Ruwe Huid PUROL UIT DE OMGEVING DINSDAG 1 MAART 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 wan Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 3D, Tube 80 cl. Stallen afgebrand. 23 stuks vee omgekomen. Te Amby bij Maastricht zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag de stallen en schuren, behoorende bij de boerderij van M. Kerkhofs, door brand vernield. Een paard, elf koeien en elf varkens kwa men in de vlammen om. De brandweer van Maastricht, die een kwartier na oproep ter plaatse was, kon slechts het woonhuis en de belendende woningen sparen, die door den sterken wind gevaar liepen. Ver zekering dekt de schade. Veestallen afgebrand. Veel vee omgekomen. Te Amby zijn Zaterdagnacht de schuren cn stallen van de boerderij van M. K. afge brand. Elf koeien, elf varkens en een paard konden niet worden gered en zijn in de vlammen omgekomen. De boerderij zelve wist de brandweer te behouden. KNOEIERIJEN BIJ GEMEENTE- LEVERINGEN? Bij zandvervoer te Haarlem. Naar „Haarl. Dagbl." meldt, heeft de politie te Haarlem een uitgebreid onder zoek ingesteld naar knoeierijen bij leverin gen aan de gemeente Haarlem, waardoor een belangrijk nadeel is veroorzaakt. Het bei reft hier allereerst een aanne mer die reeds eenige jaren zand en grint voor Openbare Werken vervoerde. Uitge komen is, dat meer werd opgegeven dan met de waarheid strookte. Als bijvoorbeeld 1 1/4 M3. geleverd was, werd opgegeven 1 1/2 M3. Omdat dit geknoei over eenige jaren loopt, is het aan te nemen, dat de gemeente voor een belangrijk bedrag be nadeeld is. Een tweede feit betreft het vervoeren verleden jaar van zand van den aanleg steiger aan den Klopper singel. Hier werd ook een grootere hoeveelheid zand in re kening gebracht, dan geleverd werd aan de gemeente. Bij dit geknoei waren ook zes a zeven chauffeurs betrokken, die per vracht betaald werden. Dit zandvervoer heeft ongeveer zes we ken geduurd, zoodat ook daar het aan de gemeente bezorgüe nadeel opge.oopen is. Bij het onderzoek door de polme heeft de aannemer verklaard, dat hij de mede werking had van een ambtenaar en een werkman van Openbare Werken. Beiden zouden financieel voordeel daarvan geno ten hebben. Aan den ambtenaar had hij steekpenningen gegeven tot een bedrag van ongeveer 200 gulden per jaar. De werkman was met kleine bedragen ge stopt. De werkman heeft het -feit bekend. De ambtenaar daarentegen ontkent met de meeste stelligheid steekpenningen te heb ben aangenomen. Wel gaf hij toe eenige keeren geld van den aannemer ontvangen te hebben, maar dit was voor het maken van berekeningen voor leveranties door dezen aannemer aan anderen dan de ge meente Haarlem. Het dossier betreffende het uitgebreid onderzoek is thans aan de justitie gezon den. Huurstaking te IJmuiden. De politie is Zaterdag en Zondag te IJmuiden opgetreden tegen de huursta- kers, die weigerden de woningen te verla ten, waaruit zij wegens huurschuld moes ten vertrekken. Een bewoner in de Ahron- straat had aan den vloer van zijn kamer een kist gespijkerd en die met zand ge vuld. Toen hem gelast werd het huis te verlaten, klemde hij zich aan die kist vast Na veel moeiie slaagde de politie erin den man uit het huis te verwijderen, waar na ze de kist eveneens naar buiten bracht. Andere ongeregeldheden kwamen niet VOO* De ruilhandel herleeft. Het gebeurde onder Wijk-bij-Duurstede. Een landbouwer had gedurende één dag een daggelder aan het werk gezet. Toen de betaaltijd aanbrak, deelde de landbou wer hem mede, dat het hem aan contan ten ontbrak, doch gaf hem als betaling twee biggen cadeau. Wel een bewijs, dat het met den varkenshandel