UIT DE OMGEVING HET HUIS DER VERSPIEDERS DINSDAG 16 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongen overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de 9- jarige P. Douwstra, wonende Noorderdorp straat te Velsen, in de Meervlietstraat al daar, doordat hij plotseling de straat over stak, door een bestelauto, die van de Velser- pont kwam afrijden, overreden. Het knaap je overleed spoedig na het ongeval. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Auto te water gereden. De bestuurder verdronken. Gisteravond ongeveer half zeven is een auto, komende van Amsterdam, die bij het Station Heemstede-Aerdenihout de Leid- sche vaart te Haarlem opreed ter hoogte van het eindpunt van de tram in het water gereden. De weg is daar zeer smal; vermoe delijk is de bestuurder, die alleen in de auto zat, geslipt. De auto is echter niet ver der dan met de voorwielen en den motor in de vaart gereden. De achterwielen stonden nog op den berm. Een dame aan den overkant van de vaart, die het ongeluk zag gebeuren, zag den be stuurder uit de auto klimmen en daarna in het water spartelen waarna hij onder het ijs verdween. De politie, die onmiddellijk ge waarschuwd werd, ging met dreggen het water om de auto afzoeken maar door het vele ijs werd zij in dit werk zeer belem merd. Om elf uur was het lijk nog niet ge vonden. Intusschen bleek uit het onderzoek en de aanwijzingen in de auto, die inmiddels op het droge was gebracht, dat de bestuur der van de auto was de heer J. P. M. Glim merveen uit Aerdenhout, directeur van de Internationale Koffiebranderij. Toen de auto op den wal was gebracht, bleek de lin ker voorband lek te zijn, waaruit valt af te leiden, dat daardoor de auto uit de richting is geslagen en in het water is terecht ge- gekomen. De politie is gisteravond voort gegaan met het afzoeken van de vaart. Dronken achter het stuur. Zaterdagavond omstreeks half twaalf reed een 28-jarige koopman uit Aerdenhout, die in beschonken toestand verkeerde, hevig slingerend met zijn auto op de Lange Hee- renvest te Haarlem. De auto botste tegen een stils taanden auto, vervolgens tegen een lantaarnpaal en tenslotte tegen den gevel van een huis. Twee agenten van politie die inmiddels gewaarschuwd waren, hebben den dronken bestuurder naar het politiebu reau overgebracht. Bij fouilleering bleek hij een met scherpe patronen geladen revolver te bezitten. Een 24-jarige dame, die in den stils taanden auto zat, is ernstig gewond. Tegen den be schonken bestuurder is proces-verbaal op gemaakt. Tegen een boom gereden. Twee ernstig gewonden. Gisternacht om kwart over drie is op den Overijsselschen Straatweg nabij het dorp Wijtgaard een auto met groote snelheid te gen een boom gereden. De bestuurder, de heer D. M. v. d. Zande, ontvanger der re gistratie te Sneek en de naast hem zitten de F. S., surnumerair bij de Belastingen te Sittard, werden ernstig gewond. De heer v. d. Zande kreeg een ernstige snifwond aan den hals en een ernstige hersenschudding. De heer S. kreeg eveneens e ensnijwond aan den hals en verwondingen aan het hoofd De heer IJ. H. uit Sneek verstuikte een en kel en werd aan de hand verwond. De vier de inzittende, de heer J. B., surnumerair bij de belastingen te Sneek, kreeg geen letsel. De beide ernstig gewonden werden naar het St. Anthoniusziekenhuis te Sneek overge bracht. De toestand van den heer S. is uiterst zorgwekkend. KIND VERBRAND. Te Oudenbosch kreeg het 2-jarig zoontje van A. K., een kan heete koffie over het lichaam en bekwam zulke hevige brandwon den dat de kleine aan de gevolgen is over leden. In heete melasse gevallen. Zaterdagmiddag heeft op de Zuid-Neder- landsche Spiritusfabriek te Bergen op Zoom een zeer ernstig ongeluk plaat-s ge had. Terwijl men bezig was een Engelsch schip te laden