Firma G. H. MAAT - WIJNKOOPERIJ ZATERDAG 12 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 De Indische regeering heeft gemeend, ook de lage salarissen te moeten verlagen, omdat deze genoten worden door de jonge ambtenaren, op wie nog geen zware gezins- lasten drukken. Aan de groote gezinnen is intusschen tegemoet gekomen door in stelling met ingang van 1 Januari j.l. van kindertoeslagen voor ambtenaren met meer dan 5 kinderen. Dat voor de werkloozen niets gedaan wordt, moet spr. bestrijden. Spr. komt vervolgens op de bepleite nauwere economische samenwerking. Zooals bekend wordt te dien aanzien overleg gepleegd met de Indische regee ring. Spr. gevoelt niets voor het belasten van de departementshoofden met meer verant woordelijkheid Dit zou do verantwoorde lijkheid van den gouverneur-generaal scha den en den wagen op het verkeerde spoor leiden. Evenmin gevoelt spr. iets voor stopzet ting van den luchtdienst. De practische waarde daarvan laat zich moeilijk in geld uitdrukken. Deze luchtdienst is o.m. van groot belang voor de wisseling van stuk ken. Inzake de pensioenen zegt de minister, dat hij over een korting daarop nog geen beslissing heeft genomen. Hiertoe zal al leen in het alleruiterste geval worden over gegaan. De algemeene beraadslagingen worden gesloten. De stemming over de moties heeft Dinsdag plaats. De hoofdstukken I on II worden goedge keurd. De vergadering wordt verdaagd. HET ONTWERP-TERPSTRA. Een motie in der» R.-K. Staten-Kieskring Grave. In de gehouden vergadering van den R.-K. Statenkieskring Grave is een motie aangenomen, waarin genrotesteerd wordt tegen het wetsontwerp-Terpstra met het 45-stelsel en vermindering van het aantal leerkrachten. De motie, die ter kennis van de R -K. Staatspartij, de Katholieke Ka merfractie en de pers zal worden gebracht, richt zich tesen de onderwijsverslechterin- gen, die vooral voor het platteland het ge volg van het komende stelsel zullen zijn. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. NOOD IN LANDBOUW EN VEETEELT. Vetegram aan den Minister Kaas voor export «noedig onverkoopbaar. Binnen- landsche boterorijs thans be neden één gulden per K.G. Het Comité voor Economisch Verweer uit de land- en tuinbouworganisaties heeft gisteien in een telegram aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ten sterkste aangedrongen op zoo spoedig mogelijke behandeling der voorstellen van de Landbouwcrisiscommissie in zake den steun aan het veehoudersbedrijf. De toestand in het zuivelbedrijf is, zoo wordt gezegd, onhoudbaar, daar de boter- prijs nu ook in het binnenland beneden één gulden per kilo gedaald is en de kaas voor export spoedig onverkoopbaar zal zijn Het comité verzoekt in elk geval de steunmaatregelen vóór het Kamerreces te behandelen. Het heeft een' buitengewone audiëntie ter bespreking van den toestand aangevraagd. „Tel." STICHTING BIJZONDERE SCHOLEN. Verhooging van het minimum aantal onderwijzers. In de afdeeling der Eerste Kamer was gevraagd om bij wijze van bezuinigings maatregel het minimum aantal leerlingen, vereischt voor de stichting van een bijzon dere lagere school, te verhoogen. Minister Terpstra deelt thans mede. dat hij, met de betreffende Staatscommissie, deze vraag ontkennend meent te moeten beantwoor den. UIT DE S. D. A P. Haarlemsche leden geroyeerd. Door de afdeeling II der Haarlemsche partijfederatie van de