RECHTZAKEN SPORT VRIJDAG 29 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Zn„ alhier. Het gemis aan de wetenschap wat onder het mijn en wat onder het dijn te verstaan is, ontbrak blijkbaar bij enkelo deelnemers aan den optocht, meer in het bijzonder bij de leden ran de Muziek corpsen „de Post" en „Werkman® Wils kracht", die n.b. nog wel betaalde diensten in den optocht verrichtten. Daarbij geholpen door gelijkgezinde omstanders achtten zij het niet beneden hunne waardigheid, om een val op de bananen te ondernemen, met het gevolg, dat weldra tal van trossen ver anderd waren in stronken. Het Bestuur betreurt een dergelijk optre den ten zcerBte en is overtuigd dat ieder der gelijke laakbare hande.ingen mede zal af keuren. Het zal dan ook een ernstig punt van overweging uitmaken bij volgende ge legenheid de medewerking van dergelijke vereenigingen, wiens leden 2ulk een weinig gevoel van eigenwaarde toonen, uit te scha kelen. Het plunderen van dezen wagen kost te de Vereeniging intusschen een extra uit gaaf van f 107.23. Het Bestuur heeft gemeend goed te doen, de desbetreffende Vereenigings-Bestunert op de laakbare daden hunner leden te wij2en. doch op dat schrijven is tot Op heden geen antwoord ingekomen; blijkbaar vinden dus ook de Bestuurderen dier Vereenigingen zulke daden niet zoo heel ernstig, wat toch zeer te betreuren blijft. In zijn.slotwoord schrijft de secretaris: Wel met eenigen schroom gaat ook het Bestuur der 3 October-Vereeniging de toe komst tegemoet, meer dan ooit te voren toont tich ook in het vereemgingsleven een teruggang en zal deze, ook Uwe Vereeni gingen niet ontgaan. Doch Mijne Heeren, schaart U met mij aan den öpiimistischen kant, wat de 3 October-Vereeniging aangaat, want zonder optimisme kan ook onze 3 October-Vereeni ging den aanstaanden B Octoberdag niet te gemoet gaan. We leven voort in de hope op beterschap en van harte hoopt en wenscht Uw Secreta ris U die ook allen toe. Hierna dankte de voorzitter den secre taris voor diens keurig verslag, opmerken de dat bet aantal leden dat bedankte, in verband met de tijdsomstandigheden rela- tief niet zoo groot kon worden genoemd. 98 leden bedankten nl. als lid der ver' eenlging. Dnnr accountant en kascomtnissie werd alles in orde bevonden, waarvan de be treffende stukken door den voorzitter werden v-orgelezen. FINANCIEEL VERSLAG. Hierna werd door den penningmeester, den heer R. dé Wilde verslag uitgebracht. Het financieel verslag vermeldde aart inkomsten 28.533, waarbij 8592.50 standplaatsen Schuttersveld en aan uitgaven 28.406.69 1/2, waarbij een be drag van 11662.26 1/2 voor het Middag- feest en f 5955.04 voor het Avondfeest, zoodat er een batig saldo was van 120.10 4. L - penningmeester werd hierna door den voorzitter dank gebracht. De contri butie voor 1932 wérd op voorstel Vart het bestuur wederom bepaald op 1.50. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren do heeren W. v <1, Laan, P. Botst Jr., B. de Koning Jr. en E. Levie. Alléén de heef Lévie stolde zich niet herkiesbaar. Togen de heeren Oahérl en Van Dam ging een stem uit de vergadering op, daar deze als Israëlitische afgevaardigden vol' gons spr., den heer van Kloeten, niet In aanmerking konden komen. De voorz. antwoordde, dat de keuze toch aan de vergadering moest worden over gelaten. De heer W. Verlaan, P. Boot en B. de Kóning werden herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid in de vacature-Lèvie werd ge kozen de heer J. W. Cahen; welke laatste door den voorz. met eenige welgekozen woorden werd geinstalleerd. Hierna nam de voorzitter met een har telijk woord afsoheid van den heer Levie, met wien het bestuur steeds hartelijk en gaarne had samengewerkt. Ook aan de heeren B. de Koning en P. Boot bracht de voorzitter dank voor bun welwillendheid wederom éen bestuurs functie te willen aanvaarden, terwijl hij ook zelf, zij het na aarzeling, wederom zijn functie wilde aanvaarden. VOOR HET OHISIS-ÖOMlTÓ. Hierna werd door het bestuur voorge steld het batig Saldo dd 126.101/2 te schenken aan het Crisis-óómitë én tevérts van élke Contributie 5 cents aah hét cri- slscómité af té dragen, wat dus neer zal komen op 40ÓÓ x 5 cents of 20Ö. De heer Breebaart bracht het bestuur hulde voor dit sympathieke voorstel en tevens aan den voorzitter en overige be stuursleden voor hun ijverig werken. Met algemeene stemmen werd dit voor» stel aangenomen. Na enkele opmerkingen bij de rond vraag werd hierna de vergadering geslo ten, R, K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Woensdagavond hield de H. K. W. afd. Leiden haar jaarvergadering in een der zalen van Hotel „Den Burcht", waarbij de opkomst der leden zeer goed was. De heer H. Lombert opende deze eerste bijeenkomst in dit jaar mét de beste wen- 8chen uit te sproken voor 1932. Het stemde Spr. tot vreugde, dat geconstateerd mag worden, det onder de bedienden wórdt in gezien het nut en de noodzakelijkheid van de organisatie eo hij hoopt, dat ook in 1932 het ledental in stijgende lijn moge blijven. Na lezing van de notulen, brengt de voorzitter nogmaals ter kennis de noodza kelijkheid van het inleveren der gezonden Vragenlijst en spoorde degenen die hieraan nog niet hebben voldaan, aan dit alsnog to doen. Ingekomen was een èteunlijst en stéun- bonnen voor de stakers in de Textiel-bedrij- ven in Twente. De voorzitter spoorde allen aan, voor dezen rechtvaardigen strijd een offertje te storten. Nog bracht de voorzit ter in herinnering de viering van het jaar feest, hetwelk kerkelijk zal herdacht wor den a.s. Zondag 31 Jan. in de kapel van „De Voorzienigheid" aan de Hoogewoerd, te half negen uur. Onder de H. Mis algemeene H. Communie, waarna gemeenschappeliik ontbijt. Spr. spoorde allen aan deze ker kelijke herdenking mede te vieren. Voor hot gemeenschappelijk ontbijt kan men zich tot en met Donderdag opgeven. Op Woensdag 3 Februari zal een feestavond worden gegeven in „Concordia", waar de Tooneelclub een mooi stuk zal opvoeren; de leden krijgen hiervoor twee toegangs bewijzen, welke tegen bétaling ad 0.10 voor Sted.. belasting kunnen worden afge haald aan Stationsweg SA of op Zondag a.9. van 111 uur aan „Concordia", waar du-n tevens gelegenheid is tot plaatsbespreken. Nog enkele plaatsbewijzen voor introducé s zijn op genoemde adressen te bekomen. Ln geen geval zullen deze entiee-bewijzen aan de leden worden toegezonden. Het is in do laatste vergaderingen een gelukkig verschijnsel telkens nieuwe leden te kunnen insialleeren, zoo ook werden op deze vergadering een 4-tal nieuwe leden door den voorzitter welkom geheet-en, waar na spr. er op wees, dat, nu de strijd tegen Bocialisme en communisme steeds toeneemt, onze katholieke organisatie zoo noodig is, om dit oplaaiende kwaad te keeren. Het jaarverslag van den