STADSNIEUWS AGENDA DINSDAG 1 MAART 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ling niet in alle opzichten gunstig. In verhouding tot het zich uitbreidend aantal inwoners is het grondgebied van Katwijk, waarvan een belangrijk deel nog in bezit gehouden wordt door het Depar tement van Defensie, niet groot; de samen stelling van zijn bevolking legt in verband met de hnancieele draagkracht aan Je voldoening van steeds verder gaande ge meentelijke behoeften voortdurend zekere reserve op; voor een aan de zee liggende gemeente met innerlijke drang naar ex pansie, niet het minst wat het hoofdbedrijf, de visschcrij betreft, is het ontbreken van een uitgang naar zee een groot gemis. Toch is de ontwikkeling daardoor niet tegengehouden maar heeft zij misschien daaruit voor een deel nog te grooter kracht geput. Hoewel de beginselen daarvan in de jaren teruggaan, waarmee ik bedoel bot begin van den uitgruei van twee kleine dorpen tot een krachtige gemeente hebben de latere jaren die toch eerst tot openba ring gebracht. Met medewerking van de Domeinen is er voor de toegenomen bevol king ondanks het beperkte territoir ruim te gekregen voor betere woongelegenheid en heeft zich het particulier initiatief, ook door de bemoeiingen van de Katwijkscne bouwvereeniging," daarbij krachtig doen gelden. Mede door de werklust en den van ouds gekw eekten sjiaarzin der bevolking, als ook door meerdere vestiging van buiten en toe neming van het aantal badgasten, waarhij ik den financieelen steun van uitnemend geleide bedrijven niet wil vergeten, is het mogelijk gebleken aan rechtmatige eischen van den dienst van publieke werken, aan den noodzaak van oen versterkt adminis tratief personeel, om van andere openbare werkzaamheden te zwijgen, zonder verhoo- ging van lasten, integendeel met verminde ring daarvan te voldoen. En ondanks het gemis van een haven heeft de vis-'Kherij a heeft evenzoo do aaraan verbonden handel zich met al leen weten te handhaven, doch door aan passing ook aan de nieuwe eischen voor Katwijk een voornaam aandeel in het be drijf in het algemeen te bewaren. In dit verband mogen ook het landbouw bedrijf, inzonderheid de tuinderij en bui- lenkweekerij v. orden genoemd, welke it de ontwikkeling bijdroegen en al was daar in evenals in de visscherij afwisselend op er. nedergang, de algemeen tendens was die van voortgang en om een plaats m te nemen in het wereldverkeer. Dat dit laatste thans een algemeene sto ring ondergaat heelt natuurlijk ook voor deze gemeente zijn ongunstige werking, maar mag den blik op haar levensgang in het bijzonder niet verdonkeren. Vandaar, dat ik meen te mogen herha len, dat er voor ontwikkeling, waarbij ook te denken is aan de industrie, en alzoo ook voor gemeentelijke bemoeiing, die daaraan leiding kan geven, nog overvloedige ruim te 18- Dank bracht spr. aan de wethouders, oud-wethouders, secretaris en oud-secce- taris. Dank bracht spr. voorts ook gaarne aan den Raad, die niet alleen sedert zijn komst met twee leden werd uitgebreid, maar ook wat zijn veidere samenstelling betreft in een aantal personen ten gevolge van een nieuwe verkiezing of anderszins wisselde. Van de beslissingen van den Raad als bet bestuur van de gemeente hangt ten siotie de gang van zaken in het gemeenteleven af, waarom het van het grootste belang is of hij zich de verantwoordelijkheid daarvan bewust is en zich op voorgang van en met het Uoilege van B. en W. voor wie dit eer ste eisch is, weet te stellen op de plaats van het algemeen belaag en zich te ver heffen boven hetgeen daarvan zou kunnen