Firma G. H. MAAT - wunkooreru i KERKNIEUWS AGENDA RECHTZAKEN ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS ZATERDAG 27 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER Vergadering van Vrijdag 23 Februari. De Voorzitter deelt mede, dat is in gekomen een voorstel van wet van den heer v. d. Bergh (s.-d.) betreffende niet-invorder- baarheid van schulden, die uit hoofde van de crisis niet kunnen worden betaa.cL 'Ran den heer D e V i s s e r (C. P.) wordt verlof verleend tot het houden van een in terpellatie over het verlies van burgerrech ten door personen, Nederlanders, die in Russischen staatsdienst zijn geweest, of nog zijn. De interpellatie wordt gehouden op een nader te bepalen dag. DE TORPEDOJAGER NAAR SJANGHAI. De heer A 1 b a r d a (s.-d.) interpelleert over de kwestie van Sjanghai. Spr. stelt de volgende vragen: 1. Indien hot waar is, wat Aneta uit Sjanghai meldt, dat bij eene eventueele ontruiming van Sjanghai door de daar ver blijvende Nederlanders gebruik zal worden gemaakt van schepen der JavaChinaJa- panlijn, welke zijn dan de diensten, die de Regeering door den torpedojager van Galen aan de beangen van die Nederlanders wil doen bewijzen? 2. Is de Regeering bereid het voor beeld volgende, dat in een soortgelijk geval, op 29 Maart 1927, in de Tweede Kamer is gegeven den inhoud mede te deelen van de instructie, aan den commandant van de Van Galen gegeven? 3. Is de Regeering niet van oordeel, dat de aanwezigheid van een Nederlandsch oor logsschip bij Sjanghai de mogelijkheid ople vert of vergroot, dat Nederland wordt be trokken in den zich in het Verre Oosten ontwikkelenden oorlog; en meent de Rtegee- ring niet, dat dan veel grootere gevaren voor het Neder.andsche volk en voor de be volking van Nederlandsch—Indië worden te voorschijn geroepen, dan die, ter verminde ring waarvan het oorlogsvaartuig naar Sjanghai is gezonden? 4. Wil de Regeering, ter vermindering van de groote gevaren, in de vorige vraag bedoeld, den torpedojager onmiddellijk te rugroepen? 5. Wil de Regeering alsnog overwegen, op welke wijze kan worden voorkomen, dat beurzen en banken in Nederland en Ne- derlandsch-Indië medewerking verleenen tot het verstrekken van leeningsgelden aan oorlogvoerenden 6. Is de Regeering alsnog bereid maat regelen te nemen, waardoor de uitvoer van wapens en munitie, uit Nederland of Neder- landsch-Indië, rechtstreeks of indirect be stemd voor de oorlogvoerenden, zooveel mo ge, ijk kan worden belet? De M i n i s t e r-P resident Jhr. Ruys de Beerenbrouck, deelt mede, dat de consul-generaal te Sjanghai is ge machtigd hot dichtst bijzijnde schip der Java-China-Japanlijn op te roepen naar Sjanghai. Het uitzenden van de Van Galen is geschied met instemming van den minis ter van Buitenlandsche Zaken. Wanneer de evacuatie van Nederlanders uit Sjanghai noodzakelijk wordt, is het de meening der deskundigen, dat een goede regeling voor het plaatsnemen in de sloepen te voren wordt gemaakt. Hierbij is ordehaving een eerste eisch. Voor die noodzakelijke taak is aangewezen onze marine. Die taak is niet toe te vertrouwen aan personeel van de Java-China-Japanlijn. In normale omstandigheden liggen de schepen dicht bij de stad voor anker. Thans ligt het daar vol oorlogsschepen, Neder- landsche schepen zullen op een verderen afstand moeten plaats nemen. Transport van de kaden naar het schip zal met groote moeilijkheden gepaard gaan. Voor dit werk is het marinepersoneel bijzonder geschikt. Spr. leest vervolgens de instructie aan den commandant voor, volgens welke de be doeling is, de leiding te nemen bij eventu eele evacuatie, in overleg met H.M.'s ge zant te Peking of onze consulaire vertegen woordiging. De commandant heeft zich zorgvuldig te onthouden van iedere daad, die ons in het conflict kan betrekken. De commandant staat onder de directe bevelen van den Minister van Defensie. De commandant moet zijn zenuwen in be dwang houden heeft de heer Albarda ge zegd. Doch dit moet iedere commandant op ieder schipDe regeering acht