HET HUIS DER VERSPIEDERS UIT DE OMGEVING WOENSDAG TO FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 11 Febr. Huizen, 208 M. 8.00—0.15 en 10.00 Gra*ofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpi. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15—2.00 KRO-Orkest. 2.00 Hand wer keur sus, 3.00—3.30 Voor de vrouw. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenarbeid. 5.45 Concert. P. C- Bredorode (zang), Th- v. d. Pas (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbur. 8.0010.45 Concert. NCR V-Klein Orkest. M. Dijxhoorn (sopraan). 9.00 Ouderuurtje. 9.3010.15 Vervolg concert. 10.4511.30 Gramofoonpi. ca. 10.00 Vaz Dias. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitz. 6.50 Piano-recital door R. Paul. 7.10 Duitsche lezing. 8.20 Orkestconcert. Sopraan, bariton en koor. 9.55 Vervolg concert. Elena Gerhard (zang), Angus Morrison (piano). 10.50 Kerkdienst. 11.J5—12.20 Dansmuziek. ..Radio P a r I s", 1725 M- <•8.05; 12.50 en 8.20 Gramofoonpi. 9.05 Concert. 9.20 Orkestconcert. K a I u n d b o r g, 1153 M. 11.20—1.20 Orkestooncert. 3.101.20 Orkeatconcert. 7.300.35 Concert. Orkest en eolieten. 10.1011.50 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.25—7.20 Or keet concert. 11.20 GramoiconpL 12.25- Orkestconoert. 4.205.20 Orkestooncert. 7.20 Orkeatconcert. 8.05 „Wiener Bildnisse" m. m. v. orkest. 0.25 Berichten en daarna tot 11.20: Or kestooncert. GEMENGDE BERICHTEN GROOTE BRAND IN WERKTUIGENFABRIEK. DE EERSTE MOTORSPUIT REED JN EEN GREPPEL. Hedennacht omstreeks 1 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak oen geweldige brand uitgebroken in de fabriek van indus trie-, landbouw- en zuivelwerktuigen, annex woonhuis, toebehoorende aan den heer A. Lanfers en staande te Eelderswolde, op een half uur afstand van Groningen. Toen de brand uitbrak was niemand in het gebouw aanwezig. Een overbuurman, die door het loeien van de vlammen wak ker was geworden, waarschuwde de brand weer van Groningen, die contractueel ver plicht is om ook hier, hoewel dit buiten de gemeente Groningen valt, hulp te verleenen. De Groningsche brandweer vertrok onmid dellijk met een motorspuit naar de plaats van den brand, doch had het ongeluk om vlak bij het brandende gebouw met den mo torspuit in een greppel te geraken, waar door deze niet gebruikt kon worden. Onmiddellijk werd telefonisch een tweede motorspuit gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen en eindelijk met drie stralen water kon geven in de loeiende vuurzee. Ook hierbij werden echter groote moeilijk!.eaer onderbonden, aangezien het water over een afstand van 300 M. uit een tochts'oot moest worden gehaald. Intus- schen werd het vuur door den krachtigen Oostenwind dermate aangewakkerd, dat weldra aan b'.usschen niet meer viel te den ken. De bewoners aan den overkant van de straat moesten worden gewaarschuwd zich gereed te houden om ieder oogenblik hun woningen te verlaten, aangezien de hevige wind een waren vonkenregen om deze hui zen deed nederdalen. Om twee uur bleek, dat de brandweer verder niets meer kon uitrichten, aangezien de tochtsloot, die het bluschwater moest leveren, leeg gezogen was. Men was toen wel gedwongen het ge bouw tot den grond toe te laten afbranden. Hoe groot de schade, die werd aangericht ongeveer bedraagt, kon niet worden vast gesteld, aangezien de eigenaar, de heer •Lanfers, afwezig was. Wel zijn groote voor raden, die stonden opgeslagen, verwoest. Verzekering dekt echter deze schade. MOTORSCHIP V0LGEL00PEN. Schipper en zijn knecht tijdig gered. Gistermiddag te ha.lf drie ontdekte de brugwachter v. d. B. te Naarden, dat er een schip ter hoogte