UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 8 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Febr. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste barometerst.: 773.5 te Vestmancer Laagste barometerst.: 753.7 te Skagen. Verwachting tot den avond van 9 Febr.: Matige Noord- Westelijke tot Noord-Oostelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, aan- vangelijk regen, la ter sneeuw, tempe ratuur om het vries punt tot lichte vorst. De toestanden in Scandinavië wisselen met groote snelheid. In den nacht vorm de zich een vrij diepe depressie over het Skagerak, die tijdelijk hier te lande dooi brengt, maar door flinke, drukstijging met koude Noord-Oosten winden gevolgd wordt, zoodat in Noord-Seandinavië en Noord-Duitschland sneeuw valt. Tusschen IJsland en Noorwegen neemt de hooge drukking nog toe, die op het vaste land is, op een kleine rest na in Frankrijk ver dwenen. Op de Britsche eilanden en jn Frankrijk is het weder rustig met. vrij veel fist, in het Oostzeegebied waait het krachtig. De verplaatsing van de depres sie uit Skagerak naar het Zuiden zal den kouden luchtstroom uit Scandinavië waar schijnlijk tot ons land doen doordringen en sneeuw meebrengen, waarna althans lijdelijk verdere vorst te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 6.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 5.23 uur tot Dinsdagmorgen 7.04 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 9 Februari voorm. 4.35 uur en nam. 5.uur. te, dat de bond uit eigen middelen zou kun nen betalen, dan behoeft de contributie niet verhoogd te worden. Bij de algem. en chris telijke metaalbewerkersbonden zal men tot contributie-verhooging moeten overgaan van 10 cent ,en meer per week. De voorz. bedankte beide sprekers voor hun rede en heldere uiteenzetting, waarna een drukke rondvraag volgde. Aan de leden, die klachten of grieven hebben, werd de raad gegeven daarmede niet morrend rond te blij ven loopen, maar deze direct ter kennis te brengen van den secretaris: L. P. de Groot, Heerenstraat 23. Vervolgens werd deze goed geslaagde vergadering met den christel. groet gesloten. Zaterdagmiddag wilde de 32-jarige verpleeg ster van bet Academisch Ziekenhuis, mej N. C. A. nog juist onder de zich sluitende o«er- wegboomen aan het Station doorwippen in de hoop, dat de seinwachter zich erbarmen zou. Maar de thans electrisch-bewogen boo mer zijn „onbewogen" en kwamen op ver pleegster en fiets terecht. De verpleegster liep verwondingen aan het gelaat op en ook de fiets kwam er niet zonder averij af. doen, dat Z. D. H. den Paus aan haar het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" had toegekend. Pastoor Dirken uit Rotterdam en pastoor Schiphorst uit Katwijk, die eenige jaren in de parochie van de familie Trousselot als ka pelaan vertoefd had. spraken woorden van dank voor hetgeen mevr Trousselot in de St. Annavereen. had gedaan en hoopte, dat de St. Annavereen. nog vele jaren haar sym pathie zou mogen hebben. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdagmiddag te 14 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3. Benoeming lid Commissie van Toezicht op het L. O. 4. Voorschot op ver goeding aan Bijzondere Scholen ingevolge art. 103 der L. O.-wet. 5. Verkoop grond aan N.V. Electr. Bedr. HillegomLisseSassen- heid (terrein transformatorenstation). 6. Comp tabiliteit 1931. 