t^UxM,Qemuk Huid gtKtSSSi PIJ ROL HET HUIS DER VERSPIEDERS MAANDAG 8 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN STROOPERSDRAMA. JACHTOPZIENER ERNSTIG GEWOND I Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en uitslag, worden weggenomen door politie was genoodzaakt van de revol vers gebruik te nuuken. Er viel pl.m. een twintigtal schoten, terwijl twee personen werden gewond. Door welke personen is gevuurd is nog niet bekend. Een streng onderzoek wordt aan beide zijden der grenzen ingesteld. BRANDEN. Brand te Heerenveen. Gisternacht te ongeveer twee uur ont dekte de kunstschilder Z. te Heeren veen, terwijl hij bezig was met schilde ren, dat er rook zijn kamer binnendrong. Hij spoedde zich naar buiten en zag. dat de woning van zijn buurman, met wie hij onder een dak woont, in lichter laaie stond. Onmiddellijk maakte hij alarm en de bewoners, uit hun slaap opgeschrikt, vluchtten in nachtgewaad naar buiten, terwijl zij hun kinderen in dekens wisten te wikkelen. Buren be gonnen onmiddellijk met emmers water het vuur te bestrijden en toen later de brandweer ter plaatse kwam, slaagde men er met vereende krachten in het vuur meester te worden. De woning brandde ovor het grootste gedeelte uit. terwijl de meeste inboedel verloren ging of ernstige waterschade bekwam. Ook de heer Z. bekwam belangrijke water schade. De schade is zeer belangrijk er wordt door verzekering gedekt. De ge zinnen zijn bij buren ondergebracht. Wieg in brand. Zuigeling verbrand. In een woning in de Schubortstraafc te Amsterdam is gisteren een ernstig on geluk gebeurd. Een kind van 4 maanden, waarbij gestoomd moest worden, waar toe men van een inhaleermachine ge bruik maakte, is daar in de wieg ver brand. De spiritusvlam van bet toestel heeft de wieg in brand gestoken, waar door de kleine zulke ernstige brandwon den heeft opgeloopen, dat het eenigcn tijd later is bezweken. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. De Graalavond. Omtrent de Graal- avond schrijft men ons: Na lang wachten kreeg ook Oegstgeest iets moois van ,.de Graal" te zien en te hoo- reri. De avond werd ingezet met de Spreek- koortjes, die fier en enthousiast ge-daan werden. Hoe overtuigd en echt gemeend klonk het gedeelte: „Zijn wij dan slechts Graaliid om ons te vermaken? Neen, maar om dubbel aan ons zelf te verzaken. De slotregels van het Graalprogram, die wij verleden jaar voor het eerst in het Sta dion hoorden, zeggen ons zoo duidelijk wat „de Graal" wil, wat haar groote ideaal is: De wereld moet bekeeren en God zal triompheeren. Dat zeggen jonge vrouwen, dat zeggen meisjes, die met den Graalgeest bezield, ook anderen wi.len laten genieten. Zij heb ben niet alleen een amusementsavond ge geven, maar zij hebben iets moois en in- ten gegeven. Alle toeschouwers hebben een inzicht gekregen in het wezen van „de Graal"; zij hebben een tegengift ontvangen tegen de verderfelijke invloeden, waaraan ieder in dezen tijd bloot staat. Mogen allen, die hierbij tegenwoordig zijn geweest, toch diep beseffen dat „de Graal" niet alleen uiterlijk is, maar, wat de spreek- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Dinsdag 9 Februari. Huizen, 298 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 8.00—9.15 en 10.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 K.R.O.-Trio. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knipcursus. 3.30 Cursus hoeden-maken. 4.30 „De moderne zakenman". Cursus. 4.55 K.R-O.-Kunstensemble. 5.45 Gramofoonplaten. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Engelsche les. 7.10 Causerie „Sacramentalia of Prulla ria". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Prins Carnaval in de KlKO-studio. 9.00 Vaz Dias. 9.1512.00 Cabaret-programma. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend A.V.R.O.-uitzendingen. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. II.30 Voordracht door Mevr. de Vrics- Kellerman. 11.00 Orgelspel door P. v. Egmond Jr.; Bram Mendes, viool. 12.00 Gramofoonplaten. 12.15 Kovacs Lajos. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital door E. Veen. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 AVRO-Kamerorkest. Willy Vos Men des, zang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoonplaten. 8.13—9.15 Uit de Dierentuin, Den Haag: Lilü Gyenes en haar Zigeunerorkest. 9.15 Optreden van Nono. 9.3510.00 Omroeporkest. 10.00 Vaz Dias. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.25 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinder^urtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital door R. Paul. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Variété. 8.35 „The tea-time Four". Piano-duetten. en zang. 9.40 Militair orkest m.m.v. T. Watkins, tenor. 10.j>012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Gramofoonplaten. 9.20 Radio-Tooneel. Kalundborg. 1153 M. 11.201.20 Orkestconcert. 2.204.20 Orkestconcert mun.v. solisten. 7.20 Orkestconcert. 7.359.35 „Het levende lijk", van Tolstoi. 9.50—10.20 Strijkkwartet. 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 11.20 en 11.55 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 7.20 Vastenavond-concert. 8.30 „Mörder". Hoorspel. 9.20 Berichten. Daarna: Sluiting. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 2.45 Verslag van vootbalwedstrijd „Roode Duivels"„Zwaluwen". 5.20 Orkestconcert. 6.20 Verslag van het Carnaval te Binche en Gramofoonplaten. 8.20 Carnavalsconcert. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 6.20 Zie 509 M. S.20 SAROV-Uitz. m.m.v. solisten, man doline-orkest en koor. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Lichte muziek. Orkest en solisten. Z e e s e n, 1635 M. 5.50 Gymnastiek. Daarna tot 7.35 Con cert. 11.20 Weerberichten. Daarna: Gramo foonplaten. 1.20-2-20 Concert. 3.504.50 Concert. 7.50 Orkestconcert. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. TWEE AUTO'S OP ELKAAR GEREDEN Eén doode en één gewonde. Zaterdagmiddag zijn op het kruispunt Javastraat en Sumatrastraat te Leeu warden een melkauto en een personen auto op elkaar gereden. De meikauto werd in de flank aangereden en kan telde, waardoor een der jongens, d*o in den laadbak meereden, onder den wagen geraakte. Hij was zwaar aan het hoofd en de borstkas gewond en overleed da delijk na het ongeval. Bovendien werd een meisje aan een der dijbeenen ge wond. JONGEMAN VERDRONKEN. Met zijn auto de vaart ingereden. Gisternacht is de ongeveer 25-jarige 'boerenzoon Zijlma te Nieuwe Pekela, die met zijn auto van een danspartij naar huis terugkeerde, bij de Kilbrug, waar de weg een bocht maakt., de vaart inge reden en verdronken. Ziilma chauffeerde zelf en zat alleen in den wagen. ERNSTIGE AANRIJDING. Kind door auto gegrepen. Op den Heikant onder de gemeente Moergestel reed Vrijdagmiddag een auto. bestuurd door den Duitsohen koopman O. Becker uit Dusseldorf, met een snel heid van ongeveer 60 K.M. in de rich ting Oirsohot. Aan de linkerkant van den weg liep. aldus de ,,'s-Hert- Ct." een dochtertje van den landbouwer Adr. Reijnen. Plot seling stak het kind, zonder om te zien, naar rechts van den weg over. Het ge volg was, dat de auto het kind voor op de bumpers greep en