HET HUIS DER VERSPIEDERS WOENSDAG 27 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Door revolverschot gedood. Toen de heer G. de Vries te Baarn be zig was zijn revolver schoon te maken, ging plotseling een schot. af. Het trof den ongelukkigen in het hoofd. Enkele oogen- blikken later was hij overleden. Arbeider een been afgeknepen Aan de overzijde van het Hollandsch Diep bij Moerdijk in den Biesbosch had Maandagmorgen een ernstig ongeval plaats. De arbeider H van Schendel uit Baamsdonksveer was op een vaartuig be zig met het snijden van riet. De man kwam onverwacht in aanraking met een staal draad, hetgeen tot gevolg had, dat een zij ner beenen werd afgeknepen. Per motor boot van de rijkspolitie werd hij in zorg- wekkenden toestand naar een ziekenhuis vervoerd. TWEE WARMOEZIERSWONINGEN VERBRAND. Varkens omgekomen. Gistermiddag ontstond brand in de warmoezeierswoning van den heer J. Jan sen op bet Zand te Huissen (Over-Betu- we). Aangewakkerd door een feilen Oos tenwind, greep het vuur snel om zich heen. In een oogwenk was het vuur over geslagen naar de met riet gedekte woning van den heer B. Jansen, die aan de andere zijde van den weg stond. Ook deze woning stond weldra in lichte laaie. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen, was er van beide woningen niets meer te redden. Zij brandden binnen een half uur af. Ook de inboedels gingen ver loren. Van den heer B. Janspn kwamen eenige varkens in de vlammen om. De schade wordt door verzekering ge dekt de oorzaak van den brand is onbe kend. DE DIEFSTAL VAN f60.000. SPANNENDE JACHT OP DE DIEVEN. Hoe de arrestatie te Marseille plaats vond. De daders van den diefstal van 60.000 bij de Nederlandsche Landbouwbank te Amsterdam, zijn, zooals men zich herinne ren zal, de vorige week in Marseille gear resteerd. De inspecteur van politie, de heer M. O. F. van der Heul is voor deze arrestatie naar Zuid-Europa geweest met den heer Van Hussen, secretaris van bo vengenoemde bankinstelling. De inspecteur van der Heul is thans te Amsterdam weergekeerd en heeft ons het. volgende verteld van zijn wedervaren op zoek naar Kok en De Haas, die op stap waren met de 60.000. Te Amsterdam was bericht gekomen, dat het meisje van Kok naar Genua moest komen en daar haa-r intrek nemen in Ho tel „Bellevue". Er zou dan iemand komen mt een brief, waarin nadere gegevens zou den staan. De heer Van der Heul is toen naar Ge nua gegaan en heeft met een dame in het Hotel „Bellevue" gewacht op de komst van een brief. Hij had natuurlijk de Italiaan- sche politie gewaarschuwd en de mede werking gekregen ,van een inspecteur van de recherche, den heer Nuzzolose. Deze had ook zijn intrek in Hotel „Bellevue" genomen om bij de hand te zijn als ingrij pen noodzakelijk was. Onverwachte hulp. De dag, dat de brief moest worden ge bracht verliep, zonder er iemand kwam op dagen. Men heeft toen den Hotelhouder in den arm genomen en deze wist iels meer van de zaak af. Er was iemand ge weest, die had medegedeeld, dat hij den 20sten Januari een dame kwa-m halen. Na een omweg i» de Italiaansche politie te weten gekomen, dat het een zekere Bairieh was, die bekend was als eon havenspion. Deze had inderdaad een brief, maar had met het bezorgen geen haast gemaakt. Op weg naar Amerika? In den brief stond, dat Kok en De Haas zioh hadden ingescheept naar Amerika. De brief was toen vier dagen oud. Hier mee was het spoor van beide gezochten weer weg. Achteraf is gebleken, dat de reis naar Amerika niet is doorgegaan. De beide mannen hadden een steward van een Amerikaansch schip voor 11.00 omge kocht om hen als verstekelingen mee naar Amerika te nemen. Ze zijn door den ste ward aan boord