KERKNIEUWS SPORT ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS AGENDA WOENSDAG 9 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE IERSCHE SWEEPSTAKE. Een verboden loterij. De Minister van Justitie mr. J. Donner heeft d.d. 7 Maart aan de Procureurs-ge neraal bij de Gerechtshoven het volgend schrijven gezonden: Eenigen tijd geleden heb ik aanleiding gevonden om een onderzoek te doen instel len met betrekking tot de Irish Free State Hospitals Sweepstake, waarvan vooral den laatsten tijd hier te lande in grooten getale stukken blijken te worden verkocht. Het dezer dagen beëindigd onderzoek, dat vooral gericht was op het verkrijgen van het noodige inzicht in het systeem der bedoelde lersche Sweepstake, heeft uitge wezen, dat het hier geldt een buibenland- sche loterij, die, hoewel sterk afwijkend van het normale type, desondanks valt onder de omschrijving van artikel 1 der Loterijwet 1905. Krachtens art. 2, sub 2ö., van genoemde wet is het derhalve verboden om aandeeleu in die loterij hier te lande te verkoopeu, to koop aan te bieden, af te leveren, uit te deelen of ten verkoop of ter uitdeeling in voorraad te hebben of op eenige andere wijze do deelneming in die loterij open te stellen of openlijk te bevorderen. Overtre ding van dit verbod is, zooals bekend, strafbaar ingevolge art. 6 der wet. Ik moge U EdelGrootAchtbare daarom verzoeken te willen bevorderen, dat, wan neer blijkt dat personen zich met betrek king tot genoemde buitenlandsche loterij schuldig maken aan eenige handeling krachtens art. 2, sub 2e., der meerbedoelde wet verboden, tegen hen door politie of justitie worde opgetreden. Den eersten tijd zoude in daarvoor in aanmerking komende gevallen kunnen wor den begonnen met een waarschuwing. Maar overigens zal strafrechtelijk zijn in te grij pen c.q. met inbeslagneming van stukken. Mocht een parket het wenschelijk achten om in verband met een eventueel in te stel len strafvervolging nadere inlichtingen be treffende de bewuste loterij te verkrijgen, dan zoude het zich kunnen wenden tot den Officier van Justitie te Amsterdam, on der wiens leiding het bovenbedoelde onder zoek, waarbij oa. enkele bescheiden uit Ierland zijn verkregen, heeft plaats gehad. Ten overvloede zij hierbij nog aangetee- keud, dat uiteraard eveneens met betrek king tot andere dergelijke buitenlandsche loterijen b.v. de Sweepstake voor de Blinden der Wereld (World Blind Sobscnp- tion Fund) zal dienen te worden opge treden. BEZUINIGING BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. De perjoneelbezettinfl aan de stations. Naar de „Tel.'' verneemt is van do zijde van de Ned. Spoorwegen sedert zeer kor ten tijd een bezuinigingsoommissie in het leven geroepen, welke tot taak heeft na te gaan of en in hoeverre do porsoneelbe- zetting, werkzaam aan de stations, bezui nigd kan worden. De Ned. Spoorwegen zijn tot de instel ling van deze bezuinigingscommissie over gedaan in verband met de aanzienlijke vermindering van de ontvangsten en het geringe goederenvervoer van den laatsten tijd. De bezuinigingscommissie, welke thans nog met haar voor-onderzoek bezig is, heeft reeds op enkele stations haar taak aangevangen. Zij zal onderzoeken in hoeverre de diensten veroorloven 6ta- tionspersoneel uit de kaders te nemen. Tevens zal dan getracht worden, aan het eventueel van den stationsdienst vrijko mende personeel een andere functie bij de Spoorwegen te geven. Men deelde ons van bevoegde zijde me de. dat het zeer wel mogelijk is dat ook ontslag, vooral van ouder personeel hior- vsn het gevolg kan zijn, hetgeen dus meer degenen betreft die voor pensioen iti aanmerking komen. Het werk van de bezuinigingscommis sie is nog in een beginstadium zoodat thans nog geen nadere mededeelingen in zake bare resultaten kunnen worden ver strekt. DE NACHTPOSTTREINEN. Zij voldoen zeer goed. Het vervoer, dat met de nieuwe nacht posttreinen en met de in aansluiting daar op ingestelde autodiensten plaats vindt, is zeer omvangrijk, aldus