WAALS Meubel-Campagne Meubel-Campagne Meubel Campagne RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK VRAGENBUS DONDERDAG 4 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HAARLEMMERSTR. 130-136 Eiken Dressoir met spiegclopzct, alleen gedurende 10 "jr deze campagne IO./O Eiken Dressoir met zeer royale spicgcl- opzet, sierlijk 99 7c meubel w Eiken Dressoir met ovale in facet «r* nr geslepen spiegel Salongarnituur 2 Crapeauds mot 4 Stoelen, hokleedingstof in rn rn ■verschill. kleuren OU-OU Huiskamergarnituur, 2 Fauteuils en d Stoelen, moderne vorm hckl. IQ A A met sterk leordoek lïJt^rU HUISKAMERGARNITUUR, 2 Fauteuils en 4 Stoelen, geriefelijk model, bekleed mei t erke JO CA moquette. £O.ÖU OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN GEOPEND. Peuters Specialdienst seint uit Lake Placid.: Schitterende zonnestralen spreid den zich uit over dit tooverland van sneeuw en ijs en een scherpe Noorden wind deed aller wangen gloeien, toen he denmorgen te Lake Placid de 300 deelne mers uit 17 verschillende landen zich ver- eenigden bij de opening van de Derde Olympische Winterspolen. Uit alle deelen der wereld zijn winter sport-enthousiasten gekomen om nieuwe emoties op te doen. Mannen en vrouwen zullen strijden om den voorrang bij deze Spelen, die waarschijnlijk wel de meest fa.scineerende wedstrijden in de sportwe reld vormen. Reeds maandenlang hebben allo bewo ners van dit kleine dorp met zijn nauwe lijks 4000 inwoners zich beijverd om alles voor deze Spelen tijdig in gereedheid te brengen, waaronder vanzelfsprekend de huisvesting der duizenden belangstellen den, die verwacht werden, een voorname plaats innam. Een naast het stadion gelegen schoolge bouw is voor de deelnemers ingericht met kleed-, massage- en badkamers. Er zijn ook conversatie-zalen gereed gemaakt. Sommige landen hebben huizen gehuurd waar de deelnemers onder een dak ge huisvest zijn en het eten, dat zij in hun land gewend zijn voor hen wordt bereid. Anderen hebben hun intrek genomen in pensions' en hotels, waarvoor een matige prijs berekend wordt. Zoo vertoont Lake Placid vandaag het beeld van een wereld in miniatur, waar de sport hoogtij viert en waar de eeuwen oude traditie van Griekenland wordt voortgezet. Reuter seint ons verder uit Lake Placid, dat verblindende sneeuw en schitterend ijs de denneboomen als Kerstboomen heb ben versierd met ijskegels. Alles voorspelt gunstige omstandigheden voor de opening der winterspelen. Gisteravond veroor zaakte een lichte regenval onrust, doch het Meteorologisch Instituut voorspelde heden meer koude. Gisteravond was de temperatuur beneden het vriespunt. HET BOBSLEE-ONGELUK TE LAKE PLACID. Omtrent het ongeluk tijdens het trainen van de bobslee „Deutschland II" verne men wij nog het volgende: De leider der bobsleeploeg Fritz Grau uit Berlijn wilde Dinsdagochtend" een proeftocht maken. De baan was sterk be- vroren, zoodat de slee onmiddellijk een razende snelheid verkreeg. In de bocht vloog de slee uit de baan en werd over een afstand van veertig meter weggeslin gerd. Behalve de bestuurder Fritz Grau was de slee bemand met den renner Brehme, Hopmann en den Duitsch-Ameri- kaan Krapkc. Geen van allen gaf in het eerste oogenblik na het ongeluk eenig teeken van leven. Terwijl Fritz Grau en de DuitschAmerikaan Krapke er met lichte verwondingen afkwamen, kreeg Hopmann ernstige vleescliwonden en een wonde aan 'een pees, welke onmiddellijk moest worden geopereerd. De operatie verliep echter gelukkig goed. Brehme be kwam een gecompliceerde schedelbreuk, doch er zou geen levensgevaar bestaan. 