etSS HET HUIS DER VERSPIEDERS WOENSDAG 9 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Het auto-ongeluk onder Over- schie. Een der slachtoffers overleden. Op 27 Februari is ten gevolge van het springen van een band een personenauto bij de Zweth onder Overschie in de Schie gereden. In de auto zaten, behalve de be stuurder, dr. Siegenbeek van Heukelom uit Rotterdam, eenige Belgische heeren. Men was op weg naar het Rotary-congres dat te Rotterdam werd gehouden. De heeren Be- nedictus, Malvaux en Davis hebben inmid dels 'Rotterdam verlaten. De heer Devos uit Brussel, die veel wa ter had binnengekregen, is gisteren in het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam overleden. Door de tram gegrepen. Vijf tienjarige jongen gedood. Gistermiddag te omstreeks vijf uur heeft in de Hoogstraat te Eindhoven een doode- lijk ongeluk plaats gehad. Op dat moment passeerde daar met zijn rijwiel de vijftien jarige gymnasiast Harry van der Meeren op weg naar zijn woning te Meerveldhoven. toen een uit vijftien wagons bestaande goe derentram van de tegenovergestelde rich ting naderde. Doordat de tram het grootste deel van den rijweg in beslag nam. bleef de jongen staan om de tram te laten voor bijrijden. Hij schijnt echter zijn weg te hebben vervolgd toen hij dacht, dat de laatste wagon gepasseerd was, hetgeen echter niet het geval bleek te zijn Hij werd toen gegrepen en kwam onder de tram te recht. Geheel vermorzeld is hij van onder de wagons vandaan gehaald. Dr. L. van der Put, die geneeskundige hulp verleende, kon slechts den dood con- stateeren. Het lijk is naar het politiebu reau overgebracht. Het ongeval geschiedde onder Gestel. Drie kinderen door een auto aangereden. Op den Korvelschenweg bij de Van Son- straat te Tilburg had een verkeersongeval plaats dat zich zeer ernstig liet aanzien, ofschoon het nog goed is afgeloopen. •Uit de richting Korvel kwam een luxe auto bestuurd door den heer F. v. d. A. uit de Hasseltstraat, die de Van Sonstraat wilde inrijden. Juist op dat moment wil den drie kleine kinderen den Korvelschep- weg oversteken. De bestuurder van den auto remde uit alle macht en wierp zijn stuur naar recht ten einde nog achter de kinderen om te rijden. Deze vluchtten evenwel verschrikt wederom terug op het trottoir en raakten bekneld tusschen de bumpers van den auto en den gevel van een der huizen. Gelukkig had dö auto geen vaart meer en kwamen de kleinen daar door slechts even in de knel. Met lichte verwondingen konden zij worden opgeno men en na door dr. Roosen te zijn verbon den, naar huis worden gebracht. BENZINE-ONTPLOFFING BIJ HET AANMAKEN VAN EEN KACHEL. Vrouw en 2 kinderen brandwonden bekomen. Gistermorgen is brand ontstaan in de behuizing van de familie De Vries te Rottevalle, gemeente Surhuisterveen. De vrouw des huizes wilde de kachel aanma ken en gebruikte daarbij benzine in plaats van petroleum. Toen zij een lucifer aan stak, ontplofte plots.ing de benzinebus en in een ommezien stond 't huis in brand. De vrouw, die met brandwonden overdekt was wist nog haar beide kinderen, een jongen van 14 en een meisje van 7 jaar uit de bed steden te halen en hiermede de straat op te vluchten. Alle drie zijn met zware brand wonden naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. De toestand van de vrouw is redelijk wel, die van de beide kinderen echter zorgwekkend. Men vreest voor hun leven. EEN ROEKELOOZE DAAD. Omtrent het ongeval, dat zich op de Texaco-auto in het dorpje Millingen, nabij de Duitsche grens heeft afgespeeld meldt de „Vooruit" nog, dat de chauffeur van den tankwagen van de Texaco Oil Company uit Arnhem, de 30-jarige v. d. V., om streeks kwart vóór acht met een benzine tankwagen, die ruim 1000 liter inhield, te genover de woning van den burgemeester stond, om het reservoir van zijn motor, dat vrijwel leeg was, te vullen. Hij nam