KEELPIJN HET HUIS DER VERSPIEDERS VRIJDAG 12 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Een woeste autobestuurder. Gistermorgen is te Rijsoord op den "Rijksstraatweg een ernstig verkeersonge luk gebeurd. De huisschilder M. v. Koo- ten liep met zijn zesjarig dochtertje en zijn fiets aan de hand aan den rechterkant van den weg. Van achteren werd zijn kind gegrepen door een Vrachtauto, bestuurd door C. IJ Azn., eveneens wonende te Rijsoord. Van K. werd in de sloot geslingerd, met het gevolg, dat hij met hoofd door bet ijs schoot, zoodat slechts één been boven het ijs uitstak. Ook de vrachtauto reed te wa ter. Het kind werd over de sloot geslin gerd. Werklieden van de firma Spintier, die ter plaatse werkten verleenden hulp. Dezen gelukte het na veel moeite het slachtoffer onder de auto uit het ijs te trekken. Met zware verwondingen werd hij naar den naastbijzijnden geneesheer vervoerd. Het kleine meisje had slechts lichte verwondingen opgeloopen. Do be stuurder van de vrachtauto bleek niet in hot bezit te zijn van een rijbewijs. Door een auto aangereden. Een man gedood. Gistermorgen omstreeks tien uur is bij de stoomzuivelfabriek te Echt de zestig jarige vrachtondernemer Mejolee, die ach ter zijn paard en wapen liep, aangereden door een vrachtauto van den heer Van Ophoven. De verongelukte is spoedig aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een weduwe en zeven kinderen na. ONTPLOFFING OP EEN MOTORSCHIP. Dekknecht ernstig gewond. Aan boord van een motorschip in de Parkhaven te Rotterdam is Donderdag door onbekende oorzaak de motor ont ploft. De dekknecht B. v. d. R~ die in de nabijheid was, werd door een wegvliegend onderdeel getroffen. Hij bekwam een ern stige hoofdwonde. Na voprloopig door de rivierpolitie te zijn verbonden, werd de ongelukkige naar het ziekenhuis aan den CoolsingeL overge bracht. Do toestand van den getroffene is ernstig. DIENSTBODE IN BRAND. Hulp van de brandweer afgeslagen. Donderdagmorgen was te Amsterdam een negen een twintigjarige dienstbode in het perceel Titiaanstraat 52 naar het sous- terrain gegaan, teneinde de calorifère van de centrale verwarming op te stoken, al dus bericht de „Tel." Bij het openen van de vuurdeur sloeg een steekvlam naar buiten met het ge volg, dat de rokken van de vrouw vlam vatten. De bewoonster heeft naar aanlei ding van het gebeurde den G. G. D. ont boden, doch een voorbijganger of een be woner uit de buurt liep naar een brand melder en drukte dezen af. De brandweer rukte uit, doch doordat een verkeerd adres was opgegeven, arriveerde zij met eenige vertraging aan het bewuste huis. Toen de bevelvoerders aanbelden, deed de vrouw des buizes open. Zij gaf toe. dat een onge val had plaats gehad, doch voegde er aan toe, dat de dienstbode er prijs op stelde, niet door brandwachts verbonden te wor- en. De bevelvoerder, die een wijs man is, zeide, dat een dergelijk aanbod bij een on geval nog nooit was afgeslagen en dat hon derden vrouwen per jaar op deze wijze door de brandweer behandeld worden. Desniettemin bleef de dame weigeren. Wel wilde zij eenige snelverbanden van de Wrijf Vicks Vapo- Rub op keel en borst, bedek met warm flanel. Leg. ook een weinig van deze zalf op de tong en slik het lang zaam smeltend door. 11 2 brandweer accepteeren. Dit gebeurde. In middels was ook de G. G. D. verschenen en deze verbond het slachtoffer. Het bleek, dat zij brandwonden in den tweeden graad aan de dijen had gekregen. Vervoer naar een ziekenhuis behoefde niet plaats te vinden. Het zal wel niet dikwijls gebeu ren, dat de hulp der brandweer geweigerd