Bij Ruwe Handen Purol LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 30 JANUARI DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 3 AFDLELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. L van den Abeelen. Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottneru*, Warmonderweg 37. Zaterdag 30 Januari. 1932. Feestdag van de H. Martina, Maagd en Martelares. Een derde Romeinsche maagd, het voor hoofd gekroond met de martelaarskroon, komt de eer deelen met de H. Agnes en de H. Emerentia en haar eerepalm offeren aan het Lam. Het verlangen waardig te blijven aan haar Goddelijken Bruidegom. Die haar hart had uitverkoren, maakte haar sterk tegen alle aanvallen en de dood, en haar witts bruiskleed is gewas- schen geworden door haar bloed. Haar glorierijk lichaam rust in de kerk naar haar genoemd in Rome. Het was voorheen 'n tempel van Mars, waaraan haar naam ons herinnert- Zij ook heeft legerscharen overwonnen en haar roem gaat alle roem der afgoden ver te boven. De H. H. Mar tina is een der patronessen van Rome. Paus Urbanus VIII heeft een hymne ter harer eere gedicht. AAN ALLE KATHOLIEKE VROUWEN VAN LEIDEN. Mogen wij U allen even wijzen op 't schier onbeperkte terrein van werkzaam heden van onzen R.-K. Dioc. Vrouwenbond? Kent U allen onze afdeelingen en haar bemoeiingen Weet U dat onze Bond zich beweegt op elk gebied van liefdadigheid, van ontwik keling en ontspanning, dat onze bond is de vereeniging van en voor alle R.-K. dames Wij noemen U slechts onze afdeelingen „Hulp in de Huishouding en voor de Baby", de Missie-naaivereeniging „St. Franc. Xaverius", de Vereeniging tot steun van SiLle Armen „St. Veronica", wier doel in haar namen volkomen tot uiting komt, en ten bewijze van hetgeen boven ge zegd is. Is het nog noodig U allen op te wekken lid te worden van onzen Bond en deel te nemen aan onze actie, vooral thans, nu aller hulp en steun zoo dringend noo dig is. Gij, dames, die nog geen lid zijt van den R.-K. Vr. Bond, bedenkt, dat daar uw plaats is, dat alléén in die organisatie uw werk en milddadigheid volkomen tot hun recht kunnen komen. Laat onze oproep niet tevergeefs zijn. wordt allen lid van onzen Bond, welke plaats biedt aan allen en welke u allen met vreugde als haar leden zal ontvan gen. JAARVERGADERING. Donderdag 21 Januari 1932 in de Kleine Stadszaal. Een jaarvergadering is werkelijk iets nuttigs. Zij geeft den leden eenig idee van het werk, dat in 't afgeloopen jaar ver richt is, zoowel door den Bond in 't alge meen, als door de onderafdeelingen elk op eigen terrein. Een jaarvergadering is ook leerzaam, omdat wij een indruk krijgen en ons toet sen kunnen aan hetgeen door anderen verricht is. Maar een jaarvergadering hoeft niet eentonig te zijnDat heeft de laatstge houden jaarvergadering ons bewezen. Dank zij de uitstekende leiding van de presidente, die door haar prettigen toon een sfeer van eensgezindheid en gezellig heid wist te scheppen, dank zij de gratis verloting van een flink aantal aardige prijzen, dank zij ook het kopje thee, dat den ledeD werd aangeboden is het werke lijk een avond geworden vol afwisseling. Heel wat verslagen hebben wij aam boord van secr.esse en penningm.esse van de PropagandaclubHulp in de Huishou ding; Missienarai vereeniging; Retraite fonds; Sancta Veronica; Redactie en Eigengebouwfonds en zeker zullen velen verwonderd gestaan hebben voor wat dit jaar wederom aan arbeid gepresteerd en aan giften en bijdragen geofferd werd. Eén verslag is er niet uitgebracht n.l. dat van de werkzaamheden van de presidente. Deze werkzaamheden zijn vele, want wan neer men denkt dat zij ophouden met het leiden van bestuurs- en ledenvergaderin gen, het bijwonen van de vergaderingen der onderafdeelingen en het verzorgen van de Officieele Mededeelingen in de Ru briek, dan vergist men zich. 