UIT DE RIJNSTKEEK ZATERDAG 12 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. IS De Raad kwam gistermiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. Ingekomen was een verzoek van de af dee- ling van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouwbedrijf, enz. om er bij de regeering op aan te dringen, de bouwvakarbeiders onder de crisis-werkloozen te rangschikken. B. en W. stellen voor het verzoek, als zijnde ongezegeld, voor kennisgeving aan te nemen. Bovendien beschikken noch de Raad noch B. en W. over voldoende gegevens, om in deze aangelegenheid te oordeelen. Ook ligt dit op den weg der Regeering en niet op die van de gemeente. De heer C. Schrama betreurde het, dat de regeering zoo star vasthoudt aan de bepaling, dat bouwvakarbeiders niet tot de crisis-werk loozen worden gerekend. Spr. houdt tegen die opvatting een uitvoerig betoog. De voorz. antwoordde, dat het geen zin heeft stappen te doen, die geen resultaat zul len hebben. Deze aangelegenheid ligt op den weg van de Volksvertegenwoordiging in den Haag. Voor de bouwvakarbeiders is niet 't minst verbetering te verwachten, als een ge meenteraad daarvoor een adres indient. Weth. Warmerdam vond het vreemd, dat dit adres was gezonden door de bloemistarbeiders. Spr. sloot zich geheel aan bij de meening van den voorz. De uitgetrokken bouwvakarbeiders worden zeker tegemoet getreden door het ge meentebestuur. De heer Schrama gaf echter geen kamp, waarom besloten werd, dat deze aangelegen heid op een volgende zitting wéér ter sprake zal komen, wanneer tenminste de heer Schra ma een adres van het R.K. Werkliedenverbond, dat hij nu ter sprake bracht, gezegeld inzendt. De Rijkssteunregeling aanvaard. Aan de orde was daarna de steunverleening en werkverschaffing. De omvang, welke de werkloosheid in deze gemeente heeft genomen en de omstandigheid, dat niet te voorzien is wanneer deze tot nor male verhoudingen zal komen, noodzaken B. en W. den Raad voor te stellen de rijkssteun regeling te aanvaarden en in verband daar mede de regeling op de werkverschaffing in overeenstemming te brengen met de door den minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw gegeven voorschriften, zulks, omdat de gemeente, door de sterke daling van het wel vaartspeil en de daarmede verband houdende verlaging van hare inkomsten, niet in staat zal zijn zonder rijkssteun in de behoefte van de v/erkloozen te blijven voorzien. Voor zoover betreft de regeling op de werk verschaffing is in artikel 7 afgeweken van de door den minister gestelde voorwaarden en wel door de opname van een kindertoeslag op het loon. Dit is geschied, omdat ook in het bloembol- lenbedrijf een kindertoeslagfonds bestaat, waaruit de arbeiders kindertoeslagen ontvan gen. Te verwachten is, dat hiertegen geen be zwaren bestaan. Met betrekking tot de steunregeling is in afwiiking van de door den minister vastge stelde steunregeling opgenomen, dat ook aan personen boven de 60 jaren, doch niet ouder dan 65 jaar. steun kan worden gegeven. Dit is geschied, omdat die leeftijdsgrens ook voor de werkverschaffing is gesteld en perso nen van dien leeftijd in de meeste gevallen nog als valide arbeiders voor het bloemisten- bedrijf zijn te beschouwen. Ook deze afwijking zal vermoedelijk geen bezwaren ontmoeten. Welke bijdrage door het Rijk in de kosten der door de gemeente als object van werkver schaffing uit te voeren werken zal worden ver leend en welke werken als zoodanig zijn aan te merken, kan nog niet worden medegedeeld, omdat allereerst de goedkeuring op de rege- ling moet worden verkregen. Hetzelfde geldt voor het percentage van de Rijksbijdrage in de steunregeling. De inwer king-treding dezer regeling zal aan B. en W. worden overgelaten. De heer Noorland informeerde of er geen enkele redelijke poging gedaan kon worden ee"ige verbeteringen aan te brengen De voorz. antwoordde, dat de uitkeeringen door de Regeering zijn geregeld. Lisse wordt gerekend