LOSSE NUMMERS KERKNIEUWS TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN 'WOENSDAG 9 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 0 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 778.8 te VardÖ en Engö. Laagste barometerst.: 745.0 te Memel. Verwachting tot den avond van 10 Maart: Zwakke tot ma tige wind uit Noor delijke richtingen, halftot zwaar be wolkt, weinig of geen sneeuw, lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt. De depressie, die gisteren storm over onze omgeving bracht, trok sne! naar het Oosten weg en vulde daarbij op, zoodat de stormachtige wind spoedig weer be daarde. Achter haar breidde de hooge druk in het Noord-Oosten zioh naar het Zuiden uit en ontwikkelde zioh een stroo- miug van koude lucht uit het vorstgebied over Scandinavië, die met een breed front naar het Zuiden voortgaande de vochtige en warme Oceaanlucht, die zich van de Golf van Biscaye over Frankrijk naar de Middellandsche Zee beweegt, steeds ver der Zuidwaarts verlegt. Dit verdringen van de warme lucht door de koude geeft aanleiding tot zware re gens langs het front terwijl in het gebied der koude strooming lichte sneëuwbuitjes vallen. Het is te verwachten, dat de kou de strooming uit het koude-gebied nog zal aanhouden en aanleiding geven tot Noor delijke winden met heldere koude nachten en lichte sneeuwbuitjes overdag. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 2.2 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Woensdagnamiddag 6.22 uur tot Donderdagmorgen 6.0l uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 10 Maart voorm. 4.35 uur en nam. 5.— uur. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Voor het laatste serieconcert van dit seizoen was geëngageerd de Canadeesche zangeres Jeanne Dusseau. Daar ze momenteel ernstig ziek ligt moest haar tournee naar Europa ver vallen. Het Bestuur van den Kunstkring is zoo gelukkig geweest thans Anna El Tour, de Russische zangeres, die hier 3 jaar geloden zooveel succes had, te en- gageeren. Medewerking verleent Theo van der Pas. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvi ng. 5938. Tech nisch Installatie Bureau K. Knotter. Lei den, Jan van Houtkade 11. E.: K. Knotter, Leiden. W ij z i g i n g. 2209. W. O van der Wilk, Leiden, Oude Singel 162. Behangerij en stoffeerderij in den ruimsten zin. Bovenge noemde handelszaak is d.d. I Jan. 1932 om gezet in een vennootschap onder firma on der den naam: W. C. van der Wilk en Zo nen. (B. P.) Venn.: W C. van der Wilk, Leiden; J. W. J. van der Wilk, Leiden en J. van der Wilk. Leiden, fil.te Oegstgeest, de Kempenaerstraat 11. Beh. fil.: J. van der Wilk. Oegstgeest. Opheffing: 4641. Groothandel D. H. W. Leiden, Haarlemmerstraat 210. Galante rieën, luxe- en huish.-artikelen, speelgoede- Op het op 25 Febr. j.l. gehouden examen, vanwece den Ned. Bond van Radiohandela ren, slaatrde voor radio-technicus de heer J. P. Stikkelman alhier. Op 18 Maart a.s. zal aan den adjudant- onderoff. van het 6e Reg. Veld-Artillerie alhier J. Bakker, de gouden medaille wor- dne uitgereikt voor 36-jarigon dienst. In Leiden gevestigd. E. GrauAmmerman, Rijnsburgersweg 161. C. M. Anthonisse, veroleegster, Lammenschansw. 20. K. A. M. Bastiaan- sen, Hoogewoerd 93. E. C. Groot—B*o- dijn en fam., vouwster. Zuidsingel 49. I. Boom. banketbaker, Joubertstraat 12. J. Bos. H Rijndijk 25. E. Braus, dienst bode, H. Rijndijk 55 M. C van Cassel, dienstbode, de Genestetstraat 2c. J. J. Dronkers, Morschweg 38. - P. Groenendijk, huisknecht, Hendrikstr. 