Bij Griep .Maandag s februari 1932 de leidsche courant derde blad pag. 10 en Influenza, Rhoumatische pijnen, gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen 1087 Mijnhardt's Poeders f spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. HILLEGOM. Hanze. Tn Hotel Sistermans hield deze R.-K. Middenstandsvereeniging een propaganda-feestavond der leden. De belang voor huisgenooten der leden. De belang stelling was uit den aard der zaak zeer groot. De feestcommissie had een een voudige, doch aardige versiering aange bracht, zoodat een lief interieur was ge schapen. Te ruim 8 uur heette de heer A. AV. Koppers, voorzitter der propaganda-com- missie de aanwezigen hartelijk welkom en opende met den ohr. groet. Spr. vertrouwt da.t dezen avond het nuttige met het aan gename zal worden vereenigd, dat er feest gevierd zal worden, zooals het hart het ingeeft, maar* dat er ook meer en meer een vriendschapsband door moge ont staan tusschen de standgenooten en er een prikkel geboren worde, om door toe voeging van nieuwe leden de gelederen te versterken. Hierna werd uit volle borst het Bondslied gezongen. Vervolgens zorgde Jac. Finy en zijn band voor een afwisse lend stukje muziek. Hierna verkreeg de geest, adv., kap. v. Dijk, het woord. Spr. zegt, dat hij of schoon nog slechte kort als zoodanig in functie, met de Hanze sympathiseert. Ver geten mag nooit worden, dat eerste doel is het Katholiek georganiseerd zijn, waar na de stoffelijke belangen op de tweede plaats komen. Beide belangen hangen op 't nauwst samen en kunnen ook zeer goed samengaan. Indien ieder Katholiek mid denstander beider noodzakelijkheid inziet, zal hij als gedrongen worden zich bij U aan te sluiten. Ieder der hier aanwezigen heeft ten plicht voor zooverre noodig, die idee bij standgenooten bij te brengen, waardoor hij automatisch in dezen zin pro pagandist is. Hierna volgden weder muziek en voor dracht, terwijl onderwijl versnaperingen werden aangeboden. Na dit gedeelte volgde een zekere plechtigheid. Het bestuur bood aan de Hanzeleden, die hun koperen lidmaatschap achter zich hadden een mooie medaille als blijvend aandenken aan. De heer Klaver, voorzitter der Hanze voegde hierbij een passend woord en dankte deze getrouwen voor hetgeen zij in dat tijdvak voor het Room&che middenstandswerk hadden ge daan. In het bijzonder richtte spr. zich tot den heer C. G. van de Poll, den oud-voor zitter, die zulk een werkzaam aandeel heeft gehad, om de Hanze te brengen, waar zij thans is. De voorzitter schaamde zich niet ridderlijk te erkennen, hoe hijzelf voor zeer langen tijd geleden bestuurslid was eener neutrale middenstansorganisatie, doch dat hij in dezen zijn fout had inge zien en van dien dwaalweg was terugge keerd. Dank bracht spr. aan de feestcom missie, die zich zooveel moeite getroost heeft om in zulk een korten tijd van voor bereiding dezen avond te maken tot ee\. voor ons allen onvergetelijke. Tot dank voor alle diensten welke de heer Klaver als Hanzelid en niet minder als voorzitter aan de Hanze heeft bewezen ontving hij een zilveren herinneringsme daille. Het behoeft niet gezegd, dat de verschillende toespraken met applaus wer den onderstreept. De heer van de Poll somde in een gees tige toespraak de moeilijkheden op, die ook de Hanze niet gespaard zijn en wees er op, dat deze zullen blijven, maar over wonnen worden door hen, die ernstig wïl- len. Bij deze echte Roomeche Blijdschap werden de arme standgenooten niet ver geten voor het Santos-fonds werd 28.68 gecollecteerd Een Amerikaansche verloting bracht niet slechts de lachspieren in werking, maar bracht een belangrijke vermindering der kosten van dezen