7. Rijksregeling werkverschaf fing en steun voor werklooze arbeiders 8. Steunregeling voor kleine kweekers. NOORDEN. Een paard op avontuur. De veehouder G. Zijerveld uit Nieuwkoop was Vrijdagavond met zijn vrouw op bezoek bij C. Vork alhier en had zijn paard zoolang in een schuur van Vork gestald. Het paard wist uit de schuur te komen en ging op avontuur, zoodat toen Z. naar huis wilde gaan, men wijd en zijd ging zoeken zonder het beest te kunnen opsporen. Zaterdagavond vond men het half verzon ken in de modder achter het erf van den heer H., die schuin tegenover V. woont Nieltegen staande de geleden koude, was het dier al thans schijnbaar nog goed in orde. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Donderdagmorgen te 9.15 uur. Agenda. 1. Ingekomen stukken, 2. Verzoek van P. Z. Duhbelaar te Leiden om hem voor 1932 een subsidie toe te kennen voor het on derhouden van een autobusdienst Zoeterwoude Leiden v.v., met vóorstel van B. en W. 3. Bespreking beschikbaarstelling van een cre- diet voor het plaatsen van een lantaarn tot verlichting der Stadhouderslaan. 4 Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de afschrij vingspercentages op de bezittingen van het Waterleidingbedrijf over 1931. 5. Als voren tot het aangaan eener geldleening, groot 34.000. 6. Als voren tot wijziging van de rekening-courant-overeenkomst met de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten. 7. Verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool in de Zuid- buurt tot beschikbaarstelling van een bedrag van 400, op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, mei voorstel van B. en W. 8. Verzoek van de bijzondere schoolbesturen om een voorschot te verleenen op de vergoe ding, bedoeld in artikel 101 der Lager On derwijswet 1920. over 1932. met voorstel van B. en W. 9 Voorstel van B en W. tot ophef fing van den cursus voor openbaar vervolg onderwijs. 10. Verzoek van het bestuur van het Aloysius-Patrunaat verleenen, als bedoeld nrfïlrol ino .1»»,- T ger Onderwijswet 1920 cursus voor bijzonder voorstel W. tot i om een bijdrage te i artikel 102 der La- or het geven van een rvolgonderwijs. met i W. 11. Voorstel van B en vulling der tijdelijke steunregeling voor werkloozen en artikel 64 der Alge Politievrordening. 12. Als voren tot wijziging der verordening op het beheer van het Wa- terleidinbedrijf. 13. Als voren om over te gaan tot verbreeding en verbetering der Dorpstraat vóór de woningen van de heeren Varkevisser en Elderhorst. 14. Bespreking vaststelling rooilijn voor den Hooge Rijndijk, langs den rijksstraatweg. 15. Rondvraag Er is een kunstbeen gevonden en op het politiebureau'gedeponeerd De eigenaar is tot nog toe niet op komen dagen Zou ieder eens willen nazien, of hij zijn been nog heeft? In de Lange Lijsbeth-steeg heeft een fa milie-ruzie plaats gehad. De ruzie-stokers gingen elkaar, te lijf met alles wat aan een paar aldaar staande handkarren -los-en-vast was. De politie deed er nog 'n schepje op en deelde een paar meppen uit met de gummi stok. wat weer een doeltreffend middel bleek bij gebrek aan Salomo's om ruzies te beslechten. KATWIJK Kerkelijke onderscheiding. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der St. Annavereeniging te Rotterdam, werd aan mevr. A. TrousselotMartens het gouden Kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" uitgereikt. Mevr. Trousselot was in 1892 de oprichtster van de St. Annavereen. te Rotterdam en is sindsdien in alle opzichten de stuwkracht der vereeniging geweest. De familie Trousselot, die sinds een 30-tal jaren de zomermaanden in Katwijk doorbracht, is sinds 1931 blijvend alhier gedomicilieerd. Gisteren te half 3 kwam pastoor W. Dirken uit Rotterdam en 't bestuur der St. Annaver- eenioing mevr. Trousselot met het jubileum gelukwenschen en tevens de njededeeling R. K. Vereeniging van Handelsreizigers- en agenten „St. C,hristoffel". De feestavonden, die de afdee.ing Leiden van bovengenoemde vereeniging teUen jare pleegt te geven, genieter! een