füHALS Meubel Campagne Meubel Campagne Meubel Campagne DONDERDAG 4 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 HAARLEMMERSTR. 130-136 eiken ledikant, flink hoog model met breede zijstuk- ken 11.90 engelsch ledikant, voorzian van mooi lak werk, gemakke lijk en sterke sluiting O.H-O 0pklapbed, bijzonder eenvoudige constructie, weinig ruimte, veel gemak. Ö./O ombouwen van 0p- klapbedden. Behalve de meer luxieuse soorten een zeer dogelij- "7 "7e ko ombouw voor O eikEn slaapkamer. flinke linnenkas];, toilet tafel, ledikant, nacht kastje, tafel, 2 stoelon, mooie moderne iftq kamer, compleet lUïl." eiken 8laapkamer, samenstelling als hier- neven, smaakvol versierd met coromandclhout. toï- lcjkastm.gla-.ton ,,0 5Q schuifd. compl. II* BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht iD den morgen van 4 Febr. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 777.3 to Croydon. Laagste barometerst.: 745.3 te Helsingfors in Finland. Verwachting tot den avond van 5 Febr.: Meest matige, Noord-Westelijke tot Westelijke wind zwaar bewolkt tot betrokken met tij delijke opklaring, waarschijnlijk eeni- ge regen zelfde tem peratuur. Het gebied van hoogen druk dat gedu rende ruim tien dagen over een deel van het vaste land .en' de Britsche eilanden heeft gelegen en waarbij over WesteEuro- pa zeer hooge barometerstanden zijn voor gekomen, is nu sterk afnemende. De kern die de laatste dagen boven Ierland lag, viel uiteen in twee deelen, één" ten Zuid- Oosten van IJsland en één over het Ka- naalgebied. Zoowel dè depressie op den Oceaan als die in het Noord-Oosten dron gen op in de richting van den hoogen druk. Het is te verwachten, dat de druk bij IJsland sterk, zal gaan dalen, evenals in Oost-Duitschland, waardoor de hooge druk naar het Zuiden wordt teruggedron gen. Ook bij een verder krimpen van den wind, die voor volgende dagen te wachten is, is een groote #verandering in de tem peratuur niet te voorzien. In het Noorden van Finland hield de strenge vorst stand, doch in Scandinavië, vooral aan de Oost kant steeg de temperatuur. Vorst, hier en daar zelfs matige vox-st (min 5 graden Cel sius) komt in Zuid- en Oost-Frankrijk en m Zuid-Duitschland voor als gevolg vah de nachtelijke uitstraling. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Donderdagnamidag 5.18 uur tot Vrijdagmorgen 7.10 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 5 Februari voorm. 1.55 uur en nam. 2.20 uur. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE. Gisteravond te half negen werd in de Jacobazaal van Hotel Den Burcht de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de Leidsche Reddingsbrigade. De w.n. voorzitter, de heer F. van der Mark Sr., heette de weinige aanwezigen hartelijk welkom en zeide in zijnopenings woord te betreuren, dat de leden zoo wei- Dig belangstelling toonen. Door den 2den secretaris, den heer B. Planjer, werden de notulen der vorige ver gadering gelezen, welke werden goedge keurd. Na mededeeling van do ingekomen stuk ken, w. o. een bedanken als lid en be stuurslid van den heer B. Planjer, bracht de secretaris, de heer II. Questroo, verslag uit over het afgeloopen jaar. Het aantal ondersteunende leden nam met 12 toe, het aantal brigadeleden liep eenigszins terug. De deelname voor den cursus reddend zwemmen was aanvankelijk heel goed, la ter nam zij af. voornr""°lijk ook door de lage watertemperatuur. Ook de jaarlijksche demonstratie leed daaronder ten zeerste. Voor het eerst werd een zwemfeest door de Reddingsbrigade "gehouden, dat uit sportief oogpunt* goed geslaagd mag liee- ten, hoewel de publieke