UIT DE OMGEVING DONDERDAG 10 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad kwam Maandagavond in open bare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Tegenwoordig zijn alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en met een aanvulling op 'n verzoek van den heer Van der Lee en een opmerking van den heer Reijneveld goedgekeurd. De voorz. deelt oa. mode dat Ged. Sta ten opnieuw voor 2 jaren vrijstelling heb ben verleend van vak j. (lichamelijke oefe ning) op do O. L. School. Voorts doet de voorzitter mededecling van een schrijven van Ged. Staten, waarbij zij bezwaar ma ken tegen aanwijzing van het Brugbedrijf als tak van dienst bedoeld in art. 252, le lid der Gemeentewet, daar deze admini stratie overeenkomstig de nieuwe wetsbe palingen niet kan worden aangemerkt als een tak van dienst weshalve zij verzoeken dit besluit in te trekken. De voorzitter stelt namens B. en W. voor het besluit te handhaven daar de kosten der brug betaald worden door twee ge meenten. er een bedieningsfonds aan ver bonden is en de afzonderlijke administra tie veel gemak oplevert en geen meerdere kosten. Daarvan moet jaarlijks rekening en verantwoording aan B. en W. van Ha- zerswoude gedaan worden en moet een aparte begrooting worden ingezonden. Algemeen is men voor handhaving van het besluit en wordt B. en W. opgedragen Gedeputeerde Staten met aandrang te ver zoeken bovengenoemd besluit alsnog goed te keuren. Punt 4. Wijziging instructie Gemeente- opzichter. De voorzitter zegt. dat deze in structie in verband met het ambtenaren reglement en ander oorzaken op ver schillende punten wijziging behoeft. Ook de bepaling van 3 pet. voor toezicht op buitengewone werken is geschrapt, daar het de bedoeling is hier vrij te blijven. De Voorz. zegt, dat de gemeente-opzich ter voor den dienst is afgekeurd en pensioen zal krijgen. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag te verleenen en de wedde uit te betalen tot 1 April a.s. Aldus wordt besloten. De heer van der Lee zou dit toezicht zooveel mogelijk aan den gemeente-opzich ter op willen dragen, hetgeen de voorzit ter niet kan toezeggen, doch dat elk ge val afzonderlijk door den Raad beoordeeld moet worden. Nadat de voorzitter nog verschillende bepalingen heeft voorgele zen wordt de instructie overeenkomstig het ontwerp van B. en W. aangenomen. De gemeente-opzichter. Punt 5. Benoeming Gemeente-opzichter. Aanbeveling: 1. R. Meijer, 2. W. J. Jonge- neel. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen sollicitaties en merkt daarbij nog op, dat op verlangen van den Raad al leen een oprieping in de gemeente is ge schied. Verder heeft de heer v. d. Sterre zijn sollicitatie ingetrokken. Alsnu tot stemming overgegaan, wordt met 6 stem men benoemd de heer R. A. Meijer. De heer W. J. Jongeneel verkreeg 1 stem. Punt 6. Aanvrage van den heer E. Rol- lema om eervol ontslag als correspondent der Arbeidsbemiddeling. De voorzitter zegt, dat de heer Rollema wegens drukken werkkring en mede in verband met de inwerking treding van de Arbeidsbemiddelingswet 1930, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag uit deze be trekking heeft aangevraagd. Besloten wordt dit ontslag eervol te ver leenen. Punt 7. Benoeming correspondent der Arbeidsbemiddeling. Aanbeveling G. J. Corts. De voorzitter stelt voor dit punt van de agenda af te voeren, opdat B. en W. eerst overleg met de Districtsarbeidsbeurs en den Rijksdienst der Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling kunnen ple gen omtrent benoeming en salaris. Dit overleg is noodig om in aanmerking te komen voor een Rijksbijdrage. Het sala ris bedraagt 50.—. De gemeente kan hiervan 20.terug ontvangen van het Rjik. In plaats van dit punt wordt op voorstel van den voorzitter vastgesteld een verordening van het agentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente, welke verordening in werking treedt op 1 Mei 1932. Hierna vindt vaststelling plaats van het kohier Hondenbelasting dienst 1932 en suppletoir kohier dienst 1931 op resp. 299.