LIED VAN DEZEN TIJD UIT DE RADIO-WERELD ZATERDAG 27 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 voor ik het paneel vind. Dit is een oud huis ep bet is heel waarschijnlijk dat Mr. Schil ler het juist heeft uitgezocht met het oog op dergelijke geheime bergplaats. Alweer kwam May's voorspelling wonder baarlijk goed uit, dacht Bland. Hij zag de verborgen pret i n haar heldere oogen. Daarop wendde hij zioh tot den kleinen man. Gaat IJ voor. Ze kwamen in de eetkamer. Ik zal dezen muur eerst nemen, zei Senor Silva, en naar het paneel zoeken. Mijn vingers zijn misschien gevoeliger dan de Uwe. Hij strekte zijn hand uit naar het behang, en toen Stop Senor Silva draaide zich om en toen hij den scherpen, waarschuwenden uitroep van het meisje hoorde. Voordat U verder gaat, wil ik U vra gen of U iets aan Uw leven gelegen is? Natuurlijk Madame, zei de Chileen erbaasd Het meisje wendde zich tot Bland. Als deze man Code no. 2 leert kennen, wat gebeurt er dan met hem? Dan zal hij er geen woord van naver tellen, zei Bland droog. Juist, zei May, genietend van de alge- meene verwondering, dus als U er zin in hebt kunt U verder gaan. maar U begint een beetje te veel naar rechts. De kleine man werd doodsbleek. Naar rechts? stamelde hij. Ja. De mededeeling begint bij de deur, Senor Viztelli en de code zelf begint bij het raam Hij schudde zenuwachtig het hoofd, toen hei meisje zijn waren naam noemde en was nie.t in staat om woorden te vinden. Bland floot de buiten-geposteerde politie agenten en deze voerden den pseudo-Silva weg. Programma'* voor Zondag 28 Februari. Huizen. 298 M. 12.KRO.-Sextet o, 1. v. P. Lustenhouwer. 2.30 „Die Nurnberger Puppe" van A. Adam. KRO.-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. Regie: J, Moes. 3.30 Gramofoonplaten. 3.45 Het KRO.-orkest o. 1. v. Johan Gerrit sen. 8.15 Het KRO.-salonorkest o. v. M. v. 't Woud. 10.4011.00 Epiloog. Hilversum, 1875 M. 9.30 Concert door het Vara-orkest o. 1, v. Hugo de Groot. 10.00 Declamaties door Martien Beversluis. 10.20 Vervolg concert. 12.00 Concert door het AVRO-salonorkest o I, v. L. Schmidt. In de pauze Gramofoon- 2.30 Concert door het Concertgeb. Orkest o. 1. v. Paul Paray. Gerard Hekking, cello. 4.00 Filmpraatje. 4.30 Gramofoonplatenconcert. 5.00 VARA-kinderuurtje. 6.00—8.00 VPRO. 8.159.00 Omroep-orkest o. I. v. Nico Treep 9.00 W. L. Nyland-liedjes bij de Piano, 9.2010.20 Vervolg concert door het Om roep-orkest. 10.20 Nono in een schets. 10.4512.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. Daventry, 1554 M. 3.20 Het B.B.C.-Strijkorkest o, 1. v. Joseph Lewis. Vivian Lambelet, sopraan. 4.35 Concert door het Radio Militair Orkest o. 1. v. B. Walton O'Donneel. 5.50 Ethel Bartlett en Rae Robertson spelen piano-duetten, 9.20 Concert door het Leslie Bridgewater Kwintet. Dora Labbette, sopraan. Herbert Eis- dell, tenor. 10.50 Epiloog. R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.50 idem. 11.20 idem. 11.50 idem. 12.40 Orgelconcert I.20 Gramofoonplaten. 3.20 Concert. 7.20 Concert. 8.20 Amusant halfuurtje." 9.05 Het Radio-orkest o. 1. v. Monsieur Endré. 10.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. II.2012.20 Concert door Otto Fessel en zijn Instrumentaal Ensemble. I.20 Harmonica-muziek. 2.20 Gramofoonplaten. 2.45 Het Radio-orkest o. I. v. L. GrondahJ. 7.208 00 Het Radio-orkest o. I. v. L. Grondahl 8.00 Hoorspel. 9,40 Voortzetting van het Cnocert. II.