S. D. A. P. is op een leden vergadering besloten tot royement van eenige leden der partij op grond van bij hen aanwezige meeningsverscbillen over de door de leiding der S. D. A. P gevoerde politiek. Het zijn de part ij genoot en- J. de Kadt, mevrouw Bakhuizen van den Brink— Ozinga en L. A. van der Meulen, terwijl bo vendien op andere gronden van de leden lijst afgevoerd werd de heer P. Kaper. Het besluit werd genomen met 15676 stemmen. RAADHUIS BOUW TE BLOEMENDAAL. Donderdag a.s. zal de gemeenteraad ver moedelijk een besluit nemen inzake den raadhuisbouw. De commissie van advies, bestaande uit.de heeren A. R. Hulshoff, J. Gratama en J. de Jong, heeft een rapport samengesteld over de ontwerpen van de heeren v d. Steur te Amsterdam en Blaauw te Haarlem. Zij is van oordeel, dat het ontwerp van den heer Blaauw boven dat van den heer v. d. Steur te verkiezen is. In de raadsvergadering komt nu het vol gende voorstel in behandeling: De com missie te doen uitwerken en de noodige van een nieuw raadhuis c.&. en van open bare gebouwen uit te noodigen, den archi tect C. J. Blaauw te Haarlem zijn nader ontwerp-ecbetsplan in overleg met de com- misie te doen uitwerken en de noodige voorbereidingen te treffen voor de tot standkoming van een uitbreidingsplan voor de onmiddellijke omgeving van het nieuw te stichten centrum; 2. het voor de stich ting, den bouw en voor den aanleg van den weg, welke het centrum met den Duin- lustweg zal verbinden, bestemde terrein overeenkomstig een nader voorstel van de commissie te doen egaliseeren. De bouw kosten worden geraamd op een totaal van 900.000. SIGARETTEN-BANDEROLLES. Nieuwe prijsklassen gevraagd. Op een door de drie landelijke bonden van sigarenwinkeliers dezer dagen in Den Haag gehouden vergadering, waarbij zoo wel sigarettenfabrikanten als -importeurs waren uitgeDoodigd, werd besloten aan den minister van Financiën te verzoeken, bij de reeds bestaande banderolle-prijzen drie nieuwe prijsklassen in te voeren, n.l. die van 13/4 ct., 2 1/4 ct en 2 3/4 ct., en wel met het oog op de aanstaande verhooging der opcenten op de banderolles. NOTARIS A. WASSENBERGH. f Dood op zijn bureau gevonden. In den ouderdom van 49 jaar is overle den de heer A. Wassenbergh, notaris te Dantumawoude (Fr.) Hij werd door het kantoorpersoneel dood op zijn kantoor ge vonden. DE BURGEMEESTER VAN 0SS OVERLEDEN. Gisteravond is te Oss na een korte on gesteldheid vrij plotseling overleden de heer H. van den Elzen, in leven burge meester dezer gemeente De heer van den Elzen bereikte den leeftijd van 76 jaar. Het nieuwe gebouw van C. A. te 's-Gravenhage geopend. Gistermiddag te drie uur heeft onder groote belangstelling van de zijde van het Haagsche publiek de opening plaats ge vonden van het nieuwe gebouw der fa. C. A. Brenninlrmeijer, dat op den hoek der Groote Marktstraat en Voldersgracht is verrezen en waarmede de Hofstad een be zienswaardigheid rijker geworden is zoo wel uit architectonisch oogpunt als om bet feit. dat het de grootste speciaalzaak in kleeding van geheel Europa genoemd kan worden. Architect Sickles heeft hier een monu mental bouwwerk tbt stand gebracht. Een nieuw mode paleis van Peek- en Cloppenburg. De Groote Marktstraat te 's-Graven hage mag zich in de daadwerkelijke aan dacht van de bouwende vennootschappen verheugen. De firma Peek en Cloppenburg kwam met haar oude magazijnen op