daartoe twintig liter in een buis uit den tankwagen en vulde daarmee het reservoir, waarbij hij een groote hoe veelheid benzine over zijn kleeren kreeg. Eenige opgeschoten jongens van 17 k 18 j'aar hadden dit gezien. De chauffeur ging daarop naar de cabine van zijn wagen, haalde daaruit het brandbluschapparaat en verzocht toen den jongens met een brandende lucifer zijn kleeren aan te ste ken. Naar hij beweerde, zou de benzine dan direct opbranden. De jongens aarzelden eerst, maar toen de chauffeur bleef aandringen en, wijzen de op het brandbluschapparaat, zeide, dat er tooh niets gebeuren kon, voldeed één van hen aan zijn verzoek. Onmiddellijk stond de kleeding van den roekeloozen chauffeur in lichterlaaie en de wanhopige pogingen, die hij aanwendde om met het brandbluschapparaat de vlammen te dcoven, hadden niet het minste gevolg. Als een waanzinnige vloog daarop de man, die als een fakkel brandde, over den weg, zoodat het geruimen tijd duurde, eer omstanders in staat waren hem te grijpen. Met brandwonden overdekt is de roeke- looze man naar een ziekenhuis te Arnhem gebracht, waar hij nog steeds in zorgwek- kenden toestand vertoeft. TWEE SCHIPPERS VERDRONKEN. Het Wolfbureau bericht uit St. Goar am Rhein, dat een machinist en een stoker van een aldaar voor anker liggenden Rijn aak Maandagnacht in den Rijn zijn ver dronken Zij waren aan land gegaan om in- koopen te doen. Toen zij terugkwamen schijnt de machinist uitgegleden te zijn en kwam in het water terecht. De stoker wilde zijn kameraad redden, maar gleed daarbij zelf in het water, met het gevolg, dat ook hij verdronk. De ongelukkigen zijn de 42- jarige Nicolaas Johan van Trotschenburg uit Vianen en de 49-jarige Arie Rippel uit Rotterdam. Lijk van den kapitein van de „Bona Spes"? Te Ellewoutsdijk is aangespoeld het in verre staat van ontbinding verkeerend lijk van een manlijk persoon. Kenteekenen ter vaststelling van de identiteit ontbraken. Vermoedelijk is het het lijk van een lid der verdronken bemanning van de sleepboot .„Bona Spes", welke op 10 Febr. op het Volkerak ter hoogte van Winteroord is om geslagen en gezonken en waarbij van de vier opvarenden zich slechts twee wisteu te redden. Zooals men zich herinnert verlo ren do kapitein C. Meynders en zijn echt genoot© uit Dordrecht, die niet konden zwemmen, hierbij het leven. „Tel." Kachel uit elkaar gesprongen. Uit Leeuwarden wordt aan de „Tel." ge meld: Toen de arbeider G. de Vries te Boe- lensman gistermorgen de kachel met pe troleum wilde aanmaken en een branden den lucifer bij de brandstof hield, volgde een hevige knal, met het gevolg, dat de kachel geheel uit elkaar sprong. Er ont stond brand en de onthutste bewoners wisten eerst niet wat zij moesten aanvan gen. Met behulp van buren werd getracht den brand te blusschen. De kleeren van vrouw en dochter vatten daarbij vlam Bei den liepen tamelijk ernstige verwondingen op, zoodat zij zich onder geneeskundige be handeling moesten stellen. Het geheele bin nenhuis brandde uit. Jeugdige redder overleden. Te Waspik is de jongen, die bij een brand, welke de vorige week aldaar ge woed heeft, met het redden van vee ernsti ge brandwonden had opgeloopen, overle den. De jongen was zestien jaar oud. DE ROOFOVERVAL AAN DE VEERLAAN TE ROTTERDAM. De derde dader gearresteerd. Bij een achtervolging van autodieven is de politie van het bureau aan de Witte de Withstraat te Rotterdam er gisteroch tend in geslaagd te Capelle aan den IJssel den derden dader te arresteeren van den roofverval, die op 10 December j.l. gepleegd werd in het kassierskantoor van de firma van 't Hoff en Pikaar aan de Veerlaan te Rotterdam. De wijze, waarop deze arrestatie in haar werk is gegaan, is niet van sensatie ont bloot. Er is een vrij lange voorgeschiede nis aan verbonden, die de „Msbd." aldus weergeeft: Op 10 Februari j.l werd op den Nieuwe Binnenweg