KERKNIEUWS PilROL HET HUIS DER VERSPIEDERS VRIJDAG 29 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 WRAK VAN DE M 2 GEVONDEN? Olievlekken gezien. Ook gisteren werd het zoeken naar de M. 2 den geheeien dag voortgezet en dit maal schijnt men meer succes te hebben. De torpedojager „Salmon" zag namelijk bij het ophalen van het peillood in de mor genuren, dat er verf aan dit instrument 7at, Onmiddellijk werd op de plek, waar dit gebeurde, een boei uitgeworpen. Om halfelf voer een ander torpedojager langs de plek. Niet alleen werden toen per hydrophoon klopgeluiden ongevangen, doch ook zag men een plek olie naar boven komen. Er werden geen bepaalde signa len gehoord, doch men is óvertuigd, dat er inderdaad geklopt is. Toch wordt aan deze geluiden ook een andere uitleg gegeven. Het is heel goed mogelijk, zoo meent men, dat hief* inderdaad sprake is van overle venden in het wrak van de M. 2, doch het zou ook kunnen, dat de stalen dreg van de mijnvegers in aanraking is gexomen met een of ander metalen voorwerp op den bodem der zee. De hoop, dat er zich wer kelijk nog een levende aan boord van den onderzeeërs bevindt, is zoo gering, dat niemand haar durft uit te spreken. Toch worden in koortsachtige haast de werk zaamheden voortcpzet. Men heeft er den lichter bijgehaald, vanwaar de duikers naar den zeebodem neerdalen, maar de sterke stroominc maakte het den duiker, die zich onmiddellijk zakken liet, niet mo gelijk den bodem te bereiken. De pogingen werden na enkele teleurstellingen opgege ven: men gaf er zich ten slotte rekenschap van, dat men tot de pb moest wachten voor er '-ans was om te slagen. Bijna drie uur later liet een derde schip op de met de boei aansegeven plek haar anker vallen. Onmiddellük steeg ook toen uit de diente een hoeveelheid olie naar de oppervlakte, hetgeen eveneens als een gewichtig teeken wordt ongevat. Het is zeer goed mogelijk, dat. dit olie was. die evengoed naar boven, zou zijn gekomen, maar aan den anderen kant is er nog een kleine kans, dat die olie door de bemanning der duikboot opzettelnV is uitgelaten, om de bonten, wier aanwezigheid zii door het vallend anker kan hebben opgemerkt, een aanwijzing te geven omtrent de plaats waar de duikboot zich bevindt. Zoo leeft men hier van uur tot uur steeds in de hoop, dat er nog een wonder zal ge beuren. De diepte, waaroo men het voor werp heeft, gevonden, is niet te groot voor duikers. Een der duikers is ten minste reeds tot den zeebodem doorgedrongen, doch hij slaagde er niet in de noödlijn te bereiken, daar deze in een of ander voor werp is vastgeraakt Volkomen zekerheid of de onderzeeër inderdaad gevonden is, beeft men dan ook nog niet. GEVAARLIJK HEERSCHAP GEVAT. Verzenden van postpakketten met ontploffingsmiddelen. De politie te Verona heeft den 36-ja- rigen Merigki aangehouden, die gedurende een aantal jaren talrijke postpakketten aan personen zond, die ontploffingsiwdde- len bevatten. Door de ontploffing der pak ketten zijn totaal 38 personen gewond, vau wie eenige zwaar. Merighi heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Clandestiene zend-installatie der Nat.-Socialisten. De tot de nat.-sociaJistische Sturmabtei- Jung behoorende mecanicien Jonack is in zijn woning te Maagdenburg aangetroffen met den eveneens tot de N. 8. D. A. P. be hoorenden electncien Weinzhausen, toen zij bezig waren proeven te nemen met draadlóoze telegrafietoestellen, die bij de wet verboden zijn en van welker geheime installatie 'de politie op de hoogte was ge bracht. Jonack had de toestellen in den afgeloopen nacht bij den electricien VVoinz- hausen met een auto afgehaald. De politie nam de toestellen, die een volledig ont vang- en uitzendstation vormden, in be slag. Tegen Jonack en Weinzhausen is een proces aanhangig gemaakt, wegens het