belangstelling niet zoo groot ivas als redelijkerwijs verwacht had mogen worden. Aan het einde van zijn verslag werd den heer H. Questroo door den voorzitter dank gebracht voor zijn verslag, terwijl hij de hoop uitsprak, dat hij de voetstappen van zijn voorganger, den heer Planjer zal mo gen drukken. Nadat de kascommissie gunstig rapport had uitgebracht over het fiancieel beheer van den penningmeester, den heer W. F. v. d. Reijden Jr., gaf deze verslag over de financiën. Do inkomsten bedroegen 698.39 5 (waarbij inbegrepen een saldo van 322.39 5), de uitgaven 576.08 5, zoodat er een saldo is van 122.31. De voorzitter bracht den penningmees ter hartelijk dank voor zijn gehouden be heer. Hierna kwam aan de orde de behande ling van het nieuwe reglement. De heer Planjer memoreerde in verband hiermede, dat vorig jaar weliswaar besloten was de Leidsche Reddingsbrigade zelfstandig ie doen worden, dus los van de Leidsche Zwemclub, doch men had bij nader inzien hiertegen wel bezwaren, wijl dit een be drag van 75.zou vorderen. Evenwel was het toch wel gewenscht een reglement voor de Brigade samen te stellen. Dit werd thans artikelsgewijze voorge lezen, hier en daar eenigszins gewijzigd en aangevuld en tenslotte goedgekeurd. De reglementscommissie stelde voor het reglement onmiddellijk van kracht- te doen worden. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. Candidaat gesteld werden van de L. Z. C.W. F. van Ingen Sohenau en W. F. v. d. Reijden Jr., .van de Zijl F. v. d. Mark Sr en F. v. d. Mark Jr., van de Bri gade-leden J. H. de Heiden en H. C. Koste, van db ondersteunende leden H. Questroo en A. P. v. d. Voort en van de eandidaat-leden mevr. Zindel. Aangezien geen tegencandidaten waren ingekomen, werden genoemde personen verkozen verklaard. Tot voorzitter werd aangewezen de heer W. F. v. Ingen Sohe nau. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren H. Rol en A. Loman.' Hierna deed de secretaris nog eenige medededeelingen over de plannen tot het doen houden van een cursus in E. H. B O. Van het Oranjekruis werd toezegging voor subsidie gedaan onder bepaalde voorwaarden, doch aangezien deze nogal hoog zijn, werd nog geen resultaat be reikt. Het bestur zal ten aanzien van deze kwestie diligent blijven. Bij de rondvraag bepleittte de heer Lo man instelling van een propaganda-com- missie. Het bestuur zal de mogelijkheid hiervan onderzoeken. Verder vroeg de heer Loman of er nog onderlinge wedstrijden gehouden kunnen worden tusschen de Brigadeleden met die van Wassenaar en Katwijk. Het bestuurslid Kosto, die de leiding heeft van de winteroefeningen, zal. de mo gelijkheid onderzoeken. Eveneens zal zulks gedaan worden ten aanzien van demon straties en oefeningen aan het strand. Aan het einde der vergadering werd den heer Planjer door den heer W. F. v. d. Reijden namens den heer Backer, exploi tant van „Den Burcht", een bewijs van erkentelijkheid aangeboden voor de steeds prettige samenwerking. In.zijn slotwoord deed de voorzitter een beroep op de pers, om toch vooral het publiek te vragen zorg te dragen voor bet reddingsmateriaal, terwijl alle Leide1 naars worden aangespoord de L. R. B. te steunen in haar werk, welke verzoeken wij natuurlijk gaarne overbrengen. Het adres van den penningmeester is: W F. v. d. Reijden Jr., Nieuwe Rijn 43, tel. 484. Hierna sprak de voorzitter een woord van afscheid en dank tot den scheidenden Planjer. Spr. zeide, dat hij veel voor de Brigade gedaan heeft. Hij was een sterke kracht, met ijzeren wil en ijzeren volhar ding, en met groote afwerkingskracht. De heer Planjer dankte voor deze