Wij knoeien DINSDAG 15 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.8 te München. Laagste barometerst.: 744.2 te Helsingfors- Verwachting tot den avond van 16 Maart: Meest zwakke veranderiijke wind. Helder tot licht be wolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag wei nig verandering in temperatuur. De depressie over het Oostzeegebied trok Oostwaarts af en de hooge drukking breidde zich sterk uit, terwijl de depressie in het Zuid-Westen in beteekenis afnam. In Noord-Scandinavië h de vorst nog streng in Zuid-Duitschland en Frankrijk nam zij af, maar er verscheen opnieuw verst in Noord-Duitschland en het Oosten van ons land. En wanneer de krachtige Noordelijke winden in het Oostzeegebied ophouden zal ook daar de vorst weer toenemen. In onze omgeving is bij helder stialingsweer des nachts lichte vorst on overdag dooi te wachten. Alleen in Scan dinavië en Duitschland is eenige neerslag gevallen. Frankrijk en Engeland hebben bij Oostenwind droog en vrij zonnig weer met nachtvorst. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.- gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.33 uur tot Woensdagmorgen 5.46 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk .aan Zee op Woensdag 16 Maart voorm. 8.15 uur en nam. 8.40 uur. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmiddag geraakte het 5-jarig zoon tje van den arbeider K. in de Langestraat onder een vrachtauto van de firma van Haasteren, toen de chauffeur den wagen achteruit wi.de zetten. Het kind was on- miéJellijk dood. Mr. Briët 25 jaar secretaris van den Voogdijraad. Morgen zal mr. P. E. Briët, advocaat en procureur te dezer stede, 25 jaar als secre taris aan den Voogdijraad verbonden zijn. Mr. Briët, die zich bij de uitvoe ring der Kinderwetten zeer veel ver diensten heeft verworven, zal echter we gens ongesteldheid geen persoonlijke ge- lukwenschen in ontvangst kunnen nemen. R.-K. Bouwvakarbeidersbond. De leden worden herinnerd aan de be langrijke ledenvergadering van hedenavond 8 uur in zaal 6 van den R.-K. Volksbond. Daar de agenda van groot belang is en de mededeelingen vooral die van den voorzitter onmisbaar voor allen zijn, noo- digt het bestuur alle leden dringend uit deze vergadering bij te wonen. Ieder kenne zijn plicht. Hande'sregtiter K. v. K. Wijzigingen. 5320. J. van Kempen. Kou dekerk a d Rijn, Hoogewaard B. 31. Brood- en koekbakkerij. Overl. E.: J. van Kempen, Koudekerk dd. 4 Aug. 1931. Wijz. han- delsn. in: Wed. J. van Kempen. N. E.: Wed. Wed. P. A. G. van Kempen-Kuyper, Koudekerk. 1158. D. N. A. van Wijk, Leiden, Steen straat 43. Sigarenmagazijn. Uittr. E.: D. N. A. van Wijk, Leiden, dd. 1 Maart 1932. 1923. Chemische en Pharmaceutische fa briek v'h F. G. A. Proot Zoon, Leiden, Pieterskerkhof 14. Uittr.: Dir Th. J. M. Meddens, Den Haag, dd. 1 "Maart 1932. N. Dir.trice: Mej. J. F. Meijer, Leiden, Voor een perceel aan het Rapenburg is een rijwiol onbeheerd gevonden. Inlich tingen bij de politie. De architect G. Hoogevest te Amers foort heeft namens het bestuur der Anna Kliniek alhier aan den heer J. Warnaar opgedragen het bouwen van een werk plaats met bijkomende werken op een ter rein der Anna Kliniek voor de som van 8555.— Het informatiebureau der Vereenigïng tot bevordering van he Vreemdelingenver keer aan het Stationsplein is weder ge opend. Op 20 Maart a.s hoopt de heer H. C. Montanus den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in vasten dienst werd aangesteld als bakkersknecht bij de coöpe ratieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Ons Doel". T00NEEL. Werken van Arthur Schnitzler. Leidsch Studentenfcooneel. In den Leidsohen Schouwburg gaf gister avond het Leidsch Stndententooneel zijn jaarlijksche uitvoering met een drietal één- acters van Arthur Schnitzler. 