen. DE BOLLENTREKKERS VRAGEN REGEERINGSSTEUN. Ook een wijziging van de faillissements- wet gewenscht geacht. De Veilingvereenigingen Flora, Rijns- burg, Bloenienlust, Rotterdam en Omstre ken, Rotterdam, Berkel en Rodenrijs, Coö peratieve Centrale Westlandsche Snijbloe menveiling, Honselaarsdijk, Beverwijk, 's-Gravenzande, Ter Aar en Omstreken, Bennebroek, 't Noorden en de Kwake!, hebben aan de ministers van Justitie, Fi nanciën, Binnenlandsche ^aken en Land bouw en Arbeid, Handel en Nijverheid een adres gezonden, waarin zij de regeermg verzoeken in den bestaanden nood hulp en steun te bieden, en daartoe zoo noodig voorstellen aan de Staten-Generaal te doen.' Allereerst ware noodig een zoodanige aanvulling der burgelijke wetgeving, dat executies van tuinders en bollentrekkers- bedrijven kunnen voorkomen worden. In de faillissementswet zou een soepeler rege ling voor het verleenen van surséance zeer gewenscht zijn. De betaling der gekochte bollen, die op spoedig vervallende termijnen moet plaats hebben geeft zeer velen angst en zorg. Weliswaar treffen enkele crediteuren soe pele regelingen, maar voorbijgezien mag niet worden, dat de leveranciers hun geld zelf ook zeer noodig hebebn, vandaar dat eventueel© geldelijken steun aan ons, di rect en indirect den kleinen bollenkwee» kers ten goede komt. Een en ander ware te regelen via de bestaande corporaties, de Boerenleen- en andere banken. Komt er geen regeling en hierop mogen wij nog eens met grooten ernst wijzen dan dreigt er voor zeer velen een groote débacle. Komt er een regeling, b.v. per 100 uitgezette bollen, dan kan iets worden goedgemaakt en een groep nijveren tegen finalen ondergang worden behoed. De tijd dringt en het is geen zaak van gewone Armenzorg, maar van nationaal- economisch belang; het instandhouden on zer bedrijven. Wij wendden ons reeds tot het Nationaal Crisis-Comité, bedenkende, dat de Regee ring dat Comité steun heeft toegezegd: Plaatselijk Comité of Gemeentebestuur, wij helpen niet. Trekke de Regeering uit dit antwoord de conclusie, en die is oó. dat hier een leemte in de voorzorgregeling be staat. Het Nationaal Crisis-Comité trekt zich geen collectieven, maar individueelen nood aan. Utigezet zijn naar raming 300 millioen bollen, tot een waarde van c.a. 4.5 millioen gulden inkoop. Deze zijn meerendeels op crediet gekocht. De achterstallige betaling brengt verdere depressie in andere krin gen teweeg. De belangen van eenige duizenden nij vere ondernemers en hun personeel staan op het spel. Streek- en locale belangen van de eerste orde zijn hier in het geding. De, in het bedrijf geïnvesteerde, belang rijke kapitalen, moeten voor verlies wor den beschermd. De Regeering moge spoedig in den nood Uit den aard der geheel nieuwe materie van Regeeringsbemoeiing, is het voor ons buitengewoon moeilijk reeds nu precies aan te geven, op welke wijze de Regeering steun kan bieden. In de door óns genoemde cijfers zit een basis voor de hulp, bijv. per 100 uitgezette bollen. Een toeslagregeling van X gulden per 100 bollen laten wij een minimum-be drag stellen van een halven gulden geeft ©enigszins de mogelijkheid eener be grooting. Echter kan wellicht in nader mondeling overleg, na wisseling van wederzijdsch technisch en financieel inzicht, meer om lijnd tot een ontwerp regeling gekomen worden. Om de hulpverleeninig zekeren waarborg en controle te geven, noemden wij reeds de tusschenkomst der goed-geoutilleerde bankzaken, die ons bedrijf in jarenlange relaties kennen. De behandeling der zaken, via. de veilin gen, maakt als vanzelf de afwikkeling nog gemakkelijker. ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van den notaris R. v. d. Berg in het hotel „De Vergulde Wagen" gehouden verkooping van de hofstede genaamd „Hoeve Hermina", staande en gelegen te Woubrugge, groot 16.13.30 H.A., eigendom van den heer C. van Egmond J.Mzn. in bod staande op 27.000.werd deze na verschillende combinaties in bod staande op 28.990.in massa afgemijnd op 7000door den heer W. van Egmond van Nieuwveen. BODEGRAVEN. Chr. Wijk- en Ziekenverpleging. De Ohr. Wijk- en Ziekenverpleging hield Vrij dagavond jl. haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter werden de notulen voorgelezen door den secr. en on veranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat door Zuster Kool totaal 3594 bezoeken waren afgelegd in 1931. Vergeleken met het voorgaande jaar was dit aantal 2487. Door den Penningmeester werd verslag uitgebracht van de financiën; met een na- deelig saldo eindigde het jaar 1931. Door de heeren J. H. v. d. Vlast en J. Zwaneveld werden de boeken van den Penningmees ter nagezien en voor accoord geteekend. In de daarna gehouden Bestuursverkie zing werden de beide aftredende Bestuurs leden, de heeren Bn. Batelaan en P. Haas- hans, met algemeene stemmen weder her kozen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6