Bij Ruwe Handen Purol STADSNIEUWS ACADEMIENIEUWS FAILLISSEMENTEN SPORT TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN WOENSDAG 2 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Maart 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: TJ5.S te Memel. Laagste barometerst.: 752.8 te Vardo. Verwachting tot den avond van 3 Maart: Zwakke tot mati ge meest Zuid-Oos telijke wind, licht tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, om het vriespunt tot lichte vorst des nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. Het boogedruk-gebied is verder Oost waarts getrokken en ligt thans met zijn kern over de Oostzee-sta ten. De depressie die gisteren over de Golf van Biscaje lag, verplaatste zich weinig, doch vulde op. I)eze veranderingen waren oorzaak van bet afnemen van den Oostenwind over onze omgeving; doch daardoor werd de nachte lijke uitstraling van grooter beteekenis, zoodat de morgentemperaturen bij ons iets'lager zijn dan gisteren. Daarentegen zal de middagtemperatuur bij dezen rusti- gen toestand reeds heden stijgen. De vorst bJeef in Duitschland en Scandinavië nog matig tot streng. Er viel weinig neerslag: Biarritz in Zuid-Frankrijk meldt 6 milime- ter; de Noordelijke depressie bracht over N oord-Scandinavië plaatselijk geringe hoe veelheden regen (Andanes 5 milimeter). LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 6.09 uur tot Donderdagmorgen 6.16 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 3 Maart voorm. 12.15 uur en nam. 12.40 uur. WOERDEN. Jubileum burgemeester Brunt. De heer P. J. Brunt, wonend alhier en burgemeester van de gemeenten Waarder, Barwoutswaarder en Rietveld herdacht op Dinsdag 1 Maart zijn 121/2-jarig burge meesterschap van deze drie gemeenten. Zooals bekend is de heer Brunt niet alleen in zijn onderhoorige, maar ook in de ge meente Woerden, zeer gezien. Stille Omgang. De bedevaartgangers uit Woerden aan den Stillen Omgang te Amsterdam vertrekken van Zaterdag op Zondagnacht te 12.18 en keeren wederom des morgens met den trein van 7.39 terug. Heden, Woensdag, zijn nog kaarten ver krijgbaar bij den secretaris, den heer S. P. Onneweer. Wilhelminaweg, alhier. Dit is dus nog de laatste gelegenheid voor laat komers. Om evenals vorig jaar teleurstel ling te voorkomen zij men dus verzekerd, .dat na Woensdag geen enkele kaart meer is te krijgen. K. R. O.-film. Maandag had in het Pa tron a-a tsgebouw de vertooning plaats vah de K. R. O.-film. Zoowel voor de kinder voorstelling des middags als voor die van 's-avonds was de belangstelling overgroot, zoodat de zaal geheel bezet was. Door de aanwezigen werd de film met veel interes se gevolgd. Hopen we dat deze propaganda het noodige s'ucces zal afwerpen. Naar we vernemen bestaat er ook kans, dat na Pa- schen het populaire K.R.O.-orkest in Woer den zal komen. Wijnhandel G. Kuperus' zilveren jubileum Het zilveren jubileum van de fa. G. Kuperus, waarover wij de vorige week het een en ander mededeelden, is door het personeel, de vrienden in de zaken relaties van den firmant tot een mooie feestdag gemaakt. In de kantoorruimte aan den Hoogewoerd stonden de tallooze bloemstukken bijna opgestapeld en van alle kanten heeft de bekende jubilaris mondelinge, schriftelijke en telegrafische gelukwenschen ontvangen. Het kantoor personeel bood een geschenk aan en ook van andere zijde ontving de heer Ku perus stoffelijke blijken van belangstel ling, terwijl ook de leden van den fa miliekring zich natuurlijk niet onbetuigd lieten. Ook allerlei corporaties uit stad en