Wollen Plaids UIT DE OMGEVING VRIJDAG 12 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE MOORD TE HEMMEN. Bekentenis van den dader. Zooals men weet, is eenige dagen gele den in verband met den vermoedelijken moord op de oude vrouw B. te Hemmen de 30-jarige visohventer H. uit Opbeusden ge arresteerd. hans wordt bericht, dat H. bekend heeft, deze misdaad te hebben bedreven. De „Vooruit" meldt hieromtrent nader: Hij had sedert Maandag, den dag waar op zijn arrestatie plaats vond, voortdu rend ontkend iets van het misdrijf af te weten, doch daar hij geen alibi kon bewij zen en geen afdoende verklaring geven kon van de aanwezigheid van een bedrag van vijftig gulden in zijn woning, waar van zijn vrouw niets afwist, werd hij steeds meer in het nauw gebracht, todat hij bij het verhoor, dat hem gistermorgen werd afgenomen, door de mand viel en ver klaarde, zich aan het vreeselijk misdrijf te hebben schuldig gemaakt. Daarna heeft hij een volledige bekente nis afgelegd en een zeer omstandig ver slag gegeven van de wijze, waarop hij de daad heeft volvoerd. Zijn verhaal kwam in het kort hierop neer: Doordat het met het vischventen den laatslen tijd minder goed ging, was hij in geldelijke verlegenheid ge raakt, wat hem er toe gebracht had reeds eenige malen bij familieleden geld te lee- nen. Ook j-1 Zaterdagmiddag zat hij slecht bij kas en toen iemand een kwitantie van 4.17 kwam innen voor gordijnen, die zijn vrouw zonder zijn medeweten gekocht had, ontstak bij daarover zeer in woede. Hij betaalde het geld echter toch, ging kort daarop naar buiten, waar hij een dikken tak van een kersenboom van den schil ontdeed en er een pl.m. 40 c.M. langen knuppel van maakte. Dit stuk hout heeft hij bij zich gesto ken en vervolgens is hij op de fiets van zijn vrouw gestapt, waarop hij naar Zet ten gereden is en daarna langs een bin- nenpaadje naar Hemmen. Bij het huis van mej. van Brakel, aan wie hij nogal eens viscb verkocht hij was een van de weinige menschen. met wie zij nog wel eens een praatje maakte is hij van zijn fiets gestapt, die hij on der bet raam neerzette en vervolgens de woning binnen gegaan. Geruimen tijd heeft hij in de kamer zitten praten met juffrouw Van Brakel, heeft een paar kopjes koffie met haar gedronken en een sigaar, die zij hem aangeboden had, voor een deel opge rookt. Juffrouw van Brakel is daarop naar de keuken gegaan om de koffiekopjes af te wasschen en Huibers, die in de kamer ge bleven was, heeft toen op de tafel haar portemonnaie zien liggen, waarin zich ruim 50 gulden bevonden. In plaats van het geld weg te nemen en er mee van door te gaan is hij juffrouw van Brakel naar de keuken gevolgd, waar hij, na nog even met haar gepraat te hebben, plotseling den meegebrachten stok voor den dag haalde en haar er eensklaps mee op het hoofd sloeg. In ontzetting riep de aangevallene toen uit: „Wat doe je nou". Doch onmid dellijk daarop gaf H. haar opnieuw een klap, waarop zij neerviel. Toen juffrouw van Brakel eenmaal op den grond lag, heeft de vischventer haar nog drie klap pen op het achterhoofd gegeven. Daarop heeft hij de portemonnie van de tafel ge nomen en het huisje verlaten. Hij is echter niet dadelijk op de fiets ge stapt om naar huis terug te keeren. doch is eenigen tijd om het huis rond blijven dwa- Toen hij daarbij bemerkte, dat het licht nog brandde, is hij opnieuw de woning bin nen gegaan, om het licht in de kamer en de gang uit te draaien. Daarna pas heeft hij de fiets genomen, waarmee hij een paar kilometer den weg naar Opbeusden is