tot een van de allerhoogste gemeen ten, d w.z. het meest gunstige voor de arbei ders. De eenige wijziging, welke vermoedefiik door de regeering zal worden goedgekeurd is de verhooging van den leeftijdsgrens en kinder toeslag bij de steunverleening. Op een vraag van den heer Verduyn deelde de voorz. mede, dat bij de uitkeering als maat staf zal worden genomen het gemiddelde loon in het bloembollenbedrijf van 21. Den heer Var Kesteren antwoordde de voor zitter, dat onder café's, gebouwen als het ver- eenigingsgebouw van den Volksbond e.d. niet worden bedoeld. De werkverschaffing. Vervolgens werd behandeld de tewerkstel ling van werkloozen. De heer Kingma achtte het al te erg, dat ongeorganiseerden acht weken moeten wach ten. Weth. Tromp was eenzelfde meening toe gedaan. De heer Van Kesteren achtte het onbillijk georganiseerden en ongeorganiseerden gelijk te stellen. Er is in den Raad steeds voor geijverd, dat de arbeiders zich zouden organiseeren als voorzorg tegen slechte tijden. De heer A. H. Schrama wilde de middenweg bewandelen. De voorz. stelde voor de wachttijd te bepa len op een maand. Weth. Tromp merkte op, dat de ongeorgani seerden reeds geen nitkeering uit bondskassen krijgen, Moeten zij nu nog een bestraffing krijgen bovendien. Weth. Warmerdam bestreed dit ten zeerste. Spr. laakte het, als iemand, die georgani seerd kan zijn, hiertoe niet overgaat. Er moet een aanmoediging zijn om zich te organiseeren. De heer C. Schrama had er bezwaar tegen de georganiseerden 14 dagen te laten wachten. In dezen tijd kan een arbeider niet 14 dagen buiten loon. Spr. zou willen voorstellen: voor georganiseerden een week wachten en voor ongeorganiseerden twee weken. GEMEENTERAAD VAN LISSt De voorz. nam dit voorstel over, hopend dat de minister dit zal goedkeuren. De heer Langeveld stelde voor: een week voor georganiseerden en vier weken voor on georganiseerden. Het voorstel-Schrama werd aangenomen. Alleen de heer Langeveld stemde tegen. De heer Van Kesteren deed navraag, hoe lang gewerkt mag worden bij de werkverschaf fing. Kan in den zomer langer gewerkt wor den? Als datum van inwerkingtreding is 16 December genoemd; kan dit niet vroeger? De voorz. antwoordde, dat'de eerste vraag besproken zal worden bij de Rijksinspectie van de werkverschaffing. De gemeente zal er naar streven zoo lang mogelijk te laten werken. Wat de datum betreft, merkte spr. op, dat ook dit jaar de werkverschaffing vroeger ia begonnen. Laat men dit aan B. en W. over laten. De heer Pijnacker vroeg, of de looncn bij de werkverschaffing niet te hoog worden in vergelijking met het vrije bedrijf. Weth. Tromp beaamde dit B. en W. stellen daarom voor het dagloon te verlagen van 4 op 3.50. D^ze regelingg geldt tot de rijks regeling in werking treedt De regeling werd daarna z. h. at goedge keurd. Het bekende verzoek van de gemeente Wehl om een ministerie van Landbouw werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd, evenals het vorige jaar. we derom 50 R.R. tuingrond ter beschikking te stellen van de Patronaatscommissie „Tuingroei en Zaadbloementeelt". Gebleken is, dat het door de Commissie be oogde doel bereikt wordt Besloten werd de N.V. Llssesche Kistenfa briek ook voor het jaar 1932 het kooprecht van 5000 M2. industrieterrein langs den Grachtweg te verleenen, zulks onder dezelfde voorwaarden, welke luiden als volgt: 1. de te koopen grond moet aansluiten aan het perceel Beugelsdijk; 2. de N.V. moet binnen één maand tot koop besluiten als zich tusschentijds een ander se rieus gegadigde aanmeldt, of de gemeente ten hare behoeve over den grond wil beschikken; 3. de grond moet bestemd worden ten be hoeve van de exploitatie van de N.V. Lisse- sche Kistenfabriek; 4. Het aanbod wordt gedaan met inacht neming van het vast te stellen uitbreidings plan. De winkelsluiting en de Zondagswet. Aan de orde was daarna de uitvoering van de winkelsluitingswet. B. en W. stelden o.a. de volgende bepalingen In