MIJNHARDT's HET HUIS DER VERSPIEDERS V.DAG l MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 3 Maart. Huizen. 298 M. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.4511.Gramofoonplaten. v 12.152.00 Concert door het K. R. O.- Orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 5.45 VocaaJconcert door W. Heesink, bas-bariton. 8.00 Concert door het Kon. Schiedams Mannenkoor „Orpheus" o. 1. v. Ed. Flipse. 9.3010.45 Concert door het N. C. R. V.- Quintet. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M Alleen A. V. R. O.-uitzcndingen. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. I.30 Solistenooncert. 12.002.C0 Het A. V. R. O. Kamerorkest o. 1. v. Max Tak. In de pauze: Gramofoon platen, 3.45 Gramofoonplaten. 5.00 Het Omroeporkest o. L v. Nico Treep. In de pauze: Gramofooplaten. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.Vervolg concert door het Omroep orkest. 8.00 Gramofoonplaten. 8.1510.30 Concert in het Concertgebouw te Amsterdam. In de pauze: Dr. G. A. Du- dok over Edgar Wallace. 10.45 Gramofoonplaten. II.0012.00 Uitzending vanuit Rost. „Haeek'1 te Den Haag. Cornelius Codol- ban en Pali Tot. Daventry, 1554 M. 10 35 Morgenwijding. 12.20 Reginald Foort- op Bioscooporgel. 1.20 Gramofoonplaten. 1.35 Het Northern Radio-Orkest o. L v. John Bridge. 3.20 Vesper in Westminster Abbey. 4.25 Dansmuziek door Jack Payne en het B. B. C. Dansorkest. 4.50 Concert door The Grosvenor House Orkest o. 1. v. Joseph Meus. 6.50 Concert» voor Solilinstrumenten. 8.20 Concert door het B. B. C.-Orkest, o. 1. v. Joseph Lewis. Een Edward Ger- raan-programma. 9.55 Gedeelten uit „Israël in Egypte" van Handel. Het Nat. Köor en B. B. O, Orkest met solisten. 11.15 Dansmuziek door Jack Payne ea het B. B. C. Dansorkest. 11.20 Verslag v. d. Bokswedstrijd Larry GainsDon Mc Corkindale". 11.3512.20 Dansmuziek (Vervolg). f Rad! o-P a r I 9, 1 7 2 5 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.50 Wenschconcert. Kalundbortf, 1153 M. 11.20—1.20 Concert door het Orkest van Palace-Hotel. 3.104.20 Concert door het Orkest vaa W i vex-R es tauran t. 7.309.35 Symph. Orkest o. 1. v. Prof. Nikolai Malko, Hein rich Schlussnuss, baa nton. 10.1011.50 Dansmuziek. L&ngenberg, 473 M. 6.25—7.20 Concert uit Hamburg. 10.4012.10 Concert uit Breslau. 12.251.50 Middagconcert o. 1. v. Leo Eysoldt. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.20 Nam iddagcon cert o. 1. v. Wolf S.05 Symph. Concert door het Werag Symph. Orkest o. 1. v. A. Busohkötter, Dodja Feldin, cello. Tot 11.20 Concert en Dansmuziek. Brussel, 508 M en 338 M. 508 met-er: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Dansmuziek. 8.20 Het Omroep-Orkest met solisten. 338 meter: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Concert. 8.20 Het Omroep-orkeet. R o m e. 4 4 1 M. 8.05 Symphonie-ooncert. Zeesen, 1635 M. 3.50 Concert door Therese Petzke, Schu bert viool, Harry Son, cello. 4.30 Vocaalconscert door Kathe Wegner Peiser, W. Rettich, piano. 6.50 Dansmuziek door Gerard Hoffmann. 8.05 Uitz. van Langenberg. Daarna: Concert door werklooze musici. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Autobotsing bij Wychen. len bestuurder gedood. Maandagavond omstreeks elf uur zijn op den Graafscbeweg onder de gemeente Wy chen twee vrachtauto's met elkaar in bot sing gekomen. Van een der vrachtauto's, afkomstig uit Nijkerk, werd het linker voor spatbord afgerukt en de kap zwaar bescha digd, terwijl de inzittenden ongedeerd ble ven. De andere vrachtauto, toebehoorende aan iemand te Cuyk. is door de aanrijding tegeD een boom gereden ep werd totaal vernield. De bestuurder dezer auto werd op