1 Wö. M. E. Haan, winkeljuffr., Heerengracht 64. O. Chr. ter Haar, leerares, Groenhovenstraat 16. W. J. Goddefroy—Hendriks, Nieuwe Rijn 37. M. H. Hogewoning, Stationsweg 21. J. Chr. van Hoogeveen, Volmolon- bracht 2. Ph. Hijman en fam., betonwer ker, Oude Vest 119. H. Jansen. Roodenb. straat la. H. B. G. Kasimier, Breestr. 121a. G. Th. J. W. Leicher, Rijn- en Schiekade 43. O. H. van der Lelie, dienstbode, Plesmanslaan 14. J. H. P. Mulder, bankwerker, Parkstr. 53a. S. Olderiks. dienstbode. Bilitonstr. la. C. van den Oudenrijn, pensionhoudster, Oude Eingel 158a J. Plu, kapper, Lombokstr. 82. M. Polman, slager, Middelweg 14. S. A ReijerBe. onderwijzer, Vliet 35. G. Roelofs. Morschsingel 16. G. Rijsdam en fam.. winkeliers. Hoogewoerd 72. J. A. J. Saunier. Sieboldstraat 13. O. H. Hiem- straSchreuder, Groenhovenstraat 8. I. Unuseld, dienstbode, Haarlemmerstraat 48a. O van der Velden, fabrs-opz.. Lage Rijndijk 51a. M. Th. Verdonck Huffnagel, Groenhovenstraat 23. L. Verhallen en fam.. monteur. Woonwagenkamp. AA. Verheijen. Morschkade 1. J. J, Vonk, dienstbode, de Wetstraat 25 W. S. L. Wasterva'i. Plantsoen 51. S. Zeilstra en fam. chauffeur, Potgieterlaan 2. Uit Leiden vertrokken. A. Vergunstvan Appel, Amsterdam, Adm. Ruyterw. 48 I P. H. Bitter, Roer mond, Emmalaan 19 E Blume, Den Haag. Javastraat 92 W. M. M. Bolle, Den Haag. Groenhovenstraat 17 Chr. G. van der Rijstde Bouter, en Fam., Utrecht. Nic. Ruyohaverstraat 1 J. A. Bijleveld, Rotterdam. Heemraadsingel 247 A. J. H. van Cleef. Almelo, Sluiska- dë 71 H. Conrads, Vaals, Maastrichter laan 181 J. Elsinga. Wassenaar, Crochs- straat 3 Chr. J. Grader, Oegstgeest, Nassaulaan 51 J. F. van Halm, Am sterdam. von Zesenstraat 47 II H. W. den Hertog. Haarlem. Fabriciusstraat 26 H. Hogewoning, Rijn&burg, Elsgeester- weg 3 M. J. Holstmer, Rotterdam, 's Gravendijkw, 1,41a R. Wr de Jonge, Haarlem. Klein Heiligland 36 J. H. Klein Velthuis. Den Haag, Lorentzplein 3 G. de RondeKleingeld. Rotterdam,, Haringpakkersstraat 79 E. E. A. A. Kuhn. Osnabrück W. J. A. van de Laar. Roermond. Spoorlaan 21 D. Leeu werik, Oude Pekela, Haanswiik 9 A. Leitner. Oostenrijk J. Linhart. Den Haag. Boerenstraat 21 G. de Maagd, Velsen. IJmuiderstraatweg 14e J. B. Mader, Leiderdorp. Hoofdstraat 10Aa E. P. van der Meer, Bussum. Oosteroad 43 M. Molenaar. Montfonrt. Om 't Hof 202 J. Mulder en Fam.. Haarlem. Franken- straat 12a J. C. Nassy. Oegstgeest, Weth. Duivenvoordestraat 39 A P. Oostveen, Oegstgeest. Willem de Zwijger- laan 9 J. Penseel en Fam.. Arnhem, Raanopsehewecr 51 C. M. Pieterse te Zoeterwoude. H. Rijndijk F137 P. G. van der Put. Rotterdam. Bloemstraat 44 J. A. Raas^eldt. Den Haag. Obrecht- straat 444 M. Rauch. Furstenfeld P. J. Remmerswaal. T.eiderdom. Hoofdstraat 104a A. M. de Ridder. Wassenaar, Ko renlaan 7 H. Ramkaldeu. N. O. Indië L. M. Schouten. Den Haag. Jan van Riebeekstraat 32 J. M. Slinceriand. Zoeterwoude. Weinoort B 31 J. F. Snik en Fam Leiderdorp. Hoofdstraat 104a B. T. Themans, Rotterdam. Kruiskade 42b L. J. Uitendaal, Bloemendaal, Graaf Florislaan 18 A. Vergunst. Amster dam. Adm. Ruyterw. 48 I J. J. Houwer Vlaminekx. Rnekabnemi N.O.T. M. Th. Volkert. Medan, Balotstraat 3 J. A Wentzel. Amsterdam, Overtoom 460 M. van Wijk, Bierum. 