UIT DE OMGEVING WOENSDAG 2 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. De afdeeling Katwijk a. d. Rijn van het Genootschap van den Ötillen Omgang hield gisterenavond een propaganda-vergadenng in het Parochie huis. De opkomst had grooter kunnen zija. Het barre weer zal hieraan wel schu'.d hebben. De voorzitter, de heer v. d. Lub- be, opende de vergadering met gebed en eenige toepasselijke woorden, heette Pas toor Schiphorst, Pater Cremer, den heer Schrijvers, bestuurslid van de afdeeling Leidon en alle aanwezigen welkom en ver zocht Pater Oscar Cremers, nadat het Zangkoor een 4 st. Ave Maria gezongen had, zijn lezing te willen houden. In een heerlijke en mooie rede zette Pa ter Cremer het doel, karakter en beteeke- nis van den Stillen Omgang uiteen, hier bij vooral er den nadruk op leggend, dat propaganda ten ©enenmale vloekt met het karakter van den Stillen Omgang en deze in geen geval mag worden beschouwd als een maniiestatie, doch is en blijft innige eerbied en een apostolisohe daad. De nuch tere werkelijkheid is, in stilte om te gaan met God. Het Zangkoor zong hierna een 4 st. „Jesu dulcis memoria' waarna Pater Cre mers het tweede deel zijner lezing begon. Spr. begon met uitvoerig te verhalen het ontstaan en de geschiedenis van den Stil len Omgang. Ten slotte wekte spr. op om de afdeeling in deze parochie grooter te maken, hetgeen met eenige goeden wil mogelijk is. Door het Zangkoor werd ten slotte ten gehoore gebracht het Jubellied van den Stillen Omgang. Pastoor Schiphorst bracht woorden dank aan Pater Cremers voor zijn prachtige lezeng. Hierna sluiting. Van de gelegenheid tot opgave voor het lidmaatschap werd een goed gebruik ge maakt. LISSE. Stille Omgang. Gisteravond hield het Genootschap van den „Stillen Omgang' afd. Lisse zijn jaarvergadering. De voorz., de iheer W. Sprengers, opende de bijeenkomst en deelde mede, dat de St. O. zal plaats hebben van 12 op 13 Maart aa. Dit jaar hebben w^j beslag kunnen leggen op een electrische trein, zoodat wij eerder in Am sterdam zijn. De notulen werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd, evenals het jaar verslag. Uit het laatste stippen wij aan, dat 300 personen verleden jaar de tocht hebben medegemaakt, terwijl de vereeni- ging bestaat uit 300 leden. Beide verslagen werden onder een woord van dank goedge keurd. Uit het jaarverslag van den penning meester maakte wij het volgende op: aan ontvangsten inclusief saldo 1930 336.49, aan uitgaven J 180.05, alzoo een voordeehg saldo van 156.44. Het aftredende bestuur werd bij enkele candidaatstelling herbenoemd. De voorz. dankte de vergadering voor het vertrouwen in het aftredende bestuur. Vervolgens hield hapelaan Bangert nit Leiden een gloedvolle rede over den Stil len Omgang, waarin Z.eerw. uiteenzette de onderwerpen „Oflerhefde, Sacramentslief de en DemonstratieLietdeOp zeer duide lijke wijze verklaarde spr. waarom ieder jaar het aantal deelnemers zich uitbreidt. Een dankbaar applaus had Z.eerw. in ont vangst te nemen voor de nieuwe gloed en ijver, die hij in de harten der toehoorders had ontbrand.- De voorz. dankte den spreker voor zijn propagandistisch woord en hoopte, dat door het gesproken woord wederom velen gehoor zouden geven om dit jaar opnieuw de stille hulde te brengen aan den Koning der Eucharistie. Vervolgens werd de a.s. Bedetocht be sproken. Het Lof begint te 11.45 uur, waar onder een korte toespraak. De trein ver trekt om 1.15 uur en is 1.41 uur te Amster dam. De Catharinakerk is wederom aan gewezen; om half vier is de H. Mis. Na afloop kan men zich ontnuchteren in het station. In iedere wachtkamer kan men terecht, waarvoor 3e klasprijzen worden besteed. De trein vertrekt te 6 uur, en is te 0.26 te Lisse. In het Bondsgebouw