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.20 Concert uit Hamburg. 12.201.50 Concert door het Werag-orkest. 3,505.20 Namiddagconcert door Orkest, samengesteld uit werkelooze musici. 7.50 Hoorspel „Rittef Roland", dirigent: E. Gottlied Helmessberger. Tot 11.20 Efim Schachmeister en zijn dans- orkest, R'ome, 441 M. 4.20 Concert o. 1. v. dr. Willem Mengelberg. 8.20 Operette-uitzending. Brussel, 509 en 339 M. 5.08 M. 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8. 0 Het Omroep-orkest. 338 M. 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Dansmuziek. 8,20 Populair concert. En nu voor den dag met je verklaring, jongedame, zei Bland. Het meisje liep naar den muur bij de deur en raakte het behang aan. Voeizei •ze. Bland's vingers tastten over het papier. Hij voelde een paar bobbeltjes, bracht zijn hand meer naar rechts en voelde er meer. Braille hijgde hij. Het- meisje knikte. Schiller's vader was blind, zooals ik U verteld heb en Schiller zelf schijnt daar door het blmdenschrift goed te hebben ge kend. Silva of beter Vizteili was op de hoogte van de wijze waarop de code geco- pieerd zou worden en heeft zich natuurlijk ook de kennis van het Braille-schrift eigen gemaakt om in geval van nood het docu ment te kunnen ontcijferen. Ze bewoog haar vingers over het behang en las: „Aan Rlaymond Viztelli. Doe alsof ge de politie helpen wil, zooals ik U ge schreven heb. Wees zoo openhartig mo gelijk. Zeg, gelijk afgesproken is, dat zich hier een geheim paneel bevindt en ge zult gelegenheid hebben om vaak te komen. Hier begint de cdoe: Abraham beteekent: er zijn nieuwe kanonnen aangemaakt. Bland nam haar bij de hand en trok haar zachtjes weg van den muur. Als je een lief meisje wilt zijn en van avond met me gaan eten, zei hij vroolijk zet je onderzoekingen dan niet verder voort. Dien middag fungeerde Bland als ama teur-behanger EINDE. (Nadruk verboden). Z e e s e n, 1635 M. 10.20 Orgelconcert door Gert Thomas van het Ufa-Palast. 11.20 Concert door de Berl. Konzertverin o. 1. v. Clemens Schmaltich. 3.35 „Hoffmanns Erzahlungen" van Jacques Offenbach. 6.20 Zigeunerliederen. 7.20 Gevarieerde uitz., daarna: dansmuziek door Efim Schachmeister. Programma's voor Maandag 29 Februari. Huizen, 2 98 M. (Alleen NCRV.-uitzendingen). 8.159.30 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Gramofoonpl, 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart in de Herst. Evang .Luth. Kerk. 2.35 Gramofoonplaten. 5.00 Concert door trio Drukker. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Kerk-concert door het Jeruzalem Kerk koor o. 1. v. W. van Laar, T. v. d. Sluys, so praan, J. Bley, orgel. 10,00 Piano-concert door G. Hengeveld. 10.4511.30 Gramofoonplatenconcert. Hilversum, 1875 M (AVRO, Algemeen Programma.) 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 11.00 Orgelconcert door Pierre Palla. D. Ising, zang. 12.002.00 Het AVRO-Kamerorkest o. 1. v. Louis Schmidt. Boris Lensky, viool. E. Veen, piano. 2.30 Voordracht van Max Tak (muzikale il lustratie van Gramofoonplaten. 3.30 Concert in hotel „Centraal" te Den Haag. Willy Honsbeek met zijn orkest 5.30 Concert door het AVRO-Kleinorkest, o 1. v. Nico Treep. In de pauze: Gramofoon platen. 8 00 Eerste deel van „Grosse Messe in C- moll" van Mozart. Kon. Oratorium Verg. o, I. v.. A, v.d.Horst, solisten: Jo Vincent, Di Moor- lag, K. Smulders, W. Ravelli en J. Nieland. Het oncertgebouw-orkest. 9.15 Gedeelten uit „Cyrano de Bergerac" van Rostand. 