— en 7.50. Op voorstel van den voorzitter wordt het verzoek van het Bestuur der Ned. Herv. School alhier om beschikbaarstel ling van gelden (art. 72 L.O. wet 1920) voor aanleg van electrisch licht enz., verwezen naar B. en W. om advies. Spr. zegt, dat eerst een bespreking moet plaats hebben met het Bestuur. De werkzame kappers. Punt II. Verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet ten op zichte van Kappers- en barbiersonderne mingen. 4 'De voorzitter zegt, dat destijds met ver schillende winkeliers een conferentie is gehouden inzake de Winkelsluitingswet. Algemeen was men toen van oordeel' dat openstelling van winkels na 8 uur gedu rende den zomertijd, voor deze gemeente niet noodig was. Thans is de wensch ge uit door de kappers om den sluitingstijd van hun winkels later te doen ingaan, daar de veehouders en hun personeel des zomers in verband met hun werkzaamhe den geen gelegenheid hebben om voor 8 uur een bezoek aan barbier of kapper te brengen. GEMEENTERAAD VAN SASSENHE1M Teneinde aan dezen wensch tegemoet te komen, stellen B. en W. voor om geduren de den zomertijd op Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag, voor kappers- en barbiersondernemingen het uur van sluiting op 9 uur te bepalen, zoo dat deze ondernemingen dan gesloten moeten zijn van 9 uur nam. tot 6 uur v.m. Hiervoor moet goedkeuring van de Kroon worden gevraagd. Door verschillende heeren wordt aan gedrongen om Zaterdags deze inrichtin gen tot 11 uur open te stellen. Hiermede 7.al voor zoover noodig rekening worden gehouden. De heeren van Egmond en Reijneveld zouden het uur van sluiting gedurende de andere werkdagen nog later willen stel len, hetgeen de voorzitter ontraadt, daar de zomertijd slechts één uur verschilt van j den gewonen tijd en waarbij hij nog op merkt, dat het aanwezige publiek een half uur na sluitingstijd nog geholpen kan worden. Alsnu wordt overeenkomstig het voor stel van B. en W besloten. De steunregeling. Punt 12. Wijziging steunregeling. De voorzitter zegt, dat de Rijkssteunregeling gewijzigd is en B. en W. reeds in de vori ge vergadering gemachtigd werden hier mede rekening te houden. Hij leest ver schillende bepalingen uit de ontworpen gewijzigde regeling voor, welke in hoofd zaak betrekking hebben op kostgangers en gedeeltelijke werkloosheid. Bij gedeel telijke werkloosheid mag de steun voor uitgetrokken gehuwden en ongehuwde kostwinners hoogstens 80 pet. en voor de overige gehuwden en ongehuwde kostwin ners niet meer dan 75 pet. bedragen. Huurtoeslag is in deze regeling niet op genomen daar de steuntrekkenden zoo noodig maar naar een goedkooperen wo ning moeten uitzien. De heer Lieverse informeert naar de werkzaamheden van werkloozen bij parti culieren met steun van de gemeente, en vraagt of wij niet in moeilijkheden kunnen komen met andere categorieën van werk gevers. De voorzitter bespreekt deze zaak uit voerig en zegt, dat de gemeente voor het spitten door de werkloozen bij de tuinders een toeslag geeft van 6 cent per roede, de tuinders betalen 8 cent. Voor ditzelfde bedrag kan de grond ook machinaal be werkt worden. Op deze wijze heeft de tuin der er geen schade bij, terwijl hel voor de gemeente voordeeliger is dan de gewone werkverschaffing. Een toeslag op Iconen zal echter niet gegeven worden zonder voorkennis van den Raad. Hiermede dient de gemeente heel voorzichtig te zijn. Nie mand weet ten slotte hoe het standaard- loon zal worden. De heer van der Lee vraagt hoeveel loon met het spitten verdiend kan worden, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit bij een werkweek van zes volle dagen 25.bedraagt. De heer van der Lee acht dit loon aan den hoogen kant en is van oordeel dat dit naar de laagte moet, daartoe door den nood der tijden gedrongen. De voorz. is het hiermede met eens en wijst op het zware werk en