RECHTZAKEN HET HUIS DER VERSPIEDERS UIT DE RADIO-WERELD VRIJDAG 5 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 MOORD EN BEROOVING VAN DEN HEER ESCHAUZIER VOOR DE HAAGSCHE RECHTBANK. Gisteren heeft de Haagsche rechtbank een aanvang gemaakt met de behandeling van de zaak tegen de verdachten van den moord op don heer 'W. G. J. Eschau- zier, directeur van cultuurondernomingen, gepleegd op Zaterdagmiddag 9 Mei van het vorige jaar. Men herinnert zich het verloop van deze geruchtmakende zaak, waarin een twintigjarige jongen door een ouderen „vriend" werd betrokken. De heer Esehauzier werd dien Zater dagmiddag, volgens afspraak, door den jongsten beklaagde opgewacht met de boodschap, dat de oudste verdachte, die een conferentie met den heer E. zou heb ben, niet kon komen, doch dat deze hem thans thuis verwachtte. De heer E. is daarop met den jongen naar het huis van den oudsten beklaagde in de Prins Hen drikstraat gegaan. Daar aangekomen is laatstgenoemde achter den heer E. gaan staan en terwijl de jongen de handen van dezen vasthield heeft de oudste beklaagde zijn slachtoffer overvallen en hem een doek, in aether gedrenkt, in den mond ge duwd. Toen de heer E. bewusteloos was, hebben beiden hun slachtoffer gebonden en in een kist gelegd, welke zij daarop per auto naar een eerder gehuurd pak- huisje in de Westerbaanstraaat brachten. Daar werd de kist met het lijk van den heer E. twee dagen later door den ver huurder van het pakhuis je ontdekt. Inmiddels was de oudste van de twee in den nacht van den moord voor zijn wo ning gearresteerd, onder verdenking meer te weten van de plotselinge verdwijning van den heer Esehauzier. De politie kon den man arresteeren, omdat hij bovendien nog verdacht werd kort te voren een po ging te hebben gedaan denzelfden heer E. met een ehèque van 5225 op te lioh- tn, welke poging echter mislukte, omdat de bank, welke de chèquo had uit te be talen, zulks weigerde, wijl de handteeke- ning niet volkomen in orde bleek. Na het vinden van het lijk werd de zaak spoedig gereconstrueerd en legde de verdachte een bekentenis af, waarbij hij verklaarde hulp te hebben gehad van een jongeren vriend, die daarop eveneens ge arresteerd is en spoedig een bekentenis aflegde. In het geheel waren 28 getuigen ge dagvaard. Als eerste getuige wordt gehoord de commissaris van politie P. Kramer, die nadere mededeelingen doet omtrent het vinden van het lijk. Hij verklaart o.m. dat het lijk ongeveer zigzagsgewijze, gebonden in de kist lag. Op het gezicht lag een kus sensloop. Uit den mond stak een dikke prop, waaraan bloed kleefde. Vervolgens geeft spr. een beschrijving van de manier, waarop het lijk gebonden was. Als volgende getuige wordt gehoord de heer P. Eschauzi er, directeur van de Ned. Ind Suiker Unie, een broer van don vermoorde. Getuige legde eenige verklaringen af over gewoonten van zijn broer, o. m. waar deze zijn geld 'bij zich had. Het was spr. bekend, dat zijn broer onderhandelingen voerde over de uitvinding van een klomp door den technicus. D r. R'ocha t wordt als getuige-des- kundige gehoord, die de sectie op het slachtoffer heeft verricht. Er was 'n touw om den hals, dat sporen heeft achterge laten. Door de prop in den mond waren de luchtwegen afgesloten. Deze prop was bebloed. Het gelaat, was paars. Get. is van meening, dat de dood is ingetreden door verstikking. De groeven in den hals moeten zijn ontstaan tijdens het leven. Get. sluit niet uit, dat de dood ook ver oorzaakt is door het dichtsnoeren van het touw. Get. gelooft niet, dat dit touw eer der heeft bijgedragen tot het intreden van den dood. Op een vraag van den president, of do FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R, de Bree. 19) U moet zulke dingen niet tegen mij zeggen, vader. U weet wel dat ik zoo niet ben. Ik zal de woorden gebruiken die mij goeddunken, versta je? Ben ik soms ver plicht rekening en verantwoording te doen aan een dwaas kind? Nance voelde zich vernederd en gekwetst Haar eerlijke en gevoelige natuur kwam tegen de woorden en de manier van doen van haar vader in opstand. Ze ging naar haar kamer, trok de mooie japon uit en verwisselde die voor een oude wollen. Haar vader was al begonnen te ontbijten toen /e de woonkamer weer binnenkwam. Hij had een opengeslagen boek naast zijn bord liggen en scheen er heelemaal in ver diept en niet van plan notitie van het meisje te nemen. Nance sloeg hom gade en haar ontstem ming steeg tot een gevoel van verzet. Haar vader had haar edelste gevoeleus be- leedigd met zijn onkiesche woorden en haar van minderwaardige dingen beschul digd. "Wat school er voor kwaad in Jat zij bet prettig vond dat zij indruk maakte op dood ook wellicht door schrik zou kunnen zijn veroorzaakt, antwoordde get. dat dan de gevolgen daarvan hadden geconstateerd moeten worden. Met geen mogelijkheid kan get. verklaren, wanneer de dood is inge treden. Wel kan spr. verklaren, dat de bloeding is geschied door den neus. Mr. B o 1 i e r een der verdedigers vraagt den getuige, of hij vasthoudt aan de opgegeven doodsoorzaak: verstikking en of als zulks het geval is het slacht offer zich dan niet bewogen zou hebben. Dr. Rochat: „In de meeste gevallen zal dat inderdaad zoo zijn". Overigens houdt getuige vast aan de doodsoorzaak door verstikking, al is deze door het touw niet uitgesloten. Tusschen den oudsten verdachte en dr. Rochat ontwikkelt zich dan een discussie over de ligging van den tong in den mond en keelholte ten opzichte van de neus holte en de luchtpijp. Voorts vraagt verd. naar verschillende oorzaken van verstik king. Dr. Rochat antwoordt hierop met eenige voorbeelden. Verdachte „Hebt u wel eens ge hoord, dat verstikking kan ontstaan door electriciteit?" Dr. Rochat: „Neen, nooit var. ge hoord. Het is intusschen best mogelijk". Verd.: O, maar het is absoluut waar!" De discussie gaat vervolgens tusschen verdachte en dr. Rochat over de grootte van een doek, welke in den mond kan wor den geduwd en waarbij dan verstikking kan ontstaan. Als tweede deskundige wordt gehoord dr. P. C. van Rijssel, die samen met dr. Rochat de sectie heeft verricht. Hij legt gelijke verklaringen af als dr. Rochat. Als deskundige wordt nog gehoord, A. H. S c h r i m, directeur Gemeente-Apo theek alhier, In opdracht van de politie heeft deze een onderzoek ingesteld naar aanwezigheid van ether en chloroform in den prop welke op het lijk van den heer E. werd gevonden. Dit onderzoek was negatief. Mr. B o u r 1 i e r vraagt dan aan get. of chloroform of ether sporen moeten heb ben nagelaten, waarop get. antwoordt, dat dit afhankelijk is van de hoeveelheid. Mr. Bourlier: Een hoeveelheid noodig om iemand bewusteloos te maken, moest die aantoonbaar zijn geweest? Get. S c h i r m Dat hangt af van het individu. Getuige-dcskundige prof. dr. D. H. Wester, hoogleeraar aan de Universi teit te Leiden, bevestigt de verklaringen van den vorigen getuige, met wien hij sa n-en het onderzoek heeft verricht. Ook in de organen van het slachtoffer heeft get. geen sporen van ether of cloroform kunnen aantoonen. Afhankelijk van de ge bruikte hoeveelheid, zou zulks na 2 dagen nog goed mogelijk geweest zijn. Get. acht het gebruik van ether en/of chloroform dan ook onwaarschijnlijk. Nog worden verschillende getuigen en de verdachten zelf gehoord, waarna de zitting wordt geschorst. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Gisteren is voor het Arnhemsohe ge rechtshof de zaak behandeld betreffende den broedermoord te Aalten. Zooals men weet, werd in April 1931 een dokter te Aalten geroepen, bij den boerenzoon A. Pr., die op den deel gevallen en met het hoofd op een wiel van een wagen terecht gekomen 'zou zijn. De jon gen bleek reeds overleden. Na sectie op het lijk, werd de broer van den overle dene, de thans 22-jarige landbouwer D. J. Pi., gearresteerd. Hij ontkende aanvanke lijk. Eenige dagen later heeft echter de moeder van de beide jongens aan den burgemeester van Aalten bekend, dat haar zoons gevochten hadden en dat de een daarbij den ander zoodanig den hals dichtgeknepen had, dat deze was overle den. Na de bekentenis van de moeder beken de de zoon ook volledig. Hij werd door de rechtbank te Zutphen veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, tegen welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Voor de behandeling voor het gerechts hof bestond veel belangstelling. Verdach te wordt verdedigd door rar. H. Maten uit Arnhem. Hedenmorgen werd nog in deze straf zaak als getuige gehoord dr. Le Noble uit Zutphen, die verdachte wel toerekenings vatbaar achtte, maar intellectueel en mo reel onvatbaar. De procureur-generaal eiaohte bevesti ging van het vonnis der rechtbank. INBRAAK TE NOORDWIJKERHOUT. Verdachten in hooger beroep. In den nacht van 19 op 20 Juni 1931 is inbraak gepleegd bij zekeren van R. te Noordwijkerhout, waar o.a. uit een schuur twee rijwielen werden gestolen. Te vens namen de dieven een gebraden kip mede. Verdacht van dezen diefstal werd door de politie te Haarlem een tweetal goede be kenden van de Justitie, de 41-jarige lood gieter M. J. van der H. en de 50-jarige koopman T. O. aangehouden. Eerstgenoem de had reeds 13 vonnissen en O. reeds 11 vonnissen wegens diefstal achter den rug. Beiden ontkenden iets met dezen diefstal uitstaande de hebben. De Haagsche Rechtbank heeft beiden we gens diefstal in vereeniging tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld van welk von nis de verdachten Woensdag in hooger be roep terecht stonden. Verdachten bleven bij hun ontkenning. Als getuigen werden gehoord de gedeti neerde J. R. en diens vrouw uit Haarlem, die verklaarden, dat de beide verdachten op Zondagmorgen 21 Juni zeer vroeg te hunnen huize kwam. Zij waren in het bezit van een rijwiel, terwijl zij mededeelden een oude fiets in het park te hebben neergezet- Na zich gesehoren te hebben en zich van schoone kleeren te hebben voorzien, hebben zij in de keuken de gebraden kip genuttigd. Een en ander werd bevestigd door den gedetineerden kellner A. v. M., uit Haar lem. Verdachte van der H. zeide dat hij met den vroegtrein uit Delft was gegaan om R. op te zoeken. Hii had namelijk vernomen, dat deze bij een diefstal zou zijn betrokken en kwam nu eens kijken of er wat aan te verdienen was. De andere verdachte deed een soortge lijk verhaal. De procureur-generaal achtte het wen- schelijk dat deze menschen eens eindelijk zouden gaan inzien dat zij niet op dezen wee kunnen doorgaan. Spr. ging de verschillende feiten aan de hand van de afgelegde verklaringen na en concludeerde dat als bewezen moet worden aangenomen dat verdachten samen in ver eeniging zich aan dezen diefstal hebben schuldig gemaakt. Gezien de antecedenten van deze ver dachten vraagt spr. bevestiging van het vonnis. Mr. Weijl uit Leiden, meende dat deze menschen, die een reeks vonnissen achter den rug hebben nu een kans' op vrijspraak moesten hebben. Pleiter zeide, dat niet bewezen is dat de beide verdachten