SPORT UIT DE OMGEVING ;DAG - MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Dinsdagmiddag te half twee kwam de Baad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Afwezig de heer Soeteman, wegens onge- stedheid. Ingekomen is een adres van de besturen van Bouwpatroons te Noordwijk waarin zij protesteeren tegen de handelwijze van het Gemeentebestuur om na een gehouden aan besteding voor het maken van grondkeeren- de muren aan den Nieuwe Zeeweg en Duin weg, dit werk m eigen beheer uit te voeren, omdat de inschrijvingssommen allen hooger waren dan de begrootingssom van Open bare Werken. Zij spreken twijfel uit over de juistheid van de begrootingen van dien dienst, daar het bij dien dienst naar hunne meening, steeds een streven is geweest om werken in eigen beheer uit te voeren. Bes oten wordt, dat de Commissie voor Openb. Werken alsnog een nieuwe begroo ting voor het werk zal maken. Hierna werd voor het opknappen van de gemeentewoning St. Jeroensweg No. 3 een crediet beschikbaar gesteld van maximum f 1500.—. Tot leden van de Commissie van toezicht op het L. O. werd herbenoemd de heer R. Klunder en in de vacature Ds. Koers be noemd J. H. Hegeman en in de vacature Mej. No.ting, de heer G. Marijt. Hierna wordt besloten met de andere ge meenten in de bloem bollenstreek een ge meenschappelijke regeling aan te gaan tot wederzijdsche hulpverleening bij brand. Op voorstel van B. en W. wordt hierop besloten een bedrag van 10 cent per inwo ner beschikbaar te ste.len voor verstrek king van kleeding, schoeisel enz. aan onder steunde werkloozen en te werkgestelden bij een goedgekeurde werkverschaffing. Het Nationaal Crisiscomité stelt een gelijk be drag voor dit doel beschikbaar. Aangekocht wordt een strook grond voor verbreeding van het Kerkhofpad, Begrooting 1932. Hierna komt aande orde de begrooting voor het dienstjaar 1932. De voorzitter zegt dat ook het college van B. en W. het betreuren, dat de begrooting zoo laat behandeld wordt. De hoofden van dienst zijn reeds aangeschreven voortaan vóór 1 Augustus hun begrootingen in te dienen. De rekening over 1930 is reeds een der voorgaande vergaderingen vastgesteld. Het rapport over deze rekening van de commis sie tot onderzoek komt echter thans eerst in behandeling. De heer Krau (S.D.A.P.) houdt een alge- meene beschouwing, waarin hij spreekt over de nooden van dezen tijd en de schuld daar van wijdt aan het kapitalistische stelsel. Vervolgens houdt de heer C. G. J. Alke- made een a.gemeene beschouwing en dringt daarin aan op een herziening van de Per- soneele belasting, die volgens spr. èn te hoog is èn te veel drukt op de groote ge zinnen. Spr. zou bij een volgende begroo ting onder de oogen willen zien een invoe ring van opcenten op de gemeentefondsbe lasting, zoonoodig aangevuld met een kleine opcentenheffing op de vermogensbe.asting en daartegenover willen stellen een verla ging van de opcenten op de personeele be lasting. Van deze verlaging van de perso neele be asting zouden dan ook arbeiders en ambtenaren profiteeren en daarin zou dan aanleiding kunnen bestaan om dan de loonen en salarissen te herzien. Spr. hoopt echter, dat de tijden dan veranderd zullen zijn en dat niet meer noodig zal blijken. Spr. geeft de begrootings-commissie in overwe ging haar voorstel tot heffing van meerdere pensioenbijdrage terug te nemen omdat het dan moeilijk zal zijn bij een volgende be grooting met een misschien noodzakelijk grootere salariskorting te komen. Bij het desbetreffende hoofdstuk zal spr. nog spre ken over verlaging van het schoolgeld. De Voorzitter de alg. beschouwingen be antwoordend zegt, dat de heer Krau wel niet eal verwachten, dat hij op diens poli tieke algemeene beschouwingen zal ingaan. De door den heer Alkemade ingediende be last ings voorstellen zullen B. en W. rustig bezien. Zij hebben nog geen uitspraak ge daan welk systeem straatbe'astmg voor onze gemeente de voorkeur verdient. Het voorstel van den heer Alkemade tot wijzi ging van de schoolgeldregeling zal straks worden bezien. De voorzitter stelt thans aan de orde het voorstel van de Commissie om het bedrag van f 1500.