00K DE 00STENRIJKSCHE SLEE VERONGELUKT. Ofschoon de Olympische bobslccbaan in de slechtst denkbare toestand verkeert, zijn de bobsleeploegen wel gedwongen om te trainen, willen ze niet geheel onvoor bereid aan de Olympische wedstrijden deelnemen. Thans wordt bekend dat ook de Oos- tenrijksche bobslee is verongelukt. De Oostenrijkers hadden echter meer geluk dan de Duitsche sleerijders, en kwamen er zonder letsel af. De toestand van den verongelukten Duitschen sleerijder Zahm is verergerd. Hij heeft hevige pijnen en hooge koorts. Het is in Lake Placid opgevallen dat Gillis Grafström die tot tweemaal Olym pisch kampioen sclioonrijden is geweest, twee dagen niet heeft getraind. De moge lijkheid bestaat dat hij een ontmoeting met den Oostenrijkschen wereldkampioen Carl Schaefer tracht te vermijden. IETS OVER DE GESCHIEDENIS DER SPELEN. De Olympische Spelen zijn ontstaan in het oude Hellas, waar in het jaar 776 v. Ohr. in de stad Olvmpia voor de eerste maal de Grieksohe athleten bijeenkwamen, om te trachten in wedstrijden van lichaams kracht en behendigheid den Olympischen krans te bemachtigen. Meer dan 1000 jaren hebben geregeld iedere vier jaar deze wedstrijden plaats gehad, totdat zij met het aanbreken der Middeleeuwen verliepen. Doch in 1S96 zijn ze herleefd door het initiatief van Baron de Coubertin, toen de eerste moderne Olympische Spelen in Athene werden gehouden. Sindsdien heb ben zij geregeld iedere 4 jaar weer plaats gehad, uitgezonderd in den oorlogstijd. De eerste Olympische Winterspelen da teeren van 1924 te Ohamonix, die een groot succes waren. In 1928, toen de offi- ciëele Spelen waren toegewezen aan Ne derland, werd de afdeeling Wintersport beoefend in het Zwitsersche St. Moritz. Thans is de beurt aan Amerika, waar het door hooge bergen omgeven en in een schitterende natuur gelegen dorpje Lake Placid voor de wintersport is aangewezen. Een nieuwe bobsleigh-trophée. Het Amerikaansche Olympisch Comité heeft, een nieuwe trophée beschikbaar ge steld voor de bobsleigh-deelnemers, ver moedelijk in den vorm-van een beker, wel ke den naam draagt van „Mo Cabo Me morial Trophy" en geschat wordt op een waarde van 500 dollar. Een speciale postzegel voor de spelen te Lake Placid. Ter gelegenheid van de Olympische Win terspelen, zal een in rood en wit uitge voerde 2- cents postzegel worden uitgege ven, voorstellende een skilooper, die een sprong onderneemt. NEDERLAND—BELGIE. Het Nederlandsch elftal. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 14 Februari in het Stadion te Amsterdam tegen België zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld Doel: Van der Mculcn (H.F.C.), aan voerder. Achter: Van Run (P.S.V.) -en Lelyveld (V.U.C.). Midden: Paauwc S.r. (Fcijenoord), An- driessen Jr. (Ajax) en Van Heel (Feijcn- oord). Voor: Wels (Unitas), Adam (H. V. V.), Lagendaal (Xerxes), Mol (K. F. C.) en Van Nellen (D. H. C.). Reserves: Odijk (De Hollandiaan), Die penbeek (Ajax), Van der Wildt (V.U.C.), Kools (N. A. G), en v. d. Brock (P. S. V.). De A. D. O.-speler Weber is als achter speler niet gekozen, omdat hij zich niet fit voelt. Het Belgisch elftal. Het Belgisch elftal ia als volgt samen gesteld Doel: -Van den Rerghe (Daring Club Brussel). Achter: Nouwens (R. C. Mechelen) en Hoydonckx (Excelsior, Hasselt). Midden: Simons (Antwerp F. C.), Helle mans (F. C. Mechelen) en Declercq (Ant werp F. C.). Voor: Versyp (F. C. Brugge), Voorhoof (Liersc-he Sport Kring), Gapelle (Standard C. L.), Van Beeck (Antwerp F. C.) en Van den Eyude (Beerschot A. C.). Reserves: Badjou (Daring C. H), Herre- mans (Daring C. B.), Moeschal (R. C. Brussel), J. Diddens (R. C. Mechelen). „VOORLOOPIG" NED. ELFTAL VERLIEST MET 3—1 VAN READING. Een goede eerste helft doch een slechte tweede. De oefenwedstrijd van het voorloopig