ACADF.MIENIEUWS STADSNIEUWS Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 27 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 Jan. 1932, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste b^rometerst.: 787.7 te Hannover. Laagste barometerst.: 743.7 te Janmayen. Verwachiing tot den avond van 28 Jan.: Zwakke Oostelijke tot Zuidelijke wind, nevelig, tot gedeelte- ?j lijk bewolkt, droog j weer, weinig verande ring in temperatuur. LUCHT! EMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie —0.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.04 uur tot Donderdagmorgen 7.23 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 28 Januari voorm. 6.05 uur en nam. 6.30 uur. Het gebied van hoogen luchtdruk met in den kern recordstanden van den baro meter, heeft zich van Engeland over de Noordzee naar Noord-West-Duit schland verplaatst en heeft thans een beweging Daar Oost-Europa. Diepe depressies trekken in een wijden boog rondom IJsland naar de Noordkaap en verdwijnen in Noord-Siberië. In onze omgeving houdt de toestand van windstil weer met mist en nevel of betrokken lucht met lage wolken aan met lichte vorst des nachts, en wanneer' de zon schijnt, hooge maxima overdag. Boven den mist is de lucht warm en zeer droog. In Lapland en Finland komt weer zware vorst voor, die echter wel spoedig weer zal verdwijnen door de warme stroo ming uit het Westen, die op de Noorsche Zee weer hooge temperaturen en overvloe- digen regen brengt. In eigen huis. Namens het gemeentebestuur verheugt het mij, aldus spr., een woord van harte lijke gelukwensch te mogen uitspreken op dezen dag. Wij Allen kennen de R.-K. Wijkverple ging, gij kent haar reeds zooveel langer en dus zooveel beter als ik, maar over één ding zijn wij het eens: en dat is dit: dat de R.-K. Wijkverpleging kennen en er een vriend van zijn, één en hetzelfde is. Jarenlang is de Wijkverpleging, om too te zeggen, pensionaire van de Pius ge weest en hoe voortreffelijk, zij het daar ook zal hebben gehad, wij kunnen ons toch voorstellen, dat 't haar een voldoening is thans haar eigen huis te betreden, haar eigen woning te betrekken. Daar toch vindt gij. een ruimere kliniek, zij vindt er gelegenheid voor eenige ver pleging. Wij weten, dat de Wijkverpleging, dat dr. Haase, dat Zuster Josepha met dit ge bouw tevreden zijn, wij weten ook, dat zij niet zijn voldaan. Want de R.-K. Wijkverpleging heeft die eigenschap van Christelijke liefde, die steeds meer helpen wil en steeds beter, aan wie het vel wat gij doet nog niet ge noeg is. die immer een grootere, wijdere hulpmogelijkheid zoekt. Maar tevreden is zij, omdat zij in af wachting van het beste toch reeds het be tere verworven heeft. Zoo viert onze R.-K. Wijkverpleging vandaag een schoonen dag, een dag, waarop een mijlpaal wordt geslagen langs den weg, dien zij gaat week in week uit, jaar in jaar uit, zorgend en gestadig. En op dien weg weet zij zich omringd en gesteund, geschraagd en gedragen door Lisse's Katholieken, zonder wier hulp haar werk onmogelijk zou zijn. Maar juist omdat gij dat weet, ver trouwt zij en terecht in betere tijden, die toch ook weer zullen komen, een laat- sten mijlpaal te zien slaan en bij dien mijl paal zullen we dan vinden een gebouw, waarin de oorspronkelijke, thans tijdelijk prijsgegeven plannen tot werkelijkheid ge worden zullen zijn. Dames en Heeren, wij weten dat dit toe komstmuziek is, maar wij weten ook, dat als wij in die toekomst dat gebouw in Lis- se niet zullen vinden, het niet zal liggen aan de vindingrijke naastenliefde der R.K. Wijkverpleging en van de Lisser Katholie ke gemeenschap. Geachte aanwezigen, de toekomst hebbe haar eigen zorgen 1 Laten wij heden ons verheugen mèt de R.