STADSNIEUWS AGENDA DONDERDAG 4 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. TUINDERS VAKBOND L. T. B. De Tuinders vakbond van den L. T. B. hield hedenmorgen een zeer druk bezochte vergadering in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat te Haarlem. De voorzitter, de heer Jac. Groen Azn., opende de vergadering met een toespraak, wijzende op den eritiekeiv toestand. De cri sis heeft echter deze goede zijde, dat de le den zich beter bij den Bond aansluiten. Spr. herdacht in waardeerende woorden de overleden bestuursleden de Jong te Roe- lofarendsveen en Lommeren te Bennebroek. Spr. deelde mede, dat de Keuringsdienst niet ter bespreking zal komen, omdat hier in een belangrijke beslissing van de 'R<egee ring komende is. De notulen werden onder dank goedge keurd. De secretaris, de heer W. J. M. Dekker, las daarna het jaarverslag, dat de instem ming der vergadering verwierf. De periodiek aftredende bestuursleden Th. Jonkheer en H. G. Mathot werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In de vacature-de Jong werd gekozen de heer C. Huigsloot te Roelofa rends veen. In de vacature-Lommerd werd gekozen de heer X. Vendel te Heemskerk. Xa afhandeling der huishoudelijke zaken werd door den heer Jac. Groen Az. een in leiding gehouden." DE CRISISTOESTAND IN DEN LANDBOUW. Na afhandeling van de huishoudelijke punten moeten wij deze vergadering wel als een crisisvergadering beschouwen. Kon den wij vorig jaar nog zeggen, dat er nog enkele loonende cultures waren, thans moet worden geconstateerd, dat in de centra van Noord- en Zuid-Holland, waar de grove tuinbouw wordt uitgeoefend, het bedrijf bezig is ineen te storten, overigens de vollegrondscultuur in het algemeen geen loonende opbrengst heeft gegeven en thans ook voor de glasbedrijven de toestand zich zeer ernstig laat aanzien. Voor de bloem bollenteelt, die in 1931 aan zeer velen ver liezen heeft opgeleverd, staat het er al niet beter voor. Een noodtoestand. In een groot deel van onzen tuinbouw moet van een noodtoestand worden gespro ken; bij zeer vele tuinders is het water niet tot de lippen, maar er overheen geko men. Laat de buitenstaander toch bij deze bewering niet ongeloovig glimlachen, 't is de zuiveré volle waarheid. Na reeds enkele jaren van achteruitgang, is de totale inéén zinking van 1931 er als een vloedgolf over heen gekomen. Slechts degenen, die nog ©ver voldoende overwaarde op hun door den toestand reeds sterk in waarde gedaal de bezittingen beschikken, kunnen den strijd nog rekken zonder staats- of gemeen- tecredietvan de anderen waren er reeds velen, die niet alleen niet in staat waren aan hunn^ verplichtingen te voldoen, maar voor wien de geheele opbrengst niet eens voldoende was om in een schamel levens onderhoud te voorzien. Dat is geen over drijving, maar de volle, zuivere waarheid. En laten de buitenstaanders toch ook niet denken, dat het bij dezen het gevolg is van onvoldoende vakkennis of een te hoogen levensstandaard (wij moeten dit wel zeggen, omdat men zelfs in kringen waar men het behoorde te weten, nog niet overtuigd schijnt van de volle werkelijk heid), want die gedachte is onjuist. Zeker, zulken zijn er bij de tuinders ook, evenals bij elke andere groep wan de bevolking. Maar a's reeds na twee matige tot'slechte jaren, thans de opbrengst van het bedrijf •voor een deel geen andere plaats kan vin den dan den mesthoop, en het andere weg gaat voor prijzen, die nauwelijks een be- ïooning zijn voor den arbeid en het ver voer naar de veiling, dan begrijpt een klein 'kind, dat zelfs de meest bonafide tuinder, al werkt hij nog zoo hard en leeft hij met zijn veelal groot gezin nog zoo sober, zeer spoedig aan den rand van den ondergang 6taat. De oorzaak. Het is na alle moeilijkheden reeds op dit gebied in de laatste jaren, met onzen ex port in de gebieden, waar de nood thans het hoogst is, geheel en al