reputatie van gezel.igbeid en de belangstelling, die er ook gisteravond weer voor dezen jaarlijkschen feestavond bestond, bevestigde deze repu tatie volkomen. Voor dezen feestavond was de foyer der Stadsgehoorzaal weer geheel bezet met be langstellenden naar wat het muziekgezel schap „Aufgepast" dezen avond zou geven. En het moet gezegd worden dat er maar weinig gezelschappen zijn, die bij zulk een vee.zijdige muzikaliteit, tevens zulk een prettige leiding geven aan den dans, terwijl „Aufgepast" tevens nog den avond weet af te wisselen met humoristische voordrachten en andere muzikale humoresken. Van half negen tot aan de sluiting ver na middernacht heeft „Aufgepast" de aanwe zigen met.dit a'.les op gepaste en aange name wijze weten te vermaken. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter, de heer F. Driessen, die alle aanwezigen hartelijk verwelkomde en voor al op dezen feestavond de tombola met zeer mooie geschenken aanbeval, waarvan de ba ten zouden worden, gestort in het Vrijwil lige Ondersteuningsfonds der vereeniging. Daar het dit jaar schrikkeljaar was ver zocht de voorzitter den dames een partner te vragen voor de polanaise als opening van dezen avond. Den geheelen avond hierna was „Aufge past" aan het woord. Als afwisseling bij het dansen werden aardige variaiies aange bracht. als het aardiee liedje „Hallo" van den heer Alb. Gerritsen, de bellenso'.o's „Waldeslust" en „Rös ein auf der Heide" van den heer v. d. Steen en een solo voor drie instrumenten door den heer van Kleu- ten. Intusschen werden de prijzen der tombola uitgereikt, en een collecte gehouden voor de R. K. Werkloozen, welke f 18.18 1/2 op bracht. Er bleef den geheelen avond een opge wekte en gezellige stemming efi na een goed geslaagden avond gingen allen vol daan huiswaarts. Ook de Geestel. Adviseur, Kap. Dorbeek, woonde een gedeelte van den feestavond bij. TOONEEL. De 7 sleutels van Baldpate. Sehiedamsche tooneelvereeni ging „Utile Dulci". Ten bate van de Leidsche Buitenschool heeit de Sehiedamsche Tooneelvereenigiug „Utile Dulci" Zaterdagavond in do Leidsctie Schouwburg een opvoeriug gegeven van het Amerikaansch Sensatie-spel „De 7 sleutels van Baldpate", dat langen tijd op het re pertoire stond van het beroepstooneel en groot succes had. (_7ok „Utile Dulci" heeft met dit stuk eon éclatant succes behaald. De Schouwburg wae bijkans geheel be- ze', wa; zciiei aan uen goeden naam van dit gezelschap, dat hier al eens meer op trad, mag worden toegeschreven, zonder do liefdadigneiuszin der Loidenaars ook uiaa»- in 't minst te willen verkleinen. Want wat deze Schiedammers braohten stond op hoog peil en wat vooral de regisseur en hoofd rolvertolkers Jan Vos als Magoe de schrij ver voor het voetbracht braent "dwong be wondering af. Hij speelde zijn zware rol met élan en elasticiteit en droeg het stuk vol komen. Waar dit stuk door het beroepstooneel reeas eenige malen luer ten tooncelo we;d gebracht, mogen wij ons van het weergeven van den inhoud van dit stuk ontslagen ac.i- ten. De geschiedenis der 7 sleute.s, die na middernacht aciitei een volgens een t iental bezoeiters tot Baldpate toegang verschaf fen, is na deze herhaalde opvoeringen meer dan bekend. Van ae overige spelers mag gezegd wor den, uat ieder van zijn rol een gebeurtenis maakte, een gaaf aigerond kara'kter, dat m den loop van het spel niet verwaterde en tct.het einae behouden bleef. De goeoe bezene bciiouw burg toonde tien gui met applaus, dat ten volle verdiend was. Aan den regisseur werd aan het einde een krans aangeboden en hij liet het gezel-* schap in deze hulde deelen. Wij vernamen ten slotie, dat de op brengst van deze lieiaadigaeidsuitvuering 580 bediaagt, waarbij