't Waa een avond met het gebruikelijke décorum: president-curator, rector magnifi cus, het Collegium en verschillende com missies waren aanwezig, maar desondanks toch lang nog geen uitverkocht huis. Het karakter van Arthur Schnitzler spreekt duidelijk uit zijn werk. De drie één-acters, die gisteravond werden opge voerd, legden daarvan getuigenis af. Psy choloog als hij is. ontleedt hij de personen, die hij doet optreden in een zuiver weten- j schapneliike analyse. Geen geheim laat hij meer in den mensoh. die zich aldus uit in zijn goede en slechte eigenschappen. Aldus strevend het menschen-karakter te leeren kennen is er van Arthur Schnitzler wel iets te leeren. hoewel wij toch niet alles, zoóals hij het geeft, kunnen aanvaarden. Dit geldt wel speciaal voor „De ochtend van Anatols Huwelijk". waarin nu juist geen voorbeeld van liefdestrouw wordt ge geven. Kenmerkend is het werk van Schnitzler in zijn ..Greene Kakatce", een van die .be kende ondergrondsche kroegjes in Parijs, op den avond van den 14en Juli 1789. teen de Bastille door het Parijsche gepeupel ge nomen werd. In dat kroegje is Prospère. een oud-theater directeur, de waard, die rond zich een aantal kornuiten uit het volk heeft verzameld, die „tooneel-spelen", ter wijl de adel, hertogen, graven, markiezen enz. toeschouwt In dat tooneelsool doet het volk overduidelijk weten, dat 't gedaan is met de macht der heerschers. De toe schouwers zien er echter niets dan spel in, totdat plrtseliuor de harde we-' -' tot hen dooedringt. dat de Bastille geval len is met al de gevolgen van dien. Critiek leveren op hetgeen hier gegeven werd willen we niet. Eerder sluiten we ons aan bij het gul applaus, dat spelers en soeelsters ten deel viel en dat toch wel ver diend wa 8. Aan het slot harte'ijke toespraken van den praeses van het corps en den vertecen- woordiger der Kon. Ver. Litferis Sacrum, waarop een dankwoord van den praeses van het L.S.D.. den heer W. Glerum, die in zijn dank ook betrok den revissenr Louis van Gasteren en alle medespelers en -speelsters, welke laatste bloemen in ont vangst hadden te nemen. Hedenavond wordt een tweede uitvoe- rine ge-reven ten bate van het Leidsch Cri sis-Comité. MUZIEK. De Leidsche Kunstkring. Ontegenzeggelijk hebben de zangpresta ties van de Russische sopraanzangeres Anna El Tour, die met Theo van der Pas aan don vleugel vo-»r den Leidschen Kunst kring een liederenavorid gaf een bijzondere beteekenis zoowei in artistieken zin, als wel technisch-vocaal. De gewenschte een heid toch van aanvoelen en verwerken is nagenoeg volmaakt gewerden. De stem is in zeer goede conditie, rond (vooral bij niet te sterken loonaanzet) terwijl het mezza- voce ongemeene charme heeft; een groot gemak van registergebruik is haar eigen, evenzeer een doorgevoerd aanwenden van résonans. Wanneer men begrip heeft van zingen en stem vorming kan men den hee- len avond met de grootste belangstelling volgen hoe mooi en natuurlijk zij alles in kleur zet uitbeelding aan haar toon geeft en met welk een fijnen smaak zij ge mêleerde klank cumbinatnes aanbrengt. Hoe mooi toch komen de immaterieele dingen in allerlei reflexie en met allerlei accentuatie als vanzelf tot stand poëtisch en klaar doorschenen. Daarbij is haar geest uiterst intelligent. In het humoristische blijft haar voordracht immer gedistingeer de kunst, die zeer beïnvloedt. Wat zong zij de Italianen „Plaisir d'amour" en ..Me nuet" van Martini mooi van