avond als resultaat. Geruimen tijd bleef men gezellig te za- men en we kunnen niet anders zeggen, dan dat de propaganda-feestavond schitterend is geslaagd. Geboren: d. van A. P. Huisman en van Egmond. z. van R. S. van de Water en de Mlock. z. van J. E. Zwart-Blom. <3. van B. C. Chaudron en Doms. z. v. *W. S. Broekes en Sepp. d. van J. O. C. Elderbroek en Dekkers. z. van E. Schot man en Bikkers. d. van J. J. Korbee en van den Houten. Getrouwd: Th. Meiland en A. Stap- horst. Overleden: J. Hoogenes echtgen. van O. van Kesteren 53 j. L. Zweegman I echtgen. van A. Vreeken 75 j. M. M 1 Hoogestijn wed. van J. W. van Til 60 j. LISSE. Personalia. Het hoofd van de R. K. Jongensschool van de parochie van de H.H. Engelbewaarders, alhier, de eerw. broeder „Hermanus", is benoemd te Alk maar. Tot hoofd dezer school is thans benoemd de eerw. broeder Broekhuizen, uit Oudenbosoh. Ontvreemding. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreemding van een partijtje bolgewassen uit een schuurtje op den tuin van den heer v. W. alhier. Rectificatie. In ons blad van Za terdag j.l. zijn de berichten Arbeidsbe middeling en bevolking voorkomende on der Voorhout abusievelijk daaronder ver meld. Deze hoorden thuis onder L i s e. LEIMUIDEN. Zangvereeniging „Sursum Corda". Donderdag 4 Eebr. 1932 gaf de R. K. Ge- mengde Zangvereeniging „Sursum Corda" onder leiding van den directeur J. v. d. Meer en met medewerking van het duo Henri en Marie Orvan een uitvoering in de zaal van den heer J. Sneeboer. Om streeks 8 uur opende de voorzitter den avond, en heette allen hartelijk welkom. Tot zijn spijt moest de voorzitter mededee- lcn dat de Pastoor door een kleine onge steldheid verhinderd is dezen avond aan wezig te zijn. Toch hoopt spr., dat deze avond zal slagen, al zijn ook verscliillejide leden door verkoudheid aangetast, zoodat zij hun stem niet ten beste kunnen geven. Wil de avond slagen zoo verzoek ik uwe medewerking -door tijdens het optreden van koor en arusten de noodigo stilte te bewaren en verzoekt de heeren met te roo- ken. Spr. herinnert er aan, dat deze avond een prachtige gelegenheid is om zich op te geven als werkend lid van „Sursum Cor da''. Met vervoege zicli daartoe bij het be stuur dat bestaat uit de heeren A. Beuk en R. Vlasman en de dames Marie Snee- boer en C. Heiligenberg en bij spr. Uitdrukkelijk vestigt s-pr. er de aan dacht op zich tijdig op te geven, daar de vereemging van plan is den 2en Pinkster dag deei te nemen aan het groot Nationaal Concours te Soesterbeig. Het reizen ge schiedt met de reiwagens van de fa. Maar- se en Kroon. Allereerste gaf de pianist een ma-rsoh ten geh.oore van onzen welbekenden K.K. O.-Sextet-dirigent P. Lustenkouwer. Ver volgens betrad de vereemging het booneel en bracht achtereenvolgens ten gehoore „Gebed voor het Vaderland" van Arnold Spoel en „Sneeuwklokjes" van Joh. E. He- leenders, welke goed werden uitgevoerd; een goed bewijs dat er in dien korten tijd I goed gestudeerd is. Vervolgens betraden de dames Marie en Greta Sneeboer het tooneel, die een duetje zongen „Herinne ring" van G. Soheilekens, welk duetje keu rig werd uitgevoerd, bewijze het daverend applaus. Daarna kregen we het duo Orvan te booren in een blijspelletje „Een oude rat in de val'-, dat de lachspieren in be weging bracht. Volgden nu achtereenvol gens door 't zangkoor „Beati Mortui" v. Felix Mendelssohn en „Serenade van een landsknecht" v. Orlands Lasso, welke zeer voldeden. Hierna volgde door 't duo Or van „Daan en Griet op reis", wat ook al- gemeenen bijval oogstte, waartoe 't Volea- damsohe kostuum veel bijdroeg. Na de pauze werd weer geopend met de wals v. Joh. Strauss. Achtereenvolgens