afleiden. Uemakkelijk is dat niet, in onzen tijd minder dan ooit; ook is omtrent de juiste opvatting daarvan licht verschil van mee ning mogelijk. Indien dit zich ook nu en dan onder ons wel heeft voorgedaan, wensch ik tooh aan het eind van mijn voor zitterschap u, raadsleden, ook hen die gin gen, te danken voor de welwillendheid, waarmee gij de misschien wel eens wat ie breede verdediging van de voorstellen van het College van B. en W. hebt aangehoord en ook in verreweg de meeste gevalien de.:e hebt aanvaard, Voufts dankte spr. de ambtenaren van de gemeente en politie. Ten slotte wilde spr. oindigen met een oprechten wensch voor het welzijn van de gemeente Katwijk. Geen verdeeiing of ontbinding, maar nauwere verbinding aan elkander eischt der tijden nood. En wanneer hier het voorreoht wordt gekend, ik roem het zoo. dat Gods Naam bij het begin van de vergadering wordt aangeroepen, zoo moge dit voorrecht ouk naar zijn inhoud worden verstaan en op de juiste wijze aangegrepen om niet het minst in moeilijken tijd van Hem kracht en ze gen te verwachten. Bij mijn aischeid vat ik alles samen in de bede, dat God Katwijk en zijn bevol king nabij zij en goed. Reds wethouder J. Dubbeldam. Dan neemt de wethouder, de heer J. Dubbeldam het woord: Spr. overdenkt, wat dit afscheid voor de gemeente Katwijk beteekent. Zooals ik reed» in con der vorige vergaderingen mocht uitspreken, aldus spr., zullen velen met mij het bejammeren, dat, inzonder heid bij de huidige ontwrichting van het economische- eu bedrijfsleven, bij het steeds dieper doordringen van de wereldcrisis, waarvan bet verloop zich zeker niet het minst scnerp in onze gemeente afteekent, U het ambt van burgemeester, van hoofd van het gemeentebestuur, heeft moeten neerleggen door Uw eervolle benoeming tot lid van den Raad van State. Slechts noode zullen wij U. burgemeester, zien ver trekken, U, dien wij allen hebben leeren kennen als iemand, die met nauwgezet heid, voortvarendheid, maar bovenal met recntschapenheid, aan de vervulling van zijn eenmaal opgenomen taak werkte en die aan deze eigenschappen paarde een practische, ruime blik op de zaken, welke roet oordeel door hem werden behandeld, kortom, die zich heeft doen kennen als iemand, op wiens kompas, als ik het zoo eens zeggen mag, men vol vertrouwen kon Wat onder uw burgemeesterschap tot stand gekomen werken betreft, ik denk hierbij o a. aan de beschoeiing van het Prins Hendrikkatiaal, aan de doortrek king van de Boulevard, aan het nieuwe raadhuis dat zijn voltooiing met rassche schreden nadert enz. In dit verband mag ook met voldoening worden geconstateord, dat door de aankoop van domeingronden ten Zuiden van Katwijk aan Zee en door de daarop gevolgde zeer snelle bebouwing, (het z.g. Zuiderkwartier) in niet geringe mate is voorzien in de woningnood, die jar renlang, vooral wat betreft de z.g. arbei derswoningen, heerschte. Ook het bad bedrijf is door de vele en belangrijke verbeteringen onder uw be stuur en leiding aangebracht, uitgegroeid tot een der voornaamste takken van be staan, waaraan Katwijk ongetwijfeld ook in de toekomst zijn beteekenis zal ontlee- nen. Verder moge nog worden gewaagd van de oprichting van de Schoolartsendienst, met betrekking daartoe u, zooal niet de eerste stoot, dan toch in ieder geval uw volledige en krachtige medewerking hebt verleend. In velerlei opzicht hebt gij dan ook de dank der gemeente verdiend. Niet het minst de leden van den raad zullen u erkentelijk zijn voor de aangename en tactvolle wijze, waarop gij steeds de ver gaderingen hebt willen leiden. Daarbij toonde