uit de omgeving uit de rijnstreek agenda stadsnieuws DONDERDAG 10 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER Vergadering van Woensdag 9 Maart. De interpellatie-Wijnkoop over eenige zaken van buitenlandsche politiek met be trekking tot het conflict te Sjanghai wordt toegestaan en zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. ACCIJNZEN EN INVOERRECHTEN. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot het verhoogen van eenige accijnzen en het heffen van een in voerrecht op Zuidvruohten. Het amendement-Ter Laan (het invoerrecht op Zuidvruchten vervalt) wordt verworpen 5323. Voor: soc. en vrijz. dem., comm., libera len en Fl. Vos. Het amendementrTer Laan (de verhooging der suikerbelasting vervalt) wordt verworpen 5822. Hier stemden ook de liberalen tegen. Het amendemen t-B ierem a (de verhooging der wijnbelasting vervalt) wordt verworpen 737. Vóór liberalen en de heer Fl. Vos. De heer J. ter Laan (S. D.) trekt in zijn amendement op art. 9 (om den sigaret- tenaccijns niet te verhoogen). Artikel 9 (verhooging opcenten op den sigarettenaccijn8) wordt aangenomen 60—21. Het wetsontwerp wordt hierna aange nomen 6021. Tegen: sociaal-democraten, communisten, de heer Fl. Vos. Daarna is de behandeling van de Indi sche begrooting voortgezet. Oa. voerde de heer Engels (R.K.) het woord, die zeide. van meening te zijn, dat het nationalisme in Indië wordt misbruikt voor politieke propaganda van revolution- naire strekking. Dat de Regeering daar voor op haar hoede ia. verheugt spreker, en hij constateert met genoegen dat ook in sociaal-democratische kringen het gevaar van de Russische propaganda wordt inge zien. Spreker huldigde den arbeid van de R. K. missie, die hulp en zegen brengt in stre ken waar nood heerscht. Wat de economische situatie betreft, spr. constateert, dat de Indische bevolking arm is ondanks den rijkdom van den bodem. Aan de bevolking ten plattelande van Java kan hulp worden verschaft door haar in de gelegenheid te stellen cultuurgronden, die tijdelijk buiten gebruik zijn, te be planten met voor de cultures niet schade lijke gewassen. Voorts kan emigratie naar Sumatra en Borneo worden aangemoedigd. De nijverheid kan worden bevorderd oa. door moderniseering van de textielschool. KONINKLIJKE BESLUITEN. Burgemeester. Bij Kon. besluit is aan D. Teer, op ver zoek, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Oostzaan, met dank betuiging. SAMENWERKING OP ZIEKENFONDS- GEBIED. •Naar het „Hbld." verneemt, is samen werking tot stand gekomen tusschen den Algemeenen Raad ter Bevordering van het Ziekenfonds wezen en het R.-K. Werklieden verbond in Nederland. Dit beteekent der halve, dat thans de drie groote vakoentra- len op ziekenfondsgebied samenwerken, met welke samenwerking beoogd wordt: vergrooting van de rechten der verzeker den en uitbreiding van den invloed der on- derliog-beheerde ziekenfondsen. ZENDINGEN VERSCH FRUIT NAAR FRANKRIJK. De directie van den Landbouw deelt me de, dat het Journal officiel van 3 dezer een decreet van den president van de Fran- sche republiek bevat, waarbij de invoer van versch fruit uit een aantal landen wordt verboden met het oog op het voorkomen van de San José Schildluis in die landen. In verband daarmede moeten zendingen fruit uit een aantal landen ook uit Ne derland ten einde in Frankrijk te wor den toegelaten, vergezeld gaan van een cer tificaat van herkomst. J. H. Wentholt. t Op 67-jarigen leeftijd is te Haarlem over leden de heer J. H. Wentholt, die van 1900—1906 voorzitter der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur is geweest en behoord heeft tot de oprichters van den Bond van Bloembollenhandelaren. Van 19151921 was hij lid van den Haar- lemschen