ACADF.MIENIEUWS SPORT LAAïötfc KfiKlLrilÜN TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN 1NSDAG 1 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Maart 1932, medegedeeld door het Kon.- Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 777.2 te Sarna. Laags'.e barometerst.: 746.3 te La Coruna. Verwachting tot den avond van 2 Maart: Hhhhhhhmmm Matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke Gisteren is de baromeier in het hooge druk gebied beginnen te dalen en de kern 8<-nijnt zich naar Polen terug te trekken onder invloed der belangrijke depressies in het Noorden. De depressie bij Spanje werd echter ook dieper, zoodat. in onze omgeving de Oos'elijke winden nog zul len aanhouden. De vorst is uit Jïóord- Scandinavië verdwenen, in Frankrijk iets, in Oost-Duitschland sterk afgenomen, maar in Polen streng gebleven. Bij den krachtigen zonneschijn overdag over een groot deel van hel vasteland en het Zuidelijker worden van den bovenwind, moet thans afnemende vorst des nachts en zachter weer overdag verwacht worden. In de Golf van Biscaye waait een Oos- terstorm, aan de Noorsche kust begint het uit het Westen te stormen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur de& middags te half drie 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.07 uur tot Woensdagmorgen 6.18 uur. VERBINDING RIJNSBURGERWEG EN MAREDIJK. B. en W. leggen den Baad voor een plan voor den aanleg van een weg tusschen den Rijnsburgei weg en den Alaredyk, langs de Zuidoosizijde van den Leidschen Hout. Zooais uit deze teekening blijkt, is de breeate van den weg gesteld op 19.50 Meter in totaal. Ter plaatse van den tegenover den Hoofdweg van den Leidsccen Hout ont worpen toegang tot dit park is echter .een verbreeding geprojecteerd, waarin een De- plant gedeelte en een nevenweg van 5 Me ter breedte zullen worden aangelegd. Voor den onderhavigen weg is een do- finitief proliel gedacht, bestaande uit twee trottoirs, eik breed 2.70 Meter, een rijwog, breed 9 Meter, een ruierpad van 1.50 Meter, alsmede twee beplante strooken, elk van 1.80 Meter breedte. Aangezien evenwel net op den weg te verwachten verkeer voorals nog met van grooten omvang zal zijn Je weg mondt uit op den Maredijk, welke door zijn geringe breedte en door de be perkte afmetingen van den onderdoorga.ig onder den spoorweg, thans geen verkeers weg van beteekenis is kunnen voorloo- pig de rijweg op een breedte van 6 Me ter en de trottoirs op een breedte elk van 1.95 Meier worden aangelegd, terwijl de beplante strooken e^k een breedte van 3.30 Meter zullen verkrijgen. Ongeveer 70 Meter benourden den Rijns- burgerweg is tengevolge van de bestaan de eigendomsverhoudingen over een lengte van pl.m. 20 Meter slechts een breedte van 6 Meter voor den wegaanleg beschikbaar. Gelet op het vooralsnog te verwachten wei nige verkeer, ?ijn B. en W. van oordeel, dat voorloopig in deze plaatselijke versmalling kan worden berust. De rijweg kan hier een breedte krijgen van 4.20 Meter met aan weerszijden een trottoir van 0.90 Meter. Nabij den Maredijk zal langs de zuid zijde van den weg, waar deze grenst aan een terrein, dat volgens het ontwerp-mt- bretdingsplan voor plantsoen is bestemd, een sloot worden gegraven, welke d ior twee duikers in verbinding zal staan inet de slooten van den Hout en langs den Ma redijk. De verbinding van den ontworpen weg met den Maredijk is gedacht door middel van een dam met duiker. De kosten van den onderhavigen weg aanleg zouden, met het oog op de resulta ten van de in den laatsten tijd gehouden aaubestedingen, kunnen worden geraamd op 100000.Intusschen is nader alsnog de mogelijkheid gebleken deze kosten tot een geringer bedrag terug te brengen, en wel door voor de rijwegen voorloopig te volstaan met een gewalste pumfundeenng en. in plaats van