Als een rozeblaadje V&kif RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN HET HUIS DER VERSPIEDERS DONDERDAG 18 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Paard op hol. Jongen gedood. T© Doornspijk was een tienjarig zoon tje van den landbouwer E. Ponstein met zijn grootvader met paard en wagen naar de bosschen geweest o mhout te balen. Op een gegeven oogenblik, terwijl het jon getje naast den wagen liep, werd, aldus de „Zw. Cr't.". het paard schichtig en kwam het jongetje door den schok onder den wa gen terecht met het hoofd onder de wie len. Een spoedig ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Knaapje overreden en gedood. Toen gistermiddag te ongeveer kwart over drie een groepje kinderen te Amster dam, dat bij de Keulsche Vaart had ge speeld den rijweg van de Weesperzijde wil de oversteken, kwam een bijna zevenjarig knaapje ongeveer ter hoogte van de Cel- siusstraat te struikelen met het noodlottig gevolg, dat het. werd aangereden door een luxe auto, welke uit de richting Duiven- dracht kwam. Het kind was onmiddellijk dood. Het lijkje is per auto van den G. G. i en G. D. naar de ouderlijke woning ver- voerd. Den chauffeur va-n de auto treft geen schuld. Gecompliceerde aanrijding. Een ernstig gewonde. Op de Korte Prinsengracht te Amster dam reed gistermiddag een gro.ote tank wagen van de Shell, die door een tractor werd getrokken, in de richting van de Brouwersgracht. Voor de tractor reed een luxe-auto, welke plotseling voor een hin dernis moest stoppen, waardoor ook de chauffeur van den tractor verplicht was, uit alle macht te remmen. Door de zwaarte van den tankwagen kon dit echter niet meer bijtijds geschieden, met het gevolg, dat de tractor tegen den luxe auto opbot ste en tevens een aanrijding veroorzaakte met een stilstaanden dienstauto van de fir ma Vroom en Co. Een persoon, die naast den chauffeur van den tractor gezeten was en de aanrijding had zien aankomen sprong vlak voor dat moment uit de cabine, het- geen hem noodlottig werd, aangezien hij tusschen den tractor en den auto van Vroom bekneld geraakte. Met ernstige in wendige kneuzingen is de man men auto van den G. cn G. D. naar hetv> Binnen gasthuis vervoerd. De tractor bleef onbe schadigd de beide andere auto's liepen niet ernstige schade op. Tusschen machines bekneld en gedood. Gistermiddag is de 30-jarige monteur B. Muilwijk te Hardinxveld, werkzaam op de Machinefabriek „Holland" tusschen de machines bekneld geraakt. De dood trad onmiddellijk in. Het slachtoffer was ge huwd en vader van één kind. Aan de gevolgen overleden. 1 In het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag is, naar het „Vad." meldt, over- 1 leden de 17-jarige mej. de R., wonende op de Paul Krugerlaan, wier kleeren Zater dag j.l. in de ouderlijke woning bij ongeluk in aanraking met de vlam van een gasstel waren gekomen, tengevolge waarvan zij 1 ernstige brandwonden had bekomen. BRANDEN. Landbouwschuur verbrand. Veel vee omgekomen. Door onbekende oorzaak is de landbouw- i schuur va.n zekeren L., te Geesteren, onder 1 de gemeente Tubbergen, to den grond toe afgebrand. Er kwamen 15 varkens en 2 kalveren in de vlammen om. Ook groote i hoeveeyheden hooi, stroo, landbouwgereed- I schappen etc. gingen verloren. Verzekering j dekt de schade. Brand in een papier- magazijn. Dinsdagmiddag ontstond brand in het papiermagazijn van de firma wed. G. J. Eilander aan den Brink te Deventer. Door het zeer brandbare materiaal liet het vuur zich aanvankelijk ernstig aanzien en de politie en de brandweer rukten dan ook met veel materiaal uit. Na ongeveer een uur was men den brand meester. De ge- heele voorraad ging verloren, deels