met heete melasse, kwamen de arbeiders van den Borgth en Loos, bei den wonende te Halsteren, te vallen en kwamen in de heete massa terecht. In zeer ernstigen toestand werden zij naar het al gemeen burgergasthuis vervoerd, en zooals wij gistermorgen vernamen, was hun toe stand zeer zorgelijk. Vaartuig gezonken. Gisternacht zonk te Heerenveen plotse ling een ijzeren vaartuig, zwaar met zand geladen, van den schipper Poepjes te Rohel, in de diepe Schoterlandsche Compagnons vaart. De schipper, zijn vrouw en twee kin deren konden op tijd het vaartuig verlaten. Van het vaartuig is niets meer te zien. VALSCHE MUNTER GEARRESTEERD. Armoede de drijfveer. Ongeveer veertien dagen geleden werd te Apeldoorn ontdekt, dat er valsche rijks daalders in omloop waren. Toen de politie aldaar naar den dader ging zoeken, leidde het spoor naar Amsterdam, waarheen de vermoedelijke maker van de geldstukken was verhuisd. Zaterdag kwam een rechercheur uit Apel doorn in de hoofdstad om in samenwerking met de Valsch-Geld-Centrale te pogen den dader op te sporen. Men kwam te weten dat hij in de Indische buurt een woning had gehuurd. Maandag werd hij door de rechercheurs van de Valsch-Geld-Centrale gevolgd en Maandagmiddag gaf hij m een sigarenwin kel op den Zeeburgerdijk een rijksdaalder uit, die valsch bleek te zijn. De man, iemand van 30 jaar, die van beroep goudsmid is, er kende dadelijk het uitgegeven muntstuk te hebben vervaardigd. Hij werd naar het Bureau Linnaeusstraat gebracht. Door re chercheurs van dat Bureau met commissaris Reijenga en den hoofdinspecteur Broekhoff van de Valsch-Geld-Centrale is daarna een huiszoeking gedaan in de woning van den gearresteerde. Men vond daar ingrediënten, waarmede de rijksdaalders zijn gemaakt. Nog een valsch geldstuk werd in het bezit van den man gevonden. De politie heeft den indruk gekregen, dat de goudsmid uit armoede gehandeld heeft en ook omdat hij met zijn vrouw en kind in den laatsten tijd in ver schillende gemeenten heeft gewoond, kon hij nergens op steun aanspraak maken. Hij zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. BRANDSTICHTING TE OSS. Een man gearresteerd. Zondagavond omstreeks negen uur brak een felle brand uit in den kruidenierswinkel van den heer Zwiers aan het Keugenaars- pad te Oss. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat spoedig alles in lichtelaaie stond. Het duurde niet lang of het huis was vol komen uitgebrand. De omstandigheden, dat het vuur zoo snel om zich heen greep, wekte reeds aanstonds argwaan. Bij een nader onderzoek bleek, dat de resten van de meu belen naar petroleum roken, terwijl door het geheele huis sporen van petroleum aange troffen werden. In verband hiermede werd de heer Zwiers door de politie gearresteerd onder verdenking van brandstichting. Huis en inboedel waren voor f 3500 verzekerd, hetgeen niet noemenswaardig meer dan de waarde is. Deze brand is reeds de zevende die sinds een jaar te Oss woedde, terwijl in ettelijke gevallen 'vermoeden van brand stichting bestond. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Twee agenten en een burger gewond. In den afgeloopen nacht heeft op den Sin gel bij de Lijnbaansteeg te Amsterdam een ernstige vechtpartij plaats gehad. Ongeveer half twee werd in de Lijnbaan- steeg een scheldpartij gehouden tusschen een vrouw, die uit het raam hing en eenige mannen. Plotseling kwam een man naar be neden, waarop een vechtpartij ontstond. Twee agenten in burger, die in de buurt waren, wilden de vechtenden scheiden. Zij werden echter dadelijk van alle kanten aan gevallen. Een der agenten kreeg een paar trappen, terwijl de ander met een scherp voorwerp, dat later bleek een schroeven draaier te zijn, dwars door den linkerwang werd gestoken. Intusschen waren de vech tenden op den