de lange werk dagen. Bovendien is dat een tijdelijke kwestie. De heeren Lieverse en de Jong zijn het met den voorzitter eens. Verder zegt de Voorz. dat het niet op den weg der gemeente ligt loondrukkend te werken. Na nog eenige besprekingen over en weder, wordt het ontwerp steunregeling aangenomen. Rondvraag. j Bij de rondvraag komt de heer van der j Lee weer terug op het vergaderen in de openbare school. Hij acht de zaal van café j de Bruin wel voor de betrokken vereeni- j gingen geschikt en merkt nog op, dat ook het vroegere cateohisatie-lokaal aan den Rijndijk leeg komt, hetwelk z. i. ook wel een geschikte gelegenheid is. Algemeen wordt dit laatste lokaal hier voor te klein geacht. De voorzitter merkt op, dat het voor de muziekvereeniging, den landstorm, de Burgerwacht en de gymnastiekvereniging niet doenlijk is van de localiteit bij de Bruin gebruik te maken en bovendien ont breekt bij deze vereenigingen het geld hiervoor, daar toch de algemeene klacht ie, dat de zaal te duur is. De heer De Jong merkt op, dat in de openbare school toch een leeg lokaal is, zoodat hiervan gevoeglijk gebruik kan worden gemaakt. Na nog eenige besprekingen wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. N00RDWIJKERH0UT. Voetbal.'— Zondag a.s. zal op het terrein van het St. Bavogesticht een voetbalwed strijd gehouden worden tusschen de ver eenigingen „V.V.S.B, en „N.V.C.", alhier. Het entrée bedraagt 25 cent. De opbrengst is ten bate van het Crisis-comité alhier. Hinderwet. Door de N.V. Petro.eum Mij. „Purfina", gevestigd te Rotterdam, is aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente vergunning gevraagd, tot het plaatsen van een benzine-tank van 4000 liter met bovengrondsche aftap-inrichting, op het perceel Zeeweg alhier, Sectie E. No. 1999. van L. Meeuwenoord, autoverhuurder. De Raad kwam gistermiddag te 2.30 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de burgemeester: Afwezig de heeren Van Zonneveld, A. Warnaar, Bis- schops, Verkley en Schrama. De notulen worden aangehouden. Ingekomen was een schrijven van den Commissaris der Koningin aangaande de verpleging van besmettelijke ziekten. Voor deze streek zal een barak worden inge richt op het terrein van het Aead. Zieken huis te Leiden. De kosten van twee bed den voor inwoners van deze gemeente be dragen 6 ets. per inwoner. Verleden jaar is deze zaak reqds ter sprake gekomen. Het doet aTerminst aan genaam aan, dat in dezen tijd nieuwe las ten worden opgelegd. Er zal een brief in dien geest aan den Commissaris worden gezonden, waarin de bezwaren tegen de regeling zullen worden opgesomd, en er op gewezen zal worden, dat. dank zij velerlei verbeteringen, besmettel üke ziekten in deze gemeente zich nauwelijks meer voor doen. Ingekomen was een adres van 40 Kath. werkloozo vrijgezellen, waarin óf om werk. óf om steun wordt verzocht. Een gelijkluidende verzoek was ingeko men van weer andere werklooze vrijgezel len. De voorzitter zeide. dat de gemeente tot zijn snijt niet meer kan doen. De heer Van Breda merkte op, dat ook het comité geen uitkomst weet en daarom deze adressen heeft doorgezonden naar het gemeentebestuur Voorts een adres van den R.-K. en Chr. Landarbeidersbond om de tarieven voor gas en water te verlagen. De voorzitter antwoordde, dat dit onmo- geli'k is De winst op het waterbedrijf wordt uitsluitend gemaakt op het water, dat niet verbruikt wordt. De watertarieven en ook de gas-tarieven kunnen de toets der critiek veilis: doorstaan. De afname van gas gaat niet voor maar achteruit. De heer Van Breda wees er op. dat, nu de huren van de huizen der Woningbouw vereniging verlaagd zijn, de waterprijzen automatisch verlaagd worden. De voorzitter beaamde dit. Spr. bracht hulde aan het bestuur der woningbouwver- eeniging, dat uit eigener beweging met ver'ssin? was sekomen. Weth Bader lichtte toe, dat het bestuur verlaacd heeft wat het kon. Echter is er een schaduwzijde, dat thans bij