HET HUIS DER VERSPIEDERS DONDERDAG 3 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. Te Valkenburg is het 6-jarig knaapje D. door een vrachtauto van de firma R. uit Heerlen overreden .en gedood. Aangereden bij het oversteken van den weg. Gistermiddag heeft op den straatweg EnschedeHengelo onder de gemeente Lonneker een ernstig ongeluk plaats go- had. De 27-jarige van Lint- die op de fiets reed. wilde op een gegeven moment den weg oversteken om zich naar zijn woning te begeven Juist kwam hem een auto ach terop, met het gevolg dat van L. door den wagen gegrepen werd. In hoogst ernstigen toestand werd het slachtoffer opgenomen en naar het ziekenhuis te Enschede overge bracht, waar hij na eenige uren aan de ge volgen van de bekomen verwondingen is overleden. ERNSTIG ONGELUK TE HENGELO. Warmwaterketel uit elkaar gesprongen. Twee arbeiders levensgevaarlijk gewond. Woensdagmiddag sprong op de Hengelo- scbe Bierbrouwerij te Hengelo een weer opnieuw in werking gestelde warmwater- ketel plotseling uit e'kaar. Drie arbeiders, die daar werkzaamheden verrichten, wer den tengevolge van deze ontploffing ern stig gewond. De arbeiders Scholhuis en Nieuwenhuis werden zoo ernstitr gewond, dat men voor hun leven vreest Beiden zijn zij in het ziekenhuis ter verpleging opge nomen. De arbeider Kraayenzang werd minder ernstig gewond en kon na verbon den te zijn naar huis terugkeeren. Het lokaal, waarÏD de warmwaterketel zich bevond, werd zwaar beschadigd. Men meldt ons nader: De gehuwde werkman Nieuwenhuis. die bij de explosie op de Hengelosche Bier brouwerij gisteren zwaar werd gewond, is hedenmorgen in het ziekenhuis overleden. De toestand van den anderen werkman, die gewond werd, is hoogst zorgwekkend. DOODELIJK ONGELUK. De wachter van de ophaalbrug over bet Apeldpornsche kanaal te Ha-ttem. de Boer, had de gewoonte, om als de brug weer groo- tendeels gedaald was, de klep óp te loo- pen om de daling te bevorderen. Toen hij dit gisteren deed. sloeg een windvlaag de klep weer omboog en raakte de Boer tus- 8chen het ijzerwerk beklemd. De man was op slag dood. VERDRONKEN. Gistermorgen ongeveer half twaalf is uit het Eindhovensche kanaal bij de tweede brug het lijk opgehaald van zekeren W. v. F. te Woensel. De 70-jarige man, van be roep metselaar, was weduwnuaar en woon de aan den Boschdijk in Woensel. KINDERDRAMA. Zijn zusje met een gloeiende pook geslagen. Vrijdag heeft het 4-jarig zoontje van een landbouwer uit Varsseveld, zijn 3-ja rig zusje zoodanig met een gloeiende pook geslagen, dat de kleine gisteren aan de bekomen brandwonden is overleden. BRANDEN. RUIM 2.5 MILLIOEN K.G. STROO IN BRAND. Bij een cartonfabriek te Oostwold. Gisteravond om 9 uur is een groote brand uitgebroken in de onmiddellijke nabijheid van de aardappelmeelfabriek Erica I te Oostwold, gemeente Leek, in twee stroo- bulten, die tezamen ruim 2.5 mil.ioen K.G. stroo bevatten. Dank zij den slechts zwak ken Z.O. wind bleef de fabriek gespaard. Het zal wel geruimen tijd duren zoo wordt heden gemeld voor de vuurzee be dwongen is. Verzekering dekt de schade. Brand in een manufacturerv winkel. Omstreeks één uur gistermiddag brak brand uit in het magazijn van den manu- racturenkandelaar BakenVerhoeven te Eindhoven. De brandweer heeft het vuur. tijdig be zworen. zoodat de belendende perceelen van gevaar gevrijwaard bleven. Verzeke ring dekt de schade. Naar de oorzaak doet de politie een on derzoek. Boerderij wordt door vuur verwoest Niet mogelijk al het vee te redden. Gistermorgen brak brand uit in de boer derij bewoond door en eigendom van