u een beheersching van den stof, die bewondering afdwong en die het den raad tot een genoegen maakte, uw betoog of pleidooi voor de een of andere zaak, met volle aandacht te volgen. Met de aanvaarding van uw nieuwe hooge bediening hebt gij een nieuwe mijl paal in uwe ambtelijke loopbaan bereikt, begint gij weder met een schoone doch on getwijfeld moeilijke taak. Intusschen is het onze overtuiging, dat ook deze, u op gedragen taak zoodanie zal worden ver vuld, als aan de landsbelaneen het meest bevorderlijk kan zijn. Daarbij moge God Zijnen onmisbaren zecren geven en u de kracht en de wijsheid schenken, die voor de vervulling van die taak noodig zullen zijn. Toespraak dr. Hueting. Vervolgens spreekt het raadslid dr. J. Hueting. M. de V. Gij waart in het begin van uw kort ver blijf alhier, aldus spr., menigmaal beschei den genoeg om te erkennen, dat ge met verschillende zaken niet voldoende nog op de hoogte waart om u een oordeel te vor men, en ieder onder zal zich herinneren, dat gii dikwijls in uwe redevoeringen daar op hebt geduid. Des te meer viel het ons op, dat nog slechts kort geleden in een rede. die gij in ons midden ten beste gaaft de uitdrukking door u gebezigd werd, ik ben lang genoes in Katwijk geweest om van deze aangelegenheid op de hoogte te zijn. Dat verheugde ons en gaf reden te gelooven. dat Katwijk op den duur. door u bestuurd in veilige haven zoude landen. Wat gij tot dusver voor enze gemeente hebt gedaan is in twee dee'en te splitsen n.l, dat wat voor ieder duidelijk aan het licht trad, en dat wat door u in stilte werd bewerkt, ook daar waar u invloed hebt kunnen uitoefenen op een wijze, die voor memzeen niet zoo gemakkelijk zou zijn ge weest. En hier past dan ook een extra woord van dank. voor juist datgene waarvan de buitenstaander gewoonlijk niet op de hoog te kon zijn. Wanneer ik hier denk aan uw bemoeiin gen op bet terrein, waarop de Katwijksche bouwvereenizing zich beweegt, dan moge dat er op gelijken alsof het een persoonlijk woovd van dank was, dat ik hier breng, doch wie het erkent, dat de bouw van ar beiderswoningen een gemeentebelang bii uitstek is die zal bezrijnen. waarom ik voor deze hulp u speciaal dank zeg. Datgene van uw arbeid, hetgeen duide lijk in de gemeente aan het licht kwam zal moeten betijen om een oordeel te kunnen vonnen over het succes, dat u daarmeJe ten goede van onze gemeente hebt bereikt. Spr. eindigde met zijn beste wenschen uit te spreken. Receptie. Nadat de raadzaal was ontruimd had de recootie plaats. De heer en mevr. Schokking hadden plaats crenomen in de zaal en velen maakten van de gelezenheid gebruik om de heer en movr Rchokking vaarwel te zeggen. Bii die zelezenheid bood het zeza- menlijk secretarie-personeel mevr. Schok king een lamp aan. Het politie-personeel namens wie de inspecteur van politie ^r>rak. bood een wandelstok met zilveren knop aan en tevens een fraaie foto waarop het politiepersoneel voor het politiebureau. Onder de tientallen, die kwamen compli ment eeren merkten we o.m. op Burzemees- ter Bosschieter te Rimsburg, Pastoor Schiphorst, de heer Baak. inspecteur van het L. O. te Leiden, mr. E van der Helm, directeur van het St. Willibrordus-Colleze, de heer van Daalen. directeur der gasfa briek. de heer de Bruyn, directeur van Openb. Werken, de gemeente-ontvanger de heer Werther. verschillende predikanten, het voltallige secretarie-personeel, de hee- ren Mooykaas en Lokhorst, architecten van het nieuwe gemeentehuis en vele vooraan staande personen uit de gemeente. Als af gevaardigden van corporaties zagen we de heer v. d