de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer in zake de Postbegrooting. Aan het einde der week worden op het drukste traject UtrechtZwolle per nacht 250 tot 300 zakken post vervoerd, terwijl in bedoeld gedeelte der week in totaal met de nieuwe nachtposttremen ongeveer 1000 zakken worden overgebracht. Een groot aantal stuken, dat voorheen in de tweede of derde bestelling werd op genomen. kan thans in de eerste bestel ling wordon uitgereikt. Bovendien moet het als een voordeel worden aangemerkt, dat in vele gevallen tot vervroeging van de eerste bestelling kon worden overgegaan. De kosten, aan de instelling van de nachtposttreinen verbonden, konden wor den vermniderd doordat het moeelijk bleek het postvervoer in de vroege morgenuren zonder bezwaar voor het publiek te beper ken of te vereenvoudigen. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. De loononderhandelingen. De voorzitter der centrale bedrijfscom- xnissie voor het bakkersbedrijf deelt aan het Corr. Bureau mede, dat de onderhan delingen over de collectieve arbeidsover eenkomst gisteren zijn voortgezet. In een volgende week Vrijdag te houden vergade ring zullen de organisaties haar beslissing kenbaar maken. Prov. Staten van Zuid-Holland. De voorzitter van het Centraal Stem- bureu, dat gisteren ten stadhuize te Den Haag zitting hield, heeft den heer H. van Rossiem (St. Ger.) te Melissant benoemd verklaard als lid der Staten van Zuid-Hol land (vacature J. W. van Houdt (St. Ger.) te Herkingen. Van Gend Loot. De directie van Van Gend Loot heeft de collectieve arbeidsovereenkomst tegen 1 Juli a.s. opgezegd. Omtrent de motieven voor de opzeg ging is niets medegedeeld; wel is de di rectie bereid onj met de betrokken vak bonden over een nieuw af te sluiten con tract besprekingen te voeren. Uit het textielbedrijf. In de Maandagavond gehouden vergade ring van de afdeeling Almelo van den R. K. Textielarbeidersbond Sint Lamber- tus, waarin mede aanwezig was bet hoofd bestuurslid Mensink, van Enschedé, zijn de voorstellen inzake de loonsverlaging van de Almeloeche Fabrikantenvereni ging behandeld. Uit de vergadering kwam heftige tegenkanting tegen deze voorstel len. Na vinnige discussies werd tenslotte be sloten, de voorgestelde loonsverlaging on der protest te aanvaarden. Zooals bekend, zal deze loonsverlaging niet worden ingevoerd in de wolweverij der firma J. ten Bos. Loopende pachtovereenkomsten. Het Tweede Kamerlid Van den Heuvel, heeft den minister van binnenl&ndscbe za ken en landbouw gevraagd: 1. Heeft de minister reeds overleg ge pleegd met den minister van justitie inzake de mogelijkheid van ontbinding van loo pende pachtovereenkomsten, waartoe de minister, gelijk hij 15 December 1931 (Han delingen, blz. 1223) toezegde, eventueel na rijpelijk nadenken zou willen overgaan 1 2. Is de minister bereid mede te deelen welk resultaat dit overleg, indien het plaats had, heeft gehad Mr. J. L. N y s i n g h, officier van justitie bij de rechtbank te Utrecht, is m gelijk ambt benoemd bij de rechtbank te 's-Gravenhage. De heer W. Lagerwey, notaris te Naaldwijk, is in den ouderdom van ruim 75 jaar overleden. Pater G. Wlsmans O.F.M. Morgen hoopt de zeereerw. pater Gela- sius Wismans O.F.M., Vicarius van pet klooster en leeraar aan het St. Willibror- dus-college tc Katwijk aan den Rijn, zijn 25-jarig Priesterfeest te vieren. VOETBAL HET A.S. F1FAC0NGRES TE STOCKHOLM. Hoe de Wereldkampioenschappen eventueel zullen worden georganiseerd. Dezer dagen heeft het Uitvoerend Co mité van de F.I.F.A te San Remo verga derd, waar verschillende kwesties intake organisatie van de FIFA en het Congres te Stockholm werden besproken. Het hoofd punt op de agenda van het Congres, dat op 13 en 14 Mei te Stockholm plaats vindt, zal wel zijn hoe een tournooi om het we reldkampioenschap zal worden verspeeld. Te San Remo zijn de verschillende voor stellen besproken en na langdurige beraad slagingen werd aan het volgende systeem den voorkeur gegeven, zoodat dit op het