ALPHEN I - ZEIST I (Zeist) UIT DE OMGEVING CENTRALE VERWARMING H MET OLIEBRANOER SANITAIRE INSTALLATIES ZATERDAG 12 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 m—m ZONDAG a.s., AANVANG HALF DRIE wm—m Comp. 3e kl. K. N. V. B. 1958 Terrein VAN BOETSELAERSTRAAT ALPHEN a/d. RIJN DIOC. HAATTL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). Hoe nicer het einde nadert, des te span nender wordt het in de vierde klasse H. Immers verloor Meerburg II Zondag jl., ook St. Bernardus II moest de beide punt jes in Alphen laten, zoodat beide ploegen nog een gelijk aantal verliespunten heb ben. Hoe zal de stand morgenavond zijn? St. Bernardus II heeft het o.i. gemakke lijker tegen S. J. O. IV dan onze reserven tegen Lisse IV. Een voorspelling geven we niet. Alleen een laatste opwekking tot de spelers. Tweede elftallers, speelt voor wat je waard bent en rekent niet op een neder laag van de concurrenten. Vertrek geza- melijk per stoomtram om kwart over elf van station. De wedstrijd begint om 12.30 uur. Meerburg III speelt om half drie thuis tegen het tweede elftal van R. W, D. een friendly game. Meerburg I (juniores) speelt morgen we derom te één uur thuis en wel tegen V. V. B. I (Jun.) Beide Juniorenploegen hebben al heel wat keeren tegenover elkaar gestaan, dik wijls zelfs met spelers, die nu ïn de senior- ploegen een goede plaats bezetten. Thans bestaan beide elftallen hoofdzakelijk uit jongere krachten, waarvan enkelen even eens voor de toekomst heel wat beloven. "Wat zal de uitslag worden. Deze ontmoe tingen zijn door de jongeren altijd als „the big matches" beschouwd. We hopen, dat de wedstrijd van morgen, evenals de meesten van vroeger, een eerlijke kamp zal wor den. Het tweede junioren-elftal speelt om half drie (dus niet om één uur, zooals op de aanschrijvingen vermeld),aan de Maaldrift tegen R. W. D. II (Jun.). Na de mooie overwinning van Zondag, zouden we geneigd zijn minstens een ver deeling der punten te voorspellen. Dus ju nioren je best gedaan. Vertrek niet om half twaalf, maar om één uur van het Patronaat. Voor telefoongesprekken met het secre- triaat bestaat het beste gelegenheid Maan dag en Donderdagavond tusschen 7.15— 8.30 uur. Persoonlijk bezoek alléén dan na onderling overleg. R. K. Sportvereen. „St Bernardus". Voor al de spelers van „St. Bernardus" is Zondag wederom een wedstrijd vastge steld. Het programma luidt als volgt: St Bernardus II moet te 2.30 uur een bezoek gaan brengen te Noordwijk, alwaar zij S. J. C. IV ontmoet. Dit zal ongetwijfeld voor het tweede een spannende wedstrijd worden, daar het kampioenschap voor hen nog niet geheel is verloren, maar dan moet er Zondag ook gewonnen worden, en dat kan als alle jongens zich geheel geven en hun uiterste best doen. Dus jongens, wij rekenen op een laatste overwinning in deze competitie, want deze wedstrijd is ook de laatste van dit seizoen. Het geza menlijk vertrek is vastgesteld te 1 uur vanaf het terrein. Het 3de elftal speelt te 2.30 uur thuis t-egen het vierde, dit zal ook zeer zeker een aardige wedstrijd worden, het vierde zal het er wel bij af moeten leggen, maar met een beetje goeden wil behoeft de nederlaag niet zoo groot te worden. De Junioren moeten te 1 uur een be zoek gaan brengen by de naburige sport- vereeniging Meerburg, alwaar zij strijden moeten tegen jun. Meerburg