de mogelijk heid niet aanwezig dat Nederland betrokken wordt in dezen oorlog en acht geen gevaar bestaande in verband met de aanwezigheid van de Van Galen. Tot terugroeping van den torpedojager is de regeering niet bereid. Naar de regeering meent, kan men de mo gelijkheid niet voor ernst nemen, dat hier te lande een oorlogsleening zou worden ge plaatst. De regeering mist de bevoegdheid de uitgifte van zulk een leening tegen te houden. Verbod van noteering zou juist de gevaren kunnen oproepen, die de heer Al barda vreest. In zake de wapenleverantie handelt Ne derland krachtens de Wapenconvenfcie, waarmee het vele andere landen vooruit is. Moet Nederland nog verder gaan en maatregelen invoeren, die geen steun vin den in Volkenbondsverdragen? De regee ring meent van niet. De heer Albarda repliceert. De regee ring meent, dat de inscheping onmogelijk is zonder torpedojager. Niet velen zullen dus de verantwoordelijkheid durven aan vaarden voor terugroeping. Doch als de boot er is moet zij onmiddellijk na de *n- scheping verdwijnen. Spr. dient een mofie in, waarin staat dat de torpedobootjager onmiddelijk na aankomst en inscheping zal terugkeeren. Wie niet mee wil, moet dan maar in Sjanghai blijven. Van de Neder landsche bevolking daar mag worden ver wacht, dat zij rekening houdt met de be langen van het Nederlandsche volk. Een tweede motie vraagt verbod van levering van munitie en wapenen recht- streeksch of middellijk aan de oorlogvoe renden. De eerste motie-Albarda wordt verwor pen met 43 tegen 23 stemmen. Vóór: S.D., V.D., comm., de heeren Braat en FL Vos. De motie-Wijnkoop wordt verworpen met 70 tegen 2 stemmen. De interpellatie wordt gesloten. INVOER BUITENLANDSCH VLEESCH Van de gelegenheid, die des Vrijdags- middags te kwart vóór 4 is om mondelinge vragen te stellen, maakt de heer Knot tenbelt (Lib.) gebruik. Hij stelt aan den minister van Arbeid, Handel en Nij verheid vragen nopens de indiening van een wetsontwerp tot contingenteering van buitenlandsch vleesch. Minister V erschuur antwoordt, dat de indiening van zoodanig wetsontwerp zooveel mogelijk is bespoedigd. Den 4den Februari heeft het het departement verla ten. Het rapport van den Raad van State gaf spr. aanleiding tot nog eenige studie. In de eerste helft van de volgende week kan het ontwerp verwacht worden. SURINAME. Voortgezet wordt de behandeling dor begrooting van Suriname. De begrooting wordt z. h. at. goedge keurd met aanteekeniug, dat de soc.-dem. en communisten tegen zijn. De vergadering wordt gesloten. HET KATHOLIEKE BOEK. Wat te weinig gelezen wordt In de gisteren te Utrecht gehouden 10e algemeene vergadering van de Ned. 'K'. K. Boekhandelaren en Uitgeversvereeniging (de economische toestand was oorzaak dat dit feit met feeste.ijk herdacht werd) werd een interessante gedachtewisseling gevoerd over een collectieve reclame van het katho lieke boek. Het werd een zeer bedroevend feit ge noemd, dat katholieke auteurs zoo dikwerf hun goede boeken bij niet katholieke uitge vers plaatsen. Katholieke uitgevers krijgen niet zelden slechce boekwerken aangeboden, die zij dan om principiëele redenen natuurlijk weigeren en de katholieke schrijvers gaan met hun werken vaak naar neutrale uitgevers. Gevraagd werd of er geen co.lectieve aandrang op die schrijvers kon worden uit geoefend, doch de voorzitter, de heer Paul Brand, oordeelde het beter dat ieder uitge ver in eigen kring in contact tracht te ko men met katholieke auteurs en door per soonlijk bezoek getracht wordt verbetering in dezen ongewenschten toestand te krij gen. Een tweede belangrijk punt, dat ter sprake kwam was het vormen van plannen tot een gemeenschappelijke actie om het publiek meer aan te sporen tot het koopen van goede katholieke boeken. Eenerzijds werd aangedrongen op een groote campagne door middel van adverten ties, anderzijds werd betoogd dat het pu- bliceeren van propagandistisch gestelde ar tikelen in de katholieke bladen meer effect zou sorteeren. Het bestuur verklaarde zich bereid het