wordt, terwijl een gewonde nog onbehaji- deld in een perceel ligt. DOODELIJK ONGELUK MET EEN LIFT. Gistermorgen is omstreeks half uegen in het bankgebouw van de firma R. Mees en Zoonen aan het Beursplein te Rotterdam, een ernstig ongeluk met een lift gebeurd. Op het dak van de lift stond de 21-jarige monteur L. Eishout, gewoond hebbende in de Kerkhofstraat, te werken. Een van de liftjongens schijnt dit niet geweten te hebben en hij liet de lift opeens naar bo ven gaan. Eishout riep om hulp, maar dat heeft de jongen niet gehoord. Eishout is, uit angst, dat hij bekneld zou raken tus- schen de lift en de bovenzijde van den lift koker, ter hoogte van de tweede verdie ping van de lift gesprongen. Hij raakte toen klem tusschen de lift en den vloer van de derde verdieping. De borstkas werd inge drukt en Eishout was op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. BRANDEN. Tijdig uit een brandend huis gered. Gistermorgen in de vroegte ontstond er brand in het huis van den heer J. Hamstra in de Willem Sprengerstraat te Leeuwar den, welker bewoners zich nog in diepe rust bevonden. De vlammen sloegen reeds uit het dak, toen de heer des huizes wak ker werd. Hij rook m zijn slaapkamer een verdachten geur. Toen hij de slaapkamer deuren open deed ontwaarde hij een vuur zee. In allerijl wekte de heer H. zijn vrouw, de twee kinderen en zijn schoonzuster. De heer H. kon slechts door de vlammen heen het huis verlaten, terwijl de anderen naar een plat vluohtten en luidkeels om huip riepen. De situatie was toen zeer gevaarhjü. Allen konden echter gered worden. Het huis brandde geheel uit. Ook een belendend perceel kreeg belangrijke brand en waterschade. Het huis was verzeaerd, doch de inboedel, die geheel verloren ging, was niet verzekerd. Vermoedelijk is de brand ontstaan in een achterkamer ten fevolge van het vallen van vonken uit de acheL „TeL" Huis uitgebrand te Eindhoven. Gisternacht werd de gemeentelijke brand weer te Eindhoven gealarmeerd voor een uitslaanden brand in het perceel Tongel- reschestraat No. 130, bewoond door de familie H. L. van Beek. Het bleek, dat door onbekende oorzaak brand was ont staan in de huiskamer en zich daarna ver breid had naar de bovenverdieping, zoo dat, aangewakkerd door den feilen wind, in minder dan geen tijd de vlammen uit het dag sloegen. Het blusschingswerk werd zeer bemoeilijkt door de strenge vorst, doch niettemin slaagde men er in uitbrei ding van den brand te voorkomen, hoe wel het geheele pand is uitgebrand. De schade wordt door verzekering Teekenschool uitgebrand. Donderdagmorgen vToeg werd brand ontdekt in de teekenschool, staande aan de markt te Wychen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon aanvankelijk geen water geven, daar ten gevolge van de vorst de slooten waren toegevroren. Hier door duurde het met lang, of het geheele gebouw stond in lichtelaaie. Er bestond groot gevaar voor de belendende percee- lea. Na eemgen tijd gelukte hot ookter toch water te geven, waardoor uitbreiding van den brand werd voorkomen. De teeken school brandde volkomen uit. Alleen de muren bleven staan. Vermoedelijk ia de brand reeds Woens dagavond, toen in de school les gegeven werd, ontstaan en heeft het vuur den ge- heolen nacht gesmeuld. Verzekering dekt de schade. Kistenfabriek in de asch gelegd. Gisternacht is door tot nog toe onbe kende oorzaak afgebrand de kistenfabriek van J. v. d. E. aan den Hoogenweg te Uit geest. Alles is tot den grond aigebrand. Ook alle aanwezige machines zijn door den brand vermeld. Een gedeelte van 't hout in een naasts taande houtloods