MAANDAG 8 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. r R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. H. B. C. heeft gisteren haar slag gesla gen en T. Y. B. B. een nederlaag toege bracht, waardoor de Heemsteedsche club thans evenveel verliespunten heeft als T. Y. B. B. en dus de kans op een gelijken eindstand niet onmogelijk is. Aan den staart is evenmin nog een beslissing ge vallen, want zoowel D. O. N. K. als D. E. M. verloren opnieuw. Ook S. J. C. onder ging in Rotterdam een nieuwe nederlaag, zoodat de Noordwijksohe club wel in de onderste regionen zal blijven. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 16 11 2 3 45—22 24 H. B. C. 14 9 2 3 29—19 20 D. H. L. 15 9 2 4 48—30 20 G. D. A. 16 8 2 6 27—25 18 Leonidas 15 8 1 6 3633 17 Spartaan 14 6 4 4 1815 16 Gr. Willem 14 6 3 5 34—31 15 S. J. C. 13 2 5 6 16—^30 9 D. E. M. 13 2 1 10 24—41 5 D. O. N. K. 16—2 14 15—57 2 De tweede klasse O leverde ons drie verrassingen. De grootste waren wel de twee overwinningen der laagstgeplaat- sten van Leiden en Blauw Zwart. Leiden won in Lisse van de club van dien naam en Blauw Zwart sloeg een zeer onvolledig Teijlingen, dat bovendien de wedstrijd nog staakte. Het slot wordt dus wel zeer sparinend. Wilhelmus slaagde erin Excelsior op eigen terrein te kloppen, om daardoor voorloopig weer den kop te nemen. Toch zullen de Schiedammers wel de eindover winning behalen. Wilhelmus 15 8 4 3 36—34 20 Excelsior 13 5 1 3 32—24 19 P. F.. C. 14 8 1 5 37—27 17 L. en Snel 13 6 4 3 35—32 16 Teijlingen 15 6 4 5 38—30 16 Lisse 15 7 2 6 26—29 16 Leiden 12 2 3 7 23—34 7 Gr. Floris 11 3 8 17—30 6 BI. Zwart 13 2 1 10 19—41 5 SPARTAAN s. J. C. 1 2—1. Met een gehandicapt elftal trok gisteren S. J. C. naar Rotterdam om den strijd tegen Spartaan aan te binden. Over dezen wedstrijd kunnen wij uiterst tevreden zijn, want in 'n goed open spel hebben de S. J. C.'ers, in wiens gelederen wij misten Ruig- rok, Rietmeijer en Uljee, zioh geheel ge geven en slechts enkele minuten voor het einde zagen de gasten eerst kans de win nende goal te scoren en al was de thuis club soms iets in meerderheid, een gelijk spel had S. J. 0. wel toegekomen. Op het uiterst gladde veld werd te half drie den aftrap gedaan en Spartaan oefent direct een druk op het S. J. C.-doel. De verdediging laat zioh echter niet overrom pelen en spoedig weten zij zich los te wer ken en door goed open spel komen de gasten nu telkens voor het Spartaandoel. Doch ook daar weet de verdediging van gen wijken. 12 minuten is er gespeeld als Menting een goed aangegeven bal vlug opbrengt en een schot op doel geeft. Door de gladheid glijdt de S. J. C.-back weg, terwijl door ditzelfde euvel de keeper mist en zoo bekomen de gastheeren een goed koop doelpunt (10). Direct na den aftrap stormen de S. J. C.'ers op het vijandelijk doel af en Vos besluit deze aanval met een goed dat doeltreft, doch juist floot de arbiter voor buitenspel. Uit een vlug op en neergaand spel wordt rust onveranderd bereikt. Na de thee komt S. J. C. geweldig op zetten en met lange centers wordt de voorhoede danig aan het werk gezet en hebben de Spartanen hun handen vol om ^tand te houden. Als zij zich los weten te werken krijgen wij een meer verdeeld spel, waarin nu de een, dan de ander in het nauw wordt gebracht. Na een goed kwartier wordt bij een gevaarlijke S. J. C. aanval door een der backs van Spar taan, vlak voor doel hands geslagen. De toegestane penalty wordt door v. d. Berg keihard ingeschoten (11). Het laat zich begrijpen, dat de spanning verdubbelt en nu ontwikkelde zioh een vurig spel, waar bij beiden goede aanvallen ondernamen. Het gevaarlijkst hierbij