Heijden namens den Christ.. Bestuienbond en de heer Vina namens den LEIDSCH CRISIS-COMITE. WOENSDAG: OFFERDAG. De crisis geve ons allemaal Dees' eene, groote les: Des Woensdags voor je medemensch, Die nood lijdt, op de bres! TROUBADOUR Wij geven hieronder een overzicht van hetgeen het Leidsch Crisis Comité tot nu toe deed. Op 13 Januari j.l. werd een aanvang ge maakt met de werkzaamheden. Toen kwa men ook de eerste aanvragen binnen. Op 27 Februari waren reeds verstrekt: E x t r a-h ulp aan kleeding, dekking, schoeisel e.d. voor de Af- deeling B (ondersteunde werkloozenl. (Voor hulp aan georganiseerde- en onge organiseerde ondersteunde werkloozon wordt besohikt over de bedragen, die daar voor door rijk en gemeente beschikbaar zijn gesicld): 505 stel mannen-, vrouwen en kinderoudergoed. 05 stellen werkgoed (werkbroeken en werkkielen). 77 stuks over jassen, costumes, japonnen en mantels. 29 stuks jongensjassen, jongensbroeken en kinderpakjes. 139 twee peisoonsdekens. S2 eens persoonsdekens. 23 stroozakken en stroomatrassen. 15 ledikanten. 507 paren mannen-, vrouwen- en kinderschoenen; voorts een hoeveelheid lakens, slopen, ba- bygoed en manufacturen. Afdeeling A. (de niet-ondersteunde werkloozen, stille armen, kleine zelfstandi gen): 306 stel mannen-, vrouwen- en kinder ondergoed. 14 stel werkgoed (werkbroeken en werkkielen). SO stuks heerencosttunes, overjassen, japonnen en manteis. 86 twee persoonsdekens. 76 eens persoonsdekens. 37 stroozakken en matrassen. 19 ledikanten, kinderbedjes enz. 324 paren schoenen (man nen-, vrouwen- en kinderschoenen). 35 mud aardappelen. 200 pond vleesch. 45 pond vet. 1005 liter melk. 6000 Kg. eierkolen. 1550 Kg. anthraciet; voorts een hoeveelheid kruide nierswaren tot een totaal bedrag van 505. Behalve het bovenstaande in natura is tevens door de afd. A. hulp verstrekt in coutanten tot een bedrag van 2075. Er is door deze hulpverleening ongetwij feld veel nood ge.enigd, maar er wordt steeds nog en steeds meer hulp gevraagd. Bovendien: het Leidsch Crisis-Comité is voor de aideelmg A (huJpver.eeuing aan stille aimcn, kleine zelfstandigen e.d.) ge heel aangewezen op de binnenkomende gif ten. Daarom, liefdadige stadgenooten, blijft de Woensdag-collecte gedenken. Morgen allen op de bres voor uwe mede mensehen. Geeft ge liever niet aan de deur: het gironummer van den penningmeester is 1886901 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 7 Maart 1932, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen" (dteenschuur 21). Te behande.en onderwerpen: lo. Voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer J. de Jong, van de school Me dusastraat B naar de school aan de Drift straat. 2o. Praeadvies op bat verzoek van mej. E. U. M. Aewerdonk, om eervol ontslag ais leerares aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. 3o. Voorstel in zake herziening van den huurprijs van de bovenwoning Garenuiarkt No. t»a. 4o. Voorstel in zake herziening van den huurprijs van het winkelhuis aan den Nieuwen Rijn No. 22. 5o. Voorstel tot overneming in eigeu- dom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grond aan den Heeiensingel, kad. bekend gemeente Leiden Sectie K Na. 4147 ged. Co. Begrooting, dienst 1932, van hét Ge- ref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 7o. Voorstel in zake bet sluiten van kas- geldleeningen, gedurende het 2e kwartaal 1932. to. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verstrekking van een kapitaal van 50.000.aan net Gemeentelijk Radio-Distributie-Bedrijf. 