door het vuur, deels door het bluschwater. Om trent de oorzaak tast men nog in het duis ter. „Zw. Crt." Brand te Den Haag. Gisteravond omstreeks half tien is brand uitgebroken in een winkel van da meshoeden en confectie in de Spuistraat te Den Haag. In het winkelhuis was nie mand meer aanwezig, maar de portier van 't belendende Apollo-theater telefoneerde de brandweer, die spoedig met de motor spuiten van 't hoofdbureau en den Rijswijk- schen weg aanwezig was. Onder leiding van den chef der brand weer, hoofdinspecteur De Ridder, werd het blusschingswerk krachtig doorgezet. De ta melijk brandbare winkelvoorraad was ech ter reeds grootendeels een prooi der vlam men geworden, maar daartoe bleef de schade dan ook beperkt. De oorzaak van den brand is vermoede lijk een defect aan de kachel. Eerst een bon: dan brand blusschen. Het geval met de raotorspuit te Zaan dam, die niet mocht uitrijden voor een belastingkaart was ingevuld, vindt navol ging- Er moet nu eenmaal orde zijn, zelfs bij brand en het is ontoelaatbaar, dat op onregelmatige wijze gebluscht wordt. Dat het ook nog wel ordelijk kan, werd dezer dagen op een ambachtsschool te Amsterdam bewezen. Op deze school heerschte tot voor kort nog de verkeerde meening, dat de eene leerbar, zoo maar, op een eenvoudig verzoek, den anderen mocht ter wille zijn met het afstaan van eenig materiaal of gereedschap. Daarna is door een ingenieus bonnenstelsel een einde ge maakt. Het loopt nu alles over directie en administratie. En nu kwam er brand op een bovenver dieping. De leeraar liet de klas ontrui men en stuurde eenige leerlingen naar be neden om emmers zand. Het brandde bij de loodgieters al vrij stevig en er was bo vendien benzine bij het geval betrokken. Inmiddels bluschte leeraren en leerlin gen wat ze konden, sleepten weg was los was en zagen dra de zandhalers naar boven komen hollen. Doch met leege emmers. Eerst moest een behoorlijk geteekend aan vraagbriefje voor zand worden ingediend. De brand heeft zich ten slotte bij dit besluit neergelegd en werd zonder zand, alleen na een beetje meer schade ge bluscht. Van een trein gesprongen. Dezer dagen sprong even buiten Zwolle een vrouw van en trein naar Blokzijl. De medepassagiers zagen haar even later later naast de rails liggen, langzaam opstaan en wegloopen. De trein stepte en men* zag daarop de machinist de vrouw naloopen en inhalen, maar zij scheen te weigeren om mee terug te gaan. Onverrichter zake keer de de machinist terug. Men vertrok zonder de reizigster. In Ha-sselt waarschuwde men 't station Zwartsluis, waar b aankomst een andere machinist gereed stond om den trein ver der te brengen. Wat toch was het geval? De vrouw was de echtgenoot© van den machinist. Zij had op het balkon staande gezien, dat haar man teekens wisselde met een langs de lijn wonend meisje en in haar woede daarover is zij uit den trein gesprongen ommet heb meisje te gaan praten. „Hbld." zoo frisch en zacht wordt Uw teint door het dagelijk6ch gebruik van „Zlj"-Crême. EEN VERGETEN VEROORDEELDE. Vonnis na 14 jaar ten uitvoer gelegd? Uit Zaandam wordt aan de „Tel." ge meld: Ruim veertien jaar geleden werd een toenmaals 27-jarige inwoner van Wijk aan Zee en Duin wegens diefstal door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Tot den dag van gisteren hoorde de man nooit meer iets van de onverkwikkelijke affaire en het vonnis was nog steeds niet ten uitvoer ge legd. De les had hem tevens wijzer ge maakt en na deze eerste kennismaking met den rechter kwam hij nimmer meer met de Justitie in aanraking. Hij trad in het huwelijk, kreeg een gezin en vesticde zich te Oostzaan, waar hij een eerzaam be staan leidde. De