I. Zal deze wedstrijd ook in een overwinning eindigen? Het gezamenlijk vertrek is vastgesteld op uiterlijk 12.15 uur, dus jongens allen op tijd aanwezig! R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Voetbal Het eerste ontmoet Blanw Zwart III te Wassenaar. Nog steeds staat Blauw Zwart aan den kop, en den onzen wacht dus een warme ontvangst. Rood-Wit-duivels, zet er alles op om de punten huiswaarts te brengen. Vertrek 1.15 uur per fiets vanaf het Noordeinds- plein. Het tweede maakt zijn entree op het voetbalveld tegen Meerburg III te Zoeter woude. Aan een voorspelling durven wij ons niet wagen. Vooruit boys doet je best en toont wat jullie kunt. Vertrek half twee per fiets vanaf Gem. H. B. S. De junioren komen eveneens in actie. Het eerste gaat naar Teijlingen; de pun ten moeten meekomen, denkt daar aan. Vertrek 11.45 uur vanaf het R. K. Militairen Tehuis per fiets. Het tweode ontvangt Meerburg III. Enkele weken geleden werd verloren, jongelui de tanden op elkaar! De junioren, aangeschreven voor den wedstrijd R. W. D. IIMeerburg II, wor den er aan herinnerd, dat deze wedstrijd niet om 1 uur doch om 2.30 uur zal aanvan gen. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Deze overgang zal nog nader met de leden worden besproken en zeker tot bevredi gende oplossing geschieden. Athletiek. Na de aansluiting bij den D. H. A. K. tot stand gekomen is ver trouwt het Bestuur op de animo van de athleten, opdat zij goed kunnen uitkomen op den a.s. Sportdag. De Schenkelloop zal ook op 26 Juni plaats hebben. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Het zal morgen spannen op het D. O. S.-terrein. Het eerste elftal zal den 6trijd aanbinden met de reserven van D. H. L. uit Delft. Daar we van de kracht van dit elftal weinig weten zullen we ops aan geen voorspelling wagen. Als D. O. S. echter nog iets wil bereiken, dan zullen ze flink moeten aanpakken, daar de Leeuwen een goede partij spelen. Aan vang 2.30 uur. D. O. 8. II gaat kennis maken met Kolping Boys. Dit is een vriendschappe lijke wedstrijd. Aanvang 2.30 uur. Junioren ontvangen om 1 uur de Ju nioren uit Oegstgeest, daar kan van ge wonnen worden. R. K. Sportvereeniging Alph. Boys. Morgen zal het bij de verschillende wedstrijden aan spanning niet ontbreken. De wedstrijd S. M. C.Alph. Boys werd in Warmond een kleine zege voor deze laatste. Thans zullen de Boys nu zij de Warmonders op bezoek krijgen wel zoo verstandig zijn de beide puntjes thuis te houden, doch dan moet er flink worden aan gepakt, anders konden de kansen wel eens keren. Het derde speelt eveneens thuis en wel tegen S. M. 0. III, waarvan kan gewonnen worden. Uit nog de junioren wed strijd in War mond tegen de Junioren van bovenge noemde vereeniging. Voor de Boys zal hjït hier oppassen zijn om hun mooie kans aan den kop te behouden. De aandacht der leden wordt gevestigd op de steunbonnen, welke verkrijgbaar zijn bij den heer A. Bruines, Hedastraat, R. K. Sportvereeniging S. M. C. 't Is a.s. Zondag bijna al Alphen wat de klok slaat voor onze jongens, want het le elftal speelt te halfdrie tegen Alphen- sche Boys I op Alphen-terrein. Het derde elftal doet te half een precies zoo tegen A. B. III, terwijl thuis te 1 uur de A. B. junioren een bezoek komen brengen aan de S. M. C.junioren. Alle eerste ontmoetingen werden verlo ren. Wat zal het morgen zijn? We raden alle S. M. C.