den hoek van een doorbraak te liggen en was als vanzelf aangewezen op bet kleine strookje grond, dat haar gebouwen van de nieuwe straat scheidde. Op dit voorname kruisount ook voornaam uit stedebouw kundig oogpunt kon men niet beginnen aan een partieele verbouwing en men nam dan ook het kloeke besluit een eeheel nieuw kleedingmagazijn neer te zetten. Het architectenbureau Thunissen-Hen- dricks te 's-Gravenhage. dat reeds verschil lende plaatsen van ons land met zijn ge- lukkiee schepnina verrijkte, ontving de op dracht voor de plannen en nadat op 3 April 1930 de gemeente den grond aan de firma Peek en Clonpenburg had overgedra gen. kon al spoedig tot de aanbesteding worden overgegaan. Thans na twee jaren is het gebouw gereed en Den Haa sr is een modepaleis van den eersten rang rijker. Te 's-Gravenhage is. oud 80 jaar, over leden i r. G. Knuttel, oud-hoofdambte naar van de^ Nederiandsch Gist- en Spiri tusfabrieken te Delft- De begrafenis zal Maandag geschieden op oud Eik en Duinen aldaar. zelfs in toegestemd, ging dx. Brüning voort, dat buiten mij om onderhandelingen met de rechtsche partijen gevoerd werden. In de laatste veertien dagen is echter ge bleken, dat deze partijen het zelfs niet over een enkel punt van een regeeringsprogram konden eens worden. (Stormachtige ovatie). Vervolgens besprak de rijkskanselier de verschillende argumenten, die door de rechtsche partijen tegen een herkiezing van Hindenburg werden aangevoerd, voor al do opwerping, dat Hindenburg alle nood verordeningen heeft onderteekend. Het uitvaardigen der noodverordeningen is den rijkspresident dikwijls moelijk gevallen. Wat de buitenlandsche politiek betreft is de weg vrij gemaakt voor definitieve ge lijkberechtiging van het Duitsche volk met de andere volkeren. Als antwoord op den „strijd tegen het systeem", het slagwoord der rechtsche oppositie wensche Brüning te vragen, hoe het staat met de „stabiele valuta of infla tie". Indien men alles zou nakomen, wat men aan de verschillende bevolkings- en beroepsklassen van het Duitsche volk heeft beloofd, zou men reeds binnen veertien da gen inflatie in Duitschland hebben. Met stemverheffing riep spreker uit, dat al die genen, die voorloopig nog niet bewezen hebben, iets te kunnen presteeren in de practische politiek moeten zwijgen." Ten slotte deed de rijkskanselier een be roep op de vrouwen, p:"digende met de woorden: „hindenburg moet overwinnen, wijl Duitschtand leven moet!" Do redevoering van den rijkskanselier werd door een applaus van vijf minuten begroet. Vervolgens spraken nog trraaf Westarp en luitenant-generaal b. d. Streccius. Toen voorzitter Goreke de vergadering wilde sluiten riepen de aanwezigen rijks kanselier dr. Brüning nogmadls naar voren. Dr. Brüning sprag nog enkele woorden waarna de vergadering onder het zingen van het Deutschland-lied uiteenging. HINDENBURGS RADIO-REDE. Wie Donderdag geluisterd heeft naar de rede van rijkspresident von Hindenburg en gemeend heeft, dat hij de levende stem van den levenden Hindenburg heeft ge hoord, vergist zich. Het was een gramo- phoonplaatje. waarnaar de wereld geluis terd heeft. Men heeft n.l. den rijkspresi dent voor de gramophoon laten spreken en deze opname uitgezonden. Dat is gedaan met het oog op mogelijke storingen, zooals zich voordeden tiklens de Oudejaarsrede van den rijksnresident. Hedenavond om 7.90 uur zal de rede