slag gedood. BLOEDVERGIFTIGING. Aan de gevolgen overleden. De negentien-jarige Vroomen te Kerk- ra.de, die een puisje in het gezicht had opengekrabt, is aan bloedvergiftiging over leden. NOG EEN IJS-SLACHTOFFER. Seminarist bij Maastricht verdronken. Gisteren waren leerlingen van het kloos ter der „Montfortanen" te Meerssen bij Maastricht' aan het schaatsenrijder op d-eu vijver van het kasteel „Proostdij" aldaar. Vier van hen zakten door het ijs. Drie konden worden geied. De vierde, Wijzen geheeten, uit Weert- Meersem, verdween in de diepte en werd na drie kwartier dreggen levenloos opge haald. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Het zoontje van den winkelier S. te Dale bij Aalten viel in een tobbe met ko kend waschwater. Een paar uur later is de kleine aan de gevolgen van de beko men brandwonden overleden. UIT EEN RAAM GESPRONGEN. Verpleegde zwakzinnige gedood. Bij het verrichten van werkzaamheden op den zolder van een gebouw op de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom is een verpleegde zwakzinnige, zekere,.H. K., uit een raam gesprongen. De ongelukkige kwam met het hoofd op den grond terecht en brak eenige halswervels. De man was op slag dood. Tragisch einde. Maandagavond ia in een der straten te Bergen op Zoom een zwerver dood op den grond gevonden. Het stoffelijk overschot is naar het Algemeen Burgergasthuis overge bracht. BRANDEN. GROOTE BRAND IN HET PEELGEBIED. Gisteravond is een groote brand uitge broken in het Peelgebied op de grens Lim burg-Noord Brabant. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan door vonken van passeerende locomotje- ven van de spoorlijn Venlo—Helmond. Over een lengte van 1520 km. strekt de vuurzee zich uit en wel van de Leunensche Heide nabij Venray tot aan Sevenem. Groo te perceelen peelgrond, hoopen turf en enkele bosschen zijn reeds in vlammen op gegaan. Hoewel men overal pogingen in het werk stelt het vuur te stuiten, staat men vrijwel machteloos tegenover den vuurzee. Men vreest dat het eenige dagen zal duren, alvorens men den brand ge heel zal hebben bedwongen. Brand in een slagerij te Nocrdeloo" Gisteravond brak brand uit in de sla gerij van den heer C. Slob. Ondanks krachtige pogingen van de brandweeren van Noordeloos, GiessenNiekerk en an dere plaatsen in de omgeving mocht het niet gelukken het pand te behouden. Al les brandde tot den grond toe af, ook de ir boedel ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Persoonlijke on gevallen kwamen niet voor. De schade wordt geschat op ongeveer 10.000. Brand in een café te Beverwijk. Gistermiddag heeft een hevige brand gewoed in het café Ruimzicht, staande aan den Munnikenweg te Beverwijk. De vrouw van den caféhouder was bezig in den keu ken in een pan was te smelten. De vlam sloeg in de pan, met het gevolg, dat het interieur van de keuken spoedig in lichter laaie stond. De vrouw bekwam ernstige brandwonden aan het gelaat. Intusschen deelde het vuur zich mede aan de omlig gende vertrekken en spoedig stond het ge- heele oafé in brand. Eenige arbeiderswo ningen, die naast het café zijn gelegen, werden door het vuur bedreigd. Een der arbeiderswoningen moest ontruimd wor den. De daklijsten van de woningen, staan de tegenover het café, vatten vlam, terwijl de ruiten sprongen. Met vijf stralen op de motorspuit werd het vuur aangetast en na eenigen tijd gebluscht. Het oafé brandde uit. HELDHAFTIGE REDDING. Door Nederlander te Rio de Janeiro. Volgens bij het secretariaat van de Ver- eeniging ,,Nederland in den Vreemde" uit Rio de Janeiro ontvangen bericht heeft de heer D. F. M. Hubrecht, zoon van Z.