10.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholte, zang. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Solistenconcert. I.05 Concert door The Commodore Grand oikest o .1. v. Joseph Muscant. 2.20 Gramofoonplaten. 4.05 Solistenconcert. 4.35 Concert door Moschetto en zijn orkest. 6.50 Concert voor soli-instrumenten. 8.20 Vaudeville. 10.00 Uitzending van Kamermuziek. II.2012.20 Ambrose en zijn Blue Lyres. Radio-Paris, 1 7 2 5 M, 8.05 Gramofoonplaten, 12.50 idem, 8.20 „Louise". Opera van E. Charpentier. Vanuit Nat. Theatre. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest van hotel ...D'Angleterre" 2.304.50 Concert door het Radio-orkest. 7.358.20 Populaire Operette-muziek door het Radio-orkest o. 1. v. Emil Reesen. Solis ten. 9.2010.20 Het Radio-orkest o. 1. v. E. Ree sen. 10.2011.50 Uitzending van Dansmuziek. Langenber, 473 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.501.50 Middagconcert o. 1. v. Arthur Wolf. 4.20—5.20 Uitz. van Mühlacker. Concert Leiding: Reinhold Merten. 7.20 „Kann Henry zahlen". Hoorspel van Dey. Muziek van Hans Ebert. 9.5511 20 Concert- en dansmuziek o. 1. v. Leo Eysoldt. KALENDER DER WEEK ZONDAG 28 Febr. 3e Zondag v. d.Vasten. Mis: Oeuli. 2e gebed A Cunctis (om de voorspraak der Heiligen); 3e Otnnipohens (voor levenden en dooden). Credo. Voortdurend moeten wij ons oog en onze ziel gericht hebben op den Heer (Introïtus), van Wien alleen wij hulp kunnen verwach ten om ons te verdedigen tegen onzen vij and (den duivel), die overmachtig dreigt te worden (Gebed en Graduale) en ons wil verleiden tot zonden, welke onder ons. Christenen, zelfs niet genoemd moeten worden (Epistel). Onze levenswandel moet zijn als van kinderen des Lichts (het ware ge'oof), God dienende, gelijk plichtsgetrou we dienaren betaamt (Epistel en Tractus). De uitdrijving van een duivel (Evangelie) toont ons Gods macht over den duivel, laat ons zien welk een hulp wij hebben in den Heer. Met Zijn hulp zijn wij zeker in staat Zijne billijke voorschriften te onderhouden (Offertorium) en* al hebben wij in het verle den ook misdaan, het Goddelijk zoenbloed moge onB reinigen en heiligen (Stilgebed), opdat wij eenmaal gelu11 in den hemel God kunnen loven. (Com. aio). MAANDAG 29 Febr. Mis v. d. Maandag» In Deo. Gebeden als gisteren. DINSDAG 1 Maart. Mis v. d. H. Suitber- tus, Bisschop en Belijder: Statuit. (Zie in het Feesteigen v. d. Bisdom). Gloria. 2e ge bed en laagste Evangelie v. d. Dinsdag. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Dinsdag: Ego cla- mavi. 2e gebed v. d. H. Suitbertus. Suitbertus was één der elf, die met den H Wil-ibrordus in 690 landde aan „de lage landen aan de zee" met het verheven doel het H. Evangelie te prediken aan onze hei- densche voorouders. Na Willibrordus' eerste reis naar Rome werd Suitbert door zijne medebroeders uitgekozen om de bisschoppe lijke wijding te ontvangen. Als bisschop ar beidde de heilige met zeer grooten ijver, zijn arbeidsveld uitstrekkend tot het land van Tiel. Bommel en Heusden, zelfs tot aan de Fiber. Na een inval der heidensche Sak sen moest Suitbertus vluchten en hij ves tigde zich in het huidige Keizerswerth. Daar bouwde bij een kerk en een klooster, alwaar nu nog zijne voornaamste relikwie- en bewaard worden. Suitbertus overleed den len Maart 713. WOENSDAG 2 Maart. Mis v. d. Woens dag: Ego autem. Gebeden als op Zondag. Niet alleen Radio-toestellen, maar ook DEFECTE LUIDSPREKERS §g2S worden door ons vakkundig en tegen bliiijke prijs gerepareerd 68 R.V. I.E.M.C.O. (Bare 104 - TEL. 1118 Brussel. 