op gereden. Daar, tusschen Hemmen en Doodewaard, in de nabijheid van het woon wagenkamp, dat zich hier bevindt, heeft hij den stok, waarmee hij den aanslag vol voerd had. aan den slootkant achter een boom verstopt. Vervolgens is hij naar zijn woning gefietst, waar hij zijn handen ge- wasschen heeft, waarop zich een bloedvlek bevond en na het geld verstopt te hebben, de portemonnaie gewikkeld in een krant, verbrandde. Den Zondag, waarop de moord ontdekt werd. heeft hij zijn woning niet verlaten, doch den volgenden dag is hij weer op de gewone wijze de deur uitgegaan om visch te venten. Toen hij hoorde, dat hij gezocht werd om aan een verhoor te worden onderwerpen, heeft hij zich eigener beweging op het ge meentehuis van Hemmen aangemeld. Naar een zuster van de verslagene, die in Doodewaard woont, verklaarde, is Hui bers dien ochtend nog bij haar aan de deur geweest met visch. Toen zij samen over den moord praatten, waarover het gerucht zich inmiddels door de geheele omgeving verspreidde, heeft H. nog gezegd: „Jonge, jonge, hoe ze daar toch toe in staat kun nen zijn." Over zijn arrestatie was ieder in de buurt van Hemmen verwonderd geweest. Niemand achtte hem tot een dergelijk mis drijf in staat. Toen zijn vrouw, die eiken dag het derde kind kan verwachten, van zijn aanhouding vernam, was zij hevig ont steld. Na zijn bekentenis werd H. naar Hem men overgebracht, waar hij in het huisje precies heeft verteld, hoe de sombere ge schiedenis zich heeft afgespeeld. Daarna heeft hij zijn begeleiders den boom gewe zen, waarachter hij den stok, waarmee hij den doodslag gepleegd heeft, verborgen had. Het stuk hout werd inderdaad achter den boom gevonden. Volgens zijn verklaring heeft het niet in H.'s bedoeling gelegen de vrouw te doo- denhij wilde haar slechts bewusteloos slaan om zich vrijelijk met het geld uit de voeten te kunnen maken. Door deze bekentenis is de sluier, die over de vreeselijke daad hing, opgetrok ken en de spanning, die de geheele week in Hemmen en omgeving geheerscht heeft, MOORD? Twee verdachten aangehouden. Enkele dagen geleden meldden we. dat uit het Muntendamsche Diep het lijk was ougehaald van den 38 jarigen gehuwden arbeider I. Feikes uit Meeden. Het in verband daarmede door de justitie inge steld onderzoek wees uit, dat hier zeer waarschijnlijk sprake was van misdrijf, hoewel men aanvankelijk meende, dat aan een ongeluk moest worden gedacht. Thans heeft de marechaussee uit Mun tendam aldaar twee arbeiders aangehou den onder verdenking meer van Feikes' dood te weten. Zij zijn ter beschikking gestold van de justitie te Winschoten. DE VROUWELIJKE AMATEUR DETECTIVE. Een Pool, die heel wat op zijn kerfstok had, door een vrouw gearresteerd. Eenigen tijd geleden werd aangifte ge daan, dat er aan boord van de in de Spoorweghaven te Rotterdam liggende sleepboot C. H. was ingebroken. Wat siga ren en sigaretten, kleedingstukken, een scheermes en wat snuisterijen waren ge stolen. Een rechercheur van de Rivierpoli tie trok op onderzoek uit en hij ontdekte in de zaak van een opkooper in het haven kwartier een gedeelte van de gestolen goe deren. De opkooper wist to vertellen, dat hij het goed had gekocht van een vreemde ling, die vermoedelijk een Pool was. Do rechercheur zei, dat hij dien Pool graag zou leeren kennen, omdat het goed van diefstal afkomstig was. De opkooper schrok van deze mededeeling en beloofde alle mogelijke medewerking uit angst, dat hij misschien van heling zou worden ver dacht. Een paar dagen later meende de vrouw van den koopman