slecht gaat. Een anonieme brievenschrijver. Te Oostwold ontving een meisje even als haar ouders en de plaatselijke predi kant, herhaalde malen brieven van een persoon, die zich lid van de padvinders noemde en van de zedenpolitie en waarin de naam van het meisje op krenkende wijze wordt genoemd. Na een lang onderzoek heeft de polirie dezen anoniemen brievenschrijver opge spoord en tegen hem, die noch met de padvinders, noch met de politie iets te maken had, proces-verbaal opgemaakt. NOORDWIJKERHOUT. AFSCHEID VAN DR. DE WITH. Altijd stond hij op de bres voor de belangen der verpleegden. Heden had in het St. Bavo-gesticht het officieele afscheid plaats van dr. De With als eerste- geneesheer aan dat gesticht. Dat aan dat. afscheidsfeest een tragische kant zat, zal duidelijk zijn aan hen, die we ten. wat dr. de With voor dat gesticht is geweest, hoe hij er als 't ware mee was vergroeid. Heeft het gesticht zich geduren de zijn leiding sterk uitgebreid, aan zijn lei ding dankt het voor een groot gedeelte den goeden aam, dien het alom in den lan de geniet. Dr. C. J. H. de With, die voorheen een uitgebreide practijk had te Leidschendam en daar een zeer geziene persoonlijkheid was, werd 19 Maart 1915 kort na de ope ning van het St. Bavogesticht. als genees heer daaraan verbonden en 1 Mei 1920. na het vertrek van dr. F S. van Bouwdijk Bastiaanse naar Den Haag, tot eerste ge neesheer benoemd. Geen betere keuze wa re moselijk gewee-st. Zijn veelzijdige ken nis, zijn organisatorische talenten, zijn groote werklust en zijn niet te evenaren toewijding maakten hem daarvoor den aan gewezen man. Met buitengewonen tact heeft hij zich van zijn moelijke taak gekweten en zich door zijn bijzonder karaktereigenschappen bij allen bemind weten te maken. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat kon men hem op het gesticht vinden steeds werkend in het belang van de aan zijn zorgen toevertrouwde zieken menigen nacht heeft hij van zijn rust geofferd om na te gaan, of er niets ontbrak aan hun ver- plesrine; altijd stond hii op de bres om over de belangen van het gesticht te wa ken, met goedheid, als het kon, met ge strengheid. als het moest En bii dat alles zocht hij geen eigen roem bescheiden ging hij zijns weegs cre- dreven door zijn plichtsbesef en zijn liefde voor den lijdenden evenmensch. Zoo werd hij van de patiënten niet alleen hun be kwame arts maar ook hun vaderlijke vriend, van het bestuur de trouwe, zeer ge waardeerde medewerking, een stuwend voorbeeld voor zijn collega's, de vriende lijke. humane chef van het verplesend^ per soneel. Voor velen van deze laatsten is hij de ervaren docent geweest, aan wien zij hun opleiding voor het diploma danken. Meerdere malen benoemde de Regeering hem tot haar deskun^ice bij bet afnemen der examens in de Rijksgestichten. Geen wonder, dat dr de With na zulk een werkzaam leven bii het klimmen zij ner jaren naar rust verlangde en zijn ver antwoordelijke taak aan jongere krachten wensobte over te dragen. Op zijn uitdrukkeliiken wensch werd er eeen grootsch afscheidsfeest gegeven en was er hedenmiddag in het salon van het eesticht slechts een klein gezelschap ver- eenigd om hem te huldigen. Met het ge- stichtsbestuur. den Rector en de beide doktoren was daar dr. J. H. Pameijer, in- soecteur van bet krankzinnigen wezen. die de rij der surekers opende, den scheiden den geneesheer in hartelijke woorden toe sprak, hem hulde en dank bracht vooral voor alles, wat hij voor de krankzinnigen verpleging gedaan ha-d. De verdiensten van dr. de With waren ook der Regeering niet onopgemerkt gebleven en daarom was bet