KERKNIEUWS SPORT LUCHTVAART DONDERDAG 18 FEBRUARI 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Het resultaat van een dwazen inval. Naar het Hongaarsohe blad „Az Est" uit Baja verneemt, had aldaar dezer dagen een zonderlinge reclame-optocht plaats. Een boer had reeds verscheidene malen zijn koe te koop aangeboden maar nie mand wilde hem er meer vooj geven dan veertig pengö. Eenige dagen geleden ech ter kwam de schilder van het dorp bij hem en zeide hem, dat hij zijn koe moest laten opschilderen. De boer ging met het voor stel van den schilder accoord en deze verf de de koe zwart. Bovendien schilderde hij op beide zijden van de koe in groote witte letters: „Een kilo vleesch, dertig filler, he denmiddag te verkrijgen op het abattoir Hierna huurde de schilder twee Tziganen en met muziek werd de beschilderde koe naar het abattoir geleid. Een ontzaglijke menschenmassa sloot zich aan bij den zonderlingen stoet en ver gezelde de koe naar het abattoir. Hier bliezen de Tziganen nog-een korten treurmarsch en hielpen het arme beest daarna naar de andere wereld. 's Avonds stak de boer 156 pengö in zijn zak. Nieuwe brug over de Theems. Met 97 tegen 22 stemmen heeft de Lon- densche graafschapsraad gisteravond be sloten om over te gaan tot afbraak van de Waterloo Bridge en op dezelfde plaats een nieuwe brug over de Theems te bou wen. De nieuwe brug zal overeenkomstig het advies van de bruggencommissie wor den gebouwd onder leiding van den archi tect Sir Giles Gilbert Scott, en zal wor den uitgevoerd door de firma Rendels. Palmers en Tritton. Het sloopen van de oude en het bouwen van de nieuwe brug wordt geraamd op een totaal bedrag van 1.295.000 pond sterling, waarvan het mini sterie voor Verkeerswezen 60 procent zal bijdragen ui,t het Wegenfonds. De nieuwe brug zal breeder zijn dan de bestaande en zal plaats bieden voor zes files. Op zoek naar schipbreukelingen van 9 jaar geleden. Jarenlang doet in Sydney al het gerucht de ronde, dat zich onder de inlanders van Noord-Australië een blanke vrouw zou be vinden en nu die geruchten steeds hard nekkiger worden, is besloten een goed uit geruste hulpexpeditie, naar een nagenoeg onbekend gebied, dat op 500 K M ten oos ten van Port Darwin is gedegen, te zen den. Men vermoedt, Gat de bedoelde vrouw de eenige overlevende is van de schipbreuk van het jacht '..i)oucrl.as Mawson'1 dat in 1923 in de golf van Carpentaria is vergaan. Uit het onderzoek, dat direct na de schip breuk werd ingesteld, bleek, dat een vrouw en haar negenjarig dochtertje het land hebben kunnen bereiken. Zij moeten door halfwilde stammen naar het binnenland zijn ontvoerd en toen de moeder zich hier tegen verzette, werd zij vermoord. Het meisje zou thans ongeveer achttien jaar moeten zijn en alle geruchten over het ver blijf van een blanke vrouw in de binnen landen spreken over een vrouw van dien leeftijd. Het gebied is bijna nog niet geëxplo reerd, zoodat men ook van de bewoners heel weinig weet. Zij leiden een nomaden leven in primitieve tenten,, kleeden zich bijna niet en leven van veeteelt en land bouw, die eveneens met zeer eenvoudige hulpmiddelen worden beoefend. Mocht het meisje zich nog in leven bevinden, dan