ten adeele van Held's Autohan del een fonkelnieuwe C'hevrolet-auto ge stolen. De politie verspreidde onmiddellijk een signalement van dezen wagen en de vorige week kwam een bericht binnen van de politie uit Echt. dat de auto daar ge vonden was in de garage van zekeren de V. De Rotterdamsche politie begaf zich met den eigenaar naar Echt, waar laatstge noemde den bewusten auto als zijn eigen dom herkende. De heer de V., verklaarde, dat hij den wagen gekocht had van drie mannen, waar van hij er één kende als den 40-jarigen N. S., uit Eindhoven. De beide anderen had- den zich voorgesteld als Wouterse en v. d. Burg. De politie begon haar onderzoek met de verblijfplaats van S. op te sporen. Dat was lang niet gemakkelijk, want al spoedig bleek, dat S. niet meer in Eindhoven woon de, maar waarschijnlijk naar Amsterdam vertrokken was. Vast kwam te staan, dat de man verschillende autodiefstallen op zijn geweten had. Het zoeken in Amster dam had evenzeer geen resultaat, doch daar kwam men te weten, dat hij met zijn vrouw de wijk naar Rotterdam had geno men. Ten slotte werd hij dan ook hier in een hotel, waar hij zijn intrek genomen had. gearresteerd. Hij ontkende echter hardnekkig iets met den diefstal van den Cbevrolet-auto te maken te hebben. Na deze eerste arrestatie zag de politie zich voor de nog moeilijker taak gesteld de heeren v. d. Burg en Wouterse op te spo ren. Men had van beide mannen een vaag signalement, opgegeven door den heer de V. uit Echt en deze signalementen ging men vergelijken met foto's uit het politie archief. Het resultaat was, dat men tot de nog wankele overtuiging kwam, dat achter den naam v. d. Burg de 26-jarige chauffeur P. L. de G. zich wel eens zou kunnen ver schuilen, terwijl het niet onaannemelijk leek, dat Wouterse identiek was met den 32-jarigen koopman J. P. laatstgenoemde bleek in Capelle aan IJssel te wonen. Er werd een plan de campagne opge steld en gisterochtend in alle vroegte ver- brok inspecteur Hess van het politiebureau aan de Witte de Withstraat met een paar mannetjes naar Capelle a. <d. IJssel, waar zij te 5 uur arriveerden. Men belde aan de wonig van P. aan, waarna diens echtgenoote open deed. Kort en bondig vertelde zij den politiemannen, dat haar man niet thuis was en zij weigerde iemand binnen te laten. Insnecteur Hess besloot daarop een af wachtende houding aan te nemen. Hij stel de zich met zijn mannen verdekt op en wachtte geduldig op de dingen, die komen zouden. Te half zeven dook achter de deurruit plotseling een mannengèzicht op, waarin men onmiddellijk P. herkende. Weer belde de politie aan en dezen keer werd zij open gedaan door P. zelf. die blijkbaar begreep, dat er toch niets anders op zat. Binnen volgde toen de groote ontdek king want behalve P. bevond zich ook nog de G., alias Wouterse. .zich in het huis en in dezen G herkende men onmiddellijk den voortvluchtigen derden verdachte van den roofoverval aan de Veerlaan. Beide mannen werden gearresteerd en met bekwamen spoed naar Rotterdam ge bracht, waar zij op het politiebureau aan de Witte de Withstraat werden opgeslo ten. Gisterochtend nog is hun een voorloopig verhoor afgenomen. De G. heeft zijn mede plichtigheid aan den bankoverval bekend, doch evenals de beide andere arrestanten ontkent hij iets met de andere zaak te ma ken te hebben. Om dit op te helderen is de autohande laar de V. uit Echt ontboden. Een confron tatie zal wel meer licht in het geval bren gen. Overigens zal het onderzoek zich over veel meer zaken uitstrekken, de G. wordt noe verdacht van een motordiefstal in de afdeeling van de Groote Paauwensteeg en ook de politie te Amsterdam schijnt zich voor het drietal te interesseeren. BRANDEN. Boerderijen afgebrand. Vee in de vlammen omgekomen. De kapitale boerderij van den landbou wer W. Peeters te Melick is door een brand geheel verwoest. Ook de stallen