vraagstuk der gemeenschappelijke reclame voor het goede kaiaolieke boek m nadere studie t«- nemen en ter zake te doen wat mogelijk is. In de vorige vergadering was een com missie benoemd die de mogelijkheid had te onderzoeken van het samenstellen en uit geven van een catalogus van verschenen a&- tholieke boeken. Als resultaat van de studie dezer com missie kwam thans het bestuur met het voorstel tot samenstellen en uitgeven van zulk een catalogus. Hot voorstel vond in de vergadering warme instemming vooral t-oen b'eek dat het niet bij een afzonderlijke catalogus blij ven zal. toch dat ff.ngen /.uilen aange wend woiden deze catalogus tevens als aan hangsel opgenomen te krüeen in het Jaar boek der Nederlandsche Uitgevers. In deze catalogus zullen worden opgenomen alle ka tholieke uitgaven (Nederlandsche en Vlaam- sche) die in Nederland of Be'gië verschenen zijn, ook die welke zijn opgenomen in Brink- man's catalogus en heden ten dage nog ver krijgbaar zijn. Ook boeken van katholieke auteurs die bij met katholieke uitgevers verschenen zijn en boeken naar den inhoud als katholiek kunnen worden aangemertst zullen in deze catlogus een plaats vinden. DE SCHATTEN DER AARDE. Tweede afdeeling. Ertsen en Metalen. Als vervolg op de reeks der bekende plaatjes-albums, dies verkrijgbaar zijn te gen inzending der bonnen van Niemeijerd Tabak is thans het vervolg verschenen op het eerste deeltje van „Schatten der Aar de", waarin steenkolen en zout behandeld- werden. In deze leerrijke uitgave is de tekst op crigineele wijze door Frits van Raalte ver zorgd, die dwergen en kabouters in zijn verhaal laat optreden, welke het bestaan en de eigenschappen van deze schatten aan de menschen bekend maken. Het lijkt ons de moeite waard bonnen op te sparen om dit album met 120 plaatjes in bezit te krijgen. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Nog geen overeenstemming. Na afloop der Vrijdag te Amsterdam ge houden besprekingen tusschen partijen, be trokken bij het conflict in de textielindus trie in Twente, deelde de leider der bijeen komst, de heer Edo Bergsma, burgemeester van Enschedé, de „Telegraaf" mede, dat er tusschen de vertegenwoordigers der fabri kanten eenrezijds en van de vakoentraler en vakorganisaties anderzijds nog geen overeenstemming verkregen is. De resultaten van deze conferentie zullen j de afgevaardigden der partijen nu nader j bespreken in de respectieve vereenigingen i en organisaties, met de leden. Gevestigd sedert 1833 10"> LEIDEN B VREDE IN HET BLOEMBOLLENBEDRUF. „ST DEUS DEDIT" HEEFT DE PATR00NSV00RSTELLEN AANVAARD. De R.-K. Landarbeiderebond „St. Deus Dedifc" heeft heden het voorstel van de Patroonsorganisaties, inzake het nieuw te sluiten collectief contract in het Bloem- bollenbedrijf aanvaard. Aangezien „St. Deus Dedit" verreweg het grootste getal leden in de Bollenstreek heeft is deze beslissing hoewel de twee andere bonden nog geen uitsluitsel gaven vrijwel definitief 1 Dooi dat besluit wordt het loon be paald op 21.per week, met 1/2 pet. kindertoeslag en 2 pet. toeslag voor ouder domspensioen. Het minimum van 2Lgeldt ook voor de losse arbeiders. Deze beslising van „St. Deus Dedit" zal ongetwijfeld groote instemming hebben, zoowel bij de patroons als bij de arbeiders. Bij een conflict, met de geheele nasleep daarvan, had géén van beide partijen wat te winnen, wel te verliezen. Het contract geldt voor één jaar. Laat ons hopen, dat de toestand in de Bollen streek zich dit jaar zóó ten gunste zal wij zigen, dat het nieuwe contract onder zon niger omstandigheden kan worden afge sloten. EEN ERNSTIG WOORDJE. Versterving in da Vasten. Wij lezen in het „Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders" volgende beharti genswaardige woorden: Ouders, t is 'n goede gewoonte in de Ka tholieke gezinnen gedurende den H. Vasten tijd van de kinderen een of andere verster ving te vragen: met snoepen bijvoorbeeld, althans niet op de weeksche dagen. We zouden u willen aanraden: laat die goede gewoonte niet verdwijnen noch