- Fxc. Minister J. B. Hubrecht, onzen ge zant te Rio de Janeiro, met gevaar voor zijn eigen leven iemand uit zee gered, die later bleek te zijn de pas benoemde presi dent van de Braziliaansche Staatsbank (Banco de BrasilV Dit geschiedde op de buitenreede van Rio aan den Zuid-Atlan- tischen Oceaan voor het strand van Copa- eabana ter hoogte van het Copacabana Pal ace Hotel. Niet alleen dat een landgenoot van ons een medemensch op zeer heldhaftige wijze het leven heeft gered, maar ook. dat de zoon van den Neder^ndschen gezant den president van de Banco de Brasil voor zijn vaderland wist te sparen, waar door het feit dat de redder een Nederlan der is, zoozeer op den voorgrond komt, terwijl de dienst die daardoor aan het be- v iende Brazilië bewezen wordt, bijzonder groot is. Het effect overtreft de beste di plomatieke zet. De president van de Braziliaansche Staatsbank die van omstanders vernemen' moest wie zij a redder was, bracht een be zoek aan de Nederlandsche Legatie om den zoon van den gezant te danken voor de redding van zijn leven met eigen levens gevaar. Een rare grap. Op 't politiebureau te Enschede kwam zich een Oostenrijkscb meisje melden, ge heel in de war. Zij had n.l. uit Graz be richt gekregen van een crematorium daar in de buurt dat zij zich naar haar woonplaats moest begeven, teneinde in het cremato rium van Weenen te worden verbrand. Als zij niet aan de oproeping voldeed, dan zou zij door de politie worden afgehaald, want uitstel kon niet worden verleend wegens haar leeftijd en andere omstandigheden en omdat do datum van verbranding aange broken was. Het arme kind, dat hier het eerzame beroep van dienstbode uitoefent, was door dezen brandbrief in figuurlijken en letterlijken zin, ten zeerste ontdaan en ze zocht hulp en troost bij de politie-auto- riteiten. Uit een voorloopig onderzoek bleek, dat men hier waarschijnlijk te doen had met 'n grap van een barer vriendinnen, die in de Heimat ergens op een kantoor als typiste werkzaam is. „Zwolsche Crt." BRUTALE INBRAAK IN KASTEEL NIJENRODE TE BREUKELEN. Zeven schilderijen, 50 minia turen en een aantal gouden en zilveren voorwerpen ge stolen. In den nacht van Maandag tot Dinsdag heeft in het Kasteel Nijenrode te Breuke- len een brutale inbraak plaats gehad, waarbij den daders een groote buit in han den is gevallen. Niet minder dan zeven schilderijen, 50 miniaturen en een aantal gouden en zilveren vitrinevoorwerpen, in totaal een zeer belangrijk bedrag vertegen woordigend, werden door de daders, die tot dusver onbekend zijn, meegenomen. De inbraak moet hebben plaats gehad tusschen 12 uur des nachts en ongeveer zes uur des morgens. Toen Dinsdagochtend het personeel van het kasteel Nijenrode te omstreeks half acht voor de dagelijk- sche werkzaamheden in de parterre ge legen zalen kwam, ontdekte men, dat er vreemd bezoek was geweest. De bewoner van het kasteel, de heer M. Onnes van Nijenrode werd onmiddellijk gewaar schuwd en het bleek hem, dat inbrekers hun slag hadden geslagen. Uit het ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat minstens twee onbe kende personen door een op eenigen af stand van het kasteel staand hek op het terrein van Nijenrode zijn gekomen. Op deze wijze konden zij het poortgebouw, dat bewoond wordt door den tuinbaas en een tuinmansknecht vermijden en over de brug op het plein voor het kasteel komen. Van een der zalen, die op het plein uit zien. hebben de daders twee in lood ver vatte ruitjes van één der ramen, die hier slechts 1.10 meter boven den grond zijn, ingeslagen. Dopr de ontstane opening wis ten zij de grendels te bereiken, waarmee de naar binnen slaande ramen gesloten zijn. Toen zij