-K. Wijkverpleging en heel haar bestuur over den grooten, belangrijken stap van daag in de goede richting gezet. Ik eindig hiermede en herhaal mijn har- teb'ken gelukwensch. Weth. Warmerdam bracht een ge lukwensch aan den Burgemeester bij zijn eerste verschijnen in het openbaar na zijn ziekte. Zoo kort is hij hier in de gemeertte, maar wij hebben hem gemist. Met zijn her stel feliciteert spr. en den Burgemeester en de gemeente Lisse. Ook wensohte spreker het bestuur ge luk met de opening van dit nieuwe wijkge- bouw. Zou er in Lisse wel één wezen, die meer verdiensten heeft als zuster Jo3ephaï Spr. gelooft, dat 'niet één in eeuwigheid zoo hoog beloond zal worden. Als de tijden beter 2ijn hoopt spr., dat het ideaal van Zuster Josepha, een groot wijkgebouw, verwezenlijkt zal worden De burgemeester dankte den wet houder voor zijn woorden van gelukwensch Ook voor spr. was het niet aangenaam eenigen tijd buiten 't vaarwater te zijn. Spr.'s diensttijd is thans weer ingetreden en dan hoopt hij gemeenschappelijk met de wethouders te kunnen werken in het belang der gemeente Lisse. Dr. Haase dankte de sprekers voor hun waardeerende woorden, waarna gele genheid werd gegeven, het gebouw te be zichtigen. Allen waren vol bewondering voor de moderne en doelmatige inrichting van het gebouw. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-ejpamen wis- en natuurkunde met hoofdvak Dierkunde mej. D. Luijten (Apeldoorn) candidaats-examen wis- en natuurkunde letter F mej. J. L. Robert (Rotterdam) idem voor het candidaats-examen E de heer P. N. Degens (Den Haag). Leidsche Ambachtsschool. Zooals uit de advertentie in dit blad blijJct, bestaat heden weder gelegenheid voor inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Ambachtsschool. De directeur der school verzocht ons, belanghebbenden en belangstellenden er nog eens op te wijzen, dat de jongens die medio Maart van dit jaar den leeltijd van 12 jaren hebben be reikt, tot de Ambachtsschool kunnen wjr- den toegelaten. De leerplichtwet laat dit toe, omdat de leerlingen der Ambachts school nog les ontvangen in de Voortgezet Lager Onder wijs vakken. Menige ouder ia van ooi-deel, dat hun jongen dan de La gere School nog niet mag verlaten, doch dit is geenszins het geval. Voor bepaalde leerlingen kan het nuttig zijn, wanneer zij een jaar langer de Lagere School bezoe ken, doch in vele gevallen doet zich het bezwaar voor, dat, indien de jongen tot b.v. zijn 14e jaar de Lagere School bezoesr, het voor de ouders finantieel niet wel mo gelijk is, hem nog 3'jaren het onderwijs aan de Ambachtsschool te laten volgen. Ju elk voorkomend geval is het wel verstan dig zich even bij den directeur te vervoe gen, teneinde nader te worden ingelicht. De opleiding voor de vakken, genoemd in de advertentie, duurt 3 jaar, waarna den leerling een diploma kan worden uitgereikt. Um toegelaten te kunnen worden, moeten de leerlingen een toelatingsexamen doen, waarbij de eischen gelijk zijn aan die van de hoogste klasse der Lagere School. De opleiding voor de vakken, genoemd in de advertentie, duurt 3 jaar, waarna den leerling een dip.oma kan worden uitgereikt, üm toegelaten te kunnen worden, moeten de leerlingen een toelatingsexamen doen, waarbij de eischen gelijk zijn aan die van de hoogste klasse der Lagere School. Het schoolgeld ts uiterst laag gesteld en wordt bepaald naar het zuiver inkomen der ouders. Alleen enkele kleine gereed schappen, alsook de werkkielen moeten door de leerlingen zelf worden aangeschaft. De grootere gereedschappen worden aan de leerlingen tijdens hun schoolbezoek in bruikleen gegeven. Aan onvermogende ouders kan gelieele vrijstelling van school geld woiden. verleend, terwijl de mogelijk heid bestaat hun tijdens het bezoek van hun zoon aan de school, een geldelijke toe lage te verstrekken. Indien vóór 15 Fe bruari aangevraagd, kan door den Minis ter van Onderwijs een Rijksstudiebeurs worden toegewezen. Op de Ambachtsschool bestaat de gele genheid de jongens te bekwamen in hot