overtreden van de wet op de telegralie- inslallatiee. OCEAANVLIEGERS OP ZWART ZAAD. Kingsford Smith en Bert Hlnkler kunnen geen geldgevers meer vinden. Den beiden Australischen Oceaanvlie gers Bert Hinkler en Kingsford Smith gaat het den laatsten tijd allerminst naar den vleeze. Wel is waar zijn beiden nog altijd bezield van grootsche plannen, maar voor de uitvoering er van is geld, veel geld noo- dig en dit is het, wat hun steeds meer gaat ontbreken. Een jaar of wat geleden, toen overal de zaken nog floreerden, wa ren er altijd wel geestdriftige bewonde raars te vinden, die bereid waren, onderne mingen als Oceaan- en recordvluchten te financieren. Bert Hinkler en Kingsford Smith zorgden er dan wel zoor, dat de goede verwachtingen der geldgevers niet beschaamd werden. Zij vlogen kris-kras de wereld ddfcr, over den Atlantischen Oceaan, over den Indischen Oceaan, over Azie's woestijnen en den Oost-lndischen archipel. Ten einde hen uit hun financieele moei lijkheden te helpen, heeft men voorge steld, hun een aanstelling bij de Australi sche luchtmacht te geven, doch de minis ter van Defensie achtte hen hiervoor te oud. Bert Hinkler iB namelijk 39, Kings ford Smith 34 jaar. Laatstgenoemde voor ziet op het oogenblik in zijn onderhoud door het maken van rondvluchten boven de pas ingewijde groote brug te Sydney k raison van f 5 per passagier. „Ik ben volkomen geruïneerd", ver klaarde hij zuchtend. „Als ik niet zooveel van mijn land hield, was ik allang uit Australië weg. En toch zal het er van moe ten komen, want ik heb een vrouw, voor wie ik moet zorgen In Engeland of Ame rika zal ik zeker wel een behoorlijk baan tje kunnen vinden", besloot hij. HOOGMADE. Harmonievereeniging. Zondag a.s zal de R.-K. Harmonievereeniging haar 3de uitvoering geven in dit seizoen met mede werking van het duo Helman en Laman, in de zaal van de heer Oom. Hillebrand, Het zal deze vereeniging zeker wel niet aan belangstelling ontbreken LISSE. Feestavond Vrouwenbond. Woensdag en Donderdag gaf de R.-K. Vrouwenbond zijn' jaarlijksche feestavonden voor de le den. Bij verhindering van den pastoor, opende kapelaan 'Kuipers deze avonden met den Chr. Groet. Spr. wees er op, dat de feitelijke feestdag plaats vindt op 11 Febr. a.s. het feest van O. L. Vrouw v. Laurdes. Doch daar dit in den Vasten valt. is dit vervroegd Spr. hooote. dat dien dag evenwel alle leden een Alg. IJ. Communie zullen houden. Voorts deelde spr. mede, dat dezer dagen het nieuwe wijkgebouw is ge opend. Wegens de vele verdiensten, welke Zuster Josepha bij de totstandkoming heeft verworven, ligt het in de bedoeling, haar daarvoor een blijk vhn sympathie te ge ven en zal van u allen êen bijdrage op de zen avond worden verwacht. Hierna voer den enkele leden der damescongreagtie op het prachtige tooneelspel van Pater Servatius getiteld: „Haar Offer", in 5 be drijven. Men heeft kunnen genieten van dit voortreffelijk vertoonde spel. Een resu mé van dit spel te geven lijkt ons onnoo- dig. daar dit reeds eerder in dit blad is geplaatst. Zonder uitzondering hebben de dames de persoon, die zij voorstelden, voor treffelijk uitgebeeld in dit stuk. De regie berustte bij mej. Anni v. Schooten, die voor haar moeile een H. Hartbeeld ontving. Verschillende declamaties werden fcusschen de bedrijven gedaan, welke waren inge studeerd onder leiding van kap. v. Zon. en voorgedragen werden door enkele le den van bovengenoemde congregatie. De R.