NED. OOST-ÏND1E UIT DE OMGEVING DONDERDAG 10 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 CHINA ONDERHANDELINGEN TE SJANGHAI? Een voorstel van Japan. De Japansche vertegenwoordiger te Nan king heeft, door bemiddeling van sir Miles Lampson, aan de Chineesche regeering doen weten, dat de burgerlijke en militaire autoriteiten van Japan te Sjanghai bereid zijn te onderhandelen op de basis der voor waarden van de vredesresolutie, welke Vrijdag j.l. door den Volkenbond is aan genomen. Hieraan wordt toegevoegd, dat met het oog op den toestand aan het front te Sjanghai het van het uiterste belang wordt geacht, zoo spoedig mogelijk een de finitieve overeenkomst tot stand te bren gen tot beëindiging van de vijandelijkhe den. Daarna kan, zegt Japan ten slotte, de kwestie der terugtrekking van de Ja- pansche troepen worden besproken. Tezelfder tijd wordt te kennen gegeven, dat de Chineesche regeering aan haar ge delegeerde in Uenève opdracht heeft go- geven te verklaren, dat China bereid is de onderhandelingen met Japan te openen, op voorwaarde, dat de onderhandelingen be perkt zullen blijven tot de kwestie van bet staken der vijandelijkheden en dat de Ja pansche troepen geheel en al teruggetrok ken worden, zonder dat verdere eischen worden gesteld. Van het plan tot hervatting der betrek kingen met Rusland heeft China voorloopig afgezien. Het Chineesche ministerie van Buitenlandsche Zaken dringt er op aan, dat dit plan verworpen wordt, daar hierdoor gemakkelijk misverstanden zouden kunnen ontstaan met Engeland en de Vereenigüe Staten. Modderpoel aan het front. Terwijl volgens de Japanners overal rust mededeelen, dat de Japansche aanvallen heerscht, blijven de Chineesche militairen voortduren. De zware regenval heeft het geheele front in een modderpoel veranderd, zoodat militaire operaties onmogelijk zijd Volgens het officieelo Japansche commu niqué zijn de verliezen aan de zijde der Japanners 188 dooden en 1387 gewonden. Den Japanschm gezant in China is op nieuw opdracht gegeven te trachten een wapenstilstand te sluiten, voordat de con ferentie wordt geopend. DE EX-KEIZER POE-JI GEÏNSTALLEERD. Als hoofd der nieuwe republiek Mandsjoerije. De Chineesche exkeizer Poe-ji is gister middag officieel geïnstalleerd als hoofd van het uitvoerend bewind der nieuwe ïe- publiek Mandsjoerije. Bij de plechtigheid waren vele Chineesche persoonlijkheden aanwezig, oa generaal Ma Tsjan-sjen, die naar men aanneemt heden een nieuwe re geering zullen vormen. Zoawel in Chinee sche als in Japansche kringen bestond groote belangstelling voor de installatie. De plechtigheid droeg een eenvoudig karakter. Journalisten mochten er niet bij tegenwoordig zijn. De 15 Japanners, die zich onder de aanwezigen bevonden, waren er niet als officieele personen. Ex-keizer Poe-ji legde den eed van trouw af. De president van den Zuid-Mandsjoerijscheu spoorweg sprak een gelukwenschrede uit» In Japan zal per radio een beschrijving van de plechtigheid worden gegeven. DALING VAN DE INDISCHE MIDDELEN IN 1931. 48 Millioen minder dan in 1930. Aneta seint uit Batavia: De opbrengst der landsmiddelen bedroeg in December 1931 totaal f 49.200.000 tegen in December 1930 f 63.100.000. De totale op brengst der middelen over 1931 bedroeg f 517.700.000 tegen f 631 500.000 over 1930. Prooentsgewijze zijn de opbrengsten in 1931 verge.eken bij 1930 als volgt verminderd: invoerrechten 19.9%, uitvoerrechten 4.7%, statistiekrecht 1.8%, accijnzen 5.5%, zegel recht 2.4%, overschrijvingsrecht 0 4%. De waarde van den invoer bedroeg in 1931 f 549.000 000 tegen in 1930 f 834.000.000 en in 1929 f 1.059.000,000. De waarde van den uitvoer bedroeg in 1931 f 810.000 000 tegen in '30. f 1.203.000 OOo en in 1929 f 1.443.000 000. Behalve op de prijsvermindering werd hierbij ook op ver mindering van de kwantiteit gelet. 