te zamen te Noordwijker hout zijn geweest, en dat de afgelegde ge tuigenverklaringen zeer twijfelachtig zijn. Pleiter concludeerde primair tot vrij spraak. subs, tot een lichtere straf met af trek van de preventieve hechtenis. De procureur-generaal zeide in zijn re pliek dat er geen rechter in Nederland te vloden is, die een verdachte alléén zou ver- oordee'en op grond van een strafregister. Wel houdt 't O. M. bij zijn eisoh daarmede rekening. Mr. Weijl wees er daarna op dat de ge tuigen allen tijd hebben gehad om hun hou ding te bepalen. Pleiter zegt, dat zij zelf de daders van dezen diefstal zijn, waarvoor deze verdaohten veroordeeld zijn. Arrest 17 Februari a.s. Programma's van Zaterdag 6 Februari. Huizen, 298 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Concert. Trio. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Concert. Sextet- 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Concert. Kunstensemble. 6.40 Esperanto. 7.10 Gramofoonplaten. 7.45 Roemeensch concert. Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. Causerie door Ir. J. R. de Vries. 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 Concert (vervolg). 9.30 Persberichten. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend V.A.R.A.-uitsendingen. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Trio Drukker en radiotooneel. 12.00—1.45 Septet o.l.v. Is. Eyl en gramo foonplaten. 2.15 Coöperatief praatje. 2.30 Mandoline-orkest o.l.v. J. B. Kok. 3.00 Philosofisch praatje. 3.30 Concert (vervolg). 4.00 Vegetarisch praatje. 4.15 Gramofoonplaten. 4.45 Toespraak door E. Kupers. 5.00 Beoefening der huismuziek. 5.45 Politieke causerie. J. Oudegeest. 6.00 Septet o.l.v. Is. Eyl. 7.00 Consultatie-schaakpartij. Euwe- LöhrCol le-Harte. 8.00 Concert door het orkest o.l.v. H. de Groot. M. Komst, trompet; v. Dijk, sousa- phoon; Sjouwerman, piccolo; Swillens, fa got. 8.30 Teun de klepperman. 8.45 Concert (vervolg). 9.15 Nieuwsber. 9.30 Dansmuziek. Orkest o.l.v. H. de Groot. Uit de oude tijd. 10.00 Persberichten. 10.15 Concert (vervolg). 10.50 „HJobert en Bertra-m Co.", hoor spel v. Heyermans. 11.1512.00 Gramofoonplaten. WEIGERING VAN GETUIGENIS. Tijdens de behandeling gisternamiddag in hooger beroep van een strafzaak, tegen drie jongelui uit 'KJ ij n 8 b u r g, die verdacht werden van mishandeling, weigerde een der getuigen, een achttienjarige jongeman uit Rijnsburg, in deze zaak een getuigen verklaring af te leggen, waarbij hij voor gaf zich niets meer van de zaak te herin neren. De procureur-generaal vond hierin aan leiding mede te deelen, dat hij den offi cier van justitie zal verzoeken tegen deze getuige een strafvervolging in te stellen. Het Hof schorste daarop de verdere behandeling van de zaak. Oplichting. De Rechtbank te VGravenbage deed verslag van een zitting der Roterdamsche P. M., die terecht heeft gestaan wegens oplichting van een bedrag van 3000 ten nadeele van den gepensionneerden sta tionschef J. C. P., dien hij als boekhouder van de door hem geëxploiteerde sociëteit City Club hadi aangesteld en daarvoor een zekerheid, groot 3000 had doen stellen, welke gelden door hem ten eingen bate zijn aangewend. Door het O. M. wa6 togen verdachte één jaar gevangenisstraf geëisoht. De reohtbank veroordeelde verdachte tot negen maanden gevangenisstraf. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. I.202.20 Commodore grandorkest- 2.55 Rugbywedstrijd Schotland-Wales. 4.35 Orkestconcert. 5.05 Cinemaorgelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Intermezzo uit Wales. 7.10, 7.25 Lezingen. 7.50 Variété. BBC-theaterorkest o.l.v. S. Kneale Kelley en solisten. 