wan-beta- ling. onherroepelijk tot ontruiming moet worden overgegaan. De heer Hoogervorst waardeerde ook de verlaging, maar de huren blijven nog knap hoog in verhouding tot de verlaagde loonen. Weth. Bader wees er op, dat de eigen lijke arbeiders-wonincen zeer laag in prijs zijn, vooral in vergelijking met de omlig gende vemeenten. Ti'delijke herziening van loon- en steun regeling In het ovèrcangsti'dperk naar de Rijksregeling willen B. en W. als schaal aannemen de loonen in de particuliere be- driiven. De regeling is vermoedelijk slechts 3 we ken geldig. De heer Van Breda achtte het goed. dat B. en W. de uitkeering aan den hoogen kant hebben gehouden. Op de bodem van de schatkist. Weth. Warnaar merkte op, dat, als de gemeente door gaat, zooals op het 'oogenblik. het met de financiën spaak loopt. Op de begrooting is voor steunver lening 20.000 uitgetrokken voor het ge- heele jaar. Echter is in de eerste tweo maanden reeds ƒ12.000 uitgegeven. De ge- heele begrootte post zal in het eerste half jaar totaal worden opgebruiktin het na jaar staan wij dus voor een tekort. Spr. geeft den Raad in overweging middelen to beramen om dit tekort te dekken. De uit gaven worden hooger, de inkomsten lager. Do heer Verkley achtte het steunbedrag voor grocte gezinnen uiterst gering. Spr. wilde de korting niet toepassen op den kinder toeslag. Weth. Warnaar wees er op, dat hier eeu taak voor het crisis-comité is weggelegd. Spr. voelde er voor het verschil tusschen georganiseerden en ongeorganiseerden to verminderen niet met 1.maar met f 0.50. De voorzitter deed het voorstel aan het crisis-comité B. een subsidie te verleenen van 10 ct. per inwoner. Het Nationaal-co- mité draagt dan een gelijk bedrag bij aan het plaatselijk comité! De heer Speelman deelde mede, dat het hard noodig is. want comité B. zou gauw op zwart zaad komen. Dit voorstel werd aangenomen. De hoer Van Breda achtte het gespro kene door den heer Warnaar niet juist. In de regeline is daar reeds voor gezorgd. De regeling werd goedgekeurd. Wederom belasting-verhoo ging en salarisverlaging. Aan de orde was daarna het sluiten eener geldleening van f 60 000. De heer Speelman wilde eerst uitmaken, of er geld geleend moet worden, ja dan neen. Als men de financiën der gemeente gezond wil houden, moeten wij niet meer schulden maken. Aan meerder rente zou f 3.500 moeten worden betaald. Als de Raad zich uitspreekt tegen een leening, zul len de belastingen moeten worden ver hoogd en de salarissen verlaagd Dit zou dan besproken kunne worden in de finan- eieele commissie. Als de belastingen ver hoogd moeten worden, is 't beste het thans te doen. De voorzitter antwoordde, dat het hoe langer hoe meer noodig blijkt, de belasting te verhoogen. Men moet daarmee niet wachten tot volgende jaa-r; dan is er mis schien niets meer te halen. Spr. zou er voor zijn thans te besluiten de opcenten op de gemeentefondsbelasting te verhoogen. Wat salaris-verlaging betreft, wijst spr. er op, dat het gemeentepersoneel dan dubbel zou worden belast. Weth. Warnaar lichtte toe, dat, als de belastingen verhoogd en de salarissen ver laagd worden, de voorgestelde leening toch moet worden gesloten om te komen aan kasmiddelen. De belastingverhooging zou uitsluitend dienen om de kosten lier steunverleening te dekken. De heer Van Breda vroeg, voor welke) doeleinden geleend moet worden. Is 't niet moeelijk de 'eening wat te verschuiven. De voorzitter antwoordt, dat de riolee- ring is overschreden met f 33 000, Herv. School 4500 enz. Verschillende posten zijn no<* niet precies bekend. Besloten werd, dat de financieele com missie binnen 'n week met 'n plan voor be- lastïngverhooging en salarisverlaging bij B. en W. komt B. en W. zullen in dien tijd uitkïiken naar een geldleening. Als tijdelijk lid der commissie (wegens afwezigheid van den heer Van Zonneveld) werd benoemd de heer Van Breda. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Hierna ging de Raad in geheime zitting. HILLEG0M. Vergadering H. B. G. Onder voorzit terschap van den heer D. E. Nieuwenhuis hield de Hillegomsche afdeeling van üet H. B. G. Woensdagavond lq hotel „flora een slecht bezochte ledenvergadering. Als afgevaardigden naar de 47e alge meene vergadering worden gekozen cie heeren D. E. Nieuwenhuis en P. Goemaus Az.; als secundus de heer M. Heemskerk. Het voorstel van het Hoofdbestuur irn de contributie der leden met 25 pet. te ver mindeern wordt met algemeene stemmen aangenomen. De contributie wordt dan voor klasse I 3.75; klasse II 4.50; klas se 111 J 6.klasse IV 7.50 en klasse V 9.Voorloopig zal deze verlaagde contri butie voor 1932 gelden. Het voorstel om aan het Hoofdbestuur vanat 1 Jan. 1932 een bedrag van J 250.— per jaar beschikbaar te stellen als tege moetkoming in de onkosten wordt na am pele bespreking goedgekeurd. Het Hillegomsche vuorsiel om te trach ten te komen tot een veilen bij opbod zal door de aigevaardigden krachtig worden verdedigd De tfraag der af deeling Winkel om te bespreken een vervroeging van den be taaltijd in den bloembolienuandel, zoo mo gelijk tot contant wordt unaniem onuit voerbaar geaent. Over de opname der uit spraken van net scheidsgerecht is de mee ning dat de /ermelding van bijzondere uit spraken, die leerzaam zijn voor de kwee kers van nut kan zijn. Aangedrongen wordt op een verschijning van net Kweeaersblad op Vrijdag m plaats van Zaterdag. Het bestuur stelt voor bij de rondvraag naar voren te, brengen om via het fonds voor onpersoonlijke reclame bollen beschik baar te stellen voor scholen, zoowel in biu- nen- als buitenland, ten einde te trachten het afzetgebied te vergrooten. Hierna was Ue woord aan den heer E. J. Pieyde, administrateur van het 2 ct. per Roe-fonds met het onderwerp: „Het nut van onpe»sooulijEe reclame en de werking van het 2 ct. per Roe-tonds". Er neersekt een verkeerde opvatting, dat het H. B. G. weinig te zeggen zou hebben in het Centraal-Comité. Het kan daarin veel mvlood uitoefenen ten opzichte van den arbeid van dit Comité. Bezuinigen op het fonds is geen voordeel, doch zal beslist nadeel brengen. Spr. schetst in den breede het ontstaan van het fonds en het doel daarvan. In 19-22 werd reeds behoefte gevoeld om door sa menwerking in het buitenland meer publi citeit aan de producten te geven. Moest bij iedere gelegenheid een beroep worden ge daan op de kassen der verschillende ver eenigingen hetgeen op groote bezwaren stiet. In 1925 werd besloten een algemeene omslag te heffen van 2 ct. per R.R. betaal de oppervlakte. Hieruit is dit fonds gebo ren waaruit niet alleen sommen voor puDÜ- citetit en reclame doch ook voor het bestrij den van ziekten en invoerbelemmeringen beschikbaar worden gesteld. Betreurd wordt dat uog vele buitenstaanders niet aan het fonds bijdragen; zij toch profiteeren ook van de resultaten. Ook verschillende veilingen zijn weigerachtig om mede «,e werken om deze buitenstaanders tot rede te brengen. Waar op dit moment overpro ductie bestaat en een teeltregeling nog niet is doorgevoerd kunnen worden is nu hoofd zaak m het buitenland door onpersoonlijke reclame het afzetgebied voor deze over vloed te vergrooten. Een goede reclame is dus een voordeel voor den kweeker. Sedert 1925 zijn in alle landen der we reld beplantingen aangelegd, hetgeen tot het groote publiek spreekt. Verder wordt het doel bevorderd door het deelnemen aan tentoonstellingen, col lectieve inzendingen, het subsidieeren van vereenigingen en hel beschikbaar stellen van bollen aan scholen, wolk laatste deel een groot succes is gebleken. Daardoor is de particuliere liefhebberij ten zeerste be vorderd. Reeds zijn Engeland, Scandina vië en Roemenië bewerkt, terwijl ook Frankrijk op de lijst staat. Verder door het uitgeven van brochures en plaatwerken, het verbreiden van kennis door radio-voor drachten en films. De organisatie van het comité heeft dan ook in andere kringen