kre- gij we nu te hooren: „Troost der Toon kunst" v. D. Mart. Zijderlaan en op ver zoek „An der schonen blauen Donau" van Joh. Strauss. Dat ook deze nummertjes zeer in den smaak vielen en verdienstelijk werden uit gevoerd, getuigde 't welverdiende daverend applaus, 't Duo Orvan hield nu 't publiek geruimen tijd bezig met leuke praatjes en liedjes, die er den moed best inhielden. Er werd gelachen en nog eens gelachen. Tot slot volgde in plaats „Eine landliche Concertsproke" nog een aardig nummertje, waarmee 't programma was afgewerkt. De voorzitter dankte nu allen voor hunne medewerking, in 't bijzonder den ij vervol len directeur J. A. v. d. Meer, den heer en de dames Sneeboer en 't duo Orvan en gaf nu gelegenheid tot een dansje, wat werd ingeleid met de Polonaise. Geruimen tijd duurde 't bal nog, waarna iedereen hoogst voldaan huiswaarts keerde. Waarlijk, „Sur sum Corda" kan weer op een gezelligen avond terugzien. SASSENHEIM. „Teylingen"-feest In het K.S.A.-ge- i bouw vierde gisterenavond de R. K. S. V. j „Teylingen" haar 7e jaarfeest. Na een twee- I tal goed gespeelde marschen sprak de voor- j zitter, de heer Rozema, zijn voldoening uit i over de alleszins bevredigende opkomst-. I Voorts releveerde spr., dat onder de R. K. j vereenigingen „Teylingen" door velen ten 1 onrechte stiefmoederlijk behandeld wordt, en beschouwd wordt als een amusements clubje voor voetballers. Deze opinie is ge- heelen al onjuist en als blijk dat „Teylin gen" wil zijn een organisatie voor ie-deren sporter, werd bereids een onderafdeeling opgericht voor athletiek-beoefening. Alsdan trad het bekende duo Mank en Van Oyen, de humoristen voor dezen avond, voor het voetlicht. In de eerste voordracht „Na het Balmasquó" schenen deze heeren niet alleen rasechte fuifnummers, doch ga ven zij tevens blijk bekwame tooneelisten te zijn. Hierna kwam een zestal-athleten het po dium opgemarcheerd om voor de eesrte maal in het openbaar hun prestaties te ver- toonen. En we moeten terstond toegeven, dat we verrast zijn geweest. Onze verwach tingen zijn ver overtroffen, temeer, wijl eerst 2 maanden geoefend werd. Een tien tal vrije oefeningen werden onberispelijk uitgevoerd, waarna een spontaan applaus het gevolg was. Vervolgens deed de heer Van Oyen zioh kennen als een geroutineerd conferencier en oogstte met een aantal origineele mop pen en liedjes een welverdiende bijval. Hierna demonstreerden alle athleten en wel het zoogenaamde „bokspringen". Dit vlot uitgevoerde nummer werd èn voor de vertolkers èn voor den leider, den heer A. Goddijn, een onbekend succes. Vooral kwam hier tot uiting wat onder bekwame leiding bereikt kan worden. Na de pauze, waaronder een verloting van waardevolle prijzen plaats vond, deden de d-uettisten zich weer hooren, waarna de athleten eenige fraaie standen uitvoerden. Te half twaalf werd besloten en bleef men og korten tijd gezellig bijeen, waarbij het orkest „Vineta", dat het muzikale ge deelte van dezen avond op loffelijke wijze verzorgd had, voor de juiste stemming zorg droeg. Met voldoening kan het „Teylingen"-be stuur op dezen uitnemend geslaagden feest avond terugzien. Gasbedrijf. De gasomzet bedroeg in 1931 596.443 M3 tegen in 1930 578.293 M3, ge specificeerd als volgt: Over gewone gasmeters 1931 362.243 M3, 1930 350.703 M3; over penninggasmeters 228.691 M3, 222.551 M3; over muntgasmeters 2.629 M3, 2.748 M3; voor de straatverlich ting 2.880 M3, 2.291 M3. Totaal 1931 596.443 M3, 1930 57S.293 M3. E entoename derhalve van 18.150 M3. Het aantal gasverbruikers bedroeg op 1 Januari 1932 1.044 tegen op 1 Januari 1931 1.004. De uit te keeren reductie over 1931 be draagt f 8920.75 