timbre, kleur on voordracht. Dan volgde Haydn met een Aria uit „Orpheus und Euredice" een (onvoltooide opera) het mooie „Stand oliën „Liebes Madeben hör nur zu"' en das „Leben ist ein Traum". Welk een lyrische onopgesmukte charme werd hier gegeven, terwijl de overbrenging der geestelijke gewaarwording op den toehoorder nooit faalt. Zoo n ganschen avond met nog de noodige extra's den toehoorder te boeien, dat is geen kleinigheid. Maar deze zange res verstaat de kunst. Dan prijkte Grieg met een viertal liede ren op het programma, poëtisch, lyrisch romatisch, in sentiliexe omlijsting voorge dragen. Na de pauze een vijftal van Hugo Wolf. Artistiek voldragen in elk opzich met veel verbijzondering, in-schoon deed zij ons de doorwrochte expressie en de dichterlijke wijsgeerige gewaarwording genieten, die aan deze liederen ten grondslag ligt. De ware atmosfeer, die was er altijd weer, en suggestieve macht van willen en kunnen die voert tot de ware creatieve idee van het lied. Tot slot een reeks volksliederen zoo mooi, zoo eenvoudig, dichterlijk, een waas van melancholie, een pittige snakerij. Mevrouw El Tour zong ze voor ons de Duitsche, Russische (in haar eigene melan cholieke aandoenlijke welluidendheid), de En«7e's"he. Te^sche. Ook hier artistieke uit gelezenheid. Een viertal extra-nummers gaf de zangeres gulweg als dank voor het aanhoudend applaus, het eene lied al mooier dan het andere. Duizenderlei ac centuaties, verzorging litterair muzikaal en dramatisch, met kracht van vertolking. Theo van der Pas is een begeleider bij uitnemendheid. Op de hoogstaande kunst van begeleiden beeft hij zich toegelegd en is voortreffelijk geslaagd. Hij heeft ook deze kunstenares begrepen en weet de be doelingen en intenties te achterhalen, slag vaardig en actief. Een mooie avond voor den Kunstkring. J. K. Bij K. B. is de landmeter van het Ka daster alhier, mr. G. K. Vos benoemd tot bewaarder der hypotheken, van het kadas ter en der scheepsbewijzen te Alkmaar. ACADEMIENIEUWS de LEIDEN Geslaagd zijn voor het: Doctoraal-examen reohtsgeleerdheid heer W. Marinkelle, Den Haag. Vrij doctora al-examen rechtsgeleerdheid de heer H. J. R. R. Melvill van Carnbee, Wassenaar. Candidaats-examen Indisch recht de heeren Siddharte Poespowardojo, geest en Amir Hamzah. Leiden. LAATSTE BERICHTEN VIER BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. INBOEDEL EN VEE VERBRAND. Uit Emmen wordt ons gemeld: Hedennacht omstreeks half vier heeft in het gehucht Mantinge, gemeente Wester- bork. een felle brand gewoed, waarbij een viertal boerderijen ih de asch is gelegd. De brand is ontstaan in de boerderij, bewoond door het gezin van H. Eefting. De boerderij, die het eigendom is van den heer J. Meyering te Emmen, stond spoedig in lichter laaie. De vlammen sloegen over op de boerderijen, bewoond door de land bouwers J. Pronk, G. Boer en L. Boer. Alle vier met riet bedekte behuizingen, zijn tot den grond toe afgebrand. Van de in boedels werd zoo goed als niets gered. Bij den landbouwer Eefting zijn boven dien twee koeien en een varken verbrand. Bij Pronk kwamen drie kalveren en een paard in de vlammen om. Bij L. Boer zijn ze«tig kippen vefbrand. De brandweer van Mantinge en die van Westerbork, stonden machteloos tegenovef de vuurzee en konden slechts pogingen in het werk stellen, uitbreiding van den brand te voorkomen. Een tweetal tusschen de brandende boerderijen gelegen behui zingen, bleven behouden, d'oordat zij met pannen waren bedekt. De Burgemeester van Westerbork, de heer A. Zilvold, bevond zich op het terrein van den brand. Alles was verzekerd, meest laag. Onder meer is