't Is bewon derenswaardig, wat door Mevr. Manders gepresteerd wordt en dat met een enthou siasme en durf die nooit versaagt, zooals mej. Elshof aan het eind van de jaarver gadering in een dankwoord aan Mevr. Mandeis zeide. Aan het slot van den avond vroeg Red or Reynen het woord waarin Z.Eerw. ons wees op de prijsuitdeeling die ons hierboven eens wacht. Zeker zijn er velen die een prijs ver diend hebben, voor ijver, werklust, volhar ding of goed beleid, maar mochten er hier boven ook prijzen uitgeloofd worden voor trouw vergaderingbezoek. dan zal zeker ook onze geest. adv. R. Reynen daarvoor in aanmerking komen. Met reoht mocht de presidente Rector Reynen danken voor de belangstelling die Zijneerw. steeds toont voor alles wat den Bond aangaat, en gaar ne sluiten wij ons aan bij de wensch van de pres. dat Rector Reynen ons nog vele jaren als geest. adv. ter zijde moge staan. H. M. M. v d. MEER. Secr. „SANCTA VERONICA". Dames, 4 Februari as. is er weer zit ting, Pieterskerkkoorsteeg 15. Er liggen nog tal van geknipte kleeren; ook hebben we nog wol, waarvan onderjurkjes e.d. ge breid kunnen worden. Komt u iets halen en brengt u even de door u gemaakte goederen. We vertouwen op uw hulp en verwachten u allen op de a.s. zitting. JAARVERSLAG 1931. Zooals gebruikelijk, slaan wij ook nu wederom bij het einde des jaars een blik in het verledene, om als het ware onze ba lans op te maken en onze werkzaamheden Er werden dit jaar gehouden 10 bestuurs vergaderingen en 2 Algemeene Bestuurs vergaderingen met de besturen der onder afdeelingen. De Voor- cn Najaarsvergadering va-n de besturen der Vrouwenbonden in het Bisdom Haarlem v erden bijgewoond door Mevr. Manders en Mevr. Geise, welke bei de datnes ook do retraite, die aan de Voor jaarsvergadering aansloot en te Bergen gegeven werd, medemaakten. Ledenvergadering waren er 1. In Januari was de met voorlezing van de jaarverslagen. Ter afwisseling werden tusschen de jaarver slagen eenige stukjes voorgedragen door de heeren Mank en van Oyen. 2. In Februari vierden wij ons jaar feest. Ons Toon eel trad voor 't voetlicht met een tooneelspel getiteld „De Moeder" en een klucht: „Jetje zonder zenuwen", een en ander onder leiding va-n mej. Sloot jesZonderop en Zuster Vader. Geduren de de pauze werden nog eenige dames, die nieuwe leden hadden aangeworven,, verrast met 'n kleine buleblijk. In April werd een lezing gehouden met lichtbeelden door den weleerw. pater Kruitwagen over. het leven in China. In Mei had de sluitngsavond van het "Winterseizoen plaats. Als spreekster trad op mej. Egelie om doel en werken van de Graal uiteen te zetten, terwijl na de pauze door het Meisjeskoor onder leiding van mej. Jo. Kortmann werd opgevoerd het zangspel „De Fortuinlijke Kist". In October traden op de zangklas sen van mej. Jo Kortmann., In November hield Rector Reynen een lezing over Capharnaüm. De Oudersavond werd gehouden op 9 December waar als spr. optraden de wel eerw. heer v. d. Burg uit Bergen en pastoor Vijverberg te dezer stede. V erschillende demonstraties werden voor de leden van den Vrouwenbond geven. door de Levers' Zeepmaatschappij door Calvé door de Koninklijke Pellerij Mer- cunus 4e. door het Nederl. Fabrikatenhuis; 5e. door de firma Sluis 6e. nogmaals door de Levers' Zeep maatschappij met haar