Ned. Elftal, gistermiddag op het Sparta- terrein te Rotterdam ten aanschouwe van een 15000 toeschouwers gespeeld, was als reeds zoovele andere daarvoor, 't Was niet alleen geen Ned. Elftal, maar zelfs geen voorloopig Ned. Elftal, omdat slechte de helft der spelers daarvoor in aanmerking komt. Door verschillende bedankjes kan de K. N. V. B. echter moeilijk anders doen, behalve dan misschien den wedstrijd niet als zoodanig aankondigen. We moeten den wedstrijd van gisteren in twee deelen beschouwen. De eerste helft gaf een heel ander beeld dan de tweede. Voor de rust was het werkelijk een aardig partijtje met genoeg spannende momenten hoewel het thans falende binnentrio-Mol- Ophorst-Vente er heel wat anders van hadden kunnen maken. Een lust was het gisteren de verdedi ging aan het werk toezien. Odijk was er na een weifelend begin spoedig heel goed in, met v. Stokken duurde het iets langer, Lelyveld was dadelijk in vorm. Met deze verdediging in een B-elftal is dit misschien wel zoo safe als het officieele elftal. In de middenlinie speelde Kools het slechtst, vooral in de eerste helft. Toen hij er later beter inkwam had dit echter geen succes wegens de steeds grooter wordende inzinking, waaraan hei Ned. elftal mank ging. Paauwe Sr. was wel de beste. An- driessen voldeed matig, doch zijn werk bleef stukken beneden dat van den Engel- schen spil. Van de voorhoede waren de vleugelspe lers het best, doch ook «zij gaven zich bijna alleen in de eerste helft. Het binnentrio faalde volkomen. Het deed weinig moeite om de kansen te benutten, Mol terwijl enkele vrije kansen, met den keeper alleen voor zich, om hals bracht. We troosten ons bij zijn verkiezing in het Ned. Elftal maar niet de gedachte: na slechte repetitie, een goede uitvoering. De Engelsclie 3e klasser Beading gaf keurig spel te zien, berekend en be- heerscht, met zuivere baloontrole, plaat sen, enz. Te bewonderen viel vooral ook hun kopwerk. De spil Allan viel in het bijzonder op. Hij dwaalde niet over het veld, maar wist door zuiver plaatsen den bal steeds op de juiste manier door te ge ven. Scheidsrechter Grootmeijer leidde den wedstrijd niet onverdienstelijk, al was zijn optreden misschien wat al te streng voor zulk oen gemoedelijk partijtje. Van den wedstrijd zelf het volgende: De ploegen stelden zich als volgt op: Ned. Elftal Odijk v. Stokken Lelyveld Paauwe Sr. Andriessen Koo'ls Wels Vente Ophorst Mol van Nellen 0 Me. Pherson Ritchie Baggeth Palethorpe Eatin Burley Allan Darnell Richardson Forster Mellors Reading: De Hollanders trappen af. maar de gasten nemen het leer dadelijk over en trekken ten aanval. Kort achter elkaar wordt driemaal op hel doel geschoten. Bij het eerste schot laat Odijk den bal rollen en deze loopt bijna in het doel. Ook bij het tweede schot is Odijk niet klemvast, maar het derde schot was raak en sinds zagen wc hem den geheelen middag geen oogen blik meer falen. De Nederlanders brengen het voorloo pig niet verder dan enkele outballen over de zijlijnen, maar het duurt toch niet lang of er komt wat spanning in. Wels vooral wordt voortdurend aan het werk gezet en hij is Berley en Richardson vele malen tc vlug af, doch een handicap was, dat de Engelsehen met hoofd en schouder boven de Hollanders uitstaken en dus vooral bij hooge ballen onmiddellijk voordeel had den. Uit een der voorzetten van Wels kopt Ophorst over de deklat, waarna aau den anderen kant Ritchie, de snelle Engelsehe rechtsbuiten de Hollandsche verdediging aan het werk zet, maar bij Odijk geen schijn van kans .