1300 NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS ONTSLAGEN? Aneta seint uit Batavia: De regeering besloot tot geleidelijke In- dianisatie van het onderwijs voor Inlan ders. Het gevolg hiervan zal zijn, dat 1300 Nederlandsche onderwijzers vervangen zu.len worden door Inlandsche onderwij zers. BUITENL. BERICHTEN. EXPLOSIE IN GASFABRIEK IN NEW-JERSEY. Reeds zestien lijken geborgen. Door een ontploffing is de gasfabriek te i inden (New-Jersey) geheel vernield. Men vreest, dat -025 personen om het zijn gexoineu. Er zijn thans reeds 16 OPNIEUW 200 VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS. Door een plotseling opkomenden storm ia in den Finschen Golf Dinsdag een ge weldige ijsschots, waarop zich 200 vis- schers met 30 paarden bevonden, los ge scheurd en weggedreven. Wegens de vree- selijke sneeuwjacht was het niet mogelijk den visschers direct hulp te bieden, zoodat zij den nacht drijvenden op de schots heb ben moeten doorbrengen. Ook Woensdag heeft men nog geen be richten betreffende hun lot ontvangen. Men hoopt evenwel dat de ijsschots door den storm op de kust is gedreven. DUITSCHE VRACHTBOOT IN N00D, Het radiostation Chatham (Massachu setts) heeft noodseinen opgevangen van de „Harburg" een vrachtschip der Hapag-lijn. Volgens de noodseinen drijft het schip op 42 gr. 24 min. N.B. en 58 gr. 57 min. W.L. hulpeloos rond ten gevolge van een defect aan de stuurinrichting. Het stoomschip „Vincent" is op weg om assistentie te verleenen. Er bevinden zich 35 personen aan boord van de „Harburg". UIT WRAAK IN ZEE GEGOOID? Van boord van de Fransche torpedo- boot „Vesco"» welke momenteel in de ha ven van Toulon ligt, is een bootmansmaat verdwenen, die naar men vermoedt, het slachtoffer van de wraak van een der ma trozen is geworden. Eenige dagen geleden heeft een onder officier den man een reprimande gegeven wegens een dienstfout. Een aantal leden van de bemanning is in arrest gesteld. Een V.-D.-bericht geeft van het geval een andere lezing: Aan boord -van de Fransche torpedoboot ,.Vesco", die te Toulon voor anker ligt, is gisteren verzet uitgebroken, dat door de marifie-autoriteiten als muiterij wordt be schouwd i Toen de dienstdoende officier de ronde deed, trof .hij één der matrozen niet op zijn post. Toen hij den matroos daarvoor ter ver antwoording riep. namen eenige andere ma trozen het voor hun maat op en vielen ten slotte den officier aan. Omtrent het verloop van het verzet is weinig bekend. Ten eerste, omdat de auto riteiten weinig mededeelingen doen, doch voornamelijk doordat de betrokken officier sedertdien verdwenen is. zoodat men ver moedt, dat hij door de matrozen overboord is geworpen. De matrozen, die bij het verzet betrok ken waren, zijn terstond gearresteerd. VOORTGANG BIJ OPSPORING VAN LINDBERGH JR. Merkwaardig plan ontworpen. Volgens berichten uit Philadelphia bevat de „Philadelphia Record" een plan, dat 't mogelijk zou maken voor Lindberg zijn kind terug te krijgen, zonder dat de ontvoerders gevaar loopen gezien of gearresteerd te worden. Het blad verklaart gemachtigd te zijn tot publicatie van dit plan. De opdracht luidt: Knip een willekeurig stuk uit de kleertjes van den baby, behoud dat stuk zelf en breng den baby naar een veilige plaats. Doe daarvan dan aan Lindbergh mededeeling. Hij zal ongemerkt den baby laten halen en zioh vervolgens tot u wen