zal zitting worden gehouden op Zaterdag 5 Maart, op Woens dag 9 Maart in de school aan de Beekbrug en Vrijdagavond wederom in den Volks bond tusscheü 8 en 9 uur. De prijs bedraagt 1.per persoon. Vervolgens sprak de Pastoor een enkel woord. Een kort onderhoud met Kapelaan Bangert wil spr. verklappen. Dat is name lijk, dat wij het volgend jaar op hem kun nen rekenen, om te mediteeren in deze pa rochie. Een dankbaar applaus bewees dat de geheele vergadering hiermee instemde. Van de rondvraag werd door versohil- lende personen gebruik gemaakt, waarna deze zeer goedgeslaagde vergadering met gebed door den voorzitter werd gesloten. RIJNSBURG. Overzicht bloemenhandel. Het is een „up and down" in den bloe menhandel. Dan is er weer eens een ietsje meer vraag voor bepaalde soorten, doch na korten tijd komt de daling weer. Na en kele dagen komt weer een weinig vraag, soms weer voor andere variëteiten, met betzelfde verloop. Doch dit staat vast dat dagelijks groote verliezen worden geleden. En dat 1 Maart, één van de bekende be- talingsdagen, betrekkelijk ongemerkt is voorbijgegaan, vindt wel voornamelijk z'n oorzaak dat op harde wijze niet alleen niets zou zijn te bereiken, doch dat hier door de moeilijkheden nog grooter zouden zijn geworden. Een onderlinge regeling met bollenveilingbesturen heeft veel onheil voorkomen. Of het in de toekomst gemak kelijker om zal worden blijft een open jrraag. ,Wo noteeren per dozijn: Gele Prins GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente kwam Maan dagmiddag in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester J. Schokking. Aanwezig alle leden. Punt 1: mededeeiing van ingekomen stukkeu waaronder verschillende missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Vervolgens het voorstel tot het verlee- nen van eervol ontslag aan mr. dr. J. Schokking als Ambtenaar van den Burge lijken Stand, der gemeente Katwijk, belast met de werkzaamheden, bedoeld in art. der verordening, regelende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de verschil lende ambtenaren van den B. Stand. Onder dankzegging voor de als zoodanig bewezen diensten wordt dit ontslag eervol verleend. Voorstel tot het vaststellen van het voor schot op de vergoeding volgens ar. der L.O.-wet 1920. Daar de Gemeenterekeniug over 1928 nog niet door Ged. Staten is vast gesteld, moet tot grondslag voor de bere kening van het voorschot worden genomen het gemiddelde, dat over 1927 per leerling van het O. L. Onderwijs is uitgegeven. Vol gens deze berekening kan per leerling aan voorschot worden uitgekeerd 9.44. Voor Katwijk a. d. Rijn is voor: 1. R. K. School 125 Yt X 9-44 1184.72, de Geref. School 106 X 9-44 1000-64, van de Baron v. W. v. Catwijkschool 166X X ƒ9.44 1069.70. Parkeerterreinen op de Boulevard. Voorstel tot het aanleggen van twee parkeer terreinen, t.w. een aan het einde der Zuid-Boulevard, en een aan dat van den Noord-Boulevard. Dit om alsnog ob jecten van werkverschaffing te vinden, ver volgens omdat het inrichten van parkeer terreinen uit een verkeersoogpunt is aan te bevelen en mede omdat zulks het vreem delingenverkeer zal bevorderen. Met het oog op de omstandigheid, dat het gewenscht is dat de nieuw aan te leg gen parkeerterreinen zoo dicht mogelijt bij het stille strand komen te liggen, viel de aandacht van B. en W., voor wat het 'Zuiden betreft op het terrein, gelegen in den hoek, gevormd door het terrein van het Zeehospitium, den Boulevard en het strand, en ten Noorden op een strook grond, gelegen recht tegenover de Buiten- sluis. De kosten van aanleg worden door den Dienst van Gemeentewerken geraamd op 2260.