Stockholmer Congres wel ter sprake zal komen De deelnemende landen worden in tien groepen ingedeeld: Uit iedere groep wor den één. twee of drie landen in het eind- tournooi geplaatst. In het eindtournooi spelen in totaal 16 landen. In welk land het slottournooi zal worden gehouden, moet nader worden uitgemaakt. De verschillende groepen zouden als volgt worden ingedeeld: West-Europa: Duitschland, België, Frankrijk, Luxemburg, Spanje en Portu gal, Twee finalisten. Noord-EuropaDenemarken, Zweden, Noorwegen, Ierland. Tsland en Neder land. Twee finalisten. Centraal Euro-pa: Oostenrijk, Hongarije, Italië, Tsjecho-Slowakye en Zwitserland. Drie finalisten. Oost-Europa: Estland, Finland, Letland, Litauen. Polen en Rusland. Eén finalist. Zuid-Europa: Bulgarije, Griekenland, Roemenie, Turkije en Joego-Slaviö. Eén fi nalist. Noord-Amerika: Vereenigde Staten en Mexico. Eén finalist. Centraal Amerika: Cuba, Costa Blca, Ecuador. Panama. Eén finalist. Zuid-AmerikaUruguay, Paraguay, Ar gentinië, Brazilië, Ohili, Peru en Bolivia. Drie finalisten. Azië: China, Neder 1. Indië, Japan, Siam en Philippijnen. 1 finalist. Afrika: Egypte en Palestina. 1 finalist. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak Pharmacie mejuffouw W. C. Rood- zant (N o o r d w ij k). PROF .DR. F. M. TH. BöHL NAAR MES0P0THAMIE. Donderdag a.s. vertrek per vliegmachine. De bekende Aesyrioloog, prof. dr. F. M. Th. Böhl zal Donderdag a.s. 10 Maart 1932 om zeven uur v.m. te Schiphol, vliegveld te Amsterdam, -per vliegmachine vertrek ken naar Bagdad, waar hij Zondag 13 Maart a.e. zal aankomen, ten einde gedurende zes weken de archeologische opgravingen van prof. Wooley uit Londen en dr. Frankfort van het Ohicago Archiologisch Institute in Mesopotamia mede te maken. Prof. Böhl is bekend door de opgravin gen te Sichera in Palestina, eenige jaren geleden, gedeeltelijk onder zijn persoon lijke leiding gedaan de voorwerpen daar gevonden vormen thans een afzonderlijke afdeeling van het Oudheidkundig Museum hier ter stede In breeden kring wordt verwacht, dat hij thans in het land van Euphraat en Tigris met vrucht werkzaam zal zijn en dat de collectie aan Assyriologische en Babyloni sche oudheden, waaraan het Museum zeer arm is, door zijn toedoen zal vermeerde ren. Prof. Böhl is de eerste Nederlandsche ge leerde, die voor wetenschappelijke doelein den met een vliegtuig van de Indië-rcute de reis maakt. NATUURKUNDIG LABORATORIUM. Opstelling nieuwe magneet Dinsdag a.s. des middags te 3 uur zal in tegenwoordigheid van Z. Exc den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wètenschai»- pen de nieuwe eiectromagneet in het Na tuurkundig Laboratorium officieel in ge bruik worden gesteld. Deze magneet, weLke dient voor magneti sche onderzoelungen bij lage temperaturen heeft een gewicht van 14.000 K.G. een hoog te van 2.43 M. en is op een na de grootste magneet ter wereld. Zij is ontworpen in- der leiding en volgens aanwijzingen van prof. dr. W. J. de Haas vervaardigd bij Siemens Halske te Berlijn. Bij de ingebruikname zal prof. de Haas een rede houden en vermoedelijk zal ook minister Terpstra het woord voeren. N00RD-ZUID-H0LL. TRAMWEG-MIJ. Dinsdagmiddag 8 dezer had de gebrui kelijke conferentie tusschen de Directie van de Noord-Zuid-Hollandsche Tram cn de Vakorganisaties plaats. Het eerst kwam ter sprake de z.g. ju- bileumdienstorder, waarbij bepaald is, dat de staten van dienstuitvoering van den da tum van het jubileum af als „blanco'* be schouwd worden onder voorbehoqd van eenige beperkende bepalingen. De Vakor ganisaties hadden eenige toelichtingen omtrent die laatstbedoelde bepalingen ver zocht, welke door den Directeur werden gegeven; daarop bleek, dat er eenstemmig heid te dezer zake tusschen beide par tijen bestaat. Gevraagd werd, om de dienstindeeling zoodanig te regelen, dat de vrije Zondagen om de vier wegen genoten worden, alsmede om de Zondagsdiensttijden die thans zwaarder zijn dan voorheen, te verlichten. De Directeur deelde mede, dat