J. Veenstra te Donkerboek. Door den har den wind aangewakkerd, greep het vuur snel om zich heen, zoodat men de groot ste moeite had, om bet vee te redden. En kele stuks vee kwamen in de vlammen om. Boerderij afgebrand. Ook vee omgekomen. Gistermorgen is door onbekende oorzaak de boerderij van J. Nijenhuis te Nieuwe- horne afgebrand. Van het vee kwamen drie koeien om, terwijl tengevolge van brand wonden nog vier afgemaakt moesten wor den. Alles was verzekerd. Boschbrand onder Anloo. In de gemeente Anloo (Dr.) is gisternacht een groote uitgestrektheid hakbosch afge brand. De oorzaak van den brand is onbe kend. Grasbrand onder Ottersum. Dinsdagavond omstreeks zes uur is in de Vennen onder de gemeente Ottersum in Noord-Limburg een groote grasbrand ont staan. Het vuur woedde over een breedte van ongeveer 300 M. en werd door den fei len Zuid-Oosten wind snel verbreid. Tegen acht uur stond een terrein van 3000 H.A. in vo le vlam, wat een fantastischen aanblik opleverde. Van heinde en verre kwam het publiek toestroomen, om het vlammenspel te zien. Door het maken van een brandgang slaagde men er ten slotte in, het vuur te stuiten. Tegen 9 uur was al wat brandbaar was door de vlammen verteerd en was het vuur spoedig gedoofd. Huizen bevonden zich in het^kaalgebrande terrein niet. De omliggende bosschen bleven gespaard. „Hdbl.". ROOFOVERVAL TE AMSTERDAM. Door verzet van den kaslooper mislukt. Gistermiddag tusschen een en twee uur is op den hoek van de Raadhuisstraat en Spuistraat te Amsterdam een brutale po ging gedaan, om een bij een groot kassiers kantoor in dienst zijnden kaslooper te be- rooven. Deze beambte, een oude man, die een tasch met effecten bij zich droeg, werd aangesproken door een man, die hem onmiddellijk daarna de tasch met effecten trachtte te ontrukken. De kaslooper hield zijn tasch echter stevig vast en begon luid keels te schreeuwen, met het gevolg, dat van alle kanten voorbijgangers toeschoten. De aanrander, die zich hierdoor in ge vaar zag. nam daarop de vlucht en sprong even verder in een blijkbaar op hem wach tenden auto, die er met snelle vaart van -door ging. Men is er nog in geslaagd het nummer van dezen auto op te merken. Dit is het nummer: 8134. De politie is druk doende den eigenaar van dezen auto op te sporen. In verband met dezen roofoverval ver zoekt de politie ons plaatsing van den vol genden oproep: De auto, waarin de beroover(s) zat<en), is een blauwachtige „Oaklahd", gemerkt G 8134. en deze is weggereden door de Spui straat, richting Centraal Station. Hun, die getuigen waren van die aan randing, wordt verzocht rich zoo spoedig mogelijk te vervoegen aan het politiebu reau Warmoesstraat 48 te Amsterdam of zich aldaar bekend te maken. Het onderzoek der politie naar de da ders van den brutalen roofoverval had Woensdagavong nog geen waardevolle re sultaten opgeleverd Het uitgangspunt van dit onderzoek, n.l. de bekendheid van num mer en merk van de auto, waarmede de daders zijn ontvlucht, heeft slechts geleid tot de wetenschap, dat de wagen, die oor spronkelijk in Haarlem thuishoort, enkele malen verkocht is, oa. ook Vermoedelijk aan iemand die in Vlaardingen woont. Het signalement van den auto is door den po- litie-radio-omroep door het geheele land verspreid. DE INBRAAK IN KASTEEL NIJENODE TE BREUKELEN. De correspondent van de „N. R. Crt." te Amsterdam meldt: Wij hebben vanmorgen een onderhoud gehad met den heer Goudstikker over de inbraak, welke in den nacht van Maandag op Dinsdag in het kasteel Nijenrode te Breukelen heeft plaats gehad. Hij deelde ons mee, dat de daders