timmeren, smeden, machine-bankwerkon, auto- en motorherstellen, electrotechniek- inst rumen tmaken, meubelmaken en schilde- reu. Zij leeren in de 3 jaren, welke zij de school bezoeken, natuurlijk het ambacht nog niet in zijn geheelen omvang. Zij zijn dan ook nog geen vaklieden, hoewel deze school hen, een heel eind op weg brengt. Ook het theoretisch vakonderwijs en voor al heb vakteekenen stelt den leerling in de gelegenheid om een bekwaam vakman te worden, doordat hij dan vakteekemngen kan lezen en begrijpen. Het is daarom onnoodig hierbij nog ver der op de groote voordeelen van het vak onderwijs te wijzen en wij raden daarom nogmaals aan, den directeur nadere inlich tingen te vragen. Woningbouwvereeniging „Ons Belang" De 28 nieuwgebouwde huizen van bo vengenoemde Vereeniging zullen a.s. Za terdagmiddag en Zondag voor leden en belangstellenden te bezichtigen zijn. Op de op 4 Februari daarop te houden leden vergadering zullen deze huizen aan de le den worden toegewezen. Bij deze 28 woningen bevinden zich 12 groote gezinswoningen, die bestemd zijn voor gezinnen met minstens vijf inwonende kinderen. Het nieuwe bouwblok sluit zich aan bij de reeds bestaande woningen dor V'ereeni ging aan de Marnixstraat c.a.- en bij den nieuwbouw van de Woningbouwvereeniging „De Goede Woning". Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 1530. J. A- Seysener, Noordwijkerhout, Havenstraat 10, broodbak- kerija Bovengenoemde handelszaak is d.d. 20 Aug. 1931 in eigendom overgegaan aan de N.V. Eerste Noordwijkerhoutsche Centrale Bakkerij. 1137. P. Marijnen .Noordwijkerhout, School straat 35. Brood- en koekbalckerij. Bovenge noemde handelszaak is d.d. 22 Aug. 1931 over gegaan aan de N.V. Eerste Noordwijkerhout sche Centrale Bakkerij. 3682. G. C. van der Bur. Noordwijk-Binnen, Bronckhorststraat 50 Broodbakkerij en win kel, in aanverw. artikelen Bovengenoemde handelszaak is d.d. 22 Aug. 1931 in eigendom overgegaan aan de N.V. Eerste Noordwijker houtsche Centrale Bakkerij, 3958. M. J. v. Westerop. Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 38. Koek- en banketbakkerij. Boij vengenoemde handelszaak is d.d. 22 Aug 1931 is eigendom overgegaan aan de N.V. Eerste Noordwijkerhoutsche Centrale Bakkerij. 5654. J P. v d. Klugt Noordwijkerhout, Schravendamscheweg 19. Broodbakkerij. Bo vengenoemde handelszaak is d.d 22 Aug. 1931 in eigendom overgegaan aan de N. V. Eerste Noordwijkerhoutsche Centrale Bakkerij. Opheffingen. 1883. blectrische Kfeiwa- renfabrieken „Werklust" en „Nijverheid", v.h. C. Filippo en Zoon Hazerswoude. 775. Firma J P Driessen Leiden. Boter markt 2. Korenbrugsteeg 5 Goud. zilver, ju- weelen, horloges. J. P. J. M. Driessen, Am sterdam. Naar wij vernemen is prof. dr. W. J. de Haas, hoogleeraar in de natuurkunde al hier, uitgenoodigd door de Universiteit Henri Poincaré te Parijs om aldaar eenige lezingen te komen houden. Gisteravond omstreeks kwart over ze ven is de 67-jarige P. J. van L. op den Hoo ge Morschweg bij het oversteken van den weg aangereden door een tegemoetkomen de vrachtauto van de firma Werniük, ge laden met twee ton aarde. v. L. liep ver wondingen op aan den hals en boven het rechteroog en werd door den E H. D. naar het Diaconessenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. MUZIEK. Leidsch Politie-muziekgezelschap. Onder enorme belangstelling heeft in „de groote zaal" het jaarlijkseh winter- concert plaats gehad van het Leidscb Politie Muziekgezelschap. Deze belang stelling ging uit naar do praestatie van het corps, dat onder leiding van kapel meester Bolderdijk musiceerde. Niet min der interesse was er voor de zangeres mejuffrouw Gretha Versteeg, die, bege leid door den heer Han Zirkzee, drie zangnummers ten gehoore bracht, terwijl 't derde deel (dat wjj n}et meemaakten), het cabaret en het bal, ongetwijfeld een echt feestelijk besluit zal hebben ge vormd. De voorzitter van de vereeniging, de heer Dragt heette de aanwezigen wel kom, onder wie zich de eerevoorzitter de heer Stapel bevond, den commissaris, de heer Meyer, afgevaardigden van zus- tervereenigingen, afgevaardigden van „Sempre Crescendo'.' en der „Vereeniging voor Vrouwelijke Studenten". Heb Politie-muziekgezelschap kwam verdienstelijk voor den dag. Twee num mers werden ten gehoore gebracht, waar mede dezen zomer op het concours te Aalsmeer in de 1ste afdeeling fanfare een eersten prijs werd behaald. Dit waren de „Ouverture Dramatique" van Popy en „Dans le Bruyère" van Govaert. 