HET HUIS DER VERSPIEDERS DINSDAG 1 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motorrijder door auto aange reden. Driemaal ever den kop geslagen. Op den weg van Amsterdam naar Pur- merend is nabij laatstgenoemde plaats e«n motorrijder aangereden door een auto. De botsing was van dien aard, dat de 22-jarige Amsterdammer, dio op den motor zat, drie maal over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Door een ziekenauto der ge meente Purmei'ond is hij naar bet O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam vervoerd. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk. Jongetje tegen auto opgeloopen. Gistermiddag omstreeks half vijf is een 4-jarig jongetje, E. R. geheeten, in de Alb. Ouypstraat te Amersfoort plotseling aoh- ter een wagen vandaan gekomen en tegen een zeswieligcn auto opgeloopen. Hot ventje werd ernstig gewond opgenomon en is overgebraoht naar het St. Elisabethszie- kenhuis, waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. De toestand van den jongen was gisteravond nog zeer ernstig. VADER EN MOEDER OP DENZELFDEN DAG OVERLEDEN. Een tragische gebeurtenis. Te Lijnden bij Eist ging gisternacht de landbouwer H. uit om den dokter te waar schuwen, wijl zijn vrouw ongesteld was. Onderweg kwam de man te vallen en bleef dood op den weg liggen. Toen de buren later in het huis van H. kwamen, vonden zij de moeder dood op bed liggon, terwijl vier kleine kinderen om de sponde van hun moeder zaten. Doodelijke trap van een koe. Bij het vervoer van koeien tijdens de bootreis Leeuwarden—Deinum, kreeg de kapitein van de stoomboot, de heer Kam- stra, van een der koeien zoo'n hevigen trap dat hij achterover sloeg en bewusteloos op het dek bleef liggen. Het bleek, dat hij een zware schedelbreuk had opgeloopen. Het slachtoffer werd na aankomst der boot te Deinum dadelijk naar huis ge bracht, waar hij een uur later aan de ge volgen van de bekomen verwondingen overleed. «Tel." DE NIJMEEGSCHE INBREKERS BENDE. In verband met de inbraken te Nijme gen heeft de politie, zooals gemeld, oon aantal arrestaties verricht, waarvan twee mannen op heeterdaad bij het plegen van inbraak werden betrapt en na een schiet partij konden worden ingerekend. Na verhoor en nader onderzoek kwam vast te staan, dat do drie mannen zich aan vor- schillende inbraken hadden schuldig ge maakt, en dat zij een bende vormden, waarvan de leider voortvluchtig was en z'ch tot nu toe aan de nasporingen van de politie wist te onttrekken. Gisteren heeft deze man zich echter aan het politiebu reau te Nijmegen aangemeld en is in ar rest gesteld. De drie andere inbrekers zijn reeds naar het Huis van Bewaring te Arnhem overgebracht, terwijl de leider eveneens aan de justitie zal worden over geleverd. De recherche meent thans met deze arrestaties de bende, die de laatste maanden met groote brutaliteit te Nijme gen opereerde, onschadelijk te hebben ge maakt. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 40) Rose zat 6trak en stijfjes in haar stoel met een zuur gezicht. Gaat uw gang maar, mr. Winter, Spot u maar 1 Op uw leeftijd... Op m ij n leeftijd zal je een neet oude vrouw zijn, Rose MenhamMaar op m ij worden nog jonge meisjes verliefd Weet u wat u bent? E-.