Een bioscoopconflict in Nijmegen? Gemeld wordt, dat de mogelijkheid be staat, dat het binnenkort tot een sluiting der bioscopen in Nijmegen zal komen, dit in verband met het dezer dagen door B. en W. van Nijmegen aangekondigde belas tingplan, waarin ook is opgenomen een voorstel tot verhooging der vermakelijk heidsbelasting met 25 pet. Het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoopbond, dat van oordeel is, dat zulk een verhooging niet door de bioscoop ondernemers kan worden opgebracht, heeft zich beden telegrafisch met verzoek om eeu onderhoud tot het gemeentebestuur van Nijmegen gewend. De winkelsluiting en de banketbakkers. In de een dezer dagen gehouden buiten gewone ledenvergadering van de afdeeling Amsterdam van de Nederlandsche Banket- bakkersvereeniging werd met overgroote meerderheid besloten, stappen te doen bij het gemeentebestuur, opdat de banket bakkerswinkels bij het in werking treden der Rijkswinkelsluiting niet zooals voorge schreven is 4 uur 's Zondags, doch bij uit zonderingsbepaling 6 uur op dien dag ge opend mogen zijn en wel de urea van 126. Nationaal CrisisComité. Het Secretariaat van het Nationaal Cri sis Comité deelt het volgende mede: De N.V. Heeren- en kinderkloedingma-ga- zqn, v.h, Gebrs. Bervoets, te Rotterdam, heeft een partij heeren- en kinderkleeding ter waarde van 15.000 aan het Nationaal Crisis-Comité afgestaan. Het gironummer van het Nationaal Cri sis-Comité is 186000. N00RDWIJK AAN ZEE. Reddingsbrigade. Gisteravond hield de Noordwijksche Reddingsbrigade in Ho tel Centraal haar 11e jaarvergadering, waarbij de opkomst goed was. De voorzitter, dr. Hermanides, opende deze bijeenkomst met een woord van wel kom en noemde het een verheugend feit, dat de Brigade in een blakenden welstand haar elfde jaar heeft voleind en met moed en vertrouwen haar 12e jaar ingaat. De Brigade is m die jaren uitgegroeid tot een sterke vereeniging waarmede men in Noordwijk sympathiseert, niet al.een om dat het bestuur steeds paraat was, doch vooral om de loyale medewerking van de leden ais het ging om de belangen van de Brigade te behartigen. Spr. vertrouwt dat deze goede geest ook in de toekomst be stendigd mag worden. De uitgebreide notulen worden onder dank voor redactie gearresteerd. Aan het bestuur der afd. Zandvoort is een dankschrijven gezonden voor de schen king van een seinlamp, een schenking wel ke zeer op prijs wordt gesteld, daar men zich nu door middel hiervan met de nabu rige kus taf deelingen in verbinding kan steken. Aan den heer Bedyn was een schrijven gericht het personeel van Zeebad op te wekken om deel te nemen aan den cursus voor E H.B.O., terwijl aan de uitnoodiging van de afd. Katwijk, tot het bijwonen van een propaganda-avond, door een 3-tal be stuursleden was gehoor gegeven. Door den Ned. Bond zijn naast de groot® diploma's voor geslaagden nog beschikbaar gesteld zak-diploma's, welke staande de vergade ring aan de desbetreffenden werden uitge reikt. Het Jaarverslag van den secretaris sprak van een opgewekt vereenigingsleven. Gehouden zijn 5 bestuurs- en 3 ledenverga deringen. Het ledental liep iets vooruit tot 180; 10 leden slaagden voor bet diploma E.H.B.O.thans is weder een dergelijke cursus beëindigd, waarbij 17 leden slaag den. Tevens is nog onder leiding van den heer •Philippens een cursus saamgesteld voor Morse-seinen De opvoering van de Revue is, gezien de groote belangstelling, een pracht stuk propaganda geweest voor de Brigade, waardoor de donateurs met een 8-tal werden aangevuld. Dankbaar werd verder gememoreerd dat de brigadetent 'n onderdak heeft bekomen bij de Maatschap pij „Zeebad". Het Jaarverslag van den penningmees ter wees aan een inkomsten en uitgaven