H. Ril. PIERROT Opruimêng UIT DE RIJNSTREEK AGENDA a Firma G. H. MAAT - WIJNKOOP£RIJ ZATERDAG 30 JANUARI DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 WAALS voor Katoen Wit katoen 0 071/l Wit lingerie-katoen, prima kwaliteit, bijzon der soepel en onopgemaakt 0.16", Dezelfde kwaliteit in diverse lingeriekleuren indanthren ni8 WAALS voor Flanel Gestreepte pyamaflanel o.lO Effen lingerieflanel in vele lingeriekleuren indanthren 0.17V» Jaeger flanel pracht kwaliteit zeer bijzon dere reclame o.25 Witte wollen flanel fabrikaat B. K. 0.47 I WAALS voor Schortenstof 0.21 J Cretonne voor schorten 100 c.M. breed, WAALS voor Graslinnen Graslinnen 150 c.M. breed Coupons van 10 el voor 3 lakens van zeer j mooie dessins, kleurecht0.31 solide graslinnen 150 c.M. breed 2.30 Uni cretonne 80 c.M. breed, 20 kleuren, in- Imitatielinnen voor lakens 0.19 j danthren0.23 Coupons van 91/* el voor 3 lakens van mooie Satin pompadour, tallooze fraaie dessins en zware kwaliteit congolinnen1.80 J kleuren, alle waschecht 0.39 WAALS garandeert dat alle btf WAALS gekochte manufacturen solide zijn en tevens spotgoedkoop. U koopt bij ons het beste en voor- deeligste. 2931 NOOTDORP. Nootdorpsche Eierenveiling. Deze week hield de Nootdorpsche Eierenveiling haar algemeene jaar- en feestvergadering in het veilinglokaal van den heer C. M. Sluys. De voorzitter, de heer C. v Leeu wen, opende deze vergadering met een hartelijk welkom. De secretaris, dheer J. C. v. d. Helm, deed voorlezing van notu len en jaarverslag; deze werden onveran derd goedgekeurd en in dank vastgesteld. Uit laatstgenoemd verslag bleek, dat dit jaar waren geveild 106.515 kippeneieren, 13457 eendeneieren, 98 ganzeneieren, 199 krieleieren en 58 kievietseieren. Totaal 420.318 stuks eieren. In het afgeloopen jaar werd geveild voor een totaal bedrag ▼an ƒ20925.91. Het vorige jaar waren twee premies beschikbaar gesteld een voor de grootste aanvoer van eieren, en een voor het meeste aanvoer van pluimvee, welke behaald was door A. van Leeuwen met 84 stuks. Deze premies werden uitgereikt. Nu werden op voorstel van den heer A. Jansen twee premies vastgesteld, een voor de grootste aanvoer van eieren, en in- plaats voor de grootste aanvoer van pluim vee een voor het grootste bedrag, dat aan pluimvee geveild werd. De penningmeester, de heer A. v. Leeu wen, deed rekening en verantwoording over het door hem gehouden financieel be heer, hetwelk ook werd goedgekeurd. De algemeene bepalingen werden gelezen en met een kleine opmerking goedgekeurd. De commissieregeling werd onveranderd goedgekeurd. De voorzitter dankte de in zender voor het groote vertrouwen, in d° commissie gesteld, en zal trachten de eieren en diversen, voor den hoogst hoee- l,;ken prijs aan den man te brena-en. Sor. dankte ook zijn mcdecommissieleden, voor de pleizierige samenwerkine dit jaar ondervonden, in het bijzonder de heeren Jac. de Vreede en W. de Vreede voor de hulp van hen ondervonden. Er werd thans een collecte gehouden, we'ke opbracht f 10.90. Van de rondvraag werd geen gebnpl' gemaal t De heeren A. v. Leeuwen, J. C. v. d. Helm en C. M. Sluys dankten den voorzitter voor ziin groote steun en de le den vonr het groote vertrouwen. Zooals de voorbaande jaren werd den leden dezen avond gratis consumpties aan- gr-boden en waren een aantal prijzen be sch'Vbaar