158 Het was in Groot Mokum. „Kolossale uitverkoon. Kijken is koonen. Nog nooit vertoond. Het is pyrimidaal. Biina geld toe enz. enz. Zijn haren, gitzwart, huppelden bij het buigen en glommen in (dag)lamplicht, „Goemorgen, Eerwaarde. Ga uw gang, Eerwaarde. Tk zal de deur wel sluiten, Eerwaarde. Frisehjes vandaag. Eerwaarde. „Ik zie daar voor het raam liggen „Ja. buitengewoon. Eerwaarde. Het ts waarlijk voor niets. Ik leg er de helft op toe en nu heb ik nog wel voordeelig in gekocht. U zei drie dozijn, Eerwaarde? Ik had nog niets gezegd. Toch had ik schik in die koopman. Ik mag het wol dat ze wat „gehaaid" zijn. Toch was drie do zijn ver boven mijn begrooting. Maar die slimmerd zal gedacht hebben: als ik drie zeg, dan zal er we! één gekocht worden. En gelijk had ie. Want ofschoon ik eerst meende aan zes genoeg te hebben, maak te hij de zaak zoo aantrekkelijk dat ik een heel dozijn kocht. „Dank u wel, Eerwaarde. Net gepast, Eerwaarde, U zult er geen spijt van heb ben, Eerwaarde. Hier hebt u onze adres kaart, Eerwaarde. Moch u nog moer noo- dig hebben, dat stuurt u maar een brief kaartje, Eerwaarde. U kunt dan wel per giro betalen, Eerwaarde. Als wij zien wat voor menschen wij voor hebben, sturen wij niet onder rembours en de gladjanus maakte een buiging en trok een gezicht, dat ie zijn geheele zaak zouden hebben doen leegkoopen). Dag Eerwaarde. Juf frouw Mina houdt even de deur open voor de Eerwaarde. Pas op de tram, Eerwaar de. Nog twee buigingen toe. En ik stond weer op straat. Toen naar de trein, en een uur later stond ik een voorname buiging te maken, maar zonder succes: twee derden van de aandeelen gaven geen rente enz. En ik zijn op de Kantoor-uren aan ons Bureau verkrijgbaar ad f 0.05 ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn „INSULINDê", Herenstraat hoek Zooterw. Singel. Sigarenmagazijn Fa. SOMERWIL Hoogewoerd hoek Watereteeg. Sigarenmagazijn „HAVENBRUG" Haven. Sigarenmagazijn A. KOSSEN Joh. do Withstraat 42. KIOSK PRINSESSEKADE moet toegeven dat vele welgestelde men schen er heden zeer moeilijk voor zitten. 's Avonds nog een bezoek bij iemand, die reeds Stichter is: Ja, Pater, wij zit ten ook in groote moeilijkheden, maar, als 't u belieft. Op hoop van zegen Als alle menschen klagen en niets meer doen, dan redt u het ook niet. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Men wordt Sticbtor(es) door ineens of bij gedeelten honderd gulden te schenken. Bij iedere nieuwe Stichter gaat het cijfer boven mijn stukjes een punt omhoog, wat niet iedere week gebeurt. DE KATHOLIEKE LEERAAR. In de „Vox Veritatis", schrijft Henri Kreutzer voor den katholieken leeraar be hartigenswaardige dingen. „De eenige ontwikkelde leeken waar de jongens mee in kontact komen zijn hun leeraren. Deze gaan ze dan ook beschou wen als het voorbeeld van de katholieke ontwikkelde leek. En daarin ligt een groote verantwoorde lijkheid voor de leeraar! Als hij een onher kenbare katholiek is, die net zijn plichten doet en daarmee uit, alB hij in zijn parti- kuliere leven de liberale, on-kath. houding aanneemt, die tegenwoordig onder de in- te'lektueelen de heerschende is (dit is wel erg gegeneraliseerd. Red.) zu)len zijn leerlingen denken dat 't zoo hoort. Als men de jongens iederen morgen naar de kerk laat gaan, en ze zien, dat de leeraren dit nooit doen, meenen ze direkt dat dit voor volwassen katholieken overbodig is. De katholieke leeraar moet voor zijn leerlin gen een voorbeeld zijn van een echte, overtuigde katholiek. Daartoe zal hij mis schien vee', moeten laten, wat in zich zeker niet verkeerd