secretaris gaf een duidelijk overzicht over het afge.oo- pen jaar, waarin meerdere goede resulta ten zijn bereikt en waaruit sprak een op gewekt vereemgingsleven. Het jaarverslag van den penningmeester gaf een zeer overzichtelijken kijk op de werkzaamheden van dezen functionaris, wiens boeken sloten met een kassaldo van 38.88. Beiden functionarissen werd dank ge bracht voor de groote toewijding en accu ratesse, waarmede zij hunne werkzaamhe den hebben verricht. De controle-commissie heeft de bescheiden van den penningmees tér accoord get eekend en zal hiervan op de e.v. vergadering rapport uit brengen. In de nieuwe controle-oommissie werden benoemd mej. Goddijn en de heeren üozgn en v. Ulden. Do verkiezing wegens periodiek aftre den van de heeren H. Lombert en M. Sterrenburg had tot uitslag, dat beidon, resp. met 31 en 24 stemmen, werden her kozen, terwijl in de bestaande vacature werd gekozen de heer Kg ijzer. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan enkelen gebruik maakten, wekte de voor- i zitter allen op propagandist vooT de orga- 1 nisatie to zijn en sloot hierna mét den cnr. groet. Na afloop bleven de aanwezigen nog tü gezellig samenzijn bijeen. Uit Lelden vertrokken: M. Boeker gen. Voller, Wassenaar, Rijks» st-raatw. 437. A. Bruining, Amsterdam, de Lairessest-r, 44b. F. J. Brussche en fam., Amsterdam, Orteliusstr. 150 11. G. C.aas- sen^ Arnhem, Willmspl. 0. W. J. C. Cohén Haag, Kon. Emtaakade 167. R. A. Chr. B. Dallinga, Noordwijkerhout, 's-Gr&venddm- soheweg 8. G. Erades en fam., de Bilt, Oud Brandenburgerweg 53. G. L. H. van Gheel Gildemeester, Wassenaar, Wittenbur gerweg 30. S. J. Ja6selbach, Haag, Haag- weg 377. A< Th. J. van Heijmngen, Ha- zorswöude, A 17. W. de Jong, Katwijk, Hoogstr. 5. L. van Kooten-Kikkért en fam., Haag, Ga? aan 244 II. F. W. Limke en fam., Bazel, Mohrgart-enring 172. J. H. W. Lut, Haag, Nieuwe Haven 466. C. M. Meijer, Oegstgeest, Nassaulaan 45. W. Ji Mol, Amsterdam. Chassestr. 49. B. C. Peter. Amsterdam, Oude Loüestr. 13. O. Plat-z, Nijmegen, Graafschweg 172. Th. C. van der MeerJfAetbergen, Noordwijk, Lan- geveld 20. G. VV. van Schaik, Boskoop, Ridderbuurt 16. A. J. Scheurleer, Haag, Ruychroklaau 123. W. Verhaar, Utrecht, Bankstr. 54. W. H. Verkerk, Veur, Data- laan 58. J. Vermeulen, Alb.asserdam, Kinderdijk E 244. O. Vinkesteijn, Zaan dam, West Zanderdijk 296. F. de Wit, Rijnzichtweg 22. Te Leiden gevestigd; C. M. W. Aerts, dienstbode, HoógeWoefd 31. J. H. M. Bersee én fam., Jan Vossen» str. 3. K. W. E. Bobe, 6lagef, Vaidèzstr. 6a. M. H. P. den Boesterd, etapl. RM. v. Itfjnsb. weg 127. J. W. A. M. DuiinMéé en fam., TefWeepark 4. P. J. 8. J. W. C. Duijvêrinan en iam., koopman in galante rieën, HaVefi 3. E. J. Groot Ënzerink, ambten. Secr., Witte singel 105. L. D. Hamming, Wasstr. 25. W. K. Heester man, Haarl. str. 274a. I. Hölzer, dienst bode, Pieterskefkgr. 28. G. Ravestêin- Hoógendootn, Pieterskerkgr. 16. M. Kerd dienstbode, Turfmarkt 9. A. Koeléwijn, schilder, de la Rêijstr. 18. W. Kramer, bedrijfschef L. Dagbl., Morschweg 57. A. Laacks, Kokin. Breestr. 87. M. Laacks, dienstbode, Breestr. 84. G. Lehmarttl, dienstbode, Bfeestr. 161. A. M. Lintsert, dienstbode, Hoogewoerd 109. W. Maass, landarbeider, Voof6tr. 47. F. Michalski, dienstbode, Rijnsb. weg 31 F, Th. W. Ró- dijk en fam., winkelchef, Maredijk 27a. M. Roth, dienstbode, Stationsweg 2. A. Bax-Schouten, Jan Lievenstr. 