den gezochten Pool in een café aan den Schiedamschen Dijk te zien zitten. Zij stapte kordaat op hem af en maakte een praatje met hem. Gesterkt in de meening, dat zij inder daad met den gezochte te doen had, lokte zij hem mee naar buiten. Samen gingen zij op weg naar haar woning, maar onderweg kreeg de Pool argwaan en hij zei, toch maar liever weg te gaan. De vrouw wees hem een cafétje aan en vroeg hem daar samen te gaan zitten. De Pool liep weel een eindje mee, maar opnieuw kreeg hij argwaan. Toen hij weg wilde loopen, greep de vrouw hem stevig in zijn kraag zij stonden toen vlak bij den politiepost aan de Leuvehaven en met een fermen zet duwde zij hem het politiebureautje bin. nen. „Pak aan. een arrestant", riep zij de verblufte agenten toe. Men hield den man vast ©n waarschuw de de rivierpolitie. De man werd naar het bureau in de Schiehaven overgebracht en daar bleek al spoedig, dat men inderdaad met den gezochten Pool had le doen. Het was de 32-jarige zeeman J. P. Toen inen hem vroeg, hoe hij in Rot terdam was gekomen, gaf hij eerst ontwij kende antwoorden ea vertelde daarna als verstekeling met een schip uit Antwerpen te zijn gekomen. Zijn verhaal klopte niet heelemaal en men besloot hem eens aan den lijve te onderzoeken. Tóen de man zijn boezeroen uittrok, bleek dat zijn hemd een ingeweven nummerplaatje droeg. Het hemd behoorde kennelijk tot een of andere gestichtskleeding. Na eenig zoeken vond men in een Belgisch politieblad een ver zoek om aanhouding van den Pool J. P., die uit de strafgevangenis te Me'rxplas bij Turnhout was ontsnapt en die kleere-i droeg, welke waren gemerkt met hetzelfde nummer als op het merkplaatje stond. P. was te Brussel tot één jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens diefstal. Voorts bleek, dat de Fransche Justitie hem zoen eveneens wegens diefstal. P. is in het Huis van Bewaring opgeslo ten ©n de Belgische Justitie is er mee in kennis gesteld, dat de ontvluchte gedeti neerde te Rotterdam is geknipt. EEN PSEUD0-BR0EDER. Handig oplichter aan het werk. Den Haag wordt sinds eenige dagen weer eens onveilig gemaakt door een pseuUo- Broeder-Missiouaris. Bij tal van Katholie ken vervoegt zich een goed gekleede, ten gere jongeman met donker uiterlijk, die zich veelaj Koeisen noemt en voorgeeft in het Missiehuis te (Jadier en Keer bij Maastricht voor missionaris te hebben ge studeerd en nu per nachttrein naar Den Haag te zijn gekomen, voor welk uitstapje hij telkens een andere reden opgeeit. Meesial beweert hij een kamer te willen huren, wordt daarbij in den regel zeer vriendelijk ontvangen en komt dan vaak tijdens bet gesprek achter de adressen van anueie katüoiieke tamilies, waar hij weer zijn slag kan slaan. Hoewel het begrijpe- lijaerwijze bij de meesten van zijn slachl- olfers bevreemding wekt dat de man in burgerkleeding rondloopt, weet hij door zijn geraltineerd optreden met allenei ver zinsels de menseden gerust te stellen en het vertrouwen te winnen, waarvan hij u>- tusschen schromelijk misbruik maakt door te stelen wat onder zijn bereik komt, schrijlt de „Res.b.". üp zijn avontuurlijke rondzwervingen door de residentie kwam hij o.a. terecht bij een familie in de Zoutmanstraat, waar de pseudo-Broeder gastvrij werd ontvau- gen, zich stevig te goed deed aan den hem geboden maaltijd en aan de sigaren van den heer des huizes. Toen het hem hier echter te benauwd werd, poetste hij de plaat. De man had evenwel nog de bruta liteit om den volgenden moigen zich hij een familie in het Westeinde te vervoegen, j die hem door den bedrogen heer D. uit de Zoutmanstraat genoemd was. Hij wist hier zelfs nog geld los te krijgen, na-dat bij ge logen had, dat de familie van H., eveneens Voor (Jw Auto Voor Uw Divan ONZE in mooie moderne Ruitdess. C CC en kleuren, gr. maat slechts U.