— per terrein, waarbij dan gere kend mag worden op een bijdrage van hot Rijk in de kosten van de uit te betalen loo- nen. De verwachting van B. en W. is, dat de opbrengst van de verpachting van bei de terreinen meer zal bedragen dan aan GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM rente en aflossing van het benoodigdo ka- De Raad dezer gemeente hield Dins- pitaai verschuldigd zal zijn. B. en W. vra- dagmiddag te 1.45 een openbare verga- gen daarom den raad hun goedkeuring dering. hieraan te geven. De commissie van Fa- I Het aantal belangstellenden voor de brioage kan zioh met het denkbeeld geheel publieke tribune was enorm, vereenigen. Na enkele opmerkingen wordt Voorzitter mr. D. F. Pont, burgemeés- het voorstel aangenomen. i ter. Aanwezig 12 leden. Met kennisgeving Punt 5: Praeadvies op het voorstel-H. afwezig de heeren Loerakker, De Wreede Parlevliet, inzake wijziging van de veror- en Goemans. dening op de heffing van havengeld. B. en Na opening met gebed werden de no- W. deelen thans mede, dat bij dit college geen bezwaren bestaan om voor eigenaars van alle vaartuigen de gelegenheid te ope nen tot het nemen van een halfjaarlijksch abonnement waarom zij den raad advisee- ren in dién zin te besluiten. De raad be sluit de verordening te wijzigen, ingaande 1 Juli 1932. Aldus wordt besloten. In verband met eenige buitengewone uib- tulen goedgekeurd. Even voor de openbare vergadering •was een korte geheime vergadering ge houden. De voorzitter stelt voor een kas- leening te sluiten voor den tijd van 3 maanden, groot 150.000 tegen 4.75 pet. van de firma Staal te den Haag. Hiertoe wordt met alg. st. besloten. Vaststelling Ambtenarenreglement (vo- gaven moet de gemeentebegrooting, dienst rige vergadering aangehouden). Over dit 1932 gewijzigd worden, waartoe wordt be- punt alleen werd ruim een uur gediscus- sloten. sieerd. Ten slotte werd het reglement Punt 6a, voorstel om een bijdrage aan het Crisis-comité te verstrekken. De voor zitter wijst er op, dat het aantal gevallen dat geholpen moet worden, steeds grooter j wordt. De kas van het Plaatselijk comité is bijna uitgeput. Van het Nationale co mité kan een bijdrage van 5 ct. per inwo- ner verkregen worden mits de gemeente ding der vereenigjng werd weinig vleiend behoudens luttele wijzïgingetjes met alg. st. vastgesteld, ingaande per 1 Maart 1932. Voorstel subsidie aan de Chr. Gym- nastiekvereeniging „Jahn". Gevraagd wordt 200. B. en W. stellen den Raad ▼oor 75 te voteeren. Over de boekhou- geoordeeld. Na eenige discussie werd het voorstel aangenomen met 102 stem men. Tegen stemden de heeren Meskers en Mathot. Voorstel subsidie aan bewaarscholen over 1932. B. en W. stellen den Raad voor weer 3 per leerling te geven, het- gen wordt aangenomen. Voorstel tot vasUtelling rooilijn langs de Vinkenlaan. Voorgesteld wordt door B. en W.t deze te bepalen, als reeds ge schiedde in de vergadering van den Raad van 28 Augustus 1931. Hiertoe wordt met alg. st. besloten. Benoeming Havenmeester. De voorzit ter licht deze kwestie toe en het finan- eenzelfde bedrag disponibel stelt. Wordt hiertoe besloten, dan verkrijgt het plaatse lijk comité dus 2 X 16120 V 5 ct- 2 X 806.is totaal 1612..Zonder discus sies wordt dit voorstel van B. en W. om die bijdrage te verstrekken, aangenomen. Rondvraag. De heer Grimbergen vraagt of de aan neming van het Kortingswetje van invloed is op de financiën van onze gemeente. De voorzitter antwoordt, dat gemeenten die meer dan 40 opcenten op de Gemeente fondsbelasting heffen en minstens 3 pcu op de salarissen korten, hiervan geen in vloed ondervinden. Dr. Lodder wijst op den sleohten toe- J cieel voordeel voor de gemeente, indien stand van den Valkenburgerweg. De heer de politie-agent J. Veen wordt benoemd. M. v. d. Bent vraagt waarom de steunrege- j De heer van Lierop zal zijn stem aan ling nog niet in werking is getreden? De v~i' 4 17 1 3 J voorzitter antwoordt, dat de raad besloot de steunregeling te doen ingaan op den Maandag in de week volgende op die, waarin de goedkeuring van het Rijk is ver kregen. Die goedkeuring is nog niet ont vangen. Alles wordt in het werk gesteld om nog deze week die goedkeuring te krq- gen. Intusschen is het aantal werklieden bij de werkverschaffing aanzienlijk uitge breid. Vervolgens nam de voorzitter het woord tot het houden zijner afscheidsrede, waar van gisteren reeds verslag is gegeven. 