afwijking van het bepaalde In artikel 2 sub a der Wet, wordt toegestaan om winkel voor het publiek geopend te hebben op de Zondagen, welke vallen in het tijdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei (art. 3). In afwijking van het bepaalde in art. 4, le lid sub c der Wet en behoudens het bepaalde in het vorige artikel dezer verordening, is het op de Zondagen, niet vallende in het tijdvak genoemd in het vorig artikel dezer verorde ning, verboden een melkwinkel voor het pu bliek geopend te hebben na 9 uur des voor middags (art. 4). In afwijking van het bepaalde io artikel 8 sub a der Wet, wordt toegestaan om afgesne den bloemen te verkoopen, te koop aan te bie den en daarmede te venten of aan voor hef openbaar verkeer openstiande 'and- en water wegen tusschen 10 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags op de Zondagen, weike vallen in het tijrdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei (art 5). B. en W. stelden tevens voor, voor de vol gende dagen het daarbij vermelde later slui tingsuur dan bij genoemde wet aangegeven, te bepalen: I. Kappers- en barbierswinkels: Dinsdag. Woensdag, Donderdag en Vrijdag in de laat ste week vóór Paschen en vóór Pinksteren: sluitingsuur 11 uur namiddag (echter met dit voorbehoud, dat n a 10 uur des namiddags die winkels geopend zijn uitsluitend voor het ver richten van kappers- en barbierswerkzaam heden). II. Alle winkels: a. de twee dagen van het volksfeest: sluitingsuur 10 uur namidd.; b. de Zaterdagen, welke vallen in de maanden Juli en Augustus: sluitingsuur 10.30 uur namidd.; c 31 December (niet op Zaterdag vallende): sluitingsuur 10 uur namidd.; d. 31 December (op Zaterdag vallende): sluitingsuur 11 uur na middag. De vijf protestantsche leden hadden overwe gend bezwaar tegen art. 3 en 5. Zij wensebten met het oog op de Zondagsrust, geen enkele uitzondering toe te staan. De voorx. antwoordde, dat hem is medege deeld,-dat de belangen, welke met deze bepa lingen worden gediend, zóó important zijn, dat een open-zijn der winkels op Zondag ge wettigd is. Weth. Warmerdam vond het niet verkeerd, dat tijdens de bloemendagen gelegenheid wordt gegeven wat te koopen. Voor winkeliers zijn de bloemendagen de beste dagen van het jaar. Weth. Tromp zeide. dat Zondagsarbeid in- druischt tegen Gods geboden. Spr. betwijfelt, of op dergelijke arbeid Gods zegen rust. Voorstel-Noorland. de bepalingen 3 en 5 te laten vervallen, werd verworpen met 85 st. Vóór stemden de protestantsche leden. De winkelsluitingsverordening werd daarna met dezelfde stemmenverhouding goedgekeurd. B. en W. stellen voor op een verzoek van den heer Scheepmaker om verhooging subsi die ziekenauto afwijzend te beschikken. Over 1930 werd een subsidie verleend van 250, gevraagd wordt 350, Blijkens de door den heer Scheepmaker overgelegde rekening bedraagt het nadcelig saldo over dat jaar 119.95, waaronder be grepen een post dubieus van 75. Van dit be drag is nadieD nog binnen gekomen de «om van 55. Verder is geen rekening gehouden met de winst op de betaalde transporten en is o.a. voor het schoonmaken van de auto een zeer hoog bedrag uitgetrokken. De heer Noorland stelde voor de subsidie te verhoogen met 50 Dit voorstel werd ge daan namens de 5 protestantsche raadsleden. Weth. Warmerdam bestreed dit voorstel, waarna het voorstel-Noorland werd verworpen. Voorstel om de kweekeling met acte aan de openbare school te handhaven. De voorz. zeide, dat het hoofd der school spr. had ingelicht en geen ernstige bezwaren had ingebracht. Het openbaar onderwij- mag er niet onder lijden, dat het hoofd der school onvoldoende inlichtingen heeft gegeven, waar om B. en W. voorstellen het raadsbesluit in te trekken en alsnog te besluiten een kweekeling aan te stellen. Verschillende heeren verklaarden zich erte gen, de drie maanden, dat de kweekeling niet op kosten van de gemeente gewerkt heeft, ook te vergoeden, zooals B. en W. voorstellen. Het voorstel