bereids is getracht, om aan het eerste verzoek to vol doen, doch dat meu daarin niet is kunnen slagen, tenzij inbreuk werd gemaakt op indertijd te dezer zake gedane toezeggin gen. Verder zoude gepoogd kunnen wor den, om de Zondagdiensten ©enigermate te verlichten door de werkdagdiensten in ge lijke mate te verzwaren, waarvan evenwel het gevolg kan zijn, dat die werkdagdien- sten overeenkomsig den meermalen geuiten wensch van het personeel niet ononderbro ken kunnen worden uitgevoerd. Overeen gekomen werd, om deze aangelegenheid desgewenscht alsnog in de desbetreffende dienstcommissie nader te bespreken. Uit den aard der zaak geniet het ver voerpersoneel minder vrije dagen dan het overige personeel, dat op feestdagen geen dienst behoeft te doen; ter tegemoetkoming daaraan wordt aan het vervoerpersoneel toegekend één, resp. twee extra vrije da gen; in geval van ziekte van bepaalden duur worden die extra vrije dagen niet toe gekend. De Vakorganisaties meenden, dat voor die niet-toekenning de duur der ziek tegevallen te kort was gesteld. De Directie zegde toe te zullen overwegen, of er som wijlen aanleiding bestaat, dien duur te herzien. Gevraagd was, ©ene wijziging te bren gen in de regeling omtrent de dienstklee- ding; deze is thar.s zoodanig, dat de dienst- kleedingstukken na verloop van den draag tijd bet eigendom van bet personeel blij ven; verzocht werd, om daarvoor in de plaats te stellen een premie op het langer dragen van de dienstkleeding. De Direc teur noemde verschillende bezwaren van administratieven en anderen aard op, die zich bij de gewijzigde regeling zouden voordoen, waarna de desbetreffende Vak organisatie verklaarde, haar verzoek terug te nemeu. De Directie deed mededeeling vam de re geling, die naar aanleiding van het ter zake gedane verzoek inmiddels was vast gesteld voor het verstrekken van dienst kleeding aan de electrische- en autogene lasschers. Bij de rondvraag kwamen alsnog enkele onderwerpen van ondergeschikt belang ter sprake. Door don Directeur werd ten slotte medegedeeld, dat de bedrijfsuitkomsten van dien aard zijn geworden, dat hij voorzag, dat hij tusschentijds de Vakorganisaties zoude moeten bijeenroepen om mededee ling te doen van maatregelen, welke de tijdsomstandigheden noodzakelijk zullen maken. OPENLUCHTFILMVOORSTELLING NED. FABRIKAAT. De Kaïner van Koophandel en Fabric ken voor Rijnland bericht ons het volgende: De Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" heeft besloten haar filmafdeeling be langrijk uit te breiden ten einde meelde aandacht te kunnen vestigen op de Neaer- landsche Industrie. Vooral in dezen tijd ie het, mede in ver- band met de heerschende werkloosheid, van het grootste belang op ruime schaal de aandacht te vestigen op de eigen indus trie en ieder Nederlander te overtuigen van het groote nut van het koopen van artike len, welke in eigen land zijn vervaardigd. De film is wel een van de beste middelen om het publiek op de hoogte te brengen van betgeen hier te lande wordt gemaakt en hoe dit geschiedt en van deze gedachte uitgaande, organiseert de Vereeniging een reeks van openlucht-filmvoorstellingen door het geheele land. Per speciaal voor dit doel ingerichte auto worden gedurende de volgende maan den des avonds (behalve Zondags) in een 150-tal gemeenten, verdeeld over het ge heele Jand. openluchtvertooningen gehou den met films, welke een beeld geven van de Nederlandsche Industrie. De kosten voor deelnemende firma's be dragen 1.— per meter film bij 25 vertoo ningen gedurende één maand, zoodat deze voor vertooning van biiv. 150 meter in 25 gemeenten niet meer dan 150.