misgeloopen. Behalve de hooge kosten, die onze afzet reeds in het binnenland moet dragen, zijn de invoerbelemmeringen in het buitenland niet alleen nog vergroot door tariefmuren, maar ook door betalingsmoeilijkheden. Door beduidende inkrimping van den ex port, waarvan onze tuinbouw afhankelijk is, moet het met de prijzen absoluut mis- loopen en als ons afzetgebied door een ie- rie van maatregelen en moeilijkheden groo- tendeels of geheel wordt afgesloten, dan kan dit niet anders dan den ondergang van den tuinbouw beteekenen. Wij allen kennen do oorzaken, waarom we niet zooveel meer als eigenlijk noodig was, kunnen exporteeren. Wij weten het allen. Het buitenland weerde door dit maatregelen den invoer uit ons land en werkte daardoor een onnatuurlijke pro ductie in het eigen land in de hand. Er mogen mis-schien op het oogenblik nog an dere oorzaken zijn, die onzen uitvoer beler- ten, maar wij mogen op het heden er toch nog even aan herinneren, welke dringende vertoogen reeds in 1925 door de tuinbouw organisaties tot" de Regeering zijn gericht, om toch maatregelen te nemen tegen de be dreiging, welke toen het optreden van het buitenland reeds voor onzen landbouw be- teekende. Steeds dringender en klemmen- dar is onze aandrang geworden, op alle mogelijke wijze is gewaarschuwd tegen dat gene, wat moest komen en waartegen ons land toch wel iets kon doen, als het maar zich zelf wilde zijn, als het maar wilde inzien, dat op den duur geen welvaart, zelfs geen bestaan overblijft, als men de bron nen van welvaart laat opdrogen, zonder ook maar één poging te doen dit te ver hinderen. Men moet ons deze opmerking niet kwa lijk nemen: Wij vermogen ons niet een maatregel ter bescherming van den tuin bouw te herinneren, die als een ernstigs poging daartoe beschouwd kan worden. Men heeft ons zelfs tot heden niet willen steunen met maatregelen, welke men niet van het buitenland had af te dwingen: de hooge vrachtkosten vormen op onze pro ducten nog steeds een speciale belasting. De bewaarkool zou, om een matig loo nende productie te geven, 500.per wa gon moeten opbrengen. In werkelijkheid is de kool onverkoopbaar. Het weinige dat voor den minimumprijs van 60.nog ge kocht wordt, doet tot de Duitsche grens eveneens 60.vracht, aan de grens wordt zoo'n wagon met 120.belast, dan nog de verlaadkosten, vracht in Duitschland, enz. Een en ander brengt mede, dat een in Duitschland 300.kostende wagon aan den tuinder nagenoeg niets oplevert en men in wanhoopsstemniing de Regeering ver zoekt om een toeslag van 100.per wa gon, om althans in de allernoodzakelijkste behoeften van het gezin te kunnen voor zien. Van Amerika, dat zoo'n wagon kool met ongeveer 1000.— belast, zullen wij maar niet spreken. Dit zijn intusschen geen tariefheffingen uit den laatstcn tijd. Wij herinneren alleeii maar aan dingen, waartegen wij al jaren waar-schuwden. Intusschen zijn de gevol gen van het feit, dat men den groven tuin bouw totaal onbeschermd heeft gelaten, reeds zoo ernstig aan den dag getreden, dat de Staat er thans van doordrongen is geworden, dat de zwaarst getroffenen in West-Friesland met een crediet gesteund dienen te worden. Onder zeer verzwarende voorwaarden voor de betrokken gemeenten is*"na een actie, die 9 maanden moest duren 1.000.000 uitgetrokken. Wij nemen als vaststaand aan, dat die steun verleening minstens 3000 tuinders zal moeten omvat ten. Vijf van de 49 gemeenten hebben reeds een bedrag aangevraagd, gelijk aan dat millioen. Meer willen we er thans niet van zeggen, alleen ©r het beste van hopen. Alleen en nogmaals: Is de algemeene toestand in ons land zoó, waren wij dan zóó machteloos in de rij der volken, dat er geen maatregelen konden worden geno men om althans te voorkomen, dat een groot deel van onze tuinbouwende bevol king zoó diep in den put is geraakt, dat een totaal onvoldoende credietverleening en ondersteuning in den vorm van