WAALS 0.57 BINNENLAND LAND- EN TUINBOUW SPORT STADSNIEUWS AGENDA KERKNIEUWS MAANDAG 8 FEBRUARI 1932 HAARLEIHMERSTR. 130-136 prima vloerbedekking, in vele nieuwe kleuren en dessins, 183 cM. breed. Gewone prijs per el f 0.98 ALLEEN MAANDAGMIDDAG en DINSDAG per el VASTEN- EN ONTHOUDINGS- WET EN DISPENSATION. 1. Vastendagen zijn: 1. -Alle dagen van de Veertigdaagsohe Vasten, uitgezonderd de Zondagen en Paasch-Zaterdag na 12 uur 's middags. 2. De Quatertemper-Woensdagen, -Vrij dagen en Zaterdagen door het jaar. 3. De Vigiliedagen van Pinksteren, Ma- ria-ien-Heinelopneming, Allerheiligen en Kerstmis, behalve wanneer zij op Zondag vallen. Up al deze dagen zijn tot vasten ver plicht» zij die hun 21e jaar voleind hebben en hun 00e jaar nog niet zijn ingetreden, en niet om wettige reden ontslagen zijn. Zij mogen op die dagen slechts éénmaal daags een vollen maaltijd, 's avonds een zooge naamde collatie en 's morgens een stuitje brood gebruiken. Het volle maal mogen zij echter ook 's avonds en de collatie te gen het middaguur nemen. II. Onthoudingsdagen zijn: 1. In de veertigdaagsche Vasten: Aschwoensdag, alle Vrijdagen, Quatertem per-Woensdag en Zaterdag in de eerste volle week en Pgasck-Zaierdag tot 12 uur 'smiddags. Up de overige Zaterdagen ne- halve de twee genocuide ontslaan Wij krachtens bijzondere volmacht, voor dit jaar van de onthoudingswet. 2. De Quatertemperdagen door het jaar. 3. Do bovengenoemde Vigiliedagen, be halve wanneer zij op een Zondag vallen. 4. Alle Vrijdagen des jaars. Up al deze dagen zijn tot onthouding verplicht zij, die hun 17e jaar voleind heb ben en mot om wettige reden ontslagen zijn. Zij mogen op die dagen geen vleescn noch jus uit vleesch gebruiken: maar eie ren, melk, boter, kaas en spijzen met dier lijk vet bereid, zijn op alle dagen des jaars, zelfs op Goeden Vrijdag, aan allen geoor loofd. III. Indien op vastendagen vleesoh is toegestaan, mogen zij, die tot vasten ge- houüen zijn, slechts eenmaal daags en wei alleen bij m hoofdmaal vleesch en jus uit vleesoh gebruiken; zij, die van de verplich ting tot vasten ontslagen zijn, mogen meer malen daags vleesch en jus uit vleesoh ge bruiken; allen mogen vleesch en jus uit vleesoh, en visch nemen bij denzetldeu maaltijd. IV. Indien buiten de veertigdaagsche Vasten, een geboden feestdag op een vas ten- of onthoudingsdag valt, houdt daar door vanzelf dien dag het vasten- en out- houdingsgebod op; en indien een Vigilie dag op een Zondag valt, behoeft hij niet op Zaterdag vervroegd te worden. V. Krachtens bijzondere volmacht staan Wij dit jaar het gebruik van vleesoh en jus uit vleesch toe op alle dagen, behalve al leen op Goeden Vrijdag, aan de volgen Je personen, ook als zij buiten Uns Bisdom verblijven: 1. Aan de Militairen, Maréchaussees of Gendarmen Douaniers of Tolbeambten, in zcoverre deze allen in actieven dienst zijn, alsmede aan het Politie-Personeel, als het denzelfden zwar.eu arbeid heeft te verrich ten als de Gendarmen en aan hun gen.oodi.g- den. 2. Aan de gevangenen, 3. Aan het personeel der stoom- of clec- trische booten, treinen en trams, namelijk de stokers, machinisten, conducteurs, srein- w erkers, postbeambten en remmers in vas ten dienst. 