man is nu 41-jaar en nie mand in zijn woonplaats wist van de smet in zijn verleden iets af. Totdat dezer dagen de ontgoocheling kwam in den vorm van een arrestatie tot het ondergaan van de straf die hem veertien jaren geleden was opgelegd. Hoe het mogelijk is geweest dat de justi tie dezen veroordeelde zoolang uit het oog heeft kunnen verliezen, is niet duidelijk. Na de uitspraak van den Haarlemschen rech ter is de man in militairen dienst gegaan en het is niet onmogelijk dat deze om standigheid, tot een misverstand heeft aan leiding gegeven. Intusschen vernemen wij, dat de gearresteerde, in afwachting van een nader onderzoek, reeds weer is vrijge laten. DE DIEFSTALLEN IN EEN ZWEMBAD Badknecht gearresteerd. De politie van het bureau Linnaeusstraat te Amsterdam is, in verband met een sinds December vermiste portemonnaie met inhoud, overgegaan tot de' arrestatie van een 48-jarigen badknecht, werkzaam bij het Sportfondsenbad. In verband hiermede vernemen wij, dat een loterijbriefje van een ongevallenverze kering, hetwelk, naast eenig geld, den in houd van genoemde portemonnaie uit maakte, den man noodlottig is seworden. Op dit briefje was n.l een prijsje gevallen, dat de badknecht geooogd heeft te innen. Daarbij is hij tegen de lamp gevlogen. Een in de woning van den arrestant door de politie gehouden huiszoeking had tot resultaat, dat gevonden werden twee Wa terman vulpenhouders, een verguld zilve ren voetbalmedaille, een zilveren water polo medaille met de woorden D. J. K. III Kamp 1931 en een nikkelen horloge, welke voorwerpen in het. Sportfondsenbad zijn ontvreemd. Aan een nieuwen diefstal uit een kleed kamer in het Sportfondsenbad, n.l. een portemonnaie met 35, waarvan aangifte is gedaan, is. naar is gebleken, de gearres teerde badknecht onschuldig. In zijn slaap verrast door een inbreker. Gisternacht omstreeks twee uur hoorde de heer W. H. van der T., wonende aan de Schie. te Schiedam, aan de deur van zijn slaapkamer eenig geritsel en even later hoorde hij dat de knop van de deur zacht jes werd omgedraaid. Toen hij het licht aandraaide hoorde hij iemand hard de trap afloopen. Bij een nader onderzoek bemerkte de heer Van der T., dat de bui tendeur open stond, waardoor de dief was verdwenen. In de -woning stonden alle kasten en laden open en een groot aantal zilveren voorwerpen lag op de tafel en op den grond. Vermist worden een regenjas een kinderspaarpo-t met eenig geld en eeni ge zilveren voorwerpen. De dief heeft zich toegang verschaft door een gat in de bui tendeur te boren, waardoor hij met een draad de deur van het dagslot kon krijgen. „Tel." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 19 Febr. Huizen, 298 M. Algem. programma van de NCRV. 8.00 Bijbellezen. 8.159.30 Gramofoon. 10.30 Voor de zieken. 11.0012.00 Gramofoon. 12.15 Sohstenoonoert (viool, cello, piano). 2.00 Nuttige werken. 2.30 Pauze. 3.00 Solistenconcert (sopraan, alt, bari ton, pianoj. 5.00 Lezing over fotografie. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Lezing door H. J. Steinvoort. 6.30 Radiopraatje. 7.00 Lezing door A. Herwig. 7.45 Lezing over het Geethejaar 1932 in Duitschiand. 8.00 Concert door de Haarlenxsche Or kestver. o. i. v. F. Schuurman. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Persber. 10.3011.30 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoon. 9.00 Septet o. 1. v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht uoor Minny Erfman. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Voor den Bond v. Soc. Dein. Vrou- wenoiubs. 11.15 Vervolg concert. 12.00 Gramofoon. I.00 Omroeporkest o. L v. N. Treep. 2.00 Voor de scholen. 2.30—4.00 Vervolg oroeporkest. 