woor den en sprak de hoop uit, dat zijn opvol ger het begonnen werk zal voortzetten tot heil van de Reddingsbrigade. Hiermede was de vergadering'ten einde. HÜLLANDSCHE MIJ. VAN LANDBOUW „Crisismaatregelen voor de veehoudersbedrijven." Onder presidium van den voorzitter den heer C. Bakker, hield de afdeeling Leiden en Omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw gisteravond in „Den Burcht" een vergadering, waar de secretaris van het hoofdbestuur ir. T. P. Huisman, uit 's-Gravenhage, een causerie hield over het onderwerp „Crisismaatre gelen voor de veehoudersbedrijven". Aller eerst memoreerde spr. de actie van de z.g. wilde comité's overal in den lande d.w.z. comité's, staande buiten organisatiever- band naar aanleiding van de ingevoerde tarwewet en de thans ook ingevoerde rundvleesch contingeiiteering. Vergeleken bij eenige jaren geleden valt wel in de eerste plaats op, dat hoe langer hoe meer gehoor wordt verleend door Kamerleden en ook door de regeering aan de klachten van den boerenstand. Dit is zonder eenigen •twijfel een gevolg van de actie der organi satie en slechts door een onverminderd voortzetten dezer werkzaamheden kan in de toekomst ook nog iets worden bereikt. De prijzen van de landbouwproducten in het jaar 1914 op 100 stellende, waren deze in de periode Juli 1929'30 van 150 130 en gemiddeld verdienden de landbou wers in Noordllolland het meost gun stige gebied 950. In de periode van 1930'31 kregen deze cijfers een waarde Van 130100 en waren de verdiensten der Noord-Hollandsche boeren ongeveer 400. In December 1931 liepen de cijfers echter terug tot 78. Dat aldus van verdienste voor den landbouw geen sprake meer is, be hoeft geen betoog. De gezamenlijke Nederlandschc veehou ders produceerden in het jaar 1928 onge veer voor 911 millioen gulden. Met be hulp van veevoeder, ter waarde van 240 millioen uit eigen bodem, werd alzoo voor een waarde van 671 millioen gulden getrok ken. Deze netto opbrengst verminderde in het jaar 1930 tot 639 millioen en zal e- ge rekend naar de cijfers van December j.l. over 1931 bedragen 410 millioen gulden. In drie jaar tijd is dus een achteruitgang ge boekt van niet minder dan 261 millioen guldenGedachtig aan het urgentie-pro gramma voor de noodlijdende landbouwers eenigen tijd terug mot als beste resultaten de tarwewet, de bietensteun en andere maatregelen heeft men ditzelfde thans ook voor de veehouders gedaan. Uitvoerig be sprak spr. vervolgens de onlangs ingevoer de contingenteering van Deensch rund vleesch, een maatregel niet zooveer geno men om de binnenlandsche rundvleescb- prijzen op een hooger niveau te brengen, dan wel om in de toekomst een verdrij ven van het inlandsche vleesch door het overal verboden Deenschen vleesch te voorkomen. Nog meer dan bij het vleesch hebben wij bij in invoerbeperking van bo ter rekening te houden met den Neder- landschen boteruitvoer, jaarlijks ten be drage van ongeveer 4045 millioen K.G. tegenover een invoer van buiten tot een hoeveelheid van 6 millioen K.G. Gelijk bij de tarwewet is gedacht aan een ver plicht verbruik van melk in de productie van melkbrood overeenkomstig de voor schriften van de warenwet. Dan zou ech ter tegenover een jakrprodurlie van 4400 millioen K.G. melk het verbruik met 200 millioen K.G. toenemen. Het allerbeste middel voor den boeren stand zal echter zijn het denkbeeld van de Overijselsche afdeeling, dat uitge werkt is en waarschijnlijk nog deze maand in de Kamer zal worden behandeld en ge zien den huidigen stand van zaken een goede kans van slagen heeft. De bedoe ling zal dan zijn een accijns te