tegenover 1930 f 9148.85. In 1931 kwamen hiervoor in aanmerking 471 verbruikers tegen in 1930 450 verbruikers. Waterbedrijf. Volgens aanwijzing van de bij de waterverbruikers geplaatste wa termeters werd in 1931 verbruikt 64.469 M3 water tegen in 1930 61.560 M3. Het aantal waterverbruikers bedroeg of 1 Januari 1.042tegen op 1 Januari 1931 993. „Amicitia". De uitvoeringen van Ami- citia van verleden week zijn niet de laatste geweest, zooals is vermeld, doch na P-a- schen zal de 3de en laatste avond worden gegeven. TER-AAR. Bijz. Vrijwillige Landstorm. In het café van den heer Hoogendijk werd een pro- pa ganda-feseta vond gehouden van den B. V. L. De zaal was gevuld. Onder de vele be langstellenden bevonden zich de Pastoor, dokter Post Uiterweer, Majoor J. P. Boots, commandant van de Burgerwacht afdeeling Leiden, Luitenant Karres, Luitenant van Bordewijk, Burgemeester Boddens Hosang van Woubrugge, de plaatselijke leider E. de Goede. Dokter Post Uiterweer opende dezen feestavond met een woord van welkom tot de aanwezigen, deelde mede dat we enkele voordrachten met film te zien krijgen, en wenschte verder allen een genoeglijken avond. Als eerste nummer kregen we een interes sante rede van Burgemeester Boddens Ho- sang. »Spr. ging na-, wanneer de Bijzondere Vrij willige Landstorm in het leven geroepen is en de verdere ontwikkeling van dit insti tuut, dat zoo dringend noodzakelijk is in dezen bewogen tijd. Communisten zijn in kracht toegenomen en probeeren door aller lei gewroet achter de schermen tot de macht te komen. Spr. gaf eenige staaltjes, hoe ver dat cellenwerk van de Communis ten gaat. Daarom is het nu meer noodig dan anders op ons qui vive te zijn, daarom laat U opnemen in het B. V. L. corps. De Bijz. Vrijwilligen Landstorm is niet voor oorlog, zij wil handhaving van orde en ge zag. dit is het doel. Hoewel s-preker hoopte dat een daadwer kelijk optreden nooit - noodig zal zijn, wekte hij allen op paraat te zijn. en dat de afd. Ter-Aar zal roepen „Present Majoor". Op deze schoone recte volgde een kracht dadig applaus. Nu vergastte de pianist Antoon v. d. Hoorn on$ op eenige mooie muzieknummers, wat de vroolijke stemming aanmerkelijk verhoogde. Luitenant Bordewijk, die bekend staat om zijn „moppen ta-ppen", gaf ook hier eenige leuke moppen ten beste, die nog al eens lach-salvo's door de zaal brachten. Verder kregen we eenige goocheltoeren en eenige voordrachten. Majoor Boots sprak de aanwezige toe: blijft propaganda maken voor de B. V. L., laten wij die hecht en sterk maken. Spr. fe liciteerde de afd. Ter-Aar met hun bekwa men leider Sergeant E. de Goede. Deze af deeling, onder leiding van hem, behoort tot een van de beste van de Westelijke Land stormver. Spr. roept de Landstormers toe. altijd zoo voort te mogen blijven werken met den leider. Luitenant Karres sloot zich hierbij aan. Als attractie kregen we een paar filmen te zien o.a. „Een dagje naar buiten" en ver der nog een leuke film. De piano-begeleiding bij de film ging werkelijk goed. Na nog 'n noosje gezellig bij elkaar ge weest te zijn met afwisseling van muziek en voordracht, ging Dr. Post Uiterweer over tot sluiting, na allen bedankt te hebben voor hun medewerking. Het was een echte pleizierige avond, wel ke niet weinig zal bijdragen tot bloei van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm. VOORHOUT. Tooneeluitvoering. Vrijdagavond heeft de Tooneelvereeniging „Vader Kolping", onderafdeeling der St. Josephgezellen-ver- eeniging een uitvoering gegeven voor de Kath. werklooze arbeiders met hun vrou wen. Omstreeks1 half acht opende Kapelaan Rijk dezen avond met de aanwezigen een welkom toe te roepen, in het