9o. Voorstel tot het geven van namen aan verschillende stiaten. lOo. Voorstel in zake verhooging van de subsidie aan de veieeniging „Leidsche Be lastingophaaldienst" en inning door dien dienst van straatbelasting en schoolgel den". Voortzetting van de behandeling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van 22 Januari 1923 (Gem.blad No. 4), regelende de heffing van be.astio- gen voor het gebruik van het Openbaar slachthuis te Leiden. 12o. Voorstel om de Commissie van Be- beer over de gestichten „Endegeest, Voor geest en Rhijngeest" te machtigen tot den bouw en de inrichting van recreatiegebouw met rijwielbergplaats c.a. op het terrein van het gesticht „Endegeest". 13o. Praeadvies op het voorstel van den Chr. Bond van personeel in publieken dienst. Velen van genoemde personen waren, met hun echtgenooten, reods tijdens de raadszitting, de laatse onder burgemeester Schokking, in de zaal. Te ruim half zes waa de plechtigheid ten einde. De gemeente-secretaris kon wegens ziek te niet aanwezig zijn. heer van Stralen, om de bepaling in het 8teunreglement, dat losse transportarbei ders slechts gedurende 42 dagen per jaar «teuu kunnen ontvangen, tijdelijk buiten werking te stellen. 14o. Voorste] tol beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van een weg tusschen den Kijnsburgerweg en den Maredijk bij wijze van werkverschaf fing. loo. Voorstel: a. tot onbewoonbaarverklaring van ver- sohillende woningen gelegen in de Lange Paradijssteeg en de Lange Bouwelouweu- steeg; b. tot voorloopige goedkeuring van een plan tot onteigening van perceelen gelegen aan en tusschen de sub a bedoelde stegen. Verkoop grond. De heer J. W. Reijneveld heeft verzocht een stuk bouwterrein aan de Kernstraat, groot pl.m. 650 M2„ voor zich of voor zijn na^er te noemen lastgevers te mogen koo- pen voor de stichting van eenige woningen. De met den adressant gevoerde onder handelingen hebben ar toe geleid, dat deze accoord gaat met den gevnaagden prys van 10.— per M2. en met de aan den ver koop te verbinden gebruikelijke voorwaar den. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging te besluiten aan den heer J. W. Reijneveld, te Leiden, of diens nader te noemen lastgevers, tegen den prijs van 10.— per M2. te verkoopen een bouwter rein, groot pl.ni. 650 M2., gelegen aan de Kernstraat. Verplaatsing onderwijzer. Aan de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Driftstraat moet worden voorzien in de vacature van onderwijzer. Met verwijzing naar het advies van den Inspecteur van net lager onderwijs in deze inspectie stellen B. en W. den Raad voor den heer J. de Jong, ouderwijzer aan de o. 1. school aao de Medusastraat B over te plaatsen naar de op.eidingsschool voor u. L o. aan de Drifstraat. Ontslag leerares H. B. S. voor Meisjes. B. en W. stellen den Raad voor, aan me juffrouw E. C. M. Aewerdonk op haar ver zoek, met ingang van 1 September 1932 eervol ontslag te verieenen uit hare betrek king van leeiaies aan de Hoogere Burger school voor Meisjes alhier. Verhuring van woningen. Bij raadsbesluit van 14 April 1930 werd de huurprijs voor de bij H. van der Jagt in gebruik zijnde bovenwoning Garenmarkt No. 6a met ingang van 1 Mei 1930 gebracht van 500.— op 600.