is, maar dat door de leerlin gen verkeerd begrepen kan worden. Hij zal ook al eens dingen moeten doen, die anders niet noodig waren. Hier zullen veel offers gebracht moeten worden. Maar als de leeraar hierdoor zijn leerlingen beter maakt, zijn die offers niet te vergeefs ge weest En voor voorbeelden zijn jongens veel gevoeliger als voor allerlei mooier- woorden. Iedereen zal zich kleine voor vallen kunnen herinneren waarbij een leeraar een groote indruk heeft achterge laten. Dit zal de leeraar echter alleen kun nen bereiken als hij zijn geloof zóó beleeft, dat zijn heele leven ervan doordrongen is. Als hij af en tee eens iets doet om een voorbeeld te geven merkt een jongen di rekt het onnatuurlijke. De leeraar heeft met ver te zoeken naar een arbeidsveld voor leekenapostolaat en sociaal werk. Dit ligt voor hem in de klas; en als hij zijn ambt goed opvat heeft hij meer dan genoeg te doen. De menschen zullen van zijn werk niet veel merken, maar hij zal misschien meer goed doen en een grootere invloed uitoefenen op het ka tholieke volk dan menigeen wiens portret in de Maasbede komt. Ook wij woten dat wie de katholieke jeugd heeft, de toekomst heeft. Daarom bouwen we katholieke scho len. Maar in die scholen hooren katholieke leeraren. En katholieke leeraren in de zin j zooals ik die hier geschetst heb, zijn er nog lang niet genoeg. Hier ligt een heerlijk j ideaal voor ons. Maar wi len we dat berei ken, dan moeten we nu beginnen. Als we afgestudeerd zijn is 't te laat". LAATSTE BERICHTEN DEMONSTRATIES VOOR HET JAPANSCHE CONSULAAT. Vanmiddag ongeveer 2# uur verzamelde zich een aantal communisten voor het Ja- pansche consulaat aan de Westerlaan te 'RJotterdam. Zij vingen hun demonstratie j aan met geschreeuw en riep o.a.„Weg j met het imperialistisch Japan". Daarna I hebben zij een aantal steencn te voorschijn I gehaald, waarmede de demonstranten vijf van de zes groote spiegelruiten inwierpen. 1 \anuit het kantoor werd de politie ge waarschuwd en toen deze zich in de verte vertoonde, namen de betoogers in a'lerijl de vlucht. In de buurt van het consulaat i wordt sindsdien druk gesurveilleerd. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. RAAD VAN STATE. Leverantie door «en Raadslid. Voor de FAad van State, afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, is heden behan deld het beroep van J. N Engelsman te Alphen aan den Rijn, directeur van de N.V. Ronata aldaar, die na door den Raad te zijn geschorst, door Ged. Staten van Zuid-Holland van deze functie ver vallen is verklaard op grond van leverantie van 200 zakken aan de gemeente. Voor appellant trad Mr. de Roos op, die betoogde, dat appellant, die nog maar kort lid van den gemeenteraad was, vroeger al tijd reeds de zakken aan de gemeente le verde. Thans had hij vooraf advies inge wonnen, of hij niettegertstaande zijn raads lidmaatschap toch de leverantie zou kun nen doorzetten. Zijn adviseurs hebben hem toen aange raden, de zakken door zijn broer te laten leveren, die ze dan vooraf van de N.V. be trok. Appellant handelde hier dus volkomen te goeder trouw en indien hij geweten had, dat- ook deze wijze van handelen in strijd zou zijn met zijn raadslidmaatschap, zou hij zich zeker niet weer met de leveranties, welke slechts een bedrag van f 50 betrof fen, hebben ingelaten. Spr. hoopt dat de Kroon bij de bes'issing alsnog met deze omstandigheden rekening zal willen hou den. Het staijdpunt van de gemeente werd