Singel gekomen en een der twee agenten maakte daar gebruik van zijn revolver, waaruit hij drie schoten heeft ge lost. Een der schoten heeft een der vech tenden in de zijde getroffen. Op deze schoten kwam spoedig assisten tie voor de in het nauw gebrachte agenten opdagen. De getroffen burger werd in een café ge bracht. Het was een 25-jarig los werkman, die in de Tuinstraat woont. Deze man, zoo mede de beide agenten werden door den Geneeskundigen dienst naar het Binnen gasthuis vervoerd. De werkman is daar op genomen, terwijl de beide agenten werden verbonden. Een van de twee, die in den wang was gestoken, kon naar huis gaan ter wijl de ander, die erg overstuur was met een ziekenwagen naar huis werd gebracht. Politieagenten hebben intusscheu de da ders opgespoord. Vier van hen werden ge arresteerd en overgebracht naar het bureau in de Warmoesstraat. Het zijn allen jonge mannen, die in den Jordaan wonen. De vijf de ligt in het ziekenhuis. Naar den zesde werd in den vroegen morgen nog gezocht. Paarden op hol. De zpon van den landbouwer Haarman to Baara bracht Zaterdag in een gierbak, be spannen met twee paarden, mest naar de aan den Eemweg gelegen landerijen. Toen hij met den ledigen wagen van daar terug keerde, meldt het „Utr. Dagblad", werd hij op de hoogte van de Ruijterlaau achterop gereden door den vrachtrijder Brouwer uit Nijkerk, waarvan de beide paarden hevig schrokken. Deze namen plotseling een sprong, met het gevolg, dat de bestuurder het beheer over den dissel kwijt raakte, waarvan een botsing tegen den aldaar staanden lantaarnpaal onvermijdelijk het gevolg was Hij werd van zijn zitplaats ge slingerd en kwam terecht op het ijs van een langs den weg loopenden sloot. Terwijl er nog een wiel van het ouderstel afvloog, zetten de paarden daarmede den galop er in. Toevalligerwijze reed juist op het kruis punt bij het voormalige Tolhuis in de rich ting van de Hoofdstraat de melkventer Pij per uit Bunschoten met een met volle melk bussen beladen wagen. De hollende paar den stormden boven op dezen wagen, waar door een van deze paarden plat tegen den grond sloeg. Het andere bleef versuft staan. Het gevallen paard liep een groote schuur in de borst op. Het tweede paard kwam er met lichte kwetsuren af. De bestuurder, die bij kennis bleef, had een been gebroken en liep voort-s nog met enkele kleine letsels een schram over den rug op. Per politiebrancard werd hij naar het ziekenhuis aan de Torenlaan te Baarn overgebracht. De melkbussen van den melkventer P. werden zwaar beschadigd. De melkwagen werd van achteren eveneens zwaar bescha digd. P. en diens paard konden den hevi- gen schok weerstaan en bekwamen geen blessuur. Een jeugdige dief. Te Treebeek bij Heerlen is gistermorgen een 17-jarige jongen gearresteerd, die den laatsten tijd daar niet minder dan twaalf diefstallen had gepleegd. De jongen kwam de huizen binnen door het openduwen van de ramen of ook wel met ©en sleutel. Hij zal ter beschikking van de justitie te Maastricht worden gesteld. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 17 Febr. Huizen, 298 M. Uitsluitend N. O. R. V.-uitzending. 8.00 Bijbellezen. 8.159.30 Gramofoon. 10.00 N. C. R. V.-Dameskoor. 10.30 Voor de zieken. 11.00 Orgelconcert. A. Geest, sopraan. 12.152.00 Concert (sopraan, piano, viool oello). 2.30 Lezen v. Ohrist. Lectuur. 3.005.00 Delftsch Trio (piano, riool en cello). 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwpraatje. 7.00 Lezing over het Leger des Heils. 7.45 Persberichten. 8.00 Vrouwenkoor van Rozenburg met pianobegeleiding. 9.00 Lezing door K. O. Finkenspier. 9.3010.45 Kwintet o. 1. v. P. v. d. Hurk. 10.00 Persberichten. 10.45 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Amsterd. Solistenkwintet o.lv. L. Cohen. W. v. Capellen, declamatie. 