— per jaar, zulks in velband met de taxatie van de huurwaarde door deskundigen. Van den huurder is thans een verzoek ingexomen om den jaarlijkschen huurprijs weder terug te brengen tot het oorspron kelijk bedrag van 500. Hoewel de woning op zich zelf be schouwd zeker een huurwaarde van 600. per jaar heeft, kan met het oog op de om standigheid, dat zij is gelegen boven de brandweergarage, met een huurprijs van 500.per jaar wel genoegen worden ge nomen, aldus B. en W., die aan den Raad voorstellen aldus te besluiten. Bij raadsbesluit van 16 Februari 1931 werd de jaarlijksche huurprijs ad 1200. voor hei winkelhuis aan den Nieuwen Rijn No. 22, ingaande 1 Mei 1931, voor den rijd van éen jaar, derhalve tot 1 Mei a.s., ver laagd tot J 1050. Van den huurder, den heer P. J. H. vau der Pluijm, is een verzoek ingekomen, om de verlaging van den huurprijs ook na 1 Mei 1932 te continueeren. B. en W. stellen den Raad voor, aldus voor den tijd van één jaar te besluiten. Overname strookje grond. B. en W. stellen den Raad voor, te be sluiten kosteloos in eigendom en onder houd bij de gemeente over te nemen van G. en C. Vlaardingerbroek, te Leiden een strookje grond, ter grootte van pl.m. 13 M2., deel uitmakende van een perceel ge legen aan den Heerensingel. Opname van kasgeld. Het komt B. en W. gewenscht voor, dat zij ook weder voor het 2e kwartaal 1932 worden gemachtigd zoo noodig kasgeld op te nemen. Hoewel het tegoed in rekening-courant bij de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten thans nog een belangrijk bedrag verte genwoordigt, is het met het oog op de eisvhen, die aan de gemeentekas zullen worden gesteld voor de betaling van rente van gemeenteleeningen, aanneiningstermy- nen, kapitaalverstrekkmg aan gemeente bedrijven e.d. niet onmogelijk, dat in ge noemd tijdvak nog tot opneming van kas gelden moet worden overgegaan. Het maximaal te leeneii bedrag zouden B. en W. op f 1.000.000.— willen zien ge steld. Zooals steeds, is hierbij buiten be schouwing gelaten de som van 70.000.— tot welk bedrag, ingevolge de krachtens raadsbesluit van 29 Juni 1925 met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten aangega ne rekening-courant overeenkomst, het de bet-saldo der gemeente bij die Bank kan stijgen, zonder dat vooraf de goedkeuring van Gedeputeerde Staten noodig is. De radio-distributie. B. en W. geven den Raad in overweging, aan het Gemeentelijk-Radio-Distributie- Bedrijf, tegen de bij raadsbesluit van 24 Januari 1930 bepaalde rente een kapitaal te verstrekken van 50.000.onder bepa ling, dat het bedrijf de verstrekte gelden aan de gemeente zal aflossen in termijnen, overeenkomende met die der afschrijving. Naar de Directeur nu mededeelt is voor de inrichting van de centrale en voor den aanleg van het hoofd- en verdeelr.et tot dusver een beJra-g van rond 232.000.— uitgegeven, zoodat liet verstrekte kapitaal LEIDEN. Omsdag Donderdag, Zaterdaq. Vincentiua- Bibliotheek, geopend s avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 29 F e b r. tot en met Zondag 6 Maart waargenomen door apotheek C. B. Duys- ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. thans nagenoeg is verbruikt. Intusschen zal, om aan de nog steeds uit verschillen de stadsgedeelten inkomende aanvragen om aansluiting te kunnen voldoen, nog maals een kapitaal van 50.000.behooren te worden verstrekt, als gevolg waarvan het in het bedrijf gestoken kapitaal tot ƒ300.000.zal zijn gestegen. RECREATIE-GEBOUW VOOR „ENDEGEEST". B. en W. geven den Raad in overwe ging, de Uummissie van Beheer over de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn geest te machtigen over te gaan tot den bouw en de inrichting van een recreatie gebouw met rijwiel bergplaats c.a. op het terrein van het gesticht „Endegeest" vour de som van 83.000.te betalen uit de middelen van het Afschrij.vings- en Ver nieuwingsfonds dier inrichtingen. Nieuwe straatnamen. B. en W. geven den Raad in overweging de hieronder vermelde straten elk deo