ÜJ en 8,65 Yoor Radiateurbedekking HALF WOLLEN DEKENS, I n Q slechts 1.89I.T"U Haarl.straat nonkersleeg 2-4-6 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE in de Zoutmaastraat, hem een tientje had Inmiddels had de avontuurlijke jonge man des nachts onderdak gevonden bij een weduwe in de Tasmanstraat, aan wie lij een prentje vei kocht en die daarna op zijn verzoek bereid bleek hem een kamer te verhuren. Des morgens kwam de vrouw tot de ontdekking, dat de inmiddels met de Noorderzon verdwenen pensiongast des nachts uit een Lad« van het buffet, haar spaarcenten, 32 gulden, had meegenomen. Bij de dames B. in de Laan heeft de man sdib gevangen. Zij vertrouwden het zaakje niet en schieven onmiddellijk naar den Oveiste van het klooster te Cadier en Keer, die per omgaande seinde dat t heer schap daar niet bekend was. Wijselijk heeft deze evenwel niet op dit bericht gewacht! Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Wassenaarsche Slag op Maandag 15 en Dinsdag 16 1-ebruari van 1014 uur wegens het schieten met mitrailleurs. HILLEG0M, Cursussen voor werklooze jonge arbeiders Gistermiddag had in het ge-bouw der veiling vereemging „Hillegom©enigszins ofiicieel de opening plaais der cursubsen, weixe gehouden worden voor de jeugdige werkioozen in het bloembollen-bedriji. Hierbij waren itegenwuordig de ueide weunouuers, :de gemeente-secretaris mr. J. B. Setts,.- de. heeren W. A. van der Wal en D. van Egmond, leiders van de cursussen, de commissie voor de werk- verseuaffing. Het aantal belangstellende deelnemers bedrueg ruim 30. De wethouder J. O. Vermeer hield een korte openingsrede. Hij sprak ongeveer als volgt: Wanneer wij op dit uur hier zoovele jongelui te samen zien, die anders wer ken, dan stemt dit feit op zich zelf droe vig, doch wij hebben het te aanvaarden. De overheid heelt gemeend te moeten bevorderen, dat deze gedwongen vrijen tijd productief gemaakt moet worden, door kennis aan te doen brengen van hetgeen het meest noodig is in de streek en in de plaats, die in hoofdzaak leelt van het bloemboheuvak. Zij die lei ding hebben te geven in het huol'dbe- drijf volgen deze cursussen met aandacht. De jongelui mogen niet vergeten, dat indien zij met vrucht deze lessen volgen straks door hun meerdere kennis het eerst zullen gevraagd wurden als weer werk beschikbaar zal zijn. Dit zij hun een prikkel, or zooveel mogelijk profijt te trekken van hetgeen geboden wordt. Gistermiddag is de heer van der Wal met zijn arbeid voor u begonnen, Don derdagsmiddags zal de heer van Eg- mond Uier voor u les geven. Wij hebben gemeend,, de leerstof zoo te verdeelen, dat Woensdag de man van de theorie, die overigens in de praktijk ook geen vreemdeling in Jeruzalem is, Donderdag de man van de praktijk, die mede theo retisch goed is ondenegd, voor u zal op treden. Onderwezen wordt datgene, wat ge noodig hebt. De bereidwibigueid van beide leeraren waarborgt reeds succes. Naast deze lessen zullen neg lezingen van algemeenen aard worden gege ven. Het spreekt, dat het hier geen schoolklas is; over ordebwearen benuef niet te worden gesproken, dat doet ge zeil als beiangnebbenden. Zoo bezien aan ueze gedwongen werk- lousneiu uuer imssciiien b.ijaeu nog te zijn gevn eest een voorueel voor u zeh. Bij ue uvemerd