ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 17 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767,7 te Janmayen. Laagste barometerst.: 751.0 te Toulouse. Verwachting tot den avond van 18*Maart: Zwakke tot mati- tige Noord-Oostelij ke tot Noord-Weste lijke wind. Gedeel telijk bewolkt. Wei nig of geen neerslag Weinig verandering in temperatuur. De voornaamste veranderingen in de luchtdrukverdeeling, de barometerdaling in het Z. O. van Duitschland, het doordrin gen uit Spanje van een depressie in het Zuiden van Frankrijk en het aftrekken van de depressie over midden-Zweden laten den toestand in onze omgeving ongeveer zooals deze was, zoodat de wind uit een Noord-Oostelijke tot Noordelijke of Noord-Westelijke richting wel zal aanhou den, met weinig of geen neerslag. De strenge vorst in het Noorden van Scandi navië en in Finland nam af. evenals in Zuid-Duitschland ,doch in het Midden en Zuiden van Zweden werd het keuder. Op den Oceaan ligt een uitgebreide depressie die op IJsland den baromter wel zal doen dalen. In het Zuiden van Frankrijk heeft de depressie zware regens gebracht. Ove rigens viel over het geheele gebied niet meer dan enkele m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 5.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e^u: Van Donderdagnamiddag 6.36 uur tot Vrijdagmorgen 5.47 uur. HOOG WATER Vrijdag 18 Maart voorm. 11.15 uur en nam. 11.40 uur. DE LEIDSCHE HOUT. Beschermt planten en bloemen! Het is het Bestuur van den Leidschen Hout gebleken, dat zoowel volwassenen als kinderen, zich niet ontzien, katjes van boomen en struiken te snijden of af te trek ken; crocussen en andere reeds bloeiende bolgewassen af te plukken en zelfs uit te rukken. Het Bestuur, deze vernielzucht, ten zeerste betreurende heeft besloten streng daartegen op te treden. Het doet daarbij allereerst een beroep op de medewerking van alle vrienden van den Leidschen Hout. Hun aller medewer king is dringend noodig. Laten wij alien tiachten ons plantsoen te beschermen! Ziet gij dat men planten of gewassen beschadigt, schroom dan niet hun te zeg gen, het na te laten. Kent gij hen, geef hun naam en adres op aan een der be stuursleden; daardoor zult ge krachtig medewerken aan het ongeschonden be houd van ons aller park. Het Bestuur vestigt er tevens met na druk de aandacht op, dat het verboden is om met losloopende honden in den Leid schen Hout zich te bevinden. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon. In de gistermorgen gehouden vergade ring van de houders der 6 pet. hypothecai re obligatieleening ten laste der N.V. v.h. J. C. Zaalberg en Zoon waren vertegen woordigd 200 obligaties, hetgeen niet vol doende was om definitieve besluiten te ne men. De aanwezigen verklaarden zich abcoord met de voorgestelde wijzigingen in de be palingen omtrent de aflossing enz. Een nieuwe vergadering is tegen 1 April uitge schreven. „H. 0. R. A." De afd. Leiden van bovengenoemde ver- eeo-ging hield Dinsdagavond hare algemee- ne ledenvergadering in „Huize Feenstra" alhier, o..der voorzitterschap van den heer Driceseo. Deze heette allen hartelijk wel kom cn hcop'e dat de merkbare stijging van de opk .mst der leden moge blijven toe nemen. Do secreta:.», de beer Jac. Oudshoorn, las hierna ziin trocd vei zorgde notulen en jaarverslag Uit dit .aatste bleek, dat het ledental was gcsiegen lot 153 en het aan tal donateurs tot 13. Bij de rekening cn verantwoording van den penningmeester, whk bij monde van den heer de Kievit, nan ens de kascommis- sie, verklaard, dat boeken en bescheiden in volmaakte orde waren