-n oude boos doener. Jeremy schaterde het uit en het was midden in deze lachbui dat Ja3per de ka mer binnenkwam. Er was eon triomfante lijke blik in zijn oogen. Hallo.begroette h«j her. tweetal Met één oogopslag zag hij hoe zuur en strak Rose's gezicht stond Wat hebt jij uitgevoerd. Jeremy? Ik? Niets bijzonders Maar je lieve nicht beweert dat ik een afgrijse!fce oude boosdoener ben en hier in huis niet be- hootde te worden geduld Er was iets in zijn zonnigen, onweer- staanbaren lach dat Rose onmogelijk maakte direct een vinnig antwoord bij de hand te hebben. Heusch, Rose, je beoordeelt Jeremy GEHEIMZINNIGE GEPANT- SERDE SMOKKELAUTO. EEN FORMEELE OORLOG TUSSCHEN SMOKKELAARS EN DOUANE BEAMBTEN. Gevaarlijke smokkolnarsbende gearresteerd. De strijd tusschen de Duitsche douane beambten en de groote smokkelaarsben den, is aan onze Oostgrens met vernieuvde heftigheid ontbrand en neemt in den laat- sten tijd zulke afmetingen aan, dat men van een formeelen smokkel-oorlog kan spreken. In de afgeloopen week hebben zich, naar de „Msb." meldt, weer talrijke gevallen voorgedaan waarbij smokkelaars of doua nebeambten in onderling gevecht werden verwond of zelf gedood. Het sterkste staaltje van smokkelaars brutaliteit werd wel geleverd in het plaats je Kessel bij Goch, waar een gepantserde .smokkel-auto uitgerust met een geruisch- loozen motor en met gedoofde lichten van de Nederlandsche grens, Duitschland bin nenkwam. Toen de Duitsche douanebeambten, die in hinderlaag gelegen waren, plotseling te voorschijn kwamen, blitsten de schijnwer pers van den auto op; een snelvuur werd uit den auto op de beambten geopend, en in razende vaart ontkwam de smokkelauto in de richting Goch. Een der Duitsche beambten kreeg een schot onder den arm in de okselholte, waar bij de kogel door den rug het lichaam weer verliet, en moest in ernstigen toestand naar het nabije ziekenhuis vervoerd wor den. Ook nabij Walbeek werd de geheimzin nige auto waargenomen, waar men zelfs beweerde dat in den gepantserden auto een machine-geweer was opgesteld. De schrik van de grensbewoners voor deze vuurgevechten in het wilde weg, is dan ook zoodanig dat de menschen zich, na het invallen van het avonddonker niet meer buiten wagen. Op meerdere plaatsen langs de Noord- Limburgsche grens zijn door de Duitsche douane prikkeldraad versperringen aange bracht. In den nacht van jl. Vrijdag op Zater dag werd in de buurt van Rheindalen een completen veldslag geleverd tussohen een smokkelbende van circa 20 personen en een tiental douanebeambten. Drie smokkelaars werden bij dit ge vecht gewond, terwijl drie andere in de prikkeldraadversperringen terecht kwa men en door de douanebeambten, die met schijnwerpers werkten, werden ontdekt en gearresteerd. Bij dit gevecht, waarbij slechts één be ambte werd gewond, werden 170 pond kof fie. 1600 sigaretten en 250 pond tabak in beslag genomen. De hoeveelheid in beslaggenomen smok kelwaren zijn buitengewoon groot, waar uit men niet enkel kan afleiden dat de douane-beambten uitermate actief zijn, maar ook hoe ontzettend veel er ge smokkeld wordt. In Kaldenkirchen, een Duitsoh grens- plaat-sje nabij Venlo, werden in den tijd van 2 dagen. Donderdag 25 en Vrijdag 26 Febr., door de ambtenaren in beslag genomen wegens frauduleuzen invoer: 173 pond tabak, 60 pond koffie, 114 pond tar we, 30 pond meel en 2500 sigaretten. Dfze gegevens hebben nog maar alleen betrekking op de klein-smokkelarij. In den groot-smokkelhandel gaat het nog geheel anders toe. Door de douanebeambten in Kleef werd een dezer dagen beslag gelegd op eene partij van 300.000 kg. beetwortelsuiker, waarbij de Staat voor een bedrag van Mk. 80.000 aan niet betaalden accijns is bena deeld. Teneinde de hooge kosten van spoorweg vervoer te besparen, werden geregeld goe deren vanuit Ooste'ijk Duitschland over de Oostzee en de Noordzee, via Amster dam of Rotterdam, naar WostrDuitschland vervoerd. Vooral onder de tallooze werkloozen zijn vele amateurs-smokkelaars die om een paar Grossohen to verdienen, hun hachje eraan wagen. De douane-beambten langs de grens treden uiterst streng op, en wan neer niet op het