-leden aan van meet af hard te werken anders loopt het weer verkeerd en dat moet voorkomen worden. Het der de elftal vertrekt te half twaalf, het eerste te 1 uur van de Baan per auto. Allen op tijd aanwezig. Supporters geven zich nog hedenavond op. Tenslotte speelt S. M. C. II thuis te half drie een vriendsohappelijken wedstrijd tegen Leiden III, wat een genoeglijke partij kan worden. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Tweede klasse D. Lisse IIOnze Gezellen IL Derde klasse G. Teijlingen IIO. V. V. I; Alph. Boys I S. M. C. I; A. S. C. IBlauw Zwart II (3.15 uur); S. J. C. III—Leiden II (terrein Leiden 12.30 uur). Vierde klasse H. S. J. O. IVSt. Bernardus II; Lisse IV— Meerburg II (12.30 uur. Vierde klasse K. S. D. C. II—A. V. V. II (12.30 uur); D. V. S. IH. V. V. I Vijfde klasse G. Alphensche Boys IIIS. M. C. III (12.30 uur; Blauw Zwart IIIR. W. D. I; O. V. V. IITeijlingen III; St. Bernardus IV St. Bernardus IIL Vijfde klasse J. S. D. 0. IIT-G. D. A. IV; A. V. V. III— Westlandia III. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. D. O. S. IO. V. V. I; Teijlingen I— R. W. D. I Afdeeling B Meerburg I—V. V. B. I; S. M 0. I—Al phensche Boys I. Afdeeling C. R. W. D. II—Meerburg II; V. V. L. II— A. S. O. I. KON. NED. VOETBALBOND. De gewone competitie heeft in het Wes ten niet veel meer te beteekenen. Alphen eindigt de competitie met een zege op Zeist. In de promotie-competitie van afd. II krijgt D. H. C. bezoek van H. F. C. Wat zal dat worden? Hier een voorspelling te doen is eerst recht moeilijk. Zal het D. H. C. gelukken keeper v. d. Meulen voldoen de malen te passeeren. Het lijkt een moei lijke taak voor de Delftsche voorhoede, maar meer zal wellicht nog afhangen van de Haarlemsche voorhoede. Als deze niet in staat is enkele doelpunten te maken, dan ziet het slecht voor H. F. C. nit. Voor de promotie-competitie der 3de klasse speelt Scheveningen in Dordrecht tegen O. D. S. Voor de competitie der 3e klasse speelt U. V. S. tegen Hillinen, welke wedstrijd door de Leidenaars gewonnen kan wor den. In de Zuidelijke eerste klasse is het de dag der degradatie-candidaten. Wie zal onderaan'komen B. V. V. of Bleijerheide 8f zullen zij tezamen met de Valk met een gelijk aantal punten eindigen, zoodat er nog beslissingswedstrijden noodig zijn? In het Noorden ziet het voor F. V. C. vrijwel hopeloos uit. Achilles toch zal zich wel weten te handhaven op G. V. A. V. en dan is het met F. V. C. gedaan, ook al zou deze jongste eerste klasser van Frisia we ten te winnen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. A jaxVeendamEnschedeFeijenoord. AFDEELING I. Promotie-competitie 2e kl. HaarlemE. D. O. Tweede klasse A. Z. V. V.BloemendaalW. F. C.—V. V. A. Derde klasse D. AlphenZeist; UtrechtElinckwijk; Z. N. C.—Holland. AFDEELING II. Promotie-competitie 2e kl. D. H. C.—H. F. C. Tweede klasse A. V. I. O. S.Steeds Hooger. Tweede klasse B. QuickB. M. T.; NeptunusV. O. C„ Promotie-competitie 3e kl." O. D.' S.Scheveningen. Derde klasse A. U. V. S.Hillinen. Vierde klasse A. B. T. C.—D. V. V.; Zwart Blauw—R. C. L. Res. 3 e k 1 a s 8 e D. Alphen IIKampong II; D. O. S. II Hercules III. AFDEELING IV. Eerste klasse. BleijerheideN. A. C.; Willem II—B. V. V.; N. O. A. D.