den en strikt in het geheim met u onder handelen. Tegen overgave van het uitge knipte stukje goed uit de kleertjes van den jongen, zal Lindbergh dan het losgeld over handigen, zonder dat daaraan eenige rucht baarheid wordt gegeven. Van de zijde der politie wordt verklaard, dat heden verdere voortgang is gemaakt bij de nasporingen naar den baby. Even - wel wordt nog niets definitiefs daaromtrent gemeld. De politie ontkent met nadruk, dat de baby reeds weer naar Lindbergh zou zijn teruggebracht. „Tel." VERZET-PLEGENDE WERKL00ZEN. Aanval door 50 politie-agenten. In een huurwoning in het Londensche district Peckham is een hevige strijd gele verd tusschen werkloozen en politie-agen ten, waarbij een politie-agent en verschei dene werkloozen gewond werden. Een op de vierde etage gelegen woning was door den bewoner, die een politie-ver ordening had overtreden, gebarricadeerd en alle pogingen van de politie om binnen te dringen waren vergeefscb geweest. Heden nu rukten 50 agenten, gewapend met bijlen en hamers, uit, om zich met ge weld toegang te verschaffen. Aan den ingang van het huis stonden zij echter plotseling tegenover een groot aan tal werkloozen. Er ontstond een handgemeen waaraan spoedig alle bewoners van het huis deelna men. De politie werd met stukken hout, bierflesschen en etensrechten bekogeld. Eerst toen de brandweer met een wa terstraal ten tooneele verscheen en dezen op de vechtenden richtte, terwijl tevens een detachement politie ter versterking aan rukte, slaagde de politie er in, het terrein meester te worden. HET EINDE VAN EEN WERELDREIS. Uit Auckland (Nieuw Zeeland) wordt ge meld: Een klein jacht, „Teddy" geheeten, waarin de Noorsche journalist Erling Tambs en zijn vrouw drie jaar geleden een wereldreis begonne.n is op weg v. Brisbane naar Auckland nabij laatstgenoemde plaats door den storm overvallen en stuk geslagen op de rotsen. Het echtpaar werd gered, als mede een jongen en een meisje, die beiden sinds het vertrek uit Noorwegen zijn gebo ren. De vrouw.had zich aan een plank vast geklemd; geheel uitgeput werd zij op gepikt. XARD. HL0ND NAAR ROME. Strijd tegen de kerk In Polen. De aartsbisschop van Posen en primaat van Polen, kardinaal Hlond is Maandag middag plotseling naar Rome vertrokken. Blijkens een nader Reuter-telegram houdt dit vertrek verband met een conflict, tusschen den kardinaal en de regeering gerezen, naar aanleiding van een schrijven van den kardinaal over de kwestie van het nieuwe Poolsche huwelijksrecht Anderzijds wordt bevestigd, dat de com missie, die belast is met de codificatie van het burgerlijk recht in Polen, een reeks wetsontwerpen ontworpen heeft, die vijan dig zijn tegen de Katholieke Kerk, hetgeen trouwen heelemaal niet te verwonderen is, want de commissie, die de huwelijkswetge ving ontworpen heeft, bestond uit 4 joden en 4 Polen, die tot de loge behoorden. Deze Joodach-maqonnieke wetten worden gepropageerd door het weekblad „Lider- vair Polen" waarvan Boy Zeleuski, een verklaard vijand der Kerk, de hoofdredac teur is. Deze Boy Zeleuski oefent een ver- derfelijken invloed uit op de moraliteit der jeugd hij is de auteur van een aantal vul gaire, zelfs schunnige liedjes, een voorstan der en propagandist der vrije liefde en de straffeloosheid der abortus. Bovendien is de propaganda der „god- deloozen" gedurende de laatste jaren in Polen onrustbarend toegenomen. Aan het hoofd van deze actie staan enkele ambte naren van het ministerie van buitenland sche zaken, Frühling en Jaskiewice, de chef van een departement Kostek Bier- nacki en anderen. Den laatsten tijd worden