5PORT 5PEL MAANDAG 1 FEBRUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 PAARDENSPORT KON. NED. JACHTVEREENIGING. Een schitterende jacht bij Noordwijk en Lisse. Ook de K. N. J. V. moet een bitteren strijd voeren tegen de malaise, want ieder een bezuinigt nu eenmaal op alle uitgan gen en genoegens! Daarom doet het ons aldus schrijft het „Vad.", een bijzonder genoegen, dat de jacht, die Zaterdag bij Noordwijk en Lisse werd gereden, zoo in alle opzichten geslaagd is, Dat was nu eens een dag van schitterende propaganda voor de ruitersport in het algemeen en het jaohtrijden in het bijzonder. Het weer kon niet mooier zijn. De prachtige natuur van Noordwijks omgeving kwam hierdoor op haar voordeeligst uit. Daar het 's morgens flink mistig was, werd de grond toen voch tig, want de scent en dus de snelheid der honden ten goede kwam. De vele ruiters en amazones, die zich om 2 uur aan de meet: Noordwijks Paiace Hotel verzamelden, hebben dan ook kun nen genieten van een dag sport, als maar zelden in ons land beleefd wordt. Boven dien was er enorm veel belangstelling van het publiek, dat eerst op het strand van Noordwijk een kijkje nam en later met een lange file van auto's verschillende andere punten van het parcours bezocht. Toe schouwers zullen niet dikwijls zoo veel van het „werk" der honden hebben gezien als bij dezen jaohtrit, waarvan te voren bekend gemaakt was op welke plaatsen de jachtstoet zou voorbijkomen. Een plaats in de auto van den secretaris der K. N. J. V. maakte het oub gemakkelijk de geheele jacht te volgen: De heerén Man te, kap- tein der Veld-Artillerie uit Leiden en C. J. Speelman uit Sassenheim, die het par cours uitzochten, kunnen met voldoening op hun arbeid terugzien. Er klonk maar één roep bij allen: deelnemers en toeschou wers: hoe buitengewoon geslaagd deze jacht was! Jammer, dat Holland geen „sketch" be zit; wat al leuke tafreeltjes en snapshots van genoeglijke babbeltjes zouden dan ge- publiceerd kunnen worden! Uit Den Haag waren velen overgeko men. Wij zagen bij de meet oa, al gravin van Limburg Stirum, freule Storm van 's-Gravesande, mejuffrouw Hiemstra, den ondervoorzitter der K. N. J. V.: Mr. S. B. W. graaf van Limburg Stirum, verschillen de leden der Z. H. J. V.; voorts uit Rot terdam mejuffrouw D. Verschure. Leiden leverde een groot aantal officie ren; ook res. officieren uit verschillende deelen van ons land waren present; na tuurlijk kwamen er eveneens ruiters uit Amersfoort mee met den master, his men er de meute; ten slotte had Haarlem nog een belangrijk contingent geleverd: leden van de Haarlemsohe jachtvereeniging en Haarlemm ermee r-nan ége. Om ruim 2 uur gaf de master: jhr. H. Radermacher Schorer het sein tot vertrek; hij werd bijgestaan door mr. Kwint, mr. Jos Gilissen en den kennelhuntsman Din- gemans. De meute was 8.5 koppel sterk. De heeren Mante en Speelman fungeerden als fieldmasters. Men verliet al spoedig het strand. Om den eersten run te rijden, die door de dui nen in de richting der radiomasten voerde, om dan, rechts om gaande, in een weiland tegen Noordwijkerhout te eindigen. De 2de run was zeer lang en werd door twee checks onderbroken. Deze run liep over Haandag if"1*5® Bijvoegsel duinen en duinweilanden, een prachtige bodem met diep ingesneden slooten. Hal verwege deze run werd de eerste vos ge vangen (dierenbeschermers, ergert u niet! Deze vos is slechts figuurlijk: de honden kregen een stuk vleesch en bovendien even gelegenheid om op adem te komen!) On middellijk daarna vonden de honden weer spoor en joegen onder luide muziek ver der. Op deze ruime terreinen is het beoefe nen der jachtsport een genot en voor het publiek een alleraardigst schouwspel. Uit de weilanden werd naar Keukenhof bij Lisse