vermoedelijk op een motorfiets naar Nijenrode zijn gereden. Bij het hek, dat zich een eind voorbij het poort gebouw, naar den kant van Utrecht, be vindt. .rijn de sporen van een motorfiets gevondeneen diep spoor, dat er op wijst, dat toen de rijder en een metgezel (de duorijder) op de fiets zaten, en een lichter spoor, ontstaan bij het terugrekken van de motorfiets naar den straatweg, toen ze on belast was. De dieven zijn bet gebouw binnengedrongen door het laatste raam van de benedenverdieping, die ongeveer 1.50 M. boven den beganen grond ligt. Daar de grond hier was aangeharkt, vond men hun voetstappen hier duidelijk afgeteekend. Door het stukslaan van twee ruitjes van het glas-in-loodraam konden zij de gren dels van het raam boven en beneden weg schuiven. Zoo kwamen zij het eerst in den Louis XV-salon. De heer Onnes is gewoon, de gordijnen open te laten. De daders hebben echter zoo- dra zij binnen kwamen, de gordijnen dicht geschoven en het licht aangestoken. Toen zijn zij blijkbaar rustig aan het werk ge gaan. Alles wijst er op, dat men met er varen inbrekers te doen heeft. Er is, zoo als gemeld, geen enkele vingerafdruk ge vonden, noch op de lijsten der schilderijen, noch op de vitrines. De dieven moeten dus met handschoenen aan gewerkt hebben. Uit de vitrines in den salon namen zij weg een groot aantal miniaturen en gouden en zilveren voorwerpen; horloges, flaconne tjes, enz. Daarna gingen zij naar de aan grenzende ridderzaal, waar zij drie kleine schilderijtjes en weer den inhoud van een vitrine stalen. Uit den dan volgenden doorloop namen zij een schilderijtje en uit de hall, de .hier op volgt, noe drie schilderijtjes weg, in to taal dus 7. Zij bepaalden zich tot de kleine stukken, die zij gemakkelijk konden mee nemen. Een grooter stuk, eén mansportret, door Moroni, hebben zij wel uitgesneden, maar ten slotte toch. vermoedelijk wegens de grootte, achtergelaten. De andere door hen buitgemaakte schilderijtjes hebben zij eenvoudig uit de lijst genomen en de lijsten daarna tegen den muur gezet. Dat bier vak lieden aan het werk zijn geweest, blijkt ook hieruit, dat zij van een metalen kistje een pootje afgeschroefd hebben om te zien, van welk metaal dit was; toen het hun bleek, dat het geen goud, maar eenvoudig koper was, hebben zij het verder laten staan. Zij hebben niets anders achtergelaten dan een koperen pfennigstuk, zooals onlangs ook bij een inbraak te Hilversum geschied is, en al meer is opgemerkt. Is dit een bijgeloof van dieven? Winkeldieveggen. Maandagavond is in magazijn „De Bijen korf' te Rotterdam, een 32-jarige vrouw op heeterdaad betrapt, toen zij bezig was een actenta-sch te stelen. Zij is aangehou den en naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg gebracht, waar zij is opgesloten. Een paar rechercheurs zijn huiszoeking gaan doen in haar woning aan den Mathenesserweg aldaar. Daar troffen zij een vriendin van de aangehoudene, die zich zeer vreemd gedroeg en die bijzonder zenuwachtig was. Zij ondervroegen die vriendin eens en toen ontdekten zij al spoedig, dat deze vrouw, zekere H. A. K. E. een koffer in bewaring bad gegeven bij een buurman. De koffer werd opgespoord en deze bleek een groote collectie gestolen goederen te bevatten. Men vond o.a. 3 handkoffers, 1 actentasch, 12 damestaech- jes, 25 leeren beurzen, zakboekjes, poeder- doosjes. spiegeltjes en kammetjes. Al deze artikelen zijn in beslag genomen. De an dere vrouw is eveneens aangehouden en opgesloten. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE NEW YORK. Pijnenburg—Audy op de laatste plaats gezet In de zesdaagsche van New-York wordt nog steede met dezelfde hardnekkigheid gevochten. Vandaag werden RodakYales het slachtoffer van de spanning. Zij gaven op. Het koppel PijnenburgAudy werd ver schillende malen met strafronden-achter- stand beboet wegens onregelmatig aflossen wat dan ook de reden is van de slechte plaats, die dit koppel in het algemeen klas sement inneemt. Om 5 uur gistermiddag, na 67 uur rijden was de stand de volgende: 1. GrommHoran 122 punten, 1875 km„ 2. Mac. NamaraPeden 122 punten. Op 1 ronde: 3. Giorgetti—Bresciani 96 punten. Op 2 ronden: 4. Bulla—Wals 88 punten; 6 Walker—Dempey 67 punten. op 3 ronden: 6. Le TourneurGuimbre- tière 86 punten. Op 4 ronden: 7. Van Ne veleDelille 91 punten. Op 7 ronden: 8. Hill—Crossley 122 pun ten; 9. RitterWalthour 80 punten. Op 11 ronden: 10. KrosehelSchenk 94 punten. Op 15 ronden: 11. de Philippode Vito 88 punten. Op 17 ronden: 12. PijnenburgAudy 70 punten. SCHAKEN LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Winterwedstrijd. In de eerste groep van dezen wedstrijd vielen de volgende beslissingen: SirksDemmendal 01Schoppen Hofman 0-r-l; De JongSchoppen 1/2—1/2, HofmanKuyper 10: RassersBloem J '21/2; OuwerkerWittenberg 1/21/2; Rutten—Ouwerkerk 10; Wittenberg Hofman 1/21/2; OuwerkerkSirks 1/2 1/2; Van EijbergenDe Jong 10; Kuyper W. H. Bosscha 01; Demmendal—Ou werkerk. 10. De volgende spelers staan thans het beste: G. Bosscha 11 uit 12; W. H. Bosscha 11 uit 14; Rassers 6.5 uit 8, Demmendal 5.5 uit 8, Hofman 6 uit 8, Van Eijbergen 8 uit 14, Volders 3 uit 5; Wittenberg 5 uit 9. In de tweede groep staan het beste: Frangois 10 uit 12. Dieben 9 uit 13, Van Mastrigt 8 uit 13, W. B. Hofman en Tsjals- ma elk 6 uit 1L UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 4 Maart. Huizen, 298 M. Algemeen programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8*159.30 Gramofoonplaten. 11.00 idem. 12.15 Sohstenconcert J. Wolf: tenor. H. Herman: viooL B. v. d. Horst: cello. Mej. R. A. v. d. Horst-Bleekrode: piano. 2.30 Concert door het Trio Hendriks. 5.30 Gramofoonplaten. 8.00 Concert door het Orkest van de Haarlemsche Ork. Verg. o. 1. v. F rits Schuurman. 10.5011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Concert door het VAR A-Septet o. L v. Is. Eyl. 10.15 Declamatie door Minny Erfmano. 10.30 Voortzetting concert. 11.15—12.00 Het VAR A-Septet o. L v. Ia. Eyl. 12.00 AVRO; Gramofoonplaten. 12.30 Het AVRO-Kleinorkest o. I. v. Nico Treep. In de pauze: Gramofoonplaten. 2.00 Uitz. voor de scholen. 2.30 Vervolg A VRO-Kleinorkest. 3.00 Uitz. vanuit het Magazijn „De Bijen korf" te Rotterdam. 4.00 VARA; Orgelspel door Joh. Jnog. 5.00 Vooravondconcert door het VARA- Orkeet o. L v. Hugo de Groot. 7.158.Vervolg van het Soncert. 8.0011.00 Uitzending door de Vrijs. Protest. Radio-Omroep. 11.12 VARA; Gramofoonplaten. Daveutry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Gramofoonplaten. 1.00 Orgelspel door A. Biges. I.50 Gramofoonplaten. 4.05 Scboolconcert. 4.50 Concert door Moschetto en zijn Or kest. 6.50 Concert voor soli-instrumenten. 8.20 „Ann and Harold" een Hoorspel van L. Goodrich. 9.55 Concert door het Radio-Militair Or kest o. 1. v. B. Walton O'Donnell. Phyllia Scott- en John Burke-vocale duetten. II.2012.20 Dansmuziek door The Savoy Orpheans. Radio-Paris, 1 7 2 5 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.05 idem. 8.20 Concert door het Radio-Orkest. Kalundborg, 1153 M. 12.05 Concert door het Orkest van Hotel Angleterre. 2.204.20 Middagconcert door Louis Preil en zijn Orkest. 7.20 Piano-concert door Folmer Jensen. 