heeft van het vuur te lijden gehad. Enkele omliggen de perceeden kregen eenige brandschade aan schuren, dakgoten enz. Fabriek en in ventaris ziju verzekerd; de houtvoorraad daarentegen niet. Door den brand wordt nog weer een 5-tal arbeiders aan het groo- te aantal werkloozo arbeider» toegevoegd. Het zal minstens een half jaar duren voor aleer do arbeid in de meuw op te richten fabriek kan worden hervat. Inbraak bij het raadslid Van Burink te Rotterdam. In de zaal „Kunstmin" aan de lend rif t te Rotterdam werd Woensdag vergadering gehouden van de R. S. P. Hierbij heeft het raadslid, de heer G. v. Burink, een rede gehouden. Toen hij na afloop der vergadering in zijn woning aan de Eerste Crooswijksche Dwarsstraat kwam, ontdekte hij, dat er tijdens zijn afwezigheid was ingebroken. Vermoed wordt, dat politieke tegenstan ders getracht hebben, inzage van papieren te krijgen of deze to stelen* Inbraak in een kerk te Rotterdam. In de parochiekerk var. de H. Elisabeth aan de Matbenesserlaan te Rotterdam is in den nacht var. Woensdag op Donderdag ingebroken. De nachtelijke bezoekers heb ben zich vermoedelijk met een looper toe gang welen te verschaffen aan de Robert Fruinstraat. Ecmge offerblokken, aldus de „Maasbode", zijn „k 1a^sardtne" openge werkt doch de inhoud kan niet noemens waardig zijn, aangezien de blokkeD een paar dagen ge.eden nog waren geleegd. Nog werd een poging gedaan, om ook de ingemetselde offerblokken leeg te halen, men heeft daartoe echter de kans niet ge- Verder hebben de inbrekers getracht aan de achterzijde van het hoofdaltaar het Tabernakel te forceereu De koperen dekplaat werd geheel afgeschroefd, doch men stootte toen op de stalen deur. Vanuit de acristie werd een sleutel ontvreemd, doch deze is later terug gevon den in d. zak 'an een ja*: van den koster, welke jas lag verborgen in ecu bank van de kerk. Het vermoeden is gerechtvaar digd, dat de inbrekers de bedoeling heb ben gehad de jas met sleute' mee te ne men. Bij hu. aftocht zijn ze echter be doeld kleedin£6tuk verge oil De poPLe is Donderdagmorgen van een en ander op de hoogte gesteld Een uitge breid onderteek woidt ingesteld, terwijl overal vingerafdrukken zijn genomen. HIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 13 Februari. Huizen, 298 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen, 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 KR O-Trio. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15—1.45 KRO-Sextet, 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonplaten. 5.15 Esperanto. 5.30 Gramofoonplaten. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.40 Esperanto. 7.10 Gramofoonplaten. 7.15 Sport praat je. 7.45 Czechisch programma. Lezing door Ir. J. C. de Vries. KRO-Orkest. Stefi Geyer. viool; Fr. Boshart, piano. 8.4511.00 Vervolg concert. 9.30 Vaz Dias. 11.00—12.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend VARA-uitaendingen. 6.45 en 7.30 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten- 9.30 VA'R'A-Septet. 10.00 Morgenwijding. 10.15 VAR A-Septet en Gramofoonplaten m.m.v. VARA-Tooneel. 12.00—2.00 A'damsch Solistenkwintet en Gramofoonplaten. 2.30 Coöperatie-kwartiertje. 2.45 VAR A-Septet. 3.30 Dr. F. M. Wibaut: Het vijfjaren-plan. 4.00 Vervolg concert. 4.45 Toespraak door E. Kupers. 5.00 Beoefening der Huismuziek. 5.45 Actueel allerlei van het NVV. 6.00 Volksliederen door „De Wielewaai". 6.15 Uit do Roode Jeugdbeweging (door de AJC). 6.30 Vervolg volksliederen. 6.45 Literaire lezing door A. M. de Jong. 7.15 VARA-Orkest, VARA-Tooneel, Teun de Klepperman, Thecla Bruckwilder, zang; Joh. Jóng, piano; The Hollandia Three, accordeon. 