gebracht, maar bij een in spectie van het schip door een der stuur lieden werden ze ontdekt en van boord gezonden. Een tweede poging om op deze wijze naar den anderen kant van de Oceaan te komen is eveneens mislukt. l)e man, die ze daarvoor in den arm namen heeft had het geld in ontvangst genomen, maar verder niets van zich laten hooren. Een telegram voor het meisje. Toen de politie dus het spoor bijster was van de beide gezochten, kwam er een tele gram voor het meisje van Kok in Hotel „Bellevue", inhoudende het verzoek dade lijk naar Marseille te komen in Hotel „Con tinental". Al heel spoedig was er verbin ding met Marseille en zeide de chef van de „Sureté" alle medewerking toe de beide Hollanders zoo mogelijk in arrest te zul len nemen. Deze chef van de „Süreté", was door de biljetten, welke door de Am- sterdamsche politie waren verspreid, op de hoogte van de zaak. Daarna heeft Kok uil Marseille nog het Hotel „Bellevue" opgebeld, waar hij door de hem bekende Bairieh werd te woord gestaan. Naast hem stond de inspecteur van der Heul, die hein instrueerde wat hij zeggen moest. Deze vertelde toen, dat zijn moisje in Genua was en dat zij met een be paalde trein naar Marseille zou komen. Dit gebeurde in den avond van den 20sten Januari. Den volgenden morgen in de vroegte kreeg de heer Van Hussen een telegram van de politie to Marseille, dat de Kok en De Haas in Hotel „Continental" gearri veerd waren. De arrestatie. Te Marseille, waarheen de heeren Van der Heull en Van Hussen vertrokken wa ren, werd hen door den chef van de politie medegedeeld, dat hij na de ontvangst van het telegram nog dienzelfden nacht met 'n aantal rechercheurs naar het aangegeven Hotel was gegaan en daar de beide Hol landers had aangetroffen. Kok had zich heftig tegen zijn arrestatie verzet en er waren vier man noodig geweest om hem de boeien aan te leggen'. De Haas had zich onmiddellijk gevangen gegeven. Op Kok werden gevonden 43 bankbiljetten van 1000.— en 33 van honderd gulden. Door den inspecteur Van der Heul werd ons tenslotte een beschrijving gegeven van de verblijfplaats der gevangenen. Deze ligt onder den grond en heeft licht noch lucht en gelijkt meer op een hol dan op een gevangenis. Toen de beide mannen dan ook naar boven werden gebracht wa ren zij de eerst oogenblikken verblind door het licht. Kok schrok toen hij den secretaris van de Nederlandsche Landbouw Bank zag. De beide mannen hebben een volledige exposé gegeven, van hetgeen gebeurd is. Zij hebben gesmeekt om mee naar Amster dam te mogen gaan, maar de Marseillaan- sche autoriteiten konden dit niet toestaan. Langs den officieelen weg zal de uitleve ring gescheiden. Wel was de Procureur de la République bereid het geld vrij te geven. De bankbiljetten zijn aan den Nederland- schen consul ter hand gesteld. Vermoede lijk zal het nog wel een paar weken duren voor de arrestanten hier zijn. GOEDE VANGST AAN DE GRENS. Belgische broodverkooper$ als smokkelaars Het „Dagblad van Noordbr." bericht: De douanen aan de grens bij Wernhout hebben een goeden slag geslagen. lederen dag passeeren daar eenige Rot- terdamsche handelaren die in de Maas stad het bekende Belgische brood verkoo- pen, waarover in den laatsten tijd zooveel te doen is geweest. Te Rotterdam nu was het de politie be-' kend geworden, dat deze handelaren niet alleen brood, doch ook belangrijke smok kelwaar over de grens brachten. Een dezer dagen nu heeft men aan de grens den slag geslagen. Terwijl weer een volle wagen brood uit Antwerpen aangevoerd werd, gingen de douaneambtenaren over tot een grondig onderzoek van het vervoermiddel. Daarbij werd handig in een der gedeelten van de vrachtauto