zijn afge brand. Een drietal koeien, een paard en vier varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Te Graswijk (gem. Assen) ontstond gisteravond door het omvallen van een stallantaarn brand in de boerderij van B. Bos. De vlammen grepen snel om zich heen zoodat, toen de brandweer uit Assen arri veerde, er niets meer te redden viel. Een viertal varkenh kwam in de vlammen om. Huis en inboedel wa-ren laag verzekerd. Te Hom bij Roermond ontstond Dins dagavond vermoedelijk door kortsluiting een uitgebreide brand op de kapitale boer derij „Kaskettenhof", bewoond door den pachter J. Veugelaars. De groote stallin gen met het rundvee, schapen en paarden stonden in een oogwenk in volle vlam. Het gelukte het personeel het vee grootendeels in de omliggende weiden te jagen. Slechts enkele schapen kwamen in het vuur om. Een geweldige voorraad vruchten en hooi ging verloren. De auto brandspuit van Roermond ver leende assistentie en kon het woonhuis nog sparen. De inboedel is verzekerd. Tijdens afwezigheid der bewoners ont stond brand in de schuur van de boerderij van P. B. in den Ouden Heiningschen Pol der, gemeente Fijnaart. Pogingen door eeni ge marechaussees uit Willemstad aange wend om het vee te redden moesten opge geven worden, daar het door den rook reeds half verstikt was. Drie paarden, vijf koeien en eenige varkens kwamen in het vuur om. De nog resteerende oogstvoor- raden werden door het vuur vernield, bo nevens alle landbouwgereedschappen en werktuigen. Oorzaak onbekend; een en ander was verzekerd. Tengevolge van onbekende oorzaak is gisteren brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer Van der Horst te Heesch (N.-Br.) De stormachtige wind wak kerde het vuur aan en in minder dan geen tijd stond het geheele gebouw in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet te denken viel. De woning brandde geheel af. De inboe del ging vrijwel verloren. Verzekering dekt de schade. Een kindje verhongerd? Op last van de justitie te Amsterdam, is hot lijkje van een meisje van 4 maanden, dat in een woning in de Gerard Douw- straat is aangetroffen, in beslag genomen. De dokter had geen doodsoorzaak kunnen vaststellen, doch hield rekening met de mogelijkheid, dat het kind gestorven is, ten gevolge van gebrek aanvoedsel. De ouders ontvangen de gewone uitkeering van maatschappelijken steun. Er loopt thans een onderzoek naar de vraag, of de ouders aan den dood van het kind schuld hebben, doordat zij het hebben verwaar loosd. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 10 Maart Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.4511.00 óramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten. 12.152.00 KRO.-orkest o. 1. v. Johan Ger- 5.45 Hobo-recital door B. de Vries. A. Tump, piano. 8.00 Vocaalconcert door Helene Ludolph Geysen, sopraan; J. v, d. MeentWalter, alt. Chr. Hengeveld Jr., viool. J. W. van Otterloo, cello. G. Hengeveld, piano. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. (Alleen AVRO-uitzendingen). 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Leny Bos, viool. Jo SterkHendriks, zang. Eng. Veen, piano. 12.00 Draroep-orkest o. I. v. Nico Treep, af gewisseld door gramofoonmuziek. 3.45 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderzang. 5.30 Gramofoonplaten. 5.45 Het AVRO-Kamerorkest o. 1. v. Louis Schmidt. 8.1510.30 Het Concertgebouw-orkest o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Billy Mason en zijn dansorkest van Carlton Hotel. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Reginald Foort op Bioscooporgel. I.20 Het orkest van Shepherd Bus Pavilion. 3.20 Vesperconcert in The Westminster. 4.25 Jack Payne en het B.B.C. dansorkest. 4.50 Het Grosvenor House Orkest o. 1. v. J. Meeuws. 6.50 Piano-sonates van Beethoven. 8.20 Het Radio-Militair Orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnell. E. Richards, tenor. 