9.5010.20 Het Rafn-Kwartet. Langen berg, 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 11.10 Gramofoonplaten. 12.251.50 Middagconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Namiddagcoucert. 7.358.15 Muziek van Yoshitomo door Werag-Ürkest. 8.20 HoorspeL 9.3511.20 Avondconcert. Brussel. 508 M en 338 M. 508 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Het Oniroep-Orkest. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroep-Orkest. Rome, 441 M. 8.05 „Das Dreimadlerhaus" van Sdhubert- B er thé. Zeesen, 16 3 5 M. 3.50 Concert uit Leipzig. 8.20 Uitz. van Breslau. 9.50 Uitz. van Leipzig. FEUILLETON. Uit het Engelsch WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 42) Naar het noorden gloeide de Stonehan- ger meent omhoog en io het maanlicht kon Jasper duidelijk de grijze massa van Du- rell's huis onderscheiden. Hij zat op de „rustieke" bank onder den taxis-boom, toen Tom terugkwam. Een mooi uitzicht hier, Master Jasper Geen wonder dat je hier de lichten kon zien, Tom. Hoe laat gebeurt die grap penmakerij De vorige keeren moet het ongeveer middernacht zijn geweest. Dat beteekent drie uur op schildwacht staan. Heb je je avondeten al gehad? Nog niet. Ga dan naar binnen en eet wat. Ik blijf hier zoo lang op post. Als het tot een kloppartij komt, Tom, heb je dan gewetens bezwaren Tom krabde zich nadenkend onder zijn pluizig baardje. Het kan je toch niet schelen om een Franschman een pak ransel te geven? Ja, maar die verduivelde beesten van Franschen werken met messen en pistolen. Dat deel van het programma kan je aan mij overlaten, Tom OU moet niet denken dat ik bang ben, Master Jasper. Jasper betrok de wacht. Het licht van de maan werd helderder naarmate het don kerder werd. Af en toe liet een eenzame pluvier zijn „piewiet, piewiet" over de brem klinken. Uit een groep eiken verder op in de vallei kwam het krassen van een uil. Geen oogenblik verloor Jasper de ^plaats uit het oog waar Stonehanger Honse tegen de nachtlucht afstak. Eenmaal zag hij het verre flakkeren van een kaars. Voor zoover hij het juist schatten kon, moest dat op Nance's kamer zijn. Zijn gedachten gin gen naar haar uit. De zoetgeurende. zilve ren zomernacht wekte zijn mijmerij. Hij stelde zich voor dat hij met haar dwaalde door het wilde struikgewas achter Stone hanger, en in het halfdonker van de maan nacht naar haar lieflijk gezicht keek, haar hand streelde en zacht haar naam fluis terde. Tom Stook's forscbe figuur wierp een schaduw over deze maan-blanke visioenen. Hij veegde zijn mond af met de rug van zijn hand en keek naar Stonehanger. Wat is uw bedoeling eigenlijk, als ik het vragen mag, Master Jasper? Ik ben op jacht, Tom, om een Fran- sche vos te vangen. En denk er om. ik wil dat je tegen iedereen je mond houdt over alles wat hier vannacht gebeurt, over de lichtsignalen en daarginds en de menschen die we misschien zullen zien. Je zult er geen spijt van hoeven te hebben. Dat laat ik aan u over. Master Jas per, en verder.... zijn het mijn zaken n>et. Er is iemand, die bescherming noodig heeft. Ik wil dat een schurk zijn welver diende straf krijgt, zonder dat onschuldi- gen daaronder lijden. Tom Stook haalde een korte steenen pijp te voorschijn en een leeren zakje waar in hij zijn tabak bewaarde. Hij ging even naar binnen om de pijp aan te steken aan het vuur waarop hij zijn avondmaal had gekookt. Toen hij terug kwam, het vuur in zijn pijp gloeiend, maakte hij een karakte ristieke opmerking: Het is geweldig koud voor Juni. Het was in tegendeel een zwoele avond, maar Jasper begreep dat de