waren wel de aanvallen van de rechtsohe wing van Spartaan, doch Holst keerde- verdienste lijk menige bal. Nog enkele minuten zijn te spelen als Spartaan nogmaals een aan val onderneemt en op schitterende wijze weet Mentink de winnende goal in te kop pen (21), waarmede tevens het pleit was beslecht, want spoedig weerklonk het eindsignaal van scheidsrechter Dujardin, welke zonder grove fouten de leiding naar genoegen vervulde. LISSE I—LEIDEN I 2—3. Als de scheidsrechter beginnen blaast, verschijnt Lisse met drie invallers in het veld. Als Leiden aftrapt ontspint zich een vlugge en vinnige strijd. Om beur ten zijn beide doelen in gevaar, doch de achterhoeden zijn de situatie volkomen jneester. Als er 10 minuten is gespeeld krijgt Lisse een corner te nemen, die door den rechtsbinnen schitterend wordt inge kopt. Lisse leidt met 10. Leiden gooit er nog een schepje op en de strijd staat op hoog peil. Wint Leiden dezen wedstrijd, dan is ze zoo goed als binnen en met dit doel voor oogen krijgt het Lisse-doel be nauwde oogenblikken te doorstaan. Plots een vlugge doorbraak van Leiden en met een mooi schot brengt de linksbinnen de partijen op gelijken voet (11). Door dit doelpunt aangemoedigd, blijft Leiden fa natiek aanvallen en met de grootste moeite kan de Lisser achterhoede de vlug ge aanvallen van Leiden de baas blijven. Op een gegeven moment een misverstand in de achterhoede van Lisse, de Leiden- ïechtsbinnen is er als de kippen bij en de stand is 12. Lisse geeft echter den moed niet op, want even later is het weer de Lisse-rechtsbinnen die met een vliegend schot de partijen op gelijken voet brengt. (22). Beide partijen zijn volkomen aan elkander gewaagd en van eenig overwicht is geen sprake. Tot de rust blijft de stand onveranderd. Na de thee is Lisse steeds m de meerderheid en niet voor het Lei- den-doel vandaan te krijgen. Had Lisse in deze periode van overwicht eenige goede •schutters gehad, het had goals geregend. Leiden bepaalde zich tot enkele gevaar- 'ïjke uitvallen en een van deze uitvallen wordt Lisse noodlottig. Als de backs te ver zijn opgedrongen, krijgt plots de links binnen van Leiden een ver doorgespeelde bal te pakken en alleen met de keeper voor zich bedenkt hij zioh geen seoonde en schiet in den uitersten hoek, ver buiten het bereik van den keeper no. 3 in de tou wen (23). Lisse gooit er nog en schepje op, maar het wil niet meer lukken en als de scheidsrechter, welke uitstekend leidde einde blaast heeft Leiden iets meer dan zij verdiende. TE BLOEMENDAAL is Zondag een proefwedstrijd gehouden tusschen het A- en B-hockey-elftal, dat door A. met 52 werd gewonnen. Hier na werd het Nederl. hockey-elftal gekozen. Een aanval op het B-doel. R. K. S. V. „LEIDEN". Het is ons eerste elftal mogen gelukken Lisse in eigen home te kloppen. Na fairen kamp en met een volledige opstelling, waarbij de Leidsche aanvoerder in de achterhoede op eminente wijze werd bij gestaan door H. Goddijn, met in de half- linie als uitblinker S. Brakel en een voor hoede die door J. Lek en Th. Kerkvliet 3 goals fabriceerde, bleef Leiden meester van het veld. Dat is werk! Mooier huwelijksgeschenk kon ons eer ste elftal den Leidschen aanvoerder, den heer J. H. Pompe, niet aanbieden, dan deze overwinning! Onze benjamins moesten het tegen de dito's van D. O. S. afleggen, al dient ge zegd dat onze juniores een prachtige wed strijd hebben gespeeld. Volhouden junio ren! Wij herinneren er even aan dat de afre kening van den verkoop der steuhbonnen dagelijks kan geschieden bij onzen voor zitter. Vóór onze a.s. clubavond, 24 Februari, is de heele voorraad uitverkocht, niet waar? BL. ZWART—TEIJLINGEN 