verloren gegaan een groote hoeveelheid pas ingeslagen kunst mest. INBREKERS BETRAPT. Hedennacht is door een agent van po litie en een rijksveldwachter ut een zuivel fabriek te Loenen een drietal mannen op heeterdaad bij diefstal betrapt Zij waren bij de komst van de politie reeds in de fa briek aanwezig. Het gelukte den politie mannen twee der inbrekers te arresteeren. De derde nam de vlucht met achterlating van zijn rijwiel. De gearresteerden, zekere G. K. en P. M. M, wonende resp. te Den Bosch en Schijndel, zijn naar het bureau van politie te Apeldoorn overgebracht, waar zij in bewaring zijn gesteld. Duitsch stoomschip aan den grond. Ten-gevolge van den mist is hedenmor gen het Duitsche stoomschip „Issekuma" bij Walsoorden aan den grond geloopen. Na dat eenige sleepbooten vergeefs getracht hadden het schip vlot,te krijgen, zijn meer dere sleepbooten ter assistentie uitgevaren. TELEGRAMMEN De eerste vlucht van het iaar van de „Graf Zeppelin". FRIEDRICHSHAFEN, 15 Maart (VD.) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is na een rustpoos van vijf maanden en na grondig tot in alle onderdeelen te zijn nagezien, voor de eerste maal in 1933 hedenmorgen te kwart voor elf opgeste gen voor het maken van een proefvlucht. De vlucht staat onder commando van kapitein Lehmann. De Japansche actie langs de Mansjoerijsch-Siberische grens. CHARBIN, 15 Maart, (V. D.) Zooals reede gemeld werd, bevindt een Japan sche divisie zich op marsoh naar Mands- joerije aan de Mandsjoerijsch-Siberische grens, waar het Chineesohe garnizoen aan het muiten is geslagen. In Russische kringen te Charbin beschouwt men dit besluit om een divisie naar Mandsjoerije te zenden, als een gevaarlijke manoeuvre van de Japanrche militaire autoriteiten aangezien een zoo dichte nadering van de Russische grens door de Japansohe troepen gemakkelijk tot botsingen met de Sovjettroepen zou kunnen leiden. Volgens hier ontvangen berichten vloog bij ProgrSnisjnaja een Japansch ge vechtsvliegtuig boven Russisch grondge bied. Het werd door Russische vlieg tuigen zóódanig ingesloten, dat. het ge dwongen was te dalen op Sovjetgebied, waar de vlieger werd geïnterneerd. Proces wegens het houden van een luipaard. BERLIJN, 15 Maart. (V. D.) Voor de rechtbank te Berlijn-Schöneberg begon Heden het proces tegen den kunstschil der Von Othegraven, die in zijn woning een tam luipaard hield. Toen in Januari do portiersvrouw Scharrin met haar 2- jarig dochtertje de woning van deh kunstschilder betrad, werden moeder en kind door het dier aangevallen, waarbij de vrouw slechts lichte kwetsuren op liep, doch het kind zóó zwaar gewond BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem, z. van J. van Kam pen en M. M. Siera. Jaoomina, d. van M. Sierat en M. Dubbelaar. Dirk, z. van J. H. Segaar en C. Leugering. Jacob, i. van J. van Rijn en K. Tavenier. Adolf, z. van A. Keveling en J. Gorree. The.e- sia Hendnka, d. van A. J. Beijersbergcn en H. Th. Rooijakkers. Theresia Maria Agnes, d. van L. \an Veen en C. Kortekaa6. Aleida Heillje Hendriks, d. van P. Vernes en A. H. W. van Kasteel. Willem Hendrik, z. van M. van der Kaaij en E. Spaanderman. Catharina Elisabeth, d. van B. van Leeuwen en M. M. van Oost-er- houd. Johanna Boudewijn, z. van J. B. de Geus en M. van Iterson. Gehuwd: C. Beekenkamp jm. en I. J. P. Visser jd. T. Swart jm. en J. Chr. van Duijn jd. Overleden: I. Zitman zn. 7 mnd. J. O. van der Laan zn. 9 j. L. Th. van der Laken m. 88 j. A. M. Skowronski ongeh. vr. 33 j. werd, dat het na eenige minuten over leed. Von Othegraven verklaarde voor de rechtbank, dat hij ten aanzien van de luipaard