heffen van 0.50 per K.G. botervet, hetgeen, volgens de berekening van 4 K.G. botervet is gqlijk aan 100 K.G. melk, overeenkomt c.et een melkprijsverhooging va'n 2 cent per Liter. Waar van de jaarproductie der melk onge veer 3400 millioen K.G. voor industriedoel einden wordt gebruikt en daarvan 97 pet. onder controle staat ,kan volstaan worden op deze hoeveelheid dezen toeslag te hef fen. Een logisch gevolg zal dan zijn. dat de consumptie-melk zich met dezen prijs op één niveau stelt. In totaal zal door dezen maatregel de veehoudersstand jaar lijks geholpen worden met een bedrag van S7 millioen gulden of ongeveer 8090 gul- .den per H.A. De boterprijs in het binnen land zal zich dan regelen naar dien op de wereldmarkt, verhoogd met den accijns. Voor den melkprijs denkt men in bepaal de gebieden een zekeren prijs te garan deeren. Aan de uitvoering dezer plannen en aan de voorbereiding der goedkeuring in de Kamer wordt thans met a:le kracht gearbeid. Na een geanimeerde bespreking en een rondvraag sloot de heer C. Bakker met een woord van dank aan den spreker de vergadering. De hoogeerw. heer deken van de Mon Père-kerk verzoekt ons mede te deelen, dat de gezongen H. Mis om 7 uur morgen (Vrij dag) ochtend vervangen wordt door een gezongen Requicm-mis te 8 uur. De stille H. Missen zijn te half acht en negen uur. Communie wordt uitgereikt te half 7 en 7 uur. (Zie vervolq Stadsnieuws Pag. 7). RECHTZAKEN DE ROOFMOORD TE ROTTERDAM. Bij de behandeling van de zaak tegen L. en H. die voor de Rotterdamsche Recht bank terecht moesten staan wegens een roofoverval op het wisselkantoor der firma v. 't Hof en Picard aan de Veerlaan te Rotterdam, hebben beide verdachten een uitvoerige bekentenis afgelegd. Zij vertel den, dat er nog een derde man in het- com plot was, dien zij alleen kennen als „de Groot". Deze de G. is op den bewusten ochtend met een pistool in de hand het kantoor binnengegaan. Het O. M. waarge nomen door mr. E. D. H. Schutters, achtte diefstal met geweldpleging bewezen. De cisch luidde voor ieder 4 jaar gevangenis straf. INBRAAK. Voor de rechtbank te Zwolle heeft te recht gestaan de 47-jarige schoenmaker en koopman H. M. te Amsterdam, thans gedetineerd te Zwolle, verdacht van in braak bij de firma Lindeboom op 26 Nov. 1931 met een valsche sleutel, door twee personen in vereeniging gepleegd. De rechtbank veroordeelde hem heden conform den eisch tot 4 jaar gevangenis straf. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling van de nieuwe pachtwet. De heer Michielsvan K e s s e- n i c h (R.-K.) is tegen het wetsontwerp, dat het eigendomsrecht te veel aantast en welks nadeelen grooter zijn dan zijn voor- deelen. Keurt men het goed, dan is sociali satie het eind. CYLINDER ONTPLOFT. Een arbeider gedood. Hedenmiddag is op de terreinen van de Ainsterdamsche Droogdok Mij. 'n zuudstoi cylinder ontploft. Hierbij werd de 19-jarige arbeider Pletings ernstig gewond. Hij werd naar een der ziekenhuizen vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De ontploffing had plaats in de zuurstof- fabriek, waar de cylinders gevuld worden. LOTERIJ CRISISC0MITE. Ter aanvullihg van het bgricht over een loterij ten bate van het Nationaal Crisis comité kan nog worden medegedeeld, dat het voorlopig secretariaat is gevestigd Am- steldijk 901 te Aüisterdain. Reeds zijn prij zen beschikbaar gesteld door verschillen de firma's o.w. de firma Kamsteogh te Oegstgeest, de firma Meuldijk te Den Haag, de Ariël Works Limited en Hees en Co. Vier slagers in een Fordje Hedennacht heeft op de Bloksdijk te Eindhoven een ernstige aanrijding plaats