508 M en 338 M. 508 M. 12.35.2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Het Radio-Orkest. 338 M. 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8,20 Concert door het Radio-orkest. R o m e, 4 4 1 M. 8.20 Uitzending van een concert vanuit Mi laan. 9.30 Populaire muziek. LAAGFREfUJENT-WEERSTAND- VERSTERKING. Een weerstandkoppeling voor een gulden. Nagenoeg in ieder radio-ontvangtoestel wordt een laagfrequent-transformator ge bruikt. Deze bevindt zich tusschen de de tector en de volgende lamp en dient als koppeling tusschen deze lampen. Zonder koppelingselement is het onmoge lijk de anodestroom-variaties van de detec torlamp op het rooBter van de volgende lamp te brengen. Dit koppelingselement is zooals gezegd a's regel e>en L.F. transfor mator, bestaande uit twee van e'kaar ge scheiden wikkelingen op een yzerkern. De eene wikkeling bevindt zich tusschen de plaat van de detectorlamp en het plaat- spanningsapparaat, de andere tusschen het rooster van de volgende lamp en de rooster- batterij. In plaats van een L.F. transformator kan men ook gebruik maken van een weer standkoppeling, bestaande uit twee vaste weerstanden en een vaste condensator. De eene weerstand wordt opgenomen tusschen de plaat van de detectorlamp en het plaats spannings-apparaat. de andere tusschen het rooster van de volgende lamp en de roos- terbatterij. Tusschen de plaat van de de- tectorlamp en het rooster van de volgende lamp wordt een vaste condensator gezet om te voorkomen dat de anodespanning op het rooster van de lamp komt, waardoor de werking onmogelijk gemaakt zou worden. De versterking met een weerstandkop peling is steeds minder dan met een L.F. transformator, doch de weergave-kwaliteit is beter. Het prijsverschil is wel de moeite waard om een proef te nemen. De geheele weerstandkoppeling kost ca. één gulden. Men heeft er voor noodig: 1 vaste weer stand van 0.1 Megohm, 1 vaste weerstand van 0.25 Megohm, 1 vaste condensator van 10.000 c.M. De weerstand van 0.1 Megohip wordt ge zet tusschen de plaat van de detectorlamp (onderkant terugkoppelspoel dus) en de tectoraansluiting van het plaatspanning- apparaat. De weerstand van 0.25 Megohm komt tusschen het rooster van de volgende lamp en de roosterbatterij min 11'2 Volt. Tusschen de onderkant van de terugkoppel spoel en het rooster van de vrleende lamp wordt de condensator van 10.000 c.m. gezet. Evenals bij transformatorversterking wordt DONDERDAG 3 Maart. Mis v. d. Don derdag: Salus populi. Gebeden als op Zon dag. VRIJDAG 4 Maart. Mis v. d. H. Caslmi- rus, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag; 3o gebed v. d. H. Lucius I, Pane en Martelaar. Kleur: Wit. De H. Casimirus. Poolsch koningszoon, is een voorbeeld en toonbeeld van versterving en kuischheid. Hij stierf op 25-jarigen leef tijd in de 15e eeuw. N.B, Wegens den eersten Vrijdag is ge oorloofd één Votiefmis v. h. H. Hart van Jezus. Mis: Cogltationes. Gloria, 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag. Oredo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. Ook is geoorloofd de H. Mis v. d. Vrijdag: Fac meeum. 2e gebed v. d. H. Casimirus; 3e v. d. H. Lucius. ZATERDAG 5 Maart. Mis v. d. Zaterdag: Verba. 