alle voorzichtigheidsmaatregelen had getroffen. Hij had het dier bij een steppenbrand in Centraal-Afrika gevon den. Uit de brandende steppen was een met zware brandwonden overdekte wijf jes-luipaard op hem toegekomen met een pas geboren welp in de muil. Het oude dier moest afgemaakt worden en het jonge had hij bij zich gehouden, zoodat het geheel tam was opgevoed. Het werd dikwijls bij filmopnamen gebruikt. Bij gelegenheid van het incident in Januari heeft de politie het dier dood geschoten. Von Othegraven heèft der halve bij het Pruisisch Ministerie van Binnenlandsche Zaken een eisch tot schadevergoeding van tienduizend mark ingediend aangezien het volgens hem in het geheel niet noodig was de luipaard dood te schieten, aangezien er voldoende andere middelen waren om dergelijke be treurenswaardige incidenten in de toe komst te vermijden. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Maart. Groentenvelling. Per 100 stuks: komkommers 1020, roo- dekool 1.004.00, savoye kool f 1.404.20 groenekool 1.102.10, pieterselie 1.00 2.40, prei 1.S04.radijs 2.105.S0, kropsalade 2.90—6.00, selderie 1.00 2.50, rabarber 710, Per 100 kg.: kroten f 2-—3, kroten gek. 58. witloof 1520, boerenkool 510, spinazie 1015, uien 12.0013.40, wortelen 5—8, spruiten I 1017, spruiten II 48. Melk veiling. Aanvoer 121.700 liter. Hoogste prijs 6.en laagste prijs 4.10 per 100 liter. 15 Maart. Vette Varkens. Totale aanvoer 596 stuks. 539 zwaar 24—25 cent en 37 licht 2122 cent per kg. levend ge wicht in centen. Zouters 2120 cent. Han del matig, een enkel varken 1 cent boven noteering. ROTTERDAM, 15 Maart. Vee. Aanvoer 196 paarden, 3 veulens, 1 ezel, 1133 magere runderen, 980 vette runderen, 305 vette kalveren, 1937 nuchtere kalveren, 30 gras kalveren, 145 schapen of lammeren, 46 biggen, 6 bokken of geiten, 26 overloopers. Prijzen per half kg.: koeien 1921, 2832 en 3538 cent; ossen 1923, 2731 en 34 37 cent, stieren 1820, 2223 en 2729 cent, vette kalveren 25.532.5, 42.547.5 en 52.557.5 cent. Prijzen per stuk van ma ger vee: melkkoeien f 160270, stieren f 380440, graskalveren 3070, werk paarden 175285, slachtpaarden 100 185, hitten 7012.0. nuchtere fokkalvoren 1015. nuchtere slachtkalveren 3.50 5.50, kalfkoeien 170260, pinken 90 140, vaarzen 130180, biggen 2.755.00 biggen per week 4075 cent. Overzicht: Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen weer ruim. De handel was gedrukt en de prijzen van gisteren bleven gehandhaafd. Een prima spoeling-koe ging toch nog 2 cent hoogere genoteerd, in ver band met de goede kwaliteiten, dit met het oog op de heden te houden vee-ten- roonstelling. Daarentegen was de noteering van de mindere soorten lager. De aanvoer van vette kaleveren was tamelijk ruim. Handel en prijzen ongeveer gelijk aan die van gisteren. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien redelijk Hier was over het algemeen de handel zeer stil, met lagere noteeringen. Jong vee niet veel ter markt, met zeer stille handel. De oude prijzen waren niet te handhaven. Graskalveren weinig aange voerd. Trage handel dezelfde prijzen, wnt evenwel tot uiting kwam. Werk- en slacht paarden met grooten aanvoer. De handel zeer kalm en de oude prijzen waren niet te handhaven. Biggen weinig ter markt. Handel stil en de prijzen bleven bij. Scha pen en lammeren weinig aanvqer. Handel en prijzen als gisteren. Stieren met rede lijken aanvoer. Prijzen als vorige week. PURMEREND, 15 Maart. Kaas. 3 klei ne boerenkaas met rijksmerk f 25, per 50 kg. Aanvoer 787 kg. Handel stug. Boter. Aanvoer 986 kg. Goeboter 1.00—1.25 en weiboter 0.991.00 p. kg. Vee. Aanvoer 528 