zal haar opsporing in elk geval zeer moeilijk zijn. H. WIJDINGEN. Paters Franciscanen. Op 21 Februari zal Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen in de kloosterkerk der E.E. Pa ters Minderbroeders te Alverna de H.H. Wijdingen toedienen: van diaken: fr. Salvius Klarenbeek, fr. Agathangelus Nelissen; van sub-diaken: fr. Adjutor Bietjens, fr. Dismas van Galen, fr. Diodorus Polane, fr. Rutgerus Hermans, fr. Illuminatus Everts, fr. Monaldus Goemans, fr. Humi- lianus de Klein, fr. Vitalicus Spendel, fr. Remedius Deken, fr. Florimundus Schou ten, fr. Wernerus Chermin, fr. Athanasius Kwaaitaal, fr. Armandus Pex, fr. Junipe- res Grunheid, fr. Hubertus Nieuwenhuy- zen, fr. Herbertus Timmermans, fr. Fulber- tus Laurant, fr. Aquino van Liebergen, fr. Clementius Schoonbrood, fr. Wulstanus Groothuizen, fr. Victorieus v. d. Luur, fr Castlulus v. d. Eijnden, fr. Salvinus Duyn- stee; van de vier kleine orden: fr. Godehar- dus Boom; van de tonsuur en vier kleine ordenfr. Jucundianus de Kok, fr. Faustus Bruna, fr. Nivardus Noordermeer, fr. Jovinus Broek- huyse, fr. Solanus Geubels, fr. Gerulphus Tmholz, fr. Antonellus Boere, fr. Guiber- tus Alders, fr. Longinus Tusch, fr. Rodul- phus Pans, fr. Gordianus Wienk, fr. Aga- tho de Mönnink, fr. Concordius van Ba- -vel, fr. Aquilinus Emmen, fr. Sidonius Mehring, fr. Lactantius Engelbergt, fr. De- sideratus Mulder, fr. Romulus van der Velden, fr. Torphinus van Bueren, fr. Ger- manicus Jacquemeins, fr. Florus Claessens fr. Constantinue van Rijn, fr. Benno van Buijtenen, fr. Fredegandus Thelen, fr. Jor- danus Noordermeer, fr. Gonsaldus Wils- haus, fr. Eurelianus van Dijk, fr. Cantius Andreoli, fr. Adelardus Epping, fr. Gan- dulphus Bertels, fr. Alcuinus van Milten burg, fr. Floregius Rijpma, fr. Bertram v. Breukelen, fr. Fraternus Beekman, fr. Eleutherius Lohman, fr. Hildebrandus van Putten, fr. Acharius van der Heuvel, fr. Erasmus Veen, fr. Maximianus Sier, fr. Edgar Neefjes, fr. Novatus Hutjens. VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. Programma voor Zondag a.s.: Afd. A: SJC 1—RWD 1 (H. v. Velen); DOS I—OVV I (C. v. d. Zijden). Afd. B: SMC I—VVB 1 (A. Knecht); Alph. Boys 1—SNA I (A. Waaier). Afd. 0: RWD 2VVL 2 (S. Belt). Aanvang der wedstrijden 1 uur. Hieronder volgen de competitiestanden, bijgewe_rkt tot en met Zondag IX Afd. A. R. W. D. 7 6 1 26-6 13 Lisse I 8 5 2 1 295 12 S. J. O. I 7 5 1 1 235 11 D. O. S. I 8 3 3 2 16—9 9 j O. V. V. I 7 2 1 4 10-31 5 I Teylingen I 8 1 7 632 2 Leiden X 9 1 8 730 2 Afd. B. V. V. L. I 10 7 2 1 16—7 16 Alph. Boys I 8 6 2 13—2 16 S. N. A. I 9 5 1 3 16—10 11 V. V. B. I 9 3 6 8—10 6 S. M. C. I 7 2 1 4 9-13 5 Lisse 2 7 1 1 5 4—12 3 Meerburg I 8 116 416 3 Afd. C. A. S. 0. I 7 6 1 36-6 13 R. W. D. II 4 2 1 1 7—6 5 V. V. L. II 3 2 1 74 4 Meerburg II 4 1 3 417 2 S. M. C. II 66 0—21 0 De competitieleider P. J. A. DE VRIND. Interacademiaal Tournooi. De uitslagen van de gisteren te Wage- ningen gespeelde interacademiale wedstrij den zijn als volgt: AmsterdamWageningen II 03; Lei denUtrecht 33. (Door het nemen van strafschoppen werd deze wedstrijd in het voordeel van Utrecht beslist.) DelftGro ningen 3L RUGBY Stedenwedstrijd Amsterdam—Haarlem. De