nieuwste artikelen. Bij wijze van proef werd een reeks thee middagen georganiseerd waarvan middag gehouden werd in November waar op Ellen Russe een causerie hield moderne litteratuur. Voor de kfiideren der leden werd kindermiddag gehouden. Opgevoerd werd het zangspel Lentebloemen. Tusschen de bedrijven werden de kinderen getracteerd en ten slotte werden allen met een cadeau tje verrast. Voor de 2e maal heeft onze Vrouwen bond actief deelgenomen aan de Bede vaart naar Noordwijk ter eere van Jeroen50 leden met 30 bruidjes brokken mee. Op verzoek van het Centraal Bureau voor R.-K. Vr. Bonden in Nederland wer den de leden via de Rubriek opgewekt deel te nemen aan de Internationale Bidweek van 1825 Januari. Op initiatief v. d. Internationale Uni> van R.-K. Vrouwenbonden werd een Al gemeene H. Communie voor de leden uit geschreven om eerherstel te brengen aan God, die in Zijn plaatsbekleeder, den Paus, zooveer gehoond en vervolgd wordt. Deze Algem. H. Communie had plaats in de ka pel van het Elisabethziekenhuis waar on ze geest, adv een plechtige H. Mis droeg en een opwekkende predikatie hield. Gebedsformulieren met portret van Z. H. den Paus waren te voren aan alle leden toegezonden. Ter gelegenheid van het jaarfeest werd in de kapel v. h. Elisabethziekenhuis een H. Mis opgedragen voor de leden van den Vr. Bond. waarna toewijding der leden aan Maria. Voor de zielerust van mej. werd een H. Mis opgedragen in de Lorle- wijkskerk, terwijl 5 H. Missen werden op gedragen voor de overleden leden van den Vr. Bond. Bij de opening van het Winterseizoen werd een Plechtig Lof gehouden in de ka pel van het Elisabethziekenhuis met toe spraak door Rector Reynen. De kas van het Eigengebouwfonds werd versterkt door de opvoering van „Lente bloemen" en „Kloris en Roosje" bij het be gin van het jaar. Ook mocht de presidente voor dit doel ƒ22.50 aan giften ontvangen. Verdere in komsten voor dit fonds waren: de kaart jesverkoop bij aanbieding van de lidmaat schapskaarten. eenige maandelijksehe bij dragen door leden en de inhoud van de bus die na eenige ledenvergaderingen rond ging. De Rubriek verschijnt nog steeds trouw elke 14 dagen, brengt alle leden op de hoogte van de werkzaamheden en verga deringen, houdt de belangstelling levendig voor de onderafdeelingen en brengt con tact tusschen bestuur en leden. Het bestuur heeft eenige wijziging on dergaan. In de plaats van mevr. Fehmers ■erd gekozen Zusters Peperzak. Herko zen werden mevr. Manders en mevr. Me- lief. Door vertrek van mevr. v. d. Hart ontstond een vacature, waarin nog niet is voorzien. Het bestuur is als volgt samengesteld: Gest. Adv.: Reetor Reynen; presidente: mevr. J. MandersVermeulen; viee-pres.: mej. J. v. d. Laan; secr.esse: mej. H. v. -d. Meer; 2e secr.esse: mevr. C. Creyghton Léautard; penningm.esse; mevr. J. Witte Hessels'; mevr. G. GeiseStaphorst; mevr. MeliefTersmette mevr. C. Gibbonv. Heuvel; Zuster Peperzak. Door de tijdsomstandigheden, zoowel als door overlijden en vertrek naar elders is het ledental tot onzen spijt teruggeloopen tot 475. Hiermede is ons Jaarverslag ten einde en hebben wij u de werkzaamheden van het afgeloopen jaar voorgelegd. Dit werk schenkt niet altijd voldoening en vindt niet altijd waardeering. omdat niet ieder een sociaal voelend is en niet iedereen haar tijd begrijpt. Gelukkig hebben onze pioniersters, de vroegere presidenten met haar bestuurs leden en leden dien wel begrepen. Aan haar danken wij 'n schaar van vrouwen die werken voor de Missie zoowel als op charitatief en godsdienstig gebied. Waar andere