1521 ct, Fred. Moore 9—12 ct., Flamingo 710 ct., Rose Gris de lin 58 ct., Thee roos 1619 ct., Cramoisie Brillant 69 ct., La Reine 611 ct., Mr. van der Hoeff 1724 ct., Prins van Oostenrijk 11—14 ct, Brillant Star 711 ct., Ibis 1115 ct., Vuur baak 18—23 ct, Murillo 12—18 ct, Couron- ne d or 1924 ct., Mac Kinley 79 ct., Elec- tra 2023 ct., Peach Blossom 1418 ct, Azalea 14—18 ct Prosperity 7—11 ct., Hob- bema 1115 ct, Herman Schlegel 79 ct, Tubergen 18—21 ct., Pelikaan 1820 ct., Witte Valk 1012 ct, Generaal de Wet 18 24 ct., Progression 913 ct., Proff Rau- wenhoff 1420 ct., William Copland 14—20 ct, William Pitt 1520 ct. Bartigon 18 14 ct., Victoir d'Olivierre 1518 ct, Elisa beth 1318 ct, Farncombe Sanders 1318 cent. Narcissen per 100: Spur 2040 ct., Luci fer 25-^35 ct, King Alfred 3550 ct, Ajax 25—35 ct., Victoria 3045 ct., Laurens Kos ter 3555 ct., Poëtus Ornatus 25—30 ct., Early surprise 2530 ct., Sir Watkin 3050 ct., Sion 25—35 ct., Henry Irving 2035 ct. SASSENHEIM. Gouden jubileum, Dinsdag herdacht de heer Nic. Berkhout den dag, dat hii voor 50 jaar in dienst trad als mojen #r van den Floris Schouten Vrouwenpolder. Vele familieleden, vrienden en kennissen kwamen den jubilaris gelukwenschen met het feit, dat hij een halve eeuw in dienst van den polder is geweest. Door menigeen werd de rustige weg, ondanks de felle koude, afgelegd naar den stillen polder. Men zag het reeds van verrede wappe rende vlag op het gemaal toonde aan, dat in den polder iets bijzonders aan de hand was. Namens het polderbestuur en ingelan den werd de heer Berkhout gelukge- wenscht door den heer P. W. Marbus, die den jubilaris onder een hartelijke toe spraak een enveloppe met inhoud over handigde. Meer dan viiftig jaren heeft spre ker den jubilaris gekend en heeft hem steeds gewaardeerd. Tot volle tevredenheid van polderbe stuur en ingelanden heeft hij 45 jaren den windmolen en 5 jaren het machinaal ge maal bediend. Als particulier bood hij hem eveneens een souvenir aan. Van meerdere belangstellenden mocht de jubilaris stoffe lijke blijken van belangstelling in ontvangst nemen. Moge het den heer Berkbout nog vele jaren goed gaan en hij zijn functie op de zelfde nauwgezette wijze blijven waarne men tot voldoening van zijn superieuren. R0EL0FARENDSVEEN. Stille Omgang. Dinsdagavond had ib de Pancratiuszaal alhier de 12e algemeene vergadering plaats van het Genootschap van den Stillen Omgang voor Roelofarends- veen en Omstreken. De voorzitter, de heer B. van der Meer, opende om 8 uur den avond met een woord van welkom tot de aanwezige leden, die in grooten getale waren opgekomen. Spr. wijst op den crisis, die wij thans beleven, en op de intentie waarvoor dit ]aar mgang za| worden gehouden, n.l. om i God uitkomst te vragen in de moeilijke tijden, die wij thans beleven, en hij wekt allen op tot deelna me aan deze jaarlijksche stille bedevaart. Spr. wijst nog op de goedgesLaag-de bede vaart in het afgeloopen jaar met 650 deel nemers en wenscht de afd. Oude-Wetering geluk met het behaalde succes. De stich ting van een afzonderlijke afdeeling te Oude-Wetering heeft ertoe bijgedragen, dat het ledental aldaar steeg van 27 tot 95. Hierna was hét woord aan den secretaris tot voorlezing der