Heelt niet de gedaoüte voor gezeten, alleen de jongelui van ue straal te haen. öpr. danat net veinngsbestuur voor de verleende mede w er King inzake het gebruik van dit geLouw. ik verklaar hiermede, na een dankwoord aan de aanwezigen en aan de pers, de cursus sen namens het gemeentebestuur geopend Hierna vingen de lessen aan. LISSE. Besm. ziekten. In de week van 30 Januari 1932 tot en met 6 Februari 1932 zijn binnen deze gemeente 2 gevallen van diphlerie en 1 geval van roodvonk geconstateerd. Gistermorgen vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden waren aanwezig, behal ve de heer Tijssen, die bericht van verhin dering heeft gezonden. Te ongeveer half tien opent de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de no tulen der vorige vergadering leest, die on veranderd worden goedgekeurd. Daarna leest de voorzitter een nieuwjaarsrede. Bij loting wordt bepaald dat de stemmin gen en de rondvraag een aanvang zullen ne men bij den heer Paardekooper. De voorzitter doet dan mededeeling van de ingekomen stukken waarvan de volgende o.m. voor kennisgeving worden aangeno men Schrijven van de Comm. der Koningin, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit het K. B., waarbij de heer P. C. A. M. Wap met ingang van 16 Fébruari 1932 op nieuw wordt benoemd tot burgemeester de zer gemeente. Missive van Ged. Staten hou dende toezending der goedgekeurde veror dening regelende het beroep, bedoeld in de artt. 7 en 9 der Woningwet. Als voren hou dende toezending van een goedgekeurd raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1931. A'svoren houdende de verdaging van de beslissing aangaande de gemeente-be- grooting voor het waterleidingbedrijf over 1932 en een uittreksel van een K. B. hou dende goedkeuring van de verordening tot heffing van besmettelijke ziektege'den. De raad besluit verder om nog eene reke ning van f 3.43 over 1929 te betalen, terwijl voor kennisgeving nog wordt aangenomen een schrijven van den hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat, waarbij wordt medegedeeld, dat, indien na de tot standkoming van de in uitvoering zijnde wegverbteering aan den Hooge Rijndijk, mocht blijken dat de particuliere gronden langs dien straatweg overlast van het van den weg afloopende water zullen ondervin den. daartegen maatrege'en vanwege den Rijkswaterstaatsdienst zullen worden be- j raamd. Vervolgens wordt conform een voorstel van B. en W. aan de autobusondernemer Dubbelaar een subsidie t-oegekend, onder de gewone voorwaarden, van f 300.voor het I instandhouden van den autobusdienst Zoe- terwoudeLeiden v.v. Een voorste] de I Graaf om het bedrag te halveeren. werd al- I leen gesteund door den heer Bergers en kon derhalve niet in behande'ing komen. Vervolgens vereent de raad met alge- meene stemmen een crediet van f 72.60 voor het aanbrengen van een electrische lan taarn aan de woning van Be t, ter verlich ting van de Stadhouderslaan, terwijl een bedrag van f 36.30 voor rekening van den heer Stadhouder komt. Daarna besluit de raad op de bezittingen van het waterleidingbedrijf over 1931 af te schrijven de minima percentages genoemd in de desbetreffende beheersverordening. Vervotaens besluit de Rbad met alge-;, meené stemmen met" de Levensverzekering- Maatschappij Arnhem te Arnhem een vaste' leening aan te gaan. groot f 34.000.