-krijgt. Ophorst lost dan enkele schoten, eenmaal een kciharden kogel over de lat, een fraai schot dat hem een applausje van den Engelschen spil be zorgde. Deze speler steunde zijn voorhoe de keurig, zat er steeds kort achter, zoo dat hij zelfs enkele malen zelf een schot op doel loste. Wanneer de Ned. verdedi ging dan een Engelschen aanvaL wist te stuiten, veroorzaakte v. Stokken hands binnen hét strafschopgebied en Eaton scoorde onhoudbaar het eerste doelpunt. (0l). Even later loste dezelfde speler van ongeveer 20 meter een keihard schot langs den grond juist in den hoek, terwijl nie mand zulks verwachtte, behalve blijkbaar Odijk. want deze wierp zich op den bal als een leeuw op zijn prooi, en hij werkte het leer corner. De Hollanders worden dan sterker en er volgt een korto belegering van het En gelsehe d<--i waarvan echter doelpunten het resultaat niet zijn, dank zij het feit vooral, dat Mol twee opgelegde kansen mist, nadat hij den bal schitterend had vrijgemaakt, welk staaltje van scorings^ onmacht een niet malseh fluitconcert ten gevolge had. Mol was er blijkbaar van geschrokken, want hij deed in de rest van den wedstrijd niet veel Jjijzonders meer. Reeds denken we de rust niet onveran derd en stand te zien aanbreken, als de scheidsrechter hij een op het Engelsehe doel genomer corner een overtreding door een der Engelschen constateert, waarvoor hij een strafschop toekent, die door Paau- Yve eveneens wordt benut (11). Onmiddel lijk daarna is het rusten. In de tweede helft presteerden de on zen al zeer weinig en konden de Engel sehen 't best uithouden. Hadden Odijk en zijn verdedigers .in deze periode niet zoo uitnemend werk gedaan, dan was de score heel wat hooger geworden. Herhaalde aanvallen werden of door de verdediging of door Odijk, die de ballen maar onver vaard voor de voeten van zijn aanvallers weghaalde, afgeslagen. Uit een corner wist Baggeth op fraaie wijze zijn club de leiding te hergeven met een kopbal. In deze periode van Engelsch overwicht kwam ook een Engèlsch doelpunt, dat niet werd toegekend, toen een der Engelsehe spelers, hoewel geen invloed uitoefenend op het spel, buitenspel stond. De Hollan ders raakten daarna wat vermoeid en zij mochten van geluk spreken, dat de En gelschen zich nog slechts bepaalden tot één doelpunt van den voet van Ritchie, die een hogen bal voor doel ineens om haalde. (13). Met dezen stand kwam het einde. INGEZONDEN STUKKEN Verkeersregeling in Leiden. De heer W. N. Ph. te Leiden zendt ons een klacht betreffende de verkeersrege ling bij de Blauwpoortsbrug, waarbij hij vooral klaagt over den onhoudbaren toe stand daar ter plaatse, op oogenblikken, nadat, de brug open is geweest, vooral voor hen die uit de Morschstraat komen en in de richting Haarlemmerstraat willen gaan. Inzender vestigt de aandacht op het teveel aan politie op andere plaatsen en te weinig daar. Ook voor het punt Turfmarkt hoek Oude Vest en overzijde van de brug en de krui sing MorschsingelStationsweg vraagt in zender de aandacht. Geen valschheid in geschrifte. De Utrechtsehe rechtbank liecft den 40-jarigen koopman C. J. N. uit S t o m p- w ij k, tegen wien wegens valschheid in geschrifte 3 maanden gevangenisstraf was geëischt-, vrijgesproken. Verduistering. De Haagsche Rechtbank heeft den 28- jarigen reiziger J. K. P. uit L i s s e, we gens verduistering van gelden, welke hij voor zijn patroon in Engeland moest in- casseeren, veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf. Het Gerechtshof heeft he den dit vonnis vernietigd en verdachte op andere gronden dezelfde straf opge legd. BODEGRAVEN. SCHIETWEDSTRIJD „WILHELM TELL" Stand van den schietwedstrijd op Dinsdagavond. Buks. Korps sch ietver.Piet Cronjé, Ermelo 222, Willem Teil, Leiden j 220, De Oude Rijn,, Ouderijn, 219, Kraling- sche Schietver. 