er verschillen de vrijdenkersbladen uitgeseven. die gefi nancierd worden door Sovjet-Rusland. De Katholieke Poolsche bevolkine maakt zich buitengewoon oneerust over den groei van deze anti-godsdienstige propaganda, waaraan de hoogste ambtenaren van den staat deelnemen. DE KATHOLIEKE PERS IN AMERIKA. De Katholieke bevolking van Amerika die thans op 21.881 000 zielen geschat wordt heeft te beschikken over 370 kranten, met een totale oplage van 7.308.456 exemplaren. De maandschriften met een godsdienstige strekking, alsmede de cluborganen en vak bladen zijn hierbij niet medegerekend. Onder deze 310 kranten ziin 9 dagb'aden, 113 weekbladen, 131 maandbladen en 31 tijdschriften die om de drie maanden ver schijnen Twee honderd drie en twintig worden gedrukt in de Engelsche taal, 17 kranten verschijnen in het Duitsch, 16 in het Poolsch, 10 in het Tsjechisch, 10 in het Fransch, 6 in het Ttaliaansch, 6 in de Slo- wakische taal, 4 in de taal van Ukraine, 3 in het SloveenscK, 3 in het Spaansoh, 3 in de taal van Litauen, 3 in het Hon<?aarsch, 3 in het T'-etheensoh en 1 in Braille-schrift voor de blinden geschreven- Een kirderverruiling In den Tiergarten. De verdwijning van den kleinen Lind- zereh roept, zooals begrijpelijk is, tal van andere geschiedenissen van kinderverdwij ningen en -verwisselingen in het geheugen. Zoo spreekt men thans te Berlijn weer over een, gelukkig blij geëindigd, kinderdrama, dat zich in IS90 heeft afgespeeld. Het too- neel dezer gebeurtenis was de Tiergarten, die toen vooral tusschen de Siegesallee en de Brandenburger Tor door schooljongens der hoogste klassen onveilig werd gemaakt Meestal hadden zij het gemunt op de kin dermeisje uit het Spreewald in haar be kende kleederdracht, <lie dan wraak plach ten te nemen door de belhamels aan het surveilleeren.de personeel aan te wijzen. Op zekeren dag werd er een geregelde veldslag tegen de Spreewald-meisjes ge voerd, beginnend met een katapulten-bom bardement. Dit werd zoo hevig, dat de meisjes op de vlucht sloegen, met achter lating van haar kinderwagens. Dat oogen- blik achtte een der baldadige hoogere bur gerschooljongens gunstig om de kinderen van twee der in den steek gelaten wagens te ruilen. Toen de ouders 's avonds bemerkten, dat de beide kindermeisjes met vreemde kin deren naar huis waren gekomen, geraakte al dra de halve stad in rep en roer. Er was toen nog geen telefoon, zoodat de ouders zelf op onderzoek uitmoesten en den vol denden dag liepen dan ook de beide moe ders. ieder met het kind van de andere op den arm, radeloos in de buurt van den Tiergarten rond. Ten slotte kwam alles echter in orde en nn begon men te zoeken naar den aanstich ter van zooveel onrust. Maar men vond hem niet en zijn vrienden hebben hem niet ver raden totdat dezer dagen een hunner naar aanleiding van de Lindbergh-affaire het geval in een der Berlijnsche bladen vermeldde en tevens onthulde, dat het de, inmiddels overleden, beroemde Berlijn sche tooneelspeler Harry Walden was ge weest, die de ruiling van de kinderen op zijn geweten had. De helft van Breslau's scholen gesloten. Het aantal aan griep lijdende schoolkin deren te Breslau neemt verder toe. Giste ren waren 80 scholen en 280 klassen geslo ten, dus de helft van alle Breslausche scho len. KATWIJK AAN DEN RIJN. Auto-pech. Op den weg tussohen Kat wijk aan den Rijn en Wassenaar kwam een auto met de langs den weg staande boomen in botsing Niet alleen werden de boomen deerlijk gehavend, doch ook de auto moest buiten dienst worden gesteld. De chauffeur T. uit Leiden kwam er won der boven wonder goed