bijzonder het gemeentebestuur en verdere genoodigden. Spreker liet in zijp openingswoord tot uit drukking komen, dat op de eerste plaats gezorgd moest worden voor de noodzake lijkste levensbehoeften van de werkloozen en aangezien hierin met de meest mogelijke zorg wordt voorzien is het op de tweede plaats noodig om hen eens een ontspan ning te geven. Deze avond is dan ^ok ge organiseerd voor de werkloozen om hun die ontspanning te geven, dank zij de welwil lende medewerking van ons tooneelgezel- schap „Vader Kolping'Op de jaarlijksche uitvoeringen van deze vereeniging heeft men kunnen constateeren, dat de werk loozen zioh de luxe met konden veroor loven om een van deze avonden bij te wo nen, hetgeen spreker op prijs stelde, omdat zij de gelden gebruikt hebben voor hun gezinnen. Spreker wenschte de aanwezigen een gezelligen avond toe. Hierop werd gemeenschappelijk „Room sche Blijdschap' gezongen, waarna een aanvang werd genomen met de opvoering gemeenteraad van warmond (V ervolg). Komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot demping en rioleering sloot Schippers- dam, zulks naar aanleiding van een te de zer zake ontvangen ad.vies van de ge zondheidscommissie. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. deze aangelegenheid met do desbetreffen de eigenaren van den sloot hebben bespro ken en tot de volgende overeenstemming zijn gekomen. De heeren gebrs. Beugels- dijk en L. de Vrijer hebben toegezegd elk 50.te zullen bijdragen in de kosten. Het recht van invaart zal worden prijs gegeven op het achterste gedeelte van de sloot, terwijl de gronden na demping gra tis aan de gemeente zullen worden afge staan. De gemeente zal daar ter plaatse een riool leggen en dit riool doen aanslui ten op het hoofdriool. De heer Weyers zegt, dat door demping van de sloot de riolen van de desbetreffende panden zul len worden dicht gegooid waarop de voor zitter antwoord dat de eigenaars verplicht zijn volgens de bestaande verordening deze te doen aansluiten aan het gemeenteriool. Op een vraag van den heer Weyers deelt de voorzitter mede dat het werk zal worden uitgevoerd met werkloozen. Eveneens deelt de voorzitter mede dat de heer Kieken bereid gevonden is de gron den voor zijn terrein liggende aan de Dorpsstraat, voor 'wegverbreeding af te staan mits de gemeente voor een behoor lijke afscheiding van zijn terrein zorgt. Aldus wordt voor beide gevallen beslo ten. De voorzitter doet voorlezing van inge komen missives van Ged. Staten houdende bemerkingen op de gemeenterekening 1928. 1929 en de gemeentebegrooting 1932. Waar deze bemerkingen van zuiveren ad ministratieven aard zijn wordt besloten aan meergenoemde bemerkingen tegemoet te komen. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat Burgemeester en Wethouders met het N.-H. Kerkbestuur in onderhandeling zijn getreden inzake den aankoop van bermen en gedeelte sloot aan den Warmonder- damschenweg voor wegverbreeding. Het kerkbestuur was in deze zeer meegaand en was bereid deze eigendommen aan de gemeente af te staan voor de totale som van 1500 te betalen in 15 jaar, elk jaar 100, terwijl over het niet afgeloste ge deelte een rente moet worden vergoed van 5 pet. Waar verbetering en verbreeding van dezen weg zeer noodzakelijk is stellen B. en W. voor tot aankoop over te gaan. De heer Weyers vraagt, of, wanneer tot verbreeding van den weg zal wprden over gegaan, ook de straat zal worden ver legd hetgeen volgens hem zeer noodzake lijk is. De voorzitter zegt. dat B. en W. te zijner tijd met voorstellen te dezer zake zullen komen. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten tot aankoop over te gaan. Verzoek verlaging huren „Warmunda". Hierna komt aan de orde een verzoek van de bewoners van de woningstichting „Warmunda" om verlaging der huishuren. Dit verzoek was ondersteund door een schrijven van den Algemeenen Nederland- seinen Bauwvakarbeidersbond afdeeling Leiden en van den Nederlandschen R.-K. Volksbond afdeeling Warmond. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit schrijven hebben gezonden om advies naar het bestuur van bedoelde stichting. In dit advies zegt het bestuur dat aan het ver zoek om algeheele verlaging der huren dus over de geheele lijn niet kan worden voldaan. Echter ontveinsde het be stuur zich niet, dat er inderdaad onder de huurders zich personen en gezinnen be vinden die ongetwijfeld zwaar getroffen zijn door de huidige crisis. Het bestuur meende die te kunnen verdoelen in 2 gToepen. 1. Werklooze arbeiders, dus zij die in loondienst hun brood verdienen en al dan niet steun genieten. 2. De door de crisis getroffen eigen werkers en ondernemers. Daar deze laatsteu ontbreken eiken steun, zoo als dit is geregeld in de werkloo- zen-ondersteuningen, meende het be stuur dat die laatsten zich allereerst tot het crisiscomité moeten wenden. Blijkt dit niet bij machte tot afdoende hulp dan pias meende het bestuur dat voor maatregelen plaats was als hieronder voor de eerste groep uiteengezet. Wat de eerste groep betreft, hieronder zijn er die ook met hun pteun door het zeer lang duren der crisis niet in staat zijn een huurprijs van 55.50 per week op to brengen. Onder voorbehoud van de goed keuring van het College meende het be stuur niet te mogen weigeven aan deze personen korting toe te staan op hunne huren, en wel een tijdelijke, niet en bloc doch elk geval afzonderlijk op te ge ven. De grenzen van die korting zag het bestuur gelegen tusschen 0.50 en 1. per week. De heer Weyers vindt het adres van „Warmunda" een buitengewoon paskwil en het verbaasd hem dat „Warmunda" met zoo een advies durft komen. Hij had ge dacht, dat in „Warmunda" menschen za ten die de zaak anders konden zien. Dit advies, aldus spreker, is mij verschrikkelijk tegen gevallen. Spr. wil over dit advies dan ook maar zwijgen, doch zal voorstel len een algemeene huurverlaging toe te kennen van minstens 1.per week en bovendien nog aan hen die werkloos zijn nog op ingrijpender wijze tegemoet te ko men. Het zal blijken, dat „Warmunda" door dit advies de paarden achter den wa gen spant want wanneer straks de huur wordt opgehaald zal de ophaler van deur tot deur te hooren krijgen: „Ik kan onmo gelijk betalen, ik heb het niet want ik moet met mijn gezin toch ook leven". Dan kunnen die menschen weer wel in krotten kruipen maar is dat de bedoeling geweest van den bouw dezer woningen 1 De voorz. zegt, dat hij het oogenblik om tot huurverlaging over te gaan nog niet ge komen acht. Er wordt nog gewerkt op de hooge loonen, aldus spr., dus laten wij wachten tot de loonen definitief zijn vast gesteld. Wij hebben dan meer kans dat wij ook het Rijk voor onze plannen winnen. Spreker belooft deze aangelegenheid zoo dra mogelijk in Den Haag te zullen be spreken. De heer Weyers wil nu een voor stel indienen om tot algemeene verlaging over te gaan. De heer Bakker wil ook liever over zoo'n advies niet praten. De huren zijn voor deze zeer slecht gebouwde huizen altijd veel te hoog geweest. Deze huren, aldus spr., moeten afgezien van alles, aanmerkelijk verlaagd worden. Het voorstel van „War munda" geeft lapmiddelen en daar hebben wij niets aan. Na nog eenige besprekingen wordt goedgevonden dat B. en W. direct de noodige stappen zullen nemen om tot yerlaging der huren te geraken. Mede was binnengekomen een verzoek schrift