10.00 Vaz Dias, Voetbalnieuws en VAIRJA- Varia. 10.15 Vervolg concert. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.0u Roem. Orkest Codotban m.m. v. André, tenor. Uit Rest. „De Kroon" te Amsterdam. Davenfcry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.05 Rugby-wedstrijd. 4.05 ConcarL Octet. 5.05 Orge'spel door R. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Winifred Bury (liedjes a. d. piano). 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Schotsche uitzending. 10.00 Tqm Clare (humor aan de piano). 10.30 Vaudeville. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Wagnerconcert. (gramofoonpl.). 5.90 Concert. 9.05 Radio-TooneeL 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestconcert. I.502.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 9.35—10.20 Trio-concert. 10.2011.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6dï57.20 Concert. II.20 en 11.55 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. I.552.45 Gramofoonplaten. 4.205.20 Liederen-voordracht. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 11.20: Orbestconcert. II.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Avond gewijd aan Molière, m.m.r. orkest. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Sonaten-concert. 6.05 Gramofoonplaten. S.20 „Pagaoini". Oprette van Fr. Léhar. Uit dc Kon. Vlaamscho Opera te Antwer pen. R o m e, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Opera-uitzending. Z e e s e n, 1635 M. 5.50 Gymnastiek. Daarna tob 7.35 Con cert. 8.509AO Gramofoonplaten. 1.202.10 Concert 3.50—4.50 Concert 9.20 Berichten. Daarna tot 11.50 Dansmu ziek. Groote voorraad gestolen goederen gevonden. In verband met een aanhouding van twee mannen, *die in den Wolphaertsbocht te Rotterdam een bakfiets van de Gehoor zaal Edison uit de Witte de Withstraat hebben gestolen en daaruit drie radiotoe stellen en vier loudspeakers ontvreomd- den, heeft de politie in hun woningen huis zoeking gedaan. Men weet, dat de radio toestellen en de loudspeakers teruggevon den zijn, maar bovendien werden tal van goederen gevonden, die afkomstig zijn van diefstallen uit bakfietsen, auto's en win kels. welke diefstallen gedurende de laat ste maanden op den Linker Maasoever zijn gepleegd. In beslag genomen zijn een hoeveelheid boter, eenige paren damesschoenen, eon partijtje huishoudzeep, doozen toiletzeep, dameshandsohoenen, een plaid, lakens, wol, alles restanten van verschillende partijen gestolen goed waarvan reeds weer een ge deelte is verkocht. De verschillende eige naars hebben hun waren herkend. De bei de dieven hebben negen diefstallen ge pleegd in den loop van October 1931 tot Februari van dit jaar, bekend. Er zijn nog goederen in beslag genomen afkomstig van twee andere diefstallen, die de manne evenwel ontkennon. De eigenaars herkennen echter hun goede ren. Beleefde dieven. Gisternaoht is een poging tot inbraak gedaan in de gebouwen der Nederland- sche spoorwegen aan de Spoorstraat te Nijmegen. De dieven drongen binnen door het forceeren van een deur. Door bet rin kelen van glas werd de bewaker gewaar schuwd, die onmiddellijk het licht ontstak en de politie waarschuwde. De daders vluchtten. Er wordt niets gemist. Even eens is ingebroken in de papierwarenfa- briek van gebrs. Eekhof aan de Biezen- straat. Ook hier braken de dieven een deur open en wilden in het kantoor de brandkast forceeren. Toen zij op de kast lazen dat er niets inzat, legden zij er een briefje bij: „dank U voor de moeite". Er wordt niets vermist. Brandwonden