-K. Vrouwenbond kan met recht trotsch zijn op deze geslaagde feestavonden, welke wel de bestewaren, dien wij deze winter mochten medemaken. Hier begint het I VoorkomGorgel droog me' Wybert Uitvoering. Gisteravond gaf de fam. v. Houten de reeds eerder in dit blad aan gekondigde uitvoering va-n het zoo krach tige propagandastuk „De Verloren Zoon". De zaal was tamelijk bezet. Uitgenoodigd waren ook de geestelijkheid en de Kath. Raadsfractie. Het stuk werd uitstekend weergegeven. Het is een echt sociaal spel uit het hedendaagsche leven. Het muzikale gedeelte was in goede handen, terwijl de grime van den heer v. d. Pijl uit Leiden uitstekend tot haar recht kwam. NOORDWIJK. Werkverschaffing. Gistermorgen zijn bij wijze van werkverschaffing 50 arbeiders uit deze gemeente in de boschwachterij Noordwijk van het Staatsboscbbebeer te werkgesteld ingevolge een tusschen het Rijk en de gemeente Noordwijk gesloten overeenkomst. SASSENHEIM. Ziekenzorg. Gisteravond hield deze vereeniging de jaarvergadering in het K.S. A.-gebouw. Wegens vertrek van den lsten voorzitter, den heer Komngsbruggen, werd deze vergadering geleid door den 3den voorzitter, den heer E. Franken, die de vergadering opende met een welkomst woord. Van deze vereeniging, welke mo menteel 1700 leden telt, waren 49 aanwe zig. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Ata volgende punt kwam aan de orde het finantieel verslag, gegeven door den kassier, den heer Hubers, die een overzicht gaf van de exploitatierekening van 1931, waaraan wij het volgende ontleenen. In 1931 werd aan Ziekenhuisverpleging in P3 gevallen, met totaal 2131 ligdagen uitge keerd een bedrag van 5.307.10, welke ver deeld werden als volgt: St. Elisabeth- Ziekenhuis 19 gevallen 1009.50; Acade misch Ziekenhuis 26 gev. 1580.St. Ber nards 36 gev. 1881.50; Maria-Stichting 2 gev. 45.Gyn. Kliniek te Leiden 3 gev. 202.50, „Berg en Bosch" 2 gev. 108.60, Anna-Klyiiek te Leiden 1 gev. ƒ105.Dia con ess en buis 1 gev. ƒ70.en Emma-Paviljoen 3 gev. 305.—. De totale ontvangst, berekend vanaf 1923 tot 1931 is 38.964.39. De totale uitgaven vanaf 1923 tot 1931 is 35.808.37, zoodat bet reserve- kapitaal bedraagt 3156.02, tegen 3616.26 in 1930. De hoogste reserve bedroeg op 1 Jan. 1926 J 4224.33. Het nadeelig saldo op 1931 ls 400.24. Na deze uiteenzetting dankt de voor zitter den ijverigen kassier voor zijn accu raat beheer. Deze accuratesse werd door den heer Otto, die ale controleur was be noemd, beaamd; alles was tot in de fijnste finesses in orde. Vervolgens werd door don secr., den heer Krom, een keurig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental 1702 be draagt tegen 1397 in 1930. Spr. wees er op, dat het bestuur zeer remmend zal moeten werken om geen te hooge exploitatiereke ning te krijgen, welke een nadeelig saldo zou opleveren. Ook dezen functionaris werd een dankwoord niet onthouden. Hierna werd het woord verleend aan den heer H. Simoms uit Leiden voor een uiteenzetting van het nut eener verpelgiug in een kath. ziekenhuis, waarvoor reeds in Leiden en omstreken een vereeniging ne- staat met de naam St. Elizabeth-penning Öpr besprak hoe men er toe was gekomen om een dergelijke instelling in bet leven te roepen. Hij deelde mede, dat men in Lei den en meerdere plaatsen de medewerking verkreeg van pastoors en doktoren. Dit fonds heeft ten doel om minvermogenden in een kath. ziekenhms te doen verplegen, door hen in de kosten van operatie enz. tegemoet te komen. Hiervan worden de uitgaven bestreden door collecte-bussen of -schalen in de kerk. Deze inzameling heeft reeds goede resultaten opgeleveid. Reeds aan 42 personen is hulp ver leend. Besprekingen om in deze paroohie UIT DE RADIO-WERELD Programma' voor Zaterdag 30 Januari. Huizen, 298 M. (Uitsl. K.R.O.-uitz.). 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 KR O-trio. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 KR O-Sextet. 2.00 GramofoonpL 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonpl. 5.15 Esperanto. 5.30 Gramofoonpl. 6.20 Journ. Weekoverzioht. 6.40 Esperanto. 7.10 Lezing. 7.45 Sportpraatje. 