land, middenstands en „vaf-organi- saties zonden - hun vertegenwoordigers naar de Hoogewoerd om den jubilaris geluk te wenschen, terwijl ook vele vrienden van dén heer Kuperus, die ook in het openbare leven een vooraanstaan de plaats inneemt, hem op dezen heuge- lijken dag de hand kwamen drukken. Zoo is dus al met al de dag van gisteren voor den heeer Kuperus een mooie feest dag geworden, die hij en de zijnen niet spoedig zullen vergeten. Zilveren jubileum. Vrijdag a.s. zal de heer N. Rijnbende, bedrijfschef bij de N.V. Distilleerderij „De Fransche Kroon" v.h. Hartevelt en Zoon, den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 798. B. de Koning, Lei den, Haarlemmerstraat hoek Donker- steeg 246, handel in manufacturen, confectie, enz. Tevens wordt handel ge dreven onder den naam: B. de Koning „Het Leidsche Wollen Dekenhuis". Op gericht 1875. De Geneeskundige Dienst te 's-Graven- hage vervoerde naar het ziekenhuis aan den Zuidwal den 30-jarigen chauffeur G. T., wonende alhier, die gistermiddag in de Piet Heinstraat bij het lossen van vleesch uit een auto, een luik van de auto op het hoofd kreeg, waardoor hij een lichte her senschudding bekwam. Gistermiddag te 4.45 uur is op den Haag- weg bij Noordman het 6-jarige meisje A. de V. aangereden door een fietsende jongeu. Het meisje brak het linkeronderbeen en werd door omstanders naar de ouderlijke woning gedragen. Te dezer stede is aangehouden R. L., die zich aan verschillende diefstallen van rijwielen heeft schuldig gemaakt te Alphen en te Wassenaar. Uitslag der gehouden openbare aanbe steding door het Bureau van Openbare Werken dezer gemeente op Dinsdag van Bestek no. 8: Levering van magazijnvoor- raden enz. In 13 perceelen. N.V. Rouppe en v. d. Voorts Ind. en Metaal Mij. 's-Hage perc. 1 1789.12, perc. 2 347.50, perc. 484.70; A. Kiel, Leiden, perc. 3 940.15, perc. 6 461.10; J. van Velzen, Leiden, perc. 3 940.15; Fa. van Houten en Ligtvoet, Leiden, perc. 2 492.90 Fa. Wed. S. J. de Vries en Zoon Amster dam perc. 5 96.65; G. C. Bleys, Leiden, perc. 5 96.10, perc 10 687.87; J. de la Bije, Leiden perc. 5 132.10, perceel 10 709.95; Fa. Gebr. Prins, Delft perceel 4 115.82; G. Alders, Haarlem, perc. 3 996.81, perc. 6 443.50; Fa. H. Vroom, Leiden, perc. 1 1599.01, perc. 3 1032.76, perc. 5 80.74; N.V. v.h. J. C. Bernard, te Leiden, perc. 1 1974r25, perc. 2 429.41, perc. 5 100.99, perc. 435.50, perceel 9 21.60; Firma Gebr. Kruyt, Leiden, perc. 1 1775.61, perc. 469.70; M. Langezaal en Zoon, Leiden, perc. 3 992.58, perceel 6 492.N.V. Filiaal Kalkf. v. h. v. Dijk en Co, Leiden, perc. 7 2272.40; Lak-Ver- Dis en Verffabriek „Saturnus", Alkmaar, perc. 8 544.63; A. N. de Lint's Ind. en Handel Mij., 's-Hage p-erc. 7 2281.75; Leidsche Schelpkallcbranderij „Trio", Lei den, perc. 7 2313.40; Bout's Verf- en Glas ind„ Blerick, perc. 8 577.05; Mach. fabr. en Constr. werkp. M. J. A. Cosijn. Ooster hout, perc, 6 473.50; Fa. v. d. Doel en Fray, Den Haag, perc. 8 595.22; N.V. Wernink's Kalkfabr., - Leiden, perceel 7 2299.40; Fa. Kool en Co., Medemblik, perc. 8 601.66; Fa. P. Fonteijn en Zoon, Leiden perc. 7 2333.65; F. C. Poelijoe, Leiden, perc. 6 450.40, Fa. R. Kranen burg, Groningen perc. 8 680.93. T00NEEL. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Ve'rleden week Maandag vonden wij in den Schouwburg reeds een extra aanbeve ling op onze stoel liggen van de operette van gisteravond „Rundum die Liebe" en de prijzen waren voor deze voorstelling ver laagd. Dat moest stemmen tot voorzichtig heid.' Doch het viel erg mee. Behalve dat Fritz Hirsch er zelf niet in optreedt, is het een operette zooals wij van het Hirsch-ensemblo gewoon zijn; v'ot gespeeld, in een prachtig tempo, met aardige liedies en vroolijke dan sen op een toóneel, dat tot in'de puntjes verzorgd is. „Rundum die Liebe" heet de operette, doch dat zegt weinig, want alle operctte's spelen zich rondom de liefde af. Hier komt er nog een klucht van vergissingen bij. Freiherr von Oettinghausen (A'bert May) wil zich -nog eens amuseeren, voordat hij zich gaat verloven met een nog onbekende bruid en hij geeft zich uit voor zijn chauf feur. Deze (Paul Harden) gaat dan even eens incognito de bloemetjes buiten zetten en geeft zich voor den Freiherr uit. In een minimum van tijd is de vlotte jongeman verloofd met een rijk meisje (Friedel Dotza) dochter van een parvenu, terwijl de echte Freiherr verliefd wordt op een b'oemen- ineisie. Het bloemenmeisje is echter zijn verkleede bruid en de echte chauffeur be houdt eveneens zijn bruid, ook nadat zij het bedrog heeft vernomen. Zoo komt alles goed uit en voe'en allen zich „heut' so gliick'ich". Het bloemenmeisje, alias comptesse Stella, werd gespeeld door Hi'de Harmat, die gisteren zeer goed op dreef was en toonde, dat het ensemble met deze kracht verleden jaar een uitstekende keus gedaan heeft. Overigens waren de andere goede oude bekenden, die wij iederen keer op nieuw gaarne zien terugkeeren. De inzet van £et spel was een mode show, waarmede de Leidsche studenten in de voorste rijen wat den draak staken. De show had inderdaad beter achterwege kun nen blijven. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde letter A de heer G. J. van den Berg (Rotterdam); Doctoraal examen Wis- en Natuurkun de met hoofdvak Wiskunde de heer J. Haantjes (V alken burg, Z.-H.). Uitgesproken: W. Pelle, apotheker, te Leiden. Cur.: mr. P. E. Briët te Leiden, WIELRENNEN De zesdaagsche te New-York. Gistermiddag om 4 uur, na 19 uur ri.iden, luidde het klassement van de New-York- sche zesdaagsche wie'erwedstrijden: 1. Le- tourneur-Guimbretière 29 punten, 565.5 K.M.; 2. Peden-MacNamara 19 p.; op 1 ronde: 3. Giimm-Horan, 41 p.; 4. Ritler- Walthour Jr:, 26 p.; op 2 ronden: 5. Bres- ciani-Giorgetti. 36 p.; 6. Hill-Crossley. 24 p.; 7. Bula-Wals 23 p.; op 3 ronden: 8 Yanne- vele-Deli'e. 26 p.; 9. Rodach-Yales, 24 p.; 10. Pijnenburg-Audy, 15 p.; 11. de Vito-de Filippo, 11 p.; op 4 ronden: 12. Kroschel- Schenk 30 p.; 13. Walker-Dempsey, 26 p.; op 7 ronden: 14. Beekman-Stockholm. 43 p.; 15. Martinett-Stubecke, 24 p. LAATSTE BERICHTEN OEGSTGEEST. Jubileum weth. Rübenkamp. Wethouder Riibenkamn heeft bij zijn 12 1/2 jarig jubileum als lid van het college van B. en W. vele blijken van belangstel ling mogen ondervinden. Bloemstukken waren binnengekomen van het gemeente- bestuur% van commissarissen der Mij. „Prims Hendrik" en van vele autoriteiten. De oud-burgemeester bracht hedenmor gen een bezoekhedenmiddag kwamen burgemeester van Gerrevink. wethouder Zandbergen en secretaris Reitsma geluk wenschen aanbieden. Ook de gemeente-opzichter en de oud gemeente-opzichter gaven van him belang stelling blijk. DE GAGEVERLAGING DER KOOP- VA AR D IJ-ZE ELI EDEN. Geen staking. Men meldt ons uit Rotterdam: De stem ming, die per referendum onder de leden koop vaard ij zèelied en van den Centralen Bond van Transportarbeiders is gehouden over de vraag, of tegen de per 3 Maart a.s. in te voeren gageverlaging van 9 pet. moest worden gestaakt, heeft tot resultaat ge had dat de reglementair vereischte meer derheid vóór staking niet is verkregen. Tegen