nog maals worden „afgedraaid" en draadloos door de Duitsche stations worden uitge zonden. BUITENLAND DUITSCHLAND OM HET PRESIDENTSCHAP. Een oproep van Brüning. In een groote verkiezingsvergadering in het Sportpalast hield dr. Brüning gister avond een rede tot 't Duitsche volk, waarin hij o.a. het volgende zeide: Wij beleven thans een oogenblik van ge schiedkundige beleekenis. Alles had er toe moeten leiden, dat minstens twee derden van de partijen, die zin voor verantwoorde lijkheid hebben, de handen in elkaar zou den hebben geslagen, om de kwestie van de verkiezing van den rijkspresident langs parlementairen weg op te lossen, want het is onverantwoordelijk het Duitsche volk op dit oogenblik mee te sleuren in een strijd zonder weerga. Op dit oogenblik van ontzaglijke moei lijkheden op het geied der buitenlandsche politiek en op economisch en financieel gebied had het Duitsche volk zich tot een eenheid moeten aaneensluiten. Alles is gedaan, zoo ging de rijkskanse lier voort, om dit te bereiken. Het is on gehoord, de dingen zoo voor te stellen, als of de rijkspresident een partijcandidaal ge worden is, alsof iets onbeproefd gelaten was, om voor den rijkspresident een een heidsfront op de breedst mogelijke basis te scheppen. Naar aanleiding hiervan kwam de rijks kanselier te spreken over de pogingen, die zijn aangewend om met de rechtsche par tijen tot een overeenstemming te geraken. Van 't eerste oogenblik af aan, dat de of- ficieele onderhandelingen met de rechtsche partijen begonnen, was het duidelijk, zeide dr. Brüning, dat de beide rechtsche partijen een tactiek gingen volgen, die met de ver kiezing van den rijkspresident niets had uit te staan, maar die uit eenzijdige partijagi tatie geboren werd Aldus was een overeen stemming niet te bereiken. Mijn persoon echter, verklaarde de rijks kanselier met nadruk, is voor de recht sche partijen geen hindernis geweest, om zich voor den veldmaarschalk uit te spre ken, wijl ik den rijkspresident .herhaalde malen mijn ontslag heb aangeboden. Als verantwoordelijk kanselier heb ik er FRANKRIJK BRIAND'S KERKELIJKE BEGRAFENIS. Een verklaring. Naar aanleiding van de voortgezette po lemieken, waartoe het feit^der kerkelijke uitvaart van Brand aanleiding geeft, hoeft de „Msbd." aan het bisdom inlichtingen in kunnen winnen. Er werd door een der hooge geesteliiken uit de onmiddellijke omgeving van den kar- dmaal-aartsbisschon verklaard. dat Briands overlijden te schielijk heeft plaats gehad, dan dat de omstandigheden van het al of niet aanwezig zijn van een priester aan de stervenssponde in overweging kan worden genomen, doch dat de kardinaal te nauwe relaties met den heer Briand had onder houden om niet persoonlijk in de gelegen heid te ziin geweest, de evolutie van zijn gezindheid te kennen. Noch de kardinaal, noch de nuntius kon den reden hebben, om aan de laatste inten ties van Briand te twijfelen, of hem de vergiffenis der Kerk te weigeren. Van andere zijde verneemt het blad, dat, toen de heer Renaudel, het socialistisch Kamerlid, aan den heer Tardieu zijn voor nemen te kennen gaf te interpelleeren over deze aangelegenheid, de minister-president hem eenvoudig een briefje van den heei Briand heeft getoond, dat geen twijfel liet omtrent de gevoelens van den onderteeke- naar jegens de religieuze uil vaart en de militaire honneurs, aan welke de heer Renaudel aanstoot