van Fort Ronduit in het Naarder Hop de noodvlag had uitgestoken, waarop hij zich onmiddellijk met de politie te Naarden in verbinding stelde. Deze waarschuwde op haar beurt de politie van Huizen, die zich met een havenboot naar het in gevaar verkeerende schip begaf. Dit bleek te zijn het motorschip „Samenwer king" van de gebroeders Los uit Amers foort, dat den dienst tusschen Rotterdam en Amersfoort via Amsterdam en de Zuiderzee onderhoudt. De machinekamer en het ruim waren vol water geloopen tengevolge van hot feit, dat het schip te diep was geladen en er een hevige golfslag stond. De schip per met zijn knecht zaten nog in den roef, die nog net boven water uitstak. Zij kon den juist bijtijds het zinkende schip verla ten. Behalve door de havenboot werd nog assistentie verleend door het motorschip „Burgemeester van Amersfoort", dat de „Samenwerking" later aan den grond heeft gezet. In het ruim bevond zich een hoeveel heid balen gerst en op het dek stond een aantal vaten met vet. Hedennacht of he denmorgen vroeg zou men trachten den bo- venlaut te lossen en het schip leeg te pom pen. FEUILLETON. Uit bet Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 23) Jasper reed weg in de richting van Sto- nehanger. Durell mag gehangen worden voor mijn part, maar ik moet hem toch waar schuwen. Het was een donkere nacht en de dichte bosschen maakten den nacht nog donker der. Van de lichttoren van Beachy Head kon Jasper telkens als hij op een hoogei gelegen punt in het terrein was, de betee ken isvolle gele vlammen zien. Hij meende heel in de verte vaag nog ander licht waai te nemen. Do andere lichttorens zouden ge leidelijk het alarmeerend signaal wel door geven. Stonehanger House stond somber en dreigend, massaal en norseb tegen den donkeren nachthemel. Jasper kon ner gens in huis licht ontdekken. Hij moest de heele laan door, want het pad door de meent te onzeker in het duister. De beken, de taxis-boomen begroetten hem. Hij bond Devil Diek vast bij de poort die Anthopy Durell hem zoo onheusch voor den neus had dichtgegooid. Jasper liep langs den voorkant van het MAJESTEITSSCHENNIS. Een teekening tegen het Crisiscomité, beleedigend voor Prinses Ju.iana. De centrale recherche is, naar „Het Volk" meldt, Maandag overgegaan tot de arresta tie van twee anarohiston, leden van het Verbond van Alarmgroepen, een 60-jarigen bewoner van de Albert Ouypstraat en diens. 30-jarigei^ zoon, wonende in de Stadion- buurt te Amsterdam. De aanhouding staat in verband met de verspreiding en aanplakking van biljetten van klein formaat, die gericht zijn tegen de actie van het Nationaal Crisisoomité en waarop een afbee-ding voorkomt, die, naar het oordeel der justitie, beleedigend moet worden geacht voor Prinses Juliana. Het onderzoek der politie had uitgewe zen, dat deze beide personen een naar later bleek ondergeschikte rol hebben gespeeld bij het voorbereiden en in gereedheid bren gen van de uitgifte der gewraakte biljetten. Beiden zijn dan ook, nadat zij bij proces verbaal waren gehoord, weer op vrije voe ten gesteld. Vóór de aanhouding van dit tweetal was echter reeds in opdracht van de justitie door de Bussumsohe politie gearresteerd en op transport naar Amsterdam gesteld de 33-jarige anarchistische teekenaar L. K„ wonende te Bussum. Hij wordt er van ver dacht de teekenaar van het bewuste biljet te zijn, welke teekening den signatuur LucK draagt. Do verdachte weigerde bij zijn ver hoor zich er over uit te laten, of die teeke ning, die zoowel in groot als in klein for maat is vervaardigdhet groote formaat is echter niet gebruikt, van zijn hand is. De teekenaar K. is gistermorgen voor den