9.55 Muziek uit de 18e eeuw. Orkest en solisten. II.1512.20 Jack Payne en het B.B.C. Dansorkest. Radio-Paris, 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 8.05 Gramofoonplaten, 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Le petit due". Oprt. van Lecocq. Ka 1 u n d b o r g, 11 5 3 M. 11.201.20 Het orkest van Palace-hotel. 3.104.20 Orkest van hel Restaurant „Wi- 7.30 Symph. Concert o. 1. v. Emil Reesen m. m. v. solisten. 9.5011.50 Otto Lington en zijn Dansorkest. Langenberg, 4,7 3 M. 6.25 Concert pit Hamburg. 11.05 Concert uit Breslau. 12.251.50 Middagconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Fransche en Italiaansche muziek. 7.20 „Des Knaben Wunderhorn". Kinder koor en solisten. 8.20 Concert door het Omroep-orkest o. 1. v Prof. H. Abendroth. Braunfels. piano. Tot 11.20 Avondconcert o. 1. v. Wolf. Brussel. 508 M. en 338 M.% 508 M 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-orkest o. 1. v. Francois André. 6.20 Gramofoonolaten. 8.20 Omroep-orkest o. 1. v. Francois André. 338 M. 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-orkest o. L v. Kumps. 8.20 Omroep-orkest o. 1. v. Kumps. L. Thoel declamaties. R o m e. 4 4 1 M. 8.05 Lichte klassieke muziek door het Eiar- Zeesen, 1635 M. 3.50 Concert. 6.50 „Faust", le deel. 9.5011.50 Dansmuziek. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 47) Hoe kon dat worden voorkomen De Rothan was zich ten volle bewust van het dreigend gevaar om betrapt te wor den. De noodzakelijkheid om direct te han delen kwam hem ongelegen. Hij had er be hoefte aan om een week, een maand, eenigszins op den achtergrond te blijven, tot Napoleoa's plannen rijp geworden wa ren, tot Villeneuve zijn slag had kunnen slaan in het Kanaal en de Franscho bajo netten glinsterden aan de Engelsche kust. Als hij Jasper doodde. Zoover hij kon nagaan zou een dergelijke plompe oplossing hem alleen in verdere moeilijkheden kunen brengen. Het zou aanleiding geven tot een groot spektakel en er was weinig kans dat het geheim zou blij ven. Zelfs al zou hij betoogen dat het een zaak van eer was, de landadel in de streek zou wel niet tot veel medelijden geneigd zijn. Bovendien, misschien had Jasper Ben ham reeds gebruik gemaakt van de kost bare inlichtingen die hem 's naehts in han den waren gevallenofschoon hij ze pas enkele uren in zijn bezit had. Het duurde een poosje voor de Rothan zijn gedragslijn bepaald had. Maar plotse ling kwam er een idee als een soort inspi ratie over hem En hoe meer bij er over dacht, hoe schit terender 't hem leek en' het duurde niet lang of hij had zijn brutaal zelfvertrouwen weer geheel herwonnen. De Rothan ging naar de woonkamer te rug en zette zich aan het groote schrijf bureau bij het venster. Een pen kraste over een vel briefpapier. Hij zat met gefronste wenkbrauwen en bewoog herhaaldelijk on der het schrijven onrustig in zijn stoel heen en weer; zijn geheele geest was ge concentreerd op de conceptie van den brief. Toen hij er mee klaar was lakte hij hem dicht en bleef een poos in gedach ten aan zijn schrijftafel zitten. Er kwam nu ook langzamerhand beweging in het huis. Gaston en de beide andere bedienden schenen hun bezigheden te hebben aange vangen. De Rothan stond op en liep de hall in. Een deur ging open en hij hoorde zware voetstappen de trap afkomen. Gaston Monsieur? Kom eens gauw hier. Hij nam den stuurschen, loggen man mee in de woonkamer, gaf hem een glas wijn en begon snel en gedecideerd tegen hem te praten. Gaston luisterde, slurpte zijn wijn en staarde de Rothan aan met de intelligentie van een kwaadaardigen, leelijken hond. U kunt mij vertrouwen, monsieur. Het zal niet voor niets zijn, Gaston. Neen, monsieur; voor niets kan een mensch zijn hals niet wagen. Je kent het kasteel van Rush Heath, we zijn er een paar maal te paard langs ge reden. Zadel