had genomen. De heer Renaudel heeft toen ook van zijn plan afgezien. Voorts wordt vernomen, dat de heer Briand één der laatste dagen, aan zijn be zwijken voorafgaande, den nuntius had doen weten, dat hij naar een bezoek van mgr. Maglione verlangde. Op dat oogenblik gaf de toestand van Briand aan zijn omgeving en aan de ge- neesheeren geen reden tot onmiddellijke on gerustheid. Trouwens, men weet. dat een uur vóór het overlijden nog aan den minis ter-president een volkomen geruststellende verklaring werd gegeven. Het schielijk overlijden heeft het bezoek waarvan een ieder fde beteekenis begrijpt, verhinderd. CHINA GENèVE'S UITSPRAAK. In het Chineesch-Japansche conflict. De buitengewone voLkenbondavergade ring heeft gister het eerste gedeelte van haar werk beëindigd. Zij is niet gesloten doch overeenkomstig de eergisteren ont worpen resolutie slechte verdaagd en zal uiterlijk 1 Mei opnieuw bijeenkomen. Deze resolutie is gisteravond met algemeene stemmen aangenomen, terwijl Japan en China zich van stemming onthielden. De volkenbondsvergadering heeft nuttig gewerkt door de eenstemmige veroordee ling van de wereld van het Japansclie mi litaire optreden duidelijk te doen blijken. Het resolute vasthouden van de volken- bondsvergadering aan de volkenbondsbe ginselen is ook voor de toekomst van be teekenis voor de versterking der interna tionale rechtsgedachte. Wij zullen thans moeten afwachten, of het door de volken bondsvergadering bij de Japanners gewex- te verstandige inzicht ook zal blijven voort bestaan, wanneer de gisteren gekozen oom missie van negentien staten de besprekin gen met de Japanners over de ontruiming niet alleen van ^Shanghai maar ook van Mand>sgoerije zal aanvangen. OPSTAND TEGEN DE NIEUWE MANDSJOERIJSCHE REGEERING. Vrijdagmorgen zijn de Ohineesche troe pen te Saehaljan zes K.M. van BLagowescht- schensk tegen .de nieuwe Mandsjoerijsctie regeering aan het muiten geslagen. Zes compagniën met machinegeweren hebben den opstand ingeleid. In de stad heerscht anarchie. Chineesche kogels kwamen tot bij de Russische stad BLagoweschtschensk te recht. De Chineesche consul-generaal en de Chineesche ambtenaren zijn met hun fa milies naar Blagowenschtschensk gevlucht en hebben de sovjet-regeering om bescher ming verzocht. Talrijke zaken1 te Sacha.1- jan en het gebouw van Russische handels- vertegenwoordigers zijn leeggeplunderd. STADSNIEUWS IERLAND AMNESTIE IN IERLAND. Nauwelijks 24 uur nadat de VaJera het bewind heeft aanvaard, zijn twintig poli tieke gevangenen op vrije voeten gesteld Deze gevangenen ondergingen straffen we gens vergrijpen tegen de veiligheid van den staat. Verwacht wordt dat nog meer gevange nen in vrijheid zullen worden gesteld. CRISIS-COMITE LEIDEN Verantwoording ingekomen giften bij den penningmeester van 27 Febr.12 Mrt. 1932. B. R. 10, Pers. V. en D. 275. E. L. S. 3e week 5, 4e week 6.80, A. M. F. 10, mevr. prof. dr. B. D.de H. 3.70, Avond-, school Ned. R.K. Volksbond ƒ32.63 Ver- eeniging Bewaarschoolhouderessen 11.50, Pers. R. v. Arbeid 17.50, Huiscollecte 24 Fe bruari 1240.34, Ver. Handeldr. Ind. Midden stand le termijn 25, collecte Politie ƒ12.19, 26 Febr., 4 Mrt.*. ƒ23.14, Huiscollecte 2 Mrt 1089.63, Z. 10 pet. 3.47, N.V. de B. 10 pet J 4.62, fam. P. 100, firma v. d. W. 2, L. G. 1.50, Gem. H. B. S. 3e bijdrage 30, Vert wed. W. B.