officier van justitie geleid en vervolgens naar het huis van bewaring overgebracht. Het schijnt in bet voornemen van de jus titie te liggen, den teekenaar en drie aan plakkers te vervolgen, krachtens art. 113 van het wet boek van strafrecht, waarbij strafbaar wordt gesteld het verspreiden van geschriften of afbeeldingen, waarin een be eediging voorkomt voor leden van het koninklijk huis en wel met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of ge'dboete van ten hoogste driehonderd gulden. DE MOORD TE HEMMEN. Omtrent den moord op de 73-jarige vrouw van B. te Hemmen vernemen wij nog het volgende; De beide mannen, die gisteren te Schoon hoven werden gearresteerd, bleken met den moord niets uitstaande te hebben. Nadat zij heden door den rechtercommissaris te Arnhem gehoord waren, zijn zij weer op vrije voeten gesteld. Van den vischventer H. H. uit Opheusden zijn echter bezwaren de omstandigheden gevonden. Bij een huis zoeking in zijn woning werd pe'd gevonden, waarvan de vrouw van H. niets afwist. Voorts is gebleken, dat H. meermalen bij de vermoorde vrouw van B. viseh afleverde. H. is gistermiddag naar Arnhem overge bracht, teneinde door den rechtercommissa ris te worden gehoord. Drie raampennen ingeslikt. Eenigen tijd geleden arresteerde de Am* sterdamsche politie, zooals de „Tel." meldt, een vroegeren verpleegde van een psyehopatenasyl wegens diefstal van een hit, die hij later ruilde met een paard. Hij werd in arrest gesteld aan het bureau Jonas Daniël Meierplein; waar hij eenige vrijheden genoot. Daarvan heeft hij ge bruik gemaakt om plotseling achter el kaar drie ijzeren raarapennen in te slik ken. Deze waren ongeveer 8 c.M. lang en verdwenen in 's mans maag. Na medisch onderzoek heeft men hem toen voor alle zekerheid weer naar het asyl doen terug brengen. Daar zal hij verder behandeld worden. De mishandeling te Maastricht, De politie te Maastricht heeft den ver- moedelijken dader van de in den nacht van Zondag op Maandag gepleegde levensge vaarlijke mishandeling van v. d. S., in han den. Het is de herbergier J. H. C. De toe stand van den gewonde in onveranderd. huis. Van het terras af leek het of hij recht tegenover den heuvel stond waarop het vurig-gele licht ontstoken was tusschen zee en lucht. Een zachte bries speelde door de dorens en het struikgewas en een tralie venster dat niet gesloten was, kraakte en klapperde aan den haak. Er was nergens licht en Jasper ontdekte dat de kamer waarvan het tralieblind niet gesloten was, die van Nance's kamer was. Een oogenblik keek hij er peinzend naar, daarna bukte hij zich en raapte van den grond wat kleine steentjes op. Hij ging een beetje achterwaarts en gooide de steentjes naar boven hij deed het zacht om geen ruiten te breken. Het eene steentje na het andere klet terde tegen de vensters. Jasper hield op en luisterde. Er gebeurde niets. Hij raap te nog meer steentjes op en zwaaide har der met zijn arm meer dan een ging door de ruiten heen en viel op den vloer bin nen. Toen kwam er iets wits achter het glas te voorschijn en .een gezicht verscheen voor het venster. Nance, Nance Wie is daar? Jasper Benham. De lichttoren op Beachy Mead brandt.. Je kunt het uit je raam zien. Ze staarde naar buiten, haar welig haat achterover houdend met haar hand. Ik was bang dat je zoudt slapen en ben hierheen gereden om je te waarschu wen. Het beteekent dat de Franschen in aantocht zijn. Nance zei niets. Plotseling uit haar slaap opgeschrikt, zag ze daar opeens dat groote helle licht met zijn angst-aanjagende be teekenis. Het bracht, haar in verbljsterine I en de verschijning van den man <laar bene- EEN GRENSHISTORIE. Hoe. een