eerste ,.Halt" wordt halt gehouden, fluiten de kogels al rond. Het is dan ook niet raadzaam anders dan via de groote heirwegen Duitschland binnen te gaan, want over de heide-paden en door de bosschen loopen de gevaarlijke gevechtslinies van den fel-ontbranden smokkel-oorlog die tusschen de douane-be ambten en de smokkelbenden woedt. De gepantserde auto gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het den douane-beambten van Xanten mogen gelukken de gevaarlijke smokkel bende. welke met hun gepantserden auto de grensstreek onveilig maakt, te arres teeren. De aandacht wae sinds geruimen tijd gevallen op groote hoeveelheden le vensmiddelen. die geregeld vanuit Station Wardt gezonden werden naar Hamburg. Het onderzoek leidde naar de woning van een posttreinbeamble in Xanten. In dit huis werd Zaterdagnacht een inval gedaan en het resu'taat hiervan was, dat men het hoofd van de bende, den Rus W., die in Goch woonachtig is, met vier andere be ruchte smokkelaars kon arresteeren. De Rus heeff na langen tijd alles ont kend te hebben, tenslotte toegegeven, dat door hem de grens nabij Goch met den smokkelauto herhaaldelijk was gepasseerd en daar op de douanebeambten geschoten te hebben. Door deze bekentenis leidde het onderzoek verder naar een gebouwtje in het nabije Calcar, dat geheel als opslag plaats voor groote hoeveelheden smok kelwaren, vooral koffie en tabak was in gericht. In een schuur vond men hier ook den beruchten geheimzinnigen auto, die meerdere nachten in Goch gezien was. De auto was geheel met pantserplaton bekleed en in den wageu bevonden zich eenige repeteergeweren. WEDEROM EEN SM0KKEL-DEP0T ONTDEKT. Een koopman uit Venlo chef der bende. De Duitsche douanen hebben, naar de ,.Msb." heden meldt, wederom de hand kunnen leggen op een groote emokkolben- Je, waarvan een koopman uit Venlo de hoofdman is. Geweldige groote kwantiteiten sigaret ten, tabak, en koffie zijn door deze bende over de Duitsche grens gevoerd, waardoor de Duitsche fiscus voor duizenden marken benadeeld is. Te Crefeld werd in een garage een op slagplaats van dezen smokkelhandel ont dekt. waarbij ongeveer 300 kg. tabak, 25.000 sigaretten en eenige honderden kg. koffie werden gevonden en in beslag genomen. Twee smokkel-auto's werden tevens in be slag genomen en twee personen gearres teerd. Eenige medeplichtigen wisten nog tijdig te ontvluchten en hebben de wijk genomen naar Nederland. BRANDEN. Brand in de Jodenhouttuinen te Amsterdam. In don afgeloopen nacht te ongeveer half 3 is brand uitgebroken in het perceel no. 60 Joden Houttuinen te Amsterdam. Het groote pand, dat onbewoond is, en alB opslagplaats dient voor kisten en embal lage, stond binnen korten tijd in liohtcr laaie. Een oogenblik heeft het vuur zich nog medegedeeld aan een achter dit per ceel liggend pand in de Jodenbreestraar.. De brandweer heeft met groot materiaal het vuur gebluscht. Na een half uur wer ken verminderde het vuur zienderoogen en tegen 4 uur kon reeds eenig brandweerma teriaal inrukken. Het oude gebouw is ge heel uitgebrand. Do oorzaak van den brand is onbekend. Brand te Barneveld. Gisteravond is een door drie gezinnen bewoond pand in de Jan van Schaffelaar- straat te Barneveld uitgebrand. Hierin wa ren gevestigd de lunchroom van den heer F. J. Bruining en de rijwielzaak van den heer H. Westerveld, terwijl boven het ge zin van den werkloozen metselaar F. van Dijk woonde. Niets kon worden gered. Mot moeite slaagde de brandweer erin de na bijgelegen panden, die reeds vlam hadden gevat en waarvan de ruiten reeds waren gesprongen, te behouden. Het uitgebrande pand behoorde toe aan den heer R. van Schophorst te Barneveld. Alles was ver