notulen, die onder dank werden vastgesteld. De penningmeester bracht vervolgens verslag van zijn gevoeld beheer. Er was een batig saldo van 284.05. Ook de penningmeester had een dankwoord in ontvangst te nemen. Bij het punt verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den voorzitter werd deze met algemeene stemmen herbe noemd. De heer v. d. Meer nam de benoe ming weder aan en zegde toe zijn boste krachten weer te zullen geven tot bloei van het genootschap. Nadat het zangkoor „O Salubaris Hos- tia," had ten gehoore gegeven, was het woord aan den spreker van dezen avond, den weleerw. heer H. van Kan. Zijneerw. begon met erop te wijzen, dat elk jaar, als de dag nadert dat de Stille Omgang gaat gehouden worden, vele leden op de jaarvergadering bijeen komen. Spr. ziet dan de roomsche mannen uit de Veen en omgeving onder wie zich vqle oude getrou wen bevinden. Deze jaarvergadering ver schilt van andere jaarvergaderingen, om dat hier niet gesproken wordt over mare- rieele belangen, maar over belangen van een hoogere meer verheven orde. In den tegenwoordigen tijd is het een waagstuk het woord „leger" te noemen, en toch wil spreker dit woord gebruiken. Er is nd. de zen avond verzamelen geblazen, niet om te strijden voor een militair georganiseerd leger, maar voor hen, die zich voorberei den tot de groote parade, die binnenkort gehouden za-1 worden voor den Koning der koningen. Spr. wekt de leden op, met groote devotie deel te nemen aan deze stille manifestatie, ten einde aan de we reld te toonen, dat er onder de Roomscheu nog velen zijn, die Roomsch leven, Roomsch denken en Roomsch voelen. En al gebeurt dat in het nachtelijk uur, toch trekt dit feit de aandacht van vele andersdenken den. Na geschetst -te hebben, wat de Stille Omgang inhoudt, wijst spr. er nog op, dat de omgang een heilig werk is, zoodat de leden in dien nacht de heilige stemming moeten bewaren. Deze stemming is niet alleen noodig voor het voorstel niet geven. Eerbiedigend de bezuiniging gaan we een oude man op straat zetten en een andere bejaarde op diens plaats, terwijl er gegild wordt, door jonge mannen om een betrekking of werkkring. Na nog eenige discussie wordt de heer Veen benoemd met 111 stem. Tegen de heer van Lierop. Voorstel tot wijziging voor het jaar 1932 der verordening op de heffing van precario-rechten, inzake haven- en kade- gelden. De voorzitter is niet prettig gestemd door het verzoek; anderhalf jaar geleder is de verordening gemaakt en toen werd er geen stem tegen verheven. De moei lijke tijdsomstandigheden voor de beurt- schioners heeft echter gemaakt, dat B. en W. een wijziging voorstellen van on geveer 20 pet. op de heffing ten gunste van adressanten. Over deze zaak wordt een interessante discussie gevoerd, waar na het voorstel van B. en W. wordt aan- kingswoord. Hierna volgden eenige mededeelingen van het bestuur betreffende de regeling van de bedevaart, welke op 12 Maart e.g zal worden gehouden, voorafgegaan door een kort Lof met toespraak om 9 uur des avonds. Om 10.24 vertrekt de trein vanuit Roelofarendsveen. De leden worden ver zocht plaats te nemen in de ooupé's, voor iedere buurtschap aangewezen, en de plaat sen des avonds ingenomen, ook den volgen den morgen weder te bezetten. Het bestuur heeft bij de spoorwegen een belangrijke reductie op den prijs kunnen verkrijgen. Voor Roelofarendsveen en Nieuwe-Wetering bedraagt het tarief 1.30. voor Oude-Wetering 1.15 en voor Nieuw- Vennep 0.95. Nadat van de rondvraag door eenige leden werd gebruik gemaakt, en de gestelde vragen op bevredigende wijze waren beantwoord, werd de verga dering na het zingen van het Mirakellied gesloten. Z0ETERW0UDE. Hanze. Óndanks de felle koude was de jaarvergadering van de