weggeborgen een partij reukwater van zeer sterk gehalte gevon den. Zeer nauwkeurig heeft men daarop brood voor brood onderzocht, doch daarin bleek geen smokkelwaar verborgen. Vrachtauto met inhoud werden in beslag genomen, terwij! tegen de handelaren, de R. en K. v d. W. uit Rotterdam proces verbaal werd opgemaakt. Vermoedelijk zal op dien dag het Belgi sche brood in Rotterdam wel niet tijdig verkrijgbaar geweest zijn. Overigens zullen velen en niet ten onrechte misschien thans verband leggen tusschen den „goed- koopen" prijs van het Belgische brood en deze smokkelarij. Er wordt ernstig ver moed dat al verscheidene smokkeltochten met kostbare waar en zelfs zeer verboden waar op deze wijze hebben plaats gehad. Nader wordt hieromtrent nog gemeld, dat inderdaad de Rotterdamsche politie ee'nigen tijd geleden vernomen had. dat met de transporlauto's. welke het Belgisch brood van België naar hier vervoeren, vor- doovende middelen en in het bijzonder cocaïne zou wprden gesmokkeld. De ma rechaussee te Zundert werd gewaarschuwd en verzocht werd de transportauto aan te houden Bij het onderzoek werd onder het brood geen cocaïne gevonden, maar wel een zeer groote partij parfum, welke in be slag is genomen. Het brood in die auto maakte sterk den indruk al verscheidene malen de reis BelgiëRotterdam en te rug te hebben gemaakt, want het was zeer oudbakken. Naar wij voorts vernemen is de verkoop van Belgisch brood in Rotter dam tot een zeer onbeduidend kwantum teruggeloopen. HAARLEMMER IN TAXI MEEGEVOERD. Nabij Amsterdam beroofd en in een sloot geworpen. Maandagavond is een agent van politie aan het bureau Adm. de Ruyterweg te Amsterdam gekomen met een inwoner uit Haarlem. De man, wiens kleeren van het water doorweekt waren, heeft verklaard, dat hij door drie personen in een taxi uit de stad tegen zijn wil is meegevoerd, waarna deze personen hem in een sloot hadden geworpen. Hij deelde voorts ri#! de, dat men hem beroofd had van een portefeuille, inhoudende f 154 aan bank papier en een boekje met 12 Sweep Stake- loten. De politie heeft den man zoolang een drenkelingen pak geleend, waarna hem gistermorgen door zijn familie droge klee ren zijn verstrekt. Naar de juistheid van de door het slacht offer afgelegde verklaringen, stelt de po litie een onderzoek in. „De Tijd." EEN WEDUWE BESTOLEN. Maandagavond is tijdens afwezigheid van de bewoonster ingebroken in de wo ning van de weduwe F. aan de Diergaar desingel te Rotterdam. De weduwe had haar spaargeld in een groote bus gestopt, die in een kast was neergezet. De dieven hebben daaruit drie k vierhonderd zilveren rijksdaalders medegenomen, benevens een gouden horloge en een alpacca beugel- tasch. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 28 Januari. Huizen, 298 M. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Voor de zieken. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert o.l.v. Joh. Gerritsen. 2.00 Handwerkles. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Voor de vrouw. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Handarbeid-cursus. 5.45 Clarinetconcert door J. H. v. Gin- kel. 6.45 Kniples. 7.00 Vragenbeantwoording. 7.45 Persberichten. 8.00 Concert in de Nieuwe Oosterkerk te Rotterdam. Mannenkoor „Concordia". G. Halt, cello; F. Tollig, orgel. 10.20 Persberichten. 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend A.V.R.O.-uitzendingen. 8.009.00 Gramofoonplaten. 9.00 Concert. Klein-orkest o.l.v. N. Treep. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kerkorgelconcert. E. Gertler, viool. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg orgelconcert. 12.00—2.00 Trioconcert. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kniples. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor de zieken. 5.00 Orkestconcert. R. Koster, zang. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Kamermuziek. Gentlei'-kwartet. 7.30 Engelsche les. 8.C0 Gramofoonplaten. 8.15- 10.40 „Elias", Oratorium van Men delssohn. Kon. Ver. v. kerkzang, Utrecht. T. v. d. Sluys, sopraan; J. Immink. alt.; M. Plooyer, tenor; J. Ph. Caro, bas. UIrechtseh Sted. Orkest o.l.v. J. Wagenaar. 9.159.35 Gramofoonplaten. 10.40 Persberichten. 11.0012.00 Uitz. uit Cabaret „Palermo". De Palermo Minstrels. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, ber. INBRAAK IN DE ST. JANSKERK TE GOUDA. Offerblokken geforceerd. Inbrekers hebben Maandagnacht eon bezoek gebracht aan de St. Janskerk te Gouda. Toen Maandagochtend de koster het kerkgebouw betrad, kwam hij tot de ont dekking, dat getracht was een tweetal of ferblokken open te breken. Deze pogingen hebben evenwel gefaald. De inbrekers on dernamen nog een klimpartij naar het or gel en koor. Daar forceerden zij een kast, welke echter slechts lood bevatte. Zij door snuffelden nog de consistoriekamer, doch hier was evenmin iets, wat van hun ga ding kon zijn, aanwezig. Langs een ope ning in den muur, daar, waar restauratie werkzaamheden worden verricht, hebben de nachtelijke bezoekers de kerk verlaten. Vermoed wordt, dat de heeren zich na den Zondagsdienst hebben laten insluiten. De poliMe stelt een onderzoek in. Tot nu toe vond zij slechts eenige voetsporen aan de achterzijde van het gebouw ia' het Oude Mannenplantsoen. Een vriendelijk grafschrift Op een grafsteen in de kerk te Span broek (N.-Holland)) kan men, naar het „Vad." bericht, lezen: Hier ligt begraven mijn vrouw Griet. In den hemel is zij, niet In de hel, Dat weet ik wel. 12.20 Cinema-orgelconcert. 1.20 Gramofoonplaten. I.35 Orkestconcert. 2.05 Lezing. 2.25 Voor de scholen. 3.30 Vesper. 4.10 Voor de scholen. 4.25 Dansmuziek. Jack Payne's band. 4.50 Concert. Grosvenor House orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Pianomuziek van Liszt. 7.40 Berichten. 7.50 Lezing. 8.20 Variété. BBC-theaterorkest o.l.r. S. Kneale Kelley. 9.40 Rt. Hon. Sir Samuel Hoare: India since the round table conference. 9.55 Concert BBC-orkest en -koor. 10.50 Kerkdienst. II.0512.20 Dansmuziek. Jack Payne's band. ,.R a d i o - P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 Gramofoonplaten. 8.20 „La Mascotte", operette van Audran. Orkst, koor en solisten o.l.v. R. Labis. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orkestconcert. 10.40—12.10 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. 4.25 Orkestconcert. Hans Andrae, cello. 7.20 Werken van Meyerbeer, voor orkest o.l.v. Hr. Busehkötter. Daarna tot 11.20 Dansmuziek Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkest-concert. 2.504.20 Orkestconcert. 7.309.35 „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", opera-comique van Xicolai. 9.5011.50 Dansmuziek. Rome. 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. S.20 Concert door het politie-orkest o.l.r. A. Marchesim. Z e e s e n, 1636 M. 3.504.50 Orkestconcert. 7.50 Populair concert. Omroeporkest, 10.5012.