2—1. (gest.) De sportiviteit, der Sassenheimers. Omstreeks half drie vangt de wedstrijd aan onder leiding van scheidsrechter Van der Aa. Teijlingen verschijnt met eenige invallers en BI. Zwart is geheel volledig. De gasten winnen den toss, waarna BI. Zwart aftrapt en meteen tot den aanval overgaat. De BI. Zwart midvoor schiet ra kelings over de deklat. BI. Zwart is niet meer te houden en geregeld zweeft de bal voor het Teijlingemdoel, doch vele kan sen gaan door offside verloren. Teijlingen onderneemt een paar aanvallen doch ver der dan de Bl.Zwart backs kunnen zij het niet brengen. Bij een Blauw Zwart-aanval schiet de midvoor het leder keihard tegen den deklat, en de terugspringende bal wordt door den BI. Zw. linksbinnen in het doel geloopen (10). Eenige T.-spelers willen den wedstrijd door ruw spel forcee- ren, doch de scheidsreohter is voor zijn taak berekend en vrije trappen worden uitgedeeld. Daarna maakt de BI. Zw.- rechtsbinnen het tweede doelpunt (20). Het spel verplaatst zich naar het midden veld, waarna de T.-rechtsbuiten den bal toegespeeld krijgt en naar het Bl.-Zwart- doel loopt en een schitterend tegenpunt maakt. 1). Hierna is het rusten. Na de thee is Teijlingen in den aanval, doch de aanvallen worden door de Bl.Zw. backs en keeper onschadelijk gemaakt. Ongeveer twintig minuten voor het einde gooit de Teijlinger rechtshalf een outbal in en maakt freekick, waarbij hij den scheidsrechter eenige onbehoorlijke woor den toevoegt. De scheidsrechter verwees hem hiervoor naar de kleedkamer. Teij- lingen's aanvoerder ging hiermede niet ac- ooord, zoodat de Teijlingen-spelers zoo sportief waren om allen het veld te verlaten.. De scheidsreohter leidde den wedstrijd op uitstekende wijze. Het is te hopen, dat de Bond dergelijk onsportief optreden voorbeeldig straffen zal. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. DOS I—SJC II 2—3. Derde klasse G. SJC IIITeylingen II 40; SNA I Blauw Zwart II 40. Vierde klasse H. DOS IIMeerburg II 4—5; SMC II Lisse III 01; St. Bernardns IISJO IV 6—1. Vijfde klasse G. Teylingen IIISMC III 3—0; St. Ber nard us IVMeerburg III 02. Juniorencompetitie District Leiden. A f d e e 1 i n gA. SJC ITeylingen I 60; Leiden I--DOS Afdeeling B. Alphensche Boys IVVB I 2—0; SNA I—VVL I 0-1; SMC I—Meerburg I 1—0. R. K. S. V. Alphensche Boys. Door een nieuwe overwinning hebben de Boys Jun. hun kans op het kampioenschap weten te behouden. A. B. wint den toss. V.V.B. trapt dus af. Dadelijk na den aan vang komen de Boys gevaarlijk voor bot V.V.B.-doel. De thuisclub blijft aanvallen en eindelijk heeft J. Prins met een onhoud baar schot succes (l0). In de twee Ie helft wegen beide partijen meer tegen elkaar op. Toch moet de V.B.B.-keeper nog een maal voor een schot van den midvoor der thuis club zwichten (2 -0), waarmede einde komt. R.-K. Sportvereeniging „St. Bernardus" Gisteren speelde op eigen terrein „St. Bernardus" 4 tegen ,Meerburg"3. Deze wedstrijd welke onder leiding stond van den heer Bakker, eindigde met een ver diende overwinning van 02 in het voor deel der bezoekers. Het tweede elftal, dat bezoek had van S. J. C. 4 uit Noordwijk, wist de kleuren van „St. Bernardus" hoog te houden, door hen werd op schitterende wijze gewonnen met 61. Over dezen wedstrijd het volgende: Als onder leiding van scheidsrechter van Geer door „St. Bernardus" wordt afgetrapt wordt door beide elftallen flink aangepakt. De eerste aanval wordt ondernomen door de bezoekers, spoedig de leiding weten te veroveren. Bij „St. Bernardus" wil het echter nog niet vlotten. De eerste kans om een doelpunt te maken ontstaat uit een penalty, welke door van der Zwaan wordt ingezet. Voor rust konden beide partijen bet niet verder brengen. Na de rust werd door „St. Bernardus" alles in het werk gesteld om de overwinning te behalen, totdat eindelijk hun zwoegen werd beloond. Nu was het Verkley welke met een keihard schot de leiding wist te veroveren (21). Toen kreeg „St. Bernar dus er den smaak van, er werd nu vuriger gespeeld dan vóór de rust, met gevolg, dat de S. J. C.