R. K. Midden- standsvereeniging gisteravond zeer talrijk bezocht en zoo 'kon de voorzitter, de heor Joh. Vlasveld, met tevredenheid over de opkomst, de leden welkom heeten. De no tulen werden onveranderd vastgesteld. Door den geest, adviseur werd met behar tigenswaardige woorden een nieuw lid, de heer J. H. van Es, geïnstalleerd. De secretaris bracht daarna een rapport uit van de verzoekschriften, naar het Ge meentebestuur verzonden, en las de inge komen stukken voor. Hieruit weten de ie- den, dat de ernstige pogingen om B. en W. te bewegen tot het geven van uitkee- ringen aan werkloozen door afgifte van. binnen geen resultaat mochten hebben. Het werkloosheid-comité had anders over de belangen van den middenstand beslist en zoo kon zelfs het minimum verzoek om 70 pet. van de uitkeeringen in bonnen, uitslui- aucmmiug ia mcu j tend inwisselbaar bij plaatselijke winke- zelf maar ook tot liers te geven, geen genade vinden. De ver stichting van anderen. Spr. hoopt, dat de I gadering gaf op duidelijke wijze hare ont leden zich stipt aan de voorschriften, die j stemming te kennen, zonder er toe te ko hier en 'elders gegeven worden zullen hou den, zoodat alles ordelijk verloopt. En als dan het uur gekomen is dat de groote parade begint, als de dreunende voetstap van Christus' legerschare zal klinken door de straten der hoofdstad, dan verwacht spr. dat allen aan God de eer zullen geven die Hem toekomt, om alzoo in ernstige ingeto genheid den nacht te maken tot een stille Heilige Nacht. Een langdurig applaus bewees hoezeer de vergadering met deze schoone rede in genomen was. De pastoor dankte den wel eerw. heer van Kan voor zijn gloedvolle rede, en sprak daarbij nog een kort opwek men door het instellen van een motie de grieven kenbaar te maken. De secretaris, de beer Joh. Rodewijk, bracht vervolgens een goed bewerkt jaar verslag ter tafel. Het getuigde op de eer ste plaats van een zeer grooten bloei van de vereeniging. Het ledental is met do vooruitgang van dit jaar tot 62 geklommen. Het was een lange opsomming van acties, die gevoerd waren: een getuigenis van do groote activiteit van bet bestuur. Het ver slag bevatte voorts vele toezeggingen om trent nog te voeren acties waartoe de eer ste stappen reeds gedaan zijn. Met deer nis vermeldde het verslag den zachten genomen met 93 stemmen. Tegen de heeren Spilker, Fijma en van Paase. Vaststelling verordeningen art. 9 Win kelsluitingswet. Ook hierover werd tot in het oneindige gepraat, hoogst ver ward, zoodat meerdere raadsleden eerlijk verklaarden, dat ze de kluts kwijt waren. Legio adressen waren ingekomen tegen diverse bepalingen, de gedeeltelijke open stelling der winkels op Zondag etc. Nu en dan begonnen de besnrekingen op een theologisch debat te gelijken, terwi'l af en toe ook scherpe uitdrukkingen werden gebezigd. Na eenige intermezzo's werden de voorstellen van B. en W. aangenomen. Verzoek Hillegomsche Bestuurdersbond om de regeering te verzoeken de bouw vakarbeiders onder de crisiswerkloozen op te nemen. Ook hierover breede discussies, soms zeer interessant. Het praeadvies vau B. en W. om afwijzend op het verzoek te beschikken werd ten eloite aangenomen met 75 stemmen. Tegen stemden de 3 S. Dj A. P.'ers en de heeren van Lierop en Kerkhof. Adres van de bouwvakarbeidersbonden om een hoogere wekelijksche uitkeering. Na ampele bespreking wordt het voor stel van B. en W. met algmeene stemmen aangenomen. Verzoek van het Bureau voor Arbeids recht te Haarlem om een subsidie van 50.Na korte bespreking wordt het voorstel van B. en W. om de subsidie niet te verleenen aangenomen met 93 stemmen. Voor de 3 S. D. A. P.'ers. Machtiging aan B. en W. om in beroep te gaan tegen de aan de gemeente opge legde aanslagen in de grondbelasting. De