bevonden, waar- ITALIAANSCHE SNAPSHOTS INVOER EN HANDEL IN DE STAAT VAN HET VATICAAN. (Van onzen Ron^einschen correspondent). Zee, ken jij menschen in het Vaticaan? O ja, genoeg. Dan kun je me zeker ook wel eens een paar pakjes sigaretten verschaffen, het spreekt natuurlijk vanzelf, dat ik ze be taal. Of ook wel: Waarom rook jij geen Vaticaansche si garetten, je komt er toch zoo dikwijls? Maar dat mag niet, die het recht heeft in het Vaticaan tabak te koopen, moet het daar ook oprooken. Dergelijke gesprekken hoor je honderd keer per dag in Rome, alsof het maar aan iedereen geoorloofd was sigaren te koopen in de Vaticaanstad, alleen, omdt hij -er wel eens komt; of alsof iedereen, die het recht heeft daar zijn sigaren in te slaan, al zijn kennissen aan de andere zijde van de grens maar naar hartelust van al die heerlijkheid kan voorzien, zonder risico van in beslagname met al de gevolgen van dien te loopen. Er is een bepaling in de Vaticaanstad, omtrent de actueele rookkwestie Daardoor wordt vastgesteld hoeveel tabak wekelijks aan iederen burger, beambte of bewoner verstrekt mag worden: en het rantsoen is zeven pakjes sigaretten van 20 stuks per week, of voor één pakje sigaretten vier sigaren. Maar zouden er nu nooit sigaren naar buiten gesmokkeld worden? Mogelijk is het natuurlijk, maar waarschijnlijk is het niet, want de Vaticaansche grenswachten oefenen een verbazend scherpe controle uit. Scherpe controle. .„toen hem gevraagd werd, wat hij in die actetasch had, antwoordde hij: papie ren. Overgegaan tot het onderzoek van de tasch, bleek hij twee pakjes sigaretten, I merk Kir-Zade bij zich te hebben, welke pakjes in beslag werden genomen".. Zoo luiden min of meer de niet zeldzame rapporten die de aan de stadspoort dienst doende gendarmen aan hun luitenant over brengen en die de luitenant overbrengt aan Zijne Excellentie den Gouverneur van de Vaticaanstad. Als dan een met zorg in gesteld onderzoek bij het economisch offi cie uitwijst, dat de betroffene wien het on geluk ten deel #is gevallen, het rec.htèheeft. sigaren te koopen in de Vaticaanstad, dan is alles afgeloopen met de in beslag name. Maar zou het onderzoek uitwijzen, dat desmokkelaar een „buitenlander" is, d.w.z. dat hij met tot de burgers of be woners of beambten van de Vaticaanstad behoort, dan wordt de zaak ingewikkelder. Wee den armen onverlaat. Want artikel 6 van de Vaticaansche Wet over de econo mische handels- cn bedrijfsverordening zegt, dat de uitvoer van koopwaar of le vensmiddelen uit de Vaticaansche stad of zelfs de eenvoudige poging daartoe, ge- strafd worden met een boete van ten hoog ste 15.000 Lire en met hechtenis van ten hoogste drie jaar, behoudens de in beslig name van de gesmokkelde koopwaar of levensmiddelen. De goedkoope staat. Een klein overzicht van de sigarenprijzen in de Vaticaansche stad, doet iederen Iia- liaanschen rooker watertanden. Twintig Tunnak met gouden mondstuk kosten er twee lire, terwijl 'ze in Italië acht lire kos ten. Je kunt er Toscaantjes (zware sigaar) krijgen voor veertig centimes, en die Tos caantjes zijn heerlijk (zoo zeggen zij ten minste die het geluk hebben ze te mogen rookeiï) terwijl in Italië de Toscaantjes tachtig centimes kosten en al menig door- gerookten Hollander tot niet. rooker ge maakt hebben. Maar in het Vaticaan -kun je ook luxe sigaretten krijgen, als Royal Derby, Aristo, en luxe sigaren als Regalia, Crema di Cuba. En wat ons Italiaansche Hollanders nog het meest doet watertan den, is, dat er ook' echte Hollandsche Leo Victor te koop zijn. Die zullen wel gerookt worden door de