van B. en W., de benoeming te laten ingaan met 1 Januari, werd aangenomen. Op een verzoek van de politieschietvereeni- ging „Wilhelmina" te Sassenheim werd afwij zend beschikt. De termijn van ontruiming van de onbewoon baar verklaarde woningen langs den Stations weg werd verlengd .omreden er1 geen huizen beschikbaar zijn. De heer Noorland kwam met het idee, de woningen wat te laten opknappen door werk loozen bouwvakarbeiders. De voorz. wilde dit denkbeeld hoewel het gevaarlijk is in zijn consequenties in B. en W. overwegen. Aan de bijz. schoolbesturen werden de na volgende voorschotten verstrekt: R.K. Kerkbe stuur van St Agatha /II000, Ned Herv. Schoolbestuur 3.750. Geref. Schoolbestuur f 3.750. R.K. Kerkbestuur van de H.H. Engel bewaarders 3.500. Adres van de afdeeling Lisse van de Staat kundig Gereformeerde Partij, om bij de te werkstelling van werkloozen geen verschil te maken tusschen georganiseerde en ongeorgani seerde arbeiders. B. en W. stellen in meerderheid voor afwij zend te beschikken. Weth. Tromp lichtte toe, dat sommigen be zwaar maken tegen de richting van de be staande vereenitfingen en dus ook geen deel hebben aan de kassen dier organisaties. Daar om zou spr. >er voor gevoelen het verschil tus schen georganiseerden en ongeorganiseerden te laten vervallen. Weth. Warmerdam betoogde uitvoerig, dat dan het hek van den dam wordt genomen. Hel voorstel werd voor kennisgeving aange nomen. Tot commissaris der N.V. Electriciteitsbe- drijf HillegomLisseSassenheim werd met op één na alg. stemmen gekozen de heer Ver duyn. Medegedeeld werd, dat het bouwen van een tweede gasoven gegund is aan de Mij. tot ver vaardiging van gasoven6 te Dordrecht voor 4950. Machtiging werd verleend den hoek Heeren- wegBondstraat te verhuren als.tuingrond. Voorts deelen B. en W. mede, dat zij mee- nen niet goed te doen om 'n algemeen parkeer verbod langs den Heerenweg in het leven te roepen. De belangen van den middenstand zouden niet onbelangrijk worden geschaad. Tenslotte de mededeeling, dat met ingang van 15 Anril tot chef van politie is aange steld de heer J. Warmenhoven, wachtmeester bij de Kon. Marechaussee te Den Bosch. Rondvraag. De heer C. Schrama achtte de tijd weer ge- BODEGRAVEN. WEDEROM VERGIFTIGING VAN KOEIEN. Men weet niet hoe de verschijnselen te verklaren. Bij den veehouder J. R., alhier, doen zich dezelfde ziekteterschijnselen bij het vee voor, als een paar weken geleden bij den veehouder S. alhier. De koeien worden ook dol in den kop en geven teekenen van vree-selijke benauwdheid. Reeds is één koe afgemaakt en drie zijn er momenteel lij dende aan deze vreemde verschijnselen. De veearts vreest, dat de geheel veesta pel welke zich in de stalling bevindt, zal worden aangetast. De beesten hebben echter niet van het- zelfde voider gegeten, waarvan een bij den veehouder S. vermoedde dat de oorzaak lag. Opmerkelijk is het, dat de veehouder J. R. juist tegenover den veehouder S. woont aan den overkant van den Rijn. HAZERSWOUDE—RIJNDIJK IJssportvereenigtng. Woensdagavond werd ten huize van den heer J. N. Verhaar de alge- meene jaarvergadering gehouden der IJssport- vereeniging, welke gevestigd is te Hazerswou- de-Rijndijk. Nadat door den voorzitter, den heer C. de Boer, de vergadering met een woord van wel kom aan de zoo weinige aanwezigen, was ge opend (aanwezig waren 10 leden plus 8 be stuursleden) werden door den secretaris de notulen gelezen, die onder dank werden goed gekeurd. Eveneens werd door den penningmeester verslag uitgebracht van de financiën der ver- eeniging: deze functionaris sloot zijn verslag met een batig saldo van ƒ360. De commissie, welke benoemd werd tot het nazien der rekening, bracht bif monde van den heer C. Schakenbos een gunstig rapport uit, zoodat de penningmeester als zoodanig weder om werd gedéchargeerd. Nu volgde het voornaamste punt der verga dering, n mededeelingen **an bet bestuur De eerste mededeeling was dat men op bestuurs