—Jtegen pari koers en eene rente van 5 1'2 'a jaars welke leening zal worden afgelost in 30 ja ren. Meerdere aanvragen waren verzonden, doch s'echts twee maatschappijen hebben gereflecteerd. Deze leening geeft den heer Meijdam voorts aanleiding te informeeren. of het jui«t is. dat de Raad geen crediet heeft verleend voor de installatie van bet raad huis. waarop de voorzitter mededeelt, dat de raad indertijd een b'anco crediet heeft verleend voor het bestrijden van de kosten van den raadhuisbouw. Er ontspint zich dan eene discussie over het feit of al dan niet eene aparte aanvrage bij den raad had ingediend moeten worden voor het verleenen van een crediet voor de meubileering. we'.ke door den voorzitter wordt gesloten met de mededeeling dat er verschil van meening in deze bestaat. Daarna besluit de Raad, conform een i desbetreffend schrijven van de Bank voor Ned. Gemeenten om de bestaande reke ning courant-overeenkomst met die instel ling op te heffen en een nieuwe rekening courant-overeenkomst aan te gaan voor het doen van gewone uitgaven tot een maxi mumbedrag van f 12.680. Een aanvrage van het R. K. Schoolbe stuur in de Zuidbuurt om een bedrag van f 400.beschikbaar te stellen voor den aankoop van banken, het maken van een tochtdeur en aankoopen van een platenkast, wordt ingewilligd, als zijnde de aanvrage conform de wet Daarna besluit de Raad aan de bijzonde re schoolbesturen een voorschot op de ge meentelijke vergoeding over 1932 te verlee nen, bedragende voor de R. K. School Hoo ge Rijndijk f 2941.28; R, K. School Zuid- buurt f 4411.92 en R.K. School Schenkelweg f 4269.60, te betaien m twee gelijke termij nen per 30 Juni en 31 December 1932. Conform het voorstel van B. en W. wordt vervolgens besloten den cursus voor het volgen van openbaar vervolgonderwijs met ingang van 1 Juni 1932 op te heffen, gelet op het feit, dat er geen animo voor derge lijk onderwijs bestaat. Aan het St. Aloysius Patronaatsbestuur wordt eene bijdrage verleend van f 191.56 voor het geven van eenen bijzonderen ver volgcursus, we.ke wordt gevolgd door 16 leerlingen. Op, voorstel van B. en W. en op aefvies der Werkloozencommissie wordt de steun regeling aangevuld met eene bepaling, dat geen steun wordt verleend aan of zal wor den ingehouden van diegenen, die eene in richting bezoeken waarvoor vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein of verlof voor den verkoop van alco holhoudende dranken is verleend. Aan de politieverordening wordt toegevoegd eene bepaling, dat het de vergunninghouders en verlofhouders verboden is in de vergun- nings-ver'ofslocaliteiten te laten verblijven, niet tot het gezin van den houder dier in richtingen behoorende personen, die uitkee- ring ontvangen uit een werkloozenkas, of aan wie van gemeentewege werk of steun wordt verleend. Hierna brengt de Raad wijziging in de nieuw vastgestelde beheersverordening op het waterleidingbedrijf, conform de opmer kingen van Ged. Staten. Een voorstel van B. en W. om over te gaan tot verbreeding en verbetering van de Dorpsstraat voor de woningen van Varke- visser en Slootweg geeft aanleiding om nog eens een onderzoek in te stellen, of thans niet de mogelijkheid bestaat dat de toegang tot het Watertje wordt verbreed. De be slissing wordt inmidde's aangehouden. Bij de rondvraag informeert de heer Paardekooper of het afzetten van het ter rein* voor lichamelijke oefeningen f 685. moet kosten, waarop wordt medegedeeld dat dit bedrag aldus is gevormd om een rond leeningsbedrag te kunnen verkrijeen. De heeren Wessel en de Graaf stellen voor het terrein ook beschikbaar te stellen voor de jeugd a's speelterrein, waarmede de heer Meiidam accoord gaat. De voorzitter zegt toe te doen onderzoe ken of het mogelijk