— bedra gen. Daar voor dit plan groote belangstel ling bestaat en zoo spoedig mogelijk de eerste vertooningen zullen plaats hebben, ontvangt genoemde Vereeniging gaarne bericht of u in vertooning van een film uw bedrijf belang stelt Zoo u nog niet over een film van uw bedrijf beschikt, kan u wkorden opgegeven wat de kosten van ver vaardiging van een dergeliike film zijn. Het secretariaat dor Vereeniging „Ne derlandsch Fabrikaat". Badhuisweg 145, te 's-Gravenhage. Tol. 555890, verschaft gaar ne nadere inlichtingen over deze Neder landsche filmreis. Wij hopen dat vele fabrikanten in het district van deze unieke gelegenheid voor goede reclame, gebruik zullen maken. VORM EN DECORATIE DER EGYPTISCHE MUMMÏEKJSTEN Over dit onderwerp sprak gisteren dr. W. D. van Wijngaarden in het Rijksmuseum van Oudheden. Aan de hand van het in dit mu seum tentoongestelde materiaal vooral gaf hij een overzicht der vormen en versieringen der mummiekisten. De oudste Egyptenaren begroepen hun doo- den in gehurkte houding in het zang. gewik keld in een huid of mat. De eerste houten kisten dateeren uit de 2de dynastie (3000 jaar vóór Chr.); zij zijn klein van afmetingen en bootsen in hun vorm het Egyptische huis na. Tijdens de 3de of 4de dynastie maakt de ge hurkte houding plaats voor een begraving in de volle lengte: dan worden de bekende enorme steenen sarcophagen gemaakt, even eens versierd op een wijze, die ze op een huis doet gelijken. Tijdens het Middelrijk worden vooral recht hoekige houten kisten gemaakt, van buiten versierd met een deurteekening en met twee oogen. van binnen beschreven met teksten, wier doel het is den overledene in het hier namaals het leven te verzekeren, en voorzien van voorstellingen van voorwerpen uit het da<?e!ijksche leven. Tegen het einde van het Middelrijk gaat de mummievormige kist de rechthoekige vervan gen. Od het deksel daarvan is een gelaat uit gesneden; voorts zijn zij voorzien van een ge schilderde vleugelbedekking. In het Nieuwe Rijk wordt het gebruik van houten mummiekisten zeer algemeen. Veelal werd de mummie in meerdere, in elkander passende kisten ingepakt. Steenen sarcopha gen, soms rechthoekig, doch ook in de ge daante van een mummie, treft men vooral bij vorsten en voorname personen aan. Zij zijn vaak met zorg bewerkt en bedekt met gods dienstige voorstellingen en teksten. De recht hoekige kisten van steen vertooned soms op de hoeken in relief vier godinnen, die met haar vleugels de kist beschermend omvatten. Ook de houten kisten van het Nieuwe Rijk zijn vaak erg mooie voorbeelden van fune raire kunst. Langzamerhand neemt de deco ratie toe. In bonte kleuren worden er van binnen en van buiten allerlei voorstellingen opgeschilderd, vignetten en teksten uit het Doodenboek komen er op voor, waaronder heel vaak de voorstelling van het Doodenge- richt. en die van de hemelgodin Nut. Sedert de 21ste dynastie komen ook. ter vervanging van een der in elkander sluitende kisten, de cartonnage en het platte deksel in gebruik. In den Saitischen tijd komen ook bij parti culiere personen naast bouten kisten groote steenen sarcophagen voor. vaak rechthoekig, doch meestal in mummiegedaante. Deze wer den zelfs naar Syrië uitgevoerd, waar zij bij de koningin van Sidon in de eerste helft der 4de eeuw in trek waren. Onder de geweldige hoeveelheid mummie- dig een soort, dat kort vóór de 26ste dynastie opkomt, en dan later in den Grieksch-Romein- schen tijd nogal eens gebruikt wordt: een vierkante kist met gewelfd deksel en met pijlers op de hoeken, waarop oorspronkelijk een sperwer zit. In deze kisten van den late- ren tijd is gewoonlijk de hemelgodin Nut voor gesteld als een vrouw in haar volle lengte. In den Romeinschen tijd brengt men op het omhulsel van windsels of stuc de voorstellin gen aan, die op de kisten van vroegere perio den voorkomen, zooals b.v. Anubis. die het lichaam van den overledene balsemt, en op het gelaat van de mummie wordt een op hout of linnen geschilderd of in stuc gemodelleerd portret van den overledene gelegd. De laatste mummie-kisten stammen uit de 3de en 4de eeuw na Chr Het zijn wat vorm en decoratie betreft, gebrekkige imitaties van de prachtige kisten der vroegere peiroden. Onder de geweldige hoeveelhid mummie kisten uit de verschillend perioden der oud- Egyptische beschaving treft men natuurlijk ook vele stukken van grof maaksel aan doch er zijn ook meesterwerken bij van kunstband- werk, die een sieraad zijn van een museum. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. J. J. Ver berg om vergunning tot het oprichten van een rookerij voor vleeschwaren in het per ceel Heerenstraat No. 43b; b. de Leidscho Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiks- vereeniging „Vooruit" U.A. om vergun ning tot het uitbreiden van de brood-, be schuit- en koekfabriek in het perceel Kore- vaarstraat No. 30; e. J. Gorthuis om ver gunning tót het oprichten van een onder grondfiche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in het trot toir van de Maresingel vóór de peroeelen Maresingel Nos. 57 en 58; d. S A. van Leeuwen om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine in het perceel Heerenstraat No. 5 met aftrapinrichting op de Heerenstraat vóór dat perceel. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 19 Maart 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van: a. de N.V. De Leidsche Zoutkeet, om vergunning tot het oprichten van een zoutraffi- neerderij in het perceel Oude Singel no. 248, sectie B. no. 2868: b.^ S. W. van Gastel, om vergunning tot het oprichten van een slagerij in het perceel Haarlemmerstraat no. 218, sec tie H. no. 889, is verdaagd. Leiden, 5 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door S. Bakhuijzen, bij H. M. de Konin gin beroep is ingesteld tegeD hun be sluit van 26 Februari 1932, waarbij aan hem en zijn rechtverkrijgende^ ten aan zien van de banketbakkerij ;.n »*en ge deelte van het perceel Oude Rijn No. 44c, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 2180, een nieuwe voor waarde is opgelegd. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene bennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N.V. van Cranenburgh en Heringa's Sa- jetfabriek en rechtverkrijgenden, 'tot het oprichten van een fabriek van wolbe werking en machinale breierij in het per ceel Rapenburg Nis. 107109—111, kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie F. No. 1309. A. VAN DE BANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Maart 1932. LEIDEN. Woensdag, R.-K. Rijtuig- en Wagenmakers Patroonsver., „St. Joseph", Kring Leiden, Concordia 4 uur. Woensdag, K. J. M V. „6t. Peter Kanis", „Eigen Huis", 8.30 uur. Maandag. De Leidsche Kunstkring, Con cert. Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Maart a.s. waargeno men dor apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807. „Kunst na Arbeid". Maandagavond nam de oud-directeur, de heer W. Hoogzaad, officieel afscheid vau bovengenoemde vereeniging, waarvan hij vele jaren directeur was, en zooals wij kort geleden meldden is opgevolgd door den heer J. J. v. d. Bos. In kernachtige woorden dankte de voor zitter, de heer de Groot, den oud-directeur voor alles wat hij in den loop der jaren deed voor K. N. A. waarna hij hem het eere-voorzitterschap aanbood, en het in signe hem op de borst speldde. De nieuw-benoemde eere-voorziter dank te voor de onderscheiding en hoopte nog jaren lang te mogen getuigen zijn van den bloei der vereeniging. Spr. zeide bijna ver zekerd' te zijn van den gestadigen vooruit gang, daarvoor was de directeur hem mede een waarborg. Na den heer v. Velzen te hebben dank gebracht voor de wijze waarop hij als waar nemend directeur zijn plaats tijdelijk heeft ingenomen, en den heer ter Haar, voor de wijze waarop hij K. N. A. als t ware nieuw leven heeft weten in te blazen, nam hij af scheid van de vereen., doch dit niet alvo rens hij een ware ovatie in ontvangst had genomen. In zijn tweede voordracht over Dagblad- wetenschap heeft prof. dr. E. Dovifat, gie termiddag in het Academiegebouw gespro ken over de Duitsche journalistiek. De 1ste ploeg niet-voorgeoefende dienst plichtigen der lichting 1032, niet bestemd voor de officiers- of de onderofficiersop leiding bij bet 4e regiment infanterie, wordt 21 dezer voor eerste oefening ingelijfd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2