het halve weekloon van een landarbeider den honger bij de tuinders buiten de deur moet hou den? Thans dreigt een ander gevaar. Enge land, het voor onze kasproducten onmis bare afzetgebied, heeft gemeend mede te moeten doen aan den tarievenoorlog en tuin bouwend Nederland heeft alle kans te behooren tot het bedrijf, dat hierdoor zeer sterk zal worden getroffen. En overigens is er op het oogenblik zoo veel, dat met name ons bedrijf met den ondergang bedreigt (hierop kom ik aan stonds nog terug) dat van deze vergade ring een krachtige aandrang moge uit gaan naar den Staat en naar het volk, om al het mogelijke te doen een débacle te voorkomen. De tijd van waarschuwen is voorbij; de moeilijkheden nemen zulk een omvang en komen zoodanig als een lawine op ons neerstorten, dat studiecommissies, die verjaren, lang gepeins en ontwerpen, waarover maandenlang beraadslaagd moet worden, ons niet kunnen helpen, maar het spoedig zal moeten komen tot daden, die iets kunnen beteekenen. (Wordt vervolgd). ONDERHANDELINGEN MET BELGIE BEËINDIGD. OVEREENSTEMMING BEREIKT. Uit Brussel verneemt de „Msbd.', naar aanleiding van de mededeeiingen van deu heer Seegers, inzake de stand der onder handelingen tusschen België en Neder la na, dat betreffende het Schelde-regiem over eenstemming is bereikt; vervolgens, dat de onderhandelingen over de Rijnverbm- ding gereed zijn; verder, dat de Wielingen kwestie zoo goed als opgelost is en ten slotte, dat de kwestie van het Maaswater in verband met de Limburgsohe wateren geheel is opgelost. Men verwacht te Brussel, dat de onder- teekening mn het Beligi-soh-Nederlandsch verdrag nog slechts een kwestie van tijd is en zeker binnen eenige maanden kan wor den tegemoet gezien. HERWONNEN LEVENSKRACHT. HET NIEUWE SANATORIUM TE BILTHOVEN. De eerste sfeen gelegd. Gisteren heeft te Bilthoven de eersie steenlegging plaats gehad van het hoofd gebouw van het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Levenskracht", waarvan het voorloopag sanatorium Berg en Bosch zich thans nog in Apeldoorn bevindt. De voorzitter %an „Herwonnen Levens kracht", de heer J. Th. Nijkamp, hield, na- dal de verschillende belangstellenden zien bij de fundamenten van het hoofdgebouw verzameld hadden, een korte inleiding, waarna hij den adviseur van het R. K. Werkliedenverbond, den H-oogeerw. heer J. G. v. Schaik verzocht den steen te wij den. Kanunnik v. Schaik gaf eerst een kor te uiteenzetting van de beteekenis der ge beden, waarna hij de plechtigheid ver richtte. Vervolgens werd de oorkonde voorgele zen en onderteekend door het bestuur van „Herwonnen Levenskracht", door. den voor rif-tr «n secretaris van het R. K. Werklie- DE WET OP DE WINKELSLUITING. VOORNAAMSTE BEPALINGEN. De wet zal, zooals .gisteren gemeld, waar schijnlijk 1 Mei 1932 in werking treden. Wij laten bier de voornaamste .bepalin gen volgen: ALGEMEEN SLUIT1NG-SGEBOD. Zondag den geheelen dag. Andere dagen om 8 uur. UITZONDERINGEN Bakkerswinkels en suiker werkwinkels en bloemwin- k e 1 s behoeven niet gesloten te zijn op 1 Januari, 24, 26 en 31 December, laatstge noemde winkels ook niet op 14 en 15 Aug., 1 en 2 November. Melk-, vise h-en fruitw inkels mogen Zondags geopend blijven tot 12 uur. Bakkers-en sui kerwerkw in kels mogen 's Zondags tusschen 9 u v.m. en 8 n.m. gedurende 4 achtereenvolgende uren geopend zijn, mits die uren aan de voordeur van buitenuit leesbaar zijn. Alle winkels mogen tot 10 uur ge opend zijn op: Zaterdag: daags vóór: Goeden Vrijdag, Hemelvaartsdag, Maria Hemelvaart, Allerheiligen (mits die dagen als Zondagen worden gevierd), van 25 No vember tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December. Bloemenwinkels bovendien op 31 December. Kapperswin- kclé bovendien op 24 December en deze dan tot 11 uur, evenwel alleen wanneer die dagen werkdagen zijn. De Raad kan voor bijzondere omstan digheden onder Koninklijke goedkeuring