—De Valk. AFDEELING V. Eerste klasse. Achilles—G. V. A. V.; Be QuickAlci- des; F. V. C.Frisia. Promotie-C om petitie 2e kl. NoordsterSneek. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. 2 uur Roodenburg 1D. V. S. 2; 2 uur: L. D. W. S. 1—U. V. S. 3; 12 uur A. S. 0. 3 -L. F. C. 2. Tweede klasse A. 10 uur: Lugd. 3T. O. N. A. 1; 12 uur: U. V. S. IVAlphia III. Tweede klasse B. 2 uur: D. V. S. 3-U. V. S. 5 Derde klasse A. 2 uur: L. F. O. 4R. C. L. 3 Der de klasse B. 10 uur: L. F. C. 5T. O. N. A. 2 KORFBAL OVERZICHT. Verleden week hebben de beide tweede klas kampioenen een begin gemaakt met de promotie-competitie. Rozenburg heeft deze goed ingezet met een overwinning op Regenboog. Morgen komt Velos in touw tegen Regenboog in Dordrecht, We kennen de kracht van Regenboog niet vol doende om ons aan een voorspelling te ws- gen. Voor de competitie resten nog twee wed strijden waarvan H. K. V.Fluks morgen gespeeld wordt. Van den uitslag hangt niets af, immers Deetos is kampioen, en Velos mag degradatiewedstrijden spelen. Dit is de laatste wedstrijd voor Fluks waarna ze dan aan de nacompetitie kan beginnen. Voor deze oompetitie moet Fluks een reis maken naar Bussum en Den Haag en ontvangt ze de beide Amsterdamsohe ploegen hier. In de andere afdeeling der nacompetitie is VitesBe ingedeeld. Het is tp het oogenblik nog zeer twijfelachtig, of Vitesse wel zal meedoen. Wed strijd programma voor a.s. Zondag. Westelijke afdeeling. Eerste klasse Z.-H. H. K. V.—Fluks. Promotiedegradatie. RegenboogV elox. Oostelijke Afdeeling. Om het Kampioenschap. Onder OnsD. O. S. Eerste klasse A. Hellas't Overschotje. Eerste klasse B. Wit BlauwNaas. Na-Competitie. Het Zuiden—D. V. D.; D. T. V.Ons Eibernest. ATHLETIEK Nieuw wereldrecord. Uit Bomba wordt gemeld, dat bij wed strijden ter voorbereiding van de Olympi sche spelen de inlander Guszer Ahmed te Karachi de 1500 meier zou geloopen heb ben in den nieuwen wereldrecordtijd van 4 min. 8.4 sec. Het record stond met 4 min. 9.2 sec. op naam van den Franschman La- doumègue, die zoo pas voor heel zijn leven door den Franschen Athletiekboud als amateur werd gedisqualificeerd. BILJARTEN LEIDSOnBILJARTBOND. De extra-competitie. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. I 't Gr. Laken 2 voor de extra-comp. L.B.B. luidt: P. Lagere (74) 't Gr. L. 74 23 18 3.21 A. Verstraaten (213) D.O.S. 112 22 17 5.04 N. v. d. Hoogt (70) 63 29 11 2.17 N.N. (129) 129 29 15 4.44 I. Binnendijk (48) 48 35 8 1.37 A. J. Offenberg (128) 113 34 16 3.32 A. Crama (45) 45 29 9 1.55 P. Horree (128) 111 28 15 3.96 't Gr. Laken 2 punten. D.O.S. 0 punten. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tour-vereeniging „Swift". Zondagmorgen zal de trainingswedstrijd gehouden worden over 80 K.M. Hierbij zal de heter W. Mooben weer als controleur fungeerelï. Samenkomst der ren ners 8.30 u. in het clublokaal N. Beesten markt, vertrek naar de startplaats 9 uur. LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering staan 395 werkzoekende personen ingeschreven, t.w. 318 landarbeiders; 22 timmerlieden; 8 metselaars; 4 schilders; 3 chauffeurs; 3 kantoorbedienden; 1 monteur lasscher; 2 behangers en stoffeerders; 10 schippers; 2 fabrieksarbeiders; 1 machinist; 1 scheeps timmerman; 5 loodgieters; 1 smid; 1 machine-bankwerker; 1 electricien; 1 typo graaf; 4 opperlieden; 2 kistenmakers; 2 monteurs