4. Aan de arbeiders die doorgaans of bo venmate zwaren of zeer ongezonden arbeid verrichten, zoowel bijvoorbeeld de arbei ders der kolenmijnen (zoowel onder- als bo- vengrondsche) de stokers en arbeiders bij ring-, gas-, aardewerk— porselein- en glas ovens, de glasblazers en glassiijper>, de zoogenaamde Laiencirs: 'de arbeiders die in de papierfabrieken onder een zeer hoogen warmtegraad werken; de arbeiders der sui ker- en zinkwitfabrieken; de steenbakkers en de gravers en kruiers van natte tiftf. Deze dispensatie geldt eveneens voor de huisgezinnen waarvan de vader of een an der inwonend lid bovengenoemden arbeid verricht en ook voor inwonende dienstbo nen. 5. Aan de samenwonende familieleden en inwonende dienstboden, van de onder 1, 3 en 4 genoemden, alsmede van de huisgezin nen, waarvan de vader of eenig ander hoofd met-Katholiek is. Met inwonende dienst boden worden gelijk gesteld alle dagbe dienden, als zij den kost des huizes ge bruiken waar zij in dienst zijn. 6. Aan allen, die op reis in een hotel of restaurant hun maaltijd gebruiken, met dien verstande dat onze onderhoorigen ook buiten Uns Bisdom van deze dispensatie gebruik maken. 7. Aan de zeevarenden, voor zooverre zij als Onze onderhoorigen kunnen be schouwd worden, doch slechts wanneer zij zich bedienen van de scheepskost en dan al leen gedurende de zeereis. VI. Degenen, die op de Zaterdagen in de veertigdaagsche Vasten krachtens Onze dispensatie vleesch of jus uit vleesoh ge bruiken. zullen op elk dier Zaterdagen ze venmaal het Onze Vader en het Wees Ge- groot met de twaalf Artikelen des Geloofs bidden, of met Paschen minstens 15 cents offeren. Nog vermanen Wij alle aan Onze zorgen toevertrouwde geloovigen, om door aalmoe zen en andere goede werken aan te vullen, wat door het gebruik maken van de dour de Kerkelijke Overheid ingevoerde verzach tingen en verleende dispensatiën aan hun ne boetedoening ontbreekt. De offers en aalmoezen zullen gestort worden in eene daartoe bestemde bus, door de Eerwaarde Heeren Pastoors aan te wij- DE K0LENC0NTINGENTEERING IN FRANKRIJK. Nederlandsche invoer als Engelsche te boek gesteld? Het weekblad „Information Sociale" heeft, van het Journal des charbonnages om trent de door ons vermelde „geheimen der contingenteering" vernomen, dat de statis tieken van de Fransche douane-administra tie aangaande de koleninvoeren vervalscht zijn. De invoeren uit België, Polen en Ne derland zouden niet als zoodanig aange merkt worden, maar als Engelsche invoer onder voorwendsel, dat ze tegen overleg ging van een Fransch consent zijn uitge klaard. De Fransche douane-statistiek klopt dientengevolge niet met de Engelsche. Deze verwisseling zou op verzoek en ten voor- deele van Engelsche kolenimporteurs ge schieden. BLIJFT DEZEN ZOMER IN NEDERLAND 1 Een uiting van nationaal gevoei.. „DE NATIONALIST." Wij hebben onlangs onze ergernis geuit over de opname van een artikel in „De Nationalist", waarin op een o. i. klein geestige en benepen wijze becritiseerd werd het feit, dat dc Koningin in een radio-rede over den Godsdienst heeft ge sproken een feit, dat de Bisschop van Haarlem in zijn Vastenbrief met waar deering memoreert. Wij wezen er toen op, dat de hoofdre dacteur van dat orgaan is een hoogleeraar aan de Universiteit (prof. dr. H. P. Blok te Oegstgeest), bij wien wij een breeder kijk op mensch en dingen moeten veron derstellen en verwachten. In het jongste nummer van ..De Natio nalist" wordt hierop gereageerd. En de hoofdredacteur, die zegt „de ware strek king van genoemd artikel" te onderschrij ven, meent te kunnen constateeren, dqt wij.... het krantenlezen nog niet machtig schijnen te zijn, want' anders hadden wij gezien, dat het artikel onderteekend was; wij hadden dus geen verband mogen leg gen tusschen den inhoud van dit artikel en den hoofdredacteur van het* orgaan, waarin het was opgenomen Dezescherpzinnigheid van den hoogleeraar zal de eenvoudigste lezer bunnen ontzenuwen De tentoonstelling van werken van H. M. de Koningin. De thans in de Koninklijke Kunstzaal Kleykamp gesloten tentoonstcling van schil derijenen en teekeningen van H. M. de Koningin t^n bate van de noodlijdende kunstschilders is gisteren, den laatsten dag. nog door ruim 1000 betalènde bezoe kers bezichtigd. In het geheel heeft deze expositie