zl)n pl|a!i]k en duren lang omdat de hold vernield is. Akker's Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn, doet de blaren verdwijnen es ge houdt geen litteekens. Kloosterbalsem „Geen goud zoo goed" FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 25) Maar Jasper was niet in staat een be sluit te nemenhij poogde de stem van zijn geweten bet zwijgen op te leggen. Was hij zeker van zijn zaak? Was het niet mo gelijk dat hij met een reeks toevalligheden te doen had en dat zijn eigen ontstem ming tegen den man zijn argwaan voed sel had gegeven? En als hij Anthony Du- rell aanklaagde als Fransch spion, was hij dan niet verplicht om met onweerleg bare bewijzen aan te komen Maar wat hem eigenlijk zoo deed weifelen was het feit, dat hij ook Nanee in moeilijkheden zou brengen. Hij kon de aanraking van haar handen in dien nacht dat hij gewond op den weg .ag. niet vergelen. Zij had nu eenmaal zijn hart en ziel in vuur en vlam gezet; het gaf niets of hij dat voor zich zelf poogde te ontkennenHoe zou hij schande en ellende over haar hoofd kun nen brengen Een korporaal voerde Devil Dick bij den toom het exercitieveld op en neer. Jasper liep batterij uit mei een korten knik naar de andere officieren. De vrijwil- ligercompagnieën hadden reeds order ge kregen om naar bun kwartieren terug te gaan. De aanwezigheid van de mannen in de nabijheid van hun eigen huizen zou kal meerend werken. Korporaal Jenner. Present, luitenant! -- Waai schuw sergeant Cochrane en zg hem dat hij met de manschappen naar Battle kan terug marcheeren. Ja luitenant. De manschappen verzamelen zich vanvond om zeven uur op het veld bij de kerk. Jasper steeg te paard en reed west waarts naar Bexhill. Hij was rusteloos. De gebeurtenissen van den afgeloopen nacht waren als doorns die pijnlijk in zijn lichaam drongen. Hij was in de sombere stemming van iemand die voor een moei lijke maar onvermijdelijke keus staat. Hij reed dwars door de groote groene vlakte van Provensy waar goudkleurige ranonkels langs alle walerp'assen stonden en waar de leeuwerikken zingend opstegen. Bij Castle-end was een oploop van land volk en bereden troepen, maar Jasper ver meer hen. Hi; nam den weg naar East bourne, niet omdat hij daar bepaald wilde wezen, maar uit de onrustige behoefte om zijn rit nog wat voort te zetten. De stad was de angst van den nacht alweer te boven en de menschen maakten van de heele historie een gTapje. East bourne had nogal een chique reputatie en aan het zee-terras waar de postkoetsen naar Londen afreden en waar het groote rondeel was opgericht, profiteerden leeg- loopers van den beerlijken voorjaars-zon- neschijn en promneerden en converseer den vroolijk en luchtig alsof zoo iets als een oorlog niet bestond. Jasper reed tot het uiterste punt van deze streek van ijdelheid, leegheid en bab- oelzucht. De blauwe zee en de blauwe lucht en de grauwe somberheid van Bea- chy Head vormden den achtergrond, ter wijl van de huizen naar het rondeel een kleurige stippellijn liep: de ijdel-snappen de, verstrooiing zoekende, zorgvuldig ge- kleede menschen, wier levensernst door de sombere tijdsomstandigheden in 't minst niet vergroot scheen en die. nu de schrik van den nacht weer van ze afgewenteld was, dubbel opgewekt en luidruchtig wa ren. Jasper, in zijn gedrukte J-temming, had een soort romantische afkeer van al dat mondaine en frivole gedoe. Hij stond uit te kijken over de zee toen hij plotseling 'zijn naam hoorde roepen: Mr. BenhamMr. Benham Vlak bij hem was'een klein bosschage van bloesemende heesters met een sta tige cypres in het