zekerd. Brandjes te VJaardingen. Te Vlaardingen is Zaterdagavond door onbekende oorzaak brand uitgebroken in do garage en stal van Moerman in de Kuiperstraat. Twee paarden en een vaars zijn in den rook gestikt. De schade door het vuur aangericht aan den stal is van geen beteekenis. Met één straal van den vuurvreter werd het brandje gebluscht. Direct hierop werd brand gemeld in de woning, gelegen naast genoemd perceel en bewoond door Sieke. Hier woedde de brand in eejn gesloten kloerenkast op don zolder. Met een slang op do waterleiding werd het brandje gebluscht. De bewoner werd, als verdacht van brandstichting, aangehouden en in bewaring gesteld. De brand in het Herstellings oord te Lunteren. Het vuur heeft zijn vernielend werk in het herstellingsoord te Lunteren goed ge daan. Gistermiddag moest de brandweer ertoe overgaan de muren omver te halen. Het bosch om het herstellingsoord bleef behouden. Een der verpleegden, een dame, heeft, toen zij bij het uitbreken van den brand uit het raam van de eerste verdieping sprong, een enkel gebroken. Het bestuur van het herstellingsoord voor Kantoorbedienden en Handelsreizi gers „Dennenheuvel" te Ossendrecht (N. Br.) heeft aan het bestuur van het herstel lingsoord van den Nederlandschen Bond van Onderwijzers naar aanleiding van den brand in laatstgenoemd gebouw, aangebo den een aantal patiënten, waarvoor directe verpleging noodzakelijk is, in haar herstel lingsoord op te nemen. Brandweerwagen tegen een boom. Tijdens de blussohingswerkzaamheden bij don brand in het herstellingoord vau den Nederlandschen Bond van Onderwij zers te Lunteren werd de brandweer om streeks kwart over vier opnieuw gealar meerd voor een brand in de boerderij van den landbouwer van B. aan den Bisechops- weg. Gelukkig bleek de brand van minder ernstigen aard te zijn, daar slechts Oe hooiberg in brand stond, hetgeen was ver oorzaakt door enkele kwajongens. De brand kon dan ook spoedig worden ge bluscht. Terwijl de brandweerauto naar Ede terugreed botste deze op den Amster- damschen straatweg tegen een boom, waar door drie brandweerlieden van den wagen vielen. Een van hen bloedde hevig. Zij wer den in de woning van den commissaris van politie Hulsman binnengedragen, waar dr. de Haan en dr. Weyer de eerste hulp ver leenden. Een der mannen had een schou- derfraetuur en hoofdwonden, terwijl een der beide anderen oen enkol had gebroken. De derde bleef ongedeerd. Per ziekenauto werden de brandweerlieden naar huis ver voerd. Een kerk uitgebrand. Zondag is de kerk van de Vrije Evan gelische Gemeente te Lucht-en-Veld (Fr.) bij Drachts^ercompagnie uitgebrand. Van bet interieur kon weinig worden gered. De oorzaak wordt toegeschreven aan hot spatien van vonken uit de kachel in het rieten dak. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 2 Maart. Huizen, 298 M. Alleen N.C.R.V.-uitzendingen. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Coficert door het NCR V-Dameskoor 11.00 Orgelspel door M. F. Jurjaanx. Mej. G. de Jager, sopraan; Mevr. Mijn hout. alt. 12.15 Solisteneoucert. P. Oskam- viool; H. Hermann, viool; K. F. Bergers, cello; Mej. Lauenruth, piano en orgel. 3.00 Solistenconcert. 8.00 Concert door de Hoarlemsche Or- kestvereeniging o.l.v. F. Schuurman. 10.50—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 187d M Alleen V.A.R.A.-uitzendingen. 8.00 Gramofoonplaten. 101.5 Solistenconcert. 12 00—1.45 VAR A-Septet o.l.v. Is. Eyl. 3.00 Pianoconcert door Joh. Jong. 4.00 Gramofoonplaten. 6.30 Concert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 Radio-tooneel. 9.00 Concert door het VA'R'A-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. Mej. Jo Immink, alt. 10.00 De wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit. 10.00 Voortzetting van het Concert. 