8.50 „Cakes and Ale", zangspel met koor en piano. 9.20 Berichten. 10.00 BBC-orkest o.l.v. V. Hely-Hutchin- son. 10.5012.20 Dansmuziek. Ambrose-orkest. P a r ij s, 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 5.20 Siohanooncert in theater Pigalle. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Feestavond. De Fransche President zal aanwezig zijn. De Garde Républicaine en solisten. Kalundborg. 1153 M. II.201.20 Concert in Rest. Wivex. 1.402.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Orkestconcert. 7.208.20 Ouderwetsche dansmuziek door orkest. 9.25 Harmonica-duetten. 10.1011.35 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 10.4011.55 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Concert door een werkloozen- orkest. 1.55 Gramofoonplaten. 4.20 Koorconcert met pianobegeleiding. 7.20 Karneval in Keulen. Kapel Karl Hütten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Aansluiting van het Operagebouw. Brussel, 509 en 339 M. 509 M.12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert, C. v. Neste, viool. 338 M.: 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „De fideele boer", operette v. Fall. Rectificatie. Abusievelijk stond gisteren boven een verslag van een zitting der Rotterdamsche Rechtbank „De roofmoord te Rotterdam" De verdachten L. en H. zijn echter ver oordeeld ieder tot 4 jaar gevangenisstraf voor een roofoverval op het wisselkantoor der firma v. 't Hof en Picard aan de Veerlaan te Rotterdam. Nu, Amalia, als je nu eens zoudt willen uitzoeken, waar je hot schilderij wilt heb ben, dan kan ik de andere spijkers eruit trekken. een man'' Zij mocht Jasper Benham, hij boezemde haar vertrouwen in en haar in tuïtie zei haar dat dit vertrouwen niet misplaatst was. Ontmoette ze zooveel sym pathie in haar leven, dat vrienden haar ont zegd moesten zijn? Ze zei echter niets. Haar gezicht was zoo wit als het papier van haar vaders boek. En Nance zag met ontstellende dui delijkheid hoe spichtig, scherp en bard zijn gezicht eigenlijk was. Onwillekeurig kwam opnieuw de herin nering boven aan dien nacht dat ze zulk een vreemde geheimzinnigheid in hui.s had opgemerkt en de gedachte aan zijn achter houdendheid deed haar ergernis nog toene men. Had ze geen recht om in zijn ver trouwen opgenomen te worden Ze leefde dit eenzame, vreugdelooze leven ter wille van hem en nu eindelijk op dezen heer lijken lentemorgen haar jeugdige ziel eens tot gelding kwam, hief hij verbiedend de hand op Nance keek weer naai'" haar vader en kon nu niet nalaten iets te zeggen. Waarom hebt u mr. Benham wegge stuurd Durell legde het boek terzijde. Wees niet zoo snel met de conclusies Nance liet zich niet zoo gemakkelijk al- schepen. Goed dan. Waarom ging hij dan weg? Misschien om iets wat ik tegen hem gezegd heb. Wat hebt u dan tegen hem gezegd Hoor eens Nance, ik ben niet van plan mij een kruisverhoor te laten afne men door mijn dochter. Ze bloosde, maar liet zich niet qit het veld slaan. Mag ik geen vrienden hebben Wat steekt daar voor kwaads in? U moet ©r om denken vader, dat het niet verstandig is een mensch te veel op de proef te stel len of alles in hem op den duur te onder drukken. Durell keek haar scherp aan. Hij kende de wereld genoeg, al was hij dan een kamer geleerde, om niet getroffen te worden door de onweerlegbare waarheid die het jonge meisje zoo boutweg uitsprak. Nance, wat ik doe, die ik omdat het goed is. Heb ik geen recht om er meer van te weten De trekken op zijn gezicht verhardden zich nog meer. Goed. Je zult het wetén. Ik stuurde mr. Benham weg, omdat hij niet den man is dien ik in mijn huis wensch toe te la ten. Maar waarom? Nance, je