8.00 KRO-Salonorkest. Lucien (voor dracht). Ca. 9.15 Vaz Dias. 11.00lé.OO Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. V AR A-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert. Lou Bandy (humorist), Joh Jong (piano)., de „Two Cavelli's" (accor deon). 12.001.45 Concert. VARA-Septet en gramofoonpl. 2.15 Int. voor Arb. Ontw. 2.30 VARA-kinderkoor, Joh. Jong (piano) ,3.00 Belastingpraatje. 3.20 Amsterd. Solistenkwintet. 4.00 Lezing over Vivisectie op men- schen. Spreker: Dr. J. Pijl. 4.30 Vervolg concert. 5.15 Beoefening der huismuziek. 6.00 Literaire lezing door A. M. de Jong. 6.30 Zang door de „Wielewaal". 6.45 Uit de roode jeugdbeweging. 6.50 Vervolg zang. 7.00 Schaakmatch tusschen dr. Max Euwe en Colle (kampioen van België). 8.00 VARA-orkest. M. Komst en O. Doets (trompet), J. Everts (trombone), D. Wins (piano), Hagenaar (xylofoon en klokkenspel). 8.45 Teun de Klepperman. 9.00 Vervolg concert 9.45 Bestuursmededeelingen. 10.00 Vervolg concert. 10.40 Vaz Dias. 10.50 Voordracht door W. v. Cappellen, K. Bakker en A. Bouwmeester. 11.15—12.00 Gramofoonpl. Da ven try, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 1.202.20 Orkestconoert 3.50 Schoolconcert. 4.20 Orkestconcert .Daarna: Orgelspel door F. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.50 Zang door Elsie Gibson (sopraan). 7.50 Vaudeville. 10.00 Derde bedrijf van „Hoffmann's Vertellingen", van J. Offenbach. 10.4512.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 9.20 Conservatorium-concert. 12.50 Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert 9.05 Vroolijk programma. 9.50 Concert. Mandolineorkest. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert 12.251.50 Orkestconcert. I.552.45 Gramofoonpl. 4.205.20 Concert. Alt, piano en begel. 7.20 Tooneeluitz. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Orkestconcert 1.502.20 Gramofoonpl. 3.504.50 Orkestconcert. P. Alsfeldt (piano). 7.208.35 Orkestconcert. P. Knudsen (zang). 8.35—8.55 Operettezang door P. Knud sen. 9.35—10.20 Orkestconcert. 10.2011.35 Dansmuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Opera-uitzending. Z e e s e n, 1635 M. 4.505.50 Concert 8.05 Concert. Brussel, 508.5 en 338,2 M. 58,5 M.5.50 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 338,2 M.: 5.50 GramofoonpL 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Orkest en solisten. ook de St. Elisabeth-penning op te rion- ten zijn reeds gevoerd. De PastQor, die inmiddels ter vergade ring wa6 gekomen, zegde ook voor Sasseu- heim zijn medewerking toe. Wanneer minvermogenden (wie dat is moet dat zelf uitmaken) naar een kath. Ziekenhuis willen, kunnen zij aankloppen bij het bestuur. Den spreker werd een woord van dank gebracht voor de duidelijke uiteenzetting. Als volgende punt werd behandeld U»*t uitschakelen van uitbetaling aan verpleeg den in Sanatoria. Na een duidelijke uit eenzetting van den voorzitter werden de discussies geopend. Vooral het bestuur van „Herw. Levenskracht" gaf ziok niet zonder meer gewonnen. De heer Zwaan deed een bemiddelings voorstel om voor een geval eenmaal de ko&tcn te vergoeden. Ook dit voorstel werd door andere sprekers weerlegd. Om de «as van „Ziekenzorg" te sparen werd het oe- stuursvoorstel aanvaard. Als de kas het beter toelaat, zal deze zaak weer ter sprake worden gebracht. Na dit langdurige agendapunt volgde bestuursverkiezing wegens bedanken van de heeren Th. Koningsbruggen, P. W. N:e- ke-rk en Joh. v. Reizen. Hiervoor werden gekozen de heeren J. Lefeber, N. Slinger land en N. Noordermeer. Als voorzitter werd door de vergadering met algemeene stemmén gekozen de heer E. Franken. De Burgemeester sprak een woord van lof aan hem, en vertrouwde, dat de teugels bij hem in goede handen waren. De heer Fran ken dankte voor het vertrouwen. Nadat nogmaals werd gewezen 'op het misbruik van gratis-vervoer, werd de