zigeuner-troep naar België werd geëxpedieerd. Men schrijft aan de „Msbd.": Men weet, dat de laatste maanden onze zuidelijke grens geregeld bedreigd wordt door grootere en kleinere zigeunerbenden, die men in Bolgië meer dan hard moe is. Vandaar dan ook de verscherpte bewa king der „streep" door marechaussees en militaire politiemannen, die daar alles be halve een renteniersleventje hebben. Maar aan den anderen kant is het ook zoo; ook daar hebben de grenswachten geen gemak- kelijken tijd: dag en nacht zijn ze er op uit om hier of daar een onbewaakte gaatje te vinden, om de ongewensehte gasten te loozen. 't Spreekt vanzelf, dat. ze zoo nu en dan ook wel eens slimmigheidjes uitvinden om elkaar een kool te stoven, waarbij beide partijen lachen maar de eene als een boer die kiespijn heeft. 't Is nu al eenigen tijd geleden we maakten er niet eerder melding van om mogelijke gevoeligheden te ontzien dat de Hollandsche marechaussees op een kwa den avond van aansehijn tot aanschijn stonden' met een bende zigeuners, zes wa gens 6terk. Ja, ze stonden aan dezen bant van den paaldaar was niets aan te doen. Een poging om ze naar den overkant te kaatsen werd niet eens in overweging ge nomen. De mannen wilden niet graag uit gelachen worden op den koop toe. Dan maar naar de naaste stad die we, om genoemde reden, niet zullen noemen. En zoo geschiedde het. Ja, welkom waren ze daar ook niet. Ze werden er geinterneerd, opdat de inwo ners er geen last van zouden hebben, maar overigens goed behandeld, gevoed, zelfs gekleed, zoodat de zigeuners er niets mis ten dan d'rvrijheid. Maar dat gemis woog zeer zwaar. En daarom wilden ze hun bewakers wel behulpzaam zijn in hun po gingen om ze weer aan genen kant. te krij gen. Maar, of de drommel er mee srteelde, wanneer ook maar één paard voor één wa gen in het zigeunerkamp gespannen werd, schenen „de anderen" dat te weten en de heel grens werd hermetisch gesloten. Nu had men wel eens mannen in de buurt van het kamp zien rondzwerven, die daar wel vreemd warende bewakers meenden hen meer gezien te hebben maar met uniformen aan. Op een Zondagnacht stieten de bewa kers weer op zoo'n paar nieuwsgierigen in de nabijheid van de zigeuners. Een praatje werd met hen gemaakt en 't einde er van was dat ze als vreemdelingen, zonder middelen van bestaan naar 't bureau van politie genomen werden om voor don commissaris geleid te worden. Deze lag echter op dit nachtelijk uur in diene rust en daarom werd hun voor dien nacht gast vrijheid aangeboden. Daacs daarna werd hun onmiddellük de vri'heid hergeven; maar.de zi «emmers waren dien nacht de grens over geëxpedieerd. Cocaine-handelaarsters betrapt. Door de politie te Heerlen zijn aange houden vrouw E., uit Keulen en vrouw L. uit Kerkrade. In gezelschap van eenige mannen trachtten ze in een hotel te Heer len een kilo cocaine te verkoopen voor den prijs van f 3000. Ze werden on heeterdaad betrapt. Bij het onderzoek bleek, dat- de z.g. cocaine geen cocaine was, maar een slecht werkend verdoovingsmiddel. De Duitsche vrouw werd over de grens gezet, tegen de andere vrouw is proces-verbaal op gemaakt. Een wonder-big. Te Spanbroek is dezer dagen een big getje geboren met acht pooten, vier ooren, drie oogen, twee snuiten en één kin. Van voren schijnt een dubbel exemplaar aan eengegroeid te zijn, terwijl het vau achte ren bleef gescheiden. den was niet bepaald geschikt om haar te kalmeeren. De dingen die haar vader haar omtrent hem verteld had, brandden even vurig in haar als die groote vuurtoren daar brandde. Er kwam een of gevoel van nieb- wet«n-wat-to-doen over haar; ze moest wat zeggen en kon geen woorden vinden. Eindelijk