't Be hoeft geen nadeF betoog, dat zulke con coursnummers moeilijk zijn. Maar extra zorg was dan ook aan de uitvoering be steed. Onder dege'ijke leiding van den heer Bolderdijk is men geslaagd. Verder werden uitgevoerd: als aanvangsnummer een „Marseh" van van Weezei, „Heinzelmann- chens Wachtparade" van Noach, een fanta sie op de opera „Maritana" door Kessels een „Suite de Va'ses" van Delbecq en als briljant stukje vuurwerk een arraneemeent van „de Lustspiel Ouverture" van Kessels, alle werken van verschi'lenden aard. Met streven naar beschaafde klankgeving en durf bij het inzetten wordt hier met veel toewijding en lust gewerkt. Natuurlijk s'aagde nog niet alles in de uiterste perfec tie. maar dat wordt ook niet georetendeerd. Er valt als van ze'f sprekend nog to stu- deeren, want het koper leent zich tot o zooveel verschil'ende klankkleur, om met eigen inslag verbijzonderd op te treden. Er wordt hier gestudeerd, zoodat de uitvoe ring van dezen avond gerechtvaardigd was, niet alléén, maar het succes zelfs niet uit bleef: „dn pnreralm on het Aalsmeprsche concours". Men luisterde zeer geboeid en telkens klonk het luide en verdiende ap plaus op. Voor de pauze betraden de beide afge vaardigden der Vereeniging van Vrouwe lijke Studenten en van Sempre Crescendo het podium, en werd aan de vereeniging een krans aangeboden onder worden van waar deering. De beer Stapel en Commissaris Meyer werden hierna door den voorzitter op het podium genoodigd. Aan den lieer Stapel, die lange jaren eere-voorzitter is geweest en nu als zoodanig afscheid neemt, werd het eere-lidmaatschap der Vereeniging aange boden. De heer Meyer, hiertoe uitgenoodigd, nam nu het eere-voorzitterschap aan en werd als zoodanig geïnstalleerd. Hij snrak een dankwoord tot de vereeniging en hecht te de zegeteekenen van het Concours aan het. vaandel. Last not least kwam de heer Bolderdijk naar voren. Als een bewijs van veel erkente'iikheid en waardeering werd hem eveneens de medaille nis eerelid no de bo^sr gesneld, terwijl aan Mevrouw Bo'der- diik bloemen werden geofferd. De fnnfnres schalden telkens weer op en beinv'oedd-n de vele aanwe igen tot vroolijke en opge wekte stemming. Het. optreden van de zangeres Mej. Gre tha Versteeg, bracht niet minder succes- LEIDEN. Ondertrouwd: H. S. Djie jra. 28 j. en Ch. L. Martini jd. 22 j. O v e r I e d en: J. Jansen, dr. 24 j. W. C. S. DreefFlippo vr. 83 j. N. Swaande Vos wed. 80 j. J. J. Dekkervan Comme nce vr. 30 j. M. J. van Bruggen m. 74 j. sen met zich mede. Zij toch heeft een mooie gave stem, die door allen gaarne gehoord zal zijn_geworden. Haar voordracht weet zij in lichte gevoelsaanhankelijkheid, aan lokkelijk welluidend en met lyrische soe pelheid te omkleeden. Van- do twee aria's „Und ob die Wolke sich verhülle" uit „der Freischütz" van von Weber en „Aria aus Figaro" van Mozart, lag de laatste haar zoowel wat stemligging als voordracht betreft verre-weg het mooiste. Met Strauss mooien Wals „An der schonen blauen Do- nau" had zij groot succes. Meerdere malen werd zij teruggeroepen, terwijl de voorzit ter haar een mooien tuil bloemen aan bood. In de begeleiding deed de heer Han Zierikzee zeer goed muzikaal werk aan den vleugel, en heeft alzoo veel tot het wélslagen bijgedragen. v Eén opmerking moeten wij maken: het 5e punt van de Algemeene Bepalingen: „Het is voor de pauze verboden te roo- ken" is al heel slecht nagekomen. Men kon de rook wel snijden. Het zou tegen over de genoodigde zangeres hoffelijker zijn geweest, wanneer de heeren het offer tje van niet te rooken gebracht hadden. Moge het succes van dezen avond de aanleiding zijn tot steeds meer en degelij ke studie. Door de firma de Vries en Stevens wa ren in de zaal geluidversterkers aange bracht, opdat de speeches goed zouden kunnen worden verstaan. J. K. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken wij U om eenige plaatsruimte voor het volgende: De winkeliers van de N'euwe Rijn, op het gedeelte tusschen Kraaierstraat en Hooigracht, ondervinden momenteel groote schade door de volkomen afsluiting dei passage over de brug aan de Middelste gracht. Zonder groote onkosten zou het o.i. toch wei mogelijk zijn, hier een hulp bruggetje te leggen, zoodat althans de voet gangers kunnen passeeren en zonder groo ten omweg onze winkels kunnen bereiken, temeer daar de werkzaamheden aldaar ze ker wel eenige weken zullen vorderen. De betrokken winkeliers. JOHS. VAN BEMMEL. J. M. BUIL. C. J. EGG INK» P. GERTH. A. LAMAN. W. A. MARKS. Fa. WED P. J. PL ANJER. N. v. d. STAR. A. DE VRIND. J. W. VAN WEERDEN. Fa. A. H. J. WIJTENBURG. H. ZIRKZEE. LAATSTE BERICHTEN Verjaardag van den ex-keizer. Heden vierde de ex-keizer zijn 73-ja- rige geboortefeest. In verband met het overlijden van zijn zuster, de ex-koningin van Griekenland, werd deze verjaardag op eenvoudige wijze gevierd. Er zijn geen gasten op huize Doorn. In den loop van den ochtend werden op huize Doorn vele bloemstukken bezorgd en evenals andere jaren werden ook vele gelukwensch-tele- grammen ontvangen. Tegen 12 uur ging de .ex-keizer een .kleine autotocht in de omgeving van Doorn mak Hedenmid dag hield de ex-keizer in verband met zijn gezondheidstoestand rust, terwijl he denavond in intiemen kring een diner plaats heeft. Verrr Sedert Maandag IS Januari j.l. wordt uit de gemeente Ridderkerk vermist de 55-jarige korenmolenaar J. G. de Kool, wonende te Rijsoord Hij is Maandag morgen zeven uur naar Rotterdam ver trokken voor het doen van zaken, zoo als altijd zijn gewoonte was. Hij is het laatst gezien om elf uur in hotel „Suis: i" te Rotterdam, waar hij met een zaken kennis koffie heeft gedronken. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. De staking bij de Scheepswerf „Vooruit". De staking bij de scheepswerf „Vooruit" te Spaarndam heeft zich thans tot het ge lieele personeel uitgebreid. Ook de niet-ge- organiseerde arbeiders zijn in staking ge gaan. De rijksbemiddelaar Mr. S. de Vries heeft aan de betrokken partijen inlichtin gen gevraagd. DE WOELINGEN IN SPANJE. Een pastorie belegerd. MADRID, 27 Januari (V.D.) De om vang van de algemeene staking in Spanje neemt meer en meer af. Te Sevilla, Al- meria, Alicante, en in tal van kleinere plaatsen duren de gedeeltelijke stakin gen nog voort. In den afgeloopen nacht is het tot ernstige botsingen gekomen in het dorp Solana in de provincie Valencia, waar de opgewonden bevolking de pasto rie belegerde en den pastoor bij zijn ver schijnen door schoten ernstig verwondde. Bovendien werd het raadhuis bestormd en de Sovjetvlag geheschen. De rails van een spoorweg werden vernield. Sterke afdeelingen van de guardia civil slaagden er hedenmorgen in, de orde te herstel len. Ook in de provincie Sarragossa. waar de communisten hadden getracht zich van het bewind meester te maken, kon de politie met behulp van militairen de orde herstellen. Te Padul bij Granada werden twee arbeiders door de politie doodgeschoten. INBOORLINGEN-ONLUSTEN IN ALGIERS. Twintig dooden bij onderlinge twist 1 tusschen twee stammen. PARIJS, 27 Jan. (V.D.). In het binnen land van Algiers kwam het gisterenmorgen tot een waren slag tusschen twee inboorlin gen-stammen, waarbij