-keeper nog tot viermaal toe moest vis8chen. Hoewel door de bezoekers alles in het werk werd gesteld om de ach terstand in te halen, struikelde zij steeds op het V. V. B.-backstel, zoodat met e>en groote overwinning van 61 het einde kwam van dezen prettig gespeelden wed strijd. De scheidsrechter leidde op uitstekende wijze. Met deze overwinning zijn de kampioens kansen voor het tweede elftal wederom grooter geworden. De junioren die op bezoek gingen bij de „Alphensche Boys" moesten zich tevreden stellen met een nederlaag van 2—0. De volgende week is het voor alle elf tallen wegens het Aanbiddingsfeest rust. R.-K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). De resultaten van gisteren zijn wat de seniores-elftallen betreft goed te noemen, terwijl de juniores wederom een nederlaag leden, ditmaal tegen de S. M. C.-juniores. De uitslag was 10 voor S. M.C.-jun. Hedenavond wordt er een clubavond ge houden, die wat de voorteekenen betreft, een uiterst gezellige avond belooft te wor den. Wij rekenen op aller opkomst, zoowel van dames- als heerenleden. Aanvang 8 uur. Het bestuur deelt mede, dat er tot na- dere aankondigng geen in-door-training zal worden gehouden. Verder deelt het bestuur mede, dat met ingang van Zondag 15 Febr. 1932, naar aan leiding van het niet opkomen van spelers zonder afschrijven, aan de bepaalde straf hiervoor gesteld, strikt de hand al worden gehouden. De aanvoerders der diverse elf tallen gelieven aan den secretaris op 'te ge ven, die niet opgekomen zijn. Op deze manier hopen wij deze toestanden uit den weg te kunnen ruimen. Over de wedstrijden het volgende: D. O. S. 2Meerburg 2- (terrein Meer burg). Meerburg trapt af en weet reeds in de eerste minuten de leiding te nemen door M. Zandbergen. Even moet gestopt worden, daar D. O. S. met 12 spelers in het veld is. Na eenige wederzijdsche aanvallen weet D. O. S. tegen te scoren (11). Nu komt er een periode van D.O.S.-overwicht. Succes komt echter aan de andere kant, waar M. Zandbergen uit een strafschop onhoudbaar weet te doelpunten (21). Tot de rust is D. O. S. 2 sterker doch weten zij voorloopig zelfs uit een strafschop niet te doelpunten. Hun meerderheid wordt ten slotte door twee goede doelpunten in cijfers uitgedrukt, zoo dat met 32 in het voordeel van D.O.S. De rust aanbreekt. Na de rust zijn de bordjes verhangen. Steeds is Meerburg voor het D. O. S.-doel. Zij weten deze meerderheid door 3 doel punten uit te drukken, door toedoen van Jas. de Boer (1) en M. Zandbergen (2). (53) Ook D. O. S. weet nog tweemaal te doel punten, zoodat het einde komt met een 54 overwinning voor Meerburg, hetgeen de verhouding goed weergeeft. V. V. B. 4Meerburg 3. Als de heer Bakker om half één begijnen blaast, blijkt V.V.B. compleet, terwijl Meerburg met 10 man speelt, waaronder één invaller. Niet tegenstaande dit is Meerburg steeds aan vallend. Zij weten echter het doel niet te vinden. Dan ongeveer 10 minuten voor de rust weet P. v. Galen bij een algemeene aanval de lang verwachte en verdiende goal te maken (01). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de rust is het woord het eerst aan V.V.B., doch spoedig herneemt Meerburg de meerderheid. Goed combincerend trekt de voorhoede telkens op de V.V.B.-veste af, doch de V. V. B.