de invoering der 9 pet. gage verla ging zal dus niet worden gestaakt. INTERACADEMIALE SOCIALE DAG. De Sociale Interacademiale, aangesloten bij de Unie van R. K. Studentenvereeni- gingen in Nederland, organiseerde op 15 Maart 1931 te Rotterdam haar eersten In- teracademialen Socialen Dag. De tweede Sociale Dag zal dit jaar ge houden worden te Tilburg op 24 April a.s. Aan de orde zal zijn een beschouwing over „de bestaanscondities van den arbeider in de huidige maatschappij, beoordeeld naar zedelijk oogpunt'A In een ochtendvergade ring zullen de stellingen van den plaatse lijke Sociale Studieclubs worden bespro ken, terwijl in de middagvergadering over hetzelfde onderwerp het woord zal wor den gevoerd door Prof. Dr. F. A. Weve O.P. Hoogleeraar aan de R. K. Handelshooge- school te Tilburg. De technische organisa tie van den I. S. D.1932 is opgedragen aan de Tilburgsche Sociale Studieclub „Do Tribune". Het definitieve programma van dezen I. S. D. zal tijdig worden bekend gemaakt. Inmiddels kan men zich om bijzonderhe den wenden tot het adres voor reclame en inlichtingen: J. Charbo, Tilburg, Pius- plein 8. D00DELIJK 0NGt i/AL. Vanmorgen had te Srnilde een treurig ongeval plaats. Terwij] de 40-jange J. Wolf zich met paard en wagen op de Leemdijk bevond, kwam de stoomtram van Ooster- wolde hem achterop gereden. Volgens oog getuigen moet het paard schichtig zijn ge worden, waarop W., die naast den wagen liep, het paard bij den bek moet hebben gegrepen, met het gevolg dat hij door het paard op de rails werd geduwd. Hij werd toen door de tram gegrepen en vreeseiijk verminkt door de toegesnelde omwonenden opgenomen. Dr. Boonzaayer was spoedig ter plaatse en kon slechts den dood consca- teeren. De ongelukkige laat twee jeugdige kinderen achter, welke nu hun beide ouders hebben verloren, daar hun moeder reeds eerder was overleden. TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen te omstreeks vijf uur reed de 35-jange mejuffrouw K. van de stop- page-inrichting aan den Geldropschen weg te. Eindhoven per fiets naar Tongelre, waar zij een vriendin, die hedenmorgen naar Utrecht vertrok, wilde goedendag zeggen. In de haast vergat zij haar bril op te zet ten, zoodat zij vermoedelijk door de duis ternis misleid, naast de nieuwe hefbrug in het Eindhovensch kanaal reed en jammer lijk verdronk. Het lijk is opgehaald en naar het politiebuieau overgebracht. (Jok net rijwiel is later opgehaald. £1 Visschersschuit gezonken. r* Gisterenavond- omstreeks zes uur is do Vollenhover visschersschuit nr. 113, nabij Kuinre gezonken. Het vaartuig was met een ander schip ter haringvangst uitgeva ren, gaande van de Ketelmond in de rich ting Lemmer. Door den lagen waterstand is het schap op een hard voorwerp geloo- pen, lek gestooten en vervolgens gezonken. De bemanning, bestaande uit drie perso nen, kon door het andere schip worden overgenomen en is behouden te Lemmer binnengebracht. Door den lagen waterstand konden de Overijsselsche havens niet worden bereikt, DE BRAND IN DE PEEL. HET VUUR GEDOOFD. In den afgeloopen nacht tegen twee uur kon het vuur te Helenavecn geen verder voedsel vinden. Daar heeft namelijk eeui- gen tijd geleden reeds een lichte brand ge woed, waardoor de Peelgrond tot asch ge worden is, maar hot is niet onmogelijk, dat het vuur weer in nieuwe heftigheid op laait, want de grond smeult nog overal en het vuur vreet zich steeds dieper in «ion Peelgrond. Op het oogenblik is het vu:tr gedoofd, behalve enkele bonderden hoopen turf, die nog in brand staan. Rust onder de bevolking. Terwijl