runderen, waaron der: 260 vette 6874 cent per k«., handel stug; 45 geldekoeien 120175, 200 melk koeien 180275, handel stug; 23 stieren 5058 cent pre kg„ 31 paarden 70150 per stuk, 22 vette kalveren f 1.001.20 per kg., handel matig; 1154 nuchtere kalveren: slachtkalveren 5—18 en fokkalveren 14 20 per stuk, handel vlug; 486 vette var kens 1219 per stuk, 178 biggen 47, 493 schapen 1423 per stuk, handel stug; 22 bokken 28 per stuk handel matig. BODEGRAVEN, 15 Maart. Kaas. Aan gevoerd 85 partijen Goudsche kaas. w. ou 83 met rijksmerk, totaal 3306 stuks, we gende 29.754 kg. prijs met rijksmerk lsto soort 2628, 2de soort 2325. Handel flauw. Z0ETERW0UDE, 14 Maart. Veiling Ik leer nog. Aanvcer 7677 eieren. Prijzen: kip peneieren 2.903.50. eendeneiren 2.90 3 30 per 100 stuks; boter 54—63 cent. kaas 1037 cent per pond; kippen 0.651.00, hanen 0.551.10, duiven 20 cent, eenden 55 cent en konijnen 0.332.50 per stuk. HAZERSW0UDE, 14 Maart. Veiling. Aanvoer 17180 eieren. Prijzen: kippen eieren 2.90—3.50, eendeneieren 2.10— 2.60 per 100 stuks, hanen 1.10, kippen 0.50 per stuk, kaas 30 cent per pond. BOSKOOP, 14 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Orange per fection Q801.40, Edith Oavell 0.80 1.30, Orleans Rose 0.60—1.30, Polyantlva- rozen gemengd 0.701.60; Diversen: Ce- rasus Hisakura I 46, Seringen 1.00 1.80. PrunuB triloba 3151 cent, Cerasus Hisakura II 1.503.50, idem rosea I 1.50—2.50. idem II 1.00—1.40. Narcissen 11 cent, Gerbera 2.00—2.40, Colla per kolk 812 cent, Azalia Mollis 47 per tak W1SSELNOTERR1 N(i EN (A MSTE RDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.05 Londen 9. New York 2 4713/16 Parijs 9.76'/2 Brussel 84 69l/2 Zwitserland 4S. Miiaau 12.85 Madrid 18.95 Uslo 48.60 Kopenhagen 49.50 Stockholm 49.25 Weenen 35.25 Praag 7.351/2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURS OVERZICHT. Nu de eerste schik voorbij is, die do dood van Ivar Kreuger veroorzaakt heeft, is men ter beurze geneigd, den toestand iets optimistischer te beschouwen, of schoon met geen mogelijkheid kan worden overzien, wat de uit-eindelijke gevolgen zullen zijn van de moeilijkheden van het Kreuger-concern. Ook in het buitenland was de beursstemming vriendelijker, het geen de Amsterdamscho fondsenmarkt een flinken steun gaf. De leiding berustte bij Kon. Olies, die in de ochtenduren welis waar beneden het slotniveau waren ge daald, doch later herstelden en zelfs tob 150 aantrokken, om vervolgens eenigszins te reageeren. Van de Industriee'.en tra den Unilevers op den voorgrond en deze konden zich zelf- bijna geheel herstellen van het gisteren geleden verlies. Aku's lie pen een drietal punten op, evenals Philips Accou6tieken eerder luier. Suikers lagen vast, onder leiding van H. V. A. s die 7 pet hooger openden, doch zich niet geheel kon den handhaven. Scheepv., Mijnwaarden, Tabakken en Rubbers op peil, Amerikanen vast en verschillende soorten hooger, on danks het flauwe slot in Wallstreet. De obligatiemarkt was rustig en weinig veran derd. wel met de prijs maar niet met de kwaliteit, daarom spaart U Guldens, als gij bij ons Uw inkoopen doet. TAPIS BELGE KARPETTEN 3x4, vanaf f7.35 WOL BOUCLÉ KARPET 3x4,113.25 OVERGORDIJNEN MET RAND, per paar vanaf f 4.95 SPECIALE AANBIEDING IN: GANG- EN TRAPLOOPER3, FILES, TAFEL-, KAPSTOK- EN DIVANKLEE0EN. 2 PERS00NS DAMAST MATRASSTEL f22.75 met 2 Kapokkussens, LEDIKANTEN, SPIRALEN, DEKENS, enz. enz KOMT, ZIET EN OVERTUIGT U! „DE KLEINE WINST" Allééni Haarlemmerstraat 51 schuin tegenover bet City-Theater. Vloerzeilen bij ons gekocht worden gratis gelegd

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3