den spreker een genoegen te kunnen mededeelen. dat het H. M de Koningin be haagd had hem te benoemen tot Officier jn' de Orde van Oranje Nassau. Onder bet uit spreken zijner gelukwensehen spelde hij hem daarna het gouden oficïerskruis op de borst. Hierna voerden nog het woord de zeereerw. Overste en de beide geneesbee- ren. die allen hun eelukwenschen aanbo den en achtereenvolgens dr. de With hul de en dank brachten voor alles, wat hij voor den bloei van bet gesticht gedaan heeft, voor de nooit verstoorde, collegiale ver standhouding, voor alle ondervonden per soonlijke vriendschap. Diep ontroerd nam daarop dr. de With zelf het woord om allen te danken, on de eerste plaats dr. Pameijer voor diens waarde'erendo woorden en voor de hoo- ge onderscheiding, die hem door H. M. de Koningin was waardig gekeurd. Hij dank te den Overste en zijn beide collega's voor den altijd van hem ondervonden steun en medewerking en besloot met zijn beste wenschen te uiten voor den voortdurenden bloei van het gesticht. Nadat nog een deputaie ontvangen was van het verplegend personeel, welke met een hartelijke toespraak als een blijk van hun dankbaarheid een kostbaar geschenk aanboden, werd het feest in meer intie- men kring voortgezet. Moge dr. de With nog vele jaren van zijn otium cum dignitate genieten. We zijn er van overtuigd, dat hij daarbij het St. Bavo gesticht niet zal vergeten. OEGSTGEEST. De heer J. van der Voet gaat rusten. De heer v. d. Voet heeft den 65-jarigen leeftijd bereikt en gaat nu van zijn wel verdienden rust genieten. Het ontslag als gemeente-opzichter werd hem op de meest eervolle wijze verleend, onder dankzegging voor de vele goede diensten aan de gemeente bewezen. Ook werd aan den heer van der Voet eervol ontslag verleend als commandant van de brandweer. Het werk van den heer van der Voet is tot zijn levenswerk gegroeid en is overal tastbaar en overal zichtbaar. De heer van der Voet, geboren te War mond 10 Maart 1867, werd in 1890 aan de gemeente verbonden als tromp voerder. (Hij begon dus heel bescheiden). In 1891 werd hij assistent-brandmeester en in 1892 brandmeester. Op 1 Febr. 1894 'onder Bur gemeester Terwee volgde zijn benoeming tot gemeente-opzichter en commandant van den brandweer. In die dagen eischte het gemeente-opzichterschap nog niet den vollen mensch en beheerde de heer van der Voet nog een aannemersbedrijf. Onze ge meente was in die dagen nog een rustig landbouwdorp, waar de koeien graasden en alom het lied van den landman werd ge hoord. Langzamerhand veranderde deze toe stand en in 1899 begon de parken-aanleg. In 1899 kwam een nieuw Raadhuis en in 1905 werd het postkantoor onder de directe leiding van den gemeente-opzichter ge bouwd. Na het Wilhelminapark kwamen achtereenvolgens het Juliana-, Prins Hen drik-, Emma- en Oranjepark in exploitatie. Dat de heer v. d. Voet hier B. en W. steeds trouw terzijde stond in het geven van adviezen ligt voor de hand en dat dit groote verantwoordelijkheid vroeg behoeft evenmin nader betoog, daar men zich zeer zeker vele malen zal moeten hebben ver laten op het oordeel van den deskundige. Wat een bouwplannen werden door hem in den loop der jaren onder de loupe ge nomen. Teveel om te noemen. De wegen in onze gemeente lieten om streeks 1900 nog veel te wenschen over en waren op sommige tijden zelfs onbegaan baar. (Als typisch staaltje zij hier vermeld, dat wijlen wethouder Juïfermaiis met een paar extra schoone klompen onder den arm ter markt toog en deze klompen aan trok ten huize van den heer v. d. Voet, toen nog woonachtig aan de Morsoh). De eerste wegenverbetering, die tot stand