van f 1170 39, waarin een voordeelig kas saldo van f 68.93, dit kassaldo was bij vo rig jaar f 438.29 sterk actheruit gegaan, waaraan de herdenking van 't 10-jarig be staan niet geheel onschuldig was. Bij mon de van den heer J. H. Polm werd deze functionaris gedechargeerd voor zijn cor rect beheer. Als contro e-commissie werden benoemd de heer A. v. Kan en L Lusohen. Het verslag van de feest-commissie, welke de gehouden Revue-avond heeft georgani seerd, gaf een goed overzicht over de vele werkzaamheden hierbij verricht en met ge noegen kon worden medegedeeld, dat aan den penningmeester een batig saldo kon worden afgedragen van f 164.40, hetwelk door de vergadering met applaus werd be groet Hierdoor werd de kaspositie sterk verbeterd. De voorzitter bracht dank aan deze commissie voor de vele werkzaamheden in het belang van de Brigade gedaan, welke met een zoo schitterend succes zijn be kroond en hoopt dat ook de propaganda- avond in Casino in het komende seizoen een dergelijk succes mag opleveren. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heeren Dr. Hermanides en W. Was- sink werden herkozen en de heer v. d. Wilk werd gekozen. Allen namen hun benoeming aan. De voorzitter bracht dank aan den heer A. v. d. Berg, die vanaf de oprichting bestuurslid was geweest, voor de vele diensten aan de Brigade bewezen en ver- trouwe, dat hij ook als gewoon lid zijn beste krachten zou blijven geven. Het verslag van den hoofdleider, den heer Lusehen, gaf aan, dat ook in dit jaar veel vruchtbaar werk is verricht, de strand- wachten goed worden waargenomen en het groote aantal reddingsmiddelen in zeer goede conditie verkeert. Tot afgevaardigden naar de jaarverga dering van den Ned. Bond op 23 Maart te Utrecht werden benoemd de heeren Dr. Hermanides en B de Groot. Het standpunt aldaar in te nemen werd breedvoerig be sproken. In de rondvraag werd nog gevraagd naar den cursus over Zee-stroomingen. Zoo mo gelijk zal de heer v. d. Niet na 15 April nog enkele avonden hierover spreken. De heer d. Luit bracht nog dank aan de heeren Duindam, v. d. Bent en v Rooijen voor het belangrijke werd verricht aan de vlet, waarmede de vergadering volkomen in stemde. Na opheldering gegeven te hebben over enkele interne aangelegenheden sloot de voorzitter onder dank voor opkomst en aangenaam gevoerde discussies deze bij eenkomst. OEGSTGEEST. Alg. Coöp. Boerenleenbank. Algem. vergadering van de Neutr. Coöp. Boeren leenbank. De voorzitter, de heer Joh. Uit- tenbogaard. Na opening herinnerde de voorzatter aan de slechte en entieke toestanden Hard aanpakken zal voor ieder een eisoh zijh om boven water te kunnen blijven Hij wijst op het eenige lichtpunt nJ. dat van de Boerenleenbank uitstraalt. Land-, tuin bouw en middenstand in onze gemeente heeft zoo verbazend veel te lijden van de heerschende crisis. Het gevoerde zuinig be heer en securiteit heeft het afgeloopen jaar gunstig gewerkt voor de Bank. De omzet is kleiner geweeet, maar de soliditeit daar entegen is verhoogd. Hij wenscht den le den Gods beste zegen op hun arbeid voor 1932. Het jaarverslag van den kassier was in opgewekte toon samengeatled. Hij dankte voor de goede samenwerking met Bestuur en Raad Toezicht. De rekening 1931 wijst in ontvangst en uitgaaf aan f 776.079.77 1/2. De balans sluit met ontv. en uitg. f 188.402.10 1/2. He-t reservefonds steeg door het saldo 1931 winst f 1052.60 1'2 tot f 2913.27 1/2. Rekening en balans wer den goedgekeurd. Bij de verkiezing werden herkozen de heeren A. E d. Voet en B. J. v. d. Meene resp bestuurslid en lid van den raad van toezicht. Twee leden werden van de ledenlijst afgeschreven met goedkeuring van de vergadering. In verband met de verhoogde ge'dstan- daard