gehad. Een gezelschap van 4 slagers, de heeren J. en M. A. uit Strijp, W. F. uit Ton- gelre en de bestuurder H. v. L. uit .Eindho ven, kwam in een Fordje van de R. K. Sla- gersvaktentoonstelling te Oosterhout. De auto reed met een snelheid van ruim 60 K.M. in op een man met een handwagen en ,eeh vrouw die er naast liep. De vrouw kon nog n.et op het trottoir springen, dooh de man. de 37-jarige G. de Kruis uit Gel drop, werd meegesleurd en links van den weg geworpen. Hij bekwam een schedel breuk, verwondingen in het gelaat en in wendige bloeding. In het R. K. Binnen gasthuis te Eindhoven is hij hedenmorgen aan de gevolgen overleden. De slagers verkeerden in beschonken toestand. Tegen den chauffeur -H. v. L. is proces-verbaal opgemaakt en de auto is in beslag genomen. Werkloozenrelletjes te Haarlem. Te Haarlem hebben zich vanmorgen werkloozenrelletjes voorgedaan. De werk- loozen waren uitgenoodigd van het ge bouw de Centrale aan het Spaarne een wandeling door de stad te maken en spe ciaal langs de huizen van de leiders der moderne vakbeweging. Daar de politie geen toestemming had verleend, joog zij de demonstranten kort na het vertrek uiteen. De sabel werd getrokken en de dienstdoen de inspecteur en enkele agenten sloegen met den sabel. Naar alle kanten verspreid den zich .de demonstranten. Arrestaties hebben niet plaats gehad. Later zijn op de Groote Markt vele personen bijeengeko men. Ongeregeldheden hebben zich niet voorgedaan. De bedoeling van deze demon stratie was, te demonstreeren tegen het Crisisoomité. TELEGRAMMEN DE TOESTANDEN CHINA. Voorloopige rust te Nanking. NANKING, 4 Febr. (V.D.). Gistermid dag vond aan boord van een voor Nan king liggend Japansch oorlogsschip een conferentie plaats tusschen vier Ohinee- schc regeeringsambtenaren, den Japan- schen consul en den Japanschen vloot- commandant. Men kwam overeen, dat aan geen van beide zijden het vuur geopend zou worden, tenzij een der partijen zich aan provocatie schuldig zou maken. De Japansche oorlogsschepen zijn vorder stroomopwaarts gevaren, terwijl de Olii- neesohe oorlogsscheppen de rivier zijn afgevaren. Tusschen-de. beide escaders liggen Engelsche en Amerikaanschc oor logsschepen. OLIETANKBOOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Acht dooden, vele gewonden. NEW-YORK, 4 Febr. (V. D.). In de dokken van de Sinclair-Oil Company te Marcus Hook in Pennsylvanië «s do olie tankboot „Bidwell' in de lucht govoigen. Acht personen werden gedood en achttien gewond. Het aantal vermisten bedraagt veertien. Tengevolge van de ontploffing is de tankboot geheel vernield.. Dc oorzaak van het ongeluk is onbekend. DE AARDBEVING OP CUBA. SANTIAGO (Cuba) 4 Febr. (V.D.). Thans staat vast dat bij de aardbevingen, die Woensdag hebben plaats gehad, twaalf personen werden gedood en ongeveer drie honderd gewond. Vele groote gebouwen der stad zijn verwoest. Woensdagavond waren verschillende hulp-expedities en ingenieurs op weg naar Santiago; in de stad. worden nog steeds schokken, zij het van mindere heftigheid, gevoeld. Aardschokken werden ook waargenomen te Guantanamo, waar de Vereenigdc Sta ten hun Zuidelijkste marinebasis hebben en te Barrasoa, Holguin, en Bayan. Gerin ge schade en een klein aantal gewonden werden in deze steden gemeld. De vernieling van de stroomtalieIs waardoor Santiago na den eersten schok des morgens te half twee in het duister gehuld werd, droeg bij tot de verwarring Onder de bevolking. De lichtvoorziening was evenwel Woensdagavond hersteld en het onderetcumngswerk kon onder verlich ting geschieden. Minstens 95 pet. der ge bouwen van Santiago