—V. 25, P. C. v. L. ƒ2. Jh. C. C. R. 10, K. N. f 1, N.V. de B. 10 pet 1.70, M H. M. 10, Pers Bender 10, dr. Ph. K. f 2.50. Pers. C. en A. Brenninkmeyer 35.75, Jhr. C. C. R. 10, L. la Vertue 12.90, A. K. ƒ10. Maandelijksche giften: J. B. 2, Steenfabr. Ouderzorg 30, Kon. Mil, Invalidenhuis f 22.50, mr. A. v. d. S. B. 50. Tot. 16076 80 Rectificatie vorige opgaaf E. L. S. 3de week 5. De opbrengst van de Woensdag collecte heeft op 9 Maart 1061.8 2 bedragen. STILLE ARMEN. Dankbaar kunnen wij voor deze week ver melden de volgende giften: Ter eere van den H. Antonius. N. N. 10. Door tusschenkomst van de fa. J. G. van D. van N. N5. Mevrouw P. te O5. en toezegging van een maandelijk sche gift van f 1. Door mevr. B. van N. N10. Ter eere van St Jozef, op hoop van zegen. C. L3- Van Antje en Jantje 10. God zegene U! St Vincentius bidt voor Uf JAC. CREYGHTON, Pres. Bijz. Raad der St. Vincentiusver. Rijnsburgerwe'g 149. Postgiro 131200 of 71164. DEUTSCHE PREDICT Vrijdag 18 Maart zal wederom in de kloos terkerk aan den Haagweg 's avonds half negen een Duitsche predikatie worden gehouden. Voor en na de preek gelegenheid tot biechten. De opkomst was de vorige maand zeer goed Voorloopig zal iederen 3den Vrijdag der maand een oefening worden gehouden. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De voor/aars leden-vergadering In Het Bondsgebouw aan de Hooglandsche Kerkgracht kwamen de leden van den Ver- huurdersbond voor Leiden en Omstreken bijeen tot het houden van de voorjaars leden vergadering. Nadat de vergadering geopend was, her dacht de voorz., de heer J. Zitman, het plot seling overlijden van den heer Maarten Splin ter, wiens heengaan hij een nieuwen slag noemde, welke den Bond heeft getroffen. De heer Splinter was van 1914 tot 1928 als secre taris van den Bond werkzaam en werd daarna als commissielid van het Bestuur gekozen, in Gemeentelijke Aankondigingen AFSLUITING PASSAGE JANVOSSENBRUG B. en W. van Leiden brengen te algemeene kennis, dat de Janvossenbrug wegens herstel lingswerkzaamheden op Maandag 14, Dinsdag 15 en Woensdag 16 Maart a.s. voor alle land- verkeer zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Maart 1932. AGENDA LEIDEN. Oinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentiu» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur Maandag. De Leidsche Kunstkring, Con cert. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: Kors, Muyzert, Hovens Grève en Simons. De Zondagsdienst te üegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1913. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en mot Zondag 13 Maart a.s. waargeno men dor apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. g Gevestigd sedert 1833 1756 LEIDEN welke beide functies hij den Bond vele dien sten heeft bewezen. De notulen van de vergadering op 19 No vember 1.1. gehouden, werden ongewijzigd goedgekeurd. Hierna werd door den heer P. F. de Jong verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar, welk verslag wij reeds hebben gepubliceerd. De door den penningmeester, den heer J. van der Steen, ingediende balans en verlies- en winstrekening werd op advies van de Com missie, die deze bescheiden heeft onderzocht, goedgekeurd en aan den penningmeester dé charge verleend, voqr zijn beheer over 1932. De heer A. L. de Nijs bracht namens de kas- commissie dank aan den penningmeester voor zijn beheer en verklaarde, dat de gemoderni seerde boekhouding van de kasmiddelen over zichtelijk ic. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, de heeren J. van der Steen, H. van Leeuwen, H. P. L. Vorst en N. A. vna Zijp. bij enkele candidaatstelling gekozen verklaard, terwijl in de vacature van 2den se cretaris door benoeming van den heer Jan de Lange werd voorzien. Bij de rondvraag werden naast enkele vra gen van huishoudelijken aard of meer het doel van den Bond betreffende, ook eenige vraag stukken van algemeen belang naar voren ge bracht. In bespreking kwam o.m. de langzame wijze, waarop de verbetering van den Morschweg plaats vindt en de trage manier, waarop de straataanleg van de Morschkade heeft plaats gevonden. Een voorstel om hierover aan B. en W. requesten te zenden werd ingetrokken, na dat van zeer bevoegde zijde inlichtingen over deze vertragingen waren verstrekt geworden. Het saneeringsplan van de Bouwelouwen- en Paradijsstegen vormde eveneens een onderwerp van bespreking, waarbij de voorzitter gelegen heid vond, om mede te deelen dat de Bond de plannen tot woningverbetering toejuicht, waar om hij adviseerde om bij voorstellen tot schik king of schdaeloosstelling, billijk te zijn en geen overdreven eischen te stellen. Daarna deed een der aanwezigen mededee- ling over een voorbarig boetebriefje hem door de Leidsche Duinwater-Mij. gezonden. In zijn slotwoord bracht de voorz. dank aan diverse personen, welke zich in den laatsten tijd verdienstelijk jegens den Bond hebben ge maakt, waarna hij de leden het tfebruik aan beval van de Bondsquitanties, welke voor hen verkrijgbaar zijn voor huur en voor vergoeding wegens het wederrechtelijk in gebruik houden van woningen na beëindiging van huur. Door het bestuur van de Anna-kliniek voor Urthopaedie is gistermiddag aanbe steed: het bouwen van een werkpLaate op het terrein bij de kliniek. Er was als volgt ingeschreven: N. Tiin- mers 19.800; C. J. Kiebert, Öassenheim, ƒ8989; fa. v. d. Velde en de Jong, Üegst geest, J 8448; xerplaatsen der werkplaats 700; W. Mulder, Üegstgeest ƒ11.936 en ƒ350; P. v. d. Beij en W. Haasnoot, Kat wijk 8599 en ƒ110; C. v. Iterson en J. J. Mooten 9740 en ƒ200; L. v. d. Hoek en Zn., Bnelle 10.496 en 350; fa. Jac. van Riet 13.997 en 500; A. J. Vreeburg ƒ9427 en 280; C. van Osuabrugge, Voor schoten 9260 en 200; J. de Gelder Üegst geest ƒ9999 en ƒ250; Gebrs. Stikvoort 9666 en 250; P. v. Rooien .en L. Zirk- zee 9900 en 295; Gebrs. den Ouden, Üegstgeest 11.300 en 3.50; H. N. v. Leeuwen, Katwijk 9227 en ƒ300; Th. Reeuwijk, Sassenheim 9279 en ƒ75; v. Beusekorn, Alphen aan den Rijn 9780 en ƒ300; Hoek en Smits, Alphen 9980 en 275; A. den Ouden, Gouda ƒ9280 en 400; N. v. Bierdrecht, Oude-Wetering 9289; v. d. Lelie en Kantebeen ƒ9600 en 260; C. v. Dort 12.545 en 434; H. Ou ie- nes, Alphen 10.000 en 300; B. v. Dijk 12.153; De Later en Meyers, üegstgeest 9480 en 500; S. Strijk, Leiden ƒ9074 en ƒ150; A. Verdoes en W. Vooys, Katwijk ƒ9594 en 400; J. v. d. Sterre, Koudekerk 11.500 en 500; A. Voordouw Zwammm- dam 8500 en 200; J. Warnaar 8360 en 195; G. de Vrind en E. J. Neuteboom 9130 en 150. Waar geen woonplaats vermeld is deze Leiden. Op uitnoodiging van de Leidsche Studen ten vereeniging voor den Volkenbond houdt Graaf Coudenhove-Kalergi op Vrijdag IS Maart in hel Klem Auditorium een lezing over„Pan-Europa".

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2