Amsterdamsche Athletiek Club wel ke sinds korten tijd naast athletiek ook de rugby-srport beoefent, heeft voor a.s. Zon dag de beschikking gekregen over hot middenveld van de Sintelbaan aan het Olympia-plein, waar ter propageering van het rugby-Bpel een stedenwedstrijd zal plaats vinden tusschen Amsterdam en Haarlem. Rugby wordt momenteel reeds in vele plaatsen van ons land beoefent en men koestert dan ook reeds plannen eerstdaags een internationale wedstrijd te spelen te gen België. Voor de steden-ontmoeting bestaat reeds zeer veel belangstelling. Ter nadere kennismaking met de rugby- sport zal Zondag a.s. aan iederen bezoeker een korte uiteenzetting van het spel gege ven worden. De wedstrijd vangt om twee uur des middags aan en zal geleid worden door den heer Latz. In het Haaxlemsche vijftiental spelen en kele Delftsche studenten mede, hetgeen zeer zeker voor het bezoekende vijftiental een versterking beteekent. De beide ploegen zijn als volgt samen- diger, die voor Schotland heeft gespeeld; de middenspeler Cleland, die een der in den laatsten tijd op den voorgrond treden de jongeren is. In de voorhoede zullen ver der uitkomen Parslowe, een Iersch inter national, Utting die gekozen werd voor de Engelsche selectiewedstrijden en in dit sei zoen het grootst aantal doelpunten in 1ste klasse hockey heeft gemaakt en verder Gardner en James, die eveneens voor se lectiewedstrijden werden gekozen. De Colonial Hockey Union komt dus met twee reserves. Het elftal, dat kan worden samengesteld wordt sterker geacht dan dat van het vorig jaar en in ieder ge val sterker dan het elftal, dat met Paschen 1931 deelnam aan het tournooi te Ham burg, waar zulke fraaie resultaten tegen het reserve Duitsche elftal en andere Duit- sche combinaties werden behaald. Als scheidsrechters zullen fungeeren Commander J. D. Campbell voor de Anglo Indians, jhr. L. J. Quarles van Ufford voor het Nederlandsch B-elftal en de heer Ih. Evekink voor het Nederlandsch A-elftal. Dultschland-Nederland amateurs. Naar wij vernemen zal de wielerlanden- wedstrijd voor amateurs tusschen Duitsch- land en Nederland dit jaar begin Augus tus op de baan te Krefeld worden gehou den. SCHIETEN Wedstrijden Generaal Snijders. De stand van de onderlinge schietwed strijden van de Yereeniging Generaal Snij ders te Leiden, over de eerste helft van Februari, is als volgt: Geluksbaan: 1. J. Worst 418 punten. Bekerbaan: 1. J. Steenbergen 7 x 10. Personeele baan: 1. F. v. d. Velden 169 punten (donateur). SCHAKEN. Amsterdam: Full-back: A. van Aanholt (AAC). Three quarters: Smit (AAC), Van der Heyden (idem), Bieger (ARVC), Meertens (Mitropa). Half-backs: Alofs (ARVC), Saayman (SARC). Forwards: De Jonge, Van der Wal en Sluizer (allen (ARVC), Zuidweg (AAC), Kuiper (ARVC), De Kreek, Friedrich en Burgman (allen (AAC). Haarlem: Full back: Dalhuyzen (MTC). Three quarters: Capelle en Rees (MTS), Visser (RCE) en Menalda van Schouwen burg (Lincoln RC). Half backs: Addicks (DSRC), Menalda (DSRC). Forwards: Fischer (MTS), Hoogeboom (idem), Hesseling (HRC), Kooiman (MTS), Termeulen (idem), De Jong (idem), Mole naar (idem), Obst (idem). HOCKEY DE WEDSTRIJDEN TEGEN DE ANGLO-INDIANS. Het elftal der