4.00 Pianoconcert door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-Orkest o. 1. v. H. dè Groot. 6.45 Causerie over het kapitalisme. 7.15 Vervqjg concert. 8.00 Lezing door mej. dr. N. A. Bruining. 8.30 Concert Pianomuziek van Haydn. 9.00 Lezing door ds. Trouw. 9.30 Vervolg pianocencert. 10.00 Persber. 10.15 Lezing door ds. Cramer. 10.45 Gramofoon. II.00—12.00 Roemeensch onkest Tanase Codolban. W. André:tenor. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoon. 1.00 Orgelconcert. 1.50 Gramofoon. 2.45 Voor de soholon. 4.05 Concert voor de soholon. 4.50 Moschetto en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Strijkkwartetten van Brahms. 7.10 en 7.25 Lezingen. 7.50 Lezing. 8.20 Het BBC-orkest o. 1. v. B. Walton O'Donnefl. N. Lees: bariton. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „Grab them by the ears", radiohoor spel. 10.30 „The Mary Celeste" mysteriespol van de zee van Garde Peach. 11.4512.20 Dansmuziek. Savoy Hotel Orpheans. R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoon. 8.20 Concert door het omroeporkest en solisten o. 1. v. H. Defosse. Kal und borg, 1153 M. 12.051.20 Concert in Hotel Angleterre. 2.204.20 RacLio-blaasorkest o. L v. An dersen, m. m. v. solisten. 7.208.20 Thomas Kingo-concert in d.e Domkerk Kopenhagen. 8.20 „Michel Perrin", of „Politiespion te gen wil en dank", klucht. 9.50 Pianoconcert. 10.3011.50 Dansmuziek. Petersen© or kest. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 11.10 Orkestconcert. 12.25 Orkest v. werklooze musici. 1.50 Gramofoon. 4.20 Orkest v. werklooze musici. 7.35 Liederen van Schubert (bos, piano). -8.05 „Das Konzert", Werga-orkcst met solisten. 9.4511.20 Orkestconcert o. L v. Eysoldt. Brussel, 509 en 339 M. 509 M.: 12.352.05 Gramofoon. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Damnation de Faust, gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 339 M.: 12.352.05 Gramofoon. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoon. 8.20 Omroeporkest o. L v. Hr. Klumps. 8.50 Concert i. h. Conservatorium Brus seh Rome, 441 M. 7.20 Gramofoon. 8.20 „Frasquita", operette van Fr. Le- har. 9 Z e e s e n, 1635 M. 3.504.50 Orkestooncert. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 9.35 Concert door een orkest van MühL acker. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Massale actie der Amsterdamsche snorders. Als ernstig protest tegen pogingen der hoofdstedelijke politie om aan het z.g. snor ren in Amsterdam s straten een einde te maken, hadden gisteravond enkele honder den chauffeurs van de gele- en witteband auto's na een massa-vergadering op bet Amstelveld te hebben gehouden, het be sluit genomen in een lange file van wa gens door het centrum der stad te trekken en aldus, hevig toeterend en claxoneerend, tegen het in hun bestaan ingrijpende op treden der autoriteiten te demonstreeren. De politie had echter haar maatregelen getroffen en het brandpunt van de aotie, het Rembrandtplein, voor dezen ongewo- nen optocht afgesloten, zoodat de chauf feurs zich gedwongen zagen, hun demon stratie tot de omliggende straten te be- Ook hier zorgde een vrij grooto politie macht, dat de optocht der wagens zooveel mogelijk verspreid werd, hetgeen echter niet wegnam, dat op verscheidene punten, juist qp het tijdstip, dat de bioscopen uit gingen, vrij ernstige opstoppingen werden veroorzaakt. De groote belangstelling van het publiek mede in aanmerking geno men© ging het in dit gedeelte der stad geruimen tijd rumoerig toetot ernstige incidenten is het echter, voor zoover gis teravond laat viel na te gaan, niet geko- Zorg dagelijks voor U« keel - gorgel droog mei het behoort tot de hygiëne, nèt als 't poetsen van Uw tanden! orlgineete dooien i 25. 