eesteld. die in den loop van den a-ond "-erden verloot en aan de winnaar* v:*""»re'Vi. Voor de mueit-nir. attract-'" we^d gezorgd door het trio Visser uit Delft terwül de heer O. Verhulst af wisse l'oe bracht door eenige komische voor d-a ebt en. welke goed in den smaak vielen OEGSTGEEST. Crisis-Comité. Na de gehouden collecte werden de navolgende giften ontvangen: N.N. f 10; Bridge clubje f 15; Giro Mevr. V. f 10; Busjes café's f 10.54 1/2; Prof. Dr. M. f 7; Giro Mevr. W. f 5; Mevr. B. f5; Dr. J. f 5: Fara. M. f 1; Maandelijksche bij drage fam. G. f 5; Maandelijksche bijdrage fam. M. f 2; In de brievenbus penning- mesetere8se f 50; Gymnastiekvereniging O.G.A.V. f 10. Bovendien ontving het Comité enkele gif ten en toezeggingen van goederen. Steunt vooral door vasté periodieke bij dragen, opdat het Comité een veste finan- cieele basis krijge. Het giro-nummer is 188636. TER AAR. Spreekuur burgemeester. Daar het meerdere malen is voorgevallen, dat ei een misverstand heersoht omtrent de vas té uren waarop de burgemeeeter te spreken is, is het niet overbodig nog eens mede te deelen, dat deze uren indArtijd zijn vast gesteld op Maandag en Donderdag van 118 uur. Mochten er dringende omstan digheden zijn, dan kan men zich ook op an dere dagen en tijdstippen zich hiertoe aan melden. Uitstel gemeenteraad. Wegens ziekte van den gemeente-secretaris is de Raads vergadering verdaogd naar Woensdag 3 Februari. Het Gezellen-Vastenavondfeest. Het jaarlijksche Gezellen-Vastenavond-feest zal dit jaar gehouden worden op Maandag 1 Februari. Er wordt alles in het werk ge steld, om dezen avond zoo pleizierig moge lijk te maken. Wat het f eestprogram alle maal bevat willen wo niet verklappen, maar dat het een fijne avond zal worden staat als een paal boven water. We twijfe len er dan ook geen oogenblik aan dat alle leden, ruim 100, present zullen zijn, Maar.... eerst geen we allen naar de Con gregatie die om half even begin. Begin goed, alles goed. Laten we dit vasthou den. Geboren: Cornell's Christianus z. v. H. P. Heemskerk en Ubink. Cornelis Johannes z. v. Joh. Hoogervorst en van Zaal. Overleden: Jacoba van Hemsber- gen 77 j. echtgen. van C. Schraverus. Jo- manna H. van Veen 7 maanden dochtei La van Veen. Gevestigd: D. E. de Rooy, van Bergschenhoek. O. J. M. Balvert, van Uithoorn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw .Landstorm. De jaarlijksche propaganda avonden van den Bijz. Vrijw. Landstorm zullen plaats vinden op Maandag 8 en Dinsdag 9 Februari in de St. Josephzaal, Als spreker zal optreden de heer R. Borde- wijk, lid van de Gew. Landstorm-Commissie Z.-H. West. De avonden zullen voorts afge wisseld worden door een filmvertooning en muziek. Gevonden voorwerpen. 2 portemonnaie's met inhoud, omhulsel van een veldflesch, bruinlederen damestaschje, eenige geldstuk- BODEGRAVEN. SCHIETWEDSTRIJD „WILLEM TEL". Stand op Vrijdagavond. Buks. Vrije Baan: J. F. van Bekkum, Oudenrijn, 90; Rikkers, Ermelo, 90; J. Arends, Rhenen. 