ver- s.appen. Waar de geest des tijds toch al weinig weten wil van offeren, van zich iets ontzeggen uit 'n hooger motief, kan 't mis schien voor uw kinderen in het gansche jaar bijna de eenige gelegenheid zijn, om zich stelselmatig te oefenen in wilskracht en of fergezindheid. Laat u die kans niet ont nemen door een karakterlooze neiging naar genot die de versterving in de Vasten liefst rangschikt onder de uit^den-tijdsche over dreven vroomheid. Meer dan ooit hebben we Dehoefte aan menschen met een rugge- graat, die temidden der tegen elkander in werkende stuwingen en stroomingen on wrikbaar hun getjingsel trouw blijven. Zon der sterke wil is dat onmoge.ijk. Helpt uw kinderen hun wil sterker te maken.... Laten ze echter weten waarom de verster ving van hen gevraagd wordt. Dwang over tuigt niet. Wijs hun op de ernst dezer tij den: waar duizenden uit bittere noodzaak zich zooveel moeten ontzeggen, is 't een daad van hooggestemde solidariteit van an- deren, 't zelfde vrijwillig te doen. Maar ook: misschien laat God zich door onze vrijwil.ig-gebrachte offers verbidden en eischt Hij niet de uiterste strafmaat van de menschheid om haar breideloos genot- zoeken. Ouders: Offer met uw kinderen mee. Vraag niet van hen, wat ge zelf niet doet. Al te veel reeds moet de jeugd handelen naar onze woorden, zonder in onze werken 'n prikkel tot navolgen te vinden. DE ANNEXATIE VOOR GROOT DEN HAAG. Behandeling voor Gedep. Staten op 31 Maart a.s. B. en W. van den Haag deelen aan den 'Raad mede, dat zij van Ged. Staten in af schrift hebben ontvangen de ineeningen van den Raad en van de Commissiën van de bij de grensregeling betrokken gemeenten. De 'Raden worden thans in de gelegen heid gesteld, in een openbare vergadering van Gedeputeerde Staten, welke vastgeste'd is op Donderdag 31 Maart. a..s, door ge- tigden hun meening toe te lichten. De burgemeester van Scheemda, de heeT E. G. Braak, heeft aan den Raad medegedeeld, dat hij tegen 1 Mei a.s. eer vol ontslag uit zijn betrekking zal aanvra gen. Te Dongen is 'in den ouderdom van 75 jaar overleden Jhr. mr. A. Th. J. Scha de van Westrum, die van 1894 tot 1900 subst.-griffier was bij de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Hertogenbosch, daar na rechter-plaatsvervanger en van 1910 tot 1922 raadsheer in het Bossche Gerechtshof. Gedurende J8 jaren, t-ot 1919, was hij lid van den gemeenteraad en tot 1928 lid van het college van regenten voor de Godshui zen en regent van het Roomsch Armen Weeshuis te 's-Hertogenbosoh. Hij is \oorts voorzitter geweest van de Bossche R. K. Kiesvereeniging, bestuurslid van de Ne- derl. Adelsvereeniging en het Prov. Ge nootschap voor Kunsten en Wetenschap pen in Noord-Brabant, terwijl hij lid van de Ridderschap van Noord-Brabant en de Ulustre Lieve Vrouwe Broederschap wa«. Te 's-Gravenhage is, 77 jaar oud. over leden mr. F. N. L. A b e r s o n. oud-vice- president van het Gerechtshof aldaar. Mgr. A. Wolf S.V.D. terug naar zijn Missie. Z. H. Exc. Mgr. A. Wolf, Apostolisch- vicaris van Oostelijk Nieuw-Guinea is van uit het Missiehuis St. Michaël te Ste::l, waar hij gedurende een jaar om gezond heidsredenen vertoefd eefth, gisteren naar zijn missiegebied vertrokken. Mgr. zal nog eerst een bezoek brengen aan Thèrèse Neumann te Konnersreuth en op 5 Maart a.s. te Genua scheeps gaan. Goede Week-plechtigheden op de H. Land-Stichting. Men bericht ons: De pelgrims, die op Woensdag 23 1 verwacht worden, kunnen deelnemen: 1. Aan al de kerkelijke diensten van de Goede Week, te beginnen met de Donkere Metten op Woensdagavond om 7 uur, en verder: de plechtigheden van Witten Donderdag, Goeden Vrijdag, Paasch-Zaterdag en Paschen. 2. Aan de bijzondere plechtigheden op het terrein met Witten Donderdag en Goeden Vrijdag. 