is de huur van den naast ge'egen grond te doen eindigen, al vorens een dergelijk besluit te doen nemen. Op een vraag van den heer Bergers of de voorzitter de café's geregeld doet controlee ren of daarin geen steuntrekkende werkioo zen vertoeven, antwoordt de voorzitter be vestigend. Hierna dankt de heer van Bennekom. na mens den 'Rtaad, den voorzitter voor de toe gesproken woorden bij den aanvang der vergadering en wenscht hem geluk met de herbenoeming. De heer Wessel vestigt de aandacht van B. en W. op het feit dat de stootpaal bij de brug bii Straathof in den Vlietweg is afge varen. Het wordt noodig geacht dat er twee stootpa'en worden geslagen, die met een ijzer verbonden worden. Na eenige be spreking over dit onderwerp verleent de Raad aan B. en W. daartoe een b'.anco vre- diet. Hierna volgt eene besoreking over het vaststellen van eene rooilijn langs den Hoo ge Rijndijk, waarbij de Raad zich in begin sel uitspreekt tot het vaststellen daarvan. Vervolgens sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De vorst heeft, in het geen wat op heden nog gedaan werd, een stagnatie veroorzaakt en als de vorst even aanhoudt, is het niet uitgesloten dat de tuinders, die volgens het geno men raadsbesluit om arbeiders van de arbeidsbeurs in deze bedrijven te werk te stellen, hiervoor in aanmerking zouden komen, van die hulp geen gebruik meer kunnen maken. Immers, iets verder in den tijd wordt niet meer gedolven. Te recht merkte een der raadsleden dan ook op dat het voorstel z.i. wel wat laat kwam en er weinig gebruik van ge maakt zal kunnen worden. In vele andere gemeenten is een der gelijke regeling al sinds eenige weken getroffen en met succes. De werknemers en werkgevers zijn hiermede gebaat en de controle door de werkgevers zelf ga randeert een goede uitvoering der re geling en goed werk. Soms wordt hier- voor nog oen commissie benoemd be staande uit 2 tuinders, 2 raadsleden en de burgemeester als voorzitter. Eer bedoelde regeling hier in werking kan gaan zal het half Februari zijn en zal het besluit weinig put geven. En daar de gemeente spoedig geen werkobjecten meer heeft, zal het ge meentebestuur, hoe ongaarne ook, een steunregeling moeten instellen. Hierop is in den raad dan ook #al ge zinspeeld. De Hanze. De R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze"' hield gisteren avond hare jaarvergadering. De opkomsl I was goed. De voorzitter opent de vergadering Gesprongen Handen FÖROL met den chr. groet en wenscht de leden een zalig nieuwjaar. Spr. maakt bekend dat zich 4 nieuwe leden hebben opgege ven. De notulen werden goedgekeurd. Hierna leest de secretaris een keurig verzorgd jaarverslag voor, hetwelk door de vergadering dankbaar werd aanvaard. Het verslag van den Penningmeester gaf over 1931 een nadeelig saldo aan. De aftredende bestuursleden de heeren L. van Paridon, Jac. P. Reitveld en W. Caspers werden herkozen. Tot voorzitter werd gekozen de heer W. Caspers. Hierna brengt de heer v. d. Berg ver slag uit van de vergadering der ver eeniging „Katwijk Vooruit". Vervolgens werden door den geestelijk adviseur met eenige toepasselijke woorden de niuewe leden geinstalleerd. Bij de rondvraag wordt het werk der retraiten door den geestelijk adviseur met warmte aanbevolen. Hierna dankt de voorzitter de aanwe zigen voor hunne opkomst en sluit de vergadering met den chr. groet. VOORHOUT. K. R. 0.-film. De K. R. O.-film zal op Donderdag 18 Februari a.s. vertoont worden in het Parochiehuis alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10