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338,2 M. 12.35 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. RUMOERIGE PACHTERS BIJEENKOMST. Bij een weilandverpachting van het Weeshuis te Tiel, waarbij ongeveer 400 pachters aanwezig waren, hebben alle pachters, omdat niet voldaan werd aan de wenschen van den Bond van Landpachters onder protest de vergadering verlaten. De voorzitter van de afdeeling Neder- Betuwe van den Bond van Landpachters voerde het woord. Hij zette de wensehen van den Bond uiteen, waarop hij door een der regenten werd beantwoord. Daarop ver lieten alle aanwezigen de zaal. Een derge lijk feit is bij een verpachting in ons land nog nooit voorgekomen. Sensationeele arrestatie. Op de Stadhouderskade te Amsterdam wilde Maandagavond een agent een vreem deling aanhouden. Deze gaf den agent een duw en nam de vlucht. In dc Jan Luvkenstraat wierp een 19-jarige steen drukker den vluchteling een rijwiel voor de voeten, waarop deze het rijwiel omver trapte en met een revolvej" dreigde. Een andere agent, die inmiddels naderbij was gekomen, werd eveneens met de revolver bedreigd, doch deze wist den man de re volver te ontnemen, waarna de vluchte ling naar het bureau overgebracht is. De revolver leek geladen to zijn, terwijl nog 20 scherpe patronen bij fouilleeriug op den vreemdeling werden gevonden. De vreemdeling is win Russiche nationaliteit. FEUILLETON. Uit het Engelsch van WARWICK DEEPING. Vertaald door R. de Bree. id Het scheen wel een soort volksfeest daar op de groene vlakte voor de Abdij- poort. Daar was de landadel, zooeven uit de kerk gekomen daar was kapitein Cur- tiss op zijn groot wit paard. Want de schrik voor Napoleon's groote armee, ge reed voor een inval bij Boulogne gele gerd, had heel Sussex overstroomd met roodrokken. Iedere stad en ieder dorp had haar kampementen bij Britghton en Eastbourne terwijl de zwarte muilen der kanonnen wijd en zijd gaapten langs de zee. Roodrokken waren ingekartierd in Has tings, in Battle, Provensoy, Hailsham, Le wes, Seaford, Worthing, Arundel, Chices ter en op nog een heeleboel plaatsen meer. Hanoveranen hielden Bexhill bezet. Daar waren de Yeemanry, de „Marine-Weerbaar heid", de „Weerbaarheid"-cavaleric, het Vrijwilligerscorps en in het Westen de Vrijwillige Bereden Artillerie van den Hertog van Richmond. Aller oogen wa ren op het Kanaal gevestigd en van de meeste menschen lag het hart op de tong.. Dien April-Zondag waren de vrijwilligers van Battle en de omliggende dorpen verza meld op. de groene vlakte tegenover de Ab dijpoort. Een oude sergeant van de gere gelde troepen met een lam been en een verdacht-rood gezicht en dito-neus hinkte heen en weer. Kapitein Curtiss zat in su perieur stilzwijgen boven op zijn groot wit paard. De landadel keek indrukwek kend en het „mindere volk" groepte bij el kaar en vermaakte zich door met open monden naar het schoons te kijken. De geweren vlogen omhoog, een er van stootte tegen het hoofd van den buurman van den bezitter. Verdraaid, Sam Mephan, de volgende keer zie ik er nog van komen dat je mijn kop gaat krabben met je spuit. Hij schiet me nog eens een keer dood, sergeant-, be slist hoor. Stilte in de gelederen. Hij heeft er me straks al mee tegen mijn kaak gestompt. Stilte. Naar beneden die kop daar. Vrijwilliger Mephan. je bent een verdraaid stomme kluit aarde met platvoeten en een kameelenbochel. Versta je me? Ja? Nou, heb ik dan gezegd „zet af geweer", dat je het ding op den kop van je buur man zet? De oude snorrebaard had kennelijk plei- zier van zijn eigen geestigheid en mop perde verder: Wel, en wat hebben jullie nou alle maal te gapen, hè? Luitenant Benham draagt zijn arm in een doek. hè? Ik zal rammelaars laten halen om de babies zoet te houden. Kijk eens naar de mannen van het actieve leger daar. Ze staan jullie gewoonweg uit te lachen. Vaderlandsliefde of geen vaderlandsliefde, al de omstan ders lachten, behalve thans de zwaar-be- proefde onderofficier en de onvermurw bare Curtiss op zijn wit paard. Jasper keek naar Rose Benham. Ze wenkte hem met de oogen om bij haar te komen. Ondeugende jongen, hoe durf je er al zoo vlug weer uit? Och, ik was ziek van Rush