inbegrepen een be drag van 100 door don vei Koop van bon bons e.d. door verschi.lende iirnia s oe- sohJübaar gesteld. NED. R. K. VOLInoüuuO AFD. LEIDEN (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag. Rechtskundig Buieau van 6.30 —8 uui voui de leden van de afd L.eiden enOmstreken, Bunusgebuuw Smetjschuur no. 15. Zij die gebruik maken van net Hechts- v orden ehl op tijd aan kundig Bui wezig ie zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in net Bondsgebnuw Dinsdag. Klachtenavond afd. St. Paulus 7.30—8.30 uur, .daarna bestuursvergade- Dinsdag Zitting Bestuur R. K. Bouw vakarbeiders 78 uur, jkantoor boven. Dinsdag. Gezellige avond voor de vrou wen der werkloozen 8 uur in de groote zaal van het Bondsgebouw. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag Tuinbouw Tcekencursus in de groote zaal. Donderdag. Vergadering Commissie Steun Twente. 7.30 op het kantoor, tevens voor de vakafdeelmgen gelegenheid om ontvangen steun af te dragen. Donderdag. Ledenvergadering Trans por, arbeiders, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gera. Zangver- eeniging „Pulehrt Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank van 7—8 uur. Bibliotheek 79 uur. Brandstoffen-commissie 78 uur, op het kantoor. Ziekenkas 78 uur. De jaarvergadering van denR. K. Volksbond wordt gehouden up Woensdag lt Februari a.s. Besturen van Vak- en Onderafdeelingen houdt dien datum vrij. Voor de retraite te Noordwijkerhout, welke gegeven wordt van 5 tot en met 8 Maart a.s. zijn vanaf heden kaarten ver krijgbaar bij J. v. d. Weijden, Morechweg MOORD TE HEMMEN. Het Betuwsche dorp Hemmen werd Zon dagmiddag in zijn rust gestoord door het be richt dat in deze gemeente een moord op een oude vrouw was gepleegd. In 'n huisje in de Molenstraat woonde alleen de ongeveer 70- jarige juffrouw T. van Brakel Zondag merk ten de buren op, dal het huisje gesloten bleef en tegen den middag werd in verhand hier mede de burgemeester, de heer A. R, de Har- tog gewaarschuwd, die zich met den veld wachter naar de bewuste woning begaf. Het huisje werd geopend en in de keuken vond men de oude vrouw dood op den vloer lig gen. Op den grond lag veel bloed en in ver band hiermede wordt aan moord gedacht. In het huis was verder niets overhoop gehaald, zoodat men tot dusver in het duister tast. Wanneer hier van een moord sprake is. dan moet deze Zaterdagavond tusschen acht en elf uur hebben plaats gehad, toen de vrouw aleen thuis was. Hedenmorgen te half elf is het parket uit Arnhem gearriveerd, om een onderzoek in te stellen. -rp0^T LEIDEN. TT" Geboren: Nicolaas Petrus Maria z. van N. Ph. van Leeuwen en J. W. Smit Leo- nardus Hendricus z. van G. A. Driessen en M. A. den Elzen Jeremias z. van J. van Oosten en J. van der Blom Wilhelmina Ja- coba d. van A. Holverda en M. Molenaar. Ondertrouwd: A. Boezaard jm. 22 j. en J. M. Rijsbergen jd. 20 j. P. Wassenaar wedr. 49 j. en J. Smit gesch. 41 j. J. Koet jm. 25 j. en C. A. A. Vinkestijn jd. 21 j. Overleden: G. J. van Houten wedn. 93 j en G/ Vis m. 64 j. POGING TOT DOODSLAG. Zekere P. van der H., 30 jaar, wonende Kwadevliegenstraat te Maastricht, is Zondag voor zijn woning neergeslagen. De hersenpan is verbrijzeld.' Zijn toestand is hopeloos. De vermoedelijke dader W. is aangehouden. VERDRONKEN. De 36-jarige C. de Braber uit Hill e- g o m is Zaterdagnacht te Rotterdam aan het Haringvliet in het water geraakt. Door schippers werd hij op het droge ge- biacht en daarna door den G. G. D. in bewusteloozen toestand naar het zieken huis Coolsingel vervoerd In den loop van clen Zondag is hij overleden. Ongeluk of misdaad? Uit Groningen wordt ons gemeld: Uit 't Muiitendamsche Diep is hedenmorgen het lijk