gasten. Zaterdag 20 Februari vindt te Hilver sum de wedstrijd plaats tusschen het Ne derlandsch B-elftal en de Anglo-Indians. Zondag 21 Februari wordt op het HVV- terrein te Den Haag de ontmoeting ge speeld tusschen het Anglo-Indian-team en het Nederlandsch A-elftal. Naar wij thans vernemen komt de Colo nial Hockey Union (Anglo Indians) met de volgende spelers naar ons land: Doel: A. Patterson (Scotland). Achter: D. Leyland Naylor (Scotland) aanvoerder en J. van Beugen Bik (Surbiton H.C.). Middenspelers: H. Cleland (Combined Service Army), Capt. L. Hancock (idem), R. Pearmund (Middlesex) en R. L. Mil- stead (South of England). Voorhoedespelers: A. Gardner (South of England), J. W. James (East of England and Cambridge), A. Rarslowe (Ierland), D. L. Utting (South of England), Lieut. W. M. Lillie (Cobined Services and Army) en L. J. Perdrian (Surbiton H.C.). Van deze spelers maakten Leyland Nay lor, van Beugen Bik oudspeler van Bloe- mendaal en van het Nederlandsch elftal, Milstead, Hancock, Pearmund, Perdrian en Lillie deel uit van de ploeg, die het vorig jaar ons land bezocht. De nieuwe gezichten zijn do döelverdc- WIELRENNEN De competitie van den Ned. Schaakbond» Hieronder volgt de uitslag van den gis teravond alhier gespeelden competitiewed strijd voor de groep B. Noord der 2e klasse: Leidsch Schaakgen. IIT. Arb. Sch.cl II J. M. Volders—A. A. Gordijn 1/2—1/2 D. de JongD. Been 1/21/2 G. SchoppenK. J. Been 1/21/2 A. G. de BlécourtP. Zonneveld 10 B. J. WittenbergG. de Bruin 01 Dr. J. F. Sirks—H. Jacob 10 S. P. OuwerkerkG. Deijkers 1/21/2 L. J. Ru tenL. Keizer 10 A. L. de WolfJ. Soholtes 10 Ir. H. N. FrangoisD. Oudshoorn 10 Totaal 7—3 Door deze fraaie overwinning heeft het Leidsch Schaakgenootschap II een mooie kans behouden om het kampioenschap in deze groep te behalen. Van den wedstrijd L. S. G. IResiden. tie Schaakclub I, die de vorige week alhier gespeeld is, zouden twee partijen uitge speeld worden, nL die van het eerste bord (DemmendalGoris) en die van het 4e bord (SegaarLappi). Gisteravond werden deze partijen voort gezet. Demmendal wist thans de winst te behalen, de andere partij is wederom afge broken en zal de volgende week in Den Haag afgespeeld worden. De stand is nu iets gunstiger voor de Leidsche clubs ge worden nl. 44 en twee onbesliste par tijen. De vermoedelijke einduitslag is een gelijk spel (5—5). De competitie van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Voor deze competitie is in deze week hog gespeeld te Zoeterwoude tusschen de schaakclub aldaar en dex Voorschotensche Schaakclub. Ook hier was de uitslag voor- loopig een gelijk spel, nl. 44 en twee af gebroken partijen. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd 't Groene Laken IKlein Rustoord voor de comp. L. B. B. Ie klasse luidt: J. v. d. Hulst (Kl.R.) 150 17 50 8.S2 J. Bruininckx Cfc Gr. L.) 200 17 56 11.76 Jac. J. v. d. Meer B. Brandt, res. G. Rietbroek H. Barendse 200 33 32 6.06 72 32 11 2.25 150 32 12 4.68 107 31 21 3.45 P. v. Ruiten 150 59 16 3.06 P. Meijer* 140 48 13 2.91 KL Rustoord 2 en 't Gr. Laken 0 punten. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. ID. O. S. II voor de oomp. L. B. B. 2e klasse luidt: N.N. (D.O.S.) 40 18 8 2.22 P. Mulder (Lnto) 125 18 32 6.94 110 41 15 2.68 125 41 11 3.04 73 45 7 1.62 125 45 16 2.77- H. Rietbergen B. Schouten J. Chri8pijn N.N. DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. De stand van den zesdaagsche wieler wedstrijd te Berlijn luidde hedenmorgen zes uur na de neutralisatie als volgt: 1. BroccardoTietz 213 punten. Op één ronde: 2. RiegerPreuss 181 punten; 3. KrollFunda 163 punten; Op twee ronden: 4. RauschHuertgen 239 punten; 5. Char- lierDeneef 178 punten; Op vier ronden: 6. SchoenGoebel 222 punten; Op 6 ron den: 7. Piet en Jan van Kempen 355 pun ten; op zeven ronden: 8. SiegelThier- bach 235 punten; op negen ronden: 9. Bras penningDüllberg 89 punten; op tien ron den: 10. DinaleMiethe 196 punten. Er was 128 uur gereden, terwijl het aan tal afgelegde K.m. 2763.500 bedroeg. P. Schouten, res. 102 49 9 2.08 J. Peerdeman 125 49 15 2.55 L.«U. T. O. 2 en D. O. S. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. IIIPoort van Cleef IIA voor de comp. L. B. B. 3e klasse luidt: H. Koet (P. v. Cleef) 93 45 13 2.06 P. Schouten (D.O.S.) 100 45 15 2.22 G. Tegelaar 96 51 5 1.88 N.N. 100 61 13 1.96 N.N. res. 63 50 6 1.26 H. Nasveld 100 50 15 2.00 De 4e partij is door D. O. S. gewonnen w. n. o. D. O. S. 2 en Poort van Cleef 0 punten. AFGEDWAALD EN WEERGEKEERD. Wat is „weberen"? Gistermiddag om kwart voor drie is de leerling van de Nationale Luchtvaartsehool de heer H. G. Weber, die Zondagmorgen jl. met zijn zuster te Amsterdam in een Pandervliegtuig opsteeg om een kort rond vlucht je boven het Gooi te maken, en daarbij verdwaalde, weer in veilige1 haven aangeland. We hebben over dezen merkwaardigen tr cht reeds een en ander medegedeeld. Bij de N. Luchtvaartsehool bestond over het wegblijven van den heer Weber groote angst. Het was dan ook een ware verade ming toen men tenslotte hoorde, dat de heer Weber wel ver weg, maar toch veilig en wel nabij Valenciennes op de Fransch- Belgische grens geland was. Oogenblikkelijk vertrok een hulp-expe ditie onder leiding van den heer Schmidt Crans naar Valenciennes Deze expeditie nu is gistermiddag triomfantelijk met den geredde op Waalhaven te Rotterdam te ruggekeerd. Direct na aankomst hebben eenige jour nalisten met den heer Weber een onder houd gehad, waarbij hij het volgende ver telde: Zondagmiddag om één uur, was ik met mijn zuster van Sohiphol opgestegen, om even boven Bussum en Laren te vliegen. Na korten tijd reeds ontwaarde ik de to rens van Amersfoort en ik begreep, dat ik te ver was gevlogen. Tk besloot op compas naar het Westen te vliegen en dan langs de kust weer in Amsterdam terecht te ko men. In plaats van dat ik echter naar het Westen toeging, vloog ik, zooals mij na derhand duidelijk werd. pal naar het Zui den. 