steden, door de huidige crisis ge dwongen. zich opmaken om in dezen tijd de kleedingvoorziening en de zorg voor moeder en kind in de minderbedeelde ge zinnen ter harte te nemen, daar kunnen wij steunen onze ijverige onderafdeelingen die in dit opzicht haar sporen reeds ver diend hebben. En mogen er ook al velen zijn; die de sociale taak van den Vrouwenbond niet begrijpen, dan kunnen wij "met trots wij- op de bloem der vrouwen uit onzen bond die werken op charitatief terrein OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Biddag. De Internationale Unie van R. K. Vrou wenbonden heeft aan alle aangesloten bon den en vereenigingen verzocht een biddag met Algemeene H. Communie te doen houden óp 2 Februari a.s., de openings- n de Ontwapeningsconferentie, sa men vallend met het .eest van Maria Lichtmis. Het Centraal Bureau van R.-K. Vrouwenbonden brengt dit verzoek na mens het bestuur der Federatie ter ken- i de afdeelingen, -die ongetwijfeld alle zonder uitzondering haar medewer king zullen willen geven aan dit aller voornaamste gedeelte van de Vredesactie. Want wat baat het menschelijke werk, wanneer God er Zijn zegen niet aan geeft? Jaarfeest. Donderdag, 4 Febr., des avonds te 8 uur zal het jaarfeest gevierd worden in de zaal van café „Zomerlust". aan den Stationsweg. Optreden van de tooneelclub van „Pe ter Kanis". Programma: „Het verstopte pleegkind". Pauze. Cabaret. Leden hebben op vertoon van lidmaat- schapskaart vrijen toegangintroducties (ook heeren) tegen betaling van 0.50. Plaatsbespreking aan de zaal van „Zomer lust" k 0.10 op Zondag 30 Januari a.s., van 122 uur. Theemiddagen. Woensdagmiddag, 3 Fe bruari a.s. te half drie zal de derde theemïd dag gegeven worden in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk". Mejuffrouw Strengers uit Amsterdam -komt spreker over: „Montessori-opvoeding in het huisge- ":n." H. Mis. Zondag. 7 Februari, te 9 uur ordt er voor de leden een H. Mis opge dragen in de kapel van het Sint Elisa bethziekenhuis. Hooigracht 15. Allen toe gankelijk voor de leden. Wachtuur van het H. Sacrament. Deze onderafdeeling ontplooit weer nieuwe werk zaamheid. Ze is thans parochieel inge deeld. In elke parochie hebben drie da mes de leiding op zich genomen en zorgen voor de verdeeling der biduren bij de uit stelling van het Allerheigste, op eerste- Vrijdagen en aanbiddingsdaeen en bo het 40-urengebed. De leden dezer onderaf deeling zullen hieromtrent binnen korten tijd persoonlijk een schrijven ontvagen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij de presidente, mevr. J. MandersVermeu len. Oesstceesterlaan 12. Tel. 292. mej. Th. Elshof. Hnoeewoerd 86 en mevr. J. Witte Hessels. Hoogewoerd 179. Geeft in grooten getale op, om u op de vastgestelde doven een half uur af te zonderen bij het Allerheiligste Sacrament tot eerherstel aan God. Excursie. De excursie naar de Margari ne-verkoopcentrale te Rotterdam, waaraan 31 dame' heTibeo deelgenomen, hsd een zeer prettig verloop. In een volgende rubriek zal hierop na der worden teruggekomen. De ontvangst door mevrouw H. M. Sternefeld aldaar was zeer hartelijk, de bezichtieine onder ha.T- leiding was zeer leerzaam en de verschil lende proefjes. daaV haar bekwame hand in ..Sanella" gebakken, waren bijzonder smakelijk. Bij bet afscheid mochten wij de toeze? sine ontvanven. dat. wanneer een voldopnrl aantal dames dit verlangen, zii zich f"" sreheel voor toelichting bii een excursie be schikbaar zal stellen. Dames, die dus aan een nieuwe excursie willen deelnemen, kun nen zich daarvoor bij het bestuur opgeven. KALENDER DER WEEK N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 31 Jan. Zondag, genaamd Sexagesima. Mis: Exsurge. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Petrus Nolascus, Belijder. Credo. Prefatie v. d. Allenk. Drieëenheid. Kleur: Paars. Bij ons H. Doopsel heeft God het goede zaad van het H. Geloof in ons hart gezaaid, 't Is opgebloeid, maar eerlijk erkennen wij, dat het door velerlei en verschillende le vensomstandigheden (weelde, levenszorg, verkeerde genoegens) niet dié vrucht draagt, die kan en moet verwacht worden. (Evangelie). Mji.w, wij leven niet altijd uit en door ons geloof. Onze zonden indachtig, bidden wij daarom in den Introitus: „Öta op o Heer en help ons" (het H. Geloof be ter te beleven). Een heerlijk voorbeeld van geloofsleven is de H. Paulus. Zeer veel heeft hij ge daan, zeer veel heeft hij verduurd voor het geloof. Gedwongen en met tegenzin verhaalt hij daarvan in het Epistel. Dat moet ons prikkelen tot navolging, ons aan sporen er iets voor over te hebben, om de gevaren en moeilijkheden, welke den uit bloei van ons geloof naar buiten en de ge loofsbeleving kunnen belemmeren, moedig te weerstaan en te overwinnen. Daarbij moge God zelf onze sterke hulp (Graduale, Tractusj, de leeraar der heidenen (fcit. Pau- iusj onze beschermer zijn (Gebed). Met het grootste vertrouwen op Gods bijstand en genade offeren wij ons voornemen op, om steeds de paden des Heeren te bewan delen (d.w.z. de geboden te onderhouden, te leven volgens het geloof) God geve ons de volharding (Offertorium). En door de heilzame offerande der H. Mis moge Hij voortdurend onze harten met nieuwen moed bezielen en versterken. (Stilgebed; Post- communio). MAANDAG 1 Februari. Mis v. d. H. Ig natius, Bisschop en Martelaar: Mihi autem. Kleur: Rood. Onder keizer Trajanus werd de H. Ig natius naar Rome gevoerd om voor de wilde dieren geworpen te worden. Een gloeiend verlangen naar het martelaar schap bezielde hem, zooals blijkt uit zijne brieven onderweg naar Rome geschreven aan verschillende parochies. Toen hij de leeuwen hoorde brullen sprak Ignatius deze heerlijke woorden: „Tarwe ben ik voor Christus. Door de tanden der wilde dieren zaf ik worden gemalen, opdat ik een zui ver brood worde". (Communio). Ignatius stierf in 107. DINSDAG 2 Febr. Feestdag van Maria's Zuivering of Maria Lichtmis. Mis: Suscepi- mus. Credo. Prefatie van Kerstmis. Kleur: Wit. Vandaag worden kaarsen gewijd en ont stoken in de processie gedragen als eerbe toon en lief debe wijs aan Christus, Dien Simeon voorspelde als „het Licht ter ver lichting van het heidendom". N.B. Bij de kaarsenwijding en de proces sie Kleur: Paars. „De wortel van Jesse heeft gebloeid, de ster van Jacob is opgegaan. Een Maagd bracht den Zaligmaker ter wereld (voor dit alles) loven wij U Heer, onze God". WOENSDAG 3 Febr. Mis v. d. H. Bla- sius, Bisschop en Martelaar: Sacerdotes Dei. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. DONDERDAG 4 Febr. Mis v. d. H. An- dreas Corsini, Bisschop en Belijder: Sta tuit. Kleur: Wit. In zijn jonge jaren vroom en verstandig opgevoed, helde Andreas toch langzamer hand over naar het kwaad, waarom hij be rispt werd en vermaand door zijne moeder. Getroffen door hare vermaningen en ver nomen hebbende, dat zijne ouders hem aan Maria hadden toegewijd, trad hij in de Orde der Carmelieten en leefde, ondanks vele en velerlei bekoringen, als een heilig kloosterling. Hij stierf als bisschop van Fiësole in 1873 op den dag, hem door Ma ria voorzegd. VRIJDAG 5 Febr. Mis v. d. H. Aflatha, Maagd en Martelares: Gaudeamus. Kleur: Rood. Op het eiland Sicilië, waar zij ook gebo ren was, werd de H. Agatha, na gruwzame martelingen ter dood gebracht voor haar geloof en hare maagdelijkheid. Vóór hare lichamelijke kwellingen vroeg haar de prae tor van het eiland: „Schaamt gij u niet, gij, die van adelijke geboorte zijt, om het vernederend slavenleven der christenen te leiden?" Agatha antwoordde: „De christe lijke nederigheid en slavernij zijn veel kost baarder dan koninklijke schatten en trotschheid". N.B. Wegens den eersten Vrijdag is ge oorloofd een Votiefmis v. h. H. Hart van Jes-us. Mis: Cogitationes, Credo. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. ZATERDAG 6 Febr. Mis v. d. H. Titus, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed v. d. H. Dorothea, Maagd en Martelares; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. De H. Titus, bisschop van Creta, was een leerling en metgezel v. d. H. Paulus en den grooten Apostel bijzonder dierbaar om zijn ijver in het verkondigen van het H. EVangeiie en om zijne getrouwheid. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in boven staand en kalender, be halve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Ludovica Albertoni en Paula van Gambar-Costa, Weduwen; 3e gebed v. d,. H. Petrus No lascus. MAANDAG. Mis v. d. Z.Z. Eustochium en Viritliana, Maagden: Virgines. 2e ge bed v. <L H. Ignatius. Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. Z. Mattheüs, Bisschop en Belijder: Sacerdotes, 2e gebed v. d. H. BLasius; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. H. Jozef van Leonessa, Belijder: Justus. 2e gebed v. d. H. Andres Corsini. VRIJDAG. Mis v. d. H.H. Petrus Bap- tista en 22 Gezellen, Martelaren; Per pa- tientiam. 2e gebed v. d. H. Agatha. Amsterdam. ALB M. KOK, Pr. BROEDERS-CONSREGATIE 0.LVR0ÜW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die aeiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager Om- derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. WOLKENKRABBERS Volgens een pas versohenen statistiek worden de menschen steeds langer. De menschheid verandert nog immer, Nooit wordt die verand'ring gestuit, De kind'ren beginnen met groeien Maar scheiden er niet meer mee uit. En zelfs- wie verand'ring op prijs stelt Wordt nu toch een klein beetje bang, Wij worden hoe langer, hoe langer, Straks worden wij hopeloos lang. De statistiek heeft het bewezen: De menschheid blijft groeien, gestaag, Straks groeien we boven het dak uit, Straks vallen we dubbel omlaag, Straks worden we lang, dun en lekker, Strak n we zoo slank als een den, Straks ben ik heel blij en gelukkig Dat 'k maar zoo'n klein dikkertje ben. Als dat nog een poosje zoo doorgaat Dan zijn wij onmenschelijk groot Dan eten wij hoog uit de boomen En lessohen de dorst uit de goot. Dan hebben wij boven mooi weder En stormt hét beneden misschien, En mist het, dan kun je de straten Waarlangs je dan loopt niet meer zien. Maar als we een watersnood krijgen Dan is er ook weinig bezwaar, Al wast dan het water vijf meter Dan is er nog steeds geen gevaar. Al gaan- we dan even naar buiten Wij zijn voor het water niet bang, Het komt maar tot aan onze kuiten, Wij zijn immers hopeloos lang. Het zal nog wel eventjes duren, Maar 't komt, dat gelooft u toch wel, Wij zijn wolkenkrabbers- aan 't worden, Wij groeien te hoog en te snel. En krijgen dan later je kind'ren In 'n ritje op je schouders eens zin, Dan zegt Vader, slechts als tijd heeft, Vooruit dan maar, klim er maar in. TROUBADOUR-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6