— van de sala rissen en loonen van het geheele personeel, dat thans vrij is van heffing van pensioen premie te verlagen tot f 800.—. Bij aanne ming van dit voorstel zal 7% premie moe ten worden betaald over alle loonen voof- VAN NOORDWIJK zoover deze méér dan f 800.bedragen. B. en W. hebben den Raad medegedeeld, dat zij thans nog het oogenblik voor salarisver laging niet gekomen achten en de ontwik keling van de economische omstandigheden nog even willen afwachten. Bij monde van den heer Liefferink verklaart de Commissie zich bereid haar voorstel inzake salarisver laging terug te nemen indien B. en W. terug nemen hun voorstel tot invoering van een straatbelasting. Dan kunnen B. en W. de ontwikkeling van den economischen toe stand even afzien en ondertusschen komen er wel richtlijnen van de Regeenng wat er gebeuren moet. De liquide reserve van de gemeente ad f 140.000.kan dan de eerste stoot opvangen. Besloten wordt nu voor- loopig niet in te voeren de straatbelasting, maar wel in te voeren een be.asting op openbare vermakelijkheden, terwijl geen sa larisverlaging voorloopig zal worden toege past. Eigen beheer en werkloozen. De heer C. W. Alkemade krijgt den in druk, dat B. en W. eigen beheer preferee- ren om de werken met werkloozen te kun nen uitvoeren. Hij kan daarmede niet ac- coord gaan en vindt dat dit een onregelma- tigen toestand schept. Omdat de werken dan nimmer tot het juiste bedrag in de boe ken van de gemeente komen. Naar zijn mee ning moeten de buitengewone werken van de gemeente zoo economisch mogelijk wor den uitgevoerd en moeten deze worden los gemaakt van eventueelen steun aan werk loozen. Hebben deze daarnaast nog steun noodig, dan wil hij daar behoorlijk voor zor gen. Bovendien kunnen de werkloozen even goed worden tewerkgesteld.bij publieke be steding als maar de bepaling wordt opge nomen dat 9/10 Noordwijksche arbeiders moeten worden genomen. De Weth. Meijer en Van der Wiel merken op, dat de aannemers alsdan niet behoe ven te letten óp de behoefte van de gezin nen, precies de personen uitkiezen, die zij willen en deze niet rouleeren. De heeren C. W. Alkemade en Liefferink, meenen, dat de werken in eigen beheer met werkloozen uitgevoerd, zeer veel méér kos ten en dat een norma'e kosterijs van derge lijke werken niet te benaderen is. De voorzitter vindt dat alles beter is dan steun en is er daarom voor, zoover als de mogelijkheid dit toelaat werkloozen in den winter te werk te stellen en dan 1/3 niet op deze werken, maar op den post werkver schaffing te boeken. De heer Krau pleit voor te werkstelling van werkloozen met het oog op het moreel van de menschen vooral bij langdurige werkloosheid. Dit uitvoerig debat eindigt zonder bepaalde conclusie. De begrootingen van het Gas-, Water- en Electriciteitsbedrijf worden hierop vastge steld. De typiste. Dan ste.t de voorzitter aan de orde de gewone uitgaven van de Gemeentebegroo- ting. De Commissie stelt voor. de typiste van het Politiebureau, die 2 middagen per week ter secretarie werkzaam is, in de toe komst de geheele week op het