ongeveer 15 Meter verder langs den weg neer smeet. Het krachtig remmen van den bestuurder had niet mogen baten. Ook het naar links omwerpen van zijn stuur leverde hem geen succes op. Het gevolg was. cat de auto met den rechterzijkant tegen een boom reed en vervolgens den sloot in reed. De bestuurder van de auto stapte direct uit, nam het kind opi hield een andere auto aan en reed er direct mee naar een dokter, die zware hersenschud ding constateerde. Men vreest het ergste voor den kleine, die eerst 3 K ja-ar oud is KNAAPJE OVERREDEN. Zaterdagmiddag te omstreeks 5 uur is het 3-jarig zoontje van den heer Feij, gemeenteveldwachter te Echt, bij het spelen onder een vrachtauto der firma Heiligers uit Heerlen, geraakt. Zwaar gewond werd het ventje naar het zie kenhuis te Roermond gebracht, waar het Laat in den avond is overleden. Ernstige val. Een 47-jarige bewoonster van het woonwagenkamp aan den Oude weg te Haarlem wilde Vrijdagmorgen haar woon wagen verlaten. Het trapje gleed echter uit, met het gevolg, dat zij mer het ach terhoofd op den betonnen grond viel. Zij 'bleef bewusteloos liggen. Na voorloopig door een van den Ongevallendienst te zijn verbonden, is zij in zeer ernstigen toestand naar het St. Elisabeth Gasthuis ovex'gebracht, waar zij is overleden. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft in het dorp Hemrik een schietpartij plaats gehad tussohen twee jachtopzie ners en twee stroopers. Gedurende den laatsten tijd werd er veel gestroopt en in verband hiermede hadden de jachtopzieners' Idzinga en Jon ker zich verdekt in een greppel opge steld. Omstreeks 4 uuur kwamen twee stroopers in hun buurt en toen zij tot op 10 M. genaderd waren, sprongen de beide jachtopzieners uit hun greppel. Een dor stroopers, de 26-jarige J. F. legde on middellijk op de jachtopzieners aan en loste een schot in hun richting. De jacht opziener Idzinga werd ernstig in den schouder getroffen. De beide stroopers namen daarop de vlucht. Tot Zaterdagavond was F. nog voort vluchtig. De jachtopziener werd des avonds behandeld door dr. Berghuis uit Wynjeterp en is naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. De dader aangehouden. Zondagmorgen te ongeveer acht uur hebben de Rijks- en gemeentepolitie den verdachte van den laffen aanslag op den jachtopziener Idzinga te Wynjeterp ten huize van zijn ouders aangehouden. Het is de ongeveer 29-jarige J. Fokkerua. Ver dachte, die aan een verhoor werd onder worpen, heeft toegegeven, dat het schot gevallen is, dooh volgens zijn zeggen was dit. per ongeluk geschied op het mo ment, dat zij zijn geweer uit elkaar wil den nemen. Hij ontkende dan ook aan gelegd te hebben. In tegenstelling hier mede, zijn de verklaringen van het slachtoffer en van den jachtopziener Jon ker, die wel degelijk hebben geconsta teerd, dat de verdachte met zijn geweer in aanleg heeft gevuurd. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig, doch niet levensgevaarli.k De kans is zeer groot, dat. hij voor al tijd het gebruik van zijn arm zal moeten Nader vernemen wij, dat de verdachte in afwachting van het nader onderzoek te Beesterzwaag wordt gevangen gehou den en dat hij vermoedelijk Dinsdag naar Leeuwarden zal worden overge bracht. HEVIGE SCHIETPARTIJ BIJ SCHINVELD. Uit Heerlen wordt aan de „Tel." ge meld: Aan. de Nederlandsch-Duitsche grens tusschen het Nederlandsche Schin- veld en het Duitsohe Gangelt ligt het gehyoht „Op den Hering". Vlak aan de grens op Nederlandsoh grondgebied staat een woonwagen ingericht als boet. Daar in woont een berucht smokkelaar, die de schrik is van de