2e en 3e gebed als op Zondag; le voor den Paus. N.B. Als niet anders wordt aangegeven geen Gloria en Credo. De Prefatie v. d. Vasten. Kleur: Paars. IN DE KERKEN DER E E.P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. Z. Antonia van Flo rence, Weduwe: Cognovi. Gloria. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Maandag; 3e A Cunctis. Kleur: Wit, v Of de H. Mis v. d. Maandag: In Deo. 2e gebed v. d. Z. Antonia; 3e A Cunctis. DTNSDAG. Mis v. d. Dinsdag: Ego cla- mavi. 2e gebed A Cunctis; 3e Omnipotcns. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Agnes van Praag, Maagd: Dilexisti. Gloria, 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Woensdag; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. Of de H. Mis v. d. Woensdag: Ego autem: 2e gebed v. d. Z. Agnes van Praag; 3e A Cunctis. VRTJDAG. Feest v. d. Geheimen v. d. H. Kruisweg. Mis: Curramus. Gloria. 2e gebed (en laatste Evangelie) v. d. Vrijdag. 3e ge bed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Lucius. Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Rood. ZATERDAG. Mis v. d. H. Joannes Jozef v. h. Kruis, Belijder: Justus. Gloria. 2e ge bed (en laatste Evangelie) v. d-. Zaterdag. Kleur: Wit Of:De H. Mis v. d. Zaterdag: Verba. 2e gebed v. d. H. Joannes Jozef h. Kruis. Amsterdam. ALB. M. KOK pr. een vaste condensator van 1000 of 500 c.m. gezet tusschen onderkant terugkoppelspoel en minpool accu. Als men de L.F. transformatqr bij wijze van experiment door een weerstandkoppe ling wil vervangen zijn de verbindingen al heel eenvoudig. In plaats van de transfor mator-primaire komt de weerstand van 0,1 Megohm, in plaats van de transformator- secundaire wordt de weerstand van 0.25 Megohm geplaatst en tusschen onderkant terugkoppelspoel en roosterverbinding van de volgende lamp komt de condensator van 10.000 o.m. A's detectorlamp wordt een type geno men met een zeer hooge inwendige weer stand. zooals de A. 425 van Philips, R. C. 410 van Cossor of M. 350 van Radio-Record. Dit is noodig om een zoo groot mogelijke versterking te bereiken. De versterking is n.l. afhanke'ijk van de inwendige weerstand van de lamp, zooals uit onderstaande for mule blijkt. Anodeweerstand Versterking r= anode weerstand in. weer stand lamp De A. 425 heeft een verst, faetor van 25 en een inw. weerstand van 28000 Ohm. Bij gebruik van een anodeweerstand van 1 Megohm (1 millioen Ohem) is de verster king dus: Versterking 1.000.000 24,3 1.000.000 28000 maal 25 Zooals blijkt is de versterking dus nage noeg gelijk aan de versterkings-factor van de lamp. Men kan zelf diverse waarden pro- beeren als de weerstand tusschen rooster en roosterbatterij maar eenige malen grooter is als de weerstand tusschen plaats en ano despanning. W. F. WEEK-END HET VARKEN. De tijden veranderen snel. Terwijl wij nog met de gevolgen zitten van e«en twee jaat1 oude gedachte, ie er alweer wat nieuws gebeurd. Dat ondervind je telkens en dat breekt de eentonigheid, dat geeft sjeu aan het leven. Dat is soms zelfs opwindend. Ik zal het bewijzen. Twee jaar geledon, n herinnert het zich missohien, kocht ik een golfbroek. Met toebehooren. Nu heb ik alle golfingrediënten verkocht en een varken gekocht. Had ik twee jaar geledon ook niet kunnen dxoomeii. U kent wel het historieohe woord van dien koning: „Mijn koningrijk voor een paard", nu is dat veranderd. Het is nu; mijn golfbroek voor een varken. En het varken is gekomen. O, volgens de regelen der kunst en met inachtneming van alle stedelijke verorde ningen. Nee, Burgemeester, mij grijpt u ni«t! Het