tegeitrottoirs, met kool- asch verharde voetpaden aan te brengen. B. en meênen. dat met deze wijzigingen, waardoor de kosten niet pl.m. 20.000. verminderd en derhalve op pl.m. 80.000. gesteld bunnen worden, op het oogenbiik genoegen kan worden genomen. Ofschoon aanleg van den onderhavigen weg thans niet dringend noodzakelijk kan worden geacht, zoo zou uitvoering daarvan in verband met den aard van de werk zaamheden, welke een betrekkelijk hoog percentage aan arbeidsloonen medebrengt, naar het gevoelen van B. en W. ter be strijding van de werkloosheid zeer weo- schelijk zijn. Intusschen zijn zij van oor deel, dat hiertoe, gelet op het hooge be drag der kosten en met het oog op de be staande finaneieele omstandigheden, wel ke een groote soberheid vereischen, a.leen mag worden besloten, indien het werk bij wijze van werkverschaffing met Rijkssub sidie kan worden uitgevoerd, waardoor «e- vens de kosten van steunverleening ver lichting zullen ondergaan. Zooals uit de stukken blijkt, heeft de Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw ons reeds de toezegging van zoodanig subsi die gedaan. In het bedrag der kosten van rond 80.UOO.is naar raming begrepen een edrag van pl.m. 48.500.uitsluitend voor arbeidsloonen, zoodat bij uitvoering van het werk op den boven bedoelden voe:, aannemende, dat het Rijk een subsidie van 50 pet. zal verleenen, een bijdrage van pl.m. 24.250.— zal worden ontvangen. SANEERING B0UWEL0UWENSTEEG- PARADIJSSTEEG. Zooals B. en W. in de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting van het loopende jaar mededeelden, was een plan tot saneering van het bouwblok BouwelouwensteegParadijssteeg in be werking. De voorbereiding is thans zoover ge vorderd, dat kan worden overgegaan tot onbewoonbaarverklaring van de daartoe in aanmerking komende woningen en tot vaststelling van het voorloopig onteige ningsplan, welke beide maatregelen moe ten worden genomen, alvorens verdere stappen kunnen worden gedaan. Ter toelichting van een en ander mer ken B. en W. het volgende op. De wenschelijkheid van verbetering van den toestand in dit stadsgedeelte be hoeft niet te worden aangetoond. Deze verbetering kan niet worden bereikt door alleen de daar aanwezige krotten onbewoonbaar te verklaren; alle wonin gen, duè ook die, welke nog bewoonbaar zijn, moeten worden opgeruimd, ten einde te kunnen geraken tot den aanleg van breedere straten en een betere ver kaveling van den aldus te verkrijgen bouwgrond en zoodoende ter plaatse een uit een oogpunt van volkshuisvesting be teren toestand te scheppen. De saneering omvat dus, behalve onbewoonbaarverkla ring van de krotwoningen, het amoveeren van het geheele bouwblok Bouwelouwen steegParadijssteeg en den aanleg van straten op het vrijkomende terrein. De gemeente zal zich daartoe uiteraard de beschikking over de perceelen moeten verzekeren, hetzij langs minnelijken weg, hetzij door middel van onteigening. De bebouwing van het nieuwe terrein met arbeiderswoningen behoort dus niet tot het eigenlijke saneeringsplan. Hoe wel deze bebouwing, mede om rentever lies te voorkomen, zoo spoedig mogelijk na het bouwrijp maken dient plaats te hebben, is zij een aparte zaak en moet zij dus ook afzonderlijk werden behan deld. Omtrent de uitgifte vin den grond en den bouw van arbeiderswoningen zul len de Raad te zijner tijd derhalve na der voorstellen bereiken. Onder de te verwijderen opstallen bevinden zich 87 bewoonde woningen, waarvan er, overeenkomstig de rappor ten van de Gezondheidscommissie, 46 voor onbewoonbaar-verklaring in aanmer king komen. Het voorloopig ontworpen stratenplan beoogt den aanleg ven twee straten, elk ter breedte van 8 M., loopende van de Van der Werf straat naar de Oude Vest, welke niet cf slechts ten deele samen vallen met de bestaande Paradijssteeg en Bouwelouwensteeg, teneinde