twintig personen wer den gedood en een groot aantal werd ge wond. Sedert eenigen tijd staan de beide stammen met elkaar op voet van oorlog aangezien twee leden van de eene stam door leden van de andere stam waren over vallen en gedwongen werden, langs een grooten omweg naar hun dorp terug te keeren. De Fransche autoriteiten hebben troepen gezonden om de rust te herstellen. Men vreest echter dat de onlusten ook op andere stammen zullen overslaan. DE BEMANNING VAN DE GEZONKEN DUIKBOOT NOG IN LEVEN? LONDEN, 27 Jan. (V.D.). Na vele uren zoeken door het flottille torpedojagers en mijnenzoekers naar de gezonken duikboot stuitte men kort na middernacht op onge veer 5 km. ten Westen van Portland op een metalen hindernis op den zeobodem, die ,do vermiste duikboot zoü kunnen zijn. Zekerheid hieromtrent heeft men echter nog niet. Men hoopt dat de bemanning, die uit 48 manschappen, zes officieren en den piloot van het marine-vliegtuig dat zich aan boord van den onderzeeër bevindt bestaat, gered zal kunnen worden, aange zien de zuurstofapparaten aan boord vol doende zijn voor ongeveer 48 uur. Bovendien zijn alle manschappen voor zien van veiligheidshelmen, waarmede men ingeval van nood naar de oppervlakte kan stijgen. NIEUWE AANSLAG OP DEN BENARES-EXPRESS. LONDEN, 27 Jan. (V.D.). Gisteren is we derom een aanslag op den Benares-Express gepleegd. In de nabijheid van Parna is dc trein door het verwijderen van een gedeelte van de" rails tot ontsporing gebracht De materieele schade is aanzienlijk, doch per soonlijke ongevallen kwam niet voor. Nie mand van de passagiers of het personeel werd zelfs maar gewond. AMSTERDAM, 27 Jan. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 269 vette kalveren le kwal. 6870 cent, 2e kwal. 58 60 cent, 3e kwal. 4656 cent per kg. le vend gewicht; 26 nuchtere kalveren 5— 10 per stuk; 540 varkens: vleeschvarkens wegende van 9011 kg. 37—38 cent, zware 3536 cent en vette 3435 cent per kg. slacht gewicht. Aan het abattoir aange voerd 14 wagons geslachte runderen af komstig uit Denemarken. WOERDEN, 27 Jan. Kaas. Aanvoer 147 partijen. Met rijksmerk le kwal. 2730, met rijksmerk 2e kw. 2426. Handel ma tig. VEUR, 26 Jan. Eierenveilinq. Op de heden gehouden eierenveiling in café Het Wapen van Veur" 'werden aangevoerd: 2*531 kippeneieren f 3.25—4.70 en 1032 eendeneieren 3.053.75 per 100 stuks; 5 ganzeneieren 14 cent, 97 kippen 0.60 1.50, 48 eenden 1.00—1.20, 33 konijnen 1.00—2.00, 16 duiven 2050 cent per stuk. W 1SSELN O'i' E E HIM» KN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.37'/2 Londen 8.60 New York 2.483/g Parijs 9.78 Brussel 34 65 Zwitserland 48f45 Milaan 12.45 Madrid 20.70 Oslo 46.75 Kopenhagen 47.30 Stockholm 48.10 Weenen 35.25 Praag 7.L8 Boedapest Prolongatie 2 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De teleurstellende resultaten die de Uni ted States Steelcorporation in 1931 heeft behaald en vooral die in het laatste kwar taal, vormden voor de A'damsche beurs een belangrijke defectie. De Amerik. stan daarden vormden zich een flinke hoek, waarin het aanbod overwegend was, zoo dat de noteeringen algemeen terugliepen. Ook andere Amerik. fondsen waren luier. Van de Industr. fondsen waren Unilever enkele punten lager. Accoustiek waren wei nig veranderd, hetgeen van Philips en Aku eveneens kon worden getuigd. H.V.A.'s wa ren aangeboden hetgeen do koers enkele punten deed reageeren. Ook de minder courante soorten waren luier. Rubbers opende op een eenigszins verhoogd niveau maar zagen zich het avance later weer ont- nomen. Tabakken waren verwaarloosd. Kon. Olie begonnen op een nagenoeg ongewijzigd niveau maar konden zich niet handhaven De Amerik. soorten liepen iets terug. Scheepvaart lagen eerder iets zwakker. Van de Mijnwaarden waren Algem. Exploit, ge vraagd. De Obligatiemarkt was stil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3