12.001.45 Concert door het VARA-sep- tot o.l.v. Is. Eyl. 2.l5 Kookpraatje. 3.00 Pianoconcert door C. J. Lemaire. 3.30 „Prinses Ezelsvel", hoorspel voor kinderen. 4.15 VAttVA-spetet o.l.v. Is. Eyl. 4.45 Vragenhalfuurtje. 5.30 Vervolg concert. 6.30 Lezing over het Hier in zijn milieu. 7.00 Joodsch uurtje. 8.00 Gem. Koor v. d. Arb. zangver. „Do Dageraad", Friesche Orkestver. en solisten (zang, altviool, viool, 2e viool, cello, piano(. Vlaamsch programma. 9.15 Radio-hoorspel door het Groot Volkstooneel. 9.45 Vervolg concert. 11.00 Vaz Dias. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelbespeling. 1.05 Gramofoonplaten. 1.502.35 Solistenconcert (sopraan-viool piano). Landbouwschuur afgebrand. In de buurtschap Reutum onder de ge meente Tubbergen, is door onbekende oor zaak afgebrancLde landbouwschuur met in houd van den heer H. aldaar. Mede gingen in de vlammen verloren 1500 K.G. hooi, 5000 K.G. stroo, een kaasbrik en verschillende landbouwmachines en landbouwgereed schappen. Twee kalveren en acht biggen werden gered. Verzekering dekt de schade. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Januari zijn ter Secrtarie alhier aangegeven de volgende slachtingen: Be drijf ssla-oh tingen12 koeien, 25 varkens, 1 big, 1 nuchter kalf. Hirisalaehtingen: 33 carkens. Noodslachtingen: 3 koeien, 4 kal veren, 13 varkens, 9 biggen, 7 schapen cn 1 paard. Ingevoerd werd 210 kg. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 305.75. 0UDE-WETERING. Franken voor Rijksdaalders. Er zijn alhier den laatsten tijd vele 5-Franc-stuk- ken in omloop, welke men menigmaal tracht 2.45 Voor de scholen- 5.50 Stedelijk Orkest v. Bournemouth o.L v. Dan Godfrey. A. Melzak, viooL 5.05 Cinemaorgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Strijkkwartet van Brahms. 7.10 en 7.50 Lezing. 8.35 BBC-symphonie-orkest o.Lv. Henry Wood. M. Teyte, sopraan; G. Cassado, cel lo; M. Dupré, orgel. 10.45 Berichten. 11.0512.20 Dansmuziek. Roy Fox en zijn band. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Radio-hoorspel „Ma-demoiselle" van De val. Kalundborg. 1153 M. 12.05—1.20 Orkestconcert. 2.204.20 Concert. Louis Preils orkest. 7.20 Familie Hansen, hoorspel. 7.35 Solistenconcert. Orkest o.l.v. E. Ree- sen. Werken van Lange-Müller. 9.35 Kamermuziek. 10.1511.50 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. C.257.20 Orkestconcert. 11.2012.10 Lichte muziek. 12.251.50 Concert door heb Weragor- kest. Werken van Strauss. 1.50 Gramofoonplaten. 4,20 Orkestconcert o.l.v. Merten. 7.50 „Exotisckers Duroheinander", govar. programma. Daarna tot 12.20 concert van dansmuziek. Brussel 509 en 339 M. 509 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Viool- en pianosonates. 5.50 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 8.35 „Le Petite Miracle", Lacter van Boxus. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert. 339 M.: 6.50 Gramofoonplateu. 8.20 Orkest o.l.v. Arth. Meulemans. 9.20 Vervolg concert. R' o m e, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Aa-nsL van het operagebouw. Zecsen, 1635 M. 3.504.50 Orkcstconccrt. 7.20 Concert. Orkest en solisten. 9.5011.50 Dansmuziek. uit te geven voor Rijksdaalders. Men lette dus goed op. Geboren Adria Maria, dochter van A. A. van der Wereld en J. M. van Klink Johannes Hendricus, zoon van P. G. Hoogenboom en C. J. Hoogenboom Wil helmus Johannes, zoon van J. A. Hille- brand en M. O. van der Ploeg Wilhel- mina Johanna, dochter van Th. van der Wereld on J. M. van der Star Jaoobus Johannes, zoon van L. G. van der Geest en O. E. Tersteeg Cornelia Adriaan, zoon van J. Boer en A. van der Knijff Petrus Hendrious, zoon van H. P. van Klink en J. van Haastregt Johannes, Stcphanus, zoon van H. van der Hoorn en 0. Braak. Overleden: Martinus Hoogenboom oud 69 jaar. Z0ETERMEER. De geheimzinnige branden, In verband met eonige branden die in de omgeving cn in deze gemeente hebben plaats gehad en waarvan vermoed wordt, dat zij aan kwaadwilligheid te wij tor. zijn, had het gemeentebestuur van Bleiswijk 500 uitgeloofd, uit te keeren aan dengene, die aanwijzingen kan verstrekken welke kunnen leiden tot de aanhouding en veroor deeling van de(n) dader(s). Dit bedrag is heden op 1000 gebracht. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 2s) Haar woorden troffen hem cn hij was ontevreden over zichzelf dat zij indruk op hein maakten. Misschien zien we do menschen soms zooals wo graag willen dat ze zijn. kon hij niet nalaten te zeggen. Juist; vooral als zo slim zijn. En dat weet een meisje. Ze kleedt zich en gedraagt zich zooals ze weet dat het een man behaagt. Je bont wel cynisch, Rose. Absoluiit niet. Ik ben eerlijk. Ik tracht niets te verbergen. Ze spraken niet voider over het onder werp, maar Rose had oen ontdekking ge daan die haar verdroot. Altijd het aardige gezichtje!, dacht ze. En wij leclijko vrouwen kunnen toekij ken hoe een man zich in allerlei bochten wringt om een paar zachte oogen en een mooien mond. Ik ben leelijk, maar moet ik me uit het veld laten slaan door een bak- visch met een gezichtje van suiker en oogen als zwarte besson? Onzin Rose had voldconde critischen zin om te weten wat aan haar uiterlijk ontbrak. Dat was het wat haar bitter maake.... XV Nance had zich een weg gebaand door het kreupelhout van het Buckhurst-bosch, tot ze een pad .breikte, dat onder het over hangende eikenloof Oostwaarts liep. Het was een prachtige, natuurlijke ber ceau van teer, jong groen, waardoor het zonlicht speelde op den grond waarop tal- looze wilde bloemen groeiden. Plekken blauw van den helderen voorjaarshemel waren tusschen het dak van groen zicht baar. Nance was boos, maar ook in verwar ring gebracht na deze ontmoeting. Toen zij oog in oog niet Jasper had gestaan waren er geen zachter gevoelens in haar gekomen Zij had zijn hardnekkig aandringen weer staan en volhard in haar geloof dat hij tegen haar dezelfde rol speelde, die hij ook tegen andere vrouwen gespeeld had. Maar nu hij er niet was om zich te ver dedigen sprak een stem in haar ten gunste van hem. Nance had Rose Benham maar even gezien, maar dio eene blik was vol doende geweest om haar afkeer op te wek ken. Zo had medelijden met den man die met zoo'n vrouw trouwde, want zij zag voor zich hoe deze op middelbaren leeftijd zou zijn! Toch wenschte ze geen voet te geven aan dit opkomend zachter gevoel; ze had hot harde oordeel van zooveel jonge men schen die het loven nog niet kennen. Ze bezat nog hot on gerept e geloof aan hooge idealen en had nog niet de rijpheid bereikt die veel weet te begrijpen en te vergeven. Maar ondanks haar trots, voelde zij zich bitter eenzaam. Er was iets in haar wakker geworden in deze lente, een rijkdom van ge dachten en gevoelens, oen uitzwieren van haar geest naar romantisch mysterie en naar warme levensblijheid. Ze herinnerde zioh de dagen dat ze aan dezen man had gedacht met schuchtere teederheid, met een onbegrijpelijk gevoel van nog-niet-ge- kend geluk en weemoedig-zoet verlangen. Er leek zoo iets sterks in zijn persoonlijk heid te zijn en in zijn krachtig, gebruind gezicht lag toch zooveel vriendelijko zacht heid dat zij het niet vergoten kon. Daarom was zij zoo bitter verdrietig gestemd. Ze lachte boos bij de gedachte aan de roode doek en het slimme gebruik dat hij er van gemaakt had. Ook nu weer twijfelde ze, zooals ze tevoren telkens had gedaan, aan de waarheid van wat haar vader gezegd had, maar ze kon geen reden ontdekken waarom hij haar misleid zou hebben. Het smartelijke gevoel bleef, het kwefc- sende bewustzijn dat deze man een avon tuur met haar op touw