brave Tom behoeft had aan inwendige warmte. Hij tastte naar zijn veldflesch. Eén slok. Tom. We moeten onze hoof den helder houden vannacht. Twee uren gingen voorbij en de vage, maan-beschenen glooiingen van de meent begonnen allerlei mysterieuze bewegingen te maken voor Jasper's vermoeide oogen. Stonehanger was een vage lijn tegen den hemel. Hij begon er juist aan te twijfelen of er wel iets bijzonders gebeuren zou, toen plotseling in het noorden een heldere, gele lichtstraal de duisternis inschoot. Die bleef daar een seconde of tien en verdween eensklaps weer. alsof een donker gordijn er voor geschoven was. Hebt u het gezien, Master Jasper? Was het Stonehanger, Tom? Vast en zeker. Ze wachten een poosje en hun geduld werd beloond. Voor de tweede keer flit ste het licht en was weer evén plotseling uitgedoofd. Wat zou het te beteekenen bebbeu, vroeg Jasper. Monsieur Jerome is hier ergens in de buurt. Jasper dacht na. Ik zal je wat zeg gen, Tom. We moeten op weg naar Stone hanger. De oude steengroeve is beter, sir, Ontmoetten ze daar elkaar? Ik denk van wel. Heb je een lantaarn bij de hand Natuurlijk. Neem hem mee en zorg voor een be hoorlijk eindje hout 1 Ze verlieten het boerenhuisje, Jasper met zijn hartsvanger èn pistolenTom een lantaarn dragend en een flinke knuppel die eenmaal de stam van een hulstboom was geweest. Torn liep voorop, zich een weg banend door een smal kronkelend pad, half over woekerd door taaie brem. Nadat ze twintig minuten dezen ver- moeienden wandeling hadden voortgezet, stond Tom eensklaps stilgespannen luis terend. Jasper bleef direct achter hem staan. Er was geen windde brem be woog niet in het heldere maanlicht. De steengroeve is hier, sir. Waar? Aan den andern kant van dien heu vel. Ze spraken fluisterend, naar voren ge bogen en turend over het begroeide land. de iand. Kun je wat hooren, Tom? Ik niet. Hij zette de lantaarn neer en liefkoosde zijn baard, zooaU hij steeds deed als hij een ernstig probleem overdacht. Ik geloof, Master Jasper, dat ik maar eens een kijkje in de groeve ga nemen. Jasper zag hem op handen en voeten zacht vooruit sluipen langs het pad. Hij leek wel een groot donker beest, dat zijn prooi besluipt. Hij verdween: er was niets dan een heel lichte ritseling van de hoog© brem en de Stonehanger meent was zoo stil en leeg als zij om middernacht maar zijn kon. Tom Stook bleef twintig minuten weg. Hij kwam loopend terug, den knuppel over den schouder. Er is geen mensch. Dan konden wij ons daar wel verber gen. Ze klommen door de brem naar benoden in de kuil. Een ruw pad leidde naar den ingang en Tom scheen deze plek gronds net zoo goed te kennen als zijn eigen tuin. Er was een open plek in het midden, ter wijl braamstruiken, brem en -dwergboomip- jes van de wanden een verwarde massa maakten S-took koos een plaatsje bij den ingang, een soort nest dat beschut werd door de schaduw van den kuilwand en den wilden plantengroei. Een opening tusschen twee braamboschjes gaf hun uitzicht op de open ruimte en op het pad dat in de groeve leidde. Ik zal de lantaarn klaar maken, Mas ter Jasper. Hij trok zijn jas uit, haalde een tondel doos te voorschijn, knielde en slaagde er in de lantaarn aan te steken. Ze moet voorloopig maar in de scha^ duw blijven; ik zal haar achter een bosije zetten met mijn jas er overheen; dan kan het geen kwaad. De brandende lantaarn werd goed ver borgen en ze werden beiden langzamerhand moe en stijf van het lange wachten, toen Tom eensklaps schouders aanraakte. Hoorde u daar niet wat? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9