weet nog heel weinig van de wereld en het leven. Die jonge man heeft een heel slechte reputatie. Hij is eerloos en zonder moraal. Nance zat rechtop op haar st-oel, haai handen bewogen rusteloos in haar schoot. Wat bedoelt u, vader? Die Jasper Benham leidt een slecht leven. Hij is verloofd met zijn nicht, ook een miss Benham. Dit schijnt hem niet te beletten om op een trouwelooze manier. Nance was doodsbleek geworden. Er kwam een uitdrukking in haar oogen als van iemand die met walging aan iets te rugdenkt. Vader Ik vertel je dit in je eigen belang, kind. Wat weet je van mr. Jasper Benham? Niets anders dan dat hij je dankbaar scheen te zijn, omdat jij goed voor hem bent geweest. Verder dat hij aardig pra ten kan en een keurige en aangename ma nier van optreden heeft. Ze zat daar stijf en stroef en staarde naar den muur tegenover zich. Wie heeft u dat verteld? Verandert dat iets aan de waarheid? Ik wil dien jongen man niet in mijn huis hebben. Hij zal hier geen kans hebben met zijn gomeene trucs. Nance was met stomheid geslagen. Het was alsof er iets in haar gebroken was. De glorierijke ochtend lag in scherven. Durell keek haar aan, niet onvriendelijk voor zijn doen. Nu begrijp je misschien waarom ik zoo ben opgetreden. Ik ken de wereld. Tk wil niet dat jij verdriet zult hebben. Nance probeerde verder te eten, maar dat gelukte haar niet en ze stond spoedig van tafel op. Ze moest alleen zijn, ze moest haar verwarde gedachten ordenen. Ze ging naar haar kamer, waar de japon met de rozen nog op het bed lag. Het gezicht er van deed haar woede ontvlammen. Was hij dat soort man? Had. hij gedacht, dat zij een gemakkelijke prooi zou zijn voor zijn verleidingskunsten Een stem in haar binnenste vermaande haar: Een uur geleden vertrouwde je hemIs het allemaal wel waar wat vader vertelt? En een andere stern antwoordde: En als het waar is, wat heb jij er dan mee te maken? Je hebt hem drie keer gezien! Ze hing de japon weg en zag haar eigen trotsch figuur en gezicht in den spiegel. Was zij het type vrouw om in een schan delijk avontuur te worden betrokken? Ah het waar was wat haar va-der had gezegd., wel, dan was de zaak uitZe zou er nooit meer over denken, nooit zou een woord ervan over haar lippen komen. Haar gevoel van eigenwaarde was sterk genoeg om haar heen te helpen over dezen kort-stondigen droom, die eigenlijk niets om het lijf had die alleen wat beteekenis had gekregen door haar eenzaamheid en door de zoet- weemoedige heerlijkheid van de lente. Nance had werk genoeg om afleiding te vinden, ofschoon de oude David den ru wen arbeid verrichtte, vaten waschte en de vloeren schrobde. Bij het middageten spraken Nance en haar vader weinig. Ze had zich voorgenomen den middag in haar tuin door te brengen met wat zaailingen te planten en onkruid te wieden. David had beloofd met zijn zeis te komen en het boo- ge gras te maaien. Maar ofschoon ze druk bezig was, kon Nanoe de schokkende gebeurtenissen van den morgen nog niet goed te boven ko men. Ze was verdrietig en niet heelemaal overtuigd dat het waar was wat haar va der verteld had. Was hij werkelijk ver loofd met zijn nicht? En misschien bedoel de Jasper ton opzichte van haar werkelijk niets anders dan gewone vriendelijkheid. Maar haar hart zei haar dat dit 'aatste in elk geval niet zoo was. Anthony Durell kwam naar buiten met een boek in zijn hand en begon het terraa op en neer te loopen. Af en toe scheen het alsof hij weer zou beginnen te decla- meeren; hij zwaaide het boek heon en weer, gooide zijn hoofd achterover als een rèdenaar die een groote menigte toe spreekt. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13