politiebureau te werk te stellen, in verband met het voor stel van de Commissie om het agentencorps met 2 te verminderen. De voorzitter en de beide wethouders meenen, dat vooral in verband met het vele werk dat de crisis-omstandigheden voor de secretarie mede brengen, dat de typiste veel eerder ter secretarie, dan op het politiebu reau noodig is. Tenslotte wordt een voorstel van wethouder Meijer aangenomen, om de typiste van het politie-bureau in het zo merseizoen de geheele week op dat bureau te werk te stel.en, als het voorstel der Com missie wordt aangenomen om het aantal agenten met 2 te verminderen. Van verschil.ende zijden wordt aanmer king gemaakt op de hooge kosten van de telefoongesprekken. B. en W. zullen bij de hoofden van den dienst op soberheid in deze aandringen. Bij het hoofdstuk „Politie" wordt besloten f 1000.te schrappen voor het aanstellen van 2 zomeragenten, benevens f 400. waarvoor tot heden één agent werd aange steld om aan de agenten in den zomer ge legenheid te geven verlof te nemen. De Burgemeester verzet zich hiertegen heftig en deelt mede, een eventueel raads besluit aan de Kroon ter vernietiging te zu'len voordragen. De Burgemeester ver klaart wel te willen medewerken aan bezui niging op het po'itiepersoneel in den winter, maar in den zomer kan hij geen enkele van de 16 agenten missen. De Raad besluit ech ter 2 agenten voor den zomer af te voeren. ZWEMMEN KAMPIOENSCHAPPEN N. Z. B. De wedstrijden om de Nederlandsche kampioenschappen in zwemmen en schoon- springen zullen op 2 en 3 Juli 1932 te As sen worden gehouden. De Nederlandsche Zwembond was zoo welwillend om do wed strijden op deze dagen te bepalen opdat ook degene die aan de Olympische spelen deelnemen ook nog aan de kampioenschap pen konden deelnemen. In verband met dit groot sport-gebeuren in Assen had in het Asser Sportpark een conferentie plaats waarbij behalve het be stuur van de Asser Zwemvereeniging en de N. V. het Asser Sportpark ook bestuur- deren van den Ned. Zwembond aanwezig waren. Het zwembad werd door de oommissie in oogenschouw genomen en men was daar over zeer tevreden. Het vorig jaar waren de wedstrijden in Tilburg gehouden, daar was ook de gelegenheid goed, doch men vc-nd de gelegenheid in Assen schitterend. De commissie oordeelde dat er voor de wedstrijden nog eenige technische verbe teringen moesten worden aangebracht, ter wijl er voor het publiek een groote tribu ne moet worden gebouwd. SCHAKEN De competitie voor don Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De uitslag van een wedstrijd gister avond alhier in Café Neuf gespeeld was de volgende Philidor I—Inter .Nos II (Boskoop) W. F. SniederJ. J. Kooij 1/21/2 H. I. de NieJ. v. Veen 1/21/2 E. W. v. d. Burgh—W. Geers 01 P. J. v. d. ZeeuwH. Trimp 10 J. de BoerD. Graatsma 10 G. PelsN. Kok XX J. E. StolC. van Veen 1—0 J J. AbspoelJohs. de Ruijter 10- A. J. J. NicaiseJ. Goudbade 01 G. J. v. d. PloegM. Schrijver 10 Totaal 6X—3X Philidor behaalde dus zijn eerste over winning met 6 punten tegen 3 punten. De partij van het 6e bord zal door scheids rechters beslist worden. Ook werd nog een wedstrijd voor de zelfde competitie gespeeld in „Den Burcht" alhier tusschen de Voorschoten- Rche Schaakclub en het Leidsch Schaak genootschap IIIII. De uitslag was hier: VoorschotenL. S. G. J. v. Os JrJ. M. Volders 1/2—1/2 K. A. WaasdorpD. de Jong 01 J. J. Braggaar—G. Schoppen 1/2—1/2 N. J. v. d. EistL. J. Rutten 1—0 W. H. SchefferA. L. de Wolf 1/21/2 A. OudshoornW. B. Hofman 01 A. C. v. ter TooienJ. Tjalsma 01 E. WeiszM.o J. Die ben 1o P. B. de GrootP. v. Mastrigt 01 