90; J. Schuur- huis, Ede, 90; T. C. v. Rest, Loosduinen, 90; C. v. d. Kruk, Monster, 90; Adr. A. Saers, Rotterdam, 90: Bar. Toest, v .Amerongen .90; W. K. Zonneveld, Rotterdam 90; A. Landa, Hoek van Holland, 90; A. Mondria, Ermelo, 90; Joh. Vermeer, Loosduinen, 90; J. Hoogen- doorn, Loosduinen, 89; J. J. Kool, Rotterdam, 89; A. Dekker, Wassenaar 89; A. Berkouwer, Maassluis 88; J. Schoenmaker, Loosduinen 88; C, A. A. Servaes, Rotterdam 88; C. Berkou wer, Maassluis 88; W. Valenburg, Wassenaar 88; N. C. Teeuwen, Oudenrijn 88. Personeele Baan: J. F. v. Bekkum 50; A. Dik Wassenaar 49 46; T. C. v. Rest, Loosduinen 4850; Rik kers, Ermelo 48—48; F. Hollander, Delft 48 43; N. C. Teeuwen. Oudenrijn 48; T. W. v. Luijk, Loosduinen 4743: G. Velthuis, Ede 4743; C. v. d. Kruk, Monster 4648; A. Mondria, Ermelo 46; J. Arends. Rhenei. 46; C. v. Tol, Wassenaar 46; J. Broomberg 45; Zandschulp, Ede 45; A. v. Rossum, Rotterdam 45- Joh. Vermeer, Loosduinen 45; J. Hoogen- doorn, Loosduinen, 45; P. Kabel, Maassluis, 44; J. Leerda, Hoek van Holand 44; J. Schoenmaker, Loosduinen 44; A. Scherpen- zeel, Wassenaar 44; A. Landa, Hoek van Hol land 44; A. Berkouwer, Maassluis 43. J u b i 1 e u m-B aan: Rikkers, Ermelo 50 :v. Rest. Loosduinen 49; Adriaans. Rotterdam 49; A. Landa. Hoek van Holland 48; W. K. Zonneveld, Rotterdam 48; W. Rijnbende, Rotterdam 48; A. Berkouwer, Monster 47. Dagprijs Buks: A. Dekker, Wassenaar 60. Vaste Baan:. Rikkers, Ermelo t'46; A. Dekker, Wasse naar 145; J. J. Kool, Rotterdam 144; W. Val kenburg. Wassenaar. 143: J. F. v. Bekkum 143; T. C. v. Rest, Loosduinen, 142; C. Ber kouwer 142; C. v. d. Kruk. Monster 141; Ba ron Taets van Amerongen. Oudenrijn, 140 130; G. J. IJpelaar, Voorschoten 140130. K.S.O.-Geweren. V r ij e Baan: T. F. Oskam, Waarder 108; A. V. Mijs Al phen 108; A. Veelenturf, Bodegraven 108; H. Gcbel, Bodegraven 108; J. Alewijn. Rotter dam 108; A. Bruijnes, Alphen 108; J. M. Brok king, Jaarsveld 108; M. Valkenburg, Wasse naar 108: J. Hoogendoorn, Bodegraven 108; A. Saers. Rotterdam 108, P. Borghouts. Rot terdam 108; A. Kroon. Alphen 108; A. M. Vink, Bodegraven 108; C. A. A. Servaes. Rot terdam 108; C. Teekess, Bodegraven 108; H. Schoo, Bodegraven 107; A. Koopman, Rotter dam 107; F. Baan, Alblasserdam 107; L. Adri aans, Rotterdam 107. Personeele Baan: A. Bruijnes Alphen 57; Joh. Vermeer, Loos duinen 5710; J. Noord, Voorschoten 5710; H. Gobel Bodegraven 5711; D. Boef. Bode graven 57; J. Hoogendoorn, Bodegraven 57; J u b i I e um-B aan: A. C. Mijs, Alphen 60; M. Valkenburg, Was senaar 60; H. Gobel, Bodegraven 59; M. Dol- lard, Rotterdam 59; G. J. IJpelaar, Voorscho ten 5960; T. Noomen, Rotterdam 59; A. Vee lenturf, Bodegraven 59. Dagprijs K.S.O.: A. Veelenturf, Bodegraven, DE L. T. B, HERLEEFT. Een nieuwe aldeeling onder groote belang stelling opgericht. In het Patronaat had de oprichtingsverga dering plaats van een afd. Bodegraven van. den L. T. B. Aan den oproep tot de boeren om deze vergadering bij te wonen hadden velen gehoor gegeven, zoodat kapelaan van Kessel met genoegen de bijeenkomst kon openen. Na een korte inleiding over lijden en afsterven der vroegere afdeeling, sprak hij de hoop uit, dat er een nieuwe afdeeling zou verrijzen,^ krachtiger dan ooit te voren. Hij gaf dan ook gaarne het woord aan den afge vaardigde van het hoofdbestuur, den heer Ir. Dekker uit Haarlem, secretaris van den Bond. Deze zette in het kort doel en streven van den R.K. Boerenbond uiteen, waarbij de be langen moreele zoowel als finantieele niet vergeten worden. De Dioc. Bond heeft 6500 leden. Katholiek georganiseerd zijn iu Neder land 750.000 leden, de neutralen telen 50.000 leden. Onze Holl. Mij van Landbouw telt 