Heath. Ze poogde met. haar uitdrukkingslooze oogen hem een uitdagenden blik toe te werpen. Nu. ik weet wel waarom je komt. Zool Ja hoor. Maar ik zal het niet verklap pen. O neen. Laat je paard door een van de mannen vasthouden en kom bij me in het rijtuig. Je hoeft toch die schaapskop pen niet te drillen. Doe net als Jeremy Curtiss. Alles wat hij te doen heeft is om met een gewichtig gezicht rond te kijken. Dat arme hondje-met-een-lam-pootje doet het werk. Jasper voelde zich verlegen. Hij was er niets op gesteld om zich daar zoo in het oog loopend te etaleeren naast zijn nicht Rose. Ik kan hier beter zien. Ik wil zien hoe mijn mannen hun musketten hantee- ren. O jij leelijke bedrieger! Je wilt na tuurlijk dat alle dameB zeggen: Daar heb je Jasper Benham met zijn gebroken arm. Vind je hem niet knap? Ik zag dat Kitty Lavender.... jo weet wel dat mooie don kere meisje. gewoon smachtend naar je stond te kijken. Jasper zei: Kitty Lavender ban naar de pomp loopen. Ze werden gestoord. Een groote vos kwam aan de andere zijde van het rijtuigje gereden en een man in het zwart begroet te Rose. Alle zonneschijn is voor u, miss Ben ham. Wel, Chevalier, bent u het? U bent ook overal. Jasper, kan je de Chevalier de Rothan Do beide mannen staarden elkaar aan, Jasper onbewust van het feit, dat de an der hem niet voor het eerst zag. Mr. Benham.... een gebroken arm naar ik hoor? Ik kom eens naaf het africhten van uw mannen kijken. En dan te bedenken, dat het tegen mijn Frankrijk gaat. Arm Frankrijk. Eens zal ik er heen terugkeeren. Maar stelt u dan mijn kasteel vooreen zwarte puinhoop, als in rouw Hij keek somber, melancholiek. Rose bekeek hem met de grootste aandacht. Nog altijd in het zwart, Chevalier? Ah, mam'selle, trok ik dat kleed niet aan op den dag dat mijn koning ge slacht werd En ik ben het blijven dragen. Ik zal het dragen tot de witte vlag van de Bourbons weer in Frankrijk wappert 1 Geen bastaard, geen parvenu-keizer vo^r mijIk weet dat ik nu naar Frankrijk terug zou kunnen keeren. Maar mijn eer en miin trots houden mij hier, een banneling tus schen de charmante Engelsche vrouwen. Jasper nam den man nauwkeurig op en had onmiddellijk een onberedeneerden maar heftigen afkeer van hem. De Rothan had het hoogmoedige air van iemand, die andere mannen e?»nvni'"'e r i.» schouwt. Hij was beleefd, maar er lag een smet op zijn beleefdheid. Men kon aan de lijnen om zijn mond en zijn opgetrokken neusvleugels zien dat hii dacht: „Die '-oe- renkinkels van EngelscKen U bent een eigenaardig man, Cheva lier, Wensriit u werkelijk dat ij I" ank rijk veroveren? Mam'selle, niet het veroveren, maar het bevrijden. Ik bid eiken dag dat ik ko ning. Lodewijk weer in Vorsni" 0 zien voor ik te oud ben geworden. Te oud 1 Ja te oud om nog aan het hofleven deel te nemen. De stem van den sergeant werd op dat oogenblik het allesoverheerschende geluid. Jullie stelletje waggelende eenden. Ga rechtop staan. Vooruit. Bajonetten 1 Het is een beroerde geschiedenis met jullie. Meer dan zonde van jullie mooie unifor men. Ze konden jullie beter- breinaalden geven dan bajonettan. We zullen nu onze geweren gaan laden. Stop er wat pijpaarde in. En zoo ging het voort, kapitein Curtiss op zijn groot wit- paard als een groot veld heer op het schilderij van een veldslag, heele slagvelden overziet en nimmer een woord uitend. Toen Jasper afscheid nam van Rose bleef de Chevalier de Rothan nog wach ten. Wees maar voorzichtig, Jasper, zei Rose. Laat wat van je hooren. Of kom zelf over een paar dagen. Dèvil Dick krijgt hoopen suikor van me 1 Het is heel aardig van je, Rose. Akelige jongen! f Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9