edelgarde; natuurlijk al leen wanneer ze dienst hebben in het Vati caan, dat spreekt van zelf Voordat de Vaticaanstad bestdhd waren er in het Vaticaan menschen, die nog nooit gerookt hadden, maar daarna aangelokt werden door de luchtspiegeling van de zui nigheid (denk eens aan, twee lire, w$t bui ten acht kost) en nu geregld hun rantsoen op gebruiken. On der de vooraanstaande personen van de Vaticaansche stad telt men tegenwoor dig geen groote rookers meer. De Paus rookt niet meer, en evenmin zijn huisge- nooten, geestelijken en leekcn. Geen van de vier geheim kamerheeren rookt, de kardinaal-staatssecretaris rookt niet en do Monseigneurs, die aan het hoofd van de verschillende afdeelingen staan, rooken niet. Paus Benedictus XV echter wist een goede Toscaner te waardeeren, en een lief hebber van een pijp was kardinaal Ga3- parri. Zij, die met zijn dagelijksoh leven be kend waren, wisten hoe de kardinaal aan zijn pijp gehecht was, tot de dokter het hem verbood en toen werd ook bij kardi naal Gasparri geen spoor van tabak meer gevonden. Ook voor de huismoeders. Behalve voor de rookers is de Vaticaan sche stad ook met jubel begroet door de steeds op bezuiniging beluste huismoeders, de vrouwen van de beambten en van de Vaticaansche werklieden. Want ook de koffie en de suiker en de thee gingen prij zen vertoonen, waarvan geen enkele huis moeder zelfs in haar schoonste droom oo;t van gedroomd had. Maar ook hier moest natuurlijk een ijzeren discipline do zaken regelen, om niemand in de verleiding te brengen een suiker- en koffie-zaakje op te richten voor den anderen kant van de grens en dan van zelfsprekend met „bok- serprijzen". Want zestig centimes voor een ons zuivere en geurige Santos-koffie is be neden alle concurrentie tegen de Santos- koffie, die in Italië niet zuiver en niet geu rig is en.drie lire het ons ko-st. Ook ds theeprijs kan niet in vergelijking komen met de prijs, die je er in Italië voor moet betalen. Maar de suiker slaat toch het re cord, wat de goedkoopte aangaat, want die kost een lire dertig het kilo in de Vaticaan sche stad, terwijl ze in Italië zeven lire kost, en daarbij is die suiker er niet minder zoet om. op door den voorz. den desbetreffenden functionarissen een woord van dank werd gebracht. De voorzitter bracht als afgevaardigde naar den Bestuursraad onder verwijzing naar het stenografisch verslag in het H.O. A.O.-orgaan. nader verslag uit. In den Raad van Commissarissen word door het bedanken van mr. J. A. N. Patijn, bij acclamatie benoemd de heer W. IJzer man, lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal Als afgevaardigden naar den Bestuurs raad werden de voorzitter en secretaris aangewezen. Diverse punten werden breedvoerig be sproken en de meeste aandacht geschon ken aan het houden van een bloempjesdag, waarvoor ook reeds een commissie in het leven werd geroepen, vermoedelijk in de maand Juni a s. Nadat bij de rondvraag nog eenige pun ten van ondergeschikt belang naar voren werden gebracht sloot de voorzitter met een woord van dank voor de goede op komst, deze geanimeerde vergadering. Zilveren jubileum. Heden herdacht de heer H. du Pon, technicus 1ste klase bij het Pathologisch Laboratorium der rijksuniversiteit alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad. De werkloosheid. Op den 16 Maart 1932 waren bij de Ge meentelijke Arbeidsbeurs 2669 (v.j. 1364) werkzoekenden ingeschreven. Zaterdagmiddag 7 Mei a.s. zal de Leid- sche Studententooneelvereeniging D. E. D. I. L. ter eerc van haar eere-voorz. Jan Fa- bricius in den Leidschen Schouwburg op voeren diens jongste werk: Hans Hopper maakt carrière, blijspel in 3 bedrijven. Hedenmorgen is de 82-jarige mej. N. v. E. in het Gereformeerd Rusthuis aan de Hooigracht van de onderste trede van de trap gevallen, tengevolge waarvan zij het linkerdijbeen brak. Door den E. H. D. is de oude juffrouw naar het St. Elisabeth- l ziekenhuis vervoerd. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. 'R'.K. H. B. S. f 7.Verkoop stroo f 2.50. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Indisch recht de heeren J. L. Broekveldt (den Haag) en W. J. A. Th. Hendriks (Rijswijk); Candidaats-exa-men klass. letteren mej. M.J. Verrink (den Haag). LAATSTE BERICHTEN BOERDERIJ IN BRAND. 10 stuks vee omgekomen. Vannacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de gemeente-boer derij aan de Dijksche straat te Helmond en bewoond door den landbouwer van Egeimoers. De bewoners, welke reeds ter ruste waren toen het vuur uitbrak, moes ten in allerijl het woonhuis verlaten. Stal en schuur stonden spoedig in lichter laaie. Drie koeien, drie vaarzen, een paard en drie varkens en een vijrtigtal kippen kwa men in de vlammen om. Het woonhuis kon behouden blijven. De schade wordt door verzekering gedekt. BIANn TE ZUTPHEN. Vanmorgen omstreeks half 7 werd te Zutphen brand ontdekt in perceel Korte Hofstraat 5, waar een behangerij en stoffeerderij, annex winkel is gevestigd van den heer A. L. Akkerman. De bewoners konden zich slechts in nachtgewaad red den. De brandweer was spoedig ter plaat se en bestreed den feilen brand aan de vóór- en achterzijde van het huis, maar kon niet verhinderen dat het geheele per ceel uitbrandde. De belendende perceelen kregen waterschade. De oorzaak van deii brand is onbekend. Daar echter op de plaats waar de brand is ontstaan, geen kachel aanwezig is en de bewoners den ivond te voren in het donder zaten, wordt aan kortsluiting gedacht. Alles was tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. DE NOOD IN DEN LAND- EN TUINBOUW. De voorzitters der organisaties in audiëntie bij H. M. de Koningin. H. M. de Koningin heeft hedenmorgen in audiëntie ontvangen de heeren Nyssingh, voorzitter van het Kon. Ned. Landbouw- comité, Verheggen, voorzitter van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond en Prof. Dr Diepenhorst, voorzitter van den Chr. Boeren- cn Tuindersbond. De heeren hebben de zorgen en moeilijk heden van den landbouw uitvoerig uiteen gezet, H. M. verzocht in 't bijzonder haar aandacht te willen wijden aan do veehou derij en de gemengde bedrijven en daarbij de hoop uitgesproken, dat, kan het zijn, spoedig van régeeringswege maatregelen zuden worden genomen om aan den daarin heerschcnden nood tegemoet te komen. Postduif gedood. Te Lichtmiskanaal (O.) is een postduif gemerkt Holland 53572.126, door twee valken aangevallen, en, daar do prooi blijkbaar te zwaar was neergeworpen. De landbouwer G. Stolte to Lichtmiska naal (post Rouveen), die de duif in ster venden toestand heeft opgeraapt, ver zoekt hen, die aanspraak op de duif kun nen doen gelden, zich binnen tien dagen bij hem te willen aanmelden, gedurende welken tijd hij den doodeu vogel in bewa ring zal houden. ACTIE TEGEN DE NATI0NAAL- SOCIALISTISCHE PARTIJ IN GEHEEL PRUISEN. BERLIJN, 17 Maart (V.DIn opdracht van het Pruisische Ministerie van Binnen- landsche Zaken worden heden ui geheel Pruisen huiszoekingen gedaan in de bu reaux en partijlokalen der Nationaal-Socia- listische partij. Aanleiding tot deze actie is, naar van welingelichte zijde wordt me degedeeld, het vermoeden dat door de na- tionaal-socia.isten onwettige handelingen worden