7500 leden. Spr. zegt dus met zekere trots, dat de Katholiek georganiseerden absoluut niet behoeven achter te staan bij de neutralen. De nood van vele boeren voert velen dezer in handen van lieden die, wat godsdienst be treft, lijnrecht tegen ons staan. Zij behoeven niet geholpen te worden door soc. of anar chisten, we kunnen het zelf wel. De bond helpt mee in den strijd tegen de Tuberculose. Melkcursussen worden er vele gegeven. Maatregelen worden voorgesteld te gen den invoer van Deensche boter en Ar- gentijnsch en Deensch vleesch. Een L. T. B.-Pachtcommissie treedt vaak bemiddelend op tusscher Kerk of Armbestuur en pachters. Een boekhoudbureau steunt de leden bij het opmaken der bedrijfsresultaten voor vermogens en inkomstenbelasting. Een voorlichtingsdienst beantwoordt vragen op allerlei gebied, geeft lezingen, houdt film avonden. De onderwijsvereeniging heeft de zorg voor goed onderwijs, waardoor werd opgericht R.K, Lagere Land- en Tuinbouwscholen te Voorhout, Beverwijk, Grootebroek, Span broek en binnen korten tijd te Roelofarends- Cursussen worden gegeven over voedings- en bemestingsleer. Weldra zullen opgericht worden de ambulante of „wandelende" Huis- houdcursussen voor boeren- en tuindersvrou wen eri meisjes. Een ongevallen- een ziekte- zekering, een inkoopbureau van kunstmest en veevoer, het zijn alle degelijke instellingen van den L. T. B. Nog bestaat een Bedrijfs- raad, een organisatie van werkgevers en werknemers, die in geschillen vaak veel goeds heeft tot stand gebracht, Resumeeren- de durft spreker onvoorwaardelijk de conclu sie te aanvaarden, dat de L. T. B. recht van bestaan heeft en niemand er zich voor be hoeft te schamen lid dier organisatie te zijn. En dat voor 4.50 contributie per jaar. Kapelaan van Kessel dankte Ir. Dekker hartelijk voor de gesproken woorden en het deed hem goed weer eens te vernemen welk I groot nut de L. T. B. kan doen. Hij gaf nu gaarne het woord aan vragers, de heeren Stolwijk en Veelenturf. De eerste stelde eeni ge vragen omtrent een Ministerie van Land bouw, de tweede sprak meer een woord ter opwekking lid en getrouw lid te worden. Na gehouden verkiezing uit le opgegeven leden werden tot Bestuursleden gekozen ver klaard de heeren A. de Vos. voorzitter, en Vernooij, Veelenturf. G. Veldhuizen. M. Stol wijk en 2 plaatsen in reserve voor de Meije. Een dankwoord nog en we gingen huis- Hanze-feestavond. De gebruikelijke jaarlijksche feestvergadering van de Hanze, we'ke Donderdag werd gehouden in Hotel v. Rossum is in alle deelen zeer geslaagd. Na een openingswoord door den voor zitter, den heer A. R. v. d. Heyden, werd door de tooneelclub T.A.V.E.N.U. uit Gouda ougevoerd het blijspel „Doortje Spier" van Henri Nauw. De inhoud van het stuk ging over het huren van dienstbode!s of dit man nenwerk of vrouwenwerk was. Het was een aaneenschakeling van kluchtige scènes, die de vele aanweizgen eens heerlijk hebben doen lachen. Na het stuk werden een drietal prijzen, die met de winkelweek niet waren afge haald verloot, waarop een zeer geanimeerd bal plaats 'nad.' Een zeer goede muziek van de B.N.C.W.