de Peel op verschillende plaat sen in vollen gloed stond heerscht in de dorpjes aan den rand van het Peelgebiod diepe rust. Dit is niet zoo onverklaarbaar als het voor den buitenstaander lijkt. Er gaat immers geen jaar voorbij, zonder min stens één flinken Peelbrand, ofschoon het zelden of nooit zoo hevig heeft gebrand als gisterenavond. Bij zulk een brand is de veengrond tot een diepte van eenige meters aan het bran den en aan weggravingen of een andere wijze van blusschen is dan niet te den ken. Het vuur rolt in de richting van den wind en verbrandt alles, wat het op zijn weg vindt, dit is uitsluitend veen, bosch en hei. Woningen liggen in de eigenlijke Peel niet, wel op den zandgrond aan den rand- van het veengebied, maar als het vuur tot zoover is gekomen, dooft hot van zelf uit gebrek aan voedsel. De bewoners we ten dit en maken zicb niet het minst be zorgd al is de vuurzee nog zoo uitgestrekt en laaien de vlammen nog zoo hoog op. Van eenige belangstelling voor den brand is dan ook zoo goed als geen sprake. GROOTE BOSCHBRAND. Gisterenavond heeft in het gehucht Oltweert, gemeente Weert, een geweldige boschbrand gewoed in de bosschen, toebc- hoorende aan de vereeniging „Eigen Erf" en de mijn „Laura en Vereeniging". Ongeveer 170 H.A. dennenbosch werd een prooi der vlammen. De schade wordt op 70.000.geschat. De oorzaak van het uitbreken van den brand is onbekend. HAAGSCH GERECHTSHOF. De Haagsche Rechtbank heeft den 37-ja/- rigen varensgezel A. v. d. H'. die reeds 13 vonnissen achter den rug heeft, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, wegens po ging tot inbraak in het kantoor van de firma C. aan den Haagweg te Leiden, waarbij hij op heeterdaad werd betrapt. Verdachte zeide in hooger beroep te zijn gekomen omdat de straf zoo zwaar is. Hij gaf voor geen inbraak te hebben willen plegen, doch alleen nachtverblijf te hebben gezocht. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Teebaal, pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, subs, clementie. Arrest 16 Maart. De 24-jarige arbeider G. V. uit A 1 p h e n a. d. R ij n, thans gedetineerd wegens dief-* stal van een rijwiel, is door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf. Verdachte, die aanvankelijk be kend had, 'zeide thans de fiets van zekeren P. te hebben gekocht. Dit rijwiel is door hem geruild voor een ander, waarbij bij 10.voordeel had. De procureur-generaal, die, met het oog op de antecedenten van verdachte, diens verhaal weinig geloofwaardig achtte, vroeg bevestiging van het gewezen vonnis. Ar rest i6 Maart a.s. HET ZOONTJE VAN CHARLES LINDBERGH ONTVOERD. NEW-YORK. 2 Maart (V. D.). Gis teravond tusschen zeven en tien uur is het zoontje van Amerika's populairstea man. de bekende vlieger, kolonel Charles Londbergh, uit zijn slaapkamer in Lind bergh's villa te Hopewell in den staat New- Jersey, ontvoerd. De jongen, Charles Augustus Jr., die ne gentien maanden oud is, heeft zijn slaap kamer op de eerste verdieping van het huis. LEIDEN. Geboren: Jacobus z. van Th. van den Berg en J. Kruijk. Karei Johannes z. v. W. D. Vahrmeijor on J. M. Kolijn. Overleden: A. Kantors m. 46 j. Mr L. Brussee—van der Wildt vr. 55 H. Gouw m. 72 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Tegen half acht had mevrouw Lind- bergn hem toegedekt en zijn slaapkamer weer verlaten. Toen zij twee uur later toe vallig even op de eerste etage moest zijn, ging zij nog even zijrv kamer binnen, doch vond hem niet in bed. Zij riep haar echtge noot en nadat het echtpaar nog even had