kwam was die aan den Leiderweg. Wie nu de wegen in onze gemeente kent heeft be wonder mg voor het werk wat hier is ver richt. De brandweer was aanvankelijk ook zeer bescheiden opgezet. Een drietal handspui ten was alles. Thans bezit de gemeende een vrijwillig brandweercorps, een auto brandspuit, motorbrandspuit, terwijl cal van brandkranen zijn aangebracht. Op dit gebied is onze gemeente up-to-date. De gemeentereiniging onderging even- eens groote verandering. Aanvankelijk kon 1 men volstaan met kar en hond, thans zien j we eiken dag de vuilnisauto's door de ge- j meente rijden, terwijl het vuil in een ver brandingsoven wordt vernietigd. In 1894 was er één gemeente-werkman in dienst. Thans telt men er zes in vasten dienst, terwijl een twintigtal losse werklie den regelmatig werk vinden. De openbare straatverlichting bestond in 1900 uit 20 petroleum-lantaarns. Tegen- woordig wandelen we in het keurig ver- lichte Oe-gstgeest, dank zij de 230 gas en 49 electrische lantaarns. In 1930 kwam een afzonderlijk bureau van gemeentewerken tot stand. Zoo zouden we meer kunnen noemen, doch laten we hiermede volstaan, omdat men uit bovenstaand voldoende kan aanvoelen het belangrijk werk van een ge meente-opzichter, die van al deze takken van dienst de opperste chef is. De heer van der Voet wordt algemeen geacht in de gemeente een bewijs dat bij zijn functie goed vervulde. Moge het hem gegeven zijn nog lange jaren van zijn wel verdiende rust te genieten. Tot hoofdopzichter en commandant van de brandweer is benoemd de heer W. F. Rietveld, thans adjunct-opzichter. HILLEG0M. Ziekenfonds „Hulp in Nood". Gister avond hield deze Vereeniging (Zieken fonds) haar 38e jaarvergadering in Hotel Flora. De opkomst der leden was buitenge woon groot. Uit het jaarverslag van den se cretaris bleek o.a., dat het aantal leden 557 en dat der donateurs 42 bedraagt, terwijl aan 157 leden ziekengeld moest worden uit gekeerd. De penningmeester sloot zijn boeken met een nadeelig saldo van 1883.17, zoodat net afgeloopen jaar bizonder ongunstig moet worden genoemd. Blijkens het rapport der controle-commissie bleken de bescheiden in orde, zoodat de penningmeester onder dank wérd gedéchargeerd. Tevens werd dank gebracht aan de a 2en penn., die tij dens de vrij langdurige ziekte van den eer sten penn., diens werk met zulk een ijver en accuratesse verrichtte. Tot lid ter vervulling in de vacature vau de commissie, belast met de controle van het financieel beheer werd op aanwijzing van het bestuur benoemd de heer J. Wa,s- se na ar, die de benoeming aannam. Punt 7, verkiezing van een lid der oom missie van toezicht in de vacature-M. de I Groot werd aangehouden. Bespreking en besluit wijziging uitkee- ring. Het bestuur heeft gezocht naar een oplossing, die het minst de leden treft. Het heelt gemeend na lang beraad het volgen de voorstel te moeten doen: tot heden ont- j vingen de leden de eerste 26 weken vol'e uitkeering, de volgende 26 weken twee der- i den, daarna 1 jaar vier tienden. Noodge- dwongen stelt het bestuur nu voor: de eerste 26 weken twee derden en daarna volle uitkeering. Dit wordt het meest ge- wenscht geacht. Berekend is, dat dit een voordeel zal geven van 1400, terwijl het jaar. Met een vermindering van uitkeering I voorstel voorloopig slechts geldt voor één staan wij niet alleen: „Draagt elkanders Lasten" heeft reeds met October haar uit keering verminderd. De heer J. v. d. Loo wil 10 pet. korten over de geheele linie. De voorzitter zegt, da't dit slechts een voordeel van 500 zal geven, terwijl de heer Berk het voorstel van het bestuur zelfs nog optimistisch