dit raam hadden geopend en zich naar binnen hadden gewerkt, zijn de daders zeer voorzichtig te werk gegaan en zeer waarschijnlijk hebben zij geruimen tijd in de zaal vertoefd. Van de muren werden acht schilderijen afgenomen, en uit de Ris ten gesneden. De grootste daarvan, een doek van Moreni. hebben de daders wrr- schijnlijk omdat het te groot was, laten lig gen. De andere zeven werden meegeno men. het zijn de volgende voorstellingen: Een mulat ter grootte van 30.5 x 25 c.M., Mansportret 28 x 22 c.M.. Koning Saul 35 s 28 c.M.. Een neger 39 x 30 c.M„ De aan bidding van de Drie Koningen 28 x 19 c.M. de Heilige Hieronymus 30 x 25 c.M en een Vischvrouw 29 x 27 c.M., alle doeken van oude meesters. Verder namen de daders 50 minaturen en een aantal gouden en zilveren vitrine- voorwerpen -mede. De laatsten zijn allen kleine voorwerpen, welke de daders ver kozen hebben boven de grootere omdat zij gemakkelijker zijn mee te nemen. Dat de nachtelijke bezoekers kalm te werk zijn gegaan, mag ook bliiken uit het feit. dat nergens vingerafdrukken zijn ge vonden. Zij hebben zich bediend van gum- mihandschoenen. Langs denzelfden weg, dien zij gekomen zijn, hebben de daders met hun buit, die een zeer belangrijke waarde vertegenwoordigt, het kasteel ver laten, geen sporen achterlatende, dan eenige voetsporen op den harden brond. Noch de heer M. Onnes van Nijenrode, noch het personeel, die allen hun slaap vertrekken hebben boven de drie zalen, waar de daders hun werk hebben verricht, hebben in den afgeloopen nacht iets ge hoord. Dinsdagmorgen is onmiddellijk aangifte gedaan bij de gemeentepolitie van Brou- kelen, die in samenwerking met de Rijks politie onmiddellijk een onderzoek instelde". Ook de burgemeester van Breukelan Nijenrode, de heer Jhr. Mr. H. H. Röell, is in den loop van den dag ter plaatse ge weest. om den toestand op '<e nemen. De dadors schijnen goed met de inrichting van rel kasteel bekend te zija geweest; ook in de omgeving van het kastel heeft men Maandagavond voor zoo ver tot nu toe bekend is, geen verdachte personen gezien. Het gestolene, dat gedeeltelijk het eigen dom is van den bewoner van het kasteel den heer M. Onnes van Nijenrode, en voor een gedeelte toebehoort aan den kunst handelaar J. Goudstikker te Amsterdam, is bij verschillende firma's verzekerd. Deze firma's hebben heden een belooning van 10 000 uitgeloofd voor de opsporing en terugbezorging van het gestolene, terwijl voor de opsporing van de daders ook de medewerking is ingeroepen van de Cen trale Recherche te Amsterdam. Geld opgemaakt De recherche te Nijmegen heeft aange houden den uitvoerder bij een bouwwerk, die drie weken geleden met een bedrag van 885, bestemd -voor den aankoop van materiaal, verdwenen was. De man had 't geld in Amsterdam opgemaakt. Bij zijn ar restatie was van het verduisterde bedrag niets meer in zijn bezit. Zenuw-Tabletten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. 1654 Bij Apoth. en Drogisten MOORDAANSLAG TE RIJSWIJK. Maandagavond te ongeveer 6 uur heeft in eon perceel aan de Beetslaan te Rijs wijk (Z.-H.) een moordaanslag plaats ge had. De 41-jarige werkbaas A. G. van een fabriek te Delft heeft n.l. zijn gescheiden echtgenoote E. van D., die inmiddels ech ter weer gehuwd was, met een mes een ze vental steken in hoofd, borst en rug toege bracht. G. schijnt in nerveuzen toestand naar Rijswijk te zijn gekomen. Door hem was be merkt, dat de bij hem inwonende kinderen tegen hun vader werden ingenomen onder invloed van zijn gescheiden buisvrouw. Mej. v. D. werd na de aanslag door dr. K. eerste hulp verleend en vervolgens vervoerd naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal te 's-Gravenhage. Haar toestand was niet ernstig. De dader G. werd ter plaatse aangehou den en overgebracht naar het bureau aan de Heerenstraat. Gistermorgen is G. voorgeleid voor de Officier van Justitie. Ook het mes waar mede het misdrijf is gepleegd is in beslag genomen. Drinkwatergebrek. Te De Lemmer (Fr.) begint behoefte t© komen aan drinkwater. Per tankwagen wordt thans water betrokken uit de water leiding te Joure. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 41) Op Stonehanger zat Nance op het muur tje van het terras en keetf ui*" c\er de zee. De zon speelde op naar gezicht en in haar oogen. Er lag iets innigs en warms over heel haar wezen, een tevredenheid die voortkwam uit den rijkdom van haar ge dachten en gepeinzen. Haar gevoel ten opzichte van haar vader werd beheerscht door verwondering en medelijden. Maar al had zij medelijden met hem, zijn motieven begrijpen deed zij niet. De Rothan was de zondebok op wien ze den heelen last van de schuld en van haar verontwaardiging sta pelde, want dat Anthony Durell uit zich zelf tot zulke dingen had kunnen komen, kon ze zich niet voorstellen. Wat had En geland tegen hem misdreven? Nance's na tuur was precies het tegenovergestelde van die van baar vader; zij was openhartig, edelmoedig en niet gauw gegriefd. Een temperament als dat van Nance: gezond, vroolijk, volboeldig, begrijpt niets van het stroeve, norsehe, zwijgzame, het in vlam mende ontevredenheid-uitbarstende van den fan; lEn dat was de gemoedsgesteld heid van een man als de oude Durell. die zich verongelijkt en door het leven teleur gesteld voelde en daardoor in opstand kwam tegen het bestaande. Deze gecompli ceerde gemoedsgesteldheid kende Nance echter niet en een andere dan de wel zeer simpele verklaring dat haar vader bet wil loos en wereldvreemd slachtoffer van den sluwen de Rothan was, kon zij voor zijn ge drag niet vinden Anthony Durell kwam het terras op ter wijl Nance op het muurtje zat en hij wan delde langs het huis op en neer met de handen op den rug. In zijn onrust kwam zijn lompe onhandigheid en ongeschikte wereldvreemdheid sterk aan den dag. Op school was hij een onhandige sukkel ge weest, aan de universiteit een echte groe ne, onbeholpen slungel. Hij had een bal gegooid als een klein meisje en zijn armen en beenen waren niet gevormd voor het werk en het spel van een gezonden, vol wassen man. Boeken, abstracties, filosofie, onvruchtbaar theoretiseeren, hadden bij hem de plaats ingenomen van actief han delen en deelnemen aan het volle, bruisen de leven. Zijn zittend en eenzaam leven had hem vadsig en traag gemaakt, ontoegan kelijk voor andermans meening, opgesloten in de vermeende voortreffelijkheid van eigen opinie en blind voor de realiteit twistziek, opvliegend en ongeduldig, on vruchtbaar, hartstochtelijk en zich veron gelijkt achtend. Nance voelde een hevig medelijden in zich opkomen toen zij hem daar zoo ruste loos heen en weer zag loopen. Onwillekeu rig vergeleek ze hem met Jasper Benham. Het was wel een contrast; de krachtige, bloeiende, gezonde en levensblije jonge ke rel die toch zoo ernstig en diep voelde en I deze afgeleefde man met witte haren, een mistroostig gezicht en smalle schouders. Ze ging op haai" vader toe. Zullen we wat over de meent gaan wandelen Het begint nu koeler te worden. Hij keek naar haar op alsof hij plotse ling haar aanwezigheid ontdekte. Neen kind, ik ben bezig; ik ben aan het denken. U kunt toch wel denken als u wan delt; ik zal niets zeggen. Dank je. Ik wil alleen zijn. Zijn stroef gezicht en geprikkelde blik waarschuwde Nance dat het nuteloos zou zijn