grensstreek. Van hier uit overziet hij de Duitsche grens en leidde er menig smokkelpartij. De Duitsohe politie en tolbeambten hielden hem in de gaten. Zij loerden op hem, daar hij nog eenige jaren gevan genisstraf te goed had, wegens poging tot doodslag. Ruim een jaar geleden fc hij voor dit*misdrijf veroordeeld en werd in de gevangenis te Aken opgesloten. Toen hij echter van Aken naar Geilen- kirohen werd overgebracht, wist de marv den begeleidenden politiebeambte te ont snappen en nam de vlucht naar Schin- veld. Zijn onverschrokkenheid maakte hem berucht. Van zijn boet uit tartte hij de Duitsche tolbeambten en nauwelijks hadden zij zich gekeerd of hij wipte de grens over om het café, dat op de neu trale strook gelegen is, te bezoeken. Dezer dagen waagde de man zich weer in het café. Plotseling traden vier Duit sche grensbeambten binnen en wisten den smokkelaar na een worsteling te ar resteeren. Telefonisch werd de politie te Gangelt gewaarschuwd, die onmiddellijk met een auto ter plaatse was. Toen de gearesrteerde naar de auto werd overge bracht, hoorde men eensklaps vuren. Do ster van dezen avond zoo met nadruk heeft verklaard, dat „de Graal" leert het kruis te dragen, dat wij dóór het Kruis de wereld willen winnen voor God. Hoe treffend werd dit ook verwerkt in de Bergrede, waarin duidelijk de tegenstel'ing uitkwam, wat de wereld zegt en wat Jezus eens zeide. De graa'dansen, die werden uitgevoerd, waren aantrekkelijk. Er ging van deze uit- voering, die vlug en charmant was, een on- weersfcaanbere bekoring uit. Tot slot hoorden wij „Mijn hart" dat met overtuiging gedeclameerd werd, en waarin zij ons leerden, dat men, als men zich heele- maa-1 voor iets geeft en daarbij iets van zich zelfs afstaat, dan alleen zijn doel bereikt. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te 7.35 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststel ling notulen der vergadering van 30 No vember 1931. no. 286. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden der Commissiën van Toezicht der Bewaarscholen te Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee. 4. Vaststelling ko hier Straatbelasting 1931. 4. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening groot 30.000.6. Voorstel tot verhu ring van land. 7. Voorstel tot het ver- leenen van vrijstelling van huur van de gemeentezaal. 8. Praoadvies op het adres van „Schuttevaer" inzake havengelden. 9. Voorstel tot het aangaan van nieuwe rekening-courant-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. 10. Voorstel tot wijziging der ge- moente-bogrooting 1931. 11. Praoadvies op het adres van schilderspatroons inzake verfwerk neiuwe Raadhuis. 12. VoorsteJ tot vaststelling van een ontwerp-besluit tot het leggen van een bouwverbod aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee. 13. Rondvraag. Onveilig duinterrein. Het duinter- rein ten Zuiden van de schietbanen zal deze week op Maandag, Dinsdag, Woene- dag, Donderdag en Vrijdag van de« mor gens 9 uur tot des namiddags 3 uur on veilig zijn wegens het houden van schiet oefeningen met sohorpe patronen. Het terrein is weer veilig, wanneer de roode vlaggen zijn weggehaald. VALKENBURG. Gaat dat zien! Bij den landbouwer Varkevisser is Zaterdag 1.1. een kalf ge boren met 2 koppen. De twee koppen zitten tot aan de bovenkaak aan elkaar gegroeid. De kop heeft, door dat aan elkaar groeien, maar twee ooren. Overi gens is alles dubbel. Het overige ge deelte van het lichaam is geheel nor maal. Het dier drinkt erg weinig. Men vreest het niet in het leven te zullen kunnen houden. Hot monster had gisteren niet over weinig belangstelling te klagen. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 21) Op Durell's gezicht lag een glans alsof hij den overstelpenden nederlaag van zijn vijand vernomen had. Engeland had hem doen lijden maar hij was zoozeer een dwee- per en een droomer dat er in zijn enthou siasme geen spoor van bevredigd wraak gevoel was. Hij wenschte Engeland alleen gezuiverd te zien van wat in zijn oog het volksver gift was: van de privileges, van den adel en de rijke burgerij die hij haatte. Er was een groote vreugde in hem, ten minste als de fanatieke opwinding van een gestreng boetprediker vreugde kan wor den genoemd. Hij was op het oogenblik bereid de Rothan zijn ijdel'aeid ten praal zucht te vergeven en liep arm in arm met den aarts-spion alsof het zijn dierbaarste vriend was. De Rothan's oogen twinkelden van cynisch amusement, maar de opge wonden dweeper merkte er niets van. Wat verwachtte een boekenwurm en een droo mer van Napoleon en de FranschenHij zou in een hoekje mogen zitten en helden dichten zingen en „Vrijheid! Vrijheid! mo gen roepen, vooropgesteld dat hij die kreet niet de Engelschen-in de ooren schreeuwde De Rothan maakte gebruik van Durell's goed humeur om Nance het hof te maken. Het zwijgpn en de terughouding van het meisje prikkelden hem. Hij hield van ver overingen en ging er prat op dat geen vrouw hem kon weerstaan. Zijn galanterie en zijn lonkjes hinderden Nance. Ze haatte de uitdrukking van zijn sinistere oogen. Hij was te vrijpostig dan dat zij- hem aardig had kunnen vinden en zij was het meisje niet om met een man te coquetteeren. Haar opinie omtrent hem bleek het best uit het feit dat ze het niet de moeite waard had gevonden om haar oude wol'.en japon uit te trekken. Ah, miss Nance, uw handjes spelen met de kopjes en de suiker en de melk alsof ze op een harp tokkelen. Hebt u hier muziek? Neen? Uw vader moest een harp voor u koopen. Uw aardige vingers zou den er goed op uitkomen. Ik zou er niet op kunnen spelen. Niet? Wel, ik zou u les kunnen ge ven. Er zijn zoovelen onder de emigré's die muziekmeester zijn geworden voor hun brood. Waarom zou ik het niet voor dit kolossale genoegen doen? Durell, koop uw dochter toch een harpdan zal ik haar lee- ren zingen en spelen. Anthony Durell was voor zijn doen in zulk een vroolijke en gelukkige stemming, dat hij zelfs de Rothans luchtig gepraat, niet kwaad opnam. Zeker, zeker. Mettertijd. Nance heeft niet altijd gehad wat een jong meisje toekomt. Hoe kunt u het zeggen sir? En ze heeft al zooveel. De meeste vrouwen zouden vin den dat zij teveel heeft Hij maakte een buiging voor Nance. Met thee kan ik niet op uw schoon heid drinken. De vurige wijn van Frank rijk Ik zal me maar verbeelden dat ik er u mee toedrink, miss Nance. Het meisje bleef zwijgen. Misschien dat dit de Rothan juist nog meer opwekte, dat hij het als uitdagende coquetterie be schouwde in elk geval ze stond hem steeds beter aan. Nog voor dat het theedrinken was afgeloopen kwam er een ernstiger toon in zijn hofmakerij. Zijn gelaatsuitdruk king was veranderd. In zijn oogen was een sluwe, begeerige bewondering gekomen de blik waarmee slechte mannen een vrouw soms aankijken. De Rothans afscheid was half vrijpostig, half teeder. Het was altijd zijn gewoonte geweest om in zijn omgang met vrouwen zeer vrijmoedig 'e zijn. Hij viel ze op het lijf met de o. schaamde brutaliteit die zijn uitermate-groot zelfvertrouwen hem gaf. Miss Nance, dit is in werkelijkheid de eerste dag van de lente. Ik kus uw han den. Ik wensch uw vader geluk. Een schoo ner gedicht zal