3. Aan den cursus ter inleiding van deze verschillende plechtigheden. De pelgrims kunnen logeeren in Casa-Nova op de H. Landstichting, mits spoedige plaats bespreking, waar ook verdere inlichtingen worden verstrekt HAAGSCHE POLITIERECHTER. De niet verschenen J. v. L., uit War mond, die terecth moest staan wegens verduistering, werd overeenkomstig den eisch van het O. M., veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk.'' Het O. M. eisohte tegen den niet versche nen J. van E., uit Leiden, die zich tegen zijn arrestatie had verzet en daarbij o.a. de uniformjas van den verbalisant kapot trok. 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis dien- dienovereenkomstig. De caféhouder J. P., uit N i e u w v e e n, heeft den hulpkeurmeester, die een varken, bestemd voor huisslachting, kwam keuren, be eedigd. Verdachte zeide te zijner veront schuldiging, dat hij het vet en spek voor de armen bestemd had, hetgeen hij aan den hoofd keurmeester had medegedeeld, doch de hu.pkeurmeester zou hem gezegd hebben, dat niets het huis uit mocht. Het O. M. vond dit geen reden om een ambtenaar te beleedigen en vorderde f 25. boete, subs. 10 dagen hechtenis. De politie rechter veroordeelde P., oonform den eisch. De jeugdige werkiooze J. Chr. H., te Waddinxveen, had zich boos gemaakt op den winkelier v. d. V., uit Boskoop, om dat deze een bij hem gekocht lampje niet wilde ruilen. Hij heeft toen, uit woede, de rijwielbanden van getuige vernield. Eisch 4 weken gevan'genisstraf. Vonnis f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentiu» Bibliotheek, geopend 'e avonds van 7.80—8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren Bruining, Niemer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1915. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502, en D. J. v. Drie- sum, Mare 76, Tel. 406. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen rechtsgeleerdheid mej. D. M. H. Boissevain (Blaricum); Taalkundig candidaats-examen Indologie de heer H. Bouman (Den Haag). DEMONSTRATIE. Iets voor Dames. In dit nummer vinden de dames een ad vertentie van het Modevakschool-Instituut E. N. S. A. I. D. (Eerste Nederl. Snelappa- raten Industrie), waarvan de hoofddirectie te Utrecht is gevestigd. De oprichtster en nog steeds hoofd'eid- ster: Mevrouw M. Hendriks©-- Knapen, on dervond vroeger zelf het moeilijke en tijd- roovende van het toen vereischte gereken en geteeken bij de Kniplessen. Dit leidde haar tot het uitdenken en in haar eigen school beproeven van een nieuwe methode, waarbij dat gereken en geteeken gansch onnoodig is en waardoor de leerlin gen gemakkelijker begrijpen en dus vlugger en prettiger de lessen kunnen volgen, ter wijl tevens de aan huis gebonden dames door schriftelijke lessen volgens deze methode thuis het knippen van elk klee- dingstuk grondig kunnen leeren. De methode bleek zoodanig aan het doel (e beantwoorden, dat in een 10-tal jaren met haar staf van leeraressen op 480 scho len het Knippen, Naaien en Stofversieren naar deze methode onderwezen wordt ter wijl bovendien steeds duizenden cursisten de Radio- of Schriftelijke cursussen volgen. Hetgeen van zóó klein tot zóó groot groeit, behoeft geen aanprijzing. Het be wijst, dat èn de methode èn de leiding in orde zijn. Gaarne wekken wij alle dames op tot be zoeken der. demonstratie. Dit instituut beoogt het les geven in knippen en naaien van alle kleedingstuk- ken enz., alsmede het toepassen der kunst nijverheid in het modevak, omvattende het kunstweven, borduren, batikken, relief- schilderen, kunstlederbewerlring, applicatie, metaaldrijven, enz. enz. VEREENIGING „KONINGINNEDAG" De jaarvergadering. Gisteravond werd in de Jacobazaal van „Den Burcht" de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging „Koninginnedag" onder leiding van den voorzitter, den heer P. C. La brijn. Deze heette in een openingswoord de weinig talrijke aanwezigen hartelijk welkom om daarna de feestviering van het afgeloopen jaar in herinnering te brengen, een feestvie ring die uitnemend is geslaagd, dank zij voor al ook de medewerking -van' het gemeentebe stuur. De notulen werden gelezen en goedge keurd. Ingekomen was een schrijven van de plaatselijke afdeeling van den B. V. L.. waar in medewerking wordt gevraagd om een op gave