45 en 65 ctt. GRATIS COLLEGES. De kantonrechter-plaatsvervangcr te Leiden, mr. M. B. Bos, hooft een zestal studenten, die aan de Leidsche Universi teit in November van het vorige jaar col leges hebben bijgewoond, zonder de ver schuldigde collegegelden te hebben be taald, veroordeeld tot boeten van 60. en 75. Uitgesproken J. A. Mechelse, koopman, Leiden; eur. mr. A. R. H. Schölvinck, Warmond. Opgeheven: H. A. van Kesteren, H i 11 e g o m. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 30) Jasper bracht twee vervelende dagen door, zonder tot een besluit te kunnen ko men en zijn moreele kwelling werd steeds grooter. Wat een kijflustige helleveeg was de plicht toch Moest hij Durell aangeven, soldaten naar Stonehanger laten sturen en misschien voor goed Nance verliezen Neen de plicht kon naar de weerlicht loopen. Als de plicht geen minder ruwe oplossing voor het vraagstuk wist dan moest die maar op zij gezet worden. Dan moest hij zelf die oplossing vinden In zijn onrustige stemming had hij Devil Dick laten zadelen en vroeg in den middag reed hij uit. Weldra zal hij oog in oog staan met de beslissing. In een eenzame laan, niet ver van het huis, was een arbeider in het kreupelhout bezig te snoeien. Jasper herkende Tom Stook van Bramble End, een flinke, vlijtige man die door de Benhams vaak voor allerlei diensten werd gebruikt. Tom was een kerel met een herculische ge stalte. Hij had een haviksneus, onder aan zijn kin een pluizig baardje en diepliggen de, ernstige en verstandige oogen. Hij was zoo in zijn werk verdiept dat hij Jasper pas zag toen hij vlak bij was. Jasper begroette hem vriendelijk en de man antwoordde: Morgen, Master Jasper Hoe is het met het onkruid SlechtMaar verderop is het nog slim mer dan hier. Tom Stook was een zeer -conversabel heerschap, tenminste als het onderwerp van het gesprek niet zulke persoonlijke za ken betrof als stroopen en smokkelen. Hij was een geslepen rakker, sluw, schijnbaar- gedwee en ontzettend sterk. Er waren al lerlei fantastische verhalen in omloop over hem en zijn eenzaam, vervallen boeren huisje. Tom Stook praatte en snoeide, af en toe met zijn had zijn kinderachtig baard je liefkoozend, terwijl hij Jasper vorschend aankeek. Geen vuurtorens meer aan 't branden, sir? Yoorloopïg niet, Tom. Het volk was doodsbang. Ik zag het beginnen, net even over twaalven. Je gaat ook niet vroeg onder de wol, Tom. Ja, dat kan wel eens zoo uitkomen, was het diplomatieke antwoord. Hij snoeide een oogenblik zwijgen door. Het doode hout is verbazend dik, sir. Het verstikt bijna de groote twijgen. Ja, het kan wel zijn dat ik weleris laat naar bed ga, maar een mensch ziet somtijds rare dingen bij nacht; dat is zeker. Wat voor soort dingen, Tom? Lichten en geblindeerde lantaarns. Smokkelaars en Francozen. Och kom, Tom Vast hoor Waar zie je die lichten dan? Daarginds, op Stonehanger. Het zijn niet bepaald lichten, maar het is een soort schijnsel dat je een tel of tien kunt zien. Ik zeg van niemand iets kwaads, Master Jasper, want we zijn geen van allen zoo lekker dat we een grooten mond over een ander hoeven te hebben. Maar ik heb om middernacht vreemde kerels over de wei bij Stonehanger zien sluipen. Jasper zette een ongeloovig gezicht. Wanneer ga je stroopen of smokke len, Tom Daar doe ik niet aan, sir, zei hij dood ernstig. Natuurlijk niet. Tom. Ik ook niet. Maar de oude heer op Rush Heath lust een goed glas punch en we vragen hier in Sus sex de menschen het hemd niet van 't lijf. Maar de rum komt in de kelder, wat zeg jij Tom? Maar smokkelen 's nachtsna tuurlijk niet Master Jasper, ik heb altijd wel