nooit het zijne zijn. Met zijn brutale oogen. waaruit begeer te en tffewondering spraken, keek hij haar vlak in het gezicht. Durell was nog steeds verloren in zijn droom. Moet u al weg, Ohevalier Nu u in deze streek bent zullen we u zeker vaker zien? Hoe zou het anders kunnen, sir? De zon schijnt op Stonehanger. Nance bleef stil en in gedachten toen de Rothan was weggegaan. Ze ruimde den theeboel op, terwijl Anthony op de rust bank bij het venster zat en een lange pijp stopte. Eindelijk verbrak ze het stilzwijgen. Wie is die man. vader? De Rothan? Een balling; een Fran sche aristocraat. Hij wacht op de terugkeer van koning Lodewijk. Is hij al lang in Sussex? Nog niet zoo lang. Anders had je hem wel eens eerder gezien, was het diploma tieke antwoord. Hij heeft een oud huis gehuurd aan den anderen kant van do heuvelrug. Nance stond op het punt om iets te zeggen over dien nacht dat ze de Ro than's stem in de kamer van haar vader had gehoord. Maar een plotselinge impuls hield de woorden terug. Ze ging met het theblad de kamer uit en liet haar vader alleen achter, onmogelijke droomen droo- mend van een nog onmogelijker toekomst- Ze dacht aan Jasper Bonham en dat was wel heel begrijpolijk nu ze diens manier van doen met die van do Rothan vergelij ken kon. Hij zelf was dien ochtend niet bepaald in een aangenaam humeur naar huis go- reden, verward en geprikkeld door An thony Durell's lompe vooringenomenheid tegen hem. Jasper kon 't niet helpen, maar hij moest telkens weer aan de beschuldi gingen van Dominee Goffin denken. Het scheen dat Durell liever geen vreemden op Stonehanger had Maar dan was het toch een domme politiek om zoo in het oog loopend onbeschoft te zijn. Op Rush Heatb vond Jasper een dozijn roodrokken die op het stalplein aan het bierdrinken waren, en nam deel aan de conversatie waarvan de levendigheid niet weinig verhoogd werd door den aard van den drank waaraan de mannen zich te goed deden. Kapitein Jennison is in de woonka mer. Master Jasper. En hij vond genoemden officier op zijn gemak gein stall eerd achter een uitstekend ontbijthij scheen het in Squire Kit's armstoel erg naar zijn zin te hebben. Het was een onaangenaam uitziend, taankleu- rige kleine man met massieve armon en beenen en een breede borst. Hij sprak abrupt en gejaagd. Morgen Benham. De tijd is kostbaar, sir. Neem me niet kwalijk dat ik mijn mond tegelijk opendoe om te eten en om te spreken. Ik heb belangrijke orders, maar kapitein Cnrtiss is nergens te vinden. Schijnt door de aarde verzwolven te zijn Jasper zette een stoel bij de tafel en deed ook het ontbijt eer aan. Ik ben tot uw dienst, kapitein. De zaak is, sir, dat Villeneuve Toulon verlaten heeft. Waar Nelson zit mag de duivel weten. Er is wat op til, maar we tas ten in het duister. Ze zeggen dat de hoe ren in Londen met lange gezichten rond- loopen. We moeten er als de kippen bij zijn, sir. Ik ben uitgezonden om al de of ficieren van de vrijwilligers te waarschu wen dat ze zich voor alle gebeurlijkheden gereed houden. Is er een kans dat do Franschen over steken Een verdraaid groote kans, sir, en ik moet tot mijn spijt zeggen, dat ik drom mels weinig vertrouwen heb in onze linie van duiventillen met hun speelgoedkanon nen. We moeten iederen man gereed hou den die een musket kan vasthouden. Scharrel al je mannen bij elkaar, kwartier ze in Battle of desnoods hier als 't u beter lijkt. Houd uw wagens gereed. We tasten in het duister en wachten in onwetendheid. Villeneuve kan het Kanaal overgestoken zijn eer we het weten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9