R. Oostergo—A. Zanen 01 Totaal 3 1/2—6 1/2 Voorschoten speelde zijn laatsten wed strijd in dit seizoen en leed tevens zijn eerste nederlaag. H00GMADE. Filmavond. In de zaal van den heer Hillebrand vindt Donderdag 3 Maart de vertooning plaats van het nieuwe film werk „Christus". Waar de netto-opbrengst ten bate is voor den bouw van onze nieuwe kerk bevelen wij het bijwonen van deze mooie filmavond gaarne aan. KATWIJK AAN DEN RIJN. Lezing. Dr. H. Cf. J. M. van Dijk, in ternist en leider van deze afdeeling in het St. Franciscusgas-thuis te Rotterdam zal Donderdagavond om half negen in het pa rochiehuis een causerie met lichtbeelden houden over de pest in Indië. Deze bckonde Rotterdamsche dokter is eenige jaren gele den door de regeering uitgezonden naai het pestdistrict op Java om daar den toe stand te bestudeeren en maatregelen te treffen om die vreeselijke ziekte te bestrij den. Waar dezer dagen de kranten berich ten dat juist weer de pest aldaar is uitge broken, heeft.,Katholiek Katwijk", welke dezen ontwikkelingsavond organiseert ©en goed werk verricht, een voordracht van zoo bevoegde zijde alhier te doen houden. Dr. van Dijk, die deze causerie ook al voor Z. K. H. den Prins heeft gehouden, verlucht zijn rede met een aantal zelf gemaakte lichtbeelden, welke vaak een scherpe kijk geven op de verschrikkelijke gevolgen van deze gevreesde ziekte in onze koloniën. Kinderen hebben dezen avond geen toe gang. Iedereen wordt uitgenoodied, man nen zoowel als vrouwen, maar allen boven de 15 jaar. De lezing begint half negen pre cies. is gratis en duurt zeker tot elf uur. Laat deze mooie avond niet onbenut voor bijgaan. Gemeentebestuur. Naar we vernemen is in de bijeenkomst van leden der vereeni- ging tot bevordering van werkverruiming besloten le trachten invloed uit te oefenen op de benoeming van een nieuwen burge meester, Voornamelijk za-1 den wensch naar voren worden gebracht om een bur gemeester benoemd te zien die niet over belast is met verschillende bijbaantjes doch zich geheel kan geven aan de belangen van de gemeente. N00RDWIJKERH0UT. Stille Omgang. In het patronaat van de St. Victor-parochie hield het genoot schap van den Stillen Omgang een leden vergadering. De heer E. Oostdam, voorzit ter, opende de vergadering met den chr. groet en een woord van welkom in het bij zonder aan den heer Jansen, hoofdbestuur der der Leidsche afdeeling en kapelaan Dekker, der St. Joseph-parochie. Medegedeeld werd, dat de bedevaart in den nacht van 5 op 6 Maart zal gehouden worden. De algemeene intentie is om van God te verkrijgen redding uit den econo mischen crisis, welke ook op maatschappe lijk en godsdienstig gebied zoo treurige gevolgen heeft. Voor de werklooze leden zal door be middeling van het hoofdbestuur te Lei den een toeslag gegeven worden op de reis kosten. Om verschillende redenen hadden de ordecommissarissen, de heeren B. Broek hof. A. H. van Noort en C. van der Klauw, ontslag aangevraagd. De voorzitter bracht hun dank voor alles wat ze in het belang van de vereeuiging hadden gedgan. Be noemd werden tot ordecommissrissen de heeren: C. van Dam, Jac. van der Meer en A. Kaptein. Door den heer H. Opdam werd een mooie declamatie gehouden, betrekking hebbende op den stillen omgang, waarvoor hij den dank der vergadering oogstte. Ver volgens werd vastgesteld de regeling der bedevaart. Zaterdag 5 Maart is er des avonds een kort lof in de St. Victor Parochie. De ex tra-trein vertrekt vanaf Piet Gijzenbrug te 11.10. Aankomst te Amsterdam 11.41. Van af het Centraal Station wordt in rijen van vier naar de Mozes en Aaronkerk gewan