af. LISSE. R. K. Coöperatie. Gisteravond hield de R. K. Coöperatie haar 13e jaarver gadering met een reusachtige opkomst. De voorzitter, de heer C. Schrama, open de met gebed en heette allen welkom. In een korte inleiding wees de voorz. op de noodzakelijkheid van eendrachtige samenwerking, ooals in alle ondernemin gen heeft ook de coöperatie den druk der economische omstandigheden onder vonden. Ondanks het uitgebreide leden tal blijven de eindcijfers lager dan het vorige jaar. De koopkracht der leden is gedaald, mede ook door de groote werk loosheid alsmede door de daling der loonen. De vrouwen moeten de grootste propagandisten zijn en dit moeten de mannen haar bijbrengen. Spreker wees er in afkeurende zin op, dat er vele vrouwen der leden zijn, welke inplaats van naar, haar eigen zaak te gaan, hunne inkoopen voor een groot gedeelte doen in andere winkels. Met een opwekking om toch vooral de eigen, met moeite opgebouwde zaak te steunen en nog breeder uit te bouwen verklaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. De notulen werden gelezen en vastge steld. Uit het financieel verslag bleek het volgende: Afd. Kruidenierswaren: aan inkoopen 194250.45 y,loonen 20699.58; onkos ten bedrijf 7508.95 onkosten beheer 3662.14; onkosten expeditie 1856.58; exploitatie gebouw 1000.20; interest 2340.32; afschrijving electrische instal latie ƒ310.54; afschr. inventaris 1077.41; gegarandeerde korting 7422.36; over- schot 7283.60 te samen 247412.10 aan verkoopen 247412.10 Afdeeling Bakkerij: inkoopen ƒ32419.08, brandstoffen 2324.87; loonen 14336.38; onkosten bedrijf 2738.16 onkosten beheer 1156.46; exploitatie gebouw 130.58; interest 645.60)* afschrijving 8preekkosten 1435.00 faschr. inven taris 607.82; afschr. oven Rijnkast 1357.62; overschot 616992.07)*; gega randeerde korting ƒ3912.48; tot. ƒ78249.76 aan verkoopen 78249.76. Afd. Manufacturen: inkoopen ƒ38505.02, loonen 6381.25; onk. bedrijf 2738.16*$; onkosten beheer 815.46; exploitatie ge bouw ƒ325.afschr. inventaris ƒ252.17; afsohr. electr. installatie 134.76; over schot 3420.27 totaal 54531.56; aan verkoopen 54531.56. Afd. Brandstoffen: inkoopen ƒ11151.70; loonen 1953.92; onk. bedrijf 211.62)4; onkosten beheer 222.40; expeditie 761.63; exploitatie gebouw 349.55; interest 121.05; totaal 14771.87)*; aan verk. 14532.83. Tekort 239.04)*. Bij monde van den heer J. Kortekaas bracht de Raad van Toezicht verslag uit van hare bevindingen. Deze zeide, dat door haar meermalen de penning meester-boekhouder gecontroleerd was en steeds was alles punctueel in orde. Ook het rapport van de accountant luidde zeer gunstig en wij behoeven in geen ge val pessimistisch gestemd te zijn, inte gendeel, volgens de accountant staat onze coöperatie er zeer solide voor. Hij stelde voor den penningmeester van alle verantwoording te ontslaan, waarmee de vergadering door applaus instemde. De voorz. bracht dank aan de penning meester en Raad v. Toezicht. Hierna volgde vaststelling dividend. Voorgesteld werd afd. winkel: 3 procent gegarandeerde korting plus 2 procent, alzoo 5 pet. Afdeeling Bakkerij 5 pet. ge garandeerde korting plus 8 pet., alzoo 13 pet. en afd. manufacturen 4 pet. di vidend; de vergadering ging hiermee ac- coord. Het dividend zal worden uitge keerd voor Lisse op 11 Maart voor de nos. 1200; op 18 Maart voor de nos. 200400 en 25 Maart voor 400 tot het eind. Voor Sassenheim en Voorhout op 2 April in de K. S. A. en te Noordwij- kerhout op 11 April telkens des avonds te 8 uur. Hierna was men .gekomen aan het vaststellen van de gratificaties. Het bee stuur stelde voor deze weer vast te stel