varken waB geslacht en keurig ge stempeld op vele onderdeelen. Het slacht- loon was betaald en het fondsgeld en er was weer 2 pet. afgetrokken voor nog aan wezige ondeugdelijke inhoud. U hebt er geen flauw vermoeden van wat er aan het koopen van zoo'n varken niet vastzit. Dat is gewoonweg ongeloof lijk. Voorts was het varken volledig eet vaar dig gemaakt. Het was tot kleine stukjes verwerkt en toen alles was uitgepakt, lagen daar broe derlijk naast elkaar een heele rij oarbona- den, een kinnebak en vier pootjes, zijen spek, lever, hart en nieren en verder dui zend kleine stukjes, die de puzzle maar moeilijker en ingewikkelder maakten. Juist, het was precies een puzzle uit de krant. Een leg-puzzle. Knip uit en leg naast elkandeh Het geheel is een kasteel. Onze puzzle lag nu in de keuken en het moest een varken worden. Wat is dat nou? Dat dkt waa sliervet, werd me verteld. Voorts kinnebakham, voorham en achter ham. Dc ooren waren er ook, heldor en schoon, fijn geschoren, geen haartje meer er op. Het varken verborg meer geheimenis sen dan mijn grootste fantasie had kunnen verzinnen. Wat moeten we met al die geheime grootere en kleinere stukken nou toeh be- epnnen, vroegen ze thuis? Opeten, vond ik. Ls dat nou allemaal van dat eene varken Kan kaast niet. Nou ben ik een matador in het oplossen van puzzles, ik heb de moeilijkste kruis- woordpuzzles opgelost, kathedralen ge bouwd van lucifersdoosjes, een volledig uitgerust schip gebouwd in een flesch en meer dergelijke kunststukjes uitgehaald. Maar dat varken, dat was me te geleerd. De slager had het beest al te grondig in de war gebracht. Koken dan maar, zei ik, koken en braden. Dat is gebeurd en we eten nu varken, lederen dag. Snert of balkenbrij (de echte Gelder- sohe), bruine boonen (het spek moet toch ook op) en hoofdkaas, die in een anderen toestand ook van het varken schijnt ge weest te zijn. lederen dag smullen wij van die wonder lijke varkensgeheimenissen. En het raadsel blijft onopgelost.. DANIëL. DIK OF DUN. Pappa had een rustig leven Heel zijn leven al gehad, Hij hield veel van lekker eten En een goed glas gerstenat. En het was daarom ,geen wonder Pappa at en dronk steeds puik Dat hij niet zijn knieën zien kon Door zijn welgevormde buik. Ma was vroeger knap en tenger, Klein, maar welgevormd en slank; Graag gezien om kaar figuurtje Als een den, zoo recht en rank. Nu is Ma ruim zestig jaren, Steeds nog wèl-gevormd en knap, Maar zij slingert uit haar loodlijn, Links en rechts bij ied're stap. Het Kamerlid van der Waerden diohtte kort geleden in een vergadering der Tweede Kamer: Verlos ons van de slanke lijn, Laat ons figuur natuurlijk zijn. O ome Hein dronk niets dan water, Sober leefde hij en net, Maar wht hij ook consumeerde, 't Werd in omvang omgezet. Zijn figuur werd onfatsoenlijk, Van zijn teenen tot zijn kruin, En soms liep hij, 't was zijn schuld niet, Eén schoen zwart en één schoen bruin. Tante Mina, ook ontsproten In den goeden, ouden tijd, Was een voorbeeld van de leuze: Omvang en gezelligheid. Tante bad gelijkenissen Met een kleine olifant, En als zij haar huis in wilde Moest dat altijd op z'n kant. Slechts Marietje, achttien jaren, Was rechtlijnig, hoog en slank, Aan den voorkant dun en dennig, Aan den achterkant een plank. Op een keer, dat het hard waaide Heeft zij zich op straat gewaagd En toen is het ranke Rietje Door den stormwind TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7