11.30—12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Quentin Mc. Lean op Bioscooporgel I.05 Gramofoonplaten. 2.20 Gramofoonplaten. 3.50 Het Bournemouth Stedelijk Orkest o.l.v. Sir Dan Godfrey. Orrea Pernel.viool. 5.05 Reginald New op Bioscooporgel. 6.50 Concert door Soli-instrumenten. 8.20 Concert door Gera'.do en zijn Argen- tijnsche Tango-Orkest. 9.55 A. Catterall, viool. 10.20 Dansmuziek door Jack Hylton. II.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Orkest. R a d i o-P aril, 1 7 2 5 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Idem. S.50 „Sylvetto" van Carré en Peter. Mu ziek van Delmas en Fevrier. Uitz. vanuit Theatre Trianon. Kalundborg. 1153 M. 11.201.20 Concert in Hotel Angleterre. 2.204.20 Concert door Mogens Hansen en zijn Orkest, 7.20 Concert door het Radio-Orkest od.v. L. Gröndahl. Composities van G'.inka. 8.351.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Concert uit Hamburg. 11.20 Concert uit Breslau. 12.251.50 Middagconcert o.l.v. Arthur Wolf. 4.20 Amuscments-muziek o.l.v. A. Wolf. Marschen en Walsen. 7.20 „Europa Singt". 7.50 „Gocthe-Jugend". Goethe-herden- king. 10.0511.20 Paul Godwin en zijn Dansor- kest. Brussel. 508 M en 338 M. 508 M.: 12.85—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Het Omroep-Orkest m.m.v. so'isten. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplatencon- cert. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Het Omroep-Orkest o.l.v. Kumpe. R o m e. 4 4 1 M. 8.05 Opera-uitzending. Zeesen, 1635 M. 1.20 Concert van Langenberg. 3.50 Militair concert vanuit Heidelberg. 8.55 Concert door het Berl. Symph. Or kest o.l.v. Dr. F. Weissmann. D. Weissmann, viool. Daarna tot 11.50 Dansmuziek door Paul Godwin. ten niet waar hij zit en ze schijnen hem ook niet te pakken kunnen krijgen. Napo leon steekt over en wij zullen het stof van zijn schoenen likken. Jij bent nu wat men noemt de En gel van de Hoop, Goffinl We hebben \cei gedronken de laat ste vijftig jaar. SirDe hemel zal iets over ons zenden om ons matigheid 'o leeren. Hij gaf ons de Hannoveranen om ons te helpen drinken Je bent er glad naast, dominee. Allen als U me kunt bewijzen, dat Nelson op den bodem van de zoo ligt, ben ik bereid om met. u te jan.meren Dat kon wel eens het geval zijn, sir, eer we het wisten. Jasper, laat ons een s'evig glas rum aanrukken. Mr. Goffin is een beetje dui zelig en slap op de beeuen va*- Met is een uitstekend partijtje geweest dat we gehad hebben, Jasper. Ik heb alles uit jo gehaald wat er uit je te halen is. Dominee Goffin's somberheid was in overeenstemming met de somberheid die in die maanden. Mei, Juni en Juli over heel Engeland lag In Boulogne lag Bona parte op den loer oaar een kan9 die hem de vrije hand in het K-anaal zou geven.... als was het maar voor drie dagen Ville- neuvo zoowel als Nelson dobberden „er gens" op de wijde wereldzee. Nelson was met zijn vloot westwaart gezeild en men vroeg zich af welk nieuws de Atlantisohe Oceaan in zijn schoot verborg. Zou het de donder zijn van het Fransche geschut in het Kanaal, het uitbreken van de schepen die in Rochcfort en Brest geblokkeerd waren, het schoonvegen van het Nauw van Calais, de roode verschrikking van de invasie? (Wordt vervolgd). verkeerd. Je moest hem beter leeren ken nen. Dank je, ik ken hem een beetje, en dat weinige is me nog te veel 1 Och, bom nu Ze voelde dat Jasper op de har.d van Je remy was en dat maakte haar nog boozei. Jullie mannen zijn allemaal eender. Jullie houden van oude grappenmakers die pimpelen en onnette geschiedenisjes ver tellen. Goeie hemel. Rose, waar