-achterhoede keert alle gevaar. Ten slotte moet de V. V. B.-doel man toch zwichten voor een goed schot van S. Zuurdeeg (0—2). Met dezen stand komt het einde. De heer Bakker leidde tot alles tevredenheid. Een snapshot uit den wedstrijd ENSCHEDE—GO AHEAD. R. K. S. V. S.N.A (Stompwijk). Op een uiterst glad veld werd bovenge noemde wedstrijd gespeeld. Als scheids rechter Brouwer beginnen blaakt, hebben beide partijen één invaller. De eerste aan- vallen zijn niet van gevaar ontbloot. Maar de S.N.A.-verdedigmg is weer m puike con ditie, zoodat zij steeds naar behooren in grijpen. Als bij een doelworsteimg voor het BI. Zwart-doel de bal achter de lijn gestopt wordt, ontgaat dit den scheidsrecnter en kost dit S.N.A. een doelpunt. Doch na on geveer een half uur spelen, kan de BI. Zwart-verdediging de druk niet weerstaan en uit een voorzet van den rechtsbuiten maakt de linksbuiten 10. Even voor rust krijgt S.N.A. een penalty toegewezen we gens hands. De reohtsback van S.N.A. vol trekt het vonnis (20). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is het steeds S.N.A. die in den aanval is en de wedstrijd krijgt een eenzijdig karakter. Uit een corner weet de S.N.A.-apil keurig iu te koppen en brengt de stand op 30. Dan oven een opleving van B. Zwart en we denken dat zo de eer zullen redden, doch hun voorhoede mist een paar mooie kansen. Dan komt S.N.A. weer aan het woord en uit een oorner weet de linksbinnen den bal in het doel to loo- pen (40). Spoedig fluit de scheidsrechter dan voor het laatst en heeft S.N.A. ver diend gewonnen. Door deze uitslag is S.N. A. I kampioen van haar afdeeling. Na af loop werd door het S.N.A.-bcstuur aan don aanvoerder van het eerste elftal een fraaie kampioensvlag aangeboden. We hopen dat de wensohen door den Geesteik adviseur hierbij geuit in vervulling zullen gaan. De S.N.A.-Junioren verloren met do oneven goal van de V.V.L.-Jumoren en verspeelden hierbij hun laatste kans. De moed maar mot verliezen jongens, een volgende keer beter. R. K. S. V. S.M.C. (Warmond). Gisteren werd begonnen met een Junio renkamp tusschen S.M.C. en Meerburg, welke een aantrekkelijk sohouwspel ople verde *oor de rust. Beide partijen waren om beurten in den aanval dooh tot doel punten kwam het niet. Na do rust werd Meerburg totaal ingesloten evenwel in do laatste minuut viel <le beslissing ten gunste van S.M.C. en werd het eenigste doelpunt gemaakt. S.M.C. II verloor van Lisse LII met de oneven goal, wat voor een groot deel niet aan het kundige maar aan het ongesnoeide spel der Lisscnaren te dan ken is. En dat noemt men dan voetballen! S.M.C. III moest tegen Teylingen III het loodje leggen en werd met 3-r-O afgescheept, terwijl het le elftal met 61 van Concor dia II won in Hillegom. We raden alle leden aan a.s. Donderdag 8 uur in het gebouw der K.S.A. te Sassen- heim aanwezig te zijn teneinde do uiteen zetting der spelregels met lichtbeelden bij te wonen. Veel is daar te leoren, waarvoor de heer F. v. Veen zeker zorg zal dTagen. Leden, welke hun contributie a.s. Zondag niet hebben aangezuiverd worden onher roepelijk geroyeerd. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De competitie nadert haar oindo, de beslissingen komen thans elke week los. Gisteren betrof het twee Haarlemsoho clubs. H. F. C. moet degradatiewedstrij den spelen, E. D. O. voor do promotie. Schrille tegenstelling! In de eerste klasse van Afd. I van het Westen toonde Ajax haar prafhtigen kampioene- vorm door een 70 op Hermes D. V. S. De spanning aan den staart bereikte haar toppunt, wijl zoowel H. V. V. als 't Gooi beide wisten te winnen, Sparta

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5