daarachter geplaatsten naam te geven: I. de straat rondom het in aanbouw zijn de blok woningen van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Weiknians- woningen nabij de Kooilaan Celebes- straat; II. het gedeelte Kooilaan onmiddellijk beoosten den Heerensingel li a m- broeklaan; III. de straat tusschen de Marnixsiraat en de verlengde Julianastraat, teo noor den van de Louise de Uolignystraat Anna van Saksenstraat. IV. den ontworpen weg tusscnen den Rijns-burger weg en den Maredijk, be >osten den Leidsche n Hout Houtlaan. V. de straat van den Rijnsburgerweg naar de Chr. Kweekschool Paulm Buysstraat; VI. de ontworpen straat van den Rijns- burgerweg in noordelijke richting, lange villa Toerie Adriaan Pauw straat; VII. den weg langs de zuid westzijde van den Leidsohen Hout, van den Warm^nder- weg zuidoostelijke richting loopende Van Slingelandtweg; VIII. de zijstraat van den Lagen Morschweg langs de spoorbaan P. O. Hooftweg; IX. den noodoostelijk van de onder VIII genoemde straat gelegen bieeden plant soen weg Vondelweg; X. de noodoostelijk van den onder IX genoemden weg gelegen zijstraat van den Lagen Morschweg Tesselschade- straat; XI. de meest nabij den Lagen Morsch weg gelegen zijstraat van de onder X ge noemde straat Roemer Visscaer- straat; XII. de noodoostelijk van en evenwijdig aan de onder XI genoemde straat ge'egen straat Van Baerlestraat; XIII. de langs de Oegstgeester grens loopende zijstraat van den Lagen Morsch weg Constantijn Huygonsweg. Leidsche Belastingophaaldienst. Ingevolge Raadsbesluit van 30 Juli 1923 wordt het schoolgeld voor het gewoon la ger-, buitengewoon lager- en uitgebreid la ger onderwijs vanwege den Gemeente-ont vanger kosteloos opgehaald langs de hui zen der schoolgeldplichtigen met een inko men van minder dan 2000.die het ver langen tot wekelijksche inning kenbaar maken. Deze ophaaldienst voorziet, naar de er varing van de voorgaande jaren leert, wel in een behoefte. Het aantal aangeslotenen is stationnair pl.m. 800. terwijl jaarlijks on geveer 85000.wordt opgehaald. De aan deze invordering verbonden kos ten kunnen worden gesteld op pl.m. 2350 (loon van den ophaler en administratie). Hoewel de dienst bij den Gemeente-ont vanger uitstekend functionneert, verdient het uit een oogpunt van efficiency, aldus B. en W., aanbeveling de inning over »e brengen naar de vereeniging Leidsche Be lastingophaaldienst. die immers bij het meerendeel der schoolgeldplichtigen toch reeds belastingen ophaalt. De vereeniging is daartoe bereid; de door haar gevraagde vergoeding van 10U0 gld. per jaar oordeelen B. en W. niet te hoog. De vereeniging heeft ook verzocht, ora de straatbelasting te kunnen innen, waar tegen bij -i. en \V. geen bezwaar bestaat. B. en W. stellen den Raad voor in <Je subsidie-regeling voor de vereeniging een wijziging te brengen, do maximum subsidie van 2000 op 3000 gld. te brengen, en een klein tekort, dat de vereeniging over 1930 en 1931 heeft gehad, te dekken door een bijdrage in-eens. Werklooze transportarbeiders. B. en W. stellen voor. om de bepaling, dat losse transportarbeiders slechts ge tu rende 42 dagen per jaar steun kunnen ont vangen. te vervangen door de bepaling, dat zij slechts gedurende 84 dagen per jaar steun kunnen ontvangen en wel 42 dagen in elk halfjaar, met dien verstande dat. in dien gedurende het eerste halfjaar min der dan 42 dagen steun wordt genoten, net resteerende aantal dagen alsnog geduren de het tweede halfjaar geldig blijft. Ver der te gaan leek B. en W. niet gewenscht.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2