2. M. So ma villa, dienstbode, Rapenburg 83. J. W. Velthuis en fam., koopman, Maarsmanstr. 10. M. F. Viëtor, verpléegstéf, Rijnsb. wég 162. A. M. van der Wal, dienstbode, Kalserstr. 34. L. W. Willems en fam., loswerkman, Bloemstr. 3. G. Zwart, verpleegster, Lijsterstr. 35. J. B. Zuur deeg, Breestr. 49. C. B. Zij'.stra, boek drukker, Kloksteeg 17. SMAADSCHRIFT. De stier van Braat In het geding. Voor de Haagsche Rechtbank stond gis ter terecht de 38-jarige electrioien G. den B., voorzitter van do propagandaclub van De Vrijheidsbond te Monster, wien bij dag vaarding smaadschrift, subsidiair eenvou dige beleed ïging was ten laste gelegd. Verdachte heeft te vorigen jare tijdens de gemeenteraadsverkiezingen een verkio- zingsbiljeb doen verspreiden, door weiks inhoud de candidaat van den Platielan- dersbond, de heer J. van E., zioh beleedigd gevoelde. Onder meer kwam daarin de vol gende zinsnede, voor: „Ook in hét proces O. van der K. en in de lioutkwestie heeft hij blijk gegeven, dat hij heolemaal niet wist waarom het ging en zoo dom is als (volgt de afbeelding van een stier) de stier van boer Braat". Uit de processtukken blijkt, dat bij heelt staan draaien als een ketellapper, zoodat hij zelfs met een aanklacht wegens meineed is bedreigd, etc. Verdaohte eikcnde ui opdraoht van den voorzitter der kies vereeniging, den heef O., do biljetten te hebben doen versprei don, doch geenszins de bedoeling te heo- ben gehad v. d. E. te krenken. Getuige v. d. E. kwam verklaren, dat hij zich beleedigd achtte, doch niet zoozeer door de vergelijking met den stier, dan wel door hetgeen volgde over het proces. De president merkte op, dat een verge lijking met den stier van Braat, toch niet erg viewnd was. Verdachte zeidé verder, dat het biljet als antwoord dienue op een door den Piat- telandersbond verspreid strooibiljet. Nadat de getuigen waren gehoord die do biljetten hadden rondbezorgd m opdraoht van verdachte, na-m het O.M., waargeno men door jhr. mr. van Asch van Wijok, re quisitoir. Z.E.A. zeide, dat hij den inhoud van het biljet buitengewoon kreukend vond, en dat deze strijdwijze getuigt van een bedenke lijke veiworuing der goede zeden. De be doeling is tooh de besle en euelste onder de burgers af te vaardigen naar de ver tegenwoordigende lichamen, en als dan de keus als zoodanig op iemand valt, behoort deze niet bloot te staan aan een dergelijke bejegening. Dat men zulks in onze dagen niet erg meer vindt, achtte spr. een be denkelijk verschijnsel. Vernachte wist heel goed wat hij deed en daarom acht spr. een flinke geldboete gewenscht. Eisoh 50 boete subs, 25 dagen hechtenis. Mr. G. A. Boon voor den B. pleitend, meende dat mon deze zaak, die ter plaatse wederom vergeten is, niet zoo moet opbla zen. Verdachte is met de steller van het biljet. Niet hij, doch de voorzitter en na dézen hadden andere personen eer vour een vervolging itt aanmerking moeten ko men. Het lijkt wel of er geloot is en den B. uit de bus is gekomen. Het verwonderde pleiter, dat v. d.'E. zich niet door de qua- lificatiés, die hem worden toegedacht in een biljet, dat ter bevordering zijner ver kiezing is verspreid, beieeJigd heeft ge acht. Het naar voren brengen van uitelloo- tueele kwaliteiten kunnen geen aanleiding geven tot 'n béleedigingsklacht. In de „Tri bune" worden overheidspersonen op neel wat gepeperder wijze aangepakt zonder -lat een aanklacht volgt, Pleite/ dringt aan op ontslag van rechts vervolging, subs, vrijspraak. Voiinis 11 Februari a.s. NA DEN M0ÓRD TË GELDROP. Acht jaar tegen verd. geëlscht. Voor de Bossche Rechtbank stond te- reoht een 26-jarig arbeider uit Eindhoven, verdacht van moord, gopieégi op A. M. v.d. Burgt, weduwe van A. Verstappen te Geldrop, op 4 October j.l. In den avond van dien dag om 8 uur kwam verdaohte langs de woning van de weduwe en bleef met haar staan praten. Na een korte poos dééd hij of hij wegging, doch hij sloop de woning der weduwe aan de achterzijde binnen, doorzocht hét ge- heele huis en na een kast te hebben ge opend, nam hg daaruit een klein kistje dat, toen hg er mede rammelde, geld blèek te bevatten. Juist op het moment dat hij zich wilde verwijderen, kwam de vrouw binnen en ziende wat er gaande was, nep zij uit: „Mijn geld, mijn geldl" en pakte den in dringer vast. Deze nam daar op zijn mes uit den zak, opende het en stak er mede achteruit in de richting van de vrouw, die hij een ne gental Steken toebracht, waarna zij kwam te vallen. Verdaohte vluohtte toen met ach terlating van éen fiets zijn portefeuille, waarin zijn portret wa-8 geborgen. Zijn ta baksdoos en pet verloor hij bfj de worste ling. De vrouw had zoodanige verwondin gen gekregen, dat zij op 14 üotober d.a.v. overleden IS. Verdachte werd dienzélfden avond nóg in de woning vaö zijn ouders door dé marechaussee gearresteerd. Er werden elf getuigen gehoord. Verdaohte, die een zeer onverschillige houding aannam, gaf weinig antwoord op de hem gestelde vragen, doch bekende het hêto fên lastê gelegde, Heb O. M., waargenomen doof mr. Du- boifl, betitelde ia zijn requisitoir verdaohte als een echte sluipmoordenaar. Eerst staat hij ale vriend met de vrouw té praten om haar daarna als een dier af te maken. Hg noemde hét gepleegde misdrijf dan ook zeer ernstig en ergerlijk. Verdachte ziet zich betrapt en in plaats van heb geldkistje, waarin 2ich een gulden en veertig oenton bevonden, wog te werpen en te vluchten, nêeirit hij zijn mes uit deu Zak en steekt als een wilde om zich heen om vrij te ko men. Op éen dergelijke misdaad kan een maximum straf van vijftien jaar worden toegepast. Spreker vond dat deze ver daohte geruimen tijd uit de samenleving tooet worden verwijderd, om te voorkomen dat deze, wanneer hij weer geld noodig heeft, eenzelfde misdrijf zal begaan. De eisc-h luidde: een- gevangenisstraf van acht jaren. De verdediger, mr. Jurgens uit Eind hoven, pleitte clementie en wees er op dat verdachte uit armoede tot zijn daad was gekomen. „Tel." M00RD-AANSLAG OP ZIJN MEISJE. Het Gerechtshof te Arnhem hoeft ar rest gewezen in de zaak tegen J. H. uit Enschedé, tegen wien 14 dagen geledon door den procureur-generaal bij het Hof 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf was ge- eisoht. omdat hij zijn meisje, dat do ver loving met hem had uitgemaakt, in Juni 1931 op het Mercuriueplein te Lonneker (gemeente Enschedé) met een soheeimos enkele sneden over hals en gezicht had toe gebracht, waardoor zij levensgevaarlijk wérd gewond. Het Gerechtshof veroordeelde hem we gens zware mishandeling, gepleegd met voorbedachten rade, tot 1 jaar en 8 maan den gevangenisstraf met aftrek van pre ventie \e hechtenis. VERDUISTERINGSZAKEN. De Rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van den 40-jari- gen J. F. van B. van den