uiteengezet door den gemeente-secretaris. De Kon. beslissing volgt later. GERECHTSHOF TE '-GRAVENHAGET De caféhouder J- M. F. uit L e i d e n, is door de Rechtbank te 's Gravenhage we gens bedrog (het koopen zonder betalen) tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep liet V. verstek gaan. Het Hof bevestigde heden dit vonnis, behalve ten aanzien van de door de Rechtbank ge laste ter beschikkingstelling van de Regee ring. BRAND IN EEN BROED INRICHTING. Gisteravond geraakte het broedmaohine- lokaal van den heer Hieltjes te Borculo in brand. De machines welke gestookt werden met petroleum verbrandden geheel met in begrip van ca. 2500 eieren. In zeer korten tijd was de geheele inrichting door het vuur vernield. Aan blusschen viel niet te denken. Het mocht toegeschoten: hulp ge lukken de belendende perceelen te behou den. Met moeite werd een vat petroleum uit het brandende perceel gehaald waar door een explosie kon worden voorkomen. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. OMGEVING. NIEUWKOOP. Oud-burgemeester v. d. Weyden. De oud-burgemeester, de heer P. A. Th. v. d. Weyden, en mevr. v. d. Weyden heb ben heden de gemeente verlaten, om t« gaan wonen in „Nieuw Marienburg" te Öoestdijk. DE MANDSJOERIJSCHE REPUBLIEK UITGEROEPEN. Branden als feestviering. MOERDEN, 9 Maart. (V.D.). Als protost tegen de feestelijkheden ter gelegenheid van het uitroepen van de Mandsjoerijsche Republiek hebben aanhangers van Maar schalk Tsjang Hsue Liang op tal van plaatsen in de stad Tsjangtsjoen branden gesticht. De politie, bijgestaan door mili tairen, maakte door de straten der stad een wilde jacht op de betoogers tegen de nieuwe republiek. Honderden personen werden gearresteerd. De gestolen koningsmantel van HawaT. DRESDEN, 9 Maart. (V. D.) De po litie te Dresden heeft in een hotel al daar gearresteerd een student Pflehger uit Göttingen, dio er van wordt ver dacht, den koningsmantel, afkomstig van Hawaï te hebben gestolen uit het Ethno- logisch Instituut van de Universiteit to Göttingen. Sneeuwstorm in de omgeving van New York. NEW YORK, 9 Maart. (V. D.) Een lievige sneeuwstorm heeft gisteren gewoed in een gedeelte van den staat Now York en in de andere oostelijke staten. Hon derden automobielen sneeuwden in en twee groote autocars met passagiers konden voor den nacht niet meer binnen komen, zoodat toen de storm eenicszins bedaard was, een vliegtuig levensmidde len voor de geïsoleerde passagiers liet vallen en dezen den nacht in de auto cars doorbrachten. De sneeuwval In Muenchen. MüNCHEN, 9 Maart. (V. D.) De Rneeuwval in München was zóó hevig, dat hedenmorgen 41 sneeuwploegen en 47RO man personeel aan het werk werden gezet om de sneeuw, die bijna 4o c.M. hoog lag, te verwilderen. De sneeuw is zóó zwaar, dat zelfs de tractors van de sneeuwploegen op sommige plaatsen ble ven steken. LEIDEN. Geboren: Marrigje d. van R. J. Jongman en W. Vis Trijntje d. van W. F. Muldre^en Chr. N. Vernet Alida Hendrika d. van H. B. Moraal en H. Vermeij Hendrik z. van O. J. L. Gott- mer en A. L. van der Mee Jacquelino Maria d. van J. J. M. Bruschke en A. P. Prins. Overleden: J. van Rij, z. 2 mnd. J. van Peet, z. 5 j. G. "Binnendijk— Varkevistor, vr. 59 j. J. F. A. Frolet, wedn. 79 j. DE ONTVOERING VAN HET ZOONTJE VAN LINDBERGH. Lindbergh is hoopvol gestemd. NEW YORK, 0 Maart (V.D.). Het is juist een week geleden dat de baby van het echtpaar Lindbergh uit zijn slaapkamer in de villa