afwijkingen vaststellen. De Raad kan 21 dagen in het jaar aan wijzen, waarop het sluitingsuur niet geldt, of een sluitingsuur toestaan. Burgemeester en Wethouders kunnen bij openbare kennisgeving bij plotseling op komende bijzondere gevallen en voorts bij tentoonstellingen, fancy-fairs of andere soortgelijke inrichtingen van tijdelijken aard en bij veilingen ontheffing verleenen. De Raad kan onder Koninklijke Goed keuring één werkdag per week aanwijzen tot sluiting m vóór- of namiddag. NIET VERBODEN IS: Het venten van geringe eetwaren (ijsco e.d.) op Zondagen en daarmede gelijkge stelde dagen het verkoopen door middel van de be kende automaten. Bij plaatselijke verordening kan dit wel verboden worden (Artikel 9). denverbond, de heeren A. O. de Bruyn en G. A.NSchutte, door den directeur én ad junct-directeur van „Berg en Bosch" dr. W. Bronkhort en dr. Peuts, door de architec ten Ooldewey en van Moorsel en enkele anderen, waarna zij werd ingemetseld door den voorzitter van het R. K. Werklied-en- verbond, die ook den steen op zijn plaats bracht. Hierna hield de heer de Bruyn nog een korte rede. Tot slot sprak nog de burgemeester van de Bilt, baron v. d. Borch tot Verwolde van Vorden. Behalve de genoemJen werd de plechtig heid nog bijgewoond door den pastoor van de Bilt, den Zeereerw. heer A. Schaepman, de algemeen Overste van de Zusters Domi nicanessen van Voorschoten en de Priorin van Berg en Bosch, Zuster Basilia. Van de geneesheeren van Berg en Bosch was een telegram van gelukwens-ch ontvan gen, waarin de beste wensohen voor de toe komst werden uitgesproken. DE KERSTREDE VAN H. M. DE KONINGIN. Enkele leden der Eerste Kamer hebben bij de algemeene beschouwingen over de begrooting gevraagd, of de Ministerraad van de rede, door de Koningin op 25 De cember 1931 voor de radio gehouden, voor af kennis heeft genomen en daarvoor ver antwoordelijk is. Vele andere leden kwamen op voor Ha- rer Majesteits recht om buiten Hare ver antwoordelijke raadslieden oon, telkens wanneer het Haar behaagt, zich tot de Natie te richten en betuigden hun instem ming met die rede, welke bij gelegen heid van het Kerstfeest uitgesproken uit den aard der zaak een godsdienstig ka rakter droeg. DE INTERNUNTIATUUR. Wegens den Vastentijd zal dit jaar op 12 Febr. de gewone receptie bij gelegenheid van den verjaardag van de kroning van Z. H. "den Paus niet plaats vinden. Iu het gebouw der Interuuntiatuur zal eeu lijst ter teekening liggen voor degenen, die hun gelukwenschen aanbieden. De oppositie in de S. D. A. P. De heeren J. Suikerman en C. du Bruin, respectievelijk redacteur en administrateur van het linksche oppositieblad in de S.D. A.P.: „De Socialist", zijn op voorstel van het bestuur door de afdeeling Amsterdam IV dier partij, met groote meerderheid van hun lidmaatschap vervallen verklaard. R. K. WERKLIEDENVERBOND. Op Vrijdag 29 Januari j.l. kwam het R. K. Werkliedenverbond te Utrecht 'in buitengewone vergadering bijeen. Besproken en aangenomen werden een aantal voorstellen tot reorganisatie van de N.V. De Volkskrant. Verder schonk de vergadering hare aan dacht aan den strijd in de Twentsche Tex- tiel-industrie en de ten bate van de sta kende katholieke arbeiders georganiseerde steunbeweging. Gezien de situatie in dit conflict, meende de vergadering op een lan gen duur te moeten rekenen en werd be sloten tot verhooging van de intensiteit der actie. Besproken werd voorts de circulaire, door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid inzake extra-steun voor 1932 aan werkloozenkassen, „waarvan het over wegend deel der leden behoort tot bedrijfs takken, in welke de aanwezigheid van cri sis moet worden aangenomen". Deze circulaire, waaruit bleek, da-t met het geven van subsidie in geen geval ver der zou worden gegaan dan 300 pet. en dat de aanwezige reserves zoo noodig in 1932 geheel zouden moeten worden opgeteerd, lokte