werd de rentevoet aan de Bank ver hoogd. Voor rente in loopende rekening 5 1'2%, spaargelden 4%, ook voor spaar gelden boven f 5000. De voorzitter sloot de vergadering met dank aan bestuursleden, kassier en raad van toezicht voor de uitstekende samen werking en de leden voor het in hen ge stelde vertrouwen. WASSENAAR. DOKTER DUETZ t Gisteravond is alhier in den ouderdom van 66 jaar overleden de heer Abraham Duetz,, arte. De heer Duezt heeft zich na het behalen van zijn artsdiploma aan de Universiteit te Utrecht in 1892 in deze gemeente gevestigd. In dat zelfde jaar werd hij van gemeentewege belast met de kostelooze vaccinatie en dood- schouw, welke functie hij mede tot zijn dood heeft verricht. De heer Duetz had een zeer omvangrijke praetijk. Bij zijn I patiënten stond hij door zijn groote ken nis en zijn verheven rechtschapenheid in hoog aanzien. Voor enkele maanden heeft de overledene op eenvoudige wijze het feit herdacht, dat hij gedurende 40 jaar zijn beste krachten aan de lijdende menschheid had gegeven, terwijl hef j voornemen bestond hem binnenkort nog maals officieel te huldigen. Dit heeft ech ter niet mogen zijn. Na een korte ongesteldheid heeft hij hét- tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Z0ETERMEER. Ongeluk bij veldarbeid. Gistemamid- dag was de landbouwer Spr. aan den Voor weg op zijn land in den Driemanspolder alhier bezig met verrichten van werkzaam heden met werktuigen, waarvoor paarden gespannen. Tijdens den arbeid geraakte het gespap aan het hollen. Spr. kwam te vallen en brak een der armen. Dokter Steur verleende de eerste hulp. Deze oordeelde overbrenging naar het Ziekenhuis te Lei den noodzakelijk, alwaar Spr. ter verdere behandeling werd opgenomen. Geboren: Bartel Cornelis z. van J. K. Straaijer en M. den Boer. ZEGWAART. De neus opengescheurd. Toen de 16- jarige D. van Benthuizen Woensdagavond pl.m. 9 uur van de landbouwcursus alhier met twee zijner vrienden huiswaarts keer de, kwam hij op Den Hoorn, doordat hij met zijn rijwiel een zijner vrienden aanreed, te vallen. Hij kwam zoo onselukkig terecht, dat zijn neus openscheurde en hij verder bloedend aan den mond werd verwond. Na dat dokter Steur het geblesseerde lichaams deel had gehecht en verbonden, werd hij per auto naar zijn woning gebracht. Ondertrouwd: P. Havenaar 30 j. en M C. Koenraads 26 j te 's-Gravenhage. Geboren: Andreas Johannes z. van J. Karens en van A. H. Mostert. Fokke z. van E. Siersema en Y. Alma. Z0ETERMEER—ZEGWAART. in een vroolijke bui. Eenige kooplie den, die zooals gewoonlijk des Woensdags alhier met kleine koopwaren venten, had den, al was het „stil" in den handel, nog al wat verdiend. De verdiensten waren omge zet in alcoholhoudende dranken. Op den openbaren weg gaven zij door hun caprio len nog al aanstoot. Ter ontnuchtering wer den zij overgebracht naar het arrestanten lokaal. ERNSTIGE AANRIJDING AAN DE „ENGEL". Hedenochtend omstreeks half tien vond ter hoogte van de Engelenbrug een ern stig ongeluk plaats. De 17-jarige Meeu- wiesen kwam uit den winkel van den heer Mens en wilde den straatweg over steken. Het uitzicht werd belemmerd door een stilstaande auto. De jongeman kwam vanachter de auto de straat over en werd op hetzelfde oogenblik gegre pen door een auto, komende uit de rich ting Leiden. De jongeman werd door den wagen op-zijde gesmakt en met een zware her- eenschudding en enkele hoofdwonden op genomen. De wijkverpleesgter uit Sassenheim en dr. Haase legden het eerste verband, waarna het slachtoffer met de zieken auto van den heer Scheepmaker naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd, waar hij van de H. Sacramen ten der Stervenden is voorzien. LEIMUIDEN. De Stille Omgang. Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat het aantal personen, dat van hier aan den Stillen Omgang van Zaterdag op Zondag deel nam, 105 is, terwijl vorig jaar sleohts 82 personen den tooht meemaakten. Missietentoonstelling. EvenalB vorig jaar zal de R. 'K. Missienaaikrans op Beloken Paschen 3 April, weer een ten toonstelling houden verbonden met ba zar. Tevens zal er eene verloting plaats hbeben, waarvoor veertig mooie prijzen besohikbaar zijn waaronder als hoofdprijs een mooie sprei. Ook zullen aanwezig zijn de onmisbare grabbelton, het rad van avontuur, sjoelbakken en andere at tracties. In een theetuin zullen de dames zorgen voor een heerlijk kopje thee of koffie met toebehooren. AL^HEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Onze plaatsgenoot J. P. de Jong hoopt 21 Maart a.s. zijn 40-jarig jubi leum te vieren als leerlooier, werkzaam bij de leerlooierij en lederindustrie van de fa. Gebrs. Kloot-Meyburg alhier. Fiets gevonden. Bij een slager in de van Mandersloostraat werd een onbeheerd staand rijwiel aangetroffen, waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen bij de politie. Zwarter dan zwart Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat een zwart kleurig schaap behoorende aan de Wed. v. N. een viertal zwartkleurige lammeren ter wereld bracht. Twee varkens op stap. Door den land bouwer P. v. K. werd bij de politie aangif te gedaan van de vermissing van twee var kens uit zijn weiland. NIEUWKOOP. Jaarbeurs. Burgemeester en Wethou ders dezer Gemeente hebben aan alle za- kenmenschen in de Gemeente een aanspo ring gezonden om een bezoek te brengen aan de Jaarbeurs, welke van 15 tot en met 24 Maart in Utrecht gehouden zal worden. Hopen we, dat die aansporing qok in ruime mate de aandacht trekke en tot het ge- wenscht gevolg moge leiden, omdat voor iener zakenman op de Jaarbeurs zeer veel te leeren is. KOUDEKERK. Jubileum. Dinsdag j.l. mocht de fa brieksarbeider, de heer M. de Wit, den dag herdenken, dat hij voor 70 jaar geleden als jongen in dienst kwam op de pannen- en te gelfabriek thans N.V. Kleiwarenfabriek Gebr. Oppelaar alhier. Ondanks de Wit door zijn patroon al geruimen tijd geheel is vrijgesteld van alle arbeid, kan hij niet nalaten voortdurend nog kleine bezigheden te verrichten, zoo dat met recht nog van een jubileum kan gesproken worden. Bovendien geniet de jubilaris het voorrecht te wonen in een mooie woning op het fabrieksterrein van zijn patroon, den heer Jac. Oppelaar, zoo dat de fabriek zonder de Wit niet meer denkbaar is. De jubilaris had deze dag vele felicita ties in ontvangst te nemen oa. ook van den heer en mevr. Oppelaar te Leiden, die hem des middags een bezoek brachten en hem bloemen en een enveloppe met inhoud aanboden. Des avonds werd den jubilaris een serenade gebracht door het fanfare corps „Kunst na Arbeid" alhier, hetgeen begrijpelijk veel belangstelling op de been bracht. Alles bij elkaar is deze dag ook voor den jubilaris tot een onvergetelijke gemaakt. ZWAMMERDAM. Crisis-Comité. Alhier ia een afdeeling van het Nationaal Crisis-Comité opgericni. De volgende heeren hebben daarin zitting: P. Hoogenboom, voorzitter; D. J. van Brummen, secretaris-penningmeester; K Edelman, J. Hoeks, J. A. Hoogendijk, C. van Muiswinkel Mzn., en Z. J. Ninaber van Eijben. Het comité stelt zich voor door het hou den van collecten langs de huizen der in gezetenen, de benoodigde gelden bijeen te brengen. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat P. van der Burg, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Heerenstraat No. 48, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Maart 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentiu* Bibliotheek, geopend s avonds van 7.308.30 uur. Maandag. De Leidsche Kunstkring, Con cert. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Maart a.s. waargeno men dor apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. DE VEREEN1GDE R.-K. (KERK) ZANGERS. Zooals uit vroegere berichten in ons blad blijkt, bestaat deze vereeniging sedert eenige weken te Leiden. Uit het enthousiasme van de meewer kende H.H. Zangers aan de St. Antoniu6- feesten, meenden zij, die het initiatief na- men tot de oprichting, te mogen besluiten, dat een vereeniging als deze in Leiden, zoo goed als in andere steden, levensvat baarheid zou hebben. En zeer terecht. Waar een soortgelijke vereeniging' te Utrecht, onder leiding van den heer W. Galesloot, reeds vóór dertig jaren uit kwam op verschillende concoursen en zeer vele eerste prijzen behaalde in eerste- en eere-afdeeling en die vereeniging daar nog steeds bestaat en bloeit, daar zou in onze oude stad Leiden zulk een vereeni ging niet kunnen bestaan 1 Zouden er te Leiden geen R.-K. Zangers genoeg zijn om een uitmuntend koor te vormen Of zouden de Leidsche H H. Zan gers misschien minderwaardige, krachten zijn 1 Immers neen I Dat enthousiasme van den sluitings-' avond der St. Antoniusfeesten, indien dat eiken R.-K. Zanger te Leiden blijkt, te be zielen, indien alle R.-K. H.H. Zangers, ook de niet-leden der kerkkoren, geleid door dit enthousiasme, eens het besluit wilden maken, cm den Vrijdagavond van 8.3010 uur voor de repetitie te reserveeren en van deze gewoonte onder geen beding af te stappen, dan was bet bestaan van deze vereeniging verzekerd en was er voor haar zonder twijfel een roemvolle toekomst weg gelegd. Komt, R.-K. H.H. Zangers uit Leiden en omgeving, neemt met ons dit besluit en sluit u als één man bij ons aan. Vrijdagavond 8 30 uur wachten wij u al len zonder uitzondering in de Romanus- zaaL HET BESTUUR. De Leidsche Winkelstand. Hedenavond heeft in perceel Heeren straat 43 de opening plaats van de vleesch- houwerij en spekslagerij van den heer Joh. Verberg. Van het eertijds gesloten hui» is onder leiding van den aannemer C. W. Lindenhnff een keurig winkelpand gemaakt, dat vol gens de nieuwste eischen, aan het slagers- bedrijf gesteld, is ingericht. Een keurige betegeling van de wanden vervolmaakt bet geheel. De heer F. van Noort zorgde voor de schildering, de heer van Kleef voor pas sende electrische ornamenten. Het geheel voldoet ten zeerste en we twijfelen er niet aan, of de heer Verberg zal in zijn zaak vele bezoeksters krijgen, hetgeen we hom van harte toewenschen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 113. S. W. Marsman, Leiden, Havenplein 1. Vleeschhouwerij. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens import en export van verscb rundvleesch. 3008. Ph. van Gelderen,'Leiden, Haarlem merstraat 268a. Veehandelaar. Bijv. uit geoef. bedr.: tevens in- en export van versch en bevroren vleesch en vet. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland verzoekt ons opneming van het volgende: Doordat de Groote Havenbrug soms lan gen tijd geopend was vlak voor het ver trek der treinen in de richting Roelof- arendsveen, werden de reizigers verschil lende malen gedupeerd, omdat zij daardoor hun trein misten. Door het Bureau werd deze zaak bespro ken met den Directeur van den Markt- en Havendienst. Deze was zoo welwillend voor te schrijven, dat. buitengewone om standigheden de scheepvaart betreffende daargelaten, de brug gesloten moet blijven van: 8.12 uur tot 7.16 uur 10.— 10.06 12.18 12.24 10.11 16.17 18.36 18.42 21.15 21.25 De Kamer heeft den directeur van deu Markt- en Havendienst voor deze regeling haren dank betuigd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2