-Band uit Bouda wist de goede stemming, we'ke dan geheelen avond in de zaal heerschte, er nog een poosje in te hou den. BOSKOOP. Tooneeluitvoering. Dinsdag 26 en Woensdag 27 Januari j.l. heeft de R.K. Too neelclub ,.St. Genesius", onderafdeeling van de St. Josephgezellenvereeniging, een uitvoe ring. gegeven welke wederom zeer goed ge slaagd mag heeten. Beide avonden werden geopend >met een welkomstwoord door de praeses der gezellen- vereeniging., kapelaan Hofstede, waarna de regisseur, de heer Robben, een uiteenzetting gaf van de te spelen stukken. Voor de pauze werd opgevoerd een satyre in 3 bedrijven, „Der Waarheid Spiegel" van Jos Reusel, een stuk dat zeer goed gespeeld werd, en ook wel in de smaak der aanwezi gen viel, ondanks het feit, dat het door allen misschien niet evengoed begrepen werd. Na de pauze werd gespeeld een blijspel in 2 bedrijven „Baron von Fraschbein" of „Het Levend Portret". Bij dit stuk werden de lach spieren danig in beweging gebracht. Het ge zellig strijkje zorgde voor het muzikale ge deelte. De grime werd verzorgd door de fa. Hoppenzak uit Leiden. Onder de pauze werd een verloting gehouden van eenige houtsnij werken ten bate van de Kerk. Kapelaan Hofstede sprak tenslotte een woord van dank aan allen, die hadden mede gewerkt om deze avonden zoogoed mogelijk te doen slagen, hetgeen volkomen gelukt is, dank zij vooral de uitstekende regie van den heer Robben. HAZERSWOUDE. „Onderling Hulpbetoon". De jaarlijk sche ledenvergadering van de Vereeniging „Onderging Hulpbetoon" werd Donderdag avond gehouden in het lokaal Salvatori, bij gewoond door 70 leden. De Voorzitter, de heer W. Slootweg, opende met een welkomstwoord en gaf een blik op den toestand der vereeniging in het afgeloopen jaar. Met genoegen kon worden geconstateerd, dat de toestand gunstig kan heeten, daar het ledental steeds stijgende is, en de kas mag sluiten met een voordee- lig saldo. In 1931 wanen een drietal leden aan de vereeniging door den dood ontvallen. Met den wensch dat de bond van saamhoorig- heid steeds meer zal worden gevoe'd en Gods zegen mag rusten op den arbeid, be sloot de voorzitter zijn openingswoord. De secretaris, de heer W. J. Dekker, las de notulen, die werden goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester, de heer Jac. van Pij len, gaf een financieel overzic-ht. De ont vangsten bedroegen met inbegrip van het saldo der vorige rekening,- zijnde f 1970.S4 1 2. de som van f 3241.74 1/2. de uit gaven f 1727.26, alzoo een batig saldo van f 1517.48 1-2. Aan ziekenge d was uitgekeerd een bedrag van f 1496. De commissie voor controle bracht bij monde van den heer G. Slootweg rapport uit, waarbij bleek, dat al les accuraat in orde was bevonden. De voorzitter bracht penningmeester en commissie een woord van dank. Overeenkomstig een voorstel van het be stuur werd de uitkeering bij ziekte in 1932 vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren W. Slootweg, W. F. Lourwers en H. Müller met bijna algemeene stemmen herkozen. Tot lid der commissie voor het nazien der boeken van den penningmeester voor 1932 werden aangewezen de heeren H. Vos en S. van Tol en als plaatsvervangers de heeren M. van der Haven en M. Krijgs man. Hierop had reglementswijziging plaats en werden verschiTende artikelen, na gehou den bespreking, volgens bestuursvoorstel vastgesteld. Na eenige mededeelingen van het be stuur sloot de. voorzitter met een woord van dank voor de trouwe opkomst, de vergade ring. NOORDEN. .Uitvoering. Donderdagavond gaf de tooneeivereeniging „Gaecilia" haar vasten