vergadering, met een onbelangrijke rondvraag gesloten MISSIONARISSEN VAN HET H. HART OP JAVA. Apostolische Prefectuur van Poerwokerto opgericht. De Missie vaui Mid den-Ja va der Missio narissen van het H. Hart (Missiehuis Til burg) is verheven tot Apostolische Prefec tuur en zal voortaan genoemd worden de Apostolische Pieiectuur van Poerwokerto. Ze omvat het Westelijk deel van Midden- Java n.l. de residenties van Tegal, Peka- longan, Wonosobo, Bagëlen en Noord en Zuid Banjoemas. Deze Missie werd 3 December 1926 als deel van het Apostolisch Vicariaat van Batavia ter evangelisatie toevertrouwd aan de Missionarissen van het H. Hart. Er zijn nu 10 Paters werkzaam, te Poerwo kerto, Poerworedjo, Tegal, Pekalongan en Tjilatjap; verder zijn er in dienst van het onderwijs werkzaam 17 broeders van Liefde (Gent), 15 religieuzen Ursulinen Weltevre den), 19 ZuslersDochters van O. L. Vrouw van het H. Hart (Tilburg) en 7 Zusters Do minicanessen (Neerbosch). Deze bedienen 25 scholen met een totaal 2200 leerlingen. „Msbd." Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 oont, Apoth. en Drogisten. FEUILLETON. Uit bet Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. 13) De Rothan keek de papieren nog eens door; veranderde wat of noteerde een toe voeging. Daarop leunde hij achterover in zijn stoel, en glimlachte: Een krijgslist om Nelson weg te hou den en één dag mist in het KanaaLt Zoo weinig en tochzooveel I VIL Het was stormachtig weer. De zware eiken schudden hun machtige kruinen en ta«kken tegen een grauwe luoht met ja gende wolken. De sleutelbloemen sidder den op de glooiende velden en koude wind vlagen zwierden over het buigende gras. Een vlucht vroege zwaluwen tornde tegen den machtigen Zuidwester op. De bos- schen schenen somber en zwart. Op de heuvels bij Stonehanger was de brem als een golvende zee toen Jasper op Devil Dick uit de laagte omhoogklom. Jasper kwam schuin den heuvel opgere den zoodat hij vrij zicht had op het ter ras en het grijze huis met zijn stroeve, zwaar-norsche schoorsteen-gevaarten. De draairamen trilden in den wind en glin sterden. Een dun pluimpje rook kwam als een vaantje uit een der schoorsteenen. Jasper zag een menschelijke gedaante op het terrein tegen de grauwe lucht af- Bteken. Zij stond daar tusschen twee doorn struiken en schudde de armen alsof die bewogen worden door den wind De geba ren kwamen zoo wild en hartstochtelijk dat Jasper zich achter een terreinverhef fing verborg om de verwijderde figuur goed te kunnen gadeslaan. Het was Anthony DurellJasper zag het aan de schrale, in het zwart gekleede gestalte en het witte haar. De oude man stelde zich aan als een door waanzin beze ten dichter, als een door den geest der profetie aangegrepen ziener. Hij liep met groote stappen op en neer, zwaaide met zijn armen, balde de vuisten en wees in de richting van de zee. De verre, vage klan ken van een stem werden door den wind naar Benham gedragen. De man is gek Hij had een beetje spijt van zijn uit roep, omdat het Nance's vader gold. Een beetje raar in het hoofd mis schien. Hij zit te veel in de boeken. Ik ben benieuwd waar hij bet over heeft. Hij reed verder, een weinig links aan houdend zoo, dat de doornstruiken tus schen hem en Anthony Durell waren. Want Jasper was niet naar Stoenhanger gereden om tijd te verspillen niet een uit gedroogde boekenwurm Hij wilde een ze ker iemand ontmoeten voordat de oude Anthony er tusschen kon komen. De poortdeur stond open maar de ope ning was afgesloten door een slagboom, die met een hangslot gesloten was. Goed ruiter als hij was, sprong Jasper te paard over de afsluiting met het gevolg dat De- vil Dick bijna boven op den ouden David terecht kwam, die direct uit de deur van een uitbouw kwam aanstrompelen. Wat is daar aan de hand?, vroeg de knecht