len als verleden jaar. Een der leden stelde voor de gratificaties voor het be stuur, althans voor die leden welke niet tot het da-g. bestuur behooren, te bren gen van 150 op 75 en de gratificatie van den Raad v. Toezicht van 112.50 op 50. Dit voorstel werd door applaus gesteund, vooral uit het oogpunt van be zuiniging. De voorzitter zette uiteen dat de voorstellers met de urenberekening de plank mis zijn! Na een korte pauze wees ©en der leden er op, dat het bestuur de bestaande -gratificatie toekomt. Een an der lid deed uitkomen, dat men de kwes tie principieel moet stellen en dat het bestuur hare taak uit liefde voor de zaak vervuld en dat het niet wordt een goed betaalde baantjesjagerij. Hij stelde voor de gratificatie van het dag. bestuur op 125 en voor de overige bestuurs leden op 75 en voor de R. v. T. op 50 te stellen. De voorzitter stelde na mens het bestuur voor een korting op de gratificaties van 10 pet. voor. Deze twee laatste voorstellen werden in stem ming gebracht, waarvan de uitriag was dat het verstrekkendste voorstel werd aangenomen. Besloten werd voorts de gratificatie aan de Lighal en voor liefdadige doel einden te handhaven en bovendien 50 voor de werkloozenzorg. In bespreking kwam hierna Moederschapszorg n.l. 3. van de winkel en 2.van de bakkerij. Daarom moet men per jaar voor 200 uit de winkel gebruiken, waarin de pen ningmeester zioh wel eens onbewust vergist. Het bestuur stelde voor dit voorstel te wijzigen in dezen geest: bij verbruik van 100 per jaar wordt 1. uitgekeerd en voor iedere 50 daarboven 0.50 tot een maximum van 5. Hierna bracht de penningmeester-boek houder een overzichtelijk verslag uit vau de Coöp., hetgeen niet zoo optimistisch klonk als voorheen. Door de uitbreiding van het ledental werd circa 1700. meer arbeidsloon uitgekeerd waartegen de omzet lager was dan verleden jaar. Natuurlijk vindt dit voor een deel haar oorzaak in de prijsdaling der artikelen. De cijfers der bakkerij klinken wat op gewekter, maar toch zijn er nog veel leden welke geen verbruiker zijn. Een woord van weemoedige waardeering werd gewijd aan de bij een motorongeval met docdelijken afloop omgekomen gezel P. Verdel. Hij ruste in vrede. De afdeeling brandstoffen geeft weer een tekort aan; deze heeft nog lang de medewerking niet van alle leden. Ook de afdeeling manufacturen heeft nog niet de volle medewerking. Met een aanspo ring om voor de volle 100 procent coö- perator te zn sloot de penningmeester zijn mooi en zakelijk overzicht. Aan de orde is hierna verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van den voorzitter, den heer C. Schrama en den penningmeester A. H. Schrama. Behalve deze was er een can- didafcenlijst ingekomen van den heer L. J. v. d. Lans. De beide aftredenden wer den met een reuzen meerderheid van stemmen herkozen. Voor den Raad van Toezicht was af tredend de heer L. v. d. Reep. Deze werd bij enkele candidaatstelling herko zen. Naar aanleiding van de n'-tulen deelde de voorzitter mede, dat het be stuur de vrouwelijke bediende met viei weken den dienst zal opzeggen en ze doen vervangen door een mannelijke. Dit had de instemming der vergadering. Thans was men gekomen aan de rond vraag. De heer v. d. Klauw vroeg of het lagere dividend verband hield met het feit, dat er leden zijn welke wat veel achter zijn. De voorzitter zeide, dat het debiteurenbedrag wel wat groot is, doch met het dividend komt wner een groot bedrag terecht. Voorts heeft deze kwes tie de volle aandacht van het bestuur. De heer Bon zag gaarne dat de plaat selijke vrachtsohippers voor goederenver voer de voorkeur