avond-uitvoering voor een voile zaal.. Opge voerd werd „Samson en Moot als wonder dokters", loucht in drie bedrijven. Het stuk werd door tien personen opge voerd en de rollen waren in goede handen. Er werd naar aller genoegen gespeeld; dit bewees na elk bedrijf wel het applaus dat de spe.ers mochten ontvangen. Vooral Nico Le.iveld, die de hoofdrol vervulde, en Joh. Pieterse, zijn assistent, waren twee uitge zochte krachten. Na de pauze kregen we te hooren een Caecilia-potpourri, voorgedragen door alle leden, welk stuk heel goed werd afgespee.d. Moge de toonee'. vereeniging Ca ecilia" nog in krachten toenemen en nog vele pret- tige avonden geven aan de Noordensche burgerij. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. F. van der Stoel om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine op een wei land gelegen nabij de De Genestetsbraat; b. P. L. Groen in 't Woud om vergunning tot het oprichten van een metaaldraaienj in het aan de Hoef straat No. 75 grenzende gedeelte van het perceel Jan van Hout kade Na. 19c-19d, gelet op de artikelen 6 en 7, geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 13en ïebruan 1932 des voormiddags te half elf uern in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal wor den gegeven om bezwaren tegen deze ver zoeken m te brengen. Zaterdag, Dioc. Vereen, van R.-K. Bijz. Onderwijzers, afd. Leiden en Om streken, Hotel „Den Burcht", 6 uur. Zondag. „Tropenaded", Leidsche Schouw burg, 8 uur. De Zondagsdienst te Leiden wordt waar genomen door de doktoren: Janssens, Veldhuijzen, Poortman en Hovens Gréve. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan. a.s. waargeno men door apotheek: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807. Zie in onze GROOTE MAARSMANSTEEG 14 Horlogemaker de speciale koopjes in BRONZEN GARNITUREN Schoorsteenklokken elke stijl, restanten Gero artikelen NIEUWKOOP. Scheepvervoer. Het aantal schuttingen door de sluis te Slikkendam bedroeg in 1931: 2352, tegen 2891 in 1930 en 2768 in 1929. Aan de Ziendesluis bedroeg dit 5194, tegen 5983 in 1930 en 4903 in 1929. De wisseling van cijfers aan de Ziendesluis wordt veroorzaakt door het vuilvervoer uit Leiden, dat in No vember 1929 begon en uit Wassenaar, dat in September 1930 begon. Hiervoor moest de sluis in 1931 niet minder dan 1456 keeren ge schut worden. Overigens blijkt uit dezen staat, dat de cri sis haar invloed ook hier deed gelden, wat wel inhoofdzaak het gevolg zal zijn van de slapte in de bouwnijverheid. Jaarbeurs. Het aantal gegadigde smeden voor de 'Jaarbeurs in Maart a.s. is reeds zoo groot, dat de georganiseerde deelname onder de leiding van het Gemeentebestuur vast staat. Muziekuitvoering. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging „Eensgezindheidal hier, onder leiding van haar directeur F. van Diepenbeek te Amsterdam, in de zaal van J. P. Biersma, haar jaarlijksche uitvoering voor donateurs en begunstigers. Na een 8 tal mu zieknummers werdeif door eenige leden der vereeniging en eenige dames een tweetal tooneelstukjes opgevoerd getiteld „Lot's Huisvrouw" en „De Geestverschijning'Bijde stukjes werden goed gespeeld en vielen blijk baar bij het talrijk opgekomen publiek goed in de smaak hetgeen "een luid en welverdiend applaus ook betuigde. Tijdens de pauze werden een taart en een bloem in fraaien pot