te verstrekken van de leden der Ver eeniging, die in aanmerking komen voor het lidmaatschap van den B. V. L. De B. V. L. menscht een nauwere aaneensluiting van de goedwillende organisaties. De vergadering bleek zeer sympathiek tegenover dit idee te staan en nam een motie aan op voorstel van ds. H. Thomas, waarin de vurige wensch werd uitgesproken dat de leden van „Ko ninginnedag" die daarvoor in aanmerking ko men lid zijn van de B. V. L. af het worden. Besloten werd aan de B. V. L. de medewer king te verleenen, die de vereeniging kan geven. Vervolgens bracht de penningmeester, de Joh. Geijtenbeek, het jaarverslag uit, waarin de uitneménd geslaagde feestviering op 31 Augustus 1931 uitvoerig werd gememoreerd. De verschillende personen die aan het wel slagen van den dag hebben medegewerkt, werd hartelijk dank gebracht Onder dank aan den secretaris -werd het verslag goedgekeurd. Vervolgens bracht de pennignmeester, de heer Jansen, financieel verslag uit. De inkom sten hebben bedragen 1008 75. de uitgaven 932.10, zoodat er een batig slot is van f 76.65. Bij den heer de Bruin bracht de kas- commissie verslag uit van haar bevindingen. Alles was in de beste orde bevonden, zoodat de penningmeester onder dank voor zijn ge houden beheer werd gedéchargeerd. Ifi de nieuwe kascommissie werden benoemd de hee ren dr. van Es, Breebaart en Wervelman Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Jansen, Rosier en Voorbij herkozen. Op voor stel van het bestuur werd als achtste bestuurs lid bij enkele candidaatsstelling gekozen de heer de Brum. Vervolgens werd aan de orde gesteld de be spreking over het feestplan 1932. Het be stuur heeft zich ook dit jaar weer voorge steld des middags een kinderfeest te houden. Daarbij zou een goochelaar kunnen optreden en een poppenkast-vertooning plaats hebben. Voorts zouden wedstrijden kunnen worden georganiseerd, b.v. een gecostumeerde voetbal wedstrijd, een wedstrijd met versierde fietsen, versierde hoepels eri versierde paraplu's, een windhondenwedstrijd, terwijl enkele andere aenvulilngen worden overwogen. Wat't avond feest betreft, werd gezocht naar een oplossing waarbij de vereeniging „Koninginnedag" en de Leidsche Chr. Oranjevereeniging elkaar zoo min mogelijk in de wielen rijden. Verschillende plannen werden overwogen. Zoo zou b.v. de Vereeniging „Koninginnedag" des avonds een groote openlucht-bioscoopvoorstelling kunnen geven op het Schuttersveld, terwijl de Leidsche Chr. Oranje-vereen, een avond zou kunnen ge ven in de Stadsgehoorzaal, die vroegtijdig af geloopen zou zijn, zoodat ook nog gemeen schappelijk de avond zou kunnen worden be sloten. Ook zou de Leidsche Chr. Oranjever eeniging aan den vooravond een wijdingsavond kunnen geven in de Stadsgehoorzaal en de feestviering op den avond van 31 Augustus aan „Koninginnedag" overlaten. Besloten werd dat nog nader geconfereerd zal worden, om tot een zoo goed mogelijke oplossing te komen. Het bestuur zal overwegen nog een meer gedetailleerd plan uit te werken, ook wat het middagfeest betreft. Daarna werd de vergadering gesloten. Na afloop van de vergadering gaf de heer Joh. Gevtenbeek een vertooning van een goed geslaagde smalfilm, die de feestviering on 31 Aug. j.l. in beeld bract. Dit filmpje ontlokte aan de vergadering een dankbaar applaus. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Donderdag a.s. te 10 uur zal er een ver gadering zijn van hoofdingelanden-plaats vervangers in het Gemeenlandshuis te Lei den ter benoeming van drie candidaten voor de betrekking van hoogheemraad, opengeval'en door het genomen ontslag van den heer Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout. Stille Armen. Deze week kan is slecht dankbaar mel ding maken van één ingekomen gift. Tor eere van St. Josef van Mej. N.N. f 5. We ontvingen meerdere aanvragen om ondersteuning en we blijven ons dus aan bevelen. JAC. CREYGHTON, Jres. Bijz. Raad der St. Vincent. Ver. Bijnsburgerweg 149 Gironum. 131200.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2