zei ze op kouden toon: Het was heel vriendelijk van u om aans ons te denken. Ik kón eenvoudig niet anders dan ko men. O! Ik moet me direct bij mijn manschap pen voegen. Er is in een van onze wagens ruimte vrijgehouden voor jou en je vader. Ik heb een uur den tijd. Ik kan jullie naai Rush Honth brengen. Ze kon den wee niet vjnden in haar eigen gevoelens. Maar smartelijk waren ze. Vader wil niet gestoord worden, Het moot eenvoudig. - Hij is niet bang. Slaapt hij? Ik weet het niet. In Godsnaam, piaak hem wakker. Jul lie kunnen hier niet blijven. Het is volkomen nutteloos, mr. Beji- ham. Ik weet zeker dal. vader niet te be wegen iS het huis te verlaten, Koud ep vreemd kwam haar stem uit de duisternis tot Jasper. Het was niet de stem die hij kende. Nance. Noemt u me alstublieft geen Nance.. Het was alsof ae al haar ontstemming en verwarrina over zijn arm honfd uit stortte. De afwijzing was zoo onbewimpeld dat hij zich ontsteld en verbaasd afvroeg wat dit alles opeens te b-fo«kenen h id. Ik moet een omweg van tien mijl ma- 8.00 Gramofoonpi. 10.00 Morgenwijding. 10.15 GnamofoonpL 10.30 Concert. Mevr. Bruin-Koch (piano), Brom Misset (zang), E. Voen (begeleiding). 11.00 Cursus Kinderkleediug. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonpi. 12.30 AVRO-Klein Orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonpi. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Omroeporkest. H. Biehe (zang). 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoonpi. 8.1510.30 Concertgebouw-Orkest o. 1. v. P. Monteux. Albert bpalding (viool). In dc pauze: Moderne zangdeclaniatie door Ma- nette Serlé. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonpi. 11.0012.00 Aanal. met Cabaret „La Gai- té", A'dam. „The Original Ramblers". D a v e p t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Gramofoonpi. 1.35 Orkestooncert. 2.25 Voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.25 Dansmuziek. 4.50 Orkestconoert. 6.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. ken om mij weer bij mijn mannen te voe gen. Tk heb u niet gevraagd om hier te komen. Jasper had een zachtmoedige natuur, maar hij was geen slappeling die met zich liet sollen. Nance, ik ben niet hierheen gekomen om zoo behandeld te worden. Waarom ben je opeens zoo anders tegen me? Wat bedoelt u? Verdraaid; heeft je vader soms niet de poort voor mijn neus dichtgesmeten? Ik ben een man.... geen hond dien jo den weg kunt opjagen De hartstochtelijke verontwaardiging in zijn stem ontroerde haar meer dan hij kon vermoeden. Toe. praat niet zoo. Vader Wel, wat heeft je vader tegen mij? Waarom maakt u het mij zoo moeilijk Moeilijk? Het is voor een Benham een nieuwe gewaarwording dat een deur voor zijn gezicht dichtgegooid wordt, Ver draaid, het is klinklare onzin! Je moet meegaan naar Rush Hed. Alle burgers worden landinwaarts gebracht. Die dujvel- sche Fronschon. Hij zag dat ze haar arm naar buiten stak. De haak van het tralie- blind knaste. Zij was bezig om het raam dicht te doen. Nance, Het tralievenster klepte dicht en hij was aan den wilden stroom van zijn eigen gevoelens overgelaten; Jaspers onthutste verbazino kende crccn trrenzen. Die men- schen waren vriendelijk voor hem geweest dien nacht toen hij in den arm was ge I schoten! Waarom' waren ze plotseling zoo j veranderd? Wat had de oude Durell het meisje verteld dat ze hem zoo onredelijk Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.352.05 Grajnofoonpl. 5.20 Ürkesteoncert. 6.50 Gramofoonpi. 8.20 Orkestconcert. 338 M.: ürkesteoncert. 9.20 Vervolg concert. Rome, 441 M- 8.20 Orkestconcert. Zecsen, 1635 M. 5.50 Gymnastiek. Daarna tot 7.35 Con cert. 11.20 Weerbericht. Daarna: Gramofoonpi. L902.20 Concert. 