een be hoorlijke bebouwing te verkrijgen. Voorts is nog een dwarsstraat geproiecteerd ter onderbreking van de bedeelde vrij lan ge straten, waardoor het stratenplan mede een aantrekkelijker bebouwing kan opleveren. De kosten van het saneeringsnlan (daaronder zijn, blijkens het vorenstaan de, niet begrepen de kosten van nieuw bouw) kunnen thans moeilijk met eenige juistheid worden geraamd, omdat zij vooral afhangen van de voor de per ceelen te betalen vergoedingen. In min dering van de kosten van het verkrijgen van den eigendom, van de amotie en van den straataanleg c.a. komt de op brengst van het nieuwe bouwterrein. Als zeer globale raming de netto kosten stellende op 200.000.zal bij ©en af lossing in 75 jaren an een rente van 4# pet. de jaarlijksche uitgaaf (annuïteit) zijn 4.901 pet. van f 200.000.is 9802. Inmiddels is aan de Regeering gevraagd, om op den gebruikelijken voet de helft van dezen last, in den vorm van bij drage in de te betalen annuïteit, voor rekening van het Rijk te nemen, alsmede om het voor de saneering benoodigde kapitaal als rijksvoorschot te verstrek ken. Bij inwilliging van dit verzoek be hoeft de gemeente dus niet zelf voor de kapitaalsuitgaaf een ge.'dleening aan te gaan en zullen, naar globale raming, de jaarlijksche kosten voor haar rond 4900.bedragen. Mocht onverhoopt de financieele medewerking van het Rijk niet of niet ten volle kunnen worden verkregen, dan zal uiteraard nader moe ten worden overwogen, of de financieele toestand der gemeente gedoogt het ont eigeningsplan uit te voeren en of dus in dat geval het definitieve onteigeningsbe- sluit ten slotte niet achterwege moet blijven. Wel kan in elk geval de onbe woonbaar-verklaring doorgaan. Do Leidsche Belasting-Ophaaldienst, Breestraat 81, heeft in de afgeloopcn maand 17.941.76 aan den Rijksontvanger afgedragen. Het aantal aangeslotenen steeg tot 4679. Belanghebbenden wordt er aan herin nerd, dat de zoo juist ontvangen aanst&gen in de grondbelasting 1932 zoo spoedig mo gelijk ten kantore van den dienst, Bree straat 81, moeten worden ingeschreven. Men zie voor verder Stadsnieuws pag. 7. LEIDEN. Geslaagd: econom. candidaatsexamen Indologie de heer H. C. Smith (Vlaardingen) econom. doctoraal-examen Indologie de heer Th. J. Hogendorp (Leiden); candidaats examen Indisch recht de hee- ren H Roosenschoon (Den Haag) on H. Th. Chabot (Haarlem) Doctoraal-examen geneeskunde de beei W. J. Siddre (Zevenbergen). Bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „Para- magnetische Eigenschaften von Salzen", de heor C J. Gorter, geboren te Utrecht. KERKNIEUWS Pastoor Spoorman. In plaats van den oud-pastoor van Kat wijk, den zeereerw. heer J. M. H. Spoor man, is tot pastoor van Halfweg bencemd do zeereerw. heer H A. Bots, Pastoor Spoorman verblijft thans te Davos m Zwitserland om een rustkuur te onder gaan. ATULETIEK Nurmi's wereldrecord overdekte baan verbeterd. De Duitsch-Amerikaansche looper G. Yencke heeft tijdens de sportfeesten van de Pennsylvanië-Universiteit op overdekte haan het record van Nurmi van 1929, te New-York gevestigd, op de 1500 meter ver beterd door dezen afstand af te leggen in 3 minuten 53.4 sec. Het record van Nurnu bedroeg 3 min. 56 sec. VROUW DOOD GEVONDEN. De gevaarlijke stoof. De 73-jarige alleen-wonende weduwe A. Tjopkesgeb. Boerman te Oude Pekela is gisteravond, toen zij niet haar voeten op een warme stoof zat, doordat het kooltje in de stoof te groot was, met haar kleeren in brand geraakt. Ook de stoof en de vloer rondom de stoof stonden in brand. Buren, die rook zagen komen uit de kamer van de oude vrouw, wisten met moeite de kamei binnen te dringen en vonden haar dood tip haar stoel zitten. Zij was door verstikking om bet leven gekomen. Het brandje, dat was ontstaan, was spoedig gebluscht. SCHIPPER VERDRONKEN. Vanmorgen