acht. Tenslotte wordt het bestuursvoorstel in stemming gebracht en verworpen. De voor zitter betreurt dit. Het bestuur wil nu het voorstel-Van de Loo aanvaarden voor 3 maanden. Blijkt dat het niet niet gaat, dan wordt een buitengewone ledenvergadering gehouden, daar het bestuur dan de ver antwoordelijkheid niet langer kan dragen Het voorstel-Van de Loo wordt aangeno men. Hierna een kort rondvraag en sluiting met een passend dankwoord te rond 10 uur. Ledenraad. Bij de stemming voor 40 personen die bij de Coöp. Ver. „Onderling Belang" in de plaats zullen komen van de ledenvergadering is de uitslag dat gekozen zijn: 9 uiterst links en 31 rechts. De laatste bestaan uit 20 R. K. en 11 niet-katholieken. De katholieken hebben zich goed gehouden. Zilveren jubilé. Op 7 Maart herdenkt Mej. G. Kroon aan de Hoofdstraat alhier het feit, dat zij voor 25 jaar een drogist zaak begon. Begonnen op zeer bescheiden schaal heeft de eigenaresse zich bekwaamd voor de gewenschte examens en de zaak ge maakt tot een der beste van de plaats. Bij zonder zij hier vermeld, dat elke poging om niet nader te noemen artikelen te verkoo- pen, kort maar beslist werd afgewezen, zoo dat hier zonder serhoom van een R. K. zaak I gesproken mag worden. Het zal de a.s. zil- veren jubilaresse op 7 dezer zeker niet bewijzen van waardeering ontbreken. Activiteit der Politie. Begin ber werd alhier een heerenrijwiel ontvreemd Het was buitengewoon moeilijk dit karretje te herkennen, daar er diverse onderdeelen aan zaten en het rijwiel geen bepaald merk had. Verbaasd keek de eigenaar op, toen hem de fiets getoond werd en de politie na ruim 5 maanden den dader van den diefstal (en van meerdere) vond. Voor zulk een pres tatie een eeresaluut. Het publiek is zoo spoedig geneigd te denken, dat er geen werk van gemaakt wordt, dat je van die fiets we] weer nooit meer iets zult hooren etc. De praktijk leert in dit voorbeeld wel anders. Eere wien eere toekomt! LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De raad der gemeente Leimuiden komt op Donderdag 3 Maart 1932. des voormiddags 10 uur, in openbare vergadering bijeen. Agenda 1. Vaststelling notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Behandeling adres Coöp. Cen trale Tuinbouwvei'ingsver. Ter Aar en Om streken G.A.; 4. Verzoek om voorschot op de Gem. vergoeding overeenkomstig Art. 101 der Lager Onderwijswet van de Bijz. Schoolbesturen; 5. Wijziging Gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Ter Aar ten behoeve van de straatverlichting langs den Geerdijk; 6. Wijziging begrooting dienst 1932 en 1931. Vleeschkeuring. In de maand Februari zijn ter gemeente-secretarie ingevolge de Vleeschkeuringswet aangegeven: Bedrijfsslachting 2 varkens tot 50 K.G., 5 biggen, 10 varkens boven 50 K.G. Huis slachting, 2 varkens tot 50 K.G., 6 varkens boven 50 K.G. en 3 biggen. Noodslachting 1 geit, 1 big, 1 koe, 2 nuchtere kalveren en 3 varkens, hiervan werden afgekeurd 1 geit, 1 big, 1 koe en 1 nuchter kalf. Ingevoerd werd 321 K.G. v'eesch. Aan Keurloon werd ontvangen f 92.25. Geboren: Marijtje, d. v. G. Brussen en J. Katsburg. Ingekomen: S. Poortvliet, huishoud ster, Bilderdam No. 388, van 's Gravendeel. M. Muijs, dienstbode, Dorpsstraat No. Ill, van Leiden. Vertrokken: A. D. de Vos, dienste bode, naar Aalsmeer, Stommeerweg No. 40. P. J. Wijfjes en gezin, sluisknecht Prov. Waterst. Z.H.. naar Nieuwveen, Nieuwveen- sche weg No. 194. - M. S. Groen in 't Woud naar 'Dijnzaterwoude, Heerenweg No. 39. P. de Prie, religieuze, naar Bennebroek. St. Lucia-klooster. D. Meijer, vrepleegster, naar Amsterdam, Holendrechtstraat 