van de bewoners der Bijleveld- laan, eveneens om huurverlaging om althans hierop bij den eigenaar der huizen aan te dringen. De heer Weyers zou B. en W. met aandrang willen verzoeken hun in vloed te willen aanwenden om tot verla ging dezer huren te geraken. Do voorzitter zegt, dat de gemeente, in deze geen rech ten heeft maar B. en W. zullen doen wat zij kunnen. Hierna wordt overgegaan to samenstel ling van diverse commissies. Aan de bijzonder scholen wordt een voorschot op de vergoeding conform de Lager Onderwijswet verleend. De rond vraag bracht nog eenige zaken van onder geschikt belang naar voren, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot nadat de heer van Schie den voorzitter nog dank had gebracht voor de door hem gerichte woorden voor de beste wensohen voor het jaar 1932 aan den Raad. van het tooneelstuk „De Anarchist", een drama in. vier bedrijven. Tijdens de pauze sprak de Burgemeester een woord van dank uit voor de uitnoodi- ging van het Gemeentebestuur om dezen avond bij te wonen. Het Gemeentebest/uur stelt het op zeer hoogen prijs, dat deze avond door de Patronaatscommisise is ge organiseerd. geworden, omdat zij hierin ziét een bewijs van medeleven met de zorgeu van het gemeentebestuur inzake het werk- loozenvraagstuk. Op deze wijze is samen werking tusschen deze commissie en het gemeentebestuur aangenaam en spreker vertrouwt, dat de oommissie op de haar ingeslagen weg zal voortgaan en èr toe zal kunnen besluiten om de werkloozen in de tijden van werkloosheid een onderdak ie geven door het beschikbaar stellen van een lokaal, hetgeen zal leiden niet alleen tot ontspanning voor de werkloozen, doch ook om hen meerdere ontwikkeling in velerlei zaken bij te brengen. Het Gemeentebestuur zal deze aangelegenheid dan ook zeer ze ker helpen bevorderen. Vervolgens zegt spreker uit naam van de werkloozen te spreken als hij dank brengt aan de Patro naatscommissie voor dezen avond, hetgeen zij waardeeren. Dank brengt hij de tooneel vereeniging „Vader Kolping" voor haar of fervaardigheid en aan de leden van dit too- neelgezelschap voor hun sublieme spel. Dank brengt spreker ook aan den musicus, den heer Th. van der Hulst, voor zijn be reidwilligheid om dezen avond genotvoller te doen maken door zijn pianospel. Uit een en ander concludeert spreker, dat er nog veel te breiken is, wanneer men op elkaar kan bouwen. „Eendracht maakt macht docht om eendracht te verkrijgen moet m.n elkaar vertrouwen schenken om zoo doende eendrachtig samen te kunnen wer ken ter bevordering van -de bestrijding der werkloosheid en om die werkloosheid zoo veel mogelijk te doen vergeten door het or- ganiseeren van dergelijke sociale en mensch-lievende bezigheden. Spreker be sloot met den wensch, dat in deze rich ting nog veel gedaan zal worden voor de werkloozen. Hierop voerde de tooneelvereeniging nog op „Janus de Wonderdokter", een klucht in 2e bedrijven. Over het spel en den in houd van het gespeelde behoeven wij niet terug te komen, omdat dit reeds is ver meld bij de onlangs gegeven uitvoering. Tijdens de pauzes 'tusschen de bedrijven werd den werkloozen en aanwezigen eeni ge verversohingen aangeboden in den vorm van koffie en sigaren. Ontvreemding. Bij de politie is aan gifte gedaan van de ontvreemding van een portemonnaie met inhoud van ongeveer 25.uit een huis, bewoond door den heer H„ staande langs de Hoofdstraat. VEUR. Geboren: Ghristianus Cornelis Jo hannes, z. van E. P. Hooijmans en W. A. Heemskerk. Petrus Cornelis, z. van W. A. v. Leeuwen en A. M. Beerends. Gehuwd: J. Zonneveld en M. Wossel. Overleden: P. J. van Heiningen 47 j.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10