van land- en tuin bouw bewondering afgedwongen. De steun aan het wetenschappelijk on derzoek mag wel als bekend worden be schouwd en is dan ook een belangrijk on derdeel van het fonds. Ln het laboratorium wordt steeds een grondig onderzoek inge steld naar de verschillende ziekten der bol len; het onderzoek na&r bet terughouden der bollen voor de export naar het Zuide lijk halfrond, opdat deze export grooter en doelmatiger wordt. De onderzoekingen door prof. van Slogteren zijn dit jaar in een ver gevorderd stadium van slagen gekomen. Eenige vragen werden door den inleider op bevredigende wijze beantwoord, waarna de voorzitter met woorden van dank voor het gehoorde de vergadering sloot. De Veilingen. Daar er al vele tuinders groenten hebben, omi. Sla en Spinazie, heelt de Directie van de Centrale Veiling besloten Vrijdag a.s. een aanvang te ma ken met het veilen. Voorloopig zijn de vei- lingsdagen vastgesteld op Dinsdag en Vrij dag. Aanvang 11 uur precies. Waar is dat toch goed voor? Hat schijnt dat er in onze plaats de laatste tijd nog al enkele personen zijn, die lust gevoelen, hun vernielzucht te demonstree- ren, ten kosten en schade van particulieren en vereenigingen. In de afgeloopen week moesten verschillende gebouwen, staande in de richting van Papebrug, een prooi worden van minder gunstige elementen. Het grootste pleizier schijnen deze pei- sonen te hebben, wanneer van een gebouw geen enkele ruit meer is heel gebleven, en tot overmaat van alles, nog het kapot bre ken en beschadigen van deuren enz. Dat dit voor de betrokken eigenaars den vol gende morgen een minder aangename ont dekking is, is begrijpelijk. Wij hopen dat de politie die van het een en ander al op de hoogte gesteld is spoedig er in zal slagen, deze „lieve" per soontjes op te sporen, en dat dan eens een einde zal komen aan deze kinderachtige baldadigheid. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. FABIAN (uitr.) arr. 9 Maart te P. Said. KON. HOLL. LL0YD. DELFTLAND vertr. 9 Maart van Am sterdam naar Hamburg. KON. NED. ST00MB. MIJ. AMAZONE vertr. S Marat van Cadia naar Ceuta. BAAEN (uitr.) arr. 7 Maart te Guaya- quil. BOSKOOP (thuisr.) vertr. 5 Maart van Valparaiso. BR ION arr. 7 Maart van Amsterdam to Bordeaux. CERES arr. 9 Maart van Samboel te Bourgas. COLOMBIA (thuisr.) vertr. 8 Maart van Barbados naar Plymouth. COSTA RICA (uitr.) wordt 9 Maart te Barbados verwacht. CHRYNSSEN arr. 9 Maart van West- Indië te Amsterdam. DEUCALION (uitr.) arr. 8 Maart te San Jan. GANYMEDES vertr. 8 Maart van Pi raeus naar Kolo. HELDER, Hamburg-Stettin, pass. 9 Maart Holtenau. IRIS (thuisr.) vertr. 8 Maart van Cura sao naar Bilbao. MIDAS vertr. 7 Maart van Curasao n. Kingston. OBERON arr. 8 Maart van Carthagena te Barcelona. ORPHEUS vertr. 8 Maart van Danzig naar Stettin. POSEIDON vertr. 6 Maart van P. Bar rios naar Amsterdam. VENUS vertr. 8 Maart van Livorno naar Napels. VESTA vertr. 8 Maart van Genua naar Barcelona. KON. PAKETV. MIJ. LE MAIRE pass. 8 Maart Thursday Isle SIGLI vertr. 8 Maart van Rangoon naar Sumatra. TASMAN vertr. 8 Maart van Port Natal naar Beira. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DREOHTDIJK, Rotterdam naar de Pa- cifick arr. 8 Maar te Cristobal. NEBRASKA, Vanc.-Rotterdam arr. 4 Maart te Seattle. BOTTERDAM arr. 9 Maart van Haifa te Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. HOOGKERK (thuisr.) pass. 9 Maart te Perim. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. MEERKERK vertr. 8 Maart van Dairen naar Rotterdam. SEROOSKERK (thusr.) vertr. 8 Maart van Colombo. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN vertr. 9 Maart van Bata via naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCYONE (uitr.) arr. 6 Maart te Buenos Ayres. ALUDBA (thuisr.) vertr. 5 Maart van Montevideo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS, AmsterdamJava, pass. 8 Maart Perim.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10