opgehaald van den 38-jarigen gehuw den I. Feiken te Needum. Men vermoedt, dat de man vannacht tegen de brugleuning is opgereden en zoo te water is geraakt doch daar het lijk een diepe snijwonde ovpr het voorhoofd vertoonde en het freem van de fiets is verbogen, heeft men het parket in Winschoten er bij gehaald om de doodsoorzaak vast te stellen. Inbrekers gearresteerd. Hedenmorgen hebben twee marechaus sees te Ens-chede drie mannen aangehou den die zware zakken torsten, welke ge vuld bleken te zijn met allerlei huishoude lijke voorwerpen. Bij onderzoek is gebleKen, dat de voorwerpen afkumstig waren van inbraak in een thee-huisje onder de ge meente Lonneker. De politie meent de ha.id .te hebben gelegd op de personen, die in den laatsten tijd verschei Jene inbraken on der Lonneker hebben gepleegd. Zij worden ter beschikking van de Justitie gesteld. Weg langs den Haarlemmermeerpolder. Het gedeelte van den weg langs den Haarlemmermeerpolder, gelegen tusschen den weg naar Lisse en den Lisserdwars- weg, verkeert op het oogenblik m minder goeden toestand, tengevolge van do vete in het wegdek aanwezige kuilen. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. nebben nu aan net bestuur van den Haarlemmermeer- polder verzucht veibeienng van dit wegge deelte te willen bevorderen. Casino: City: Luxor: Trianon BIOSCOPEN. Volwassenen. Goedgekeurd. Afgekeurd. Afgekeurd. ENGELSCH VLIEGESKADER DOOR SNEEUWSTORM VERRAST. Drie vliegtuigen vermist. LONDEN, 8 Febr. (V. D.). Een En- gelscb vliegtuigeskader op weg van Bag dad naar Cairo is in de Syrische woestijn door een hevigen sneeuwstorm overvallen. Drie vliegtuigen worden vermist terwijl de drie andere vliegtuigen een noodlanding moesten maken in het gebied der Dsjebel- Druscn, waarbij de toestellen ornstig be schadigd werden. Een officier en een sergeant werden ge wond. Een auto-expeditie is uitgezonden om de vermiste vliegtuigen op te sporen. TWEE OFFICIEREN VAN DE M 2 GEVONDEN. LONDEN 8 Febr. (V. D.). Door do duikers, die een onderzoek instellen naar de gezonken duikboot. M 2 zijn tot dusver de lijken van twee officieren In den com mandotoren gevonden. BRUILOFTSGEZELSCHAP VERONGELUKT. IGLAU, 8 Febr. (V. D.). Zondag heeft bij Iglau een ernstig ongeluk plaats ge had. Een autobus is door tot dusver on bekende oorzaak in een sloot langs den weg geraakt en over den kop geslagen. De in- zitenden. een bruiloftsgezelschap, kwam onder den wagen terecht. Acht en twintig personen werden gewond, van wie zes ern stig. Bruid en bruidegom bleven ongedeerd De chauffeur van de autobus, die ster ken drank gebruikt had, werd gearresteerd. ONTPLOFFING IN EEN ZWAVELMIJN. Vijf dooden. ROME, 8 Febr. (V.D.). In een zwavel- uiijn te Trabia op het eiland Sicilië ont plofte gisteren tengevolge van hei sprin- i gen van een dynamietpatroon het in de mijn aanwezige mijngas. Vijf arbeiders werden gedood en elf gewond, waarvan sommige ernstig. Tengevolge van den be perkten arbeid op Zondag bevonden zich gelukkig slechts 20 arbeiders in de mijn. DE MIJNRAMP IN BELGIE. BRUSSEL 8 Februari. (V.D.) Naar uit Marchienne wordt gemeld zijn tot dusver van de bij de mijniamp opgesloten mijn werkers drie arbeiders levend'geDjrgeu. Veraer zijn tot dusver zes lijken uit de mijn gebracht. HET CHINEESCH—JAPANSCH CONFLICT. Een Japansch plan. TOKIO, 8 Febr. (V.D.). Van Japansche zijde is men voornemens een voorstel tc doen tot het bijeenroepen van een inter nationale conferentie, die het plan zou bestudeeren tot vorming van een gedemi litariseerde zone van 15 k 20 mijl rondom de voornaamste C'hineesche havensteden. Een dergelijke maatregel zou tevens een groote slag zijn voor de verschillende Chi- neesche vechtgeneraals, die