direct een paard en geef de zen brief aan mr. Jasper Benham. Denk er om dat je hem aan niemand anders mag geven. Je geeft op geen enkele vraag ant woord en als hij niet thuis is wacht je op hem. Ja, monsieur. Ik zal hier wel voor den boel zorgen. Francois en Jean zullen jou gehoorzamen als het noodig is, nietwaar? Ze zijn bang voor me. Monsieur. Prachtig. Op den zuidelijken zolder kunnen we krammen slaan in een van de eiken stijlen en ringen in den vloer. Voor uit, Gaston, ga jij je boodschap maar doen er is geen tijd te verliezen. De Rothans afgezant behoefte niet hot heele eind naar Rush Heath te rijden. Hij was nog niet lang op weg of hij zag een heer op een bruin paard naderen. Gaston was niet heel zeker van den weg en sprak den heer daarom aan. Ik moet naar Rush Heath, sir. Jasper hield den teugel in en keek ver wonderd naar de zonderlinge verschijning in livrei, die op een welverzorgd paard reed. Hij had op het boerderijtje van Tom Stook een paar uurtjes uitgerust op een paar bossen 6troo, daar dat schooner was geweest dan Tom's bed Hij was nu op den terugweg naar huis. Wat moet u op Rush Heath doen Een brief afgeven. Misschien van den Chevalier de Ro than Van den Chevalier de Rothan aan Mr. Jasper Benham. Gaston kauwde zijn gebroken Engelsch alsof hij een harde korst brood aan het knauwen was. Ik kan utwee mijlen uitsparen. Ik ben mr Jasper Benham. Gaston bekeek hem met crïtischen blik. U hoeft niet te twijfelen, monsieur, zei Jasper. U hoort immers dat ik bericht van uw meester verwacht. Gaston overhandigde hem den brief. Het is dringend, monsieur. Daar twijfel ik niet aan, antwoordde Jasoer. Met een koele hoofdbuiging nam de Franschman afscheid en Jasoer reed ver der in de richting.van Rus Heath. Onderwee kon hij zijn nieuwsgierigheid niet meer bedwingen, hij bleef stilstaan onder een grooten kastanje bij La vendor's Forge en opende de Rothans brief. Dezo was met een fijne hand op fijn papier ge schreven in sierlijke en zwierige krullet ters het schriftstuk zag er uit als een ko ninklijk document I Mr. Jasper Benhara. Sir, Ik laat u dezen in haast door een van mijn dienaren brengen. Ik heb be richten ontvangen die mij terstond naar Londen roepen en daar ik ver plicht ben u vóór dien tijd te tuchti gen, verzoek ik u mij te willen ontmoe ten op de begroeide plek in het Darvel Bosch. De plaats zal u zeker bekend zijn. De houtskoolbranders plachten daar hun arbeid te verrichten. Ik heb geen tijd om formaliteiten in acht te nemen.en u mijn getuigen te zenden. Ik wensch met u te vechten man tegen man en ik zal alleen in het Darvel Bosch komen. Ik zal vanavond om zeven uur op de bestemde plaats zijn en ik zal daar een uur op u wachten. Als u niet ver schijnt zal ik mij genoopt gevoelen om u als een lafaard to beschouwen en zal ik weg gaan en met u afrekenen bij mijn terugkomst. DE ROTHAN. Deze gedurfde en informeele- uitdaging stond Jasper wel aan. De Rothan bood hem de gelegenheid die hij wenschte en nu het zoo nabij was, was hij volkomen doordrongen van den ernst van de onder neming. De Rothan zou weinig considera tie toonen als hun degens zich kruisten of hun pistolen op elkaar gericht waren mid den in het Darvel Bosch. Het was een kwestie van zenuwbeheersching, sbandvas- tigen moed. en noodlot. Hij was een man cn zou het avontuur niet ontloopen hij had zijn woord verpand en bovondien.. hij was verliefd Hij zou naar het Darvel Bosch gaan en mot de Rothan vechten. Hij had volkomen vertrouwen in zijn eigen kracht en behen digheid op de wapenen. Bovendien was hij in die lichtelijk geëxtalteerde gemoeds stemming die 'n man meer doet presteeren dan hij in nature eigenlijk vermag, 't Was z ij n dag Het spel had zijn hoogtepunt bereikt en hij had de rustige zekerheid van dengeen die weloverwogen den aan val inzet. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9