B. assurantie agent, gedetineerd, die terecht gestaan heeft ter zake van verduisternig in de jaren 1929, '30 en '31 van een bedrag van in totaal f 450.000 ten nadeele van zijn medefirman ten in de firma N. P. Kröller en wegens valschheid in geschrifte. Verdachte werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was geweest twee jaar. Donderdagmiddag werd door de Zwol- sche Rechtbank de behandeling van de zaak tegen v. d. W., vroeger directeur van de Ramoerbank, voortgezet. De officier van Justitie, mr. van Has selt, achtte de ten laste gelegde valsch heid in geschrifte en het misbruik van vertrouwen bewezen, op grond waarvan hij een gevangenisstraf eichtê van drie teijn, zijn pleidooi aan. taf. Kap- VÖ0RL00PIG NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Voor den wedstrijd tegen Reading, De keuze-commissie van den K. N. V. B. hééft gisteravond het voorloopig Ne- derlandsch elftal samenges'.eld, dat op Woensdag 3 Februari op het Spartater- rein te Rotterdam zal spelen tegen de Engelsche próf-elub Reading, aanvang 2 uur. De samenstelling luidt als volgt: Doel: Van der Meulén (H. F. C.) Achter: Weber (A. D. O.), van Run (P. 6. V.). Midden: Paauwe Sr. (Feijefiöord), An» driessèn (Ajax), Kóóls (N. A. C.) Vóór: Wels (Ufiitas), Adam (H. V. V.)j Lagendaal (Xêrxés), Mol (K. F. 0.), Van Nelléh (D. H. C.) Reserves: Odijk (De Hóllaödiaan), Le lieveld (V. U. C.), Graumans (N. A. C.), v. d. Broek (P. S. V.). Het elftal van de „Reading Football Club". De K. N. V. B. deelt ons taéde. dat hét èlftal van de „Reading Football Olub", bestaat üit de navolgende spelers: Doel: R. Mellors (speelde 5 jaren voor Sheffield Wednesday). Rechts achfér: I. Hödgkiss (werd even eens overgenomen van Sheffield Wednes day. Hij is éen zeer goédé kracht, geldt voor den besten f. achtèrspelér in dé Ëft- gelsche Zuidelijke divisie). Links achtèr: J. Richardsofi (kwaiü van Tottenham Hotspur naar Reading F. C.). Rechts midden: L. Parnell (kwam van West Broinaroh Albion naar Reading F.C.) Spil: A. Adan, aanvoerder (werd over genomen vail Sunderland, is bekend om dé wijze, waarop hij zijn voorhoede vrije ballen weet tóe te spéleü. Hij is momen teel in zijn besten vorm éri heeft ver schillende aanbiedingen om Voor eèn an dere Club te spelèta afgeslagen). Links taiddên: O. Barley (van Arsenal ïtaar Reading F. O. gékotaett. Ook hij is bekend om de wijze, waaróp hij de voor hoede aart hét Werk zét). Rechts buiten: A. Ritchie (heeft deel uitgemaakt van het elftal van Blackpool, dat de promotie naar dé eefsté divisie wist té bewerkstelligen. Hij is êên handig speler met een goed schot). Rechts binhen: J Eaton (kwam van Barnsley, is een handig speler.) Middenvoor: J. Palethorpe: (een Bpe- ler uit de plaats Reading, die voor het tweede jaar in zijn club speelt. Hij heeft oen hard en gevaarlijk schot). Linksbinnen: J. Ba gett (kwam van Bolton Wanderers, spe '1de in het elftal van laatstgenoemde club in het jaar, dat zij den Engelschen Cup won). Linksbuiten: F.