te Hopewell in New Jersey werd ontvoerd, zonder dat men tot nog toe met bet onderzoek ook maar iets verder is ge komen. Toch schijnt er een verandering in de situatie te zijn gekomen. Lindbergh heeft zich althans uitgelaten, dat hij zeer hoopvol gestemd was In hoeverre er reeds contact tusschen hem of zijn medewerkers en de daders bestaat, weet men niet en het publiek en ook de talrijke journalisten doen dan ook allerlei gissingen. Lindbergh stelt alles in het werk om voor de ontvoerders alle wegen open te laten om het terug te brengen zonder dat zij daarbij eenige ri sico loopen. Hij heeft zelfs dc politie ver zocht zich zoo min mogelijk met het geval te bemoeien. Lindbergh's zoontje naar Europa ontvoerd? PARIJS. 9 Maart (V.D.). De commandeur van het Amerikaansche Legioen te Parijs heeft gisteravond medegedeeld uit New York een telegram te - hebben ontvangen volgens hetwllk de ontvoerder of ontvoer ders van het kind van Charles Lindbergh zich met het kind naar Europa zouden heb ben begeven. Op verzoek van den comman deur van het Amerikaansohe Legioen heeft de Fransche recherche zich terstond be reid verklaart^ een scherp toezicht te hou den in alle havensteden en speciaal op de kaden bij aankomst van de booten uit Ame rika. Schending van een kerkhof te GladbachRheydL GLADBACH—RHEYDT, 9 Maart. (V. D.) Hedenmorgen vroeg ontdekte men dat op het oude katholieke kerkhof eenigo bouten grafkruisen uit den grond waren gerukt en in de boomen hingen. Ook tal van andere kruiseu en grafsteehen waren onderste boven geworpen. In totaal zijn 40 graven geschonden. Van de daders ont breekt elk spoor. AMSTERDAM. 9 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 326 vette kalvern? Ie kwal. 60—66 cent, 2e kwal. 5058 cent en 3e kwal. 4050 cent per kg. levend gewicht; 182 nuchtere kalve ren 36 per stuk; 820 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 3334 cent, zware 3132 en vette 2931 cent per kg. slaehtgewicht, WOERDEN, 9 Maart. Kaas. Aanvoer 47 partijen. Met rijksmerk le kwal. 27—30, met rijksmerk 2e kwal. 2426. Handel traag. W18SELNOTEERINGKN (AMSTERDAM) (N iet officieel). Berlijn B9.17i/2 Londen 9.21 New Vork 2487/, Parijs 9.77 Brussel 84 60 Zwitserland' 48.10 Milaan 12.95 Madrid 19. Oslo 50.50 Kopenhagen 51. Stockholm 51. - Weenen 35.25 Praag 7.39 Boedapest - Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De beurs had heden een vast verloop onder invloed van den gunstigen tendenz op de New Yorksche beurs en de hooger noteering van het pond, hetgeen een be wijs is, dat het vertrouwen aan het terug- keeren is. Er bestond vraag voor Kon. Olies, die ongeveer 6 pet. verbeterden. De vaste tendenz, die in New York h ge broken heeft voor de Amerikaansoho Pe- troleumwaarden rnaakto een goeden in druk. Deze aandeelen werden ook ten on zent hooger afgedaan. Aku's veroorzaak ten eenige beweging, waarbij een flink avance werd geboekt. D.o laatste berich ten omtrent de kunstzijde-industrie luiden iets opgewekter en ook de uitvoercijfers ever Februari veroorzaakten wat koop lust. Unilevers verschcideno punten hoo ger. Ook Philips vast. Accoustieken on veranderd. Suikers konden be'angrijk ver beteren als gevolg van dekkingen van blanco posities can een in moeilijkheden geraakte firma. Tabakken en Rubbers wei nig veranderd. Soheepv. en Mijnw. goed prijshoudend. Amerikanen vast. Do Obli- gatie-afd. was goed. prijshoudend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3