deld,, waar dan een gezamenlijk gebed ge stort wordt voor de vastgestelde intenties en een predicatie wordt gehouden door een Pater Franciscaan. Daarna voor de kerk opstellen in rijen van vier tot het hou den van den omgang, te beginnen op het Spui. Na den omgang weer naar de Mozes en Aaronkerk op het Waterlooplein, waar dan een H. Mis wordt opgedragen, waar onder Alg. H. Communie. Door den voorzitter werd er op aange drongen gedurende de geheele reis het rooken als versterving te laten. De voorzit ters loot. na allen tot veel devotie te heb ben opgewekt, de vergadering met den chr vroet. Geboren: Franciscus Hendrikus Pe- Onderhoud wegen en straten. Bij Hoofdstuk VI vraagt de heer Lieffe rink namens de Commissie of aan den Raad nu zullen worden overgelegd specificaties van de posten „onderhoud wegen en stra ten". Wethouder Van der Wiel deelt mede, dat reeds opgedragen is deze specificaties te maken, maar dat het maken daarvan eenigen tijd is beslag neemt. De Commissie heeft voorgesteld een cre diet van f 1600.dat door B. en W. is aan gevraagd voor het aanstel en van een klerk op het bureau van Openbare Werken te schrappen zoolang niet in den Raad behan- de'd is het uitgebrachte deskundige rap port over de inrichting van deze admini stratie. De heer Liefferink licht toe, dat de Com missie naar een andere werkwijze wil, zoo- dat mettertijd bij dezen dienst op het bu reau alleen werkzaam zullen zijn de archi tect en de opzichter. Intusschen kan de tegenwoordige klerk op een salaris van f 500.blijven. Wethouder Van der Wiel is er voor dit crediet op de begrooting te laten staan, om dat B. en W. zich verbonden hebben dit niet te gebruiken, zonder dat de Raad een nader besluit heeft genomen. Er kan dus niets gebeuren zonder nadere medewerking van den Raad. Met 8 tegen 6 stemmen kiest de Raad de zijde van B. en W. Hierna wordt de vergadering te 6.30 uur geschorst en te 7.45 uur voortgezet. De heer Liefferink licht namens de Com missie uitvoerig toe, hoe de Commissie na rijp beraad in de controle van de reke ning 1930 aanleiding gevonden heeft met haar voorstel te komen om de posten stra ten en piemen en wegen en voetpaden met 15% of ongeveer f 4000.te verlagen. Wethouder Van der Wiel verzet zich hiertegen en meent dat de R&ad eerst de door B. en W. alsnog over te leggen specifi catie behoort af te wachten. Dan kan hij met kennis van zaken ze'f schrappen wat hij wil. Thans besluit de Raad met 11 tegen 3 stefnmen overeenkomstig het voorstel der Commissie de 15% besparing aan te bren gen. De heer Gaspers wijst op de geweldige toename van de kosten van den reinigings dienst, vooral als gevolg van het onbeperkt aanvoeren van tuinvuil op de. vuilnisbelt van de gemeente, die van gemeentewege te'.kens per schuit wordt weggevoerd. De heeren Krau en Van der Meer pleiten er voor een groot stuk weiland te huren nabij een groot vaarwater en dan het daar gebrachte vuil te laten slinken en verbran den. Dan behoeft veel minder te worden af gevoerd. De heer Braun wijst op het gevaar van besmetting voor de rondom de vuilnisbelt gelegen landeren als gevolg van het aanvoe ren van z.g. kwaden grond. De heer C. W. Alkemade pleit voor open bare aanbesteding van den geheelen reini gingsdienst zooals vroeger. Dit zon de ge meente duizenden guldens besparen. De voorzitter zegt namens B. en W. toe dat het college binnen 2 of 3 maanden met reorganisatie-voorsteren zal komen. Op voorstel van den heer Van der Meer wordt besloten de post „steun aan werk loozen" te verhoogen van f 15.000 tot f 20.000. De heer C. W. Alkmade pleit er voor om de