gestapt en daar ving toen de 3de en laatste run aan: de honden vonden in het bosch vóór het kasteel weer spoor en lie pen dwars door het bosch de weilanden in tot bij de spoorlijn, waar de vos „hea ded" bleek te worden, t.m. de honden lie pen met een wijde lus over de weilanden terug nogmaals het bosch van Keukenhof in en kregen toen even voorbij de boerderij den vos te pakken. De jacht was uitDe runs waren resp. 4.5, 6 en 4 km. lang ge weest! Een flinke prestatie! Bij de kill stond de chr. muziekvereeniging ae Harpe Davids uit Noordwijkerhout opgesteld en vergastte de deelnemers op vroolijke mar- schen. Daarna ving een 4de run aan, doch nu zonder paarden: naar Kasteel Keukenhof waar douairière A. E. gravin van Lynden gravin van Limburg Stirum deelnemers en toeschouwers op de meest gastvrije wijze ontving. De coort, het enthousiasme en de pittige buitenlucht, hadden allen zeer dor stig en hongerig gemaakt, zoodat de ont vangst van mevrouw van Lynden zeer bij zondei; werd geapprecieerd. De ondervoorzitter der K. N. .J. V. ver tolkte haar den dank van allen, waarmede door een driewerf hoera hartelijk werd in gestemd. Ook dankte graaf van Limburg Stirum de heeren Mante en Speelman voor hun medewerking, de commandanten van het lie Reg. Huzaren en 6de Reg. Veld- Artillerie voor de beschikbaarstelling der paarden en verschillende colleges en per sonen, dat zij toestemming hadden gege ven om over hun terreinen te rijden. De jacht is zóó lang geweest, dat het reeds donker was. toen allen Keukenhof verlieten. Wij merkten onder de toeschou wers op den burgemeester van Noordwijk en mevrouw van de Mortel, en generaal Rambonnet. VOETBAL R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. 't Is nu voor goed gedaan met de kleine kans van Leonidas op een kampioenschap De Rotterdammers werden gisteren door een 20 nederlaag tegen hun stadgenoote Spartaan uitgeschakeld. H. B. C. bleef haar geringe kans behou den door een 21 zege op Graaf Willem. S. J. C. en D. E. M. verloren beiden, zoodat de stand nu is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 15 11 2 2 44—19 24 H. B. C. 13 8 2 3 26—18 18 D. H. L. 14 8 2 4 43—30 18 Leonidas 15 S 1 6 3633 17 G. D. A. 15 7 2 6 23—24 16 Gr. Willem 14 6 3 5 34—31 15 Spartaan 13 5 4 4 16—14 14 S. J. C. 12 2 5 5 15—28 9 D. E. M. 12 2 1 9 23—37 5 D. O. N. K. 15—2 13 15—52 2 In de tweede klasse O. handhaafde Ex celsior zich aan den kop door een 30 overwinning op Graaf Floris. Wilhelmus veroverde op het kantje af de tweede plaats, terwijl P. F. C., dat Lisse op eigen terrein met 21 sloeg, naai de derde plaats steeg. Ook Teijlingen maakte een goede beurt en klopte Leiden op eigen terrein met 42. De stand is nu: Excelsior 12 9 1 2 30—20 19 Wilhelmus 14 7 4 3 32—32 18 P. F. C. 14 8 1 5 37—27 17 L. en Snel 13 6 4 3 35—32 16 Teijlingen 14 6 4 4 3728 16 Lisse 14 7 2 5 24—26 16 Gr. Floris li 3 8 17—30 6 Leiden 11 1 3 7 20—32 5 BI. Zwart 12 1 1 10 17—40 3 De uitslagen. Eerste klasse A. MarsanaCaesar 11; HeliosV. V. H. 61; ValkenburgVolharding 52; Sitfc. BoysChèvremont 42; KerkradeR. K. V. V. L. 2—1. Eerste klasse B. KolpingWilhelmina 25; D. E. V.R. K. T. V. V. 5—3; S. V. B.—Gennep 0-2; M. U. L. O.Venl. Boys 50; Brabantia Union 21. Eerste.klasse C. AchillesQuick 21ZwolleP. H. 22 DenekampN. E. O. 31. Eerste klasse D. P. V. C.—E. M. M. 2—1; S. D. O.—Sant poort 24; V. V. Z.V. I. C. 40; Wils krachtLimvio 53. Eerste klasse E. LeonidasSpartaan 02; S. J. C. G. D. A. 0—2; D. H. L.—D. E. M. 5—1; H. B. C.