verbaasd en verschrikt. HalloGoeden dag, mr. Barfoot. Is uw meesteres thuis David staarde hem aan en Jasper herin nerde zich dat de man stokdoof was. Hij spiak langzaam, liet David de doek roode doek en een zilverstuk te voor schijn. Hij sprak langzaam, liet Davik de doek zien en wees naar het huis. David bleef dom kijken. Hij stak een bruine hand naar de doek uit. Neen vadertje, dat is de bedoeling niet. Dacht je soms dat ik vijf mijion ge reden heb om het aan jou te geven? Hij wees nog eens naar het huis en gaf daarop David het geldstuk. De man keek er naar, streek zich onder de kin en stak- het geld in zijn zak. Daarop zei hij: Wilt n miss Nance hebben? Juist, maar dat hoef je niet voor het heele graafschap uit te schreeuwenriep Jasper en bij knikte. Ze is niet thuis. OI Ze ?s daar verderop, in het boscb om sleutelbloemen te plukken. David was toch niet zoo'n oude domkop als hij wel leek. U kunt beter hier door gaan. Ik zal u tot de meent brengen. Komt u maar mee. Jasper glimlachte, liet Devil Dick weer over den sluitboom springen en kwam langs de achterzijde van het huis ongezien bij een opening in de haag die naar buiten voerde. Dat heeft David handig gedaan, dacht Jasper. Mr. Durell kan voor wind molen spelen zoolang hij wil. Door de laan kwam Jasper op de meent, vanwaar hij het bosch in de verte purper bruin zag liggen. Iets roods bewoog zich op den hoek van het opgaande hout. Het was de roode muts op Nance's zwart haar. Jasper galoppeerde den heuvel af en ontmoette het meisje op een winderig pad tusschen de brem. Ze droeg een rie ten mand met sleutelbloemen en een bos purperen orchidieëen. Mr. Benham De uitroep getuigde, dat de voldoening over het weerzien bij haar niet veel min-- der groot was dan bij Jasper. David vertelde me dat u naar het boscb was gegaan. David Hebt u u dan verstaanbaar kunnen maken? Zoo'n beetje Ik heb uw doek terugge bracht. Hij steeg af, nam den teugel van zijn paard over zijn gezonden arm en ging naast Nance loopen. Zij keek hem aap met een glans in de oogen. Hij scheen bui tengewoon onrustig. Zijn vierkante kin, zijn krachtige mond en de uitdrukking in zijn blauwe oogen waren als van een man die een verloren hoop koestert. Maar in werkelijkheid wag hij aangegrepen door een dwaze maar hevige verlegenheid. Hoe is heb met uw arm? Die gaat vooruit. Chirurgijn Dodding- ton was verrukt over de manier waarop hij opgebonden was. Ze glimlachte een beetje verlegen. Heusch waar? Werkelijk? O, ik heb dat kussen nog vergeten. Dat kom ik een een andere keer brengen. Hij keek naar Nance en haar opone,- lachende oogen hielpen hem over zijn ver legenheid heen. Het is gemakkelijk gevonden Wat? Om van een kussen een excuus te maken. Een excuus waarvoor? Ze keken elkaar wederom aan en lach ten. Het wonder mysterie begon heel zacht en schuchter in hun zielen te ont luiken. De wind bewoog door den gulden brem die zonnig tegen de grijze lucht kleur de. Deze stormachtige dag scheen hun een glorie Ik wilde op Stonehanger komen. Wilde u dat? Waarom? Waarom? Waarom zou ik niet? Om precies dezelfde reden waarom ik je van nu af. Nance zal noemen! Ze keek recht voor zich uit en was zich er bewust van dat er iets in haar gezioht verstarde. Het was alsof zij door een ge heel nieuwe gewaarwording verschrikt werd en in verwarring gebracht. Het maakte haar stil. Is dit uw paardDevil Dick? J a. En de andere paarden Zijn de die ven gepakt? Neen hoor. Ze zijn er voor goed van door. Het is een boeventroepe hier. Wat schandelijk. Ze beek langs Benham heen in de rich ting van de zee. Vage witte vlekken kro pen tegen den grijzen horizon. Het waren de zeilen van schepen in het Kanaal. Eer gebulder van een verwijderd kanon werd door den wind naar hen toegedragen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6