werkloozen zooveel mogelijk bons te verstrekken voor levensmidde'en opdat het gemeente-geld in Noordwijk zelf en niet el ders zal worden besteed. Om verschillende redenen blijkt dit voorstel niet voor uitvoe ring in aanmerking te kunnen komen. Bad Noordwijk. Op voorstel van de hoeren C. W. Alke made en Van der Meer wordt besloten den post voor het maken van reclame met f 250 te verhoogen, teneinde een intensieve re clame voor de badplaats in het binnenland mogelijk te maken, nu vele Nederlanders als gevolg van de slechte finantieele omstan digheden hun vacantie in het buitenland door brengen. De heer C. G. J. Alkemade voert een krachtig pleit voor verlaging van het schoolgeld in het belang van de groote ge zinnen en biedt aan B. en W. aan een nieuw tarief van schoolgeldheffing, waarvan een mindere opbrengst wordt geraamd ten op zichte van het bestaande tarief van f 1500. De voorzitter zegt, dat B. en W. over dit voorstel praeadvies zullen uitbrengen. De begrooting wordt hierna in haar ge heel vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Van der Meer om bij de Oranjefeesten dit jaar geen kermis te houden, doch bescheiden feest te vieren. De voorzitter betuigt hiermede zijn in stemming en sluit hierop de vergadering. tras Ambrosius, z. van P. J. M. van den Berg en Franziska Kolinsky. Gatharina Martina, d. van A. J. Berg en G. C. van der Voort. Antonius Cornells, z. van C. J. Ruigrok en W. A. Witteman. Mathil da Margaretha Oeertruida, d. van Th. Smit en P. van den Berg. Anna. d. van L. van Tol en C. A. Brand. -Jacobus Johannes Simon Jozef, z. van P. J. Jansen en A. van den Bunt. Maria Petronella, d. van P. J. van den Burg en A. P. van den Berg. Dirk, z. van L. Driebergen en E. C. van Tilburg. Jacobus Johannes, z. van J. J. Lammers en A. J. Aartman. Wilhelmina Maria, d. van C. Kleverlaan en C. Bakker. Petrus Adrianus Josephus, z. van F. Sal man en P. H. Mens. Engelmundus Wij- nandus, z. van P. C. Damen en P. J. Bek- ker. Gehuwd: J. F. van den Berg 27 j. en I. J. Warmenhoven 27 j. Overleden: Johannes Huisman 47 j. Adrianus Goedvolk 65 j. Jan van Zoelen 82 j. Ph. C. Mooijekind 79 j. L. J. F. Teeuwisse 52 j. Jacobus de Jong 86 j. Johannes van der Lende 82 j., al len in het St. Bavogesticht. Huberta J. M. Bergman lj. Theresia M. van der Ploeg 1 j. 0EGSTGEEST. Afscheid Gemeente-Ontvanger Lubbe. Nadat gisterochtend Burgemeester en Wethouders officieel afscheid hadden genomen van den heer Lubbe (gelijk we reeds in ons blad van gisteren vermeld den) kwamen te vier uur de vaste ge meenteambtenaren ten huize van den heer Lubbe afscheid nemen. Het was de wensch der familie, dat alle ambtenaren van hoog tot laag daar bij tegenwoordig zouden zijn en geen deputatie, zooals aanvankelijk in de be doeling der ambtenaren lag. Toen allen gezeten waren nam de Se cretaris, de heer R. Reitsma, het woord om den heer Lubbe namens het ambte narencorps der gemeente en ook als vriend toe te spreken. Dat we hier zoo saam zijn, aldus de beer Reitsma, heeft de bedoeling om van u bij het neerleggen van uw functie als ambtenaar afscheid te nemen. Wij laten voorbijgaan. U waart te beschou wen als de vader van de schatkist, de nestor der ambtenaren en heeft een groote rol gespeeld in het ambtenaars- leven. De staat van dienst, die u heeft door gebracht, is niet alleen een langdurige, doch ook een eervolle geweest. 