aan het hoofd van de talrijke bandietenbenden staan en die alleen van .de plattelandsdistricten niet kunnen bestaan en voortaan den toegang tot de meer welvarende haven steden afgesloten zullen vinden. Tevens treft men dan maatregelen tegen deze ge neraals, de voornaamste oorzaak van den instabielen toestand in China. COMMUNISTISCH COMPLOT IN URUGUAY. MONTEVIDEO, 8 Febr. (V. D.). De regeering heeft vijf militaire vliegtuigen, uitgerust met machinegeweren en bom men, naar de Noordelijke districten van Uruguay gezonden, in verband met een communistisch complot, dat Maandag dreigt uit te breken. De troepen in Montevideo en Rivera zijn geconsigneerd. Er wordt con heftige agita tie van de extremisten geconstateerd. De bladen keuren de maatregelen der regeering goed. AMSTERDAM. 8 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aancevoerd: 65 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7580 cent. 2e kwal. 64—74 cent, 3c kwal. 5262 cent. mindere soorten 4050 cent per kg. slachteowicht102 melk- en kalfkoeien ff 220320 per stuk; 123 vette kalveren: 2e kwal. 6070 cont. 3e kwali teit 5060 cent per kg. levend gewicht: 119 nuchtere kalveren 49. 44 schapen f 18&24 per stuk: 840 varkens Vlecschvar- kens. weae^de van 90—110 kg. 3435 cent, zware 3334 cent. vette varkens 32—33 cent per kg. slachtgewicht; 63 paarden 60120 per stuk. ROTTERDAM, 8 Febr. Vee. Aanvoer: 570 koeien, 255 vette kalveren, 181 scha pen of lammeren, 1300 overloopers. Prij zen per half leg: koeien 2024 30—32 en 3639 cent; vette kalveren 37.5—42.5, 52.555 en 6065 cent: schapen 1925; per stuk 1018; Varkens 13, 14 en .15 cent. Overzicht: De aanvoer van runderen was groot. De handel stug en de prijzen van eerste en tweede soort bloven vrijwel gelijk, die van derde soort waren iets hooger. Een prima exemplaar ging nog tot 1 cent boven noteering. Stieron nog onvoldoende aangevoerd, vandaar geen noteering. Vette kalveren met minder aanvoer. De handel was een tikje williger en de priizen waren iets hooger. Een pri ma exemnlaar ging tot 5 cent boven no teering. De aanvoer van schapen was ta melijk groot. Handel iets williger en do priizen b'even vrijwel stationair. Varkens, groote aanvoer, hanadel niet vlug met minder goeden afloop. Do prij zen waren een tikie Ineer. Zouters geen aanvoer en geen noteering. WlSsEL.Nol \- AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58 90 Londen 8.57U2 New York 2.481 Parijs 0.771 Brussel 34 6Ól/2 Zwitserland 48 45 M liaan 12.95 Madrid 18.90 Oslo 46.75 Kopenhagen 47.l5 Stockholm 48.25 Weenen 35.25 Praag 7.(6119 Boedapest Prologaiie 2 pet. BEURS0VERZ1CHT. De beurs had heden een lusteloos ver loop. Het gebrek aan ondernemingslust veroorzaakte een langzame afbrokkeung van het koersniveau zoodat de tendon/, la ter eerder gedrukt werd. In Kon. ging nog het meest om, h-oewel de handel met ver leden week vergeleken toch onbeteckenend bleef. De eerste noteering was zoo goe<l als onveranderd, maar in het vorder ver loop trad een reactie van 2 pet. in. De Amerikaansche soorten waren eerder lera luier. Vaji de Industrieelen waren Philips weinig veranderd, hoewel onder beurs tijd een neiging tot terugloopen aan den dag werd gelcgd._ Unilevers op peil evenals Aku's en Acooustieken. Rubbers bewugen zich op den achtergrond en waren zoo goed ils onveranderd. Suikers lagen iets vaster. H.V.A.'s trokken een 3-tal punten aan, als gevolg van eenige dekkingsaankoopen, la ter ging een deel van avance weer verloren. I Tabakken prijshoudend. Mijnw. buiten de attentie. Schoepv. hadden een beperkte I markt. Amerikanen op den achtergrond en zwakker. Duitscho obligaties waren ge- I drukt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3