—Gr. Willem II 2—1. Tweede klasse O. LisseP. F. C. 12; Leiden—Teijlingen 24; Gr FlorisExcelsior 03; Lenig en SuedWilhelmus 12. S. J. C. I—G. D. A. I 0—2. Een nederlaag op eigen terrein van G. D. A. is ons wel wat tegengevallen en moge dan het ontbreken van Buigrok en Vos een kleine verschooning hiervoor zijn, toch hadden we nog een anderen uitslag verwacht, want krachtsverschil tusschen beide ploegen bestond er niet, alleen zat in <fen aanval van G. D. A. meer systeem, hetwelk begrijpelijk bij S. J. C. geheel ont brak.' Als onder de uitstekende leiding van scheidsrechter v. Haasteren wordt begon nen, worden beurtelings de doelmannen op de proef gesteld, doch gesteund door hun goede verdedigingen levert dit geen succes op. In het verdere van dezen wed strijd domineeren beide ploegen, waarbij blijkt dat beiden over een uitstekende ver dediging te beschikken hebben. In de voor hoede van S. J. C. wil het in het geheel niet lukken en bestond er geen enkel ver band tusschen deze spelers, waardoor de verdediging de aanvallen kan onderschep pen. De aanvallen der gasten waren wel wat gevaarlijker. Echter duurde het ruim eeji half uur eer zij resultaat bereikten en wel uit een misverstand in de verdedi ging maakte Hoogduin dankbaar gebruik om in te schieten (01). Met dezen stand wordt ruet bereikt. Na rust zien we een domineerend spel, waarbij de thuisclub zijn uiterste best doet om den stand gelijk te maken. De gas- tendoelman geeft echter geen schijn van kans en verwerkt subliem de op zijn doel gerichte schoten. Ook de tegenpartij laat het er niet bij zitten en bij een aanval na 20 min. spelen wordt door een S. J. C. back hands geslagen. De toegestane pe nalty wordt echter slecht genomen en naast geschoten, hetwelk een heele op luchting in de S. J. 0. gelederen bracht. Het spel bleef steeds domineerend, waar bij S. J. C. nog al eens ver opdrong, het welk hun noodlottig werd, want als de gasten een snelle aanval ondernemen, bre ken zij door alles heen en deponeert Hof stede den goed aangegeven bal in het uiterste hoekje (02). De laatste 10 mi nuten zweven de S. J. O.'ers nog al eens voor het gastendoel, doch het juiste schot ontbreek en het einde komt met een 20 nederlaag voor S. J. C. Een gelijk spel had meer de verhouding van dezen wedstrijd weergegeven, welke uitstekend werd ge leid door scheidsrechter v. Haasteren. R.K.S.V. „LEIDEN". Het eerste elftal verloor zeer onverdiend van Teylingen. De hoeveelste maal in dit seizoen is 't nu al dat de arbiter weg blijft? Wij zijn werkelijk de te] kwijt! Wanneer zal dat toch eens beter worden 1 Ons tweede verloor slechts op het nipper tje van de kampioenen der afdeeling. Goed gewerkt Leiden-reserves Het derde trok met slechts acht man naar Lisse IV, en het behoeft dan ook wel geen betoog, dat een verpletterende nederlaag het droevig resultaat dezer ontmoeting werd. Wegblijven zonder afschrijving is bene den peil, meer zeggen we er niet van De juniores speelden een voortreffelijk partijtje maar de Rood-Witten hielden met hen gelijken tred, zoodat het krachtsver schil nog steeds hetzelfde is. Rood-Wit won dus opnieuw. LEIDEN—TEIJLINGEN 2—4. De wedstrijd tusschen de Leidenaars en Sassenheimers is een slechte wedstrijd ge worden, waarin goed spel sporadisch voor kwam. Beide ploegen bezondigden zich daaraan, maar vooral de Leidenaars voor de rust. Opstellen en spelverdeelen mét de zoo noodige balcontrole waren ten eenenmale zoek, hetgeen den 20 achter stand bij de rust volkomen verklaart. De spelers troffen het niet met den scheidsreohter. De aangewezen arbiter liet op zich wachten en de invaller-scheids rechter was niet alleen heel matig, maar bovendien had hij absoluut geen kijk op buitenspel, waardoor enkele doelpunten van Teijlingen ten onrechte werden toe gekend terwijl 'n goed doelpunt van Leiden werd geannuleerd, omdat een der spelers of toeschouwers „offside" riep. Met res pect voor alle goede bedoelingenmaar men kan zoo maar niet voor scheidsrech ter spelen! Over