verloot, die respectie velijk werden gewonnen door J .van Leeuwen en E. Augustinus. Stoomvergunningen. Het aantal vergun ningen voor het varen met vaartuigen, voort bewogen door mechanische kracht in den Polder Nieuwkoop en Uoorden, bedroeg in het afgeloopen jaar 75. NIEUWVEEN. Het afscheid van den heer Copray. Dezer dagen kwamen het bestuur en de Raad van Toezicht van de Boerenleenbank in vergadering bijeen, om afscheid te ne men van den heer Th. E. Copray, die met 1 Febr. als kassier aftreedt. De directeur, de heer A. Breedijk uit Aar- landerveen, had doen weten, dat hij tot zijn groote spijt, wegens ongesteldheid, niet aan wezig kon zijn. Na afwikkeling van enkele huishoudelijke zaken, neemt de voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer A.-P. v. d. Weijden, van Zevenhoven, het woord. Spr. schetst wat de heer Copray gedurende al de jaren dat de Bank bestaat, voor haar geweest is. Duim dertig jaren heeft de scheidende kas sier aan de ontwikkeling en de bloei van de Bank gewerkt. Spr. wijst op de,, goede samenwerking die er steeds tusschen de kassier en het be stuur en den Raad van Toezicht heeft be staan. Die goede harmonie heeft ongetwij feld de Bank tot zegen gestrekt. Spr. brengt namens alle bestuurderen den heer Copray hartelijk dank voor alles wat hij als kas sier voor de Bank gedaan heeft. Als blijk van erkentelijkheid biedt spr. namens de aanwe zigen den heer Copray een keurig schrijf bureau aan en hoopt dat hij daar nog me nig rustig jaar aan mag doorbrengen. Vervolgens neemt de heer Copray het woord. Spr. dankt voor het gesprokene en voor het schoone cadeau. Verder wijst hij op de weinige mutaties die in het bestuur en den Raad van Toezicht hebben p'aats gehad. Spr. ziet onder de aanwezigen map- nen. die een kleine dertig jaar lang ook reeds een functie in het bestuur of in den Raad van Toezicht bekleedden. Het teekent de tevredenheid der leden. Spr. dankt allen voor hun prettige mede werking in den loop der jaren ondervonden en wenscht de Bank een nog grooter ont wikkeling toe. Tot slof betreurt spr. dat bij van de le den nog geen afscheid heeft kunnen nemen. Spr. hoopt dit echter bij leven en welzijn op de algemeene vergadering van dit jaar te kunnen doen. Na deze afscheidsspeeohes bleven de aan wezigen nog geruimen tijd in gezellig sa menzijn bijeen. Jaarvergadering eierenveiling. Donder dagavond te half acht kwam de Eierenvei- lingvereeniging in jaarvergadering bijeen in café Schreuder. De Voorzitter, de heer D. Joha, opende de bijeenkomst en gaf na een toepasselijk woord, den secretaris, den heer H. v. Leeu wen Dz., gelegenheid het jaarverslag 1931 uit te brengen. Het aantal leden bedroeg 48. In het afge loopen jaar werd 29 maal geveild, met een omzet in totaal van f 1309.99. 19.399 kiopen- en 2233 eendeneieren werden verhandeld. Het jaarverslag van den penningmeester den heer J. Zekveld, gaf een batig saldo van f 9.42. Volgde bestuursverkiezing. De heer P. Wijfje tra-d af en stelde zich niet herkies baar. Gekozen werd de heer W. Rijlaars dam, die de benoeming aannam. Bes'oten werd in het vervolg weer elke Donderdagavond te veilen om half acht, daar de eierentoevoer weer begint toe te nemen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. H Gevestigd sedert 1833 14 LEIDEN

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2