't Vreemde was, dat ik in de heilige veronderstelling verkeerde naar het Wes ten te vliegen, maar steeds geen zee zag. Beneden mij herkende ik niets. Groote steden waren nergens ta zien. Eerst te drie uur kwamen wij boven een stadje, waar ik tot mijn niet geringe verwondering in een der straten een Belgische vlag zag hangen. Ik vermoedde toen. dat ik aan de Bel gische grens was gekomen, maakte een zwenking en dacht met de zon dan mijn linkerhand te houden wel weer in noor delijke richting te kunnen gaan vliegen. Te half vier weigerde mijn motor en ik concludeerde daaruit, dat de benzine op was. Er zat niet anders op dan te la*nden. Ik kwam terecht op een bevroren stuk moe rasgrond. De landing verliep best. Daar het ech ter gevaarlijk was het toestel op die plaats te laten staan, heb ik het naderhand ver zet en daarbii is het landingsgestel gebro ken. De bevolking van het plaatsje bracht ons al gauw aan het verstand, waar wij ons bevonden. Onmiddellijk heb ik toen naar Amster dam getelefoneerd en daarna heb ik ben zine gekocht, want ik was vastbesloten om op eigen gelegenheid weer terug te vlie gen. Het breken van het landingsgestel en ook het feit, dat de heer Schmidt Crans in- tusschen van de zaak op de hoogte was gesteld, hebben dit plan in de war ge stuurd. Zelf ben ik vandaag teruggevlogen, terwijl mijn zuster den trein heeft geno men. De heer Schmidt Crans vertelde daar nóg bij. dat de heer Weber in Rotterdam zijn brevet heeft gehaald en ook hier voor eer groot deel zijn opleiding heeft gekre gen. Nu alles zoo goed afgeloopen is, heersoht er bij de Aeroclnb weer een vroolijke stem ming en de heer Weber moet heel wat lichtelijk sarcastische opmerkingen verdu ren. Onder meer heeft het werkwoord „v eberen" op Waalhaven ingang gevon den. TRANSATLANTISCHE LUCHTPOST DIENST VIA IJSLAND. Binnen twee jaar in werking? De Transamerican Airlines Corporation heeft aan de regeering van IJsland toe stemming verzocht om op IJsland een van voornaamste bases in te richten voor een nieuwen vliegpostdienst, waardoor de post binnen 48 uur uit Detroit in Londen is. Als de noodzakelijke vergunning is ver kregen, zal onmiddellijk begonnen worden met de voorbereidingen voor het aanleg gen van tien luchthavens in Canada, Dene marken en op IJsland binnen de komende twee jaar. Een vertegenwoordiger van de maatschappij is alhier aangekomen om de noodige voorbereidingen te treffen. FRANSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. In Lotharingen is een Fransoh militair vliegtuig te pletter gevallen. De bestuur der wilde zich nog met een parachute red den, doch deze opende zich niet en de pi loot kwam om het leven. ZUID-AMERIKA-REIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Door de Zeppelin-maatschappij wordt medegedeeld, dat de „Graf Zeppelin" waar schijnlijk op 20 Maart a.s. een reis naar Zuid-Amerika zal ondernemen. INGEZONDEN STUKKEN Alphen a. d. Rijn, 18 Febr. 1932. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van een zekere v. H(emert) in uw blad van 15 dezer een enkel kort woord. Vooreerst erg veel dankbaarheid voor hetgeen er yoor de werkloozeri en hun ge zinnen gedaan wordt, blijkt er uit het stukje nietl Vervolgens, toen begin De cember '31 voor de werklooze arbeiders een locaal beschikbaar werd gesteld, werd hun meegedeeld, dat iederen dag 's mor gens en 's middags koflie en thee voor hen kon worden geschonken. Dit viel lettorlijk en figuurlijk in de smaak, maar de lectuur, de ernstige lectuur die ook werd verscnaft kwam na een paar dagen terug: ongelezen en zou ook niet gelezen wor den! Het crisis-comité meende, dat voor de