218, Juliana, Wassenaar 218, Generaal v. Heutz, Ermelo, 214, V. S. V., Voorschoten 210, Immer Vaardig, Hoek van Holland 209. Eer e-k orps: Kralingsche Schietver. 141, Juliana, Wassenaar, 138, Willem Teil, Leiden 138. Vrije baan: J. F. v. Bekkum, Ouden rijn 90, Rikker, Ermelo 90, J. Arands, R he nen 90, Ja Schuurhuis, Ede 90, T. C.-v. Rest, Loosduinen 90, C. v. d. Kruk, Monster 90, Wittebrood, Leiden 90, Adr. A. Saers, Rotterdam 90 punten, Baron Taets v. Amerongen 90, M. K. Zonneheld, Rotter dam 90, A. Landa. Hoek van Holland 90, W. Derogee, Voorschoten 90, A. Mondria, Ermelo 90, Joh. Vermeer, Loosduinen 89, J. Hoogendoorn, Loosduinen S9, J. C. van Dongen, Wassenaar S9, J. J. Kool, Rotter dam 89, A. Dek, Wassenaar S9. Personeele baan: J. F. v. Bek kum, Oudenrijn 50, A. Dek, Wassenaar 49— 46, T. C. v. Rest, Loosduinen 4850, Rik- kers, Ermelo 48, Th. W. van Luijt, Loos duinen 47, G. Velthuis, Ede 47, C. v. d. Kruk, Monster 46, A. Mondria, Ermelo 46, J. Arends, Rhenen 46, C. van Tol, Wasse naar 46, P. Borghouts, Rotterdam 46, J. Broomberg Ermelo 45, Zandsohulp, Ede 45, L. Adriaans, Rotterdam 45, A. van Rossum, Loosduinen 45, Joh. Vermeer, Loosduinen 45, W. Faber 44. Buks. Jubileumbaan: Rikkers, Ermelo 50, T. C. v. Rest, Loosduinen 49, L. Adriaans, Rotterdam 49, W. Werkhoven, Voorschoten 4849, A. Landa, Hoek van Holland 48, W. K. Zonneveld, Rotterdam 48. Vaste baan: Rikkers, Ermelo 146, A. Dek, Waasenaar 145131, J. J. Kool, Rotterdam 144, N. Valkenburg, Wassenaar 143, J. F. v. Bekkum, Oudenrijn 143, F. C. v. Best. Loosduinen 142, C. Berkouwer, Maassluis 142. Dagprijs buks: Wittebrood, Lei den 60. K. S. O. geweren. Korps Schiet ver: Prins Alexander, Rotterdam 291, Graaf Floris V, Vogelenzang 289, Piet Cronjé, Ermelo 2S9; Kralingsche Schietver. 286, Willem Teil, Leiden 283, Juliana, Was senaar 283. Immer Vaardig, Hoek van Hol land 281, V. S. V., Voorschoten 275. Eer e-k orps: Prins Alexander, Rot terdam 17S, Kralingsche Schietver. 173, Wil lem Teil, Leiden 174. Korps Burgerwachten: B. V. L. Vlaardingen 286, Burgrwacht 1, Bos koop 284. B. V. L. Alblasserdam 283, B. V. L. 1, Gouda 27S, B. V. L. Nieuwkoop 276 punten, B. V. L. II, Vlaardingen 275, B. V. L. Oudewater 272, B. V. L. Zwammerdam 268. Ka.m p i o en-baan: L. de Wit, Lei den, 117. Vrije baan: T. F. Oskam, Waarder 108, A. C. Mijs, Alphen aan den Rijn 10S, H. Göbel, Bodegraven 10S. A. Bruijnes, Al phen 108, A. Veelenturf, Bodegraven 108, J. Aleyijn, Rotterdam 108, J. Hoogendoorn, Bodegraven 10S, J. M. Broeking, Jaarsveld 108, L. de Witt, Leiden 108, M. Valkenburg Wassenaar 108, A. M. Vink, Bodegraven 108, J. Luuring, Bodegraven 108, Adr. A. Saers, Rotterdam 10S, M. Dolaerdt, Rot terdam 108, A. Kroon, Alphen 10S, H. Schoo, Bodegraven 108, P. Borghouts, Rot terdam 10S, J. van D'arn, Bodegraven 108, E. van Waveren, Bodegraven 108, A. Vroe ge 108, C. A. A. Servaes, Rotterdam 108, J. Noomen Sr. Rotterdam 108, A. den Her der 10S, J. J. Kool, Rotterdam 108, C. Teekens, Bodegraven 108, Jac. Brokking 107. Personeele baan: A. den Har der, Rotterdam 6059, Jac. Brokking, Jaar§ veld 5960, L. Adriaans, Rotterdam 59— 59, D. Noomen, Rotterdam 5959, A. Koopmans, Rotterdam 5959. J. Leerdam, Hoek v. Holland 5959, M. Dollaerdt Rot terdam, 5958, Adr. A. Saers 5956. J. Alewiju, Rotterdam 5955, T. Oskam, Waarder 5S—60, A. Veelenturf, Bodegra- t ven 5S59, Rikkers, Ermelo 5859, L. de Wit. Leiden 5859, W. Tilburg, Boskoop 58 57, A. Mondria, Ermelo 5S. Jubileum-baan: A. C. Mijs. - Al phen 60, L. de Wit, Leiden 6059, W. Val kenburg, Wassenaar 60. H. Göbel, Bode graven 59, M. Dollaerdt, R'dam 59, A. Veelenturf, Bodegraven 59. D a g p r ij s K. S. O.J. Hoogendoorn, Bodegraven KOUDEKERK. Aanrijding. Dinsdagmiddag werd het rijwiel van den 16-jarigen H. B. wonende in den Hondsdijk alhier, in de Lagowaard door een aldaar passeerende luxo auto van P. L. te Ter-Aar aangereden, waardoor heb achterwiel ernstig werd beschadigd. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. Voor het Crisis-Comité. In navolging van andere instellingen zijn ook de ambte naren dezer gemeente overeengekomen van hun tractement maandelijks 1 af te staan voor het Nationaal Crisis-Comité. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan G. van Egmond alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis met bollen schuur, terwijl aan J. G. Groen te Rotter dam vergunning is verleend tot verbouw van het woon- en pakhuis van G. van Eg- mond tot vier arbeiderspanden. BOSKOOP. Onbestelbare brieven. Peter Saer- mann, Alphen aan den Rijn. Dr. Th. BarLli, Friedberg. V r a a- g omtrent loterij-vereenigingen, die evenals de Staatsloterij de 100.000 uit- keeren. Antwoord: Deze loterij-vereenig in- gen baseeren zich op de Staatsloterij. Do 100.000 welke zij geheel of gedeeltelijk uit- keeren is niets anders dan de hoofdprijs van de Staatsloterij. De loten, welke zij uitgeven, zijn aandeelen in de loten, wel ke zij zelf in de Staatsloterij hebben. Vraag: J. v. A. te Z. inzake koopen in winkel. Antwoord: Wanneer eeu winkelier goederen in zijn etalage te koop aanbiedt, al of niet met vermelding van cadeaux o£ andere voorrechten, is hij o.i. verplicht zijn aanbod gestand te doen tegenover een ieder, die van dit aanbod gebruik wil ma ken. .Indien dit geweigerd wordt, kunt u de plaatselijke politie verdoeken van deze weigering proces-verbaal op te maken. Vraag onder No. 1036. Antwoord: Tijdens uw faillissement loopen alle betalingen over den curator. Vraag: Als men verkeering heeft en er gaat een zuster of broer van een van beiden trouwen, hoort men dan samen een cadeau te geven of met de zusters of broers die nog in huis zijn? Antwoord: Hieromtrent is geen en kele wettelijke bepaling vastgesteld, maar hot lijkt ons wel zoo aardig als de beide verloofden samen doen. Vraag: Voor hoeveel schuld kan do sehuldeischer iemand failliet verklaren. Wanneer men afbetaald heeft, heeft de sehuldeischer dan nog recht om iemand failliet te verklaren. Antwoord: Allereerst zij opgemerkt, dat niet de sehuldeischer den schuldenaar failliet verklaart, maar dat dit geschiedt door de rèchtbank op verzoek van een der schuldeischers. Er moeten minstens twee opeischbare schulden zijn, aan twee ver- verschillende schuldeischers. Het bedrag der schulden is onbeperkt, doch moet zoo danig zijn, dat de schuldenaar geacht kan worden in een toestand te verkee-ren, waar in hij heeft opgehouden te betalen. Wan neer die toestand aanwezig is staat ter be oordeeling van de rechtbank. Wanneer een sehuldeischer betaald is, kan hij moeilijk het faillissement van zijn vroegere-n schul denaar aanvragen. V raag: Aan welke hand behoort een verloofd paar den ring te dragen? Is dit no het huwelijk anders Maakt dit nog ver schil bij B.-K. of andersdenkenden. Antwoord: Tijdens de verloving wordt de ring gewoonlijk aan de rechter hand gedragen, in het huwelijk aan do linkerhand. Deze gewoonte is echter niet zoo ingebui'gerd, dat zij door iedereen ge volgd wordt. Wij gelooven niet, dat hier in bij B.-K. of andersdenkenden verschil bestaat, maar merken hierbij op, dat in sommige streken van het land b.v. in Zuid- Limburg heel dikwijls van een officieele verloving geen sprake is, zoodat dan in den tijd vóór het huwelijk ook geen ring gedragen wordt. „Ja, ouwe jongen, als we zoo doorgaan, zullen wij nog een telefoon moeten ge bruiken, als wij met elkaar spreken wil len."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10