ie beschadigd. Het oorlogsschip „Hopkins" en twee ma- Burgerlijke Stand LEIDEN. Gebor en: Johanna, dochter >van A. J. Vogelezang en J. de Koning Rösohen Johanna, dochter van J. A. de Ruiter en E. L. Wittke Anthony Willem, zoon van W. A. Marks en A. F. van Vclsen Ma- rinus, zoon van P. Bervoels en P. van der Weide Louisa Maria Albertine, doch ter van S. A. Meerburg en S. M. Brouwer. Ondertrouwd: N. van der Keur jm. 32 jaar en M. Wetselaar jd 26 jaar. Getrouwd: H. P. Haan jm. en C. J. Pierlot jd V. L. Pierlot jm en M. Kami>- hues jd J. A. Remundt jm en M. J. Raaphorst jd J. H. Thiel wedn. en J. M. Devilee geseh. vr. Overleden: A. van Duijn dr. 10 da gen W. MeijlinkGroen, vr. 59 jaar J. Selierde Jong, wede. 9-1 jaar L. van Duuren -edn. 78 jaar F. P. C. Cornc- lisse m. 65 jaar. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Casino: Afgekeurd. City: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN GOUDA, 4 .Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 1249 stuks, waarvan 214 slacht var kens: vette, 13.514.5 cent, Londensche 110 cent en Zouters 1112 cent per pond levend met 2 pet. korting; 336 ma gere varkens 8—16, 537 biggen 2.50fi, 3 runderen 200235, 148 nuchtere kal veren 5S, 11 schapen S16, bokken en geiten 25 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 116 partijen. Ie kwal. met rijksmerk 2832, 2e kwal. 2528, zware 33.Handel vlug. Boter. Aanvoer 1036 ponden. Goebo- ter 6570 cent en Weiboter 5560 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 71300 stuks. Prijzen kippeneieren 3.504.en eendeneieren 3.003.50 per 100 stuks. Handel matig. rinevliegtuigen zijn uit Guantanamo in Santiago aangekomen. Woensdagavond deelde de regeerinj mede, dat het in de stad, waar troepen pa trouilleeren, rustig is. Nog een aardbeving. KINGSTOWN (Jamaica), 4 Febr. (V.D.). Woensdag 1 uur 's morgens, werd hier een lichte aardschok waargenomen, die geen schade veroorzaakte. Vulkaan in werking. ANCHORAGE, (Alaska) I Fco,. (V.D.). De Shishaldon vulkaan op het eiland Uni- mak is volgens ontvangen draadlooze be richten, Woensdag gaan werken. Vlammen schieten hoog in de lucht en de lava stroomt langs den berg. Een aschregen wordt door den hevigen wind over de Beringzec ge jaagd. W1SSELN ÜT E ER IN J E N (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.95 Londen 8.57 New York 2.48">'1G Brussel 34 63 Zwitserland 48.47'/0 Milaan 12.85 Madrid 19.35 Oslo 46.75 Kopenhagen 47.25 Stockholm 48.26 Weenen 35.25 Praag 7,36 Boedapest Prologatie 2 pet. BEURSOVERZICHT. Op de ochtendbeurs ging heden dc be langstelling weer geheel en al uit naar Kon. Olies. Het vaste slot van New York en verdere vraag voor Franschc rekening deed de noteering tot boven 140 pet. ver beteren. Toen evenwel bleek, dat de hier gekochte stukken niet in Parijs van de hand konden worden gedaan, moesten zij hier weer verkocht worden en daar de beroepshandel met do arbitrage ineege- kocht had, was er veel materiaal beschik baar, waartegenover slechts geringe vraag was waar te nemen. Het gevolg was dan ook, dat de noteering in sud tempo daal de en beenden het slot van gisteren te recht kwam. De Amerikaansehe soorten waren weinig veranderd. Suikers waren gedrukt en zoowel H. V. A.'s als enkele minder courante soorten kwamen op een gereduceerd niveau. Scheepv. en Tabak ken bleven op peil. Bij dc opening bestond or eenige vraag voor Amsterdam Rubbers, doch spoedig liep dc beweging dood. Alg. Exploraties bleven op peil. Amerikanen kalm. De noteeringen waren over het al gemeen slechts weinig veranderd.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3