3.504.50 Concert. 7.45 Orkestooncert. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. HERDENKING DER PAUS-KRONING. Radio-uitzending op 12 dezer. In verband met do talrijke aanvragen bij het Vatioaansche radiostation, zal op 12 Februari a.s., don verjaardag van de kro ning van den H. Vader, eon radio-uitzen ding plaats viuden van de plechtigheden, welke naar aanleiding daarvian in de Sfc. Pieter worden gehouden. Het betreft Uier de uitzending van het laatste deel van de godsdienstoefening, in het bijzonder den zegen van Z. H. den Paus. Om 11.30 uur (M.E.T.) dus 10.50 uur Am- sterdamsohe tijd, wordt de microfoon m de St. Pietor aangesloten. De uitzending vindt plaats op een golflengte van 19.84 M. behandelde Dominee Goffin's beschuldiging achoot hem weer te binnen. Klinkklare onzin Die dominee is een zwetsende dronkelap! Jasper staarde naar- het gesloten ven ster. Hij fronste het voorhoofd en pro beerde zijn achterdocht van zichaf te gooien. Of iemand heeft ze leugens verteld, of Opeens stond hij onbeweeglijk, als een schild wacht die in het duister een ver dacht geluid gehoord heeft. Iemand bewoog zich aan den benedenkant van het terras. Voetstappen sohuifenden op de ruwe stee- nen stoeptreden. Jasper draaide zieh on hoorbaar om, maar kon niets zien. Libertas!.... Liberia*' 1) Jaspers spieren spanden zich als de spie ren van een paard, dat een sprong moet doen. Hot was Anthony Durell's stem, maar JaHper kon hem niet zien. Aan den horizon lichtte de vuurtoren van Beachy HeaTTT Op hot oogenblik was het een gelige, heldere en schitterende vuur massa, langs den onderkant waarvan do steonen muur van het terras als een don kere lijn liep. Plotseling werd het Uoht ver duisterd: oen figuur dio de arm uitstrekte, teekondo zich er tegen af als een fantas tische nachtvogel die zijn wieken uit spreidt. Libertas!.... Libertas' De Verwoes ter komt! Hij ral het kaf ziften naar de vier winden Heil U, Napoleon, Man door het Lot bestemd 1 1) Latijn: Vrijheid. (Wordt vervolgd). HILLEG0M. Personalia. Voor betvexamen cos tumiers van de Eerste Ned. Modevak school zijn geslaagd de dames A. van Mourik, A. Topper, E. v. d. Poll, C. Her mans; voor het examen lingerie mej. M. Jansen, allen alhier. H00GMADE. Personalia, Voor het examen coupeu se der Eerste Nod. Modevakscboolvereeni' ging zijn geslaagd de dames M. Kapteyn en H. Deckers. LEIMUIDEN. „Symphonie". Maandagavond gaf de muziekvereeniging „Symphonie" in de groote zaal van den heer J. Sneeboer haar tweede en laatste uitvoering in dit sei zoen. Te ruim halfacht opende de heer J. A- Bakhuizen, voorzitter der vereentging met een hartelijk woord van welkom tot de aan wezigen. De muziek opende daarna met een pit tige marsch, het programma werd onder de kranige leiding van don directeur de heer A. van Leeuwen vlot afgewerkt. Daarna was het woord aan den zoo be kenden radio-humorist Louis Contran, op de hen» eigen wijze liet hij zijn vroolijke maar ook weer ernstige levensliedjes hoo- Op zeer verdienstelijke wijze werd hij op de piano begeleid door den heer J. Groot Te ruim half twaalf waa Louis Contran aan bet einde van zijn programma of lie ver hij moest zijn programma beëindigen, vanwege de wat al te rumoerige vasten avond-stemming onder de jongeren in de zaal. Jammer is hot dat een zeer hoogstaand humorist op een dergelijke wijze gehinderd moet worden. Ten Blotte werd nog de gelegenheid ge geven voor het maken van con dansje, ook. dit moest vanwege de zeer rumoerig» stemming reeds vroegtijdig beëindigd wor den.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9