heb je die wijsheid van daan?, lachto Jeremy. Sleutelgaten, hé? Mr. Winter, om uw stem te verstaan hoef je niet door een sleutelgat te luiste- Beide mannen lachten om de rake re pliek en Rose stond op. Ze leek altijd nog magerder en leelijker als ze hoos was. Jasper, wil je den stalknecht zeggen, dat hij mijn paarden voorbrengt. In een wolk van verontwaardigng stoof zo van Rush Heath weg. De kat in haai erkende en vroesde den hand in Jeremy. Jasper vond Jeremy in de spreekkamer terug. Hij was bezig zijn pijp aan te ste ken en keek den jongeman oolijk aan. En ga je met je nicht trouwen? Wat? Met Rose? Wees maar voorzichtig, jonge man Ze zal het je zelf vragen en ze zal je on sterfelijke ziel in haar reticule hebben, voor je kunt tegenspartelen. Ik geloof niet dat ze het doen zal, J erry. Ik hoop het voor je. Maar ik ben er niet erg gerust op. Je schijnt overigens erg in je humeur te zijn. Wat is er aan de hand Jasper ging naar. het dressoir en haalde een wijnbaraf en twee kelken op hooge voeten te voorschijn. Drink op haar gezondheid. Jerry 1 Rose Benham? Ben je nou heolemaal Haar ge zondheid zeg ik God zegene haar. En aan de Rothan heb ik vandaag pleizier Be leefd Hoe dan In een sloot gegooid Wat een he- melsch gevoel. Jerry, dat kraken van zoo'n vent zijn ribben. Ken je dat? Ik veronder steld dat het wel op vechten zal uit draaien. Jeremy Winter keek ernstig. Dat is nu wel heel aardig dat je hem in dien sloot gegooid hebt. maar. Ik ben niet bang voor hem. Bovendien ik moet er mee doorgaan, terwille van Nance Durell. O jullie onbezonnen jongens. Ik ken dat. Was zelf geen haar beter. Loopen met hun borst in de punt van een degen om- de t een meisje lief lacht. Vertel me er meer van. En Jasper vertelde. Jeremv dacht een poosje na: Waarom heb je den vent niet neergeschoten Of hem geairesteerd Dat had een hoop last voorkomen. Ik wil den ouden Durell buiten de na righeid houden. Als ik de zaak officieel behandel, ontspringt die de dans niet. Bo vendien. vindt je niet dat ik de laatst© dagen mijn scherm-training weer bijna heb teruggekregen En nog wat, Jerry; herinner jij je niet hoe het was om te vechten als je verliefd was? En of Werd je dan wel eens getroffen? Nooit 1 Je voelt je zoo licht als een veer en zoo koud als staal. Zoo werkt het tenmin ste op mij. Jeremv knikte met een peinzenden trok op zijn gezicht. We zullen de komende dagen nog maar eens flink oefenen. En hoe sta je met de pistolen Ik raak de roos zeker vijf van de zes keer op twintig pas. Ben je nu in de stemming om te oefe nen Ik geloof, dat ik twee keer zoo goed op dreef ben. sinds ik haar heb gezien. Verdraaid, ik wou dat ik dat ook nog kon zeggen In de koelte van den aanechemerenden avond schermde het tweetal een uurtje in de oprijlaan bij de dennen. De groote don kere schaduwen van de boomen lagen als kapen en vooruitspringende rotsen op de groene zee van het grasveld afgeteekend. De stamrozen waren in vollen bloei en de geur van de klaver vulde de lucht van den Juni-avond met een zwoel aroma. Zwalu wen vlogen af en aan, namen hun weg langs de hooge dennen en cirkelden om de hooge schoorsteenen van het huis. Dominee Goffin strompelde de oprijlaan op en zette zich op een bank om naar het schermen van Jasper en Jeremy te kijken. Dat had hij jaren geleden ook al gedaan en er- was niets in dat zijn belangstelling nog kon prikkelen. Bovendien was hij in een grimmig humeur. Zijn tong deed zeer van te veel rooken en Engeland was bezig naar de weerlicht te gaan Ze zegeen dat we Villeneuve de vol gende maand op den een of anderen dag in het Kanaal kunnen verwachten. Ze we-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9