- Nc. Pherson (speelde voorheen voor Manchester United, is zeer snel en bekend om zijn buitengewoon hard schot). Reading F. O. heeft derhalve veel spe lers van naam en geniet de reputatie, goed fair voetbal te spelen. De Reading Football Club is een van de oudste Engelsohe League clubs, zij werd opgericht in 1871 als amateurclub, ging in 1875 over tqt het professionalisme. De club heeft altijd een belangrijke rol gespeeld, zoowel in de gewone, als in de Cup-competitie. In het seizoen 19261927 bereikte Reading voor de Cup de semi final en werd geslagen door Cardiff City, de winnaars van den Cup in dat Seizoen Reading heeft vanaf 1Ö26 gedurende vijf jaar in de tweede divisie gespeeld, .be zet momenteel de zesde plaats van de 22 clubs in haar (3e divisie) competitie en maakt een zeer goede kans om op de eerste plaats te eindigen, vooral door haar huidig goed spel. In haar elftal ko men spelers voor uit de Engelsche en Schotsóhe eerste klasse afkomstig. Leider van de club is de bekende öud-voorhóedé- speler Joe Smith van Bolton Wanderets, die als aanvoerder van het elftal vaii dte club tot tweemaal toe de Engelsche Cup ontving uit de handen van den Engelschen Koning, NEDERLAND-BELGIe. Aangezien Dr. Batiwens op 14 Februari een wedstrijd Itajië—Zwitserland leidt, is hij verhinderd als scheidsrechter bij den wedstrijd NederlandBelgië op te treden. Tn overleg met den K. N. V. B. is thané de Engelsman Rous uitgênoodigd. Indien doze niet kan, dan zal een andere Engel sche scheidsrechter den wedstrijd leiden. Voorts is aangewezen als grensrechter voor den wedstrijd NederlandBelgië, de héér E. M. W. Gielens uit Maastricht. BELGIë—NEDERLAND. Naar verluidt zal de voetbalwedstrijdl BelgiëNederland op 20 Maait, wordert gespeeld op het terrein van de Royal Ant werp F. O. te Deurne, evenals verleden jaar het geval was en aanvangen te 3 uur des namiddags. „SPARTA" (PRAAG) IN ONS LAND. Naar wij vernemen zal de bekende Prof -club „Sparta" uit Praag, waarin oa. de bekende, vroegere Belgische speler Raymond Braine meespeelt, begin April een drietal wedstrijden in ons land ko men Spelen. Vast staat de wedstrijd tegen BJauw-Wit in het Stadion te Amsterdam, welke vermoedelijk Zaterdag 2 April zal plagts vinden. Zondag, 3 April, welke datum oorspron kelijk was gekozen, is het stadion bezet VOOr den internationalen hockeywedstrijd Holland—België. Verder zal de Tsjechische club nog twee wedstrijden spelen tegen twee Ne» derlandsche elftallen. Plaats en datum zijft hiervoor echter nog niet SCHAKEN. Dê competitie van den Ned, Schaakbond. Gisteravond speelde het tweede tiental van het Leidseh Schaakgenootschap éért belangrijken competitiewedstrijd in Den Haag tegen het eerste tiental der Haag sche Schaakclub „Ruy Lopez", dat nog Ongeslagen was en reeds twee wedstrijden had gewonnen. Het Leidsche tiental be haalde de overwinning, hoewel op het kantje af. (6.5—4.5). Met een weinig meer geluk, had het ook gemakkelijk 6.5—3,5 kunnen zijn. De volledige uitslag is de volgende: P. A. v. d. Kraan (H.)J .H. Volders (L.) 1/2—1/2 B. S. WitteG. Kuyper 10 L. J. Caminada—D. de Jong 1/2—1/2 A. Kleinégris—G. Schoppen 0—I Th. AusséffisA. G. de Blécourt ö—l Alb. femits—B. J. Wittenberg 1—0 J. v. Steenbergen8. Oitwerkerk 1/2—ï/2 F. André-A. L. de Wolf 1-0 A. v. Diêmên—Ir; H. N. Francois 0—1 H. J. Koster—M. J. Diében 0—1 Totaal 41/2—51/2 De stand in deze groep is nu als vólgt: L. Sch.Gen. II H. Arb. Sch. II 3 Disc. Disc. IV 3 „R. Lopez" I 3 D. Arb. Schel, 4 H. Westerkw. II 3 I N. I (Bosk.) 4 gesp. gew. gel. vérl. V.—-t Tót. 1 23 -17 6 1 17.5-12.5 4 1 16.5-13 5 4 1 16.5-13.5 4 2 19.5-20,5 4 2 12.5-17.5 2 4 14.5-25.5 0 De man, die de sigaar opstak, welke hij met Sinterklaas had gekregen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10