rondgekeken of de kleine misschien uit bed was gekropen, ontdekte Lindbergh een openstaand raam en waarschuwde hij do politie. Terstond werden alle politieposten gowaarschuwd en "werd de ontvoering por radio bekend gemaakt. Alle automobielen in den staat New Jersey werden aangehou den en doorzocht, alle wegen werden be waakt en in bijna alle steden zijn speciale detectives gemobiliseerd om te trachten de daders op het spoor te komen en den kleine te ontdekken. Mevrouw Lindberg i» een dochter van den voormaligen ambas sadeur der Vereenigde Staten, Dwight Morrow. DE TOESTAND IN CHINA. De „ordelievende" Japanners. SJANGHAI, 2 Maart. (V. D.). Het Ja- pansche opperbevel te Sjanghai deeit mo de, dat de Japansche troepen een eel van Sjapei hebben be^et on dat Sjapei nog van daag geheel in Japansche handen ral val len. Voorts is den Chineezen een nieuw ul timatum ter hand gesteld, waarin do ont ruiming van do Woo3oengforten wördt ge- eischt, die binnen 18 uur vrijwillig ter be schikking van de Japanners moeien wor den gesteld. Japansche vliegers hebben op nieuw den spoorweg SjanghaiNanking gebombardeerd. Naar uit Tokio wordt ge meld, zou de Japansche minister van oor log hebben verklaard, dat de wapenstil standsonderhandelingen thans overbodig zijn, aangezien de militaire operaties in het huidige stadium niet gestaakt kunnen worden. AMSTERDAM, 2 Maart. Vee. Tor Vee markt "waren heden aangevoerd: 294 vette kalveren: le kwal. €068 cent, 2e kwal. 5060 cent, 3e kwal. 44—50 cent; 127 nuch tere kalveren 36 per stuk; 650 varkens: vleesch varkens, wegende van 90110 kg. 3334 cent, zware 31—32 cont ne vette 30 31 cent per kg. slachtgewicht. WOERDEN, 2 Maart. Kaas. Aanvoer 40 partijen, met rijksmerk lo kwal. 2932, idem 2e kwal. 2628. Handel matig. VOORSCHOTEN, 2 Maart. Vrije val ling. Prijzen: kippeneieren 3.004.00 en eendeneieren 3 504.00 per 100 stuks; kippen 0.801.10, lianen 0.601.10 en duiven 12—20 cent per stuk. CORRESPONDENTIE. S. te L. 't Lijkt ons werkelijk beter op het ingezonden stuk niet verder m te gaan. De zaak zou een persoonlijk karakter krijgen. T. te L. De strekking van uw stuk is voor ons, niet ingewijden, niet duidelijk, onk de lezers zullen het waarschijnlijk niet begrijpen. W1SSELNOTEEHINGKN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.12t/2 Londen 8.6U/0 New York 2 48I/.J Parijs 9.77' /j Brussel ...I3160 Zwitserland ...«mm 48.14 Miiaau 12.90 Madrid 19.10 Oslo 46.75 Kopenhagen 47.75 Stockholm 47.75 Weenen 35.25 Praag 7.36 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. De beurs had heden een veel kalmer ver loop, terwijl verscheidene toonaangevende fondsen op lager niveau kwamen. De aan- koopen van aandeelen Kon. Olio voor Fran sche rekening, die den laatsten tijd de ge- heele markt beheerschten, bicven heden uit, zoodat het aan de markt komende ma teriaal slechts tegen terugloopende prijzen plaatsing kon vinden. Het fonds daalde be neden 160%. Tabakken verloren 10%. Dc Amerikaansche Oliesoorten waren maar weinig veranderd. Philips opnieuw aange boden, zoodat de noteering beneden 70 kwam te liggen. Aku's en Uni'evers liepen eveneens iets terug. Accoustieken daaren tegen konden eenigszins verbeteren. Suiker» flauw in verband met de ongunstige ten- denz op de suikermarkt, terwijl Rubbers lager kwamen, omdat de prijs van het pro duct verder is gedaald. Tabakken en Scheepv. hadden een beperkte markt met weinig veranderde koersen. Mijn waarden prijshoudend. Amerikanen verdeeld evenals de Obagatiomarkt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3