vergadering besloten had. om voor het jaar 193l geen contributie te hebban in verband met de slechte tijdsoin*tan.Jighe.1en. en oJk te- ver.» daar er voor 4e I Jssportvereeniging deze w'ntei geen werk is geweest, welk v iorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Het tweede voorstel bevatte het volgende: aan het plaatselijk crisis-comité een bedrag van 25 uit de kas ter hand te 'stellen; ook met dit voorstel ging men met algemeene stemmen accoord. Het derde en laatste voorstel bevatte het volgende: om met Paschen onder de ar me en hehoetfige ingezetenen een bedeeling te houden in den vorm van varkensvleesch; hiervoor kan worden uitgetrokken een bedrag van pl.m. 65, waarvoor twee vette varkens zullen worden aangekocht, Nadat over dit voorstel eenigen tijd werd gediscussieerd, werd het in stemming gebracht en met 10 st, voor en 8 tegen aangenomen. Door het bedanken als bestuurslid van den heer J. v. d. Berg, werd gekozen de heer G. Goedhart, die zijn benoeming aanvaardde; de aftredende bestuursleden, de heeren H. P van Amsterdam, W. Lommerse en C, A. van Dam, wedden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag gingen er stemmen op, om bij een volgende jaarvergadering op de convo catie te vermelden het houden van een tom bola of anderszins, daar er dan ook zeker veel meer animo zal bestaan voor de jaarvergade- rin; dit voorstel zal dopr het bestuur in over weging worden genomen. komen, om een huurcommissie in het leven te roepen. De huren hier ter plaatse zijn zoo, dat zij niet meer betaald kunnen worden. Spr. heeft vernomen, dat de woningbouwvereen. plannen tot verlaging heeft. De heer A. H. Schrama ^loot zich hierbij aan De heer Verduyn bepleitte verlaging opcen ten op de personeele belasting. In deze abnor male tijden wonen de meeste menschen in te dure huizen. De gemeente heft geen opcen ten op grondbelasting en gemeentefondsbelas ting. De voorz. zeide overweging toe. Hierna ging de Raad in geheime zitting. Er bestond voor deze vergadering zeer groote belangstelling op de publieke tribune. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 277. De epin was nu al heelemaal verzoend met de ge dachte, dat zij bij de kabouters kon blijven en trachtte zich verdienstelijk te maken. Zij was nu bezig electrische draden te maken voor de verlichting in het tosoh der ka bouters. En dat ging heel gemakkelijk omdat zij goed kon- klimmen. De electricien van den koning gaf de noo- dige aanwijzingen. 278. Andere kabouters waren in de weer om een fontein aan te leggen, welke fontein, dat was een uitvinding van den koning zelf, geen water, maar limonade zou spuiten. Dat was gedaan, omdat de fontein werd geplaatst in het midden van een voetbalveld en een wielerbaan, een soort stadion dus. KOUDEKERK. Lagewaardsche Polder. Bij de dezer dagen gehouden stemming ter verkiezing van een lid van het bestuur van den La gen waardschen en Bruimaechen Polder ter voorziening in de vacature van wijlen den heer T. de Jong, werd gekozen de heer H. O. A. van der Salm. Keuringsdienst. In de maand Februari werden aan het Bureau voor den Keurings dienst alhier aangegeven: voor bedrijfs- slachtingen 4 runderen, 22 varkens en 2 schapen; voor huisslachtingen 9 varkens; voor noodslachtingen 1 runm, 1 paard en 3 schapen. NIEUWKOOP. Telefoondienst des nachts. Het ge meentebestuur heeft aan de abonné's, aan gesloten op den interlocalen telefoon dienst aan het dorpstelefoonkantoor alhier navolgende belangrijke circulaire gezon den: „In vervolge op de circulaire, welke wij inderbend toezonden, kunnen wij u mededee len, dat bijzonder door de welwillende me dewerking van den heer kantoorhouder, de regeling is tot stand gekomen, waardoor u van heden af als abonné dag en nacht, ook op Zon- en feestdagen, kan telefoneeren, zoowel interlocaal als intercommunaal, al thans voorzoover deze kantoren buitenaf geopend zijn, hetgeen u in den gids zien kunt. Voor elk gesprek, dat u in den