3. N00RDWIJK. Werkverschaffing. Van gemeentewege zijn een 10-tal werkloozen in aangenomen werk te werk gesteld bij het verbeteren en diep delven en greppelen van de ge meentelijke landerijen in het Langeveld. Bureau openbare werken. Naar wij vernemen zal vermoedelijk het bureau van openbare werken worden ondergebracht in een gedeelte van de voormalige ambts woning van den directeur van het postkan toor te Noordwijk Binnen. Vleeschkeuring. Blijkens het verslag van den gemeentelijken vleeschkeurings- dienst werden over het jaar 1931 door de slagers in hun bedrijf geslacht 427 runde ren, 84 vette kalveren, 1810 varkens en 4 lammereningevoerd werden 36278 K.G. rundvleesch, 6072 K.G. kalfsvleesch en 9114 K.G. varkensvleesch. Huisslachtingen hadden plaats voor 1 rund, 1 kalf, 2 nuch tere kalveren en 91 varkens. Geboren: Maria, d. van A. Wameke en M. Vink. Engelina Alida, d. van J. G. L. de Ridder en P. Waasdorp. Getrouwd: H. Ruterink 36 j. en M. Apel 25 j. Overleden: C. H. Thoen 84 j. wedr. van M. Lelie veld t. Maarten v. d. Niet 75 j. wednr van G. v. Duivenboden. Cor nelia Johanna Zirkzee 52 j. Gevestigd: J. J. A. M. v. Badderen van Bergen op Zoom, thans Zeestraat 10. L. Glatthaar van Oegstgeest, thans Hoofd straat 61. W. Patz van Gelsenkirchen thans Oude Zeeweg 2a. C. C. M. J. Scholtze van Bussum thans Langeveld 29. Fam. H. Pleijte-v. Swieten van Oudewa ter thans Weteringkade 34. M. J. v. d. Steen van Rotterdam thans Longeveld 29. V ertrokken: Fam. S. E. Vissering naar Breitnerlaan 36 den Haag. G. O. J. A. Nuesink naar Kleverlaan 230 Haar lem. J. H. Obdam naar P. de la Court- straat 34 Leiden. E. G. Hille naar Haar lemmerstraat 204 Leiden. A. C. Luff naar Nieuwe weg 10 Lochem. H. Sabinarz naar Haarlemmerstraat 47 Leiden. A. Plug naar Heerenweg 272 Lisse. M. O. v. Rijswijk naar Vijzelgracht 31 Amster dam. M. Jahoda naar Weenen. E. Schnarewski naar Gelsenkirchen. WASSENAAR. DOODELIJK MOTORONGELUK. Slachtoffer van verblindende autolichten. Ter hoogte van den Raaphorstweg op den Rijksstraatweg had gisteravond te on geveer half zeven een doodëlijk ongeluk plaats. Uit de richting Den Haag kwam een luxe auto, bestuurd door den heer B. uit Rotterdam, terwijl uit de richting Lei den een motorrijwiel, bestuurd door den 20-jarigen V. uit 'Wassenaar naderde, met op de duo zijn broer. Naar ooggetuigen verklaren moest V. zonder licht gereden hebben, waardoor hij verblind zou zijn ge raakt door de lichten van de tegemoetko mende auto. Zij zijn met volle kracht tegen elkander opgebotst, waarop V. op slag werd gedood, terwijl zijn broer de duorij- der, ernstig gewond werd aan armen en beenen. De auto werd zwaar beschadigd, het motorrijwiel totaal vernield. Het zwaar verminkte lijk van V. en ds beide motorrijtuigen zijn door de politie genomen. Aanrijdingen. Op den reed de auto van V. uit Scheveningen op den 6tilstaanden auto van B. uit Amster dam, welke auto aan de linkerachterzijde werd beschadigd. Proces-verbaal is opge maakt. De motorrijder R. uit 's-Gravenhage is aangereden door een motorrijwiel waarvan het nummer is opgenomen. Er werd geen aangifte verlangd, doch men zal trachten onder.ing de schade te regelen. Gevonden voorwerpen. Pak couranten, dameshandschoen, luxe autoband, gouden ring met steen, sleutel, jongensschoen, bankbiljet. WARMOND. Stille Omgang. Onder zeer groote be langstelling had in Hotel de Zon een ver gadering plaats van bet Genootschap van den Stil.en Omgang afd. Warmond. Nadat de voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezigen inzonder tot den spreker van dezen avond, Prof. M. Jansen, den Pastoor en Pater Frigge, benevens den heer