is de 28-jarige schipper van de „Leo J. Lennaait, gewoond hebbende in de Uranjeboomstraat te Rotterdam, door de gladheid oyer boord geslagen en ver dronken. Het schip lag onder iJsselmonde. Het lijk is eenigen tijd later opgehaald en naar het kerkhof te IJsselmonde overge bracht. BRANDEN. Brand in een Sigarenmagazijn. De brandweer te 's-Gravenhage is gister avond ruim negen uur uitgerukt voor een zwaren binnenbrand in hei perceel Kon,e Houtstraat no. 1, waarin de heer W. J. Oli vier wonende aan de Francois Valen- tijnstraat een sigarenmagazijn exploi teert. Daar de winkeldeur ieeds gesloten was en er zich niemand in het benedenhuis bevond, zag de brandweer zich genoopt de deur te forceeren. Met twee stralen op de waterleiding werd het vuur, dat voorname lijk in een naast den winkel gelegen woon vertrek woedde, gebiuscht. Dit vertrek brandde uit. De oorzaak van den brand is, dat bij het ledigen van een aschlade van de kachel, kort voor het sluitingsuur, eenige nog gloeiende deeltjes anthraciet buiten den aseheinruer moeten zijn gevallen. Verzeke ring dekt de schade. Bergplaats van de Hero-Con- servefabrieken uitgebrand. Gisterenavond te omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de bergplaats voor autobussen en vrachtauto s van de Hero- Conservenfabriekeu, gelegen in de Ge meente Teieringen, even buiten Breda. Daar de Teteringsche brandweer met haar slangen wagen machteloos stond te genover de groote vuurzee, werd de hulp van de Bredasche brandweer ingeroepen, die spoedig ter plaatse was en het vuur met twee niotorspuiten bestreed. Het ge bouw, dat grootendeel uit hout was opge trokken, is uitgebrand. De aangrenzen-je steer.en garage bleef gespaard, terwijl oos de fabrieksgebouwen geen schade bekwa men. In de loods, die ongeveer 50 60 Meter lang was, zijn drie autobussen en een auto- vrachtwagen verbrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De 3chade wordt door verzekering gedekt. DE REGENMAKER BEGINT OPNIEUW. Wij vernemen, dat de heer A._ Veraart iu den loop van dezen maand boven de Zuiderzee m de omgeving van Amsterdam proeven zal nemen voor het neerslaan van wolken volgens een geheel nieuwe methode waarover binnenkort nadere bij zonderheden zullen worden bekend ge maakt. Na Paschen zullen deze proefnemingen op grootere schaal worden herhaald in de omgeving van Rotterdam en boven 'de Noordzee tusschen Scheveningen en Kat wijk. De Sweepstake loten. Naar hot Overijsselsch Dagblad ver neemt, heeft de Minister van Justitie aan de Procureur-Generaal der Gerechtshoven last gegeven, maatregelen te nemen tegen den verkoop in Nederland van Iersche Sweepstake-loten als zijnde in strijd met de in ons land geldende Loterijwet. Tegen de verkoopers zal in het vervolg door de Justitie worden opgetreden. ERNSTIGE ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN SLEEPBOOT. Drie personen gewond, één vermist. LONDEN, 1 Maart. (VJ).). Aan boord Tan een sleepboot in de haven van Liver pool vond een ernstige ketelontploffing plaats, waardoor dne mannen levensge vaarlijk werden gewond, terwijl een vierde vermist wordt. De boet werd geheel ver nield, terwijl de ketel 100 M. ver door de Jucht vloog. Een groot vat met olie, dat op het dek van do sloepboot had gestaan, word over een pakhuis heen geslingerd en kwam op het dek van een ander stoom schip terecht. JAPANSCH STOOMSCHIP BIJ SACHALIN GEZONKEN. Drle-en-twintig personen omgekomen. PEKING, 1 Maart. (V.D.). Uit Tsjifoe wordt gemeld, dat nabij het schiereiland Saohalin een Japansch stoomschip in een typhoon is vergaan. Van de opvarenden zijn 23 matrozen om het leven gekomen. DE TOESTAND IN CHINA. De Chineezen vertrouwen de Japanners niet. SJANGHAI, 27 Febr. (Eigen Telegram). De Chineezen te Sanghai hebben wei nig vertrouwen in den ernst der Japansch© vredes-aanbiedingen. Zij