genieten. De chef ant woordde hierop, dat vaak franco wordt bezorgd en daar hebben we niet veel in mee te praten. De heer v. J. Ham keurde het af, dat yerbruikers worden toege laten welke bij een particuliere winkelier in 't krijt staan. De voorzitter antwoord de, dat als zoo iemand zich als lid laat inrchrijven, dan kan de betrokken win kelier zioh met het bestuur in verbinding stellen en dan wordt bedoelde schuld van het dividend afgehouden en aan de winkelier afgedragen. De heer S. Lan- gelaan dankte namens H. L. voor de toelage aan de Lighal. Hij vroeg voorts nog eenige steun voor den bouw van het nieuwe Sanatorium in den vorm van de schenking van 2 Are grond voor 80. De voorzitter zeide, dat dit in 't be stuur zal worden besproken en hij vroeg en verkreeg machtiging om daarna dit voorstel uit te voeren. De heer J. de Koning wees op 't nut van contactver gaderingen met de betrokken chefs. De voorzitter, antwoordde, dat dit reeds in 't bestuur is besproken. De heer Korte kaas drong er op aan, gelet op 't recht van het bestuur de loonen van 't pereo- neel te verlagen, de verlaging niet groo- ter te maken dan 10 prdoent. De voor zitter antwoordde, dat het bestuur in deze zoo element mogelijk zal zijn. De heer v. d. Lans zag liever het luxe brood weer op den ouden prijs en het bruin- brood zoo mogelijk verlagen. De voorzit ter antwoordde, dat dit reeds met den chef-bakker is besproken en tot zijn reoht zal komen. De heer v. d. Berg zag gaarne, dat de gelden, welke door de organisatie bij werkloosheid worden ver kregen deze ook in de coöperatie worden besteed. De heer Koelings vroeg of het waar was dat de bedienden jaarlijksoh een toelage wordt verstrekt. De voorzit ter antwoorde, dat de bedienden een haJf procent genieten van de gelden welke binnenkomen voor den winkel. Met een woord van dank voor de za kelijke besprekingen sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. SASSENHEIM. Ontspanningsavond werkloozen. In het vereenigingsgebouw van de Herv. Gem. is Woensdagavond door medewerking van de werkloozencommissie, de muziekvereeni- ging „Crescendo" en eenige dames een feestavond georganiseerd voor de Prot. werkloozen, om de eendrachtige geest eo de druk der tijden zooveel mogelijk te dee- len. De heer Dekker, tweede voorzitter van het comité der ontspanningszaal, opende met een welkomstwoord in 't bijzonder tot den Burgemeester en weth. Warnaar. Wetli. Bader had bericht van verhindering ge zonden. Spr. zette het doel van dezen avond uiteen. Het programma bevatte een reeks van sameuspraken en tooneel-duetten, afge wisseld door muziek onder leiding van den heer G. v. d. Heijden. Een keurkorps dames zorgde voor een gratis consumptie. Tijdens de pauze werd door den Burgemeester een aanmoedigend woord gesproken, dat net goed gezien wa9 van de ontspanningscom missie, dat in deze gedrukte tijden gewaakt wordt tegen de gedruktheid van den geest. Het heeft spreker getroffen, dat de heer Dekker, welke nog kort in deze gemeente woont, de harten van de christ» werkloozen heeft gewonnen. Door de vele verdienstelij ke werken door hem verricht. Aan het slot dankt ds. Krijkamp voor alles wat aan en door de werkloozen is gedaan. Warmonderdammer en Alkemader Pol der. ln de vergadering van stemgerech tigde ingelandt-n van de Warmonderdam mer en Alkemader Polder, die gisteren in het Bruine Paard alhier werd gehouden, werd de door het bestuur ontworpen reke ning over 1931 en de begrooting voor 193i vastgesteld. Tot voorzitter werd herkozen de heer E. J. Speelman.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6