machtiging wordt verleend. Voorstel om B. en W. te machtigen de loonen voor de werkverschaffing, na over leg met de commissie voor de werkver schaffing te verlagen. Over dit dankbaar object werd weer breed gesproken, de machtiging echter met alg. st. verleend. Mededeelingen. Inzake gedeeltelijk af sluiten van de Beekkade wordt medege deeld, dat gehoord bet rapport van den inspecteur van politie besloten is, dit niet te doen. Ingekomen is een adres tot huurverlaging der huizen van Patrimo nium en Goed Wonen. B. en W. staan hier niet onsympathiek tegenover. Be sloten wordt het adres ter afdoening te stellen in handen van B. en W. Rondvraag. De heer Kerkhof zegt, dat er zware ongelukken gebeuren bij de garage Borghout; de onteigening duurt lang. De voorzitter beaamt dit, heeft po gingen aangekend tot bespoediging, tot heden zonder succes. De heer van Lierop brengt een af scheiding tusschen de tuinen aan de Pastoorslaan ter sprake. De voorzitter zegt, dat daarin vermoedelijk spoedig verbetering zal komen. Hierna sluiting met een dankwoord. De vergadering duurde weer rond vijf en een half uur. dood, die de plaatselijke afdeeling Bouw vak-Patroons is gestorven. Waar met den dood van dezen vader, ook het kind, de ziekteverzekering van patroons, om het leven is gebracht zal het bestuur tenminste trachten deze nuttige instelling weer nieuw leven in te blazen. Omtrent de andere af- deelingen zijn de rapporten uiterst gunstig, zoodat het verslag met een zeer optimisti sch en toon kan eindigen. De penningmeester, de heer P. O. Paar- dekooper, vervulde zijn taak door het fi nancieel verslag uit te brengen. De ont vangsten waren: contributie 488.op brengst van de feestvergadering 50.20, terugontvangen aandeel vaandelfonds f 5 enz., enz., totaal 565.42. Uitgaven zijn: contributie Diocesane Haarlemsche Hanze 295.40, drukwerken 43.70, bode 18.75, vergaderkosten 28.80, feestvergadering 100.30, totaal 599.53, zoodat dit jaar een. nadeolig saldo van 34.11 ontstaan is. Het bezit van de vereeniging is geslonken van 138.86 naar 104.75. Toegelicht door den heer A. J. Elder- horst, worden nu vele belangrijke wenken gegeven omtrent de voordeelen die te ver krijgen zijn bij aansluiting op woonhuista rief enz. bij de Lichtfabrieken. Onder groote instemming werd het be stuursvoorstel om 20.aan het crisis-co mité te geven aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren Job. Vlasveld en P. C. Paardekooper, wer den bij acclamatie herkozen. De voorzitter dankt voor het vertrou wen, dat hem weder is geschonken. Overy tuigd dat er soms fouten aan zijn werk kleven is spr. verheugd zooveel steun en waardeering te mogen ondervinden. Vooral het groote bezoek van deze vergadering is spr. een riem onder het hart. Wij voelen nu dat wij met en voor elkander werken, na de leden medeleven. Bij de rondvraag nam de geest, adviseur het woord, om 'n zeer populaire uiteenzet ting te geven van enkele gedeelten van de jongste Encycliek „Quadragesimo Anno". Vooral de ware beteekenis van de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie werd duidelijk gemaakt. Het zou ons te ver voe ren deze eenvoudige en zoo mooie causerie te verslaan, waarbij Zijneerw. zoo klaar liet uitkomen hoe goed alles geordend zou zijn als de naastenliefde en rechtvaardig heid vaardig over de menschen zouden zijn. Bij de rondvraag kwamen zeer interes sante mededeelingen en vragen naar vo ren. Daar werd gesproken over ventver- bod, de positie van den middenstand als credietgever in dezen crisistijct, waardoor velen in moeilijkheid verkeeren. Hulde en dank werd gebracht aan het bestuur voor het vele werk in dit jaar tot stand gebracht, waarna de vergadering gesloten werd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6