om hem nu openlijk aan te vallen. Sommige menschen zijn op bepaalde pun ten ontoerekenbaaral gaan zij ook voor normaal door. Het is doelloos om met hen te redetwisten. Zij kunnen op den duur al leen in bet rechte spoor teruggebracht worden door het gezond verstand van de publieke opinie, dat hen eindelijk tot zelf inzicht brengt en ze er daardoor van terug houdt zichzelf en anderen schade te berok kenen. XXII. Dominee Goffin zat nog te mopperen op de bank onder de dennen toen Jack Bump- stead uit de richting van de stal te voor schijn kwam. Daar is een man voor u, Master Jas- per. Wie is het. Jack? Thomas Stook van Bramble End. Ik kom. Waar heb je hem gelaten, Jack Op het stalplein. Tom Stook zat oo een bank b»i een van de stallen zich nadenkend met een stroo- I tje te krabben. Hij keek wat stroef en toen Jasper naderde stak hij het strootje in een hoek van zijn mond en stond op. Wel Tom, wat is er? Tom keek het stalplein rond en inspec teerde de keukenramen met critischen blik. Je moet altijd oppassen dat die ver duivelde deerns niet staan te luisteren. Ik kom omdat u misschien vannacht de sig nalen op Stonehanger wil zien. Ik kan het u niet vast beloven, maar ik heb er toch de lucht van. Ze. zeggen dat monsieur Je rome vannacht op de kust komt. Die smerige smokkelaar? Hoe weet je het. Tom? Tom grijnsde met een zeer expressief gezicht tegen Jasper. Ja, hoe weet ik het? Misschien heeft een vogeltje het wel uit een boom laten vallenHet zijn mijn zaken niet, maar je kunt van mijn huisje Stonehager goed zien. Dus die smokkelaars spelen dubbel spel! Ze moesten die Jerome met zijn boot in de diepte laten verdwijnen. Zeg Tom, weet je wat je doet? Ga naar de stal en zadel de nieuwe bruine; niet Devil Dick. En houd je mond, alsjeblieft. Daar kunt u van op aan, Master Jasper. Jasper ging door de achterdeur het huis binnen eu liep geruischloos naar boven. Hij nam zijn pistolen en een hartsvanger en trof Tom weer in de stal. Jeremy en do minee Goffin zaten samen te redeneeren onder de dennen en Jasper liet ze kalm hun gang gaan. want hij wilde ongezien weg komen. Hij gins met Tom Stook en het gezadelde paard naar buiten en nam het pad langs de omheining van den boom gaard. Langs den westelijken horizon liep een band van geel licht, waartegen de toppen van de heuvels blauwzwart afstaken en waarboven zich een azuur-blauwe luohb wolfde. De opkomende volle maan leek -een schijf van zilverde sterren schitterden al helder. In deze wereld van amethyst en zil ver, geurend van kamperfoelie en wilde ro zen, sloegen de beide mannen de richting van Bramble End in. De hoogten van Stonehanger waren in de verte zichtbaar. Toen zij het wild-be- groeide pad naar Bramble End bereikt hadden, was de kleur uit den westelijken hemel verdwenen. Jasper was te paard ge stegen en Tom liep bij den kop met zijn eenigszins zwaaienden gang en een stroo tje bungelend uit een van zijn mondhoe ken. Tom's boerenhuisje had den vorm van een hooischelf. Het was van steen ge bouwd en gedekt met heide. Een bouw vallig schuurtje of hutje stond er bij, half verborgen door drie vlierboomen die vlak tegen elkaar aangroeiden bij de heg. Heb heele terrein om het buisje was een chaos van braamstruiken, brem, sleedoorns en va^ rens. Ik zal het paard in de koestal zot ten, Master Jasper. Goed Tom. Jasper begaf zich naar de achterzijde van het huisje. Daar was een stukje bouw grond, omgeven door een lage heg. Een taxis-boom stond vlak bij het huis en een half verrotte plank van een oude kar, op twee blokken vahtgespijkerd moest 'n tuin bank verbeelden. CWordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9