aan entree-gelden en catalogi 11.500 ope'e- bracht, waarbij evenwel de opbrensrst der gesloten bussen nog niet is inbegrepen. Hedenochtend zijn alle 37 werken dooi de Kon. Meubeltransport-Mij. De Gruyter Co. afgehaald voor de overbrenging naar het Stedelijk Museum te Amsterdam, waar zij wederom' ten bate van de noodlijdende kunstschilders zullen worden tentoonge steld. De firma De Gruyter heeft dit transport geheel belangloos aangeboden. Verjaardag van de Pauskroning. Ter gelegenheid der viering van den tien don verjaardag van de kroning van Z. H. Paus Pius XI, werd gistermorgen in de kerk van O. L. Vr. van Goeden Raad aan het Bezuidenhout te Den Haag een plech tige Hoogmis opgedragen. Bij ontstentenis van den internuntius, Mgr. L. Schioppa, die zooals bekend, onge steld is, werd deze Mis gecelebreerd door den pastoor der kerk, J. J. R. M. Postma, met assistentie van de kapelaans der pa rochie. Op het priesterkoor hadden plaats ge nomen Mgr. C. A. W. de Qruyter, geheim kamerheer van den Paus alsmede de se cretaris van de internuntiatuur pater dr. Kleijntjens S.J. De plechtigheid werd bijgewoond door verschillende leden van het corps diploma tique en leden van de Italiaansche kolo nie te Den Haag. Na de Hoogmis word door het Zangkoor het Te Deum van - Phi lip Loots uitgevoerd. WIE!.RENNEN HET CONGRES VAN DE U. C. I. Het geval Michard. De data der wereld kampioenschappen. Men schrijft ons d.d. 7 Februari uit Pa rijs In het middelpunt der belangstelling stond op de agenda van het 55ste Congres der Union Cycliste Internationale natuur lijk het „geval" Mic-hard. Deze affaire, als naspel vna de wereldkampioenschappen te Kopenhagen, is gelukkig niet op de spits gedreven. Er was n.l. een voorstel ingekomen, om den Franschman te schorsen omdat hij voorts in de pers de noodige commenta ren geleverd had. Doorslaggevend was bij de afgevaardigden het aantal stemonthou- dingen, niet minder dan 44 stemmen gin gen hiermede teloor. Tenslotte werd het voorstel verworpen met 40 tegen 14 stemmen. Daarna kwamen de a.s. wereldkampioen schappen op het tapijt. Italië had een voorstel ingediend om den wedstrijd om het wereldkampioenschap op den weg te laten verrijden in drie gedee! ten. Men stelde voor 200 K.M. wegwedstrijd üiet massastart, 100 K.M. tegen het horloge en tenslotte 17 K.M. berg wedstrijd, even eens tegen het horloge. Met 52 tegen 46 stemmen werd dit voorstel echter verwor pen. Zes landen stemden tegen, vijf lan den voor. De wereldkampioenschappen in 1933 zul len te Frankrijk worden gehouden. Neder land had voorgesteld in ddt jaar de wereld kampioenschappen in ons land te organi- seeren, doch Frankrijk werd den voor rang verleend. Bovendien kwamen Duitsch- land en Polen voor 1934 en Polen en Bel gië voor 1935 in aanmerking. Italië heeft voorts de data bekend ge maakt der wereldkampioenschappen: 27 Augustus: U-C.I.-congres en voorwe-1- stnjden der stayerswedstrijden. 23 Augustus: Finale der stayerswedstrijd 31 Augustus: wegwedstrijd voor profs en amateurs. 1 September voorwedstrijden sprint amateurs. 3 September: finale sprintwedstrijden amateurs. Voorts voorwedstrijden profs sprint. 4 September: finale der sprintwedstrijden voor profs. De kalender, zooals die was samenge steld te Ziirich, werd onveranderd goedge keurd. Tor gelegenheid van het U.C.I.-oongfes werd Zondag de jaarlijksche veldrit gehou den, welke immer een internationaal -ca- rakter draagt. Voor ons land namen deel de Olympiaman P. van Dijk, die ook als athleet reeds zekere successen heeft ge oogst, voorts door Vluggen, den bekenden Zuidelijken renner, L. van der Bos uit En schede en van der Horst van Klundert. De laatste was wel de zwakste en moest reeds spoedig na den aanvang van den veldloop, die 30 K.M. lang is, opgeven. Winnaar werd de Franschman Winsingues in den nieuwen recordtijd van 49 min. 42 sec. 2. Bertellin tijd 45 min. 39 sec. 3. Beeonnig tijd 45 mm. 39.2 sec. beiden Franschen. 