oentr. verw.; 1 monteur; 1 win keljuffrouw en 1 kruideniersbediende. HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Hotel Sistremans de verkoop bij inzet plaats van een burgewoonhuis met bergplaats en erf, gelegen aan de Vosselaan. Deze verkoop geschiedde ten overstaan van Notaris D. W. van Niekerk te Haarlem. Hoogete bie der de heer W. Spierings q.q. alhier, f 4100. Geboren: z. van F. de VosGulik. d. va.n Th, E. van der Putten-van Bruggen. d. van J. Stroombergen-van Rlooden. z. van H. M. A. Kroon-Straathof. i. van. J. C. Veldhuyzen van Zanten-Kok. Ondertrouwd: H. A, van Koeverin- ge en G. van den Akker. Overleden: M. C. Kahlmann-Man- noury, vr. 64 j. J. F. Lommerse, m. 76 j. C. ,M Jans sen-van Waarsenburg, vr. 82 j. NOORDWIJK. Fiets vermist De heer A. alhier, deed bij de Politie aangifte van vermissing van een damesrijwiel. Hij had dit rijwiel tegen een winkel geplaatst en toen hij terug kwam, bleek dit verdwenen te zijn. Onder- zoek wordt ingesteld. Stille Omgang. Naar wij vernemen zullen dit jaar ongeveer 275 personen aan den „Stille Omgang" deelnemen. Het vorig jaar waren er ongeveer 180. Dit beteekent derhalve een mooie vooruitgang. De ver wachting van het Bestuur is zelfs overtrof fen, daar het een vermoedelijk aantal van 250 had opgegeven. Een 34 gratis plaats- kaarten zijn uitgereikt aan trouwe leden van de Vereeniging, die door werkloosheid of andere omstandigheden niet bij machte waren het reisgeld te betalen. Een Pater van het College te Katwijk zal de bede vaartgangers vergezellen en de H Mis in de Krijtberg te Amsterdam opdragen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Niettegenstaande den zeer grooten aanvoer- bleven de prijzen tot Donderdag op ongeveer hetzelfde peil. met goede vraag. Daarna kwam er weer ©en verlaging. Niet alleen voor Engeland doch ook voor onze Oostelijke buren wordt d© laatste dagen nogal wat gekocht. Zelfs het tweede soort, waarvan vooral in het laatst der week als regel nogal aanvoer is, vond nog tamelijk wel koopers. Tegen de ver wachting, blijft niets onverkocht. Vooral wit is goed gevraagd We noteeren per do zijn voor 1ste kwaliteit: Theeroos 1622 ct. Couleur de Cardinal 20—25 ct. Rose Gris- delin 6—10 ct. Murillo 13—19 ct.; Witte Valk 2030 ct. Flamingo 913 ct. Couron- ne d Qr 17—22 ct. La Reine 1620 ct. Mr. van der Hoeff 1823 ct Prosperity 1014 ct.; Ibis 1216 ct. Prins van Oostenrijk 1115 ct. Cramoisie Brillant 812 ct. Rij zende zon 20—28 ct. E ectra 22—28 ct. Azalea 1317 ct. Fred. Moore 1215 ct. Tu- bergen 1821 ct. Gele Prins 15—21 ct. Her man Schlegel 1114 ct. Hobbema 1317 ct. Mac Kinley 10—14 ct. Vuurbaak 2327 ct. Titiaan 1822 ct. Rose luisante 15—20 ct. Peach Blossom 1823 ct. Wil.iam Cop land 1217 ct. Farncom.be Sanders 1217 ct. Proff. Rauwenhoff 1420 ct. Elisabeth 2228 ct. Bartigon 1821 ct. Victor d'Oli- viere 1216 ct. William Pitt 1015 ct. Narcissen per 100: Golden Spur 3550 ct. Sion 3545 ct. Poëticus Ornatus 25—35 ct Laurens Koster 4560 ct. Victoria 55 70 ct. TER-AAR. De eerste veiling. Terwijl er nog eeni- sneeuwv'.okjes door het luchtruim zweven, heerschte er aan het Papeveer een onge kende bedrijvigheid. Immers de eerste veiling zou gehouden worden. Er is veel belangstelling zoowel vand e zijde van kooplieden als tuinders De noodige auto's, die de aanstonds gekochte groenten vice versa