49 jaar, bijna een menschenleven, diende u de ge meente. Spr. wees vervolgens op den groei van 't ontvangers leven in deze ge meente. Dè omzet van die jaren, be draagt ongeveer 6 millioen. Vervolgens schetste spr., dat de heer Lubbe den leeftijd der sterkeren reeds heeft overschreden. Wij ambtenaren mo gen u, om dien leeftijd benijden, want mochten dezen dag niet zoo zonder meer het percentage, dat de pensioengerechtig de leeftijd bereikt, is betrekkelijk gering. Wij begrijpen ook, dat het tijdstip waarop u zich terug trok door u noode is begeerd en deze daad u moeite heeft gekost. Het is nu juist dit, dat u bij ons ambtenaren nog meer in achting doet stijgen. Wat nu u gebeurt, gaat ons straks ook gebeuren, als wij ook moeten plaats ma ken voor anderen. De gemeente verliest) in u een ambtenaar die zoo uiterst ac curaat was. als er nog altijd te weinig worden gevonden. Spr. noemde vervolgens de heer Lubbe een voorbeeld van nauwste plichtsbe trachting en trouw en hoopt, dat God hem nog eenige jaren geve om van zijn welverdiende rust te genieten. Namens de ambtenaren bood spr. den heer Lubbe een schilderstuk, voorstel lende een vaas gevuld met Zinnia's, in vergulden lijst aan. Aan méjuffr. Lubbe werd voor haar hartelijke ontvangst der ambtenaren, wanneer deze ambtshalve bij haar vader moesten zijn, een vaas met anjers aan geboden. De heer Lubbe dankte zichtbaar be wogen voor deze onverwachte erkente lijkheid. De dag was voor spreker te emotie vol om verder te spreken en hij moest het bij deze enkele woorden laten. Hierna werden ververschingen aange boden en bleef men nog eenigen tijd bijeen. Gouden Huwelijksfeest. Den 15den Maart zullen de heer H. A. van Ingen Schenau en mevr. C. F. van Ingen Sche- nau geboren Verstraaten hun 50-jarig huwelijksfeest herdenken. De familie van Ingen Schenau behoort tot de meest achtenswaardige en oudste families van Oegstgeest. In 1884 vestigden zij zich te Oegst geest aan den Morschweg waar de heer van Ingen Schenau directeur was der zweminrichting „Rhijnzicht", welke in 1889 hun eigendom is geworden en in 1904 is verkocht en afgebroken. In 1982 bouwde men het Hotel-Café- Restaurant „Het Witte Huis", hetwelk zij exploiteerden tot 1921. Hierna is deze zaak omgezet in een N.V., waarvan de gouden bruidegom nog steeds president commissaris is. In 1904 pachtte men de buffetten in de Leidsche Schouwburg en deze exploiteert men nog steeds. Dat de heer van Ingen Schenau zich nog altijd tot de zwemsport voelt aangetrokken, bewijst dat hij vanaf de oprichting onzer zwemvereeniging „Poelmeer" een werk zaam aandeel neemt in het bestuur als penningmeester der exploitatie. Het zal hel gouden echtpaar, waarvan dè bruidegom 74 jaar en de bruid 72 jaar is, in deze dagen zeker niet aan belangstelling ontbreken. SASSENHEIM. Gekanteld. Ter hoogte van den melk boer Breedijk aan de Menneweg kantelde gisterenmiddag een hoog opgeladen stroo- wagen. Van de weeromstuit reed de twee de wagen, die er vlak achter volgde, te gen een boom..De lading werd over den weg verspreid, waardoor de doorgang ge- ruimen tijd versperd was. Ongeval. Gisterenmiddag om 12 uur werd een meisje van de fam. Sp. bij het verlaten van de Fröbelschool aan de Kerfc- laan door een auto aangereden toen zij on verwachts den weg overstak. Dr. Le Grand was spoedig ter plaatse en constateerde een breuk in het rechterbo ven been, dat door hem gespalkt werd. Vervolgens is de kleine naar het Ziekenhuis in Leiden over gebracht ter verdere behandeling. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. Blauwe ratiné jongenspet, rozenkrans, blauwe marinemuts gemerkt „Jeanne d'Arc", een lange sleutel. Inlichtingen uits'uitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.mm. ten Poli tic bureele te Noordwijk-Binnen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10