4. Loncke (Bel gië). 5. Ronsse (België). P. Vluggen werd numero 14, daarna volgde van der Bos op de 13e plaats en weer vier man later P. van Dijk. Frankrijk won vanzelfsprekend in hét landenklassement, tweede werd Bel gië met groote puntenverschil. 3. Luxem burg. 4. Zwitserland. 5. Nederland. ACADEMISCH HISTORISCH MUSEUM Jaarverslag over 1931. Aan het jaarverslag van bovengenoemde instelling is het volgende ontleend: Op 9 Februari 1931 is het Academisch His torisch Museum alhier officieel geopend. In het afgeloopen jaar is het Museum door de medewerking van vele belangstellenden in de Leidsche Universiteit iö het bezit geko men van een verzameling, gedeeltelijk in eigendom, gedeeltelijk in bruikleen. di« het in staat stelt, reeds na een jaar, dus op 8 Februari 1932, haar deuren te openen voor het publiek. Van dien datum af zal het mu seum des Dinsdags en Vrijdags van 1012.30. 25 uur toegankelijk zijn. Zeer veel dank is het Museum verschul digd aan de verschillende schenkers, van wie wij o.a. noemen het Gemeentebestuur van Leiden, dat uit het Gemeente-archief een groote verzameling doubletten afstond. Een waardevolle aanwinst was de groote schilde rij. voorstellende de Leidsche Jagers van 1830 in actie bij Bautersem. geschonken door Jhr. A. W. den Beer Poortugaal. te Amers foort. Het Museum is thans in het bezit (eigendom) van 828 boeken. 348 prenten, foto's etc.. 37 documenten .14 voorwerpen terwijl in bruikleen werden ontvangen 14 boeken, 96 prenten. 53 documenten. 92 voorwerpen, gen zijn verstrekt De Historische Commissie, die bijeengeroe pen werd door Curatoren om den beheerder van het Museum terzijde te staan en van ad vies te dienen, heeft zich verder tot taak gesteld, zooveel mogelijk gegevens te verza melen betreffende de geschiedenis der Leid sche Universiteit. De Commissie spreekt bierbij baar grooten dank uit aan allen, die reeds door raad of geschenken (zoowel van voorwerpen als in geld) van hun belangstelling in haar werk blijk hebben gegeven Zij doet een beroep op allen, die in bet bezit zijn of aan wie de aanwezigheid elders bekend is van voorwer pen. zooals doctorale bullen, oorkonden, cor respondenties. stempels, portretten, insignes van studenten-vereenigingen. maskerade-pren ten, kortom van alles in verband staande met de Leidsche universiteit om dit mede te wil len deelen en zoo mogelijk voor het Museum in eigendom of bruikleen af te staan. Tn het bijzonder verzoekt de Commissie bericht om trent mogelijke aanwezigheid van academische bullen van vóór 1700 en van de iaren 1795 en 1806. Zij noodigt bovendien alle Leidsche oud studenten uit om, door een geringe jaarlijk sche bijdrage of door een bijdrage in eens postgiro no. 96776 of Amsterdamsche Bank. Leiden, steun te geven .aan h^t werk der Commissie in het belang van de Leidsche Universiteit. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 2440. N.V. Leidsche Fa briek van Lampepit en Breigaren v.h. Firma van 't Hooft Co.. Leiden. Oude Rijn 31-33. Uittr. Comm.: Mr. G H. Wissenburgb, Leiden 5695. 't Havenolein, Leiden. Haarlemmer straat 274. Café. Uittr. E.: P. van Rosse, Lei den, dd. 4 Jan.1932. Gehouden verkooping in bet notarisbuis. alhier, op Vrijdag j.l. ten overstaan van: B. H. Stumpel. notaris alhier: van der Werf- slraat 76 kooper L. H. de Bruijn qq. voor 1145, Noord Rundersteeg 4. ,C. Vonk voor f 530, 2e Groenesleeg 32 en 32a, is niet ge gund. De heeren F. Delhez en H. Lekkerkerker, alhier tot arts bevorderd, zijn bestemd lot re- serve-officier van gezondheid 2e kl. bij den I geneeskundigen dienst van het leger hier te lande. Hedenochtend is op de Hoogewoerd de 39- jarige straatveger K H. door een tram aan gereden. Hij bekwam verwondingen aan het gelaat en een diene vleeschwonde aan de linkerknie. Door de E. H. D werd hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht om verbonden te worden. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Zaterdag zijn de verschillende ontwape- ningspetites aan de 'Ontwapenigsconferen- tie overhandigd. (Buitenl. 4de blad). Een Staatsgreep in het Memelgebied. (Buitenl., (4de blad). Mussolini zal den Paus bezoeken. (Bui tenl., 4de blad). Groote mijnramp in België. Vermoedelijk 20 dooden. (Buitenl. Ber., 4de blad). BINNENLAND. Stroopersdrama te Heinrik. Jachtop ziener aangesloten. (Gem. Ber. 3de blad). Verschillende verkeersongelukken. (Gem. Ber. 3de blad). Een oude vrouw te Heumen dood gevon den. (Laatste Ber.). SPORT EN WEDSTRIJD. De voortzetting der Olympische Winter spelen te Lake Placid. (2de blad). Spanning in de voetbal-competities. (2de blad). De eerste ronde om den K.N.V.B.-beker. (2de blad).. LEIDEN. Dies-herdenking der Leidsche Universi-. te it. (4de blad). LEIDEN. Oinsdag. Donderdag, Zaterdag. VincenliuB» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30R 30 uur. Maandag. Mij. tot bevordering van Woordkunst. Voordrachtavond, Den Burcht, 8.15 uur. Maandag. „De Goede Fee" door het Rot- terd. Hofstadtooneel, Schouwburg 8.15 uur. Dinsdag, Leidsche Kunstkring voor Allen, Stadsgehoorzaal. 8.15 uur. Donderdag, R. K. Bond van Transport arbeiders, „St. Bonifacius", Bouds gebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. R.K. Metaalbewerkersbond. Vrijdag hielden de R.K. metaalbewerkers hun jaarvergadering in het Bondsgebouw. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit over de goede opkomst der leden en wenschte hun. hoewel wat laat, een „Zalig Nieuwjaar". Na de gebruikelijke agenda-punten werden 6 nieuwe leden ge ïnstalleerd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental was gestegen tot 155. De penningmeester' deelde in zijn jaarverslag mede, dat de inkomsten voor de afd.kas had den bedragen 7,45.86. de uitgaven ƒ707.18, aldus een saldo van 38.68. De inkomsten en .uitgaven voor de bondskas hadden bedragen 6124.28. Voor de 1 cents-kas waren de in komsten f 118.27, de uitgaven 76. het saldo 42.27. De 2de penningmeester deelde in zijn verslag mede, dat uit de bondswerkloozen- kas aan 72 leden met 4860 werklooze dagen 10619.80 was uitbetaald. Door bemiddeling van den crisissteun aan 19 leden met 1332 werklooze-dagen 3006.05. Aan huurtoeslag ƒ110.30, aan Kerstuitkeeringen 65.90. Na mens de kasnazieners kon de heer J. de Winter verklaren, dat kas en boeken in goede orde waren bevonden en huldigde hij den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De bestuursverkiezing gaf het volgend resul- taatê: herkozen werden Q. de Graaf. C. de Groot, F. van Hees en A. Vogelenzang. Tot kasnazieners werden benoemd J. van Ulden en F. Overdijk. Daarna was het woord aan den adviseur, kapelaan H. J. Bangert. Spreker stelde aan de leden het leven van Christus als voorbeeld, juichte het toe, dat de leden voor hun rechten opkwamen, maar stelde daar naast in het licht, dat wij allen van God af hankelijk zijn. Wij allen hebben onze ver plichtingen tot God, daarom spoorde spreker de leden aan te letten op hun eigen fouten en mochten er door het bestuur in het afge loopen jaar fouten zijn gemaakt, dan wilde hij slechts herinneren aan de woorden van Christus: Hij. die zonder zonde is, werpe den eersten steen. Na deze korte rede, was het woord aan den hoofdbestuurder .J. van Abbevè. die den stand van zaken van de bondswerkloozenkas uiteenzette. In 1931 was er 1.300 000 aan de werkloozen