gesloten tijd voert tot des avonds 11 uur wordt u 0-25 extra in rekening gebracht en voor elk gesprek vanaf des avonds 11 uur tot het openigsuur van den volgenden morgen 1, Voor de inkomende gespreken in den geslo ten tend worden u geen extra kosten in re kening gebracht. Wij meening met deze regeling het be lang der gemeente te hebben gediend en vertrouwen, dat zij voor u ook inderdaad van belang moge zijn." ZEVENHOVEN. Het «lechte weer? De aangekondigde film Christus" die gegeven zou worden in 't Bondsgebouw op Donderdagavond 10 Maart kon niet doorgaan wegens gebrek aan belangstelling. ZOETERWOUDE (H. R.). St. Elisabeth-Vereenlging. Met vreng- I de hebben wij kunnen constateeren, dat het I werk der St. Edisabeth-Ver. allerwege veel steun heeft mogen ondervinden. Een verheugend verschijnsel is het, dat alle leden trouw iedere Vrijdagavond bij elkaar komen, niet alleen om ijverig enke le uren werkzaam te zijn, doch ook om weer werk mede naar huis te nemen en het afgewerkte wederom in te leveren. De groote ijver onzer leden heeft ten gevolge gehad, dat in het korte bestaan onzer Vereeniging reeds veel kleedingstuk- ken zijn vervaardigd en wij in vele gezin nen. die door verschi lende omstandighe den in moeilijkheden zijn geraakt, de nood eenigszinB hebben kunnen lenigen door hot verschaffen van de hoogst noodige klee- dingstukken, bedgoederen en babykleer tjes. Om eenig denkbeeld te geven van het geen onze leden in 3 maanden hebben ver vaardigd, diene het onderstaand lijstje van de gemaakte goederen; 19 flanellen nachtjaponnen, 35 flanellen hemden. 10 sloopen, 6 beddenlakens. 10 ka toenen hemden, 6 flanellen hemdrokken, 21 pantalons, 6 jongensbovenbroeken, 6 paar gebreide sokken, 16 gebreide borstrokken, 15 gebreide broekjes, 8 flanellen sport-blou ses, 4 schorten, 9 flanellen onderjurken, 6 flanellen overhemden, 8 vrouwen onder- kleeding, 2 compl. baby-uitzetten. Echter heeft dit nijvere werken dor meisjes ten gevolge gehad, dat de kas on zer Vereeniging zoo goed a's uitgeput is. Zooals men dikwijls ziet „als de nood het hoogst is, dan is redding na-bij" en zoo werden wij dan ook dezer dagen verraefc met een gift van f 25.van een onzer Pa rochianen, welke wij vanaf deze plaats hartelijk dank zeggen. Hiermede kunnen wij slechts enkele weken verder en daar nog vele gezinnen geholpen moeten wor den, zoeken wij naar a le mogelijk middelen om wederom wat geld in kas te krijgen om de benoodigde materialen te kunnen aan- koopen. In de eerste plaat-s heeft onze Eerw. Pastoor Meyer aangeboden om Zondag middag en -avond 13 Maart een filmvoor stelling te geven, waarin zal vertoond wor den de bekende Christus-film De vertoo ning begint 's middags te 3 uur en *8 avonds te half 8 (na het Lof). Deze film, weike behandeld het leven en lijden van onzen Zaligmaker, is waard om door ieder© Parochiaan gezien te worden en deen wij daarom een dringend beroep op alle Pa rochianen dezen film te gaan zien. Immers: niet alleen steunt U hiermede het goede werk onzer Vereeniging, doch bovendien ziet U een film, welke zoo innig mooi van inhoud is, dat men er spijt van zou hebben deze niet gezien te hebben Om iedereen in de gelegenheid te stellen deze fi m te zien, is de toegangsprijs zoo laag mogelijk go- houden, n.l. 's middags voor de kinderen 10 cent, ouderen 25 cent; 's avonds iedereen *25 cent. Verder heeft onze Vereeniging een klein© verloting georganiseerd, waaraan tal van zeer mooie prijzen zijn verbonden. Deze prijzen zijn Zondag te bezichtigen in de Gymnastiekzaal. Ten 6lotte doen wij ©en dringend beroep op alle ingezetenen om het moge'ijk te ma ken dat onze leden door kunnen gaan met hun mooi© taak, daar ons gebleken is. dat nog vele gezinnen hoog noodig geholpen moeten worden. Giften worden gaarne in gewacht bij Mevrouw Bergers, Hooge Rijn dijk F 41 Wij citeeren de bekende uitdruk king: Wie spoedig geeft, geeft dubbel.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15