midden. De bloesems waren prachtig van kleur en verspreidden zwoelen geur. Het was de Chevalier de Rothan, verge zeld van vier of vijf Engelsche dames met Empire japonnen en mutsen, heel verlei delijk, heel vroolijk, heel fijntjes. Eén was er met zwart haar, groote. donkere oogen en een melancholieken mond. Een ander was een klein, roodharig vrouwtje, heel sierlijk met porselein-blau we oogen, waarin uitdagende, brutale be haagzucht schitterde. Ze monsterde Jasper met kennersblik. Een van de dames, wat ouder dan de ander maar niet minder charmeus. hield een face-a-main met ebbe- houten handvat voor de oogen. De Rothans had er een handje van om met zijn zwierige, gluiperig-beminnelijke manieren menschen in verlegenheid te brengen. Mr. Benham, de dames waren in exta se over uw paard. Ik dacht wel dat ik het paard en den berijder herkende en ik heb me niet vergist. Het is een schitterend dier, nietwaar myladies?en schitte rend gereden. Met een sierlijken armzwaai naar do dames wijzend ging hij voort: Mr. Benham, mag ik u mijn vrien dinnen voorstellenMrs. Juno, Venus, Mrs. Palle8 Athene. Mrs. Brutaliteit !We zijn heel jong, al klinken onze namen heel antiek. Ik zelf ben Mr. Paris van Troje. Ze lachten en keken met ongeveinsde be langstelling naar Jasper, die een eenigs- zins onverschillige buiging had gemaakt. Mr. Benham ziet er uit alsof hij om het een of ander een beetje uit zijn hu meur is, zei de kleine, roodharige met een uitdagenden blik. Ze hebben Mars een veldslag door den neus geboordMr. Benham, neem me niet kwalijk, maar ik heb me nog nooit zoo met uw koddige landgenooten vermaakt. Hoezoo, Chevalier? Een oud mannetje raakt boven zijn theewaterneem me niet kwalijk go dinnen.... en het heele land is in op schudding! In Engeland spreken ze van Fransche opgewondenheid, maar werke lijk, sir, U overtreft ons nog! Ik ben heusch teleurgesteld in de spreekwoorde lijke nuchterheid van de Engelschen. Jasper was nogal ontsticht door de boos aardige scherts. Hij had zin dat heerschap, dat zeer wantrouwige gedachten bij hem wekte eens flink de waarheid te zeggen en wenschte het schoone gezelschap duizend mijlen ver. Wat had u dan verwacht? Minder opgewondenheid en vooral minder haastig er van door gaan. We hebben ordelijk en gocd-georga- niseerd de menschen landinwaarts ge bracht. Ordelijk en goed-georganiseerd. Mooi- gezegd! Hoort u het, dames? Uw waarde landgenooten zijn hard, maar ordelijk en goed georganiseerd weggeloopen Hij keek Jasper met een gemeenen, tergenden blik aan. Van hard wegloopen heb ik niets ge merkt. Er schijnen anders nog genoeg men schen in Eastbourne te zijn achtergeble ven. Hier was de paniek gauw bezworen, hier wisten ze het groote n;.euws van den dronken torenwachter direct! Maar ik heb vanochtend vroeg, voor ik naar East bourne kwam, al vijftien mijl gereden, mr. Benham. U had do wegen moeten zien, sir! Menschen die aan den haal gingen met hun potten en pannen eri geldkisten op den rug. Het was als de vlucht van een versla gen leger. De menschen hadden bevel om naar het binnenland te gaan. De Franschen zouden een volkomen verlaten en ontruimd terrein voor zich gevonden hebben, ten minste als ze ooit hun „zeeziekte" te boven waren gekomen. LT bent geestig, mr. Benham. Dat zal dan wel uw invloed zijn, Ohe- valier. Het is mijn privilege om dames te aniuseeren. Ik sta niet toe dat een ander onder mijn duiven schiet! Dan naakte feiten. Chevalier. U hebt gepoogd ons een slag in het gezicht te ge ven en ik heb n met gelijke munt be taald 1 (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9