ge zegd dat U een jonge man bent waarmee te praten is. Tom ging heftig door met snoeien. Kent u die knul in 't zwart die altijd op een zwart paard rijdt? Wien bedoel je. Tom Een Fransoos. Een soort edelman, ge loof ik. Bedoel je den Chevalier de Rothan Dat kan wel zijn, Master Jasper. Die heb ik om Stonehanger zien sluipen. Een geest heb je misschien gezien Ik weet wat ik zeg. Master Jasper Ik zag hem juist voor het aanbreken van den dag de wei over komen. Weet u de steengroeve tusschen Bramble End en 'Stonehanger? Ja. Daar heeft hij zijn paard achtergela ten den heelen nacht. En ik heb hem ook met de dochter van Durell gezien. Wat bedoel je, Tom? Er was geen kwaad bij, Master Jas per. Twee dagen geleden zag ik ze sa- men de wei oversteken. Ik was ginder aan het brem snijdlen om er mijn dak mee le repareeren. "Welke dag was dat? Dinsdag? Ja, Dinsdag. Jasper ging aan den rand van den weg zitten en staarde met een somber gezicht voor zich uit over de koolvelden. Tom keek den anderen kant uit. weer onvermoeid be zig met zijn werk. Na een poos gezwegen te hebben vroeg Jasper: Heb je er iemand iets van verteld? Neen, Master Jasper. Ik houd er niet van om over een andermans zaken te pra ten. Maar ik moet toch zeggen, dat de zaak me niet aanstaat Weer zweeg Jasper een poos: Wat dacht je dan, Tom, zou die oude Durell niet zuiver op de graat zijn? Weet je het zeker van dien Franschman? Een mensch kan zich natuurlijk al tijd vergissen, maar ik geloof toch niet dat ik het ver mis heb. Ik ben blij dat je het me verteld hebt, Tom. Op het huis ligt een halve zijde spek voor je. Jasper steeg weer op en reed de velden in. Wat Tom Stook hem verteld had, had op hem gewerkt alsof een schot hem plot seling had opgeschrikt. In de warboel van zijn gevoelens van den laatsten tijd was een nieuw element gekomenjalouzie. Hij had van den aanvang af een antipa thie tegen de Rothan gehad, maar dat vage gevoel van afkeer was nu aangebla zen tot heftigen, onmeedoogenden haat. Het schijnt daar een nest van spion nen te zijn op StonehangerDe dominee schijnt het toch bij het rechte eind te heb ben gehad. En dat die de Rothan een schurk is, schijn ik ook niet verkeerd ge zien te hebben Hij en Nance vrienden Of zou dat alleen maar zoo lijken? Och, dat onschuldige, lieve kind En die dwaas van een Jasper Benham die zich in het ootje heeft laten nemen Gooi het van je af, kerelgooi het van je af Maar deze laatste overweging belette toch niet dat Jasper rechtstreeks koers zette naar Stonehanger, in een humeur zoo slecht als bet humeur van een mensch maar zijn kan. Wat hij precies wilde stond hem niet klaar voor oogen. Maar hij was buiten zichzelf van woede, zijn zelf-con- trole was op den loop; zijn mannelijk re- voel van eigenwaarde was diep geschoTt omdat hij meende dat hij voor de mal was gehouden. Zijn ontwaakte jalouzie dreef hem naar Stonehanger. De weg dien hij narn, voerde uit het Zui den over de meent. Jasper passeerde de steengroeve, waar volgens het beweren van Tom Stook de Rothan soms zijn paard ach terliet. Jasper daalde er in en ontdekte, dat de groeve thans een diepe kuil was, beelemaal begroeid met heistruiken en bra men, de ingang half versperd door geen grooten vlierboom. Maar er waren platge trapte pieken hier en daar en een ruw pad dat in de meent uitkwam. Wanneer men hier vandaan in de rich ting van Stonehanger ging waren het dak en de schoorsteenen van hot huis onzicht baar door een verheffing in het terrein. Maar als men die voorbij was, had men opeens het volle gezicht op het oude huis met zijn grijs terras en zijn door don wind bewogen booinen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9