den wedstrijd het volgende; Als te even half drie beginnen wordt gefloten trapt Leiden af, doch Teijlingen neemt dadelijk het spel in handen en vrij onver wacht komt het eerste doelpunt der gas- ten als Rotteveel goed doorzet en de Lei<L sche verdediging verrast. (01). Er is dan nog slechts vijf minuten gespeeld. Teijliiv- gen blijft sterker en de Leidsche verdedi ging heeft veel werk, voornamelijk een gevolg van het feit, dat de middenlinie teveel verdedigend werk verricht om er een groote gaping met de voorhoede ont staat. Bovendien is de balcontrole ver te zoeken en wordt er maar steeds te veel in het wilde weggetrapt, aan welk euvel ook Teijlingen mank ging, maar de gasten hadden op de Leidenaren voor, dat zij steeds actief waren en vrij spel kregen. Even voor de rust, nadat Bekkering een mooie kans door overschieten had gemist, kwam door Homan op fraaie wijze he>t tweede doelpunt (02). Na de rust pakte Leiden beter aan, doch er bleven hiaten en mede doordat d« scheidsrechter geen kijk had op buiten spel, was de stand spoedig 04. Toen kwam Leiden tot inkee Kerkvliet, die eerst in de verdediging speelde kwam weer op de middenvoorplaats en Pompe in de verdediging en spoedig hadden de Leide naars succes, dank zij een fout van den scheidsrechter (14). De Leidenaars ble ven aanvallen en nummer twee werd ge scoord, maar op den roep „offside" annu leerde de scheidsrechter het doelpunt. Kerkvliet gaf het evenwel niet op en on middellijk was hij weer voor het doel, maar werd gehaakt. De toegestane penal ty werd door Brakel overgeschoten. Een minuut voor tijd wist Lek, die rechtsbin nen was gaan spelen, met een mooien kop bal vallen 24 te maken, waarmede hek einde kwam. R.K.V.V. LISSE I—P.F.C. I 1—2. Precies 2 uur laat de scheidsrechter be ginnen en er onspint zich een gelijk op gaande strijd. Diverse aanvallen worden on dernomen, dooh de keepers geven geen par don. Als circa 20 minuten is gespeeld, ont komt het Lisse-doel nauwelijks aan een doorboring, doch het is slechte uitstel. Als de L.-keeper te ver is uitgeloopen slaat een L.-speler den bal vallende uit het doel, de toegestane penalty wordt benut en de stand is 01. Niet ontmoedigd pakt de voorhoede van. Lisse stevig aan, doch het wil niet lukken. Vermelding dient een pracht schot van L. linksbinnen, dat via de onderkant van de lat weer in het veld terugspringt. Steeds denken we Lisse te zien doelpunten, dooh het succes komt aan den anderen kant, als bij een algemeenen aanval van P.F.C. de midvoor met een onhoudbaar schot de lei ding vergroot (02). Na cenige heen en weer get rap is het rusten. Na de thee is Lisse steeds in de meerder heid, doch het juiste schot is zoek. Steeds weer zit de L.-voorhoede voor het P.F.C.- doel. Alles gaat naast of belandt in de vei lige handen van den keeper. Als na 25 minu ten spelen een L.-speler unfair wordt aan gevallen in het beruchte gebied krijgt L. ook een penalty te nemen en de stand is 12. L. aangemoedigd door dit succes, zit steeds weer voor het P.FC.-doel, dooh het wil niet lukken. Als de scheidsrechter, wel ke correct leidde, einde blaast, heeft P.F.C. iets meer dan zij verdiende. Technisch was P.F.C. de meerdere van Lisse, doch een ge lijk spel had de verhouding beter weerge geven. AJAX KAMPIOEN. Ajax behaalde een 81-overwin ning op West-Frisia en werd daardoor kampioen van haar afdeeling. Een spelmoment uit dezen wedstrijd. IN DE OMGEVING VAN NOORDWIJK is een groote slipjacht gehouden. Het parcours was niet gemakkelijk Een slootje van nog geen Meter breed, leverde voor sommigen veel moeilijkheden op. Te Enschedé had gisteren de voetbalwedstrijd ENSCHEDEHERACLES plaats. De keeper van Heracles in actie.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5