voorbereid. Sluiting van het partijgebouw te Osnabrück. OSNABRüCK, 17 Maart (VD.). De po litie te Osna-briick deelt mede, dat zich in tegensteLing tot de overige steden in de provincie Hannover in den nacht van 12 op 13 Maart en op 13 Maart gedurende den dag in de stad Osnabrück tal van botsin gen tusschen politieke tegenstanders heb ben voorgedaan, die voor een deel tot erns tige vechtpartijen hebben geleid. Boven dien hebben voor het Natiönaal-Socialisti- sche partijgebouw, dc villa Schlikkcr aan den Kanz.erwall 27 groepen nationaal-so- cialisten zich herhaaldelijk aan provocatie van politieke tegenstanders schuldig ge maakt. De villa is voortdurend het steun punt der aan de vechtpartijen deelnemende nationaal-socialisten geweest. Derhalve heeft de politie besloten deze villa als na- tionaal-socialistisoh partijgebouw voorloo- pig te sluiten. Van de sluiting van het par tijgebouw aan de Moeserstrasse is voor- loopig afgezien. Maatregelen tegen de nazi's te Koningsbergen. KONINGSBERGEN, 17 Maart (V.D.). De zetel van de gouwleiding der nationaal- socialistische partij te Koningsbergen is hedenmorgen door de politie bezet, terwijl de telefoonverbindingen geblokkeerd zijn, zoodat er geen moge.ijkheid bestaat de leiding der partij telefonisch te bereiken. Desgevraagd werd van do zijde van het politic-presidium medegedeeld, dat men geen nadere verklaring kon geven. Slechts werd er op gewezen dat men hier niet te doen had met een plaatselijke actie, doch met een van hooger hand uitgevaardigden maatregel, die voor geheel Pruisen en misschien ze.fs wel van kracht zou zijn v.oor het geheele rijk. Ook huiszoekingen te Frankfurt a. Main. FRANKFORT, 17 Maart (VD.). Reed den geheele ochtend is de politie bezig met het verrichten van een uitgebreide huis zoeking in het districtsbureau der natio- naal-socialistische partij te Frankfort am Main Nadere mededeelingen worden van dc zijde der politie niet verstrekt, doch ook hier wordt gehandeld in opdracht van het Pruisische Ministerie van Binnenlandsohe Zaken. TWEE VLIEGONGELUKKEN MET D00DELIJKEN AFLOOP. PARIJS, 17 Maart. (V.D.). Toen gister middag een particulier vliegtuig uit Tour- coing tusschen Tourcoing cn Rijssel aan het cirkelen was, gleed de machme bij het maken van een scherpe bocht plotse ling af, en stortte loodrecht omlaag. Voor een café aan den grooten straatweg naar Rijssel boorde het toestel zich diep in den grond en explodeerde. Een vrouw, die zich in de onmiddellijke nabijheid op den straat weg bevond, slaagde er nog op het laatste oogenblik in, terzijde te springen. Voordat men den beiden inzittenden hulp kon ver- leenen, wafen zij reeds door de vlammen geheel verkoold. Bijna op hetzelfde tijdstip vond een tweede ernstig vliegongeval plaats in de nabijheid van Blois, waar een militair vliegtuig van ongeveer 30 meter hoogte neerstortte en in brand vloog. De piloot verbrandde levend, terwijl de waarnemer met ernstige brandwonden kon worden ge red en naar een ziekenhuis kon worden overgebracht. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Jannetje Caroli na, d. van J. B. v. d. Heijden en J. Sjar- dijn. Francisca Johanna Maria. d. van F. J. M. van Hal en J. Blok. Willem, z. van J. SiliakuS en H. W. L. van den Berg. Johannes Pietcr, z. van J. Weij en J. van Vliet. Hendrik, z. van P. A. Harteveld en S. van Hove. Ondertrouwd: M. van Winkel jm. 23 j. en H. H. Rozier jd. 20 j. Gehuwd: D. Verheul jm. en J. O. Wouterlood jd. E. Binnendijk jm. en O. Fuehs jd. D. Boelee jm. en H. A. A. Qnante jd. H. Boom jm. en M. van Oos ten jd. J. Honsbeek gesch. in. en A. Thiel jd. M. A. Monteba jm. cn S. Buis jd. G. de Roo jm. cn B. Lok jd. K. Wassenaar jm. en C. Beekman jd. Overleden; J. Herruer zn. 22 j. N. F. Knaap zn. 5 j. S. Filipjro dr. 4 j. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. DE LINDBERGH-BABY. NEW YORK, 17 Maart. (V.D.). De po litie te Hopewell in den staat New Yersey volgt, naar eerst thans bekend wordt, twee nieuwe sporen bij het onderzoek naar de verdienen baby van Lindbcrg. Ten eorsle wordt gezocht naar een zekere voorheen te Union City wonende Annette Copm, die kort na da geboorte van den kleinen Char- Icy kindermeisje bij dc Lindbergh's was. Ten tweede heeft een voormalige steno typiste Therèse Berci medodeeling bij de politie gedaan van door haar ontdekte plannen, die 3 mannen zouden hebben gehad om op 22 Febr. reeds het kind te ontvoeren. Dat plan echter mislukte, hoe wel er een poging daartoe werd onder- LEIDEN, 16 Maart. GroentenveiMng. Per 100 stuks: roodekool 1.504 00, sa- voyekool 1.004.50, groenekool 1.00 2.00. pieterselie 1.502.50, prei 1.50 4.10, radijs 1.504J>0, kropsalade 4.10 9.80. selderie 1.002.40, rabarber 610; per 100 kg.: kroten 1.803.40, kroten gek. 5—8; witloof 1420, boerenkool 58. spinazie 1822, uien 12.10—13.80 wortelen 58, spruiten I 1016, sprui ten II 46. GOUDA, 17 Maart. Vee. Aangevoerd iu totaal 2149 stuks, waarvan: 198 slachtvar- kens: vette 1112.5 cent, Londensche 10 cent en Zouters 1011 cent por pond, le vend met 2 pet. korting. 602 magere var kens 1213, 768 biggen 2.505.0 runderen f 175—225. 562 nuchtere kalve ren 2.50^-5.00 per stuk. 3 bokken en gei ten 24 per stuk. Handel: alles stug. Kaas. Aanvoer 163 partijen. Ie kwal. met rijkpmerk 2426, 2e kwal. 2123. Handel stug. Boter. Aanvoer 1925 ponden. Goebo ter 4550 cent cn weiboter 4045 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 136.650 stuk. Prijzen: kippeneieren 2.753.25 en eendeneieren 2.503.25 per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 16 Maart. Eierenveiling Aanvoer 26476 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.90—3.10, bruin 3.00—3.60 en een deneieren 2.403.00 per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 68.971/., Londen 8.99 New York 2.4715/16 Parijs 9.761/2 Brussel 94 70 Zwitserland 47.96 Milaan 12.85 Madrid 18.65 Oslo 48.75 Kopenhagen 49.50 Stockholm 49.50 Weenen 35.25 Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 1 pet BEURSOVERZICHT. Dc zwakke houding van Wal.street en de ongunstige berichten omtrent den ccono- mischeh toestand iu de Vereen. Staten wa ren oorzaak dat. de Amsterdainsche beurs hedenmorgen een gedrukt voorkomen had en de koersen 1 a o% lager werden geno teerd. Na het bekend worden vau de nieuwe verlaging van het disconto van de Engelsche bank kon zich oen horstel door zetten, dat echter niet behouden bleef. Kon. Olies, die aanvankelijk lot 145 waren ge daald, herstelden 4%, doch gedurende de officiee!e beursuren drukten Franschc vcr- koopen de koers weer tot onder het laagste niveau. Verder werd een druk uitgeoefend door de zwakke tenden/, voor Philips, die beneden 70 daalden. Unilevers ondervon den den invloed van de discontoverlaging en waren prijshoudend. Ook Aku's en Ac- coustieken waren weinig verandc Suikers ongeveer op de vorige prijzen onuanks de berichten omtrent een verhooging van het Chineesche suikerrecht. II.V A. s omstreeks 180 genoteerd. Tabakken en Rubbers flauw. Schcepv. en Mijnwaarden lagen buiten dc attentie Kreuger-waarden op kleine schaal verhandc'.d. Amerikanen algemeen beneden de prijzen van gisteren.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3