had willen zotten, dat voor hem één uit een ganscho reeks van galante avonturen zou zijn geweest. Nance's weg voerde naar huis langs Tar nen en boschpaden die zo goed kende, want ze had veel in den streek gewandeld sinds ze op Stonehanger waren komen wo nen. Toen zij het pad volgde dat uit de richting van Rockhurst over do weilanden naar Stonehanger leidde, werd ze inge haald door de Rothan die afsteeg om met haar mee te wandelen. Ilij had het meisje ontdekt toen zij door de velden liep cn was haar achterna gereden. Ik breng u mijn eerbiedig hulde, miss Nance. Ik Mil uw vader zeker wel thuis treffen. Ik hoop dat de brandende vuurto ren u vannacht niet uit den slaap heeft ge houden. Hij liep aan haar zijde voort met een air alsof hot- vanzelf sprak. Nance was zoo dicht bij dat hijt overbodig vond haar te vragen of zij van zijn gezelschap gediend was. We zagen het vuurtorenlicht. En u was zeker bang hel Niet zoo heel erg. U had het volk moeten zienBange schapen Ik ben bang dat als de Frauschen werkelijk geland waren, de Engelschc rood rokken de vrouwen zouden gevolgd zijn. Nance had niets gemeen met haar va ders politieke sympathieën. Het sprak voor haar vanzelf dat zij zich Engolsche voelde en dat zij oen gezonden dosis normaio va- derlandsliefde bezat. Engelsche soldaten gaan niet op don loop, Chevalier. Natuurlijk. Neemt u me niet kwalijk. Iemands eigen soldaten gaan nóóit op den loop ze zijn door de overstelpende over macht gedwongen achterwaarts te gaan. Dat weten we. Ze kon uit dezen inan niet wijs worden. Gewoonlijk had zij 'n stellingen indruk van de menschen waarmee ze in aanraking kwam, maar de Rothan was een figuur die zich telkens weer anders vortooudc. Zijn ijdelbeid en zijn air van graiid-seigncur wa ren vaststaande details, ofschoon ze haar den indruk gaven van costumes op een ge maskerd bal. De Rotluin was een cynicus cn ©en avonturier, een ervaren, man van de wereld die zich aan allerlei menschen en toestanden snel wist aan te passen. Do gewone maatstaf van goed en kwaad scheen hij niet aan te leggen. Hij bleef voor een zuivere ziel aJs Nancc een raadsel. Anthony Durell liep het gras op cn neer, toen het tweetal Stonehanger bereikte, Met veel vertoon wilde de Rothan Naneo de hand reiken om haar bij het opgaan van de stoeptreden behulpzaam tc zijn. Maar zij moest van dergelijk© galanterie niets hebben en bovendien voolde z© er niets voor om door de Rothans vingors te worden aangeraakt. Haar intuitie was in dit opzicht heel fijruontwikkeld. Hij glimlachte tegen haar mot een ge- meenc flikkering in zijn oogen. Wat een preutsohe jongedame! Maar u hebt gelijk. Schoonheid heeft een privi lege l'reutschheid in ©en leclijko vrouw is als kostbare wijn in een soklatenketol. Hij vond haar gereserveerdheid aardig. Hij ging aehter haar do treden op cn mon sterde goedkeurend haar sierlijk figuur. Mr. Durell, uw dochter is wel een eclite „grande dame". Ze is te vorhevon om mijn vingers aan te rakon. Hij lachte een snoevendon lach en in dien lacn kwam het innerlijk-onfijno van zijn beelo wezen sterk uit. Durell keek dan r.ok Lorscn en ontstemd. Bovendien was hij diep teleurgesteld in zijn groote ver wachtingen en dat kwam zijn humeur ook al niet ten goede. Waar ben je geweest, Nance Een zwerftocht door de bosschen ge maakt, vader. Ah! Zijj. oogen zochten haar gezicht en Nance zag er een vragend-wantrouwenden blik op. Jonge menBohen kunnen niet tegen on gemotiveerde achterdocht. Dien blik van haar vader vergat zc niet licht. U blijft toch bij ons theedrinken, Chevalier? Ik verzeker u, sir, dat het ge-ni zelf opoffering is als ik uw vriendelijke uitnoo- diging aanneem. Nance, zet den theeboel klaar, kind. Met een knik ging zc het huis binnen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9