zien er slechts een middel in om tijd te winnen voor nieu we troepenlandingen om dan met ver nieuwde woede aan te vallen. Er zijn ge noeg teekenen die er op wijzen dat de Ja- oanners geen oogenbiik afwijken van hun wederrechtelijke geweldsmethoden. In strijd met de overeenkomst tusschen de Japansche lutoriteiten en het stadsbe stuur van Sanghai is de Shineesche brigade generaal Wong door Japansche soldaten in het Britsche Astorhouse-hotel gearres teerd. De soldaten wierpen zich op den gene- tae' terwijl deze in burgerkleeding voorbij het Japansche consulaat reed. Wong vlucht te in het hotel maar onder het protest der Britten werd hij er door de Japanners uit gehaald. Wong was chef van den generalen staf van het befaamde 19e leger. Het stadsbe stuur vreest naar aanleiding van dit feit voor de veiligheid van vele hooge Chinee sche' officeren die in de hospitalen der in ternationale nederzetting verpleegd wor den. OPHEFFING VAN ALLE ONGELIJKE VERDRAGEN IN CHINA? NANKING, 1 Maart (V. D.) De leider der Nanking-regeering, Wang-Sin-Wei. heeft verklaard dat na den succesvollen strijd der Chineesche troepen tegen da Japanners de Chineesche regeering op- nieuwe doordrongen is van de onzinnig heid van het bestaan der internationale nederzetting, die zooveel nadeel hebben berokkend aan den strijd der Chineesche troepen voor het herstel der Chineesche 80uvereiniteit. De Chineesche regeering is dan ook voornemens na afloop van het conflict alle ongelijke verdragen op te zeggen en alle concessies op te hef fen. DE DREIGENDE BURGEROORLOG IN FINLAND. HELSINGFORS, 1 Maart. (V. D.). De Finsche regeering heeft oen decreet uitge vaardigde, waarin dc militaire en burger lijke autoriteiten worden gemachtigd den opstand der duizenden gewapende fascis ten. die zich ten Noorden van Helsingfors onder leiding van de Lappo-partij hebben verzameld, te onderdrukken. Het decreet werd uitgevaardigd nadat de Lappo-leiders een ultimatum aan de re geering haden gesteld, waarin zij reorgani satie van de regeering eischen en driegen naar Helsingfors on te rukken om hun eischen door te zetten. De regeerinvstroenen bewaken alle toe gangen naar de stad. Andere troepen zijn naar het Noorden gezonden om de Lappo- troepen te omsingelen. De gevechten begonnen. HELSINGFORS, 1 Maart V. D.). On geveer 25 mijlen ten Noorden van Helsing fors zijn gevechten begonnen tusschen de Lappo-troepen en de reveeringstroeoen. De rebellen trachten naar de hoofdstad op te rukken om hun eischen met geweld af te dwingen. Generaal Walenius, de vroegere chef van den generalen staf, is een der aanvoerders der rebellen. De autoriteiten nemen strenge maatrege len om den opmarsch tegen te houden. Ge meld wordt, dat voldoende regeerings- troepen aanwezig zijn om de Lappo-troe- nen, die hun hoofdkwartier hebben in het Maentsaele-district, te omsingelen. Drie sportvliegtuigen neergestort. KA1VOWITZ, 1 Maart. (V. D.) In de naLijheid van Teschen kwamen twee sportvliegtuigen bij een oefenvlucht in de lucht met elkaar in botsing en stort ten neer. De piloot en de waarnemers van het eene vliegtuig werden ernstig gewond terwijl de inzittenden van het andere vliegtuig er bijna ongedeerd af kwam. Eenigen tijd later stortte een derde sportvliegtuig neer, waarvan de piloot eveneens slechts licht gewond werd. LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Margaretha, d. van J. J. Lans en Ca Bolloboom. Helena Tietje, d. van L. Heemskerk en T. van der Linde. ütto Peter, z. van D. J. Middel koop en G. Roos. Johannes Hendrikus, z. van G: H. D. Schuurman en L. C. van der Born. Leo, z. van W. A. J. Kok en U. J. F. Beijer. Jansje Cathaxina, d. van G. de Does en M. W. de Tombe. Bernar- dus Hendricus, z. van B. H. Bilderbeek cn M. de Kier. Geeitruida, d. van L. B. Noort en G. van de Goede. Willy Cor nelia Geertruida, d. van B. van den Wijn gaard en G. Ruis. Overleden: P. Pfc. de Boer m. 34 j. J. Wolters wedn. 69 j. D. Baas zn. 4 mnd. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. LEIDEN, 29 Febr. Groentenveiling. per 100 stuks: sla 4.305.00, rabarber 9 12, selderie 1.102.00, pieterselie l.GO 2.roodekool 1.401.80, savoyekool 1.804.10, groenekool 1.002.00, prei 2.405.50; per 100 kg.: spruiten 514 spinazie 3041, witlof 2025, uien j 8.9012.80, boerenkool 25, waspeen J 38, aardappelen 57, kroten 2.40 4.00, kroten (gek.) 7—10. Melkveiling. Aanvoer 131570 liter. Hoogste prijs 6.10, laagste 3.90 per 100 liter. 1 Maart. Vette Varkens. Aangevoerd totaal 318 stuks: 287 zwaar 2830 cent, 31 licht 2426 cent, zouters 2224 cent, Handel tamelijk vlug met zeer kleine aanvoer. BODEGRAVEN, 1 Maart. Kaas. Aangevoerd werden 90 partijen Goudsche kaas, waaronder 88 met Rijksmerk. to taal 34-29 stuks, wegende 30861 K.G. Prys met R.M. Ie soort 2932, 2o soort 2628. Handel vlug. ROTTERDAM, 1 Maart Vee. Ter markt aangevoerd: 170 paarden, 1 veu len, 2 ezels, 1001 magere runderen, 892 vette rundoren, 271 vette kalveren, 1912 nuchtere kalveren, 90 graskalveren, 91 schapen of lammeren,, 5 varkens, 32 big gen, 7 bokken of geiten, 6 overloopers. Prijzen per K.G.: Koeien 19—22, 29—32, 34—37ossen 20—25, 27# 30, 32#—35; stieren 19—22, 22#—24, 27# 30; vette kalveren 30—35, 45—50, 55—57#. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 180290; stieren 75330; graskalveren 4070; werkpaarden 100 200; hitten 70120; kalfkoeien 165 280; pinken 100150; vaarzen 150— 180; biggen 2.505.00; biggen per week 0.40—0.75; fok nuchtere kalveren 1018; slacht nuchtere kalveren 3— 5.50. PURMEREND, 1 Maart. Kaas. 2 kleine boerenkaas per 50 ki.o met rijksmerk f 27. Aanvoer 500 K.G. Handel matig. Boter. 601 K.G. boter f 1.10—f 1.35 per kilo; Weiboter f 1.00—f 1.25 per kilo. Vee. 395 runderen, w.o. 210 vette f 48 f 76 per stuk, handel stug; en 42 ge de f 120 f 185 per stuk, handel stug; 130 melk f 200— f 28f perst uk, handel, stug; 13 stieren 5060 ct. per kilo. handel stug; 15 paarden f 80f 140 per stuk. handel matig; 35 vette ka.verenf 1.00f 1.20 per kilo, handel ma tig; 888 nuchtere ka'veren, slachtka! veren f 5—f 20 per stuk; Fokkalveren f 14f 20 per stuk, handel matig; 363 vette varkens slacht 2830 cent per kilo, handel vlug; 51 magere varkens f 12f 19 per stuk, handel vlug; 204 biggen f 3f 7 per stuk, handel stug; 470 schapen f 14 - f 23 per stuk, han- de" stug; 9 bokken f 3f 8 per stuk, handel matig. W ltSbELN UT F. F. RIN KN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 59 12 */o 8.65' New York 2 483 9.77U4 3 4 571 '2 Zwitserland 48.12'/o 12.95 19.10 Oslo 4G 80 Kopenhagen 47.90 47.90 35.25 7.36 Prolongatie T 1/4 pet. De beurs was heden vrij levendig. De stemming was onregelmatig en nerveus. Do koersschomme ingen in verschillende afdee- lingen waren van dien aard, dat men er geen touw aan vast kon knoopen. Do ope ning kwam in vaste houding onder leiding van Kon. Olios, die t.o.v. het vorig slot een koerswinst van 10% boekte. Philips aan vankelijk slechts weinig lager, werden ver volgens van verschi'lende zijden aangebo den, zoodat de noteering 8% daalde-. Dit maakte algemeen een onaangenamen indruk hetgeen zich weerspiegelde in een alge meen terugloopen der noteeringen. Kon. Olies moesten weer eenige punten van hun koers prijs geven. Uni evers daalden weer tot op het vorig peil. Aku's liepen eveneens terug. Accoustieken daa'den tot 3, waarna een herstel intrad. Suikers per saldo weinig veranderd evenals Tabakken. Rubbers ge drukt op het flauwe verloop der rubber- markt. Mijnwaarden eveneens gedrukt. Scheepv. stil. Amerikanen onregelmatig. De Obligatie-afdce.ing was rustig, doch de ten dens bleef vast.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3