werklooze arbeiders hun vrije tijd ook wel dienst kon doen om hun ontwikkelmg uit te breiden. Wat de sigaren en tabak aangaat werd door het erisis-cmité ten zeerste Qet. feit toegejuicht en aangemoedigd, dat verschil lende milde gevers deze ta-bak en sigaren beschikbaar stelden. Wat de heer v. H. praat over beter ge- fortuneerden raakt kant noch wal! Als hij de namen wist zou hij weten dat uit alle standen wordt meegeholpen en ik wil van deze gelegenheid gebruik maken, om er even op te wijzen, dat niet onder de ar beiders alleen, maar ook onder de boeren- en midden- en ook, M. v. H., onder wat u noemt gefortuneerde standen veel gebrek wordt geleden. Wat nu betreft het dreigement dat onze katholieke arbeiders zullen overloopen naar het locaal van de modernen, het zou van weinig roomsche beginselvastheid ge tuigen, wanneer om wat sigaren en tabak rooixiscke arbeiders zich daartoe zouden laten overhalen! Het crisis-comité doet alles om de nood te lenigen -en aan gerechtvaardigde wen- schen tegemoet te komen. We vinden het dan ook zeer grievend om onder verwijzing naar de verantwoor delijkheid van degenen die aan het hoofd staan nog giften te willen afpersen. De onedele bedreiging die in het inge zonden stuk naar voren komt zal ons ech ter niet afhouden om de naastenliefde te beoefenen en onze pliebt te doen. Wij zullen niet wegloopen! Het Parochiaal Crisis-Comité. STOOMVAAR 1 BERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. GERWIN (uitr.) arr. 17 Febr. te Antw. Said. P. C. HOOFT (uitr.) pass. 15 Febr. Perira TABINTA (thuisr.) vertr. 17 Febr. van Port Said. KON. H0LL. LL0YD. GERWIN (uitr. arr. 17 Febr. te Antw. KON. NED. ST00MB. MIJ. BARNEVELD (thuisr.) vertr. 14 Febr. van Buenaventura. CLIO arr. 17 Febr. van Alicante te Bar celona. EOS, van Algiers naar Amsterdam, pas seerde 17 Febr. Gibraltar. EUTERPE arr. 17 Febr. van Passages te Bilbao. POSEIDON vertr. 13 Febr. van Kingston naar i TRITON arr. 17 Febr. van Smyrna te Oonstantinopel. KON. PAKETV MIJ. HOUTMAN vertr. 14 Febr. van Zanzibar naar Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK, Rott.—Norfolk, pass. 17 Febr. Scilly. DAMSTERDIJK, Vanc.-Rott. arr. 15 Febr. te Panama. STATENDAM vertr. 13 Febr. van King ston. (Ja). HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK vertr. 16 Febr. van Antwerpen naar Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. HOOGKERK (thuisr.) vertr. 17 Febr. v. Cocanada. STREEFKERK arr. 17 Febr. van Am sterdam te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. GROOTEKERK (thuisr.) pa sa. 16 Febr. Perim HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (thuisr.) pass. 16 Febr. Ouessant. ROTTERDAMSCHE LL0YD. INSULTNDE (thiusr.) wordt 18 Febr. 7 uur voorm. te Marseille verwacht. KOTA TTANDI (thuisr.) pass. 16 Febr. Point de Galle. ROTTFPOAM-ZUID AMERIKA LIJN. ALUDRA (uitr.) arr. 16 Febr. te Mon tevideo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS arr. 15 Febr. van Amster dam te Swansea. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY, v. Castellon naar Hamburg pass. 16 Febr. Ouessant. JONGE ELISABETH Barry—Algiers, pass. 14 Febr. Finisterre.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6