uitbetaald. Voor 1932 krijgen wij, aldus spreker, niet dezelfde regeling. De 6 weken extra uitkeering zijn vervallen, de minister was bereid dezelfde uitkeeringen uit te laten betalen, maar dan zal de bond 50 a 60.000 uit de huishoudkas moeten bijbetalen, zoo de werkloosheid nog niet erger wordt. Op de bondsvergadering in* Mei zal men wel •zien wat er dan te doen staat. Spreker hoop- "Wij lezen in de „Katholieke Vrouw": De Federatie der R. K. Vrouwenbonden heeft besloten onder de leden der R. K. Vrouwenbonden en door middel van haar orgaan een actie te voeren ter bevordering van het ondernemen van uitstapjes en va- cantiereizen in ons eigen land. Wanneer door de gezinnen der 60.000 le den, of althans een groot gedeelte hiervan, gehoor gegeven wordt aan den oproep, die van het bestuur hiervoor zal uitgaan, mag verwacht worden, dat ais resultaat hiervan de crisis voor tal van industrieën, den win kelstand en het hotelbcdrijf minder zwaar drukken zal. Mogelijkerwijs zullen ook an dere groote vereenigingen dit voorbeeld volgen zoodat in de vacantie van 1932 het algemeen parool kan worden uitgegeven: we gaan ditmaal ons eigen mooie Nederland eens leeren kennen. Afgescheiden nog van het economisch nut van zulk een besluit is het tevens een uiting van gezond nationaal gevoel. DE ZUIDERZEEWERKEN. Voortzetting van de inpoldering verzocht. Het dagelijksch bestuur van de Zuider- zeevereeniging, bestaande uit de heeren mr. Vissering, mr. H. Smeenge, mr, C. J. Pekelharing, mr. C. W„ Ritter en dr. H. N. ter Veen, hobben zich met een adres ge wend tot de Tweede Kamer der Staten- Generaal, waarin wordt verzocht te willen bevorderen, dat het werk der inpoldering van de Zuiderzee met onverminderde kracht wordt voortgezet De adressanten zijn van meening, dat. de gronden, waarop de conclusies berusten, welke de regeering er toe gebracht hebben tot opschorting der werkzaamheden over te gaan, voor ernstige bestrijding vatbaar zijn. Adressanten komen tot de conclusie, dat het offer, dat gebracht wordt niet op weegt tegen het belang onzer boerenbevol king en van ons zelfstandig volksbestaan, dat de voortzetting dier inpoldering juist dringend gewenscht doet zijn. INVOERBEPERKING VAN BOLLEN ENZ. IN FRANKRIJK. Zaterdag is een officieele aanwijzing voor de importeurs gepubliceerd, waarin het con tingent wordt aangegeven, dat voorzien is in het decreet van 2 Februari voor den in voer van b'oembollen en bolgewassen, zoo als hyacinthen en tulpen, van planten met wortelstok, zooals lelietjes en van soortge lijke gewassen, zoowel in vollen bloei als in 'knop. Indien het contingent voor de eerste tien dagen van Februari oversohreden is, wordt de invoer er van opgeschort en het te veel ingevoerde in mindering gebracht van het contingent voor de volgende tien-daag- sche periode. Onbekende veeziekte in stal te Alblasserdam. Bij den landbouwer A. B., te Alblasser dam, zijn onder verdachte verschijnselen vier koeien kort achter elkaar gestorven. Zeven andere koeien vertoonen dezelfde ziekteverschijnselen. Behalve de hier ter plaatse wonende veearts heeft de directeur van de Rijksseruminrichting te Rotterdam een bezoek aan den stal gebracht. Beiden hebben niet met zèkerheid kunnen vaststel len welke ziekte het is. Door hen zijn ver schillende inspuitingen gedaan. Men ver moedt. dat het een longenziekte is. De bees ten worden op een gegeven oogenb'ik aan getast. kriigen koorts en zijn na verloop van een drietal dagen dood. Mgr. L. Schioppa. De Pauselijke Internuntius, Z.H. Exc. Mgr. L. Schioppa, die onlangs een crisis heeft doorgemaakt van een zware bron chitis, heeft Zaterdagnacht wederom een lichten aanval gehad. De hooge lijder is zeer verzwakt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2