moeten voeren zijn volop aan het par keeren. Eén van de vele, die schijnbaar nog niet op de hoogte is met het terrein, was al heel spoedig verzakt met zijn auto. Dit wekte natuurlijk de noodige sensatie. De veiling zou beginnen Jammer was het dat de aanvoer nog zoo gering was. Mis schien als oorzaak, dat de weersgesteldheid de laatste.dagen niet meewerkte. Er werd door ©en paar tuinders een flink partijtje sla aangevoerd, waarvan de kwaliteit prima was. De prijs die er voor besteed werd was goed te noemen f 9.20—9.50. Voor Preij werd betaald f 1.60; Witlof f 10.40—f 12.40 per 100 K.G Dunsel werd gelaten voor f 25.10 per 100 K.G. Roode Kool f 1.00; Ra dijs per 100 bos f 5.80; Sjalotten 8 ct. per K.G. Bij elkaar genomen, mag de eerste vei ling wat de prijzen betreft, goed geslaagd heeten. De aanvoer zal volgende Dinsdag wel grooter zijn. Laten wij hopen dat de goede kooplust, die er vandaag heerschte ook de volgende heeren aanwezig moge zijn, dan zullen de tuinders tevreden zijn. WARMOND. „Ma Retraite". De bekende buiten plaats „Ma Retraite" is verkocht voor de somma van slechts 12.400.De nieuwe eigenaar zal de buitenplaats binnen kor ten tijd betrekken. Voetbal: A.s. Zondag speelt het eer ste elftal op eigen terrein tegen Blauw Zwart II. Aan een voorspélling omtrent den uitslag wagen we ons dezen keer niet. Im mers voor beide partijen staat heel wat op het spel. Wint A. S. C. dan is het gevaar om onderaan te eindigen voorkomen. Daar om A. S. C.'ers het beste beentje vc-or. Voor de junioren was de laatste wedstrijd vastgesteld tegen V. V. L. Deze wedstrijd gaat echter niet door, daar eenige junio ren dien dag hun Eerste Plechtige H. Com munie zullen doen. De wedstrijd van het eerste elftal be gint om kwart over drie. Gymnastiek Evenals vorig jaar zal een groote sportdag georganiseerd wor den waarvan de datum nu vroeger is ge steld en wel op 26 Juni. Dc afdeeling dames zal na overleg met het Graaibestuur naar de Graal overgaan. OVERZICHT. Morgen beginnen de wedstrijden om het landskampioenschap met AjaxVeen- dam en EnschedéFeijenoord. Interessan te wedstrijden kunnen het worden, waar van echter vooruit heel weinig te zeggen valt. De krachtsverhoudingen loopen in bet begin dikwijls nogal uiteen, hetgeen voor Veendam en Enschede vooral van belang zal blijken te zijn. Toch zal dit voornamelijk van beteekenis blijken voor Veendam, dat zich voor het eerst in het iandskampioenschapstournooi begeeft. We verwachten overwinningen van Ajas en Feijenoord, maar voor de Rotterdammers zal de zege niet zoo groot zijn. In de promotie-competitie van Afd. I komt E. D. O. bij Haarlem op bezoek. We verwachten een kleine overwinning voor E. D. O. Vierde klasse A. 12 uur: L. F. C. 8L. F. C. 6 Vierde klasse B. 12 uur: Alphia 6D. K. L. 2; 2 uur: Sportman 3L. F. C. 7; 2 uur: D. S. O. 3 Lugdunum 6; 2 uur: U. V. S. 7U. V. S. 8 (bij terrein). Juniores A. 12 uur: AlphenA. S C.; 10 uurj L. F. C. aR. C. L. (bijterrein); 12 uur Lugd. a U. V. S. b (bijterrein). Juniores B. 12 uur: L. F. C. bD. V. S. (bijterrein); 10 uur: U. V. S. a—Roodenburg (bijterr.); 10 uur: Lugd. bSportman (bijterrein). L. V. B.-beker. Tweede ronde. 12 uur: L. D. W. S. 2Lugdunum 2. BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden TelefoonSassenheim 4532

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14