Schouten, bei den uit Leiden. In een kort resumé gaf spr. een overzicht van de gebeurtenissen in de vereeniging over het afgeloopen jaar, waar bij hij herdacht het overlijden van 2 trouwe leden n.l. de heeren A. J. Schölvinck en v. d. Mey. Hierna werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging zonder op of aanmerkin gen vastgesteld. Vervo.gens zong het Kerk koor onder leiding van den heer J. van Eg- mond een paar liederen. Bij punt 4 der agenda deelde de voorzit ter mede, dat, dank zij een milde gift, waarvan de gever alsnog niet bekend ge maakt kon worden, het comité in de gele genheid gesteld was een ieder, die om finan- cieele redenen niet aan de processie te Am sterdam kan deelnemen, dit na opgaaf aan het Bestuur, alsnog daartoe de ge egenheid te geven. Met k'em drong spreker er op aan. dat misplaatste eigenwaarde geen oor zaak zou zijn zich niet bij dit comité te mel den, daar de aanvragen met de uiterste dis cretie zullen worden behandeld. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden we gens periodieke aftreding van den voorzit ter en den secretaris werden deze beiden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van den heer J. Claassen, bij acclamatie werd be noemd de heer Joh. Sikking. De heeren Claassen en Sikking hadden het gebruike lijke afscheids- en welkomstwoordje in ont vangst te nemen. Hierna was het woord aan den redenaar van dezen avond. Prof. M. Jansen van het Pbilosophicum alhier, tot het uitspreken van zijn rede getiteld: „Het H. Mirakel- Sacrament in de vlammenkroon van onze liefde". Spreker begon er op te wijzen, dat de keuze van het Bestuur om hem uit te noodigen als spreker, een zeer gelukkige keuze genoemd moest worden, welke keuze echter niet gelegen is in zijn persoon maar in het feit dat hij als geboren Amsterdam mer, die Amsterdam a's Mirakelstad lief heeft, zoo'n groote liefde heeft voor den Stillen Omgang. Uitvoerig schetste spreker hierna de historische beteekenis van den Stillen Omgang om daarna in een magistra le rede het doel dezer machtige manifesta tie uiteen te zetten. Thans meer dan ooit, aldus spreker, nu de Maatschappij wankelt op zijn grondvesten, en de niets ontziende economische crisis doodëlijk fel om zich henen slaat, wordt bewezen hoe onmachtig het menschdom is. De grooten der aarde, ook zij kunnen dezen chaotischen toestand niet veranderen en zonder Hem, wiens leer zoo verguisd wordt, is verbetering in dezen toestand niet mogelijk. Laten wij daarom allen Zaterdagnacht optrekken naar Amsterdam om daar in sti'le devotie zijn hulp en bijstand af te smeken.opdat er redding kome uit deze economische crisis, die voor de maatschap pij op maatschappelijk en godsdienstig ge bied zulke diep treurige gevo'gen heeft. Een donderend applaus beloonde spreker voor zijn prachtige en gloedvolle rede en de voor zitter bracht hem dan ook een woord van bijzonderen dank namens alle aanwezigen. Nog werd het woord gevoerd door den Paftoor en door Pater Frigge, die beiden nog een woord van aansporing spraken tot deelname aan de omgang, waarbij de Pas toor er zijn groote 'eedwezen over uitsprak dat hij wegens de bekende beenkwaal niet aan den omgang kon dee'nemën. dp hoop echter uitsprekende dat bij de vele inten ties die zouden worden gemaakt, hij .liet vergeten zou worden, opdat een spoedig herstel zou mogen volgen. Met een door alle aanwezigen medege zongen Aan U o Koning der Eeuwen werd deze schitterend geslaagde avond gesloten. Gevonden. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een portemon- naie met inhoud.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10