veel critiek uit, terwijl bovendien tiet feit, dat de bouwvakarbeiders nog steeds buiten de crisisregeling worden gehouden, aanleiding gaf tot groote ontstemming. De vergadering legde hare gevoelens neer in de volgende Motie De Verbondsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond in Nederland, te Utrecht in buitengewone zitting bijeen op 29 Januari 1932," kennis genomen hebbende van het rond schrijven dvd. 20 Januari 1932 van Zijne Ex cellentie den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid aan besturen van werkloo zenkassen betreffende den van Rijkswege te verleenen extra-steun gedurende het jaar 1932 aan die kassen „waarvan het over wegend deel der leden behoort tot bedrijfs takken, in welke de aanwezigheid van crisis moet worden aangenomen"; oonstateerende, dat in geen geval aan die kassen meer dan 300 pet. subsidie zal worden gegeven ten einde deze bij'de huidige buitengewoon omvangrijke werkloosheid in staat te stel len de reglementaire mtkeeringen te doen, wat voor verschillende dezer kassen als onvoldoende moet worden beschouwd; dat de kassen verplicht worden, indien noodig, de geheele reserve aan te wenden tot het doen van die uitkeeringen in 1932; van oordeel, dat tengevolge v$n deze maatregelen de leden van meerdere dezer kassen hun reglementaire rechten niet kun nen verkrijgen, tenzij de uitkeeringsvoor- woarden nog zullen worden verslechterd of de lasten der verzekering verzwaard die van enkele kassen zelfs dan nog niet en dat in meerdere bedrijven de werk loosheidsverzekering, die toch als 'n so ciaal goed moet worden beschouwd, op 31 December 1932 feitelijk zal hebben opge houden te bestaan; keurt af de schrielheid, in dezen door de Regeering aan den dag gelegd, schriel heid, die eene gewaardeerde sociale verze kering met vernietiging bedreigt; keurt eveneens sterk af, dat nog niet alle kassen voor een verhoogd subsidie percentage in aanmerking komen; verwacht van de Rijksoverheid alsnog zoodanige maatregelen, dat ook ip 1932 de reglementaire uitkeering aan de te-gen werkloosheid verzekerde arbeiders en het voortbestaan der werkloosheidsverzekering ook na 1932 gewaarborgd zij; doet een beroep op allen, die in staat zijn invloed uit te oefenen ten einde de Overheid tot de vervulling van dezen bil lijken wensch te brengen; draagt het Yerbondebestuur op daartoe alle geoorloofde middelen aan te wenden en gaat over tot de orde van den dag. Ten slotte werd geprotesteerd te-gen de opheffing der Jesuietenorde in Spanje met de reeds gepubliceerde motie. Deze motie is toegezonden aan den Pre sident en den Minister-President der Spaansche Republiek, aan Zijn Eminentie Kardinaal Vidal y Barraquer, Aartsbis schop van Tarragona, aan Z. H. Excellen tie den Internuntius te 's-Gravenhage en verder gepubliceerd in de wereldpers. De nieuwe wethouders te Rotterdam. De heer A. Haanemaaijer heeft thans aan den Raad medegedeeld, dat hij de benoe ming tot wethouder heeft aangenomen. De heer Hanemaaijer zal optreden als wet houder voor de Financiën en de Bedrijven, terwijl de nieuw-benoemde wethouder, de heer Stemerding, de Personeelszaken, Maatschappelijk Hulpbetoon en Volkshuis vesting voor zijn rekening neemt. DE ARBEIDSBEURS. Op den 3den Februari 1932 waren 2819 (v. j. 1519) werkzoekenden ingeschreven. Door e?n schaar verwond. Hedenmorgen te omstreeks S uur had in de fabriek der fa. C. en L. aan de Verver straat een ongeluk plaats. Toen de 24-jarige mej. M. P. een schaar uit de handen liet vallen, werd deze door een draaiende spoel gegrepen. Een der punten van de schaar drong haar in de rechterlies, waardoor een slagader werd getroffen. Onmiddellijk werd de Eerste Hulp gewaarschuwd, welke de juffrouw, die veel bloed verloor, naar het Academisch Ziekenhuis overbracht ter ver dere behandeling. Handelsregister K. v. K W ij z i g i n g 888. Leidsehc Coöpera tieve Keuken, Leiden, Rembrandtstraat 27, koksbedrijf. Uittr.Seer.: Mr. H. W. J. A. Averbeck, Leiden, dd. 20 Jan. 1932. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat G. Re gels te Leiden een verzoek heeft ingediend ter bekoming van vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein, uit sluitend aan logeergasten, in het perceel Langegracht No. 190, alhier. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van Zijne Excel lentie den Minister van Staat, Voorzitter van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, om toepassing te geven aan de artike&en 6, 6bis, 7 en 7bis dér Hin derwet ten aanzien van een door het Ge- meentebestuur van Leiden ingezonden aanvraag om vergunning tot het uitbreiden van de Stedelijke Electriciteitsfabriek staande op het terrein aan de Lange gracht-, gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag, den 13en Fe bruari 1932 des voormiddags te half elf uern in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen. LEIDEN. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentau* Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.3Q uur. Donderdag, Feestavond R. K. Vrouwen bond „Zomerlust" 8 uur. Donderdag. Het Residentieorkest, Stads gehoorzaal, 8 uur. Donderdag. Zitting R. K. Reelasseerings- vereen. St. Vincentiushuis, Hoogl. Iverkgracht 32, 89 uur. Vrijdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag. „Moordromance", R. K. Stud. Tooneelclub A. G. A. B., Schouw burg, 8 uur. Zaterdag. „De Zeven Sleutels van Bald- pate", Schouwburg, 8 uur. Zondag, R. K. Vereeniging van Handels reizigers, Feestavond Foyer Stads gehoorzaal, 8.15 uur. Maandag. Mij. tot bevordering van Woordkunst. Voordrachtavond, Den Burcht, 8.15 uur. Maandag. „De Goede Fee" door het Rot- terd. Hofstadtooneel, Schouwburg 8.15 uur. Dinsdag, Leidsche Kunstkring voor Allen, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Febr. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visoh- markt 8, tel. 552. Vrachtauto geslipt. Hedenmorgen te 6.40 uur is op den Rijns- burgerweg, tegenover perceel 114, een vrachtauto, bestuurd door zekere V. uit Sassenheim, door de gladheid van de tram rails geslipt-. De wagen reed een lantaarn omver en botste daarna tegen een uit de richting leiden komende tram. De bestuur der V., zijn vader en een 17-jarige broer, lie pen lichte verwondingen op. Tram en auto werden nogal beschadigd. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Januari 1932. 3275 J. T. C. Goddefroy, Nieuwe Rijn 37. 3244 M. P. L. Aukes, Hoofdstraat 45 Ldd. 3283 A. van Lunteren, Founasastraat 20. 3281 Jac. Noordman, Haagweg 92. 3288 W. Hakkaart, Breestraat 68. 3284 C. A. M. Caste'ein, Haarlemmerstraat 197. 32S9 Mej. J. van de Wijngaard, Hooge- woerd 130. 3273 Stcd. Fabr. van Gas en Electriciteit (A. Straatman) Haven 14a. 3285 Gemeente Leiden (D. Bfjpkerd) War- monderweg 7. 3290 Neerlandia Chcmigrafische Kunstin- riehting, St. Aagtensstraat 24. 3291 N.V. Electr. Apparaten Mij., Kore- vaarstraat 2b. 3292 W. J. Visser, Heerengracht 40. 3293 H. G. E. C. Th oden v.Velzen, Juliana - laan 12 Ogt. 3294 C. A. van Dongen, Leliestraat 130. 3286 H. van der Mey, Rijnzichtwe-g 101 Ogt. 3296 B. van der Nat en P. L. Groen in 'fc woud, Hoefstraafc 75. MUZIEK. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Voor het eerstvolgend Kunstkring Con cert op Dinsdag 9 Febr. a.s. wordi. ver wacht het Pozniak-Trio, zoo